pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Shapiro
Pisałes o decyzjach premiera to po pierwsze, więc pisałeś o rządzie, teraz juz sam nie wiesz o czym piszesz.
Ja nie decyduje o łamaniu, szeregowy poseł juz o tym zdecydował, aby w Polsce Konstytucja była łamana i prawo w wielu kwestiach nie obowiązywało.
11
@Shapiro
To nie jest tylko szeregowym posłem ??
Co ma funkcja do rzeczy??
Premier odpowiada za swoje decyzje, prezydent odpowiada za swoje decyzje, za łamanie Konstytucji mogą stanąć przed Trybunałem Stanu (i powinni), jednak łamanie Konstytucji to była kwestia decyzji szeregowego posła a nie prezydenta czy premiera. w Polsce jest taki system że prezydent i premier wykonuja polecenia szeregowego posła. Logiczne? Logiczne.
8
@Shapiro
Tzn. jaką ma funkcje w państwie ??
Jaki sprawuje urząd??
Prezydent, premier, minister, wojewoda, marszałek, czy tylko poseł ?
12
@Shapiro
Na jakieś pewnie ma, ale nie jakies ważne. W Polsce o wszystkich ważnych sprawach jeden szeregowy poseł.
0
@Majkel34
sądzę, że za dwa dni wrócę do temu, w tym czasie proszę jedynie abyś doczytał na jakich warunkach Niemcy zgodzili się na przemarsz brygady przez kontrolowane przez nich tereny (poczytał o roli oficerów lącznikowych SS między Brygadą a SS), dodatkowo o morderstwach w Częstochowie jak mordowano ludzi NSZ (w tym nowego dowódcę Brygady Świętokrzyskiej) za sprzeciw wobec współpracy z Niemcami przez samych ludzi NSZ.
NIe jestem przeciwko NSZ, jednak sprzeciwiam się obecnej prawicowej propagandzie, która w wielu przypadkach z pozytywnych i negatywnych postaci robi tylko bohaterów. Członkowie NSZ pasują do każdego tu okreslenia, byli wśród nich bohaterowie, byli patrioci, byli kolaboranci i zbrodniarze.
Chętnie wrócę do tematu.
Teraz zobaczyłem że dodatkowo skomentowałeś: "Bezwzględnym obowiązkiem Narodu Polskiego jest prowadzenie wojny z Niemcami aż do pełnego zwycięstwa, aż armia nasza stanie na szańcu Bolesławów, aż polski sztandar zawiśnie w Berlinie, a maszyny niemieckie zaczną w Polsce pracować dla naszej potęgi".
Jak to się ma do wspólnych szkoleń z Niemcami, dostaw broni , zrzutów części Brygady w niemieckich samolotach ? papier przyjmie wszystko, nie jedne piękne ideały zostały zredukowane przez rzeczywistość.
0
@Majkel34
Obrażasz ludzi, którzy nie zgadzają się z Twoimi poglądami. Ja nie generalizuję, w wielu oddziałach byli bohaterowie i byli zwyrodnialcy. Jesli chodzi o NSZ to były przykłady jawnej kolaboracji, chociazby wspólna z niemieckimi oddziałami obrona przeprawy na Odrze pod Zdzieszowicami 21.01.45.
Jasne, danie leków, żywności to może jeszcze nie kolaboracja, ale danie uzbrojenia, radiostacji, wspólne szkolenia pod okiem oficerów niemieckich do walki z wspólnym wrogiem (Armią Czerwoną) to jak byś nazwał?
Szkoda, tego że wygłaszasz slogany a jak dochodzi do dyskusji to obrażasz innych zamiast użyć argumentów na potwierdzenie swojego zdania.
0
@Majkel34
"W Twoim poście oprócz klamst historycznych da się wyczuć zaszczepiona przez Sowietów mentalność".
Na tym zakończę dyskusję, jak zwykle argumenty zamieniane są osobistymi pejporatywnymi okresleniami. Szkoda.
0
@Majkel34
Po prostu nie generalizuję. NSZ a szczególnie częśc złozona z ONRu chciała polskiej odmiany faszyzmu w Polsce, będąc antysemicka i antydemokratyczna.
Brygada współpracowała z Niemcami bo takie były warunki, jednak warunkami wojennymi nie mozna tego przemilczać.
0
@Majkel34
Przeszła na Zachód, od tak, po prostu? Z Frontem przeszła czy wcześniej razem z Niemcami, następnie została zakwaterowana prze Wehrmacht, szkolona przez Niemcow, wyposażona przez Niemców w broń i dokumenty a następnie część członków brygady zrzucona przez Niemców na tyły frontu. Rozumiem że to nie kolaboracja??
Czy Twoim zdaniem to są kłamstwa?
Możesz mi napisać jakie odznaczenia dostała Brygada od armii amerykańskiej? Wiem jedynie że Amerykanie pozwolili na noszenie przez członków Brygady oznaczeń armii amerykańskiej, czyli zwykłych odznak wojskowych o przynależności do sił alianckich.
ps. nigdy nie uciekam od merytorycznej dyskusji. przypomnij sobie jak było.
0
@feiticeira
To nie jest propaganda. Tylko pewnego podziału który dokonal się w NSZ na tych współpracujących z AK i tych co nie chcieli się podporządkować z różnych względów. W skład oddziałów NSZ wchodzili członkowie przedwojennego ONR czy innych skrajnie prawicowych, szowinistycznych organizacji, którzy głosili antysemityzm.
Były rózne oddziały NSZ, jedni walczyli z okupantem niemieckim, potem radzieckim a były takie które jedynie Polaków (przeciników politycznych lecz nie komunistów czy ich zwolenników a nawet członków NSZ jedynie za podporządkowanie sie AK) czy żydów tylko dlatego że byli zydami czy takie współpracujące z Niemcami. Część NSZ (nie generalizuję jak autor pierwszego postu) choćby brygada świętokrzyska współpracowała z hitlerowskimi Niemcami, ot taki paradoks niszczący prawicową logikę.
6
@xofcbxo
Jak masz problem z moderacją albo zapytanie do moderacji to napisz do moderacji, zapewne dostaniesz odpowiednią wiadomość. Rozstrząsanie dzialań moderacji bez napisania do zainteresowanej strony jest bezsenswowne, bo na twoje pytanie tylko moderacja jest Ci w stanie odpowiedzieć.
0
@Majkel34
Zawsze mogłeś dopisać jeszcze o atakach NSZ na AK czy wydanych wyrokach śmierci np. na Irene Sendlerową czy Aleksandra Kamińskiego tylko za to, że brali udział w ratowaniu żydów.
2
@`Sin
Trochę to dziwne. Chcesz pisac o sobie, jak zyjesz a piszesz w 80% o innych. Mało to wszystko spójne.
0
@Colon, @kuz
Chodzi mi jak technicznie to mogłoby wyglądać, wiadomo że nie może być bazy danych zliczającej głosy, nie może byc loginów, numerów pesel czy numeru IP, przy głosowaniu na jakiegoś kandydata, bo wybory są tajne. Dlatego mnie to zastanawia.
0
@kuz
Akurat nie brałem udziału, możesz wyjaśnić, czy trzeba sie logować czy coś takiego? czy jakis wynik twojego głosowania jest widoczny itd.?
0
@kuz
Możesz rozwinąć ?
1
Ktoś sie może zna i wie jak mogą być przeprowadzone wybory przez internet ? W jaki sposób ?
16
NIe patrząc już kto ma racje, kto zrobił mniej czy więcej w tej sytuacji, ale takiego syfu i czarnego PR nie pamietam od czasów Gasparta.
0
@mpolska25
Wskaż w jaki sposób można byłoby go przeprowadzić ?
2
@mpolska25
Co do samego pomysłu, jest w porządku, ale nie teraz i nie w taki spósob. Byłoby to kolejne złamanie prawa. Nie robi się zmian w ordynacji wyborczej w terminie krótszym niż 6 miesięcy przed wyborami. Sam pomysł (to nie jest pomysł PISu - bo w 2018 ten pomysł PiS wyśmiał) jest moim zdaniem dobry, ale nie jest mozliwy do przeprowadzenia.
Wskaż w jaki sposób można byłoby przeprowadzić takie głosowanie z domu.
0
@mpolska25
No bo PiS ma większe poparcie wśród osób w podeszłym wieku i temu nie da się zaprzeczyć.
Czym się różni 59 latka od 60 latka? A takie rozróżmnienie wprowadzono w poprzedniej wrzutce. Zaprzeczysz ?
0
@dv7wisnia
Ponad 20 państw w Europiw wprowadziło i wiekszośc państw UE.
1
@feiticeira
"Wtedy to samo, co gdyby ktoś kichnął obok ciebie na klatce lub na przystanku - pilnuj odległości" - jestem ostrożny, nie chodzę na przystanki, mam od dawna wszystko kupione, również z apteki. Minimalizuję możliwość zakażenia, jesli będę w lokalu wyborczych i ktos kichnie obok mnie to jestem narazony czy nie? Uważasz, że jak ktos kicha albo kaszle to da sie zawsze trzymać odległość.
Dla mnie nie jest wytłumaczeniem, że idąc do Lidla narażam sie na większe niebezpieczeństwo. Czyli mogę iść na wybory bo jest niebezpieczeństwo ale nie takie jak w Lidlu.
Skoro sam sie nie narażam, dlaczego ktoś musi mnie narażać nie zapewniając mi pełni bezpieczeństwa?
4
@feiticeira
"Wchodzisz do lokalu pojedynczo" - i przed lokalnem kolejka aby skorzystać z prawa wyborczego.
Co w momencie gdy wyborca zakaszle w lokalu wyborczym, albo kichnie?
1
@xofcbxo
Sa inne realia, więc kwestia innych wyborów nie jest argumentem.
"ale mają na celu ochronę obywateli przed wirusem. Tylko idiota będzie je łamać".
To skoro nie ma na horyzoncie jak narazie nawet szansy poprawy sytuacji w Polsce w najbliższych tygodniach, to zgadzam się, że tylko idiota by chciał aby w takich warunkach podstawowe kwestie bezpieczeństwa obywateli stały niżej od partykularnych interesów.
1
@feiticeira
Do 10 kwietnia trwa termin zgłaszania kandydatów na członków KW.
3
@xofcbxo
Dzieci, młodzież i studenci nie uczestniczą w edukacji bo zagrożenie, restauracje, salony fryzjerskie zamkniete bo zagrożenie ale według Ciebie czepianie sie głupot to krytyka pomysłu spędu milionów obywateli do urn wyborczych a wcześniej przeszkolenie tysięcy członków komisji.
Wybory to nie jest kwestia decyzji majowych, bo nie zdecydujesz na poczatku maja, że za 4 dni odbęda się wybory, to kwestia tygodniowych przygotowań, powołania komisji, szkoleń, zakupu sprzętu. Teraz nie możesz iść obok siebie w dwie osoby obok to jak chcesz zorganizować wybory?
2
@Janiama
Przecież to napisałem jako ironię do dzisiejszej sytuacji co się dzieje z parciem do wyborów :)
8
Nie rozumiem o co te pretensje. Jak można pisać na rambli tak samo mozna wypełnić krzyżyk w lokalu wyborczym - tu i tu posługujemy się palcami a patogeny sa w powietrzu, więc co za różnica. Poza tym w domu siedzimy teraz 24 godziny, więc jak wyjdziemy na kilka minut do lokalu wyborczego to nic sie nie stanie bo tez czasem chodzimy do sklepu za potrzebami egzystencjonalnymi (tak słyszałem od prezydenta) a wybory to przeciez kwestia racji stanu.
W razie czego dla bezpieczeństwa mozna miec te karty do głosowania wydrukowane i wypełnone w domu (będziemy krócej w lokalu wyborczym) i zebrac od całej rodziny (czy sąsiadów) i zanieść w pojedynkę kilka-kilkanaście na raz, aby zminimalizować ryzyko. Ze względów bezpieczeństwa mozna być w maseczce, więc też nie ma problemu, chyba że każą ją ściągnąć aby sprawdzić czy ja to ta sama osoba na dowodzie. To wtedy nie ma co ryzykować. Naprawdę tyle szumu a to można w tak normalny sposób załatwić.
2
@SuperVegeta
Oprócz art.5 który jest bardzo ogólny nie ma w tej ustawie nic o takich środkach jakie zostały wprowadzone w Polsce - "stosowania się do nakazów i zakazów organów administracji publicznej służących zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych" - można w ten spo0sób interpretować wszystko. Wszystko w tej ustawie odnosi się do kwestii uzasadnionego podejrzenia noisicielstwa choroby i jest np. uprawnienie do zamykania zakładów gdzie "– jeżeli są
osobami zakażonymi, chorymi na chorobę zakaźną lub nosicielami;". U nas jest wydana odgórnie decyzja nie spełniajaca przesłanek tej ustawy.