pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@NeymarSeniorII
Czyli superdrużyna straciła cały swój potencjał, umiejetnośc wygrywania bo odszedł jeden zawodnik? Jak pisałem zdobył 6 pucharow w 5 lat. I był mozgiem galacticos. Ja rozumiem że Makalele mógł być wazny, rozumiem że winna mogłabyc taktyka, jednak Zidane juz tak nie błyszczał, juz nie był decydujacym zawodnikiem, jego gra przestawała być pełna polotu i wizji.
0
@YoNoEntiendoNada
Zidane miał byc mózgiem zespołu, zespołu złozonego z wybitnych zawodników. NIe pisałem, że nie byłyszczał, tylko że nie błyszczał tak jak w Juve. Jednak moim zdaniem nie grał wybitnie. Jeżeli ma sie w druzynie najlepszych zawodników świata, zdobywców złotych piłek - Owen, Ronaldo, Figo, drugi miejsca w złotej piłce - Roberto Carlos, Bekham, Raul, samemu zdobywa się złota piłkę. I majac taki team argumentem jest że poziom tych galaktycznych graczy na czele z Zidanem jest przez Ciebie porównywalny z większościa topowych druzyn w Europie w tym czasie, to jest to dla mnie argument za podtrzymaniem swojego zdania.
10
@Barca1992
tzn?? Co ma robić skoro jest opozycją? Zaproponowała rozwiązania w kryzysie wyborczym, daje poprawki do ustaw. O co dokładnie chodzi ?
1
@Coutinho007
Wiem, wiem, nie zapomnialem. Tym bardziej dla mnie galacticos to był marketing. Wczoraj była przypominana ta bramka Xaviego, która zakonczyła "erę" galacticos. gdy Real przegrał ostatnie 5 spotkań ligowych.
1
@AmigoBlancos
Zidane ??
Już pomijam historycznych di Stefano itd...
Jednak Zidane, w Realu nie błyszczał tak jak w Juve. W ciągu pięciu lat gry uzbierał raptem łącznie 6 pucharów, w Barcelonie taki Caceres w sezon tyle nazbierał :)
Epoka Zidane czyli tzw. galacticos to był w dużej mierze markieting na najdroższych transferach, ale pieniądze na boisku nie grają. Mając taka pakę z Figo, Makalele, Raulem, Bekhamem, Carlosem to naprawdę byli przewartościowani.
0
@tobiasson92
NIestety tak bywa jak ktos nie zna prawa, nie czyta konstytucji i ustaw. No ale po tej partii czego sie spodziewać. Stan nadzwyczajny może wogóle nie ograniczać praw obywatelskich, po prostu może ale nie musi. Obecnie jest łamana konstrytucja przez zakaz przemieszczania się bez umocowania prawnego.
9
@Shapiro
NIikt nie panikuje w USA? To radzę poglądac troszkę relacji z Stanów. Jak odbijaja gospodarki po krysysach? Do tego trzeba czasu, poza tym kryzys już nadchodził a koronawirus jedynie go przyspieszył. Co z tego że gospdarki sie otwierają, ludzie przez dłuższy czas zostali bez pracy, bez wynagrodzenia lub z częściowym wynagrodzeniem. Jesli wogóle wypłacano zarobki to podstawę, bez dodatków, prowizji co jest bardzo istotne w handlu i usługach. Ludzie nie rzuca się do sklepów, restauracji bo nie będą mieli pieniędzy na to. Więc na odbicie będzie trzeba poczekać. Dodatkowo wejdzie prawdopodobnie drożyzna żywności z powodu suszy i recesja w strefie Euro, ale dla Ciebie to śmieszny kryzys.
Do tego nie rozumiem, @tobiasson92 pisze, że na jesienne wybory może miec wplyw kryzys, a TY piszesz że kryzys będzie śmieszny i w 2021 PKB prawdopodobnie będzie wyższe niz przed kryzysem. Co ma 2021 do jesiennych wyborów 2020?
I jedna mała prosba, mozesz podac jakies żródło, iz PKB w 2021 będzie większe niz 2019 w cyklu dwurocznym? Chcesz porownywać stan PKB w 2021 do stanu gospdarki w 2019 lub 2018, bo chyba w 2020r czyli w roku kryzysu nie ma sensu.
7
@Shapiro
Jeśli mozna wiedzieć w jakim terminie będzie ta nawiązka i ile wyniesie? Słuchałem premiera w senacie gdy głosowano za pakietem antykrysowym i mówił, że czeka nas najwieksza recesja po II wojnie światowej, że jesteśmu uzależnieni od NIemiec a oni będę miali conajmniej minus 10% PKB.
Na koniec 2019r. PKB było 4,0% u nas, to ile tej nawiązki będzie na koniec 2020 ? 6%? 8%?
Wszyscy ekonomiści mówią o spadku, wręcz o recesji, jestes jedyna osobą która pisze o odbiciu PKB w "śmiesznym kryzysie".
5
@Pyziol
To napisałem w formie żartu. Bo tak by to wyglądało, jak 17 latek chce kupic piwo to prosi kogos starszego kto wchodzi do sklepu, tak teraz np. 60-latek bedzie prosił 65 latka, bo mu ze względu na wiek nie chcą sprzedać :)))
6
@Shapiro
Akurat mozna miec wtedy potrzebę, bo zerwała się półka w domu albo z jakiegokolwiek innego powodu. Chyba, ze ten rząd chce wprowadzic odgórny nakaz co każdy człowiek o każde porze dnia ma robić. A zakupy wtedy gdy sie chce cos kupić a nie kiedy władza pozwala to bezsensowny wymysł liberałów.
5
@Ksavix
Obroty sklepów budowlanych znaczaco wzrosły? - hmm, moja koleżanka pracuje w markecie budowlanym i jej kuzyn i oni mowią że spadły. GUS poda wyniki sprzedazy za kwiecień dopiero pod koniec maja, więc jak narazie moje źródła sa wiarygodniejsze 2:1 :)
- Po drugie....
- profesjonaliści niekoniocznie robią zakupy w hurtowniach, ceny w marketach budowlanych np. PSB są konkurencyjne bo to sa hurtownie praktycznie, poza tym przeważnie w czasie pracy nie da się wszystkiego zaplanować i zostawia sie ekipę i jedzie sie do najblizszego sklepu w którym wie sie, że dany towar bedzie a duże marklety budowlane to zapewniają. W trakcie prac budowlanych może róznych rzeczy zabraknąć.
- "zwykły Kowalski w tych godzinach jest w pracy i nie robi zakupów, a na zakupy jedzie po pracy lub w weekend". Szanuj inteligencję innych ludzi. Z tego co piszesz to markety budowlane otwarte od 6-7 rano do 20-21 według Ciebie przyjmuja klientów tylko od 16. wcześniej nie maja klientów bo profesjonalisci tam nie kupują a zwykły Kowalski dopiero po pracy.
Wprowadzasz manipulacje. Co ma zachorowalność osób starszych do bezsensownych przepisow? Jest tu mowa o sytuacji gdy sklep nie obsługuje ludzi w wieku poniżej 65 roku, bo jest wyznaczony czas tylko dla 65+, a tych klientów i tak nie ma w sklepie. Poza tym, czy od 10 do 12 czy wcześniej czy później obowiązuja takie same zasady sanitarne w odległości od drugiej osoby, meczek czy rekawiczek. To co piszesz o śmierci starszej osoby to czysty populizm.
12
@Shapiro
Bo te godziny dla seniora były tylko podpubliczkę przed wyborami i zostały zrobione wtedy gdy pomysł z głosowaniem korespondencyjnym tylko dla 65+ upadł. duzo lepszym pomysłem jest po prostu obslugiwanie takich osob poza kolejnością, w super czy hipermarket osobna szybka kasa dla nich i kilka innych ułatwień. No ale przecież nie można pisać, że cos jest głupio i nie zyciowo pomyslane bo by się naraził na zarzut uderzenia we WSZYSTKO co robi Rząd.
Akutatnie szczególnie markety budowlane na tym traca, bo raczej nie jest to target 70letnich babci chcących zaopatrzyć się w papę, gwoździe czy wiertarki. No, ale przecież tez Rząd musiał to dobrze przemysleć.
3
@Pyziol
Zawsze mogłeś poczekać i starszego Pana wchodzacego do sklepu poprosić.
"Panie kupi mi Pan fajki bo dla sprzedawczyni wydaję się zbyt mlody". Podobnie z alkoholem :)
1
@MichVeB
Jedna z najważniejszych bramek Xaviego i jedna z najważniejszych w ostatnim ćwierćwieczu w rywalizacji Real- Barcelona.
Prawdopodobnie przełomem w karierze Pelopo był mecz z Los Blancos w kwietniu 2004 roku. Być może było to spotkanie, którego skutki Real Madryt odczuwał później przez kilka lat. Królewscy byli pierwsi w tabeli i na pięć kolejek przed końcem sezonu nieuchronnie zmierzali po tytuł mistrza Hiszpanii. Na cztery minuty przed końcem meczu, mając za sobą dobre spotkanie Xavi, dostał świetną piłkę od Ronaldinho i bez przyjęcia, w ekwilibrystyczny sposób, przelobował Casillasa. Po tej porażce drużyna ze stolicy Hiszpanii przegrała kolejno z Deportivo, Mallorką, Murcią i Realem Sociedad, żegnając się nie tylko z tytułem mistrza kraju, ale spadając poza podium. Ta porażka zakończyła nazywanie Los Blancos mianem Galacticos
0
@Pablopicasso27
To raczej odchudzanie niż redukcja :)
Redukcje robisz gdy ćwiczyłeś na masę i oprócz czytej masy mięśniowej rósł też zwykły tłuszcz, lub masa nie była taka "sucha". Dużo zależy ile czasu chcesz być na ujemnym bilansie kalorycznym. Ile chcesz zrzucić kilogramów. Jest różnica między redukcją a typowym odchudzaniem. Skoro jeszcze nie zacząłeś "robić masy" to nie musisz tak rygorystycznie dbać o pory jedzenia i o to co jesz, ważne aby się nie głodzić. Oczywiście powinieneś patrzeć co jesz, ale przy redukcji nie powinieneś np. chodzić z pustym żołądkiem spać. Ogólnie za mało danych podajesz, jaki tryb zycia prowadzisz, czy coś ćwiczysz, czy biegasz itd. Jednak jak wyliczyłeś sobie te 2700 to spokojnie do 2000-2200 możesz zejść przez jakis czas.
0
@Pablopicasso27
Jesli jesteś na redukcji to rozumiem, że masz już jakąś masę mieśniową, więc conajmniej rok tą masę "zbierałeś" choc redukcję raczej robi się po dłuższym ćwiczeniu. Doradzam odpowiednią dietę i odpowiednie pory jedzenia. Jesli nie chcesz aby organizm "zjadał" Ci mięśnie z powodu ujemnego bilansu. Jaki deficyt? W zależności ile ma trwac redukcja, co chcesz osiągnąć itd.
0
@Pablopicasso27
NIe zrozumiałes mojego pytania. 500 poniżej tego co jadłeś, 500 poniżej optymalnego pozywienia czy 500 na cały dzień ?
0
@Pablopicasso27
Tzn.?? 300-800 redukcja poniżej optymalnego bilansu kalorycznego czy 300-800 przez cały dzień ?
8
@AV0CAD0
NIe tak zaraz przed emeryturą, bo były tzw. emerytury pomostowe.
Realia się zmieniły jak pokazałem. Wszędzie można było szukac oszczędności jasne że tak, jednak kwestia wydłużenia lat pracy to raczej jest kwestia późniejszych profitów dla państwa. Jak mówiłem wiele osób które znam przeszło na emerytury pomostowe i mundurówka czy nauczyciele przed emeryturą jeszcze sie łapali na stare zasady, więc to reforma wynikająca z patrzenia na przyszłość, gdyż ten system przy spadku osób w wieku produkcyjnym może stanąć na krawędzi. I wtedy bedzie za późno aby cos ratować, bo państwo nie będzie miało z czego spłacać.
11
@inViNcibl3
Mimo wzrostu gospodarczego w Polsce rząd praktycznie nie inwestuje w rozwój kraju, przeznaczając środki prawie wyłącznie na socjal.
9
@AV0CAD0
Wydarzyło sie kilka rzeczy, np. wydłuzył się czas życia w Polsce o 6-8 lat w porównaniu z 1990r, dodatkowo struktura spoleczna się zmieniła z powodu wielu czynników np. wyjazdy mlodych zagranicę, zwiekszajac obciązenia budżetowe. Rozumiem o co Ci chodzi, ale biorą pod uwagę ten argument o którym piszesz o umowie między obywatelem a państwem w takim przypadku reforma mogłaby być wprowadzona nawet dopiero po 30-40 latach. Jesli ktos juz pracuje w wieku 20-25 lat to zmiany systemowe nie powinny go dotyczyć, bo przeciez zawarł umowę cywilno-prawną na ubezpieczenia społeczne?
13
@kamilop
Dziwne rzeczy, co oglądam TVP to cały czas powtarzają, że tylko PiS daje socjal a jak inni przejmą władzę to wszystklo odbiorą.
16
@AlicjaFCB
"Zapamiętałam że podniósł VAT czyli zwiększył podatki" - trudno w kryzysie nie zwiekszac podatków, czy to powód aby nazywac go oszustem czy tchórzem? Wątpię.
"Zniszczył przemysł" - co konkretnie i w jaki sposób.
"budował drogi" to chyba dobrze, ze budował, czy on czy jego rząd komus nie zaplacił? Wskaz dowody?
"zniszczyli polska kolej" - pewnie największą w historii modernizacja linii kolejowych, trakcji, torowisk, i dworców.
"podniósł wiek emerytalny" - przy starzejacym sie społeczeństwie gdzie przez ostatnie kilkanaście lat średnia wieku wyraźnie poszła w gore i majac na uwadze wysokośc ewentualnych emerytur to raczej była dobra decyzja więc nazywanie go za to kretaczem czy tchorzem to raczej tania propaganda.
"obniżyli wiek szkolny" - podobny funkcjonuje w wielu państwach czy to krętactwo czy tchórzostwo?
"zadłuzyli kraj do garnic absurdu" największe zadłużenie w hiostorii ma Polska obecnie, nigdy takiego nie miała.
"wskaz jakie oszczędności emerytalne okradli" - co komu i ile wzieli do kieszeni?
kradzież - to raczej kwestia obecnych rządów
kolesiostwo- takich wałków na urzędach nigdy nie było jka teraz, po to zniesiono ustawę o słuzbie cywilnej i przejeto wszystkie spółki skarbu panstwa
"brak kultury" - hmmm, konkretnie
"Amber Gold" - co konkretnie zarzucasz.
taśmowa - co konkretnie zarzucasz
hazardowa - co konkretnie zarzucasz
Przepisane z hejterskiego portalu, ale chętnie wejdę w merytoryczna dyskusję.
6
@IronSanHybrid
Przy innym rządzie juz dawno opony byłyby palone w Warszawie. Tak jest bo obecny pseudozwiązek zawodowy Solidarność jest jedynie przybudówką partii rządzącej. Znam to z autopsji, gdy delegacja z Solidarności 3 lata temu jeździła po śląskich kopalniach i zabraniała strajkowac i manifestować, gdy zaczeły być zamykane.
4
@Shapiro
Ten od sprzętu AGD ?
12
@justfootball
Już o tym 2 tygodnie temu pisałem. PiS jak bedzie miała kryzys gospodarczy przed sobą, to zorganizuje przedterminowe wybory aby oddac władzę i zapewnić sobie silna pozycję w opozycji, bo nie potrafi rządzić w czasie kryzysu. Nię będzie pieniędzy na opłacanie socjalu i następny rząd będzie musisał ciąć wydatki a wtedy PiS będzie głosiło, że "za naszych czasów był socjal", mimo że zadłużenie jest najwieksze w historii. To jeden z scenariuszy, który robi sie dośc prawdopodobny, chociaż bardziej prawdopodobny byłby po wyborach. PiS będzie miała prezydenta, TK i przyszły rząd będzie miał i tak związane ręce.
1
@NeroTFP
Mascherano - 100% skuteczności
19
@tobiasson92
Tak jak mozna ułaskawić niewinnego :)
0
@IrekPOL
Chyba że spotkanie zorganizujecie w kościele :)
3
@mr_robot
Wydaje mi się, że wszyscy są obunożni :)