pax

0

@martin3131
Z kim prowadzisz tą dyskusję?

pax

19

Z okazji urodzin Daniego postanowiłem odświeżyć Wam tekst przyczynkarski o Alvesu
https://www.fcbarca.com/66493-okiem-kibica-dani-alves-futbol-w-rytmie-samby.html

ze świetnym filmikiem o grze Daniego dla Azulgrany stworzonym specjalnie dla fcbarca.com



A gość zaczynał jako kelner i sprzedawca cebuli kopiąc na klepiskach na wsi :)

Warto dodać, że w ubiegłym roku dostał Złotą Piłkę za CA czyli został uznany za najwartościowszego zawodnika Copa America wyprzedzając Messiego, Cavaniego, Aguero czy inne gwiazdy południowoamerykańskiego futbolu.

pax

0

@martin3131
Czy to jest odpowiedź czy tylko demagogia i stereotypy? Tu był prosty przykład, ktos powiedział że w tej sytuacji ktoś ukradł, spytałem ile ukradł i komu to Twoja odpowiedź przeciez wszyscy kradną.
Sądy i prokuratury? Prokuratura jest w 100% pisowska, każdy akt oskarżenia można wnieść. Teraz prokuratura, nawet po 3 godiznach umarza śledztwa nie po myśli partii rządzącej, nie sprawdzając czy przestępstwo miało miejsce. Sądy są niezawisłe, jednak jaki wyrok wydałby sąd to trzeba do niego wnieść sprawę, ile tych spraw zostałow niesionych z tych wielkich afer? Byly specjalne komisje sejmowe ile zostało z nich zmaterializowanych w postaci aktu oskarżenia?

pax

0

@CZaras
Ja sądzę, że Xavi jesli będzie oferta z Barcelony zostanie jej trenerem za 2 lata, po mistrzostwach w Katarze w 2022.
Mam o nim dobre zdanie, bo wierzę że pójdzie drogą Guardioli. I nie chodzi, aby zdobywali wszystkie puchary, ale aby grali piekny futbol a zdobycze wtedy same przyjdą.


https://www.fcbarca.com/63812-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-i.html
https://www.fcbarca.com/63937-okiem-kibica-xavi-hernandez-creus-pilkarz-mistrz-legenda-vol-ii.html


pax

8

@inViNcibl3
Skoro uważasz, że złodziej to po prostu napsisz komu ukradł i ile z tego wziął dla siebie. Ile osób na tym straciło i czy zmieniło to cel wydania tych środków.

pax

17

Brzmi jak z transferem Puyola po kontuzji kolana. Wtedy zarząd ogłaszał jego transfer :)

pax

0

@CZaras
Cenię Xaviego za wizję gry, za to jak prowadził drugą linię jak był zawodnikiem, za to jak grał to jakie wskazówki dawał innym na boisku. Znam jego biografię i wiem jak ceni sobie sobie taktyke, jaką ma wizje futbolu (a to juz w obecnych czasach zaleta). Obecnie nie ma czegos takiego, że są trenerzy i Trenerzy przez duże T. Są tacy, którzy praktycznie od razu coś osiągneli a sa tacy którzy z mozołem budowali swoją pozycję. Są trenerzy którzy w jednych zespołach osiągali sukcesy a winnych mając teoretycznie lepszą druzynę nie potrafili tego powtórzyć - Benitez, Mourinho itd. Nie ma złotego środka. Zakontraktowanie Klopa czy Guardioli z powrotem nie daje gwarancji na sukces bo nie ma czegos takiego jak gwarancja w piłce. Dlaczego tyle nadziei pokladanych jest w Xavim? Bo jest symbolem Barcelony, symbolem najlepszych lat Barcelony, symbolem sukcesów Barcelony ale przede wszystkim jest symbolem stylu Barcelony, bo wszyscy którzy go poznali zgodnie twierdzą że ma predyspozycje do trenowania i osiagania sukcesów, ma charyzmę i potrafi mieć swoje rozwiązania na elementy gry (np. bramka Puyola z Realem była pomysłem na rozegranie rzutu wolnego którego pomysłodawcą był Xavi i wiedział aby tylko on i Puyol, mecz na 6:2). Jest osobą która ze względu na pozycje wśród cule może liczyć na wsparcie, na większy kredyt zaufania czy możliwość zrobienia porządków w zespole.
Pisze bardzo szybko, bo niestety narzekam na chroniczny brak czasu, więc nawet nie patrze na ekran czy klawiaturę :)

pax

0

@CZaras
Xavi to osoba która marzyła o trenowaniu zespołu. To osoba która zna analizuje wszystkei atktyki i zna grę zosułu w każdej lidze. Osoba która rozpisuje taktykę zospołów od lat. Osoba która zna warsztata Van Gala, Aragonesa, Guardioli itd.

pax

3

@macio_944
Obserwuję tą dyskusję i widzę kilka spraw. Oczywiście w większości się zgadzam. Nie zgadzam się z takim prostym stereotypowym pojmowaniem disco polo, chociaż pewnie cos w tym tez jest, gdy Kurski (polityk PiS, były szef TVP) porównał Zenka Martynikua do Pendereckiego. patrze na inne komentarze innych komentujących się z nimi nie zgadzam. NIe jest tak że wszystkei strony konfliktu politycznego się tak zachowują. Nie jest tak, że są takie same, ale tamci robią to w białych rękawiczkach. To jest kolejne pozwolenie na brutalizacje i język nienawiści. W opozycji były wyjątki które miały tak a nie inny język i sposób mówienia o przeciwniakach politycznych w Pisie jest to na porządku dziennym. U jednych były wyjątki u tych jest to norma. często argumentem jest bo oni są tacy to my też, wtedy pokazuje się jeden dwa wybrane zdarzenia i buduje się na tym cała machine propagandy. tak zrobiono z sędziami, nauczycielami, nawet lekarzami, tak ta partia robi z każdym kto wejdzie im w drogę. Wystarczy wspomnieć, starego, schorowanego człowieka który zgłosił, że próbowano go namówić za 5 tysięcy aby fałszywie oskarżał Grodzkiego, bby we wszystkich wiernopoddańskich mediach i na pasku w tvp było iż ubecja popiera Grodzkiego. O ataku na Kwaśniewskigo i wymyślona sprawa z willą. Nigdy takiej pogardy nie widziałem w żadnym innym obozie politycznym w Polsce, trudno że się narażę wielu osobom, ale panuje takie przyzwolenie na to bo inni tez pewnie tak robią, więc jest porówno i zgadzamy się na język nienawiści. Inni to robią, ale to sa incydenty a nie reguła, a nie przemysł pogardy w który włączone sa media państwowe, fundacje, uzależnina od partii prasa i media internetowe. Cala kwestia działalności Fundacji Narodowej, aby obrzydzić Polakom prawników i na tej pogardzie wprowadzić uzaleznionych od siebie, wiernoposłusznych. To samo zrobiono z nauczycielami w czasie strajku. To jest partia czy nawet część społczeństwa która zywi sie pogardą dla innych i na tym buduje swój elektorat. Często takie myslenia cechuje totalitaryzmy (mówię to jako historyk) wmawianie ludzion kto jest prawdziwym Polakiem a kto nim nie jest, kto jest wrogiem narodu/ludu itd.

pax

0

@maroon
Tylko Polska jest jednak na innym etapie rozwoju demokracji, poza tym czy w tamtych państwach fabrykowano dowody i wymyslano przestępstwa? kwestia demokracji i panstwa prawa jest jednym z podstawowych krytteriów wstąpienia do UE, ma tam jesteśmy wymienione pozostałe pańswta nie.
Nie chodzi o stawiane zarzuty, ale fabrykowanie dowodow i wymyslanie przestępstw.

pax

0

@A_Gomesinho_21
Prawdopodobnie na Dzień Dziecka, conajwyżej tydzień wcześniej.

pax

1

@maroon
Nie sprowadzilem do narodowości, a do pewnej grupy. Wskaz państwa demokratyczne w których wymysla się przestępstwa, fabrykuje dowody aby dla celów czysto propagandowch, pokazać skutego byłego prezydenta.

pax

2

@kerouac
W większości państw prezydenci po kadencji cieszą się szcunkiem. Tylko w Polsce pewna grupa niszczy obraz tych ludzi. Szuka haków, łamie prawo aby znaleźć przestępstwa które sama wymysliła, wyzywa i uwłacza nie tylko dorobkowi (bo tu mozna sie nie zgadzać z oceną prezydentury) ale godności.

pax

2

@arasz1819
TY napisałeś o pieniądzach. Czemu złotówka? Czemu "artyście" w cudzyslowie?

pax

8

@arasz1819
Tzn. ile wzięła za koncert ?? Ile zapłacili Ci co ja słuchali?

pax

0

@Pablopicasso27
Najlepiej jakbyś napisałe ile ważysz, jaki wzrost, ile lat, jak ćwiczysz itd..., może być na priva

pax

18

@Anonymus0608
Jedynie słuszna telewizja zrobiłaby z niego folksdojcza a przy okazji żyda, araba, wielbiciela uchodźców, ruska, niemca, do tego znaleźli by anonimowego świadka który w dzienniku o 19.30 powie że dziadek jego był z wermahtu a babcia z NKWD. Z Lewandowskiej zrobiliby celebrytke dla łżeelity, która się sprzedaje Niemcom i posyła dzieci do niemieckiego przedszkola. Zrobiliby z nich zdrajców Polski. Dał pamiątkę na aukcję WOŚP a więc wspomaga rozwiązłość, alkoholizm i narkomanię na koncertach rockowych.

pax

0

@MontelQ
O czym Ty piszesz tutaj? ja zadałem pewne pytanie w tym watku. nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

pax

0

@MontelQ
Chodzi więc o media niemieckie, że w Niemczech czegos sie nie pokazuje?

pax

0

@MESSIah16
Jaki to jest główny nurt ??

pax

0

@Jacu327
Pierwsza sytuacja Alves-Malouda
najpierw twierdzi, że "sytuacja tzw. "stykówka" powinna być rozstrzygana na korzyść obrońcy - czyli nie powinno byc faulu.
Potem, że powinien być karny a nie faul bezpośredni przed polem karny, bo sytuacja była w polu karnym.
Potem, twierdzi że karny był ewidentny.
a na końcu stwierdził, że powinien byc karny ale jedynie "przyjmująć że był faul na Maloudzie".

Wydawało mi sie, że jesli ktoś robi analizę to po to, że wskazuje jak powinen zagwizdac sędzia, a nie przedstawiac kilka wersji. W pierwszym zdarzeniu jesli nie powinno być faulu, to kolejne rozstrzegnięcia czy zagwizdanie przewinienia w polu karnym czy poza polem karnym są wtórne.
Dodatkowo, wybral nie wszystkie kontrowersyjne zdarzenia.

pax

0

@Jacu327
Trochę śmieszne rzeczy opowiada, sam sobie zaprzeczając

pax

4

"Przybył jako potencjalny następca Xaviego ze względu na podobny styl gry, dlatego nie ma sensu go sprzedawać".
Argumentem byłoby, że ktos prezentuje jakość w grze, taką jak osoba na której miejsce został sprowadzony, a nie samo kogoś sprowadzenie. A tak, Douglas został sprowadzony na miejsce Alvesa, Digne na miejsce Alby i mozna by wymieniac kto został sprowadzony na kogos miejsce. Nawet jesli kogos styl gry w lidze brazylijskiej przypominał kogos innego w lidze hiszpańskiej to nie jest argument. Mimo, że Arthur jak narazie niewiele pokazał, to nie jestem za jego sprzedażą, ale samo argumentowanie rivaldo jest bezsensowne.
Drugi argument, że może Arthur namówiłby Neymara na powrót do Barcelony, wole nie komentować...

pax

15

@Piotr89Sand
Cały dzień wypisujesz jak to Ci kobiety w zyciu przeszkadzają. Jakimi są intrygantkami i że statystyki policyjne na temat przemocy domowej są nieprawdziwe.

pax

4

@Piotr89Sand
Zrobiłeś nawalanke na kobiety. NIe zgadzasz się z policyjnymi statystykami podającymi że mężczyżni stosują głównie za przemocą domową. Zmarginalizowałeś kwestię kobiet jako większości ofiar i tak można wymieniać, nazywałeś kobiety intrygantkami ale wobec mężczyzn nie uzyłeś ani razu takiego pejoratywnego sformułowania, np. zwyrodnialec wobec opisywanego przypadku przeze mnie (to calkowicie ominąłeś). Cały wywód oparłes na skrajnym przypadku, aby wybielić mężczyzn jako głównych (90%) sprawców przemocy domowej. Taki było przesłanie twojego wpisu.

pax

1

@Piotr89Sand
Wskaz gdzie kłamię i przeinaczam fakty. Doistajesz z mojej strony to co chcesz, czyli statystyki. Ty natomiast oprócz własnego subiektywnego zdania o roli kobiet w społeczeństwie nie przedstawiasz argumentów. Kobiety w moim świecie są aniolami, nie wszystkie. Natomiast po ciemnej stronie, osób stosujących przemoc to sa głównie mężczyźni i mówię to jako osoba majaca stycznośc z prokuratorami, biegłymi sądowymi w zakresie psychologii sądowej czy medycyny.

pax

5

@Piotr89Sand
Dane policyjne za 2019, przemoc domowa

Liczba podejrzewanych sprawców – kobiet 6 448

Liczba podejrzewanych sprawców – mężczyzn 68 148
Podejrzewani sprawcy pod wpływem alkoholu - kobiety 2 126

Podejrzewani sprawcy pod wpływem alkoholu - mężczyźni 40 435

Sprawcami przemocy domowej w ponad 90% są mężczyźni a sprawcami przemocy domowej po spozyciu alkoholu w ponad 95% sa mężczyźni.
Żródło: http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/przemoc-w-rodzinie/50863,Przemoc-w-rodzinie.html

Pisałes że kobiety bryluja w przemocy domowej a to oznacza, że jest ich wiekszość czyli >50%.

Zaprzeczać sobie możesz i pisac jakie to kobiety są zle, okrutne i jak stosuja przemoc na mężczyznach, a biedni mężczyźni sa bezpodstawnie i bezprzyczyny pozbawiani tymczasowo dachu nad głową.

pax

1

@Piotr89Sand
Zaprzeczasz ? Ciebie poprosiłem o statystyki dotyczace twoich danych o przemocy psychicznej. I jakoś ich nie dostałem.

pax

3

@Piotr89Sand
Pokazujesz skrajny przypadek i na tym budujesz swój wywód.
To nie jest nawalanka na kobiety?
"Przecież kobiety również są sprawcami przemocy domowej". Ustawa nie rozróżnia płci, ale mimo to podkreślasz rolę kobiety w przemocy domowej.

"Brylują zwłaszcza w przemocy psychicznej". To nie jest nawalanka na kobiety, to tylko wskazania kto bryluje w przemocy psychicznej, może jakieś statystyki podasz.

"Kierują ją zarówno przeciwko mężom/partnerom, jak i dzieciom". No raczej przeciwko sobie nie, a z reguły innymi domownikami jest mąż i dzici, zdanie trochę bez sensu.

"Nie trzeba długo szukać żeby znaleźć ostatni przypadek, który pokazywał tolerancję takiej przemocy przez społeczeństwo. Jak inaczej nazwać przypadek "POLSKIEGO MESSIEGO", jak nie przemocą domową"???
Przykład na werbalna przemoc żony wobec męża który zniszczył w bezmyślny sposób wspólną własność. Ma prawo zgłosić na policję jesli sie czuje zagrozony, ustawa daje taka możliwośc.

Czy nikt z was nigdy nie widział jak żona "strofowała" męża, który chciał spotkać się z kolegami?
Nie, za to znam sprawy, jak mąż tłukł żonę do nieprzytomności, a nastepnie jak już nie mógł patrzeć na jej opuchnieta twarz to ja odwracał i gwalcił.

Czy nie widzieliście jak matka szantażowała swoje dziecko w sklepie?
Widziałem, jak dziecko wymuszało na rodzicu kupno tego co chciało.

Czy nie byliście świadkiem jak mamusia tłumaczyła dzieciakowi jak jego tatuś jest zły, najgorszy, jak to popełnia błędy, nic nie potrafi i ogólnie jest do niczego?


Nie, nie byłem.

Dlaczego zwraca się uwagę jedynie na pięść pijanego mężczyzny?

Bo piany mężczyzna to to 95% stosowania przemocy po alkoholu. Mężczyźni dużo częściej stosuja ogólnie przemoc, seksualną i ekonomiczną.

Teraz będzie można mężczyznę wyrzucić z domu bez dowodów i procesu. Czy tak powinno być?
Odizolowac ofiarę od kata na okres 14 dni.

Podajesz oprócz jednego zdania, że to kobiety sa sprawcami przestępstw i to jasno pokazuje , że jest to nawalanka na kobiety. Wszystko się rozstrzygnie w aktach wykonawczych, jak tu będzie działac niebieska karta itd.

pax

1

@Piotr89Sand
Przykład z innego państwa ma być powodem do zanegowania prawa majacego brać w obrone ofiary w innym państwie. Twój przykład jest bezsensu, a cała nawalanka na kobiety nie dodaju mu argumentów.
Ostnieje prawo gdzie karze się za fałszywe oskarżenia, np. art 234.
Podobnie byś chciał w kwestii gwaltów? Na kobietach, dzieciach? INe wprowadzajmy środków tymczasowych, przecież gwałciciel dziecka może być niewinny a dziecko fałszywie oskarżać, więc niech mieszka z dzieckiem do wyjaśnienia sprawy.
Możesz mowić i pisac co chcesz, ale bardzo duża większość sprawców przemocy domowej to mężczyźni.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?