pax

11

@ToWinaSedziego
Tego nie wiesz czy będzie wetowal. Pewnie będzie wetował ustawy niezgodne z prawem, dudzie łamanie prawa nie przeszkadza.
W sumie masz rację , ciekawa polemika między prawem a bezprawiem.

pax

2

@AV0CAD0
Możesz podać źródło do 90%? Bo ja wciaż słyszę, że ma pretensje o nasze stanowienie prawa i słuszne pretensje. Skąd te 90%? Po prostu pytam, bo dla mnie ten stosunek jest raczej odwrotny.
Jest troche inny rodzaj krytyki. W stosunku do PiSu krytyka polega na pokazywaniu konkretnych wydarzeń (2 mld na TVP, otwarty cmentarz tylko dla wybranego obywatela, wywalenie Kazika z Trojki, maseczki, respiratory, testy, zaprzyjaźnione fundacje itd...). W drugą stonę idzie przeważnie hejt a nie krytyka. To jest różnica. Jesli ktos juz krytykuje to raczej posługuje się tymi samymi tekstami - OFE, Amber, stocznie, podsłuchowa, paliwowa. Mimo, że było to wałkowane setki razy na rambli, jest odgrzewane aby przykryc kolejne, kolejne i kolejne afery PiSu.

pax

5

@AV0CAD0
Akurat o emerycie pisałem o Tusku. Tu nie chodzi aby nie krytykowac opozycji, nie krytykowac PO itd. Tylko, aby miało to jakis sens. było pelno wpisów przeciwko Kidawie, było kilkanaście przeciwko Trzaskowskiemu i jeżeli ktos chce ich krytykowac to niech to sobie robi. Tylko piszesz "Przypominam, że nieudolna opozycja również daje powody do wyśmiewania" to czemu nie wysmiewasz opozycji? Czemu nie napiszesz co zrobił Budka, jaką gafę popełnił? Czemu merytorycznie nie pojedziesz po nich, nie wyśmiejesz ich pomysłow na wybory? Chetnie przeczytam i może się też dołączę.

pax

3

@ProMILs
Hmmm, nie wnikam czy to jest co podajesz prawdą czy nie, może jest. Tylko przedstawianie Fundacji jako apolityczną mija się z prawdą. Jest ona blisko związana z PiSem.

pax

6

@Shapiro
Lubię Twoje wpisy są tak oderwane od rzeczywistości. Jakoś za aferą Amber Gold nie stał nikt z PO to tak jakby dzisiaj bezposrednio obarczać PiS za afere GetBack. Ile do kieszeni wzięła Po za Amber Gold?
Masz swoje klamstwa.
Porównanie trzech afer. Jedna związana politycznie z PiSem druga za rządów pIsu a trzecia za rządow PO-PSL.
https://ciekaweliczby.pl/tag/ile-ludzie-stracili-przez-amber-gold/
A afer na milony i miliardy Pis ma już sporo

pax

12

@AV0CAD0
Dziwne jest to, że w ramach afer z ostatniego tygodnia których nie sposób zdązyć policzyć (w samym MZ jest kilka - maseczki od narciarza, maseczki z konferencji na lotnisku, respiratory, zagotowane testy, kontrakty dla brata) wyciaga się z szafy emeryta, który od kilku dobrych lat ine funkcjonuje praktycznie w polskiej polityce. Jak sa powody do wyśmiewania się z opozycji to było tego typu tekstow pełno (od Kidawy po Nowaka), jednak widząc atak na Tuska. czy pisanie o kłamstwach PO któryc dzisiaj nie brakuje bez podawania konkretów to jest bardzo słabe. Śmieszki z Pisu, [pokazywanie ich pogardy dla Polsków i prawa jest raczej komentarzem z wydarzeń dnia, a nie odgrzewanymi kotletami jak próbuje się przedstawic opozycję. Nikt tu nie atakuje PiSu za atak Ziobry na transplantologów czy Leppera sprzed lat ale za obecne kolesiostwo, zlodziejstwo i stawianie siebie ponad prawem, za zawszłszczanie państwa i budowanie systemu niedemokratycznego.

pax

2

@Majkel34
Taaa, jakoś nie przypominam sobie przesunietego kalendarza wyborczego wbrew prawu.

pax

3

@Janiama
Nie rozumiem tej dyskusji. W Polsce nie obowiązuje prawo i konstytucja. zastanawianie się co by było gdyby jest bez sensu. Jarek postanowi i tak będzie. NIe wybiorą Dudy to zarządzą reasumpcję. Prawo nie ma zastosowania do tego rządu. Nie ma sensu zastanawiac się który punkt Konstytucji miały zastosowanie, bo oni nie stosują się do prawa. raczej nalezy się zastanawiac co wymyslą i jak bardzo złamią prawo.

pax

0

@Barca1992
Teraz na Śląsk są przerzucone testy i dlatego sa takie wyniki. Największa liczbe mieszkańców się sprawdza. To nie tylko górnicy i ich rodziny, ale i inni pracownicy, dostawcy, teraz będą tesować wszystkich nauczycieli w Gliwicach. Nie wiadomo ile, jest ogólnie w tych rejonach w których nie robi sie badań na szerszą skalę.
https://dziennikzachodni.pl/koronawirus-w-polsce-rzad-ma-bledne-dane-mowi-andrzej-sosnierz-mamy-150-tys-zakazen-w-walce-z-epidemia-polska-jest-najgorsza-w/ar/c1-14983617

pax

3

@Ramos9248
Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego - Winston Churchill.

pax

3

@NeroTFP
Po pierwsze:
Mogą nie ogłosić wyniku (mają wprawe szczególnie Kempa)
Po drugie:
Mogą zarządzić reasupcję głosowania (też mają wprawę)
Po trzecie
Mogą wprowadzić wygraną Dudy do ustawy i wystarczy jego podpis, TK temu przyklaśnie a SN stwierdzi o ważności wyborów.

pax

3

@sebasek99
Tu i tu są rządy dość autorytarne. Turcja bardziej ekonomicznie ucierpi bo turystyka leży, ale szachuje UE uchodźcami i ma wsparcie USA, więc jakoś sobie poradzą. Iran w zależności od dyplomacji czy uda się "lepiej" sprzedawać ropę. Iran raczej nie ucierpi tak jak inne państwa, ale tam i tak potrzebne sa reformy.

pax

33

@Rafiniaaa
Zgadza się. Będzie chaos. Może nawet będzie przestrzegał prawa. To dopiero chaos. Jeśli dla obecnego rządu przestrzegania prawa to chaos to zapewne będzie chaos.

pax

1

@sebasek99
W kwestiach politycznych to bardziej tam jest istotna kolejna budowa osiedli żydowskich na terenach okupowanych i ich legalizacja. A sam coron nie wpływa zbytnio, chociaż są wieksze obostrzeżnia jak wszędzie. Konflikt jest ale jakoś się uspokoiło :) Hamas w Gazie, Fatah na Zachodnim Brzegu a Izrael i tak wszystko kontroluje.

pax

0

@Colon
Coś mówi, raczej jako ciekawostka.

pax

5

Dzisiaj ktoś zapodał, aby napisać swoje hobby, lub temat na który chcialoby się podysktować zamiast o polskiej polityce. Jeśli ktoś, kiedyś chętny na temat terroryzmu lub konfliktu bliskowschodniego to zapraszam :)

pax

1

@CZaras
Poczekaj, jeszcze trochę, zaczną grać ligi to i tematów czystko pilkarskich przybędzie i przez tydzień będzie rozkmina że sędzia znowu popchał Real. Wejdzie okienko transferowe to będziesz prosił o politykę a nie o 2338265242 post na temat Neymara.

pax

1

@FCMichalo
Sądzę, że dość szybko mielibyśmy doczynienia z przedterminowymi wyborami.

pax

8

@RadekACCA
Zauważyłeś, że masz taka manierę, tak jak w dyskusji ze mną, jak ludzie punktują twoje wywody to zaczynasz ataki personalne? Bardzo nieładna to cecha charakteru.

Prywatyzacja
SLD-UP (2001–2004): 130 spólek

PiS (2005–2007): 88 spólek.

PO-PSL (2008–2015): 119 spółek.

Zobaczymy jak państwo poradzi sobie z kryzysem który ma nastąpić, czy nie będzie kolejnej fali prywatyzacji.

Jeśli ktoś ma to prosiłbym o podanie danych prywatyzacji w latach 2015-2020

pax

0

@Colon
Nie, nie pisałem. Konfederacja to nie moja bajka, więc nie śledzę wszystkiego, może dlatego że cierpię na brak czasu a tak jak w przypadku bonu edukacyjnego obawiam się, że kolejne "świetne" pomysły mogłyby się dla mnie okazać znow stratą czasu, gdybym chciał szukać konkretów. Skutecznie zniechcęca mnie też postać Korwina czy Brauna jak również przytulenie nacjonalistów. Jednak jak mówię, nie odrzucam ich a priori i jeśli mają pomysły to mogę poczytać i zobaczyc czy wedlug mnie to czysta demagogia czy dobre rozwiązanie.
Wszedłem na ich strone, gdy ten program był ogłoszony w chwili strajku nauczycieli w zeszłym roku i zainicjowałem rozmowę.

pax

1

@Colon

Nawet tutaj obserwujac dyskusję a jest sporo osób za Konfederacją czytam co mają do powiedzenia. Niektórym z nich przeszkadza światopoglądowo Konfederacja, innym mariaż z nacjonalistami, innym konserwatyzm i szowinizm, ale oni piszą, że pewne pomysły gospodarcze czy wolnościowe Konfederacja ma dobre i dlatego by na nich głosowali. Więc jak mówię, chciałem merytorycznie podejśc do jednego ze sztandarowych tematów Konfederacji jakim jest bon edukacyjny i wszystko zakończyło się tylko na haśle "bon edukacyjny" a pieniądze podążają za uczniem. Jednak nikt tam nie znał szczegółów, nie potrafili na nic odpowiedzieć, rozwiać moje watpliwości, przekonać do ich pomysłu.

pax

0

@Colon
Pisałem już niechlebnie o PO, ale głównie krytykuję PiS, bo dla mnie jest to partia która po prostu szkodzi Polsce. Nie pisze nic lub prawie nic o PSL, SLD. Co do PO raczej prostuję przekłamania. Nie założyłem chyba, ani jednego watku politycznego, raczej dołączam się do dyskusji gdy ktoś wkleje informacje nie wiedząc nawet czy to prawda.
A co do Konfederacji, jak mówię sama postać Korwina, jego chamski stosunek do kobiet wywołuje u mnie niechęc jego osoby. A co do poglądów, jako osoba związana z systemem edukacji, chciałem poznac pomysł Konfederacji na szkolnictwo. NIe odrzuciłem a priori ich hasła bonu edukacyjnego, wszedłem na stronę Konfederacji i zacząłem pytać, dyskutować , aby przyblizyli mi o co w tym chodzi. Nawet tutaj na Rambli były głosy że to świetny pomysł, więc chciałem się dowiedzieć czy rzeczywiście. Czy naprawdę to dobry pomysł i dlaczego, co on daje, jak reformuje szkolnictwo. Niestety wyszło jak wyszło, utopia która jest tylko hasłem.

pax

1

@RadekACCA
Tekst: " czytajac Twoje posty chyba zmienie zdanie i zaczne byc za aborcja". Nie obrażam Cię i nie życzę Ci aby mama dokonała aborcji na Tobie. To, że brakuje Ci argumentów, nie daje Ci pozwolenia na tego typu teksty. To, że brakuje Ci odwagi odpowiedziec "tak" lub "nie", czy zrozumieć prosty tekst napisany w języku polskim to jedno, ale takie chamskie teksty świadczą tylko i wyłącznie o Tobie.

pax

3

@monsterrize
Semedo w każdym spotkaniu dostaje conajmniej 5-7 dobrych piłek na skrzydle i z tego niewiele wynika. Jest szybki, ale jest najwolniej biegającym obrońcą w obronie.
Roberto nie jest wybitny a nawet dobry na PO, ale jeśli nawet nie dobry Roberto, przemianowany pomocnik, gra dużo lepiej od nominalnego prawego obrońcy na prawej obronie. To chyba nie świadczy dobrze raczej o Nelsonie.

pax

1

@patry295
Wcześnij był tylko raczej Korwin jako ekscentryk, teraz jest kilka innych osób. Więc to nie kwestia samego Korwina który wciąż cieszy się niszowym poparciem a jego teksty o kobietach czy koronawirusie nie daja szans na jakies polepszenie sondaży. Nie tyle mozna notowac wzrostu poparcia Korwina co skrętu społeczego w prawo (co jest wynikiem np. retoryki PiSu - straszeniem imigrantami, kryzysem gospodarczym kilka lat temu) i z tego powodu po dołączeniu narodowców mogą liczyć na ciułanie punktów sondażowych. Wynik tego można łatwo obserwować w powiedzmy porazce grupy "Korwina" z narodowcami, gdzie wyłoniono kandydata na przeydenta Boska. Obecnie target Konfederacji to ludzie w wieku 15-30 lat, którzy łykają hasła Konfederacji, często przyjmując je bez zastanowienia. Pamiętam, ponad 10 lat temu, prowadząc zajęcia na politologii spytałem studentów kto popiera Korwina i zgłosiło się 30-40%, jak powiedziałem, że on chce wprowadzić platność za studia dzienne na publicznych uczelniach, została jedna osoba z ręka w górze. Poparcie dla Korwina często bierze się, z tego samego co 15 lat temu u Samoobrony. Oni jeszcze nie byli przy korycie - nie chcemy PO, nie chcemy PiSu, nie chcemy PSL, więc poprzemy kogoś kto jeszcze nie rządzil bo może będzie inaczej.
Z tego co piszesz i gdyby przyznac Ci rację, to puenta byłaby taka, że nabierając doświadczenia życiowego i wiedzy to z korwinizmu po prostu się wyrasta. Łatwo przyciągnąć ludzi właśnie jak piszesz o nieukształtowanych poglądach, nastolatków, ale później już nie wiele z tego poparcia zostaje.

pax

4

@Gaucho , @mrwson , @Erik0
Możesz konkretnie wymienić walory w grze?

Moim zdaniem
na plus to:
- jedyny który jakoś potrafi współpracować z Griezmanem
- potrafi wyjść na pozycję (chociaż z tego niewiele wynika, bo głównie traci piłke jak ją dostanie)
-nieźle broni jeden na jeden
minus
-najwolniej biegający w obronie zawodnik Barcelony
- po trzech latach gry fatalne błędy w ustawianiu się
- zla transmisja piłki
- bardzo słaba umiejętność wrzucenia pilki w pole karne (jedna wrzutka za plecy Suareza i to z lewej strony ktorą Suaraz przewrotka zamienił na bramkę)
- słaba gra kombinacyjna
-schematycznośc i brak podejmowania decyzji w ofensywie

pax

0

@RadekACCA
Hahahahahaha, jak widzisz tylko jeden z nas ma odwagę i klulture odpowiedziec na pytanie adwersarza. Ty nie czytasz ze zrozumieniem, a potem kulisz ogon, hahahaha

pax

0

@RadekACCA
Nie spodziewałem się że napiszesz cokolwiek merytorycznie, wskaż dokładnie coś co mi zarzucasz. Nie zawiodłeś mnie. Na przyszłosć radzę, czytać ze zrozumieniem tekst który komentujesz, jeżeli takich umiejetności brakuje to przerzucanie sie komentarzami nie ma sensu, gdyż zmieniasz sens mojej wypowiedzi nie odczytując jej ze zrozumieniem.
"odpowiesz mi na proste pytanie weszlo ABW do tygodnika - opcje " tak " lub " " nie "".
Nigdzie nie twierdziłem że ABW nie weszło do tygodnika - więc oczywiście że tak. Odpowiadam jednym wyraz "tak".
Zobaczymy, czy Ty potrafisz odpowiedzieć tylko w jednym wyrazie.
Teraz "odpowiesz mi na proste pytanie czy odebrano laptop - opcje " tak " lub " " nie "".

pax

0

@AV0CAD0
Tak uważam. Pis stworzyl patologiczny system którego za PO nie było. Wytłumaczę o co chodzi. Pierwsza ustawa PiS to ustawa o słuzbie cywilnej, a mianowicie praktyczna jej likwidacja. Były to osoby po specjalnych studiach, które nie należały do żadnej partii, baa nie mogły przez 5 czy więcej lat należać i to byli po prostu apolityczni urzędnicy ministerstw i instytucji rządowych. PiS to praktycznie zlikwidował aby wsadzic kolesiów. Znam takie osoby. Znam osobę dr hab. zna 6 języków była dyrektorem w MEN i załatwiała wielkie dotacje z UE, świetny fachowiec, Szydło ją wyrzuciła i na jej stanowisko zatrudniła gościa po technikum leśnym, który pracował u niej w gminie. PiS zlikwidował w praktyce konkursy na stanowiska. Za PO były wymogi formalne obejmowania pewnych stanowisk, teraz tego nie ma. Za tych rządów prawie wszystkie pieniądze rządu ida w trybie pozakonkursowym. Za PO zdarzały się patologie - było ich duzo , dużo mniej, ale ze względu na istniejący system były bardziej widoczne. Teraz PiS stworzył patologiczny system. Nie wiem czy dostrzegasz róznicę. Nie pamiętam czy PO stworzyło lewe fundacje aby wyprowadzać kasę z rządu czy spółek skarbu państwa, tak jak robi PiS (vide Fundacja Narodowa). Dla mnie nie jest argument, że Konfederacja jeszcze nie ukradła, taki sam argument był np. w 2005r. aby głosować na Samoobrone, bo oni jeszcze nie ukradli bo nigdy przy korycie nie byli.
Co do konfederacji, tak wgłębiłem się w program dotyczący bonów edukacyjnych i jest on utopijny i wciąz socjalistyczny. Wszedłem jak mówię na strone Konfederacji wziąłem udzial w dyskusji i nikt, nikt nie rozwiał moich wątpliwości. To pusty, nie do zrealizowania slogan. Jeśli chcesz i masz wiedze na temat bonu edukacyjnego który proponuje Konfederacja jako lek na polską oświatę to chętnie podyskutuję.

pax

0

@MESSIah16
NIe za bardzo jestem na czasie z Konfederacją. Kiedyś wszedłem na ich stronę popytałem, podyskutowałem o bonie edukacyjnym, ale tam oprócz pustego hasła nic więcej nie byli w stanie mi tej kwestii przybliżyć. Jednak chciałbym się dowiedzieć, dlaczego według badań większość osob opowiadających się za Konfederacją w drugiej turze będzie głosować na kandydata PiS. Czy to jedynie to jedynie nie ukrywanie się zwolenników partii Jarka pod płaszczykiem Konfederacji? Nie wiem, pytam.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?