pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Hiacynk
Sezon przed odejściem był najlepiej odbierającym zawodnikiem w calej lidze hiszpańskiej
2
@Kurkmen
Nie rozumiem n-tego rozpoczętego wątku dla atencji, przez cały dzien bbyło to omawiane, nawet przez Ciebie i kolejny wpis aby znów pisac to samo. Ale ok, masz herb :)
2
@Valverde_In
Tu nie chodzi o inna ligę, ale fakt to inna liga. Chodzi o twoje podejście odmawiasz innym tego co sam robisz. Jak potem ludzie mają odbierać poglądy niektórych osób związanych chociażby z Konfederacją, skoro z góry widac hipokryzję.
Tu nie chodzi o definicję, ale o podejście do ludzi, sam wybierasz tego kogo warto według Ciebie słuchac nie dlatego co by powiedział ale dlatego jak go odbierasz, ale odmawiasz tego innym. To jest czysty przykład hipokryzji.
3
@Valverde_In
"Gdy oni prowadzą nachalną, opryskliwą i prowokacyjną agitację pro-PO to jest wszystko znakomicie". Tak rozpocząłes kwestie polityczną, pisałes o agitacji zwolenników jednej konkretnej partii politycznej. Nie ma tu słowa o wywiadzie i merytorycznej dyskusji na temat tez z wywiadu.
Nie rozumiem, po co zaprzeczać, skoro nie da sie już edytować?
Jak powyżej napisałem, zrobiłes to samo co zarzucasz innym. Możesz pisac o hipokryzji, ale sprawdź co sam napisałeś. Komus nie pasuje Mentzen za hasła rasistowskie, ksenofobiczne ale ma mu tu pasowac bo nie wypowiada się o polityce, ale jak jakiś inny polityk by sie wypowiadał na temat nie polityczny któremu tym razem Tobie nie jest po drodze to był od razu go olał i krytykował, nieważne co by mówił. tak w tym watku obnażyłeś hipokryzje, ale nie tych co krytykują wywiad z Mentzenem.
0
@Valverde_In
Wiedziałem że zaczniesz narzucać coś czego nie powiedziałem. "Bo takie podejście reprezentują tamci ludzie i poniekąd ich bronisz, że rozumiesz to". Napisałem, ze rozumiem takie podejście, bo uważam, że kto . Dosłowanie kilka osób krytykuje zrobienie wywiadu i otwarcie pisze z jakich powodów, ty udajesz że nie dostrzegasz tych powodów. Atakujesz ludzi, że nie zgadzaja się za propagowanie osób które są znane z wyrażania haseł rasistowskich.
Popatrz: "Ostatnie primo ultimo: pięknie niektórzy zwolennicy polityki na LaRambli uprawiają samozaoranie". "No ja bym wiedział, widząc "twarz" Tuska, że w ogóle nie byłbym zainteresowany tym co mówi osoba". [...] "opowiada się za czymś z czym się zupełnie nie zgadzasz to nie słuchasz go w żadnej kwestii mimo, że jest ekspertem w swojej dziedzinie? Bo takie podejście reprezentują tamci ludzie i poniekąd ich bronisz, że rozumiesz to". Tak dokładnie zrobiłeś to co zarzucasz innym. To jest hipokryzja. Tusk nie jest z Twojej bajki więc nie ważne co by mowil i tak bys byl krytycznie nastawiony, ale tego samego odmawiasz innym.
2
@Valverde_In
Ja pisałem na początku no ograniczeniu tematów politycznych, chociaz sam biorę w nich udział, ale prawie nie rozpoczynam wątków. Tylko nie rozumiem, po co tutaj masz dobry wywiad i próbujesz innych atakować. Atakujesz innych za pisanie na tematy polityczne ale nawet przy wywiadzie nie związanym z politykom prowadzisz własną politykę.
4
@Valverde_In
NIe, naprawde nie rozumiesz częsci negatywnych komentarzy. Mi nie przeszkadza wywiad i jest ciekawy, ale rozumiem, że zaproszenie kontrowersyjnego polityka, który nie odżegnuje się od rasizmu może być źle przyjęte. Sądzę, że redakcja też tu miała zagwozdkę czy robić ten wywiad. Mam wrażenie, że nie dostrzegasz kwestii dziennikarstwa, mediów, opini publicznej itd. Nie mówię, że tak jest w tym przypadku (bo nie jest), ale jeżeli jakaś redakcja zaprasza tylko gości z jednego nurtu politycznego, albo prowadzi tak debatę pomiędzy dwoma politykami, że zamiast moderowac przyłącza się do jednego i atakuje drugiego to nie jest dziennikarstwo. I nie ma wtedy co pisac, że można przełączyć kanał, albo nie czytac/nie oglądać. Dlatego redakcja ma dużo gorzej pod tymi względami od zwykłych userów, musi (a przynajmniej powinna) wykazywać się pewną równowagą. Jest różnica między redakcja a userami i dobrze, że jest. Oczywiście na rambli każdy jest równy i może pisac co chce (czy user czy redaktor), jednak jesli jest prowadzony wywiad z politykiem pewnej opcji politycznej i wisi on 25 godzin na głównej stronie to tylko redakcja ma do tego prawo (a nie userzy), więc rozumiem głosy częsci userów.
Ty natomiast zamiast skupić sie głównie na wywiadzie (napisać dlaczego jest dobry, które wypowiedzi celne, wnioski wnikliwe) , skupiłes się głównie na kilku, dosłownie kilku głosach którym nie tyle wywiad co osoba nie przypadła do gustu i napisali dlaczego. Już wczoraj o tym pisałem, pewna opcja polityczna ma sekciarski syndrom oblężonej twierdzy, uważa się za pokrzywdzoną i nie zrozumianą przez zły, pelen jadu świat.
2
@Valverde_In
"Chciałbym, żeby wszyscy użytkownicy w taki sposób się wypowiadali w naszej "przestrzeni" jak Mentzen [...] zwolennicy polityki na LaRambli uprawiają samozaoranie. Gdy oni prowadzą nachalną, opryskliwą i prowokacyjną agitację pro-PO".
4
@myscooter
"gdyby" - dobry argument.
7
@Valverde_In
Jak widac nie rozumiesz zarzutów części userów. La rambla to w pewien sposób wolna przestrzeń w której Ty , ja czy każdy inny może wypowiadać się na dowolny temat, równiez polityczny. Redakcja nie moderuje dyskusji conajwyżej gdy łamany jest regulamin. Zarzut części userów dotyczy działań redakcji, która zrobiła wywiad z osobą kontrowersyjną i część podnosiła zarzut zarówno trwająceh kampanii wyborczej jak i prezentacji osoby której poglądy wiążą się chociażby z rasizem (Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyborców, dlatego nasi wyborcy chcą nas słuchać i z tego powodu wyborcy chcą na nas głosować - S. Mentzen). Zarzut części userów dotyczył tego, że mimo iż wywiad dotyczył piłki i Barcelony to nie da się nie powiązać osoby, która prezentuje bardzo radykalne poglądy.
Mi się sam wywiad podobał, ale jestem w stanie zrozumieć pewne zarzuty. I jak widzę, w wywiadzie nie ma nic z polityki, ale dla Ciebie to argument, aby zrobic nagonkę na PO.
6
@lucas/catalan
Każda strona tak robi. Nie wiem czemu piszesz o wypranych mózgach.
W miarę niedawno była głośna sprawa w Rimini gdzie kilku uchodźców pobiło Polaka i zgwałciło Polkę. Prawicowe media poprostu dziennie zalewały kilkudzesięcioma newsami na ten temat, jad, hejt lał się strumieniami. W tym czasie w Łodzi kilku mężczyzn wciągneło młodą dziewczynę do mieszkania i kilka dni gwałciło, tak że dziwczyna z licznymi obrażeniami wewnętrznymi zmarła, a w tym samym tygodniu inna Polka została zgwałcona i zamordowana a następnie schowana w tapczanie, tez w Łodzi. Prawicowe media juz o tym nie pisały. Zbrodnia na Polkach nie obchodzi prawicowe media? Czy obchodzi tylko wtedy jak sprawca nie jest Polakiem, bo to pasuje do ich ideolo ??
5
@kerouac
Tylko jak mówię, tylko jeden komentarz negatywny który nie był w jakikolwiek sposób merytoryczny. A pozytywnych była zdecydowana wiekszość.
Zmiany raczej nie zakładam, wywiad mi sie podobał o było o Barcelonie. Mi z narodowcami nie jest po drodze. Nie odrzucam a priori jakichkolwiek pomysłów czy to lewica, prawica, konserwatyści czy liberałowie. Jesli Konfederacja ma dobre pomysły to jak mam czas to staram sie je poznac. Przestudiowałem tzw. bon edukacyjny, pomysł Konfederacji i odrzucam ten pomysł.
3
@kerouac
Dlatego jest tylko jeden za który ta osoba została zwyzywana. JEDEN, gdzie powinieneś napisać komentarz pod tym komentarzem, a nie robic nagonki na OSOBY.
To jak znajdziesz czas bym prosił o te przykłady.
Dla mnie napisałeś bardzo polityczny komentarz, przy wywiadzie który był de facto tej polityki pozbawiony. I jak dla mnie jest to syndrom oblężonej twierdzy - widzeć wszędzie pełnych jadu socjalistów.
Tłumaczyć się nie musisz, dlatego tylko grzecznie poprosiłem o te przykłady.
6
@kerouac
"Zero odniesienia do treści, czysty jad i kierowana pogarda tylko dlatego, że bohaterem tematu jest osoba z innym poglądem na życie".
Na 80 komentarzy to z 4 użytkowników jest mniej przychylnych. Z czego 2-3 dość merytoryczne (jeden nieprzychylny z powodu poglądow, drugiemu jedynie termin przedwyborczy sie nie podoba). Możesz napisac te przesięknięte jadem i pogardą komentarze tutaj, bo przeczytalem wszystkie. Mam wrażenie że zwolennicy tej koalicji (Korwin i narodowcy) z której się Mentzen wywodzi wszędzie widzą spiski lewicowe i świat im nie przychylny. To jest jedna z cech sekciarstwa tzw. syndrom oblężonej twierdzy. Caly świat pełny jadu i pogardy jest przeciwko nim. Jak jest 80 komentarzy to napisz chciaz 8 komentarzy pełnych jadu i pogardy. Taka grzeczna prośba.
Ja nie jestem zwolennikiem Konfederacji, ale wywiad mi się bardzo podobał. Był to wywiad z kibicem i ekonomistą a nie z politykiem i to mi się bardzo podobało.
4
@dniel
Tylko były pieniądze i poszły na inne cele a nie inwestycje, teraz zbliża się kryzys, który może nadszarpnąć budżet. A plany są imponujące, tylko czy to nie jest jedynie nabieranie wyborców na gigantyczne inwestycje które nie zostaną zrealizowane?
2
Sądzicie, że Centralny Port Komunikacyjny powstanie ? 30 miesięcy mija i dalej tylko trwa.
2
@MesQueUnClub_87
Trudno aby nie trzymali. Bez poparcia prezesa, wie że nawet by nie został posłem w przyszłości i czekałby go Trybunał Stanu. Teraz dzwonią do niego o 2.00 w nocy i każą wstać z łózka zostawić żonę w łóżku i przyjąc ślubowanie od prokuratora stanu wojennego a ten już biegnie spełnić rządanie prezesa.
5
@dariooo
Jak narazie Arthurowi jeszcze nawet do Roberto brakuje. NIe jestem aby trzymac na siłę kogokolwiek, a Roberto jakby była dobra oferta to mogliby sprzedać, tylko kogo kupic na PO, skoro pozbywamy się słabo-średniego prawego obrońcy który i tak jest najlepszy w drużynie na tej pozycji. Emerson zostaje u siebie.
2
@FutbolToMagia
W jakim innym znaczeniu broń nie służy do robienia krzywdy? Broń tylko i wyłącznie słuzy do robienia krzywdy, jedynie można usprawiedliwiać czasami jej użycie okolicznościami takimi obrona własnego zdrowia, życia czy mienia.
Nawet w kontekście odstraszania broń ma służyć, iż ewentualny napastnik musiałby się liczyć z jej użyciem przez ofiarę z utratą własnego życia lub zdrowia.
"skrzywione myślenie" - niczego innego nie spodziewałem się po Tobie.
Pokazuje jak zwykle brak argumentacji.
W jaki sposób broń służy do odstraszania podjęcia próby włamania?
1
@AV0CAD0
Osoby które nie mowią o sobie że są rasistami, którzy często mówią o patriotyzmie, ale nie proponuja nic patriotycznego, jedynie atak (mniej lub bardziej eufemistycznie przedstawiony) wobec innych mniejszości, to nie wiedzą czym jest patriotyzm. Jesli ktoś uważa, że nie ma problemu z odmiennością innych i pisze o tolerancji i przy tym na 20 wpisów ma praktycznie 20 na temat tej mniejszości pokazujac ją w negatywnym świetle to sam o tym nie wie, że ma problem z określeniem własnych poglądów.
Nie rozmawiamy o drugiej stronie, rozmawiamy o twoim wpisie. bardzo łatwo swoje poglądy usprawiedliwiać druga stroną.
Odpowiedz mi ilu czarnoskórych, Arabów, Żydów i gejów spotkałeś w życiu?
2
@draxidox
"Ty natomiast..."
Kolejna wspaniała cecha Polaka :)
2
@AV0CAD0 Ja badam od bardzo dawna radykalizmy i ekstremizmy, skrajne zachowania i ideologie. I całkowicie się mylisz. Dlaczego? Uważasz, że negatywne emocje wobec jakies grupy społecznej/etnicznej/religijnej/rasowej nie są złe do momentu aż nie przekroczy się granicy fizycznego prześladowania. Sugerujesz że werbalnie byłoby ok. Piszesz, że sam się niczego nie domagasz. To po co jest ten wpis? Domagasz się i puszczasz swój postulat w przestrzeń publiczną. Piszesz że, niechęć jest naturalna, że nie jest niczym szkodliwym coraz wiecej osób tak mysli. Negatywny przekaz eskaluje. Prześladowanie jest wynikiem nagromadzonych negatywnych emocji które w człowieku eskalują. Kiedyś tez było prawo, też były środki, ale po doświadczeniach II wojny światowej, zmieniło się postrzeganie świata na takie elementy jak rasizm, szowinizm. A co do Sikorskiego bo nigdy nie uciekam od tematów, to mimo że nie było to wypowiedziane publicznie to było niesmaczne, nieśmieszne, a jego tłumaczenia dla mnie nieprzekonujace.
3
@Mario96w Jak to nie. Wchodzisz na ramble od 4 dni i to tyle tolerancji do czarnych, afroamerykanów, lgbt. Aż ta tolerancja kipi z Polaków :)
2
@FutbolToMagia
No właśnie nie. Broń biologiczna jest rodzajem broni w jej normalnym , głównym znaczeniu. Z marynarką przykład bez sensowny, bo to sa dwa różne znaczenia tego samego wyrazu (gdy mówisz o ubraniu). Wyjasniłem Ci przykład z nożem, teraz mogę przykład z patelnią. Próbujesz znaleźc jakieś argumenty ale ich brakuje. Głównym zadania noża czy patelni nie jest wyrządzenie komuś krzywdy, a broń palna tylko do tego sluży. Baaa, nawet nie ma innych alternatyw do czego mogłaby innego posłużyć.
1
@NeroTFP , @Valverde_In , @draxidox
Polak nie cieszy się z sukcesu drugiego Polaka tylko jest zawistny i zazdrosny, czyli Polak Polakowi wilkiem :)
Polacy są tolerancyjni
3
@AV0CAD0
Oczywiście nie popieram tego co napisałeś, chociaz wiele osób moim zdaniem się nabrało. Próbujesz w ładne slowa ubrać zezwolenie na niechęć, uprzedzenia wobec wobec innych, jako coś naturalnego i do czego ma się świete prawo.
"żyjemy w najbezpieczniejszych czasach w historii. Naprawdę mamy aż taki problem z nienawiścią?" Może żyjemy właśnie w tak bezpiecznych czasach bo staramy się nienawiść, uprzedzenia napietnować w zarodku i nie traktowac jako coś normalnego a nie wyimaginowanego.
Czekałem aż w dyskusji objawią się twoje poglądy, o lgbt, imigrantach, murzynach i że "druga strona zyje jakimis urojeniami".
dziwne, a może zupełnie nie dziwne że w tym sporze światopoglądowym tylko jedna strona domaga sie prawa do "niechęci" wobec innych tylko ze względu na rasę.
4
@PatrychoO
Przeciez nie po to PiS przejął Sąd Najwyższy i TK, aby unawac legalnośc przegranych wyborów :) A, że wybory są niekonstytucyjne to chyba nawet przedszkolak wie, ale co nam Jarosław zafundował trzeba się z tym zmierzyc.
4
@Janiama
Ja czekam na obietnice wyborcze. Przed wyborami ogłoszenia że zasiłek dla bezrobotnych pójdzie mega w górę, że bony turystyczne każda rodzina dostanie, potem odwołali wybory to i odwołali kiełbasy wyborcze. Teraz wybory za 4 tygodnie to tak za 2 tygodnie znowu pójdą do masarni i będę zamydlac oczy kiełbasami wyborczymi. pewnie znowu coś o bonach będzie, o wsparciu dla bezrobotnych, może 17 emerytura lub kwota wolna od podatku, zobaczymy
0
@Chakalaka
Już mu nie wypominaj skrajnych poglądow i ten wpis uznaję za prowokację, związaną z sytuacją w USA, bo gdybyś napisał 4B potraktowałbym to jako "normalny" wpis a tak... :)
0
@ToWinaSedziego
Było to dośc często podawane, za miesiąc spotykam się ze znajomym radnym w Szczyrku, to będę wiedział więcej. Jesli to fake to przyznam że to fake. Nie mam z tym problemu.