pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Barca1992
Polska jest chyba najgorzej radzącym sobie państwem z koronavirusem, gdy wszystkie chyba wszystkie państwa notują radykalny spadek zachorowań u nas nic nie spada od 2 miesięcy. Nawet we Włoszech zakażenia spadły 10-krotnie (z 6-6,5 tysiąca dziennie do 400-600). A juz wiem czemu. Ostatnio Włosi zapowiedzieli walkę z pandemią do jej wyeliminowania u nas premier zapowiedzial że celem rządu było jedynie spłaszczenie krzywej zachorowań ogłaszając sukces na konferencji prasowej. No to od 2 miesięcy mamy sukces.
5
@IronSanHybrid
Elokwentny, opanowany, kulturalny i widać że patriota
4
@daniel32778
Onet podaje także, że właściciele firmy mają powiązania ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Zdziebkowski, założyciel Argenty, udzielał się w Akademickim Klubie Obywatelskiej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie jest członkiem zarządu. To organizacja sympatyzująca m.in. z Antonim Macierewiczem. Członkowie AKO startowali także z list PiS do parlamentu.
Informacje potwierdziło ministerstwo zasłaniając się brakiem informacji za ile firma powiązana z PiSem i samym ministerem kupowała te testy od Turków.
3
@NGTRX
To po co taki wytrych prawny? Łamiący podstawowe prawa znane od prawa rzymskiego? Sam pomysł zdalnego kontaktu z osadzonym jest ok, ale pozbawienie go obrońcy cofa nas do innego systemu.
5
@Chakalaka
Za Tuska ropa była droższa, a podstawówka miał tylko 6 klas, teraz jest wypas.
Poza tym w dobie pandemii te testy z Turcji trzeba jakoś przewieźć i to w odpowiednich warunkach (próbowali samolotami ale sie zagotowały). Przy zamknietych granicach nie tak łatwo na wielbłądach przez kilka zielonych granic skute lodem testy dostarczyć. Może każdy test był osobno dostarczy na jednym wielbłądzie. Tego nie wiemy, a juz checheszki sobie z patriotyczno-narodowego rządu urządzacie. Tfu, zaprzaństwo jedne.
4
@Przemek2323
W gąszczu przepisów ustawy o tzw. tarczy 4.0 znalazły się zmiany mające niewiele wspólnego z walką z koronawirusowym kryzysem. Procedowane w Sejmie prawo przewiduje nowelizację kodeksu postępowania karnego. Jeśli tarcza zostanie przyjęta w obecnym kształcie, sąd będzie mógł zdalnie połączyć się z podejrzanym, co do którego prokuratura wnioskuje o pozbawienie wolności. Zmiany rodzą obawy o utrudnienie kontaktu z adwokatem i ograniczenie prawa do obrony.
Jak to wygląda w tej chwili? Po zatrzymaniu podejrzanego śledczy mają 48 godzin na skierowanie wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd musi rozpatrzeć wniosek w ciągu kolejnych 24 godzin na posiedzeniu, w którym osobiście bierze udział podejrzany i jego obrońca.
Na mocy przepisów tarczy 4.0 doprowadzenie podejrzanego na salę sądową nie będzie już konieczne. Sędzia będzie mógł połączyć się z nim “przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających jednoczesny bezpośredni przekaz obrazu i dźwięku na odległość”. W takim wypadku podejrzanemu towarzyszyć ma asystent prokuratora, a jeśli jest już w areszcie - funkcjonariusz Służby Więziennej.
Co z obrońcą? Zmiany przewidują, że będzie mógł pojechać do swojego klienta i wspólnie z nim brać udział w zdalnym posiedzeniu. Tu jednak ustawa zastrzega wyjątek. Jeśli sądowi będzie się spieszyć w związku z 24-godzinnym terminem, będzie mógł zobowiązać adwokata do stawienia się na sali i oglądania swojego klienta jedynie na ekranie.
Pomysłodawcy ustawy zdają się zauważać problem braku bardziej osobistego kontaktu obrońcy z podejrzanym. Przepisy tarczy 4.0 przewidują, że adwokat będzie mógł poprosić o przerwę w posiedzeniu i umożliwienie zatelefonowania do swojego klienta. Tu jednak znów zostawiona jest furtka. Sąd będzie mógł się na to nie zgodzić, jeśli będzie pod presją czasu lub taki telefon będzie “mógł zakłócić prawidłowy przebieg posiedzenia”.
onet
W dobie pandemii i walki z gospodarczymi jej skutkami wprowadzane są regulacje prawne łamiące prawa i nie majace nic wspolnego z koronawirusem. Jesli sąd będzie chciał wydac wyrok na polecenie polityczne, to oskarżony nawet nie będzie miał prawa do obrońcy, bo sąd stwierdzi że mu się spieszy i obrońca jest zbędny.
10
Pamiętacie areszty wydobywcze?
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/nie-%c5%bcyje-andrzej-szaniawski-areszt-wydobywczy-z%c5%82ama%c5%82-mu-zdrowie-i-karier%c4%99/ar-BB14Ke8i
Areszt wydobywczy – potoczne określenie tymczasowego aresztowania wielokrotnie przedłużanego w celu uzyskania od aresztowanego zeznań przyznania się do postawionych zarzutów lub obciążających inne osoby. Bywa stosowany w niektórych przypadkach, kiedy prokuraturze udaje się przekonać sąd do tego, by – z powodu np. znacznej komplikacji sprawy, o którą podejrzana jest osoba aresztowana – wielokrotnie (nawet kilkunastokrotnie) przedłużać tymczasowe aresztowanie.
Jako przykład aresztu wydobywczego wskazuje się sprawy Marka Dochnala, którego „tymczasowe” aresztowanie trwało ponad 3,5 roku oraz głośną sprawę krakowskich firm Krak-Meat i Polmozbyt, która stała się kanwą filmu Układ zamknięty. W jej trakcie, w opinii oskarżonych, prokurator utrzymywał areszt tymczasowy części pracowników spółki tak długo, aż dobrowolnie poddali się karze (jeden z nich został w areszcie pobity), zaś jednemu ze współwłaścicieli groził odebraniem dzieci i oddaniem ich do domu dziecka.
Wikipedia
Państwo prawa i sprawiedliwości.
2
@kamill//
NIe znam, ja wiekowy jestem. Za moich czasów gralismy w kapsle, noże i chowanego i takie tam, a w piłke grało sie na boisku a nie przed komputerem.
2
@mr_robot
Tylko dla mnie wlaśnie Ci zawodnicy de Jong i Arthur mają talent tylko nawet nie chodzi o poukładanie klocków bo im brakuje moim zdaniem czegos innego. W ataku pozycyjnym mozna się zgodzić że dużo może zależeć od taktyki, od wychodzenia innych zawodników na pozycje, zmienności pozycji , po prostu ruchu z przodu. Jednak przy Arthurze i de Jongu często kuleje tranmisja piłki po odbiorze - przy szybkim ataku, lubują się w przetrzymywaniu piłki, holowaniu piłki, robieniu kółeczek itd... a potem akcja jest spalona i trzeba budować atak pozycyjny. To jest brak pewności, brak wyuczonych schematów, brak nawyków szukania zawodników do podania a nie przyjęcia piłki, zrobienia sobie miejsca i dopiero podniesienia glowy. Dobrze, że chociaz jest ten Busi, on ich obu w transmisji piłki do przodu bije na głowę, on ma przechwyty z odrazu odegraniem pilki do pzrodu, widzi ustawienie zanim dotknie piłki.
1
@kamill//
2014/2015 przyszedł Ivan, który był bardzo dobrym ofensywnym pomocnikiem w Sewilli i w Barcelonie przy Xavim zmienił styl gry na środkowego pomocnika-półpivota (Xavi na początku grał w Barcelonie jako defensywny pomocnik). Barcelona grała inaczej niż w latach wczesniejszych i styl Lucho był inny, ale jednak Ivan rozwijał pewne elementy (przy przesunięciu go dalej inne tracił).
ps. co to jest Football Manager?
1
@mr_robot
Iniesta w wieku 23 lat w lidze - 6 bramek i 4 asysty
Xavi w wieku 23 lat w lidze - 4 bramki i 9 asyst
de Jong 23 lata - 2 bramki i 2 asysty
Arthur 23 lata - 3 gole i 3 asysty
Jasne statystyki nie pokazują, że nie jest to pełen sezon, i Athur nie grał zbyt duzo, jednak obecnym trochę brakuje. Iniesta i Xavi mieli gorzej z przebiciem się do składu, byli inni bardziej doświadczeni. De Jong i Arthur dostali praktycznie od razu pierwszy skład. Ja nie twierdzę, że nie odpalą, ale że właśnie przydałby im się ktoś w roli boiskowego mentora, bo narazie w mojej opinii brakuje im sporo ...
2
@Striker
Wszystko zalezy od człowieka. Xavi i Iniesta sądzę, ze by poszli dla klubu na pewnien układ z wyszkoleniem , tak z Suarezem nie jestem pewien. Więc np. gdyby Lautaro miał przyjśc i pełnic role padawana Suareza, watpie aby to wypaliło. Gdybam, rozbudzajac dyskusję :))
0
@Hushovt
xavi przyjdzie najwcześniej za dwa lata, po mistrzostwach w Katarze. Wtedy już będzie inny zarząd i mam nadzieję że będą zmiany na lepsze. Jednak mój watek chciałbym aby dotyczył kwestii czysto piłkarskich, co sądzicie z jednej strony o dość dużych brakach w grze de Jonga, Arthura czy Coutinho a z drugiej jak i czy te braki mozna byłoby w jakiś stopniu nadrobić przez "szkolenie" z takimi zawodnikami jak właśnie Andres czy Pelopo?
23
Czasem patrząc na etapy ewolucji Barcelony, zastanawiam się że dobrze dla zespołu byłoby aby tacy zawodnicy jak Puyol, a przede wszyskim Xavi czy Iniesta zostali jeszcze 1-2 sezony w klubie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to niewykonalne z wielu powodów (to moje gdybanie aby oderwać od tematów politycznych). Jednak jak pamiętam Alvesa, który przez 1-2 sezony "przyuczał" Roberto który był typowym pomocnikiem, typowym rozgrywającym z ciągiem na bramkę przez środek boiska i wizją gry, na grę na prawej obronie. To brakuje tego, aby tacy zawodnicy jak de Jong, Arthur a nawet Coutinho spędzali wiecej czasu na treningach z Xavim czy Iniestą i uczyli się schematów, wizji gry, podejmowania decyzji, odwagi boiskowej.
0
@justfootball
Bien, gracias :)
6
@kerouac
Jak tak prowokuje to spoko, zwykły trolling. Przeważnie jednak prowokuje pisząc kłamstwa.
4
@Chwytliwy
bardziej to napisałem w formie żartu i miał się tyczyć WWF - World Wide Fund for Nature. Skoro pomylili organizacje to ... mogli iść na całość :)
0
@Chwytliwy
Może to było WWF ?
3
@Chakalaka
Niezadowolenie społeczne, większa recesja gospodarki więc trzeba znaleźć jakiś środek, aby nie doprowadzić do totalnej niewydolności. Chociaż chyba kwestia niezadowolenia spoelcznego jest kluczowa.
Lubię słuchać tych konferencji Morawieckiego. Polska praktycznie najgorzej czasowo przechodzi pendemię. Czytam wypowiedzi ministrów z Włoch i Hiszpanii i oni mówią że celem rządu jest spadek zachorowań i wyeliminowanie pandemii, wczoraj (czy przedwczoraj) Morawiecki na konferencji ogłosił sukces bo celem działań był nie był spadek zachorowań ale "SPŁASZCZENIE" krzywej zachorowań. Przyznam, spadłem z krzesła.
0
@masq
Sądzę, że całościowe. Nie ma znaczenia w jaki sposób go przyjmujesz, ważna jest jego ilość w organizmie. Ozcywiście nie da się go całkowicie wykluczyć z diety. Jak rozumiem po 3 dniach następne badanie. Po prostu jeśli normalne rzeczy bez suplementacji, które nie zawierają znacznej ilości żelaza.
3
@Ksavix
Kto komu ukradł z OFE ? Ile stracił okradziony ?
Podwyższenie wieku emerytalnego, bardzo niepopularna ustawa, dającą mozliwośc Polaków na mniej głodowe emerytury.
NIe było mowy o łamaniu prawa, jak jest obecnie.
6
@jordus100
Trudno nie nakładac podatków w czasie kryzysu gospodarczego i ciąc koszty. Korupcja i nepotyzm była ale w nieporównywalnej skali do tego co jest obecnie. Bo za PO-PSL korupcja i nepotyzm to była patologia w systemie a obecnie jest to system. Obecnie stworzony system jest patologiczny. Za PO-PSL były konkursy i przetargi, więc jesli ktos próbował coś upchnąć poza przetargiem albo zatrudnić poza konkursem od razu było to widoczne i pokazywane jako nepotyzm i korupcja. Teraz praktycznie zlikwidowano przetargi i konkursy, urzędy dosatają tylko osoby związane z jedną partią, a inwestycje rządowe realizują firmy i fundacje ludzi z PiSu. PiS zmienił system, dlatego zlikwidowano słuzbę cywilną w wiekszość ofert to ofery bezprzetargowe.
3
@Valverde_In
Chińczycy nie zbudowali całości tego odcinka ale pieniądze oddali. Polska wytoczyła im sprawę najpierw oddała sama firma Covec 15 mln, a potem Polsce przelano 130 mln jako chińskie gwarancje bankowe do 2015r. Polska wciąz kontynuowała spór o kar umowne i w 2017r. zawarto umowę na mocy której Chińczycy i to spłacili.
5
@Valverde_In
Jakie probolemy były z dachem ?? I jaką winę z "aferę z dachem" przypisujesz poprzedniej władzy ??
2
@mcsarna
Jako tako Izraelitów nie ma, rozumiem że to potoczne określenie.
A co do dyskusji, są osoby które widzą wszędzie spiski, knowania, afery, iluminatów, żydów itd., tłumacząc tym nieporadność swoją, państwa czy narodu. Tak jest łatwiej w życiu.
1
@Pianist00
Więc Konfederacji nie chodzi o wolny rynek, tylko interwencjonizm państwowy (nie wiem czy chodzi nawet o nacjonalizację) w imię antysemityzmu, który nazywasz patriotyzmem?
0
@mcsarna
Niepełną, uproszczoną, ale odpowiedź uzyskaleś.
"A co do antysemityzmu, Konfederacji nie chodzi o budowanie obozów zagłady tylko o uwolnienie polskich interesów gospodarczych z żydowskich rąk".
7
@masq
Nie ominęła krytyka de Jonga.
4
@Mathew86 , @Pianist00 , @koziar
On ma swoja grupę reprezentatywną, nie odwołuje się do całości sympatyków/wyborcow. Wyraźnie mówi o tych których zna osobiście i jedynie pyta jak to jest z ogółem. Nie za bardzo rozumiem zarzutów.
4
@ArdoFCB
Chcesz powiedzieć, że Polacy wolą okłamywanie codziennie serwowane w TVP i potem ludzie wypisuja takie bzdury jak Ty pisałeś że Wałęsa donosił na kolegów z Solidarności w czasie stanu wojennego.