pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26
NIe wiem czy to o to chodzi. Ale w Faktach było. Najpierw było że wyszedł z auta, wyciagnał łuk i zaczął mierzyć z łuku do innych, potem został miał zostać skatowany. Nie wiem jak było i czy to o to chodzi.
0
@barcelonaLM
Jeśli dokonuje aktów terrorystycznych to oczywiście powinna sie tam znaleźć.
2
@(L)iBarca
To co piszesz ma się nijak do wolnego rynku a co dopiero do wolności. Ja w tym wątku staram sie nawet nie podnosić kwestii ideologicznych, światopoglądowych ale czysto ekonomiczne. "W normalnych warunkach rynkowych to przedsiębiorca powinien decydować komu i za ile świadczy usługę". A już myślałem, ze od tego jest prawo podazy i popytu, aby regulowało takie kwestie. Tutaj dobrze napisał @Chwytliwy. Jeżeli ktoś działa na rynku, ogłasza swoje ceny i wysyła swoja ofertę w przestrzeń publiczną pozyskując w ten sposób klientów nie powinien wycofywac się tej oferty ze względu iz jego klient, ma długie włosy, woli smerfy od gumisów czy jest aborygenem. Wolny rynek to nie jest tylko kwestia sprzedajacego ale i kupującego. Kupujący też powinien móc skorzystać z najlepszej oferty, najbardziej korzystnej a nie powinno mu się odgórnie zabronić korzystać z wybranej przez siebie wedle własnych kryteriów. Czy to jest wolność i wolny rynek? "Jeśli nie chce obsługiwać gejów, to znajdzie się ktoś inny kto będzie ich obsługiwał". Nazywasz to wolnością lub wolnym rynkiem? Nie chcę tu pisać w kontekście światopoglądowym, bo w wtym watku nie chodzi o światopogląd. A jednak coś napiszę :)
"Ty chcesz przymusić ludzi, żeby robili coś wbrew swoim przekonaniom i to to jest zaprzeczenie wolności". (rozciągasz to też na lekarzy-lekarz ma prawo decydowac kogo leczyc a komu odmawiac pomocy lekarskiej, linie lotnicze mogą wyprosić czarnoskórego z samolotu bo jest czarnoskóry, kobietom zabronić kupowania aut bo ktoś myśli że kobieta nie powinna miec samochodu a siedziec w domu i rodzić dzieci, kibole mogą kupowac tylko banany w sklepie spożywczym bo niektórzy uważają ich za małpy a nie ludzi). Ja chce Ci pokazać że to co nazywasz wolnością nie jest nią a to co nazywasz wolnym rynkiem tez nim nie jest. W ofercie w przestrzeni publicznej nie było adnotacji, gejów nie obsługujemy. Poza tym pokazuję sytuacje z czysto ekonomicznego punktu widzenia wolnego rynku. Nie bawię się tutaj w tłmaczenia światopoglądowe, bo nie ma światopoglądu na wolnym rynku jest efektywność przedsiębiorstwa która przekłada się na zysk. Tutaj mamy stratę klienta przez przedsiębiorstwo i alokację kapitału u konkurencji. Możesz pisać i twierdzić iz sprzedaż dóbr tylko dla jednego rodzaju klientów i izolowanie od tych dóbr innej grupy jest wolnym rynkiem i wolnością. Dla mnie to dyskryminacja a dyskryminacja musze Cię zmartwić nie jest tym samym co wolny rynek. To nie jest tłumaczenie, że mógł kupić to dobro u kogoś innego, ale on wybrał z jakis powodów właśnie tą ofertę (ze względu na cenę, jakość, stosunek jakość-cena, inne cechy produktu) dostępną publicznie.
4
@Ratamahatta
MOzesz coś więcej napisac o aferze reprywatyzacyjnej? I co miał zrobić oprócz tego że sprawe bada prokuratura, była specjalna sejmowa komisja śledcza. Nie oceniam czy cos zrobił, nie wiem, pytam Ciebie skoro stwaiasz to jako zarzut. Nie jestem z Warszawy, ale chciałbym się dowiedzieć.
16
@Katalonbar
NIemiec prezydentem. Powiązania trzaskowskiego z KGB. Spisek przeciwko prawdziwym Polakom. LGBT wygrywa z patriotyzmem.
2
@R-Dinho
KOmentowałem wpis innego uzytkownika: " Pewnie chodziło Ci o to, że Konfederacja poparła przedsiębiorcę, który odmówił wydrukowania treści LGBT i za to został podany do sądu. Tak- firma powinna mieć możliwość świadczyć usługi komu chce".
Powiem tak, piszesz fajne rzeczy, a czasem wręcz ideały. A ideały przeważnie są utopijne a ich zderzenie z rzeczywistością jest bolesne.
3
@R-Dinho
To chcesz napisac , że na podanym przykładzie bardzo upraszczająć Konfederacja popiera niezyskowne działania i upadek firm ze względów światopoglądowych? (Pewnie nie chcesz, ale tak wynika, gdy Konfederacja popiera nie obsługiwanie klientów z powodów nieekonomicznych bo kwestie światopoglądowe w tym przypadku okazały się ważniejsze). Na tym przykładzie było widać, że nie chodzi o wolny rynek, bo ktos do przychodzi firmy i chce uslugi a właściciel mu mówi "pana nie obsługujemy bo pan jest zielony. A my nie popieramy zielonych, niech Pan idzie do konkurencji, bo dla nas zysk naszej firmy nie jest ważniejszy niż fakt że nie lubimy zielonych". Jasne wolny rynek zapełni nisze, tylko po co pisać, że jest się za wolnym rynkiem (bez jakiejkolwiek formy interwencjonizmu) gdy działa sie wbrew własnemu zdaniu?
Jesli państwo wprowadziłoby zasady uczciwej konkurencji to byłoby z zasady złe bo wprowadziło to państwo? I państwo narzuciłoby dobre zasady.
1
@Colon
Na podstawie filmiku zraziłem się do filmiku nie do wolnego rynku.
pozdrawiam
4
@(L)iBarca
A co do twojej dyskusji z @Chwytliwy , to racja jest gdzies po środku w kontekscie firmy. Szczególnie jeśli chodzi o slogany Konfederacji. Wszędzie czytam o Konfederacji, że to partia która promuje wolny rynek, bez interwencjonizmu państwowego, że najważniejszy jest ZYSK firmy. Nawet oglądałem dzisiaj w nocy filmik o tym w dyskusji o dopłatach unijnych (w dyskusji w której sie tez udzielałeś) i tam i wszędzie indziej główny nacisk Konfederacja mowi o zysku poprzez efektywnośc, odbiurokratyzowanie, lepsze zarządzeni itd. To zadam pytanie - czy firma powinna miec dowolność w prowadzeniu działalności czy jednak jej działalność podporządkowana powinna być głównie zyskowi, rynkowi i nie wprowadzać interwencjonizmu światopoglądowego we własnej firmie. Czyli (nie znam dokładnie tego przypadku) czy firma mając najlepszą, najbardziej opłacalną oferte (czy po prostu zarobić) nie wybiera jej tylko dlatego, że oferent z powodów pozaekonomicznych mu światopoglądowo nie odpowida. Znam to z historii, jeszcze 60-lat temu na Południu USA, funkcjonowały autobusy tylko dla białych, restauracje, bary w których nie obsługiwano ludzi o innym kolorze skóry. Popierasz segregacją rasową bo firma (restaurcja) ma dowolnośc w wybieraniu klientów z pozoaekonomicznych względów. Czy odmowa polepszenia poziomu ekonomicznego firmy, wzrost kapitału nie jest dla zwolenników wolnego rynku ważniejsza od odrzucania kapitału ze względów światopoglądowych. To od strony firmy, teraz popatrz od strony kupującego usługę. Idzie do firmy która na wolnym rynku oferuje najniższy koszt wyprodukowania danego towaru, jednak firma ze względów światopoglądowych nie chce zrealizować usługi i tym samym "wysyła" potencjalnego klienta do konkurencji, nabijając jej kieszenie, mimo że zaoferowała wyższą kwotę. Kto zyskuje? Klient płaci za dużo niż by mógł, firma nie zarabia a zarabia jedynie konkurencja i to z wyższym zyskiem. Czy o to chodzi KOnfederacji pod względem ekonomicznym?
0
@Colon
NIe nie wróciłem do tej dyskusji bo to był mój pierwszy a zarazem jedynym wpis w tej dyskusji (raczej ją odkryłem). Po prostu przeglądając popularne dyskusje wszedłem na nią i zobaczyłem Twój wpis i link i postanowiłem sobie obejrzeć, uważając że może poszerzę horyzonty. Tyle. Jak obejrzałem postanowiłem skomentować. Nie czytałem w tej dyskusji wszystkich wpisów po prostu uważałem, że wlejając link będzie się za tym kryło cos bardziej wartościowego, ot cała historia. I nie chodzi aby teraz dyskutowac o wszystkich tu poruszanych kwestiach w komentarzach, bo naprawdę nie mam czasu, odniosłem sie jedynie do filmiku. Późno w nocy, chcąc oderwać się od pracy po prostu postanowiłem coś zobaczyć/przeczytać i skomentować coś.
pozdrawiam
0
@Colon
Jest to bardzo słabe, moim zdaniem. Pokazę inny przykład manipulacji. Ogólna kwestia dotacji unijnych, że państwa wpłacaja do ogólnej składki a potem dostają te skladki. Nie wiem czemu autor gdy była mowa o wplacaniu do Unii posłuzył sie przykładem Polski ale już nie wspomniał że Polska dostaje więcej niż wpłaca, że wogóle dostaje a wykres przykładowych lokacji składek jakos przypadkowo ominął Polskę. To nie jest manipulacja? Zarzut wobec osób rozpatrujących wnioski dotyczące dopłat do firm, iż (mimo, że muszą posiadać biznesplan i kilka innych dokumentów, itd.) są rozpatrywane przez osoby które według autora kierują sie jedynie wymogami formalnymi a nie mają wiedzy ekonomicznej ze wszystkich mozliwych dziedzin (bo wnioski dotyczą różnych działalności) od edukacji, sportu, architektury, kosmetologii, nowych technologii, nie przeprowadzają analiz badania rynku itd. Oczywiście można to zrobic , ale znów trzeba byłoby zatrudnic do każdego wniosku kilku "biurokratów", którzy sprawdzaliby w prognozach krótko i dlugoterminowych wejście na rynek nowego podmiotu a i tak nie byłoby pewności jak rynek się zachowa. Jednak wymogi formalne w których znajdują się kwestie perspektyw ekonomicznych dla autora są złe. Bezsensowne jest tez pokazywanie udogodnien że obywatel chciałby miec kilka a nakazuje mu się wybrac jedno a dostaje to co samorząd chce. Po pierwsze to nie pojedyńczy obywatel może wybierać że chce mieć szpital, autostrade, zakłady pracy, teatr obok siebie. W tym przykładzie podane jest chyba 6 rzeczy ale tylko jedna może przynosić zyski temu obywatelowi i jest to zakład pracy - więc sam przykład juz z założenia jest tendencyjny, dalej istnieje cos takiego w samorządach jak budżet obywatelski i wiekszościa głosów obywatele decyduja jakie udogodnienia można im zagwarantowac w okolicy. Autor sam z góry narzuca że jego wybory udogodnień są lepsze niz kogos innego mimo że odtyczą subiektywnych odczuć. Przy tym nieudolnie próbuje wepchac piramide potrzeb Maslowa. Inwestycje z dostacjami unijnymi nazywa się tutaj rozrzutnościa bo jest domniemanie, że gminy wymyslją małopotrzebne inwestycje tylko aby wydac pieniądze unijne (i same sie zdłużyć). Mam kilku znajomych radnych spytam czy jakiekolwiek inwestycje w mieście sa niepotrzebne i sa wymysłem biurokratów, bo gminy i powiaty mają za dużo pieniędzy. Itd....itd.... Pozdrawiam
4
@Hushovt
Uszatek, Reksio i Filemon za zbyt wolną akcję a ostatnio film czy seriale z Lego.
1
@Colon
Szanuję Cię, więc mimo że nie mam zbytnio czasu, postanowiłem obejrzeć pierwszy filmik, szukając tam cos wartościowego. Mega duzo w nim manipualcji, dobranych przykładów pod z góry załozoną tezę, bardzo dużo uproszczeń, bardzo infantylny przekaz wzmocniony cytatami z klasyków ekonomii i to też nie zawsze dobrze dobranymi , wnioski moim zdaniem wyciagane w sposób bardzo tendencyjny, itd...
NP. ostatni przykład dotyczący wniosków o kredyty na działalność i zestawienie przedsiębiorcy który nie mógłaby wziąć "normalnego kredytu" dzięki UE ma na to szanse z przedsiębiorcą który sobie świetnie radzi (więc ma swój kapitał), może zwiekszyć kapitał przez pozyczkę bankową i jeszcze może zwiększyć kapitał przez pozyczkę UE tak jak pierwszy przedsiębiorca. Jednak pokazane jest tak, że ten pierwszy przedsiębiorca który moze liczyć tylko na pożyczkę z UE nagle zdominuje rynek i dużo lepszego przedsiębiorcę z większym kapitałem wpędzi w kłopoty. Mowa o zmniejeszniu biurokracji, ale wniosek z tego przykładu np. jest taki że lepiej aby UE zamiast pozyczac pieniądze na konkretny cel (zapisany we wniosku i latwy do weryfikacji), sama pozyczała ten cel zakupu np. Unia ma sie zajmowac kupnem maszyn, hal czy magazynów - to by dopiero była biurokracja i tysiące urzędników. Naprawdę obejrzałem ten jeden filmik i juz mi wystarczy. Pozdrawiam.
3
@katalonczyk987
Ja wierzyłem, ale po końcu świata ogłoszonym na 2012, gdy wziąłem kredyt wykupiłem pół Biedronki i zbudowałem Arkę przestałem bo jedynie co mnie zalało to krew mnie zalała :) a tak liczyłem, że tylko ja sie uratuję :)
Chyba nikt nie wierzy w takie teksty i dopasowania pod z góry załozona teorię.
6
@kamill//
Pewnie i masz rację , zakłady karne będę bardziej popierac kandydata KO niz kandydata PiS. Przeciez nikt nie lubi konkurencji :)
0
@Triv44
Dirk Bogarde jako Gustav von Aschenbach
Wiele jest postaci których mozna nazwac legendami kina akcji - chociażby Harrison Ford - Ścigany, Frantic, Wesley Snipes i jeszcze kilku by sie znalazło. Ja lubię wracać do Zabójczej Broni ale tylko jedynka i Szkalnej Pułapki też conajwyżej 1 i 2. No i Mad Max
8
@barcelonaLM
A wystarczyłby stan nadzwyczajny wprowadzony na miesiąc i wszystko byłoby zgodne z konstytucją, ale jak się chciało załatwić interes partii to tak jest jak jest.
4
@patry295
Sądzę, że z TVP jest jednak już prościej. Chyba tylko twardy elektor wierzy w to co tam jest pokazywane, a ich raczej nie da się przekonać, że białe to białe a czerne to czarne. Więc to co wylałoby się na TVP to i tak Ci co mieliby łykać to by i tak łykali a Ci co widzą co się dzieje to i tak by to olali.
13
Wszyscy wiedzą że obecne wybory będą niekonstytucyjne. Pytanie czy jest realna szansa podważenia wyborów gdyby Duda przegrał? Jakby wygrał to nie ma komu podważać - Sąd Najwyższy obsadzony, PKW, TK. Ciekawe czy jest taki realny scenariusz, że mogą wnioskować niekonstytucyjność wyborów, które sami zorganizowali? Moga to zrobić np. przez słupa czyli Jakubiaka. To, że obecnie nie ogłaszając niekonstytucyjnych wyborów znowu łamią Konstytucję, mając nadzieję na niezarejstrowanie Trzaskowskiego z powodu nie zebrania odpowiedniej liczby poparcia, ot taka demokracja.
7
@Janiama
Niby możesz żałować, ale dlaczego? Wykazałeś się wlasnymi poglądami, potrafiles obronić swoje zdanie, miałeś mało przyjemne docinki bez jakiegokolwiek odniesienia do meritum dyskusji. Dyskusja świadczy o Was, widac kto jaki poziom reprezentuje. Żałowac możesz jedynie straconego czasu :)
3
@Jaca27
Niedziela 6.00 rano, nastaw na 5.50 i ubierz spodnie bo wyprowadzą w majtakch na dołek i areszt wydobywczy.
1
@Drozdu7
To zalezy od długości imprezy, jeżeli zostaną na cała noc to moga być. Nie ma obowiązku meldunku a skoro zostąja na noc są domownikami. Najlepiej dla potwierdzenia niech jeszcze jutro zostaną :))
1
@Mankind
Polecałbym
https://www.bcaa.pl/biotech-usa/iso-whey-zero-black-blood-nox-2270g-330g-gratis.html
z 20% promocją masz za 150 zł 2,2kg dobrego izolatu plus bardzo dobrą przedtreningówkę, wartą 80-90 zł (tylko taki rabat jest od 350zł).
Warto poszukać czegos na www.sport-max.pl
,w outlecie masz suplementy bardzo przecenione 30-70% ale z datą przydatności bliską końca, ale warto poszukać czegoś :)
1
@Nigaki
We wtorek było przy omawianiu filmu Latkowskiego połączenie pedofili z PO i Trzaskowskim.
1
@tobiasson92
Zapowiedź byla przed wyborami, wybory odwołane więc kielbasa wyborcza odwołana, za 3 tygodnie kolejne serdelki rządowe. To samo z tzw. bonem turystycznym, przed wyborami dumnie ogloszony, po przełożeniu wyborów, bon został odwołany. Jak będzie 1-2 tygodnie przed wyborami znowu sie zrobi wędliniarsko.
2
@MarioVeB!
Mnie zastanawia słowo "bankster". Słowo uwielbiane przez zwolenników jednego sluszego myslenia, gdy Petru załozył partie i ta partia miała dośc duże poparcie. Jednak gdy Morawiecki został premierem słowo juz nigdy nie pojawiło się w pzrestrzeni publicznej :))
3
@ToWinaSedziego
Amber Gold powstała w 2009r i w tym samym roku trafiła na liste ostrzeżeń KNF i jeszcze w 2009r. KNF złozyła doniesienie do prokuratury. Wysil się bardziej.
4
@kamill//
Ale po co mu zarzucanie tchórzostwa? Jesli ktos nie miał ochoty startować, woli może polityke na wyższym poziomie niż polskie bagienko to zarzucanie mu tchórzostwa jest nie na miejscu i bez sensu. Poza tym w jego partii (chociaz trudno już mówic o jego partii po tym jak ja przejał Schetyna, teraz Budka) zdecydowano o wyborze innej osoby. Czy np. Braun z Konfederacji startuje? czy Kaczyński z PiSu startuje? A nie widzę abys pisał, że robią w gacie przed porażką?
4
@kamill//
Rozumiem, że sam wyznaczasz kandydatów, a jeżeli oni odmawiają Ci startu to uważasz ich za tchórzy ? Rozumiem że pytałeś tego męża stanu, przewodniczącego najwiekszej partii europejskiej EPP czy wystartuje.
4
@ToWinaSedziego
W sumie masz rację, powinien przeprowadzić dochodzenie, zebrac dowody i wydać wyrok. A co miał zrobić premier państwa w sprawie pojedyńczej firmy? Prokuratura i KNF prowadziły dochodzenia.