pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@cata_luna
Ustawa o TK, nie przyjęcie przyrzeczenia od prawidłowo wybranych sędziów TK. ustawa o KRS, ustawa o TK, ustawa o SN. Innym przykładem łamania prawa jest ułaskawienie Kamińskiego.
To, że obecnie TK jest rządzony przez magister z sprawami dyscyplinarnymi nie oznacza, że wyroki TK są zgodne z literą prawa.
2
@RadekACCA
Może "nie tępy" lud a "ciemny lud" to określenie Kurskiego wobec własnego pisowskiego elektoratu
2
@Slazmi
I dlatego PO zrobiła refeormy w 2015r w sprawie Vatu przeciwko którym głosował PIS, ale jak PIS doszedł do władzy to korzysta z wprowadzonych przez poprzedni rząd regulacji prawnych.
2
@cata_luna
Przeciez chodzi nie tyle o podpisywanie ustaw co o podpisywanie ustaw łamiących prawo w Polsce.
6
@Barca1922
taaaaaaaa.
też to słyszałem, zamowili 6 skrzynek piwa i po pizzy dla każdego na trening i kazali Setienowi samemu ćwiczyc. Podobno w ramach wsparcia dla budżetu zaproponowali prezesowi sprzedanie sprzętów z siłowni twierdząc że lepiej sprzedać i dać im w pensjach lub pizzy zamiast się kurzyć.
8
@Wichurek
To skoro piszesz że według Ciebie Leo gra jak typowy pomocnik. To czemu on wynajduje Suareza i Griezmana, czemu widzi zawodników na skrzydłach - Albę, Semedo, czy Roberto i rozrzuca do nich. Czemu oni ich nie widzą i nie podają im pilek tylko głownie podaja do siebie? To jak to jest Messi grając jako pomocnik ma do kogo grac z przodu ale inni pomocnicy już nie mają?
Jakby cały czas pomocnicy grali z Leo on by miał 3-4-krotnie wieksza liczbe podań. Oni natomiast klepia między siebie i obrońców piłkę i dopiero jak Leo dostaje pilke to akcja rusza do przodu.
Przyznałbym Ci racje, gdyby pilka od obrońców czy defensywnego pomocnika szła do Leo z pominięciem innych pomocników ale takiej sytuacji nie ma, piłka idzie do pomocników ale oni nie mają pomysłu co z nią zrobić i de Jong "odbiera" piłkę Arthurowi, a Arthur "odbiera" de Jongowi i na tym sie kończy, ale gdy Leo dostaje piłkę to idzie do przodu.
Messi juz duzo wcześniej zaczął grac tak jak gra obecnie - około od 10 lat, jako fałszywa "9" był zawodnikiem schodzącym niżej i rozrzucającym pilke na Ville, Pedro i wchodzący z drugiego tempa w akcje.
9
@tomono
To na co mam patrzeć w kreacji? Jak nie na liczby? Jesli zawodnik środka pola ma 100 podań w meczu z czego 10 do przodu to jak mam nie patrzeć na te liczby? Jesli Leo ma więcej kluczowych podań od Arthura, de Jonga, Semedo, Vidala razem wziętych. Czemu piłka jest "oddawana" do Leo? Arhur czy de Jong nie kreaują sytuacji, nie mają takiego przeglądu pola. Uprawiaja klepanie piłki które nic nie wnosi, spowalniaja grę kółeczkami i dryblingiem do tyłu i oddaja do najbliższego.
Możesz pisać, że brak skrzydeł ogranicza pewne opcje w rozegraniu, ale nie że to wina Leo. Messi czeka na piłke na skrzydle, czeka w środku ataku, czeka na fałszywej 9 i nie dostaje pilek, i dopiero jak wraca pod linię środkową to dostaje podanie i sam coś tworzy (albo drybling i przewagę, albo rozrzucenie) bo pomocnicy nie potrafią wykreowac sytuacji.
Pomocnicy głównie oddają piłkę samym sobie, tylko jak dopiero trafi ona do Leo robi się jakiś pomysł na skonstruowanie akcji.
15
@tomono
Zupełnie się z Toba nie zgadzam. Gdyby tak było jak piszesz Leo byłby zawodnikiem z najwieksza liczba kontaktów i podań a jest jednym z zawodników którzy mają najmniejsza liczbe podań i kontaktów. Njawieksza mają de Jong, Arthur, Busi, Ivan.
Oni nie maja pomysłu na grę - Arthur i de Jong obecnie są to dwaj najbardziej spowalniający grę pomocnicy Barcelony.
0
@Zbyszko z Bogdańca
Villa nie był w top 3 czy nawet w top 5 gdy grał w Barcelonie. Akurat wtedy grał bardzo przecietnie.
Pedro też nie był w top 3 czy top 5, chociaz był niedoceniany.
Abidal też nie był w top 5. Valdes który również był niedoceniany ale nie był w top 5. Messi, Xavi, Iniesta, Alves, Busi, Puyol to był top.
6
@mateuszdabski
A jakby śpiewał pod prysznicem jak Alves to by na rambli szpilki w jego laleczkę woodoo wbijali.
2
@norbi77
Niestety nie przypominam sobie dłuższego okresu aby pomoc grała dobrze.
32
Czasem mam już dość patrzenia na zawodników Barcelony i oceniania ich przez niektórych jako młode, perspektywiczne talenty. Kolejne oskarżenia padające wobec Messiego znów dały mi motywacje do napisania kilku zdań komentarza. Za Guardioli mieliśmy 5-6 zawodników z czołowej piątki na świecie na swoich pozycjach. Wiemy, że te czasy już nie wrócą, ale wymagajmy od dzisiejszych zawodników więcej i nie usprawiedliwiajmy ich słabej postawy, małym ograniem, brakiem doświadczenia. To możemy pisać o Fatim, ale nie o Arthurze (jak był jeszcze graczem Barcelony), de Jongu czy Semedo – oni grają już 2-3 sezony w Barcelonie, mają dwadzieścia kilka lat, prawie 100 spotkań i setki godzin na treningach wspólnie z drużyną. Czasem śmieszą mnie argumenty, że de Jong, Arthur, Semedo, Rakitic, Busquets, Alba nie grają nic sami do przodu tylko oddają piłkę do Leo, bo wszystkie akcje „muszą” przejść przez Leo i Leo zabiera im piłkę. To niby Messi nie daje im pokazać swoich umiejętności bo sam uzurpuje sobie rozegranie wszystkich akcji. Wszystko niby się zgadza, tylko niby. Leo jest zawodnikiem który co spotkanie jest w pierwszej trójce z najmniejszą ilością podań i małą ilością kontaktów z piłką. To Arthur, de Jong, Ivan Busi mają największą ilość podań w spotkaniu, więc gdyby było tak jak twierdzą niektórzy, że cała drużyna gra na Messiego to jakim cudem Leo ma jedynie 60 podań w meczu a nie 400 (skoro wszyscy grają tylko do Leo)? Odpowiedź jest prosta – cała linia pomocy nic nie wnosi do gry od dawna, większość podań to podania do tyłu i na boki, a podania do przodu to tylko podania do Leo i to tylko dlatego, że Leo cofa się do tych podań w pobliże środka boiska, widząc ten marazm. Nikomu nie zabiera piłek, tylko jako jedyny potrafi zrobic to czego nie potrafią inni, choćby rozciągnąć grę na skrzydła. Leo jest zawodnikiem który widzi więcej od innych, który rozprowadza piłki wertykalne, który dostrzega Suareza i Griezmana, uruchamia skrzydła i ... sam w każdej akcji wchodzi na drugie tempo. O hamulcowym Arthurze pisałem od roku za co byłem niejednokrotnie wyzywany, o de Jongu też wiele krytycznych słów już napisałem i to w chwili gdy miał wielki fame na rambli. O Nelsonie też jako pierwszy wskazywałem jego słabą przydatność w ofensywie. Dzisiaj Barcelona jest słaba i trzeba to powiedzieć. Styl jest jeszcze słabszy od wyników. Leo jako jedyny od początku kariery trzyma mega poziom i zagryza zęby na ruchy zarządu i daje z siebie wszystko. Jest kapitanem, cieszącym się szacunkiem wśród zawodników. Jak na razie widzę więcej wizji w Puigu niż w Arthurze i de Jongu razem wziętych. Konflikt z asystentem (który poznał się z chamskim komentarzy wobec zawodników drużyny) wole już nawet nie komentować.
1
@norbi77
Jeżeli ich rola obecnie jest nie przekraczenie z piłką 50 metra od bramki przeciwnika to nie tyle zabiera ich roli ale wskazuje jaka role powinni odgrywać :)
7
@nabial
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Leo zabiera piłkę pomocnikom ?
3
@Midast
Guardiola wiedział kiedy odejść?
Przegrana liga hiszpańska, przegrana liga mistrzów, przegrany mecz Realem na 5 kolejek przed końcem zdecydował o mistrzostwie. Do tego wypalony o czym sam mówił i zmęczony pojedynkami z Mourinho.
3
@Stoiczkow
Stary elektorat lewicowy już od kilkunastu lat jest za Pisem. Oczywiscie początkowo PiS był nie do przyjęcia dla "starych" lewicowców-komunistów. Dlatego duża część elektoratu SLD poparła w 2005r. samooboronę a PiS przejał później ten elektorat. Dla wielu samoobrona była takim punktem pośrednim dla przejścia od PRLu do PiSu.
57
Szkoda, że obecie nie mam czasu a pogłębioną dyskusję. Trochę mnie jedak dziwi atak a Leo, chociaz co pewien czas sie on pojawia. Zawodnik który jest najlepszy na świecie, przewodzi na liście strzelców, asystentów, dryblerów, kreatorów sytuacji. Nie znamy sytuacji, ale krytyka idzie pełną parą. Gość gra w Barcelonie od 20 lat!!!. Zna wszystko od zawodników, działaczy, murawy, kibiców, jest kapitanem i pretensje do niego, że wymaga poziomu od trenera, że w takim klubie wymaga wizji, wymaga nowych elemetów. Od wielu lat tylko Leo ma równą formę, on ciagnie ten wózek. Pewie zaraz sie pojawią pretesje że ustawił Suareza na dziewiętce a Lucho dawał go na skrzydło. Leo ma takie doświadczeie w profesjonalnym futbolu, że widzi więcej iż am sie wydaje. Wymaga tego nie dla siebie ale dla drużyny, oddawaia karnych czy ostatnia asyta do Suareza pokazują że Leo gra dla drużyny. Czytam wielkie pretesje do Leo bo jako kapitan zabiera głos w szatni, widzi pewe rzeczy, może nawet zwraca uwagę to źle. Te same osoby które krytykują Leo że jest zbyt aktywny, następnie go krytykują że nie jest tak aktywy jak Ramos, Lampart. Dziwne?. Nigdy więcej Barcelona nie będzie miała takiego zawodnika, zarząd kupuje zawodników którzy nie pasują do zespołu, czasem nawet bez zgody i wiedzy trenera, trener nie ma pomysłu, środek pola jak nic nie grał tak dalej nic nie gra, ale winy jest Leo który co mecz robi różnicę jest krytykowany bo śmiał jako kapitan się w szatni odezwać. Xavi odszedł, Iniesta odszedł, Alves odszedł ale Leo jak wierny pies stoi przy Barcelonie, mimo zarządu jaki jest, trenerów z nie najwyższego topu, drużyny której umiejętności są dalekie od oczekiwań, możliwości odejścia za darmo i zarabiania wiekszych pieniędzy w takim City czy PSG. Dobrze, że Rambla zawsze wie najlepiej.
0
@MichalZZZ
Akurat 98% userów tej strony po tym jak Bale wygarną pilkę Bartrze i mu z nią uciekł to obwiniło o ta sytuację Alvesa.
1
@AV0CAD0
Co to jest za argument = "bo Bosak nie rządził". Ludzie kiedyś w taki właśnie sposób głosowali na Leppera bo jeszcze nie rządził. Patrząc na wyniki zeszłorocznych wyborów i wyniki sondaży i zestawiając to z wynikami sondy na stronie na której dużą część stanowią bardzo młodzi ludzie to mój żart, okraszony specjalnie ":)" widzę, że zabolał. Do tego więcej dystansu, radzę bo widzę że nawet delikatny żart wywołuje tutaj wściekly atak i to nie tylko na mnie ale i na Trzaskowskeigo i PO, bo pwnie mój żart był inspirowany z jego sztabu.
Inaczej ujmę temat, idac twoim rozumowaniem. Skoro po 18 roku życia twoim zdaniem ludzie oswojeni sa z okradaniem, a jedynie osoby przed osiemnastką nie mają klapek na oczach to sugerujesz, że prawa wyborcze powinne miec osoby jedynie 7 i 18 rokiem zycia?
2
@AV0CAD0
Dla Ciebie nie jest to dobry pomysł?
2
@barcelonaLM
Na rambli Bosakowi niewiele by braklo do wygrania w pierwszej turze. Dlatego dobrym pomysłem jest, że wybory sa od 18 roku życia :)
0
@MichalZZZ
off cors
5
@Azi
Ale praktycznie nie zaliczył trzech spotkań z rzędu za które mozna byłoby go pochwalić. Nie zalicza progresu w grze, kolejny trener i nie widać postępów. Puig wygląda lepiej , mimo że z pierwsza drużyna trenuje co pewien czas a w sezonie miał do wczoraj 45 minut. Nie widac w grze Arthura nawet próby przebicia się przez własne ograniczenia. De Jong też nie zachwyca. Każdy liczył, że dr Jong z Arthurem zdeklasują Ivana i Busiego a wygląda to odwrotnie.
1
@barcelonaLM
Bardzo rzadko oglądam szczujnię, ale trzymają poziom jak od lat. Czekam tylko na raporty o zrzucaniu stonki przez Trzaskowskiego gdzie aktyw 500+ będzie spełnial swój patriotyczny obowiązek.
0
@barcelonaLM
Tzn.??
12
Z okazji urodzin Leo, chciałbym przypomniec głównie mlodszym ramblowiczom, dwa felietony o Leo. Jeden dotyczący jego trudnych poczatków w zawodowym futbolu i drugi który wyjaśnia jego styl poruszania się po boisku.
Kto nie czytał to miłego czytania.
https://www.fcbarca.com/67704-nielatwe-poczatki-kariery-leo-messiego.html
https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html
Jesli ktoś przeczyta, zachęcam do dyskusji :)
4
@Pogba
Teraz jest jak za komuny. Aparat partyjny rządzi. Ziobro jest w KC to załatwi wszystko - cement, kupon na auto, telewizor, tomograf. Jak coś potrzeba to do towarzysza i masz wszystko :)
5
@Bagsik88
Nie wytłumaczysz mu. Można 100 razy pokazywac fakty a jutro i taik wklei to samo co dzisiaj.
5
@MESSIah16
Codziennie odgrzewasz te stare kotlety, przetrawione przez ramble setki razy.
Kradzież vatu? Co zrobiło państwo?
- odwrócony VAT na stal, metale szlachetne i elektronikę;
- przepisy o JPK;
- ostrzejsze wymogi dokumentacji cen transferowych;
- opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych;
- zmiany kilkudziesięciu umów międzynarodowych, eliminujące transfery do rajów podatkowych;
- elektronizacja rozliczeń podatkowych (także w obszarze egzekucji);
- unowocześnienie kontroli cen transferowych.
Wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego przez PO-PSL przy sprzeciwie pIS jest głónym narzędziem lepszego uszczelnienia Vatu na czym korzysta PiS.
2. Amber Gols - państwo akurat prawidłowo zadziałało. KNF w szybkim tempie dało negatywną rekomendację, szybko uruchomino prokuraturę. Po co kłamać?
3. Podwyższenie wieku, jedno z lepszych rozwiązań dla gospodarki, bardzo nie popularne jak widać. Socjalistom jak widac to się nie podoba.
4. Kwestia uchodźców jest śmieszna, przyjmowanie syryjskich chrześcijan, którzy byli procentem w procencie, którzy po 3 dniach i tak byliby juz w Niemczech lub Francji.
5. Nord Stream przeszedł obok Polski nie przez PO ale m.in przez PiS pierwszej kadencji.
6. Bez komentarza.
7. Umowy śmieciowe jak były tak są i tak będą.
8. Kryzys ogólnoświatowy weryfikuje przedwyborcze obietnice.
4
@macio_944
Ale niestety głosy znajomych w drugiej rundzie znowu pójdę na Dudę