pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@SuperPatsonFCB
No tez nie bardzo. Włosi dużo wcześniej mieli u siebie tego wirusa i nie miało to jeszcze charakteru pandemii europejskiej i światowej. Może właśnie lepiej byłoby prowadzic wczesniej więcej testów w Polsce, aby zminimalizować ilośc zarazonych. Powinnismy sie uczyc na błędach, jak nie naszych to innych, jesli we Włoszech zbagatelizowano problem a potem nie mozna było opanowac epidemii to chyba Polska widząc przykład Włoch powinna lepiej reagowac znając mozliwe skutki, a nie pisać że w porównywalnym okresie rozwoju epidemi.... Włosi nie mogli brać przykładu z innych panstw, my moglismy, więc robienie zestawienia w obecnej sytuacji, gdy wiemy z czym mamy doczynienia jest troche niepoważne. Włochy 1 marzec - 566 zakażeń, Polska - 0, w Hiszpanii pierwsze zakażenie stwierdzono 28 lutego.
3
@JacekM
NIw nikam w powody, mogly byc bardzo chwalebne, jednak wystapiło cos takiego jak "presja czasu".
13
@FC1899Barca
Tylko polityczna nienawiść sprawiała, iz PiS wykorzystało śmierć dziesiątek osób dla niskich celów politycznych. Wskazywanie na PO jakoby była winna katastrofy, mimo, że organizację lotu przygotowywał urząd prezydenta. Zapewne wina Tuska było to, że Lech Kaczyński sie spóźnił na ten samolot.
12
@sebasek99 Wiesz doskonale, że nie ma sensu tłumaczyć.
12
@FC1899Barca
Jak pokazało śledztwo oświęcimskie takie sledztwo może trwac latami. Katastrofa wydarzyła się na terenie Rosji więc sledztwo prowadzi strona rosyjska. Co w tym nie zrozumiałego. To Jarosław upolitycznił katastrofe i smierć dziesiatek osób dla celów politycznych. Teraz pewnie sledztwo w Rosji sie zakończyło, ale Putin rozgrywa Kaczyńskiego jak chce. A Kaczyński który zarzucał Tuskowi po katastrofie brak sprowadzenie wraku i skrzynek zaraz po katastrofie po 10 latach od katastrofy i niczego nie zrobił a przeciez tak zapowiadał. No, wstalismy z kolan jak głosiła propaganda PiS. Teraz jak widać, każda nieudolność PiSu zrzuca się na Tuska, słabe to.
33
@sebasek99
Spoko u nas wszystko jest sprawnie robione teraz. Po prostu sprawne państwo. Dobrze, że zderzenie limuzyny z drzewem w Oświęcimiu sprzed kilku lat, już dawno zbadali, wydali wyroki i sprawę dawno juz zakończyli, a nie ....czekaj, czekaj.
109
@FC1899Barca
Przecież od 5 lat rządzi nowa ekipa, która mówiła że załatwi wrak i skrzynki. Dalej nie ma skrzynek, ale dalej ten sam zarzut do Tuska.
0
@tobiasson92
Mowiłem, że będą chcieli zrobić wybory w środku tygodnia?
1
@Shapiro
Była zielona wyspa :), ale recesja była w Europie co odbijalo się na naszej gospodarce. Jednak fakt faktem , potrafili wiecej odłożyc mając mniejsze wpływy, może teraz idzie na te asystentki :))
1
@Shapiro
Ogólnie w czasie dobrej koniunktury gospdarki światowej i gospodarki Polski jest to nie za dobry wynik. Inni w czasie recesji potrafili praktycznie podwoić rezerwy :)
2007- 44,6mld EUR, 65mld dolarów
2015- 91,6 mld EUR, 100,8 mld dolarów
2020- 110,1 mld EUR, 120,9 mld dolarów.
0
@Majkel34
Naprawdę nie widzisz, że to co piszesz jest w dużej mierze nie logiczne?
Rozumiem, że powstanie warszawskie było zbrodnią AK bo atakowali Niemców, a kończyło sie dużymi stratami na ludności cywilnej, więc BŚ wycofała się z współpracy z AK i Polskim Państwem Podziemnym.
Powiedz mi ile jednostek, oddziałów Polskiego Państwa Podziemnego szło pod osłoną Niemców z Polski przed wojskami radzieckimi, ilu jednostkom Polskiego Państwa Podziemnego hitlerowskie NIemcy dostarczały lekarstw, pożywnienia, uzbrojenia, ilu jednostkom Polskiego Państwa Podziemnego NIemcy udostępniali swoje poligony, ilu polskich dowódców jeździło na spotkania z niemieckimi oficerami w sprawie współpracy.
Można usprawiedliwiać współpracę tym, że czekały represje gdyby zostali ujęci przez Rosjan, (tak jak i innych NSZ -którzy sie jednak podporządkowali Polskiemu Państwu Podziemnemu i walczyli do końca a nie opuszczali ręka w rękę Polskę z Niemcami), można usprawiedliwiać chęcią przeżycia, można dopatrywac się tego że próbowali minimalizowac tą współpracę ale nie podważać samego faktu współpracy z NIemcami.
"Wytłumacz mi logicznie, co robiła brygada w Czechach od lutego do połowy kwietnia 1945r. - Uciekała na zachód w związku ze zbliżającymi się sowietami tak jak miliony innych ludzi".
Nie zrozumiałeś pytania. NIe jak się znaleźli w Czechach i po co tam szli, ale co tam robili, jak piszesz, że uciekali na Zachód to w ciągu 2,5 miesiąca jakby tak było że szli na Zachód, to na piechotę byliby w Paryżu, a oni byli wciąz w czechach u boku armii niemieckiej. Pytanie moje było co oni tam robili, bo cały czas nie szli, czym się zajmowali. I nie mowie tu o ich stacjonowaniu po wojnie, gdy grabili i też gwałcili o czym pisze czeski profesor który napisał książke o stacjonowaniu BŚ w Czechach.
Sądzę, że doczytam sobie o BŚ czy ogólnie NSZ lub porozmawiam ze znajomym, który jest najwiekszym ekspertem o idei i działalności ruchów prawicowych w Polsce w XX wieku.
Pisałeś o obozie w Holiszowie, ile osób zgineło, zostało rannych przy szturmie na ten obóz? Broniło się tam 200 NIemców, mieli uzbrojnie, wieżyczki - więc straty musiały być. To nie jest zarzut wobec BŚ, jednak wyzwolenie jak wcześniej pisałem było dopiero wtedy, gdy nie było już w okolicy większych jednostek niemieckich, gdy wojna już się praktycznie skończyła, Hitler nie żył a Berlin został zdobyty.
0
@AxelF
Wszelkie uwagi przyjmuję z pokorą i te merytoryczne i te redaktorskie i te jak zwykle osobiste :)
1
@AxelF
Alves był hejtowany a nie krytykowany. Podobnie jak pozostali bym przedmiotem drwin i wyzwisk. Liczyłem jego wrzutki, pokazywalem że nie mial wrzutek ponad barmka ale wymyślano mu sytuacje, wyśmiewano go że śpiewa w czasie kąpieli. Przed meczem, w trakcie i po meczu i w sytuacjach nie związanych z grą był ordynardnie wyzywany. Szkoda, że tego nie pamietasz. W moim felietonie na końcu masz kilka określeń Alvesa w jeden wieczór w który zagrał niezłe spotkanie, ale hejt rozlewał się nad nim nie ważne jak grał.
Z Gomesem był hejt przez cały ostatni sezon jak grał, był wyzywany i robiono z niego ......., nie ważne jak grał. Były mecze w których grał dobrze i grał przyzwoicie,ale i tak byl wyzywany, pamiętam że udzielilo sie to też komentującym na eleven, wyśmiewali go mimo, że nie grał w spotkaniu który komentowali.
Ivan zmieniał pozycje na cofniętą pomału, w trakcie sezonu, bo nie sprawdzał się w takiej roli w jakiej grał w Sevilli - został sprowadzony o czym mówił Lucho dla gry wertykalnej. Nie miał być kalką tamtego Ivana, ale zajmował pozycje Iniesty lub Xaviego, jednak grał asekurancko i był wycofywany co raz niżej. W moim felietonie o Ivanie masz heatmapy i wszystko podane, był pomocnikiem najczęściej odgrywającym do obrońców i zawodnikiem przy którym tracilismy płynność gry. A o asekuracji Alvesa to nie było czegoś takiego. Można przyjąc że przy kontrach gdy, Alves był z przodu a druzyna zaliczała stratę to Ivanowi z środka bliżej było wejść na bok niż Alvesowi, ale boki zabezpieczał Pique i Mascherano. To tak jakby teraz powidzieć że de Jong z Arthurem zabezpieczają boki obrony i dlatego sa do nich pretensje o słabą kreację. Później Ivana chwalilem w wielu spotkaniach bo jego ustawienie na półpivocie było tym z czego się sprawdzał, ale w pierwszym sezonie grał wyżej i próbował rozgrywać, ale nie było to dobre rozgrywanie.
4
@ToWinaSedziego
Jest jedna rożnica, był Trybunał Konstytucyjny który by to odrzucił jako niezgodne z konstytucją, dzisiaj nie ma trybunału. Tak jak trybunał odrzucił ponad 100 ustaw PO i jak odrzucił 3 kandydatów na sędziów wybranych przez PO-PSL. Dzisiaj łąmana jest konstytucja a sądownictwo jest upolitycznione. To jest ta różnica, wcześniej jak jakas partia miała zakusy na łamanie prawa były mechanizmy które działały, dzisiaj nie ma mechanizmów bo wszystkim seruje jedna partia.
1
@Coutinho007
Az tak jak obecnie jest jechany to niewielu było (Alves, Gomes). Dzisiaj nawet nie jest krytykowany (bo głównie brakuje w tym merytoryki) tylko jest kozłem ofiarnym a jazda po nim zaczyna sie zanim wbiegnie na boisko. Wtedy była krytyka, bo dostrzegano zmiane gry, mniejsza wizje, czy mniejsze uczestniczenie w akcjach ofensywnych. Jednak to była po prostu krytyka, która spotyka czasem zawodników, teraz jest hejt.
2
Dodatkowo przypominam felieton o Ivanie po pierwszym jego sezonie w Barcelonie, gdzie statystykami bił na głowę Frankie de Jonga a mimo to jego gra nie porywała i był krytykowany. Grali na podobnych pozycjach, choć system gry był trochę inny. To też pokazuje, jak bardzo druga linia obnizyła swój poziom.
https://www.fcbarca.com/65757-okiem-kibica-rakieta-jeszcze-nie-odpalila-houston-czy-mamy-problem.html
Wierzmy w takich zawodników jak Arthur lub Frenkie de Jong, jednak dostrzegajmy ile jeszcze pracy przed nimi, aby stali się kluczowymi zawodnikami w Azulgranie.
4
@Riguelme
W Ajaxie było dwóch defensywnych co masz napisane w tekście, Frankie był tym z zadaniami kreacji gry i transmisji piłki.
0
@Johnnie_Walker
Dlatego jego grę oceniłem w kontekście głównie pierwszego sezonu, aklimatyzacji, dostosowania do bardziej doświadczonych kolegów. Dziwne pozycje? defensywny pomocnik, środkowy pomocnik, boczny pomocnik, nie był przesuwany do innych formacji (czyli tak jak w Ajaxie). Tak jak pisałem, przy takim trenerze/zawodniku jak Xavi, de Jong może się mega rozwinąć. W Barcelonie pozycja defensywnego jest bardziej newralgiczna, gdyż w Ajaxie był drugim defensywnym, więc był lepiej asekurowany gdy przechodził do przodu i lepiej wtedy wypłenia się przestrzeń w defensywie zamykając korytarze czy stosując pressing. Doskonale pamiętam jego drugą polowę chociażby z Levante gdy seria jego błędów w środkowej dawała przeciwkom sytuacja bramkowe.
1
@SergioTomas
Specjalnie po raz kolejny sprawdziłem, czytając Twój wpis. Za Setiena Frenkie oddał 2 strzały w lidze w 7 spotkaniach, a heatmapa poruszania sie po boisku (i podań) wskazuje nawet że bardziej się cofa (mówię o spotkaniach w których nie grał jako defensywny ale środkowy), niektóre spotkania pokazywały, że jest trochę wolnym elektronem biegającym po całej środkowej strefie. Jednak to Vidal jest tym który wchodzi wyżej, ściąga obrońców lub gra klepki z Leo. Z tym co mówisz nie pokrywa się tez inna statystyka - w Ajaxie oddawał 0,5 strzałów na mecz z pola karnego, w Barcelonie 0,1. Dla pokazania o co chodziło przesyłam heatmapę podań z meczu za kadencji Setiena w którym strzelił bramkę i był chwalony za ofensywną grę.
https://ifotos.pl/z/qasasqs
pozdrawiam
15
@IronSanHybrid
Czepiasz się, wyniki już sa przeciez znane. Chyba nikt nie ma wątpliwości , po to do Poczty Polskiej został oddelegowany sekretarz stanu z Ministerstwa Obrony Narodowej.
3
@Piotr89Sand
Taaa, wina opozycji, że PiS łamie Konstytucje, zmieniając procedury wyborcze w sposób niekonstytucyjny. Wspaniałe tłumaczenie.
1
@tobiasson92
Ten (ta) marszałek sejmu, może zrobić wybory nawet w środku tygodnia, a zapewne karty do głosowania już sie drukują.
0
@ViscaElBarca321
Mozesz wskazać źródło o Czechach ?
2
@ViscaElBarca321
"A przez te pół roku kto będzie prezydentem? Co z ustawami przez 6 miesięcy? Myślisz że opozycja pozwoliłaby na przyjmowanie ustaw bez prezydenta? Opozycji tylko i wyłącznie zależy na chaosie".
Przeczytaj sobie jakie są zasady prawne w Polsce. Jakie pół roku?
Kadencja prezydenta automatycznie zostaje wydłuzona.
Uważasz że stan nadzwyczajny to pół roku? skąd taki pomysł? Przeciez mozna go wprowadzic na miesiąc-dwa.
Opozycji zalezy na ochronie zsdrowia Polaków, pewnie na jesieni i tak wygrałby Duda, ale teraz PiS [pokazuje że WŁADZA JEST NAJWAŻNIEJSZA, a nie zdrowie Polaków. Chaos wprowadza obecny stan, nie mówiąc już że większość obostrzeń jest nielegalna.
Jak ma państwo ucierpieć? Bo przedsiębiorcy dostana odszkodowania w polskich firmach i będa mogli zatrudnić po pandemii Polaków i płacic podatki do polskiego budżetu? Lepiej nie wprowadzać, zajechac gospodarkę i czekac że jakos to będzie. Chyba widać kto ma Polaków w tym miejscu o ktorym pisałeś.
0
@BarcaInfo
Tak powinni i dzisiaj wchodzić w pole karne boczni obrońcy a nawet pomocnicy, Xavi też kilka takich bramek strzelił, nawet Abidal tą jedyną :)
0
@ViscaElBarca321
Gdybypotrafili rozsądnie prowadzić polityke to nie byłoby problemu, rozdali wszystkie pieniądze , zabierając nawet z funduszy przeznaczonych dla przedsiebiorstw. Każde państwo nie bankrutuje, tylko te fatalnie zarządzane. Stan nadzwyczajny nie musi trwac 3 miesiące, może miesiąc przecież.
8
@SzahMatt
"afera to by była jak by wykorzystywał stanowisko"
Z Pisem afery personalne takie jak okradanie PCK, Caritasu, układ mafijny w skarbówce ściagajacej vat to nie jest taki problem jak bo to w dużej mierze afery personalne, ale PiS zrobił mechanizmy patologii w strukturach funkcjonowania państwa i to jest problem. Po to "zlikwidował" Słuzbę Cywilną aby kolesiostwo wprowadzic jako normę, nie ma konkursów, nie potrzebne jest wykształcenie, po to oficjalnie zakładane sa fundacje przez ludzi z PISu aby przelewac na nie kasę z budżetu lub ze spółek skarbu państwa (np. Fundacja Narodowa) czy wprost do instytucji pozarządowych ich popierajacych. Dlaczego PiS zagarnia cały system sądownictwa, wbrew prawu, wbrew konstytucji?
"Wam to nie przeszkadza, bo wy z tego żyjecie"
Czemu zarzucasz cos komuś? Nikt nie mowił, że to czy tamto jest super, więc czemu to piszesz. Podnosisz zarzut, że cos to komus nie przeszkadza - pewnie przeszkadza, ale czy to powód aby nie pisać o innych sprawach, które przeszkadzają?
4
@tobiasson92
Trzy powody dla których nie może byc wprowadzony stan nadzwyczajny a powinien.
1. Nie ma kasy bo rząd wydał już wszystko, nawet to czego nie powinien i zapożyczył sie na tyle ile mógł. A wprowadzenie oznaczałoby odszkodowania dla przedsiebiorców.
2. Andrzej musi być prezydentem, bo władza musi być w rękach Jarosława, wprowadzenie stanu nadzwyczajnego oznaczałoby wybory na jesień, których wynik móglby być różny, więc wiadomo co jest ważniejsze.
3. Jarosław czeka na zakończenie kadencji Gersdorf, Prezes Sądu Najwyższego - jedynej ostoi praworządności której jeszcze nie przejął. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego oznaczałoby wydłużenie jej kadencji.
0
@SuperPatsonFCB
Różnie to bywa. U mnie jest tak, że jest prezentacja (60-100 slajdów), dwa-trzy filmiki, panel dyskusyjny, quiz, czat z wykładowcą i webinarium., czasem wykład on line. Przygotowanie prezentacji, czasem streszczenie (jednak to nie bryki z eszkoły średniej i student powinien tez potrafić pozyskiwac wiedzę jesli jest naprowadzony na tematykę), quiz, panel to zajmuje kilka razy więcej czasu niż 3godzinny wykład.
0
@stone80
Gloryfikowanie ludzi z NSZ którzy popełniali zbrodnie w czasie wojny, wielokrotne łamanie prawa w Polsce, no ma wielkie kompetencje.
Prezydent ma inicjatywe ustawodawczą i prawo weta, ale Duda z tego nie korzysta bo nie ma pomysłów które by nie były powieleniem rozporzadzeń Jarosława a jesli chodzi o weto to nawet nie ma prawa myslec, ze mógłby z tego skorzystać.
"ciołek Komorowski" - rozumiem, że bez obrażania trudno Tobie zyc. Możesz czasem krytykować kogos bez uzywania obraźliwych zwrotów? Kiedys juz pisałem, że język którym sie posługujemy świadczy o nas - naszym wychowaniu i kulturze. Mozesz krytykowac kogo chcesz, ale czy raz mozesz kogos krytykować za coś a nie tylko obrażać?