pax

1

@nadachu
1. Ułaskawienie niewinnego człowieka względem prawa i przyjęcie przyrzeczenia prokratora stanu wojennego Piotrowskiego i sędzi Przyłębskiej przyjmujacej nominacje sędziowska od Rady Państwa a której mąz był TW i nominowanie tego TW na ambasadora w Berlinie w mysl oczyszczania resortów z ludzi PRLu - to na pewno skuces.
2. Nie udanych nie miał, sądzę że z góry zakładał przed ostatnimi wyborami że nie pomoże frankowiczom mimo ze im naobiecywał, złte gruszki.
3. Zbyt wielu to on nie ma - wszystko co ma to mu Jarek daje do podpisu. Jakie pomysły/ emerytura stazowa i strategia onkologiczna plus kontynuacja deformy sądownictwa.
Ty i tak juz wybrałeś.

pax

12

@Piotr89Sand
Ty Wyjechałeś z OFE to sie wytłumacz. Zadałem proste pytanie ile z OFE wział Tusk i ile stracili podatnicy. Proste pytanie, czy tylko sloganami się posługujesz

pax

29

@Piotr89Sand
"Poirytowało mnie sugerowanie, że PiS jest najbardziej szkodliwą partią rządzącą po 89 roku.". Trudno sie z tym nie zgodzić. Za innych partii zdarzały sie mniejsz czy większe wałki, ale funkcjonowało państwa prawa, mechanizmy władzy. PiS zrobił patologię z władzy - nagminne łamanie Konstytucji przez premiera, prezydenta, nie respektowanie wyroków sądów. Nie mówię tu nawet o kulturze ludzi z PiSu (za PO były pojedyńcze przypadki, raz na jakis czas Polikot czy Niesiłowski) - nie tylko środkowy palec, wyzwiska, chamstwo i pogarda wobec innych. Państwo popadło w patologię - wyciąganie pieniędzy dla potrzeb politycznych - finansowanie Radia Maryja z budżetu państwa, przekazy na różne fundacje obsadzone przez ludzi pisu, juz nie mówię, że obsadzenie wszystkich rad nadzorczych w każdej spółce skarbu państwa przez członków partii.
Za PiS mmimo koniunktury światowej i europejskij spadły inwestycje bo PiS pieniądze porozdawał dla potrzeb politycznych, a jak teraz ma byc kryzys to nagle że nie moga wprowadzić stanu nadzwyczajnego bo budżet nie wytrzyma. Do wsparcia pzredsiębiorców był fundusz pracy i fundusz solidarnościowy, ale Pis obchodzac regułę budżetową przerzucił pieniądze na socjal przed wyborami.

pax

13

@klemens100
Problem jest inny. Reforma PO zmieniała jedynie koszyk - skladki z OFE zostały zaksiegowane w ZUS, ale podatnicy na tym nie stracili, reforma PiS jest inna, chcą z naszych wypracowanych składek odebrac 15% jako opłata przekształceniowa.

pax

30

@nwchades
Bo to jedyny argument, jak cos PiSowi nie wyjdzie (a mało co im wychodzi) to wina jest PO, Tuska, Niemców, Ruskich, Żydów, Unii Europejskiej.

pax

23

@stone80
Pierwsza ustawa jaką PIS przepchnął była ustawa o Słuzbie Cywilnej, która miała na celu zagranięcie dziesiatek stanowisk przez apartczyków PISu bez wykształcenia i umiejętności. Wcześniej osoby w SC musiały miec odpowiednie wykształcenie, były konkursy a osoba przez długi czas nie mogła byc związana z żadną partią.

pax

15

@Piotr89Sand
To nie jest odpowiedź, pytam ile stracili podatnicy na aferze OFE. Chyba proste pytanie.

pax

16

@Piotr89Sand
Przeczytałem pierwsze akapity w tym linku co podałes i się uśmiałem z politowania.

pax

14

@Piotr89Sand
Ile z OFE Wziął Donald, ile stracili na tym podatnicy ?

pax

29

@Piotr89Sand
To nie hasełko, ale jawne łamanie obowiązującego prawa. Nigdy nie było tylu afer jak za Pisu, nigdy nie było takiego kolesiostwa, zagarniania władzy, propagandy po 89r.

pax

0

@messi564
Ewenement to jest Messi, który często przeciąża mięśnie do granic. Wiele razy było podawane, że jest najszybszym zawodnikiem z piłka przy nodze, do tego jego mega przeciężeniowy drybling, bo Leo robi wszystko na balansie cialem w biegu.

https://www.fcbarca.com/66090-okiem-kibica-messi-znowu-czlapal.html

pax

0

@wachaFCB
Henry im dłużej grał tym bardziej zawodził, ostatni sezon to juz równia pochyła. Odzyskał szybkośc i ogólna sprawność, ale przyszedł do Barcelony po zerwaniu więzadeł.

pax

15

Calkowicie nie zgadzam się z felietonem. zarówno jesli chodzi o Aznara, który został zapamietany i to bardzo dobrze (ale źle zapamietany). Tu nie chodziło o charyzmę. Wysłał wojska do Iraku czemu sprzeciwiało się 3/4 Hiszpanów, a gdy były zamachy w Madrycie nie chcąc, aby wina za te zamachy spadła na jego rząd to kłamliwie wskazywał na ETA mimo iz nie było dowodów, bo wybory parlamentarne miały byc za 3 dni. Jego partia przez to przegrała wygrane wybory. Ja go zapamietałem :))

A co do Messiego on jest legendą i pisanie że charyzma jest wyznacznikiem legendarności jest infantylne. Denis Rodman byl charyzmatyczny i wielu innych którzy tym czynnikiem nadrabiali braki sportowe. Jeszcze przykład z Liverpoolem ehhh, Leo praktycznie sam wygrał pierwsze spotkanie, dodatkowo wystawiając Dembele piłke na sam na sem w ostatniej minucie który to koncertoiwo spartolił, a w drugim tez był najlepszym zawodnikiem. Charyzma nie polega na graniu za 11-stu, jasne może motywować, ale nie zawsze motywacja da się odwrócić spotkanie.

pax

0

@NeroTFP
Tylko kto daje ten mandat 5000?

pax

0

@Jaca27
A ile rozwodów :)

pax

0

@ViscaBarca123
Tylko jak pisałem co innego osoby świadome zagrożeń związanych z ciagłym, siedzącym trybem życia a co innego dzieciaki przykute do komputerów i ksiązek przy zdalnym nauczaniu a potem przy konsolach i telewizorze.

pax

0

@Avada Kedavra
Ja też ćwiczę, cały czas, ale wiem jak dzieciaki do tego będą podchodzić. Co innego są osoby świadome potrzeby ćwiczeń, a co innego większość dzieciaków i młodzieży.

pax

1

@Lola120
I tak dobrze, że nie układali pytań Ci z TVP :))
A tak poważnie, to próbne już dawno powinne być gotowe.

pax

0

Jedną z najgorszych rzeczy siedzenia w domu przez kilka tygodni dzieci, młodzieży i dorosłych jest brak ruchu. Spalamy duzo mniej kalorii niż zwykle, w domu jedną z najczęstszych czynności jest jedzenie i siedzenie przed telewizorem, laptopem. Dzieci i młodzież wzmacnia nawyki siedzenia przed ekranami grając w gry. Wszyscy czekają na święta mając porobione zakupy, aby w święta usiąśc do stołu i dalej jeść. Szcześliwcy którzy mają w domu bieżnię czy orbitreka lub mieszkają na terenach gdzie bezpiecznia można wejśc pobiegac czy chociażby na spacer. Prawdopodobnie do placówek edukacyjnych wrócicmy najwcześniej w maju po 2 miesiącach jedzenia i braku ruchu. Wiele sylwetek zmeni swoje kształty, nadwaga będzie czymś co pozostanie u wielu po kwarantannie. NIe jest to dobry scenariusz.

pax

0

@IronSanHybrid
Stanu wyjątkowego bym sie obawiał, chociaz dla nich stan wyjątkowy nie jest im do niczego potrzebny i tak łamią prawo.

pax

0

@IronSanHybrid
Stan wyjątkowy nie jest potrzebny raczej stan klęski żywiołowej w którym zagrożenie epidemią wchodzi w zakres ustawy.

pax

1

@SuperVegeta
Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego automatycznie i zgodnie z prawem przesuwa wybory na okres trzech miesięcy od momentu jego zniesienia.

pax

11

@SuperVegeta
Co pomysł PiSu to złamanie konstytucji. Ta partia chyba nie wie co to prawo.

pax

1

@Arkon
Z piłkarzy to głównie zawodnicy Barcelony (bo inne mecze nie oglądam na żywo) wystarczyła kiedyś rozgrzewka Alves-Messi i człowiek już widział kunszt piłkarski na najwyższym poziomie. Byłem na debiucie Ansu z Betisem i też zrobił mega wrażenie. Messi, Iniesta, Xavi to wiadomo. Z "dziwniejszych" rzeczy to pamietam, że wrażenie zrobił na mnie Sandro Ramirez w jednym meczu (to był chyba superpuchar) bo miał mega przyspieszenia i potrafił sie rozpędzić jak Charles Barkley i przejść skrzydłem jak przecinak. Messi prawie zawsze robi wrażenie.
Z koszykarzy to wrażenie robił na mnie Andrzej Pluta w pogoni Ruda Śląska jeszcze w 2 lidze.

pax

0

@Majkel34
Jak sądzę w tym poście nie chodziło kiedy się odbędą, ale sam fakt, że rząd i partia rządząca zajmuja sie głównie partyjnymi interesami a nie walka z pandemią.

pax

0

@feiticeira
Jak pisałem odniosę się za dwa dni. Jednak skoro zostały obalone to prosiłbym je jeszcze raz obalić.
Powtarzasz cały czas rzeczy z którymi nie polemizowałem, natomiast nie piszesz nic o tych rzeczach z którymi się nie zgadzałem. Piszesz natomiast o komunistycznej narracji nie przedstawiając niczego odmiennego.

Wytłumacz mi logicznie, co robiła brygada w Czechach od lutego do połowy kwietnia 1945r.
Oswobodzenie obozu odbyło się gdy wojna praktycznie została zakończona, gdy Berlin już został zdobyty, gdy Hitler już nie żył, a Brygada do samego końca czekała i czekała aby podjąć jakiekolwiek działania przeciwko Niemcom, dopiero gdy juz nadchodzily wojska alianckie oswobodziła obóz a w poblizu nie było niemieckich jednostek frontowych. Brygada mając dużą przewagę liczebną oswobodziła obóz 5 MAJA 1945.

pax

0

@dniel
Czytałeś ustawę ?
Ograniczenia praw obywatelskich ogółu obywateli nie mają umocowania prawnego, bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

pax

1

@LuisSalvano
Na pewno jest tego wiele, ale głównie chodzi o platformy elearningowe, platformy typu moodle itd., gdzie nauczyciel prowadzi zajęcia z każda klasą a uczniowie są zalogowani.

pax

3

@Cochise
Tu nie chodzi nawet o kwestie wsadzania do więzienia, raczej kwestie ostracyzmu. Człowiek skazany przez TS (nie chodzi o kwestie wiezienia ) ma zamkniętą drogę stanowiska i jest wyeliminowany z polityki na pewien czas.

pax

6

@Cochise
Postawiewienie przed TS to kwestia polityczna to wiadome, co nie zmienia faktu łamania konstytucji przez premiera i prezydenta i tego, że nie powinno być na to zgody.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?