pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Peciak
6' pomyliła Ci sie z chyba z 5', gdy Roberto czeka na skrzydle a Griezman schodzi bliżej środka do pomocy w rozegraniu. Wtedy następuje strata Leo i Griezman w momencie straty jest blizej bramki niż Roberto i obaj wracają w podobnym tempie.
Sam przyznałeś w ostatnim meczu, że Semedo nie może wracać do obrony sprintem bo, by się zmęczył i musiałby być zmieniony w 60 minucie. Jednak tu grał tylko Roberto, więc wolałbym rozmawiac o tym meczu i chwalić lub krytykowac Roberto. Jak widzę, jak bardzo jest to nielubiany zawodnik. Ja tylko napisałem jak grał, wypisałem pozytywne rzeczy i negatywne, ale nie oceniałem go nawet i nie porównywałem z nikim, widzę jednak jaki ma diss na stronie.
3
@Don Lucas
Wiedziałem, że jak napisze opis Roberto taki jaki był, to mi się dostanie, bo niektórzy wolą aby niektórzy zawodnicy źle grali w tym klubie.
2
@Peciak
Sprawdziłem 2' Griezmana nawet w obronie nie było - po co takie rzeczy piszesz? (Akcja gdy zawodnik Getafe wyszedł minimalnie za linie końcową z piłką. W 6' to samo Griezman jest prawie cały czas na połowie Getafe. Po co piszesz rzeczy, które wiadomo, że sprawdzę ??
Ja tu ani słowa o Semedo, ani tez na temat oceny Roberto.
20
Roberto
Mimo, że był bardzo aktywny na prawej stronie, kilka razy sam wchodził rajdem z piłką z własnej połowy, lub dostawał piłki na skrzydło to i tak nie wykorzystywano w pełni jego aktywności. Biegał całe spotkanie box to box, był opcją w rozegraniu, gra wzajemna z Leo i Griezmanem. Średnio dostawał 1 piłkę na 3-4 możliwe zagrania (wejścia na skrzydło czy przynajmniej gdy ruchem zainicjował podania). Nie dostał podania lub było ono niecelne np. w 12:08, 13:50, 14:40, 21:08, 32:11, 40:50, 48:45, 53:15, 63:21, 90:55. Świetny mecz w ofensywie w defensywie bywało już różnie, ale bez konsekwencji i tych błędów nie było wiele. Strzela bramkę po akcji, którą rozpoczął odbiorem, kilka razy wychodził rajdem z piłką z własnej połowy, dobrze napędzał ataki Barcelony i większość pojedynków z Cucurellą kończył zwycięsko.
W ofensywie już w 5’posłał kreatywna piłkę do de Jonga mijającą 4 obrońców (lecz Holender źle odegrał do Fatiego).
12’ przechwyt na połowie Getafe piłka do Leo, następnie zwrotna do Roberto, a ten do Busiego który notuje stratę i kolejny przechwyt Roberto.
12’ wejście na skrzydło do przerzutu Busiego, „kluczowe” odegranie do Leo.
19’ dobre napędzające 15-20 metrowe wyjście z piłką z własnej połowie.
26’przegrywa przebitkę z Cucurellą, w dalszej części nie kontroluje Cucurelli, który dostaje przypadkową piłkę po rykoszecie i groźnie strzela.
36’ wejście na skrzydło i wypuszczenie Griezmana
39’ Odbiór na Cucurelli, wejście na skrzydło i odegranie do Griezmana na 18 metr, w dalszej części akcji wchodzi w pole karne i precyzyjnym strzałem umieszcza piłkę w bramce.
46’ przejmuje piłkę, odgrywa głową do de Jonga, wychodzi do przodu w tym czasie de Jong strata i zostaje dziura.
55’ przechwyt i szybkie odegranie do Leo
77’ niezbyt dobre dogranie do Leo w środkowej strefie na własnej połowie, bez straty ale Getafe bliskie przejęcia.
87’ strata na własnej połowie w strefie środkowej, Pique asekuruje
88’ ostry faul na Roberto przy ofensywnym wyjściu z własnej polowy
90’ dobre wejście na skrzydło, ale piłka zbyt wyrzucająca od Vidala
Najwyżej oceniony zawodnik przez sofascore i drugi w kolejności przez whoscored.
67
@Mroziu
Gdyby jakiś Bask usłyszał, że Bilbao to klub hiszpański....
0
@Azi
Akurat wczoraj to mało podawano do Roberto, albo podawano niecelnie gdy wychodził na skrzydło :)
7
@axegrinder
Niewiele osób dostrzega jaką Roberto ma wydolnośc, ile on biega w meczu.
2
@maatiixx
Prestiż, Podziemny Krąg
0
@HansLanda
Sam to powiedziałeś :)
0
@foczkyyyhg
To juz przed spotkaniem było wiadome :)
0
@FutbolToMagia
Jak o mnie piszesz to odznaczaj, ja szacunku uczyć nie będę, ale prosiłbym wziąć tą radę do siebie. Nie da się napisać komentarza, aby nie zachaczyć o mnie?
1
@Chwytliwy
Nie tylko Twoim, najwyżej oceniony przez sofascore, na whoscore drugi po Leo.
0
@Qexi
Zamiast się cieszyć ze zwycięstwa i bardzo dobrej gry zawodnika to widze ból pewnej części ciała, że zawodnik Barcelony zagrał dobre spotkanie. Co za fatalna wiadomosć dla niektórych. I kultura by wymaga, jesli piszesz coś na mój temat to oznacz mnie.
0
@norbi77
Bardziej slaby czy bardziej mało widoczny ?
0
@Hanok
Skoro Ty go widzisz w tym spotkaniu i jeszcze sądzisz, że gra słabo, to musisz być do niego uprzedzony :)
2
Arthur mało widoczny i jak narazie najsłabszy jednak Fati
0
@Fake69
Tzn.??
Nie piszę tu o żadnym zawodniku, ale widzę, że komus się nie podoba wezwanie aby zachowac umiar.
5
Chłopaki jeszcze nie zaczeli spotkania, a tu już leca negatywy...a potem wystawianie ocen które były juz znane przed spotkaniem, kto jakie dostanie :)
0
@Peciak
Przyznam że doczytałem. Jednak nie chciałem drążyć tematu, aby nie wyszła spina, ale chętnie podyskutuję. Trochę to niedokladnie wyjaśniasz, a ja jako laik będę Cie więc prosił o wytłumaczenia bo nie wszystko rozumiem (rozumiem z tekstu przepisów i innych komentarzy). Wątpię aby Ci o to chodziło, ale to co piszesz to w 100% zgadza się z moim poglądem na ten temat.
Twoje wyjaśnienie:
"Tak więc blokowanie strzału ręką nie jest pozbawieniem przeciwnika realnej szansy na zdobycie gola. Jest pozbawieniem 100% gola".
Treść przepisu:
"Jeżeli zawodnik POZBAWIA drużynę przeciwną BRAMKI lub realnej szansy na
zdobycie bramki poprzez nieprzepisowe zagranie piłki ręką, to zawodnik taki MUSI
zostać wykluczony z gry bez względu na miejsce popełnionego przewinienia".
Jak widzisz całkowicie potwierdziłeś moje słowa. Dziękuję.
Doprecyzuje przepis: (przepisy gry na stronie PZPN 2016/2017 art.12.
"W przypadku przewinienia z zakresu DOGSO popełnionego przez obrońcę w polu
karnym, poprzez rzut karny drużyna poszkodowana odzyskuje realną szansę
na zdobycie bramki, wobec czego kara dla zawodnika powinna być mniej surowa
(żółta kartka), niż w przypadku, w którym do przewinienia dochodzi poza polem
karnym. Jednakże, jeżeli przewinienie to ZAGRANIE PIŁKI RĘKĄ lub przewinienie,
które nie powstało przy rzeczywistej próbie zagrania/walki o piłkę
(jak zostało to określone w zapisie), to taki zawodnik musi zostać wykluczony".
Jak to często się w naszych dyskusjach zdarza, dokonujesz dziwnych nadinterpretacji, aby dopasować pod swoja tezę. Przepisy jasno i wyraźnie zrównują "pozbawienie drużyny przeciwnej bramki lub realnej szansy na
zdobycie bramki" jako cięższe wykroczenie i wprowadzają rozróżnienie z przerwaniem korzystnej akcji jako lżejsze wykroczenie. TY dokonałeś nadinterpretacji przesuwając 100% zdobycie gola do lżejszego wykroczenia, mimo że przepisy jasno wskazują coś innego. Jesteś w stanie to wyjaśnić?
"Widzisz, dlatego napisałem, że sędzia nie mógł za to zagranie pokazać czerwonej kartki, z powodu braku zaistnienia warunków opisanych w przepisach, które zacytowałeś."
Może nie za dobrze zrozumiałem Twój wywód, możesz jeszcze raz napisac jakie to warunki? Powiem szczerze, że nie podałeś żadnych warunków. Ja jednak doczytałem i Ci je podam.
- liczba obrońców i ich usytuowanie (w tym przypadku Lenglet był ostatnim obrońcą przed bramkarzem, zasłaniającym lewą strone bramki).
- kierunek akcji (strzał na bramkę)
- odległość od miejsca przewinienia a bramką (stosunkowo bliska, może dlatego wcześniej napisaleś że to był strzał z dystansu)
Sędzia podejmuje decyzje indywidualnie, patrząc na różne aspekty, jednak ma prawo pokazać czerwoną kartkę, czy korzysta z tego często lub rzadko to zupełnie inna kwestia. Pisałeś wcześniej, że sędzia pokazując mu żółtą kartke uznal że strzał był celny i groźny, w takiej sytuacji miał prawo według jasnych i precyzyjnych przepisów pokazać równie dobrze czerwony kartonik.
Jasne, możemy dokończyć dyskusję na privie.
0
@Peciak
Dziękuję za profesjonalną i wyczerpującą odpowiedź która rozwiała wszelkie moje wątpliwości.
0
@Peciak
„Strzały z dystansu blokowane w ten sposób są jedynie karane żółtymi kartkami i to w momencie kiedy sędzia uznał, że strzał był groźny i celny (wówczas dostaje się kartkę z tytułu zapisu o przerwaniu korzystnej akcji, a nie realnej szansy na zdobycie gola)”.
Wspaniały zwrot, strzał z 10-12 metrów nazywasz „strzałem z dystansu”, tylko po to aby umniejszyć możliwość realnej szansy na zdobycie gola. Jak rozumiem karny dla Ciebie to już strzał z dystansu?
„Więc gdyby sędzia uznał, że strzał był np niecelny, nie byłoby nawet żółtej”.
Skoro Lenglet dostał żółtą to więc sędzia uznał że strzał był celny.
„Powtarzam, czerwonka kartka za rękę jest TYLKO i wyłącznie za zagranie, po którym sędzia ma pewności, że padłaby bramka. W sytuacji Lengleta nie ma o tym mowy. Nie wiadomo gdzie piłka leci, w bramce jest bramkarz, który ma szansę na interwencję”.
Zaprzeczasz przepisom drogi kolego i samemu sobie a potwierdzasz to o czym ja piszę. Piszesz chociażby o sytuacji z Iniestą, czerwona kartka to realna szansa na zdobycie gola, przecież w bramce był bramkarz który mógł wyjść zwycięsko z tej sytuacji, tego nie dostrzegasz, ale przy Lenglecie już dostrzegasz że bramkarz ma szanse na interwencję. W jednym przypadku uznajesz, że bramkarz nie ma szansy na interwencję a w drugim arbitralnie że ma. Tutaj mamy strzał z 10-12 metrów a tu tylko czekającego Griezmana na 16 metrze. Sędzia dając czerwoną Inieście nie mógł mieć pewności że padnie bramka, ale że jest na to duża szansa. Wystarczy więc realna szansa. Nadinterpretujesz pod własną tezę. Szansa jest to możliwość zdobycia bramki (wystarczy uprawdopodobnienie a nie pewność), skoro jak zasugerowałeś że strzał był celny i groźny (bo by sie żółta nie należała) to była taka uprawdopodobniona szansa na zdobycie gola. I jasno wynika z przepisów jak sędzia mógłby się zachować. Przepisy są jasne i proste. Pomyliłeś się kolego.
„Cytujesz suchy zapis, a nie potrafisz go poprawnie zinterpretować. Po to są te szkolenia i zalecenia FIFA, żeby móc to przekładać na realne sytuacje meczowe. Są dostępne tzw. płyty FIFA i UEFA w necie, z takimi zaleceniami, możesz się zacząć doszkalać w wolnych chwilach”.
Cytuję przepisy z których jednoznacznie wynika za co można dostać czerwona kartkę. Jeśli jest w tych przepisach błąd to prosiłbym to wskazać.
„Jestem tak pewny swojego zdania, że mogę się z Tobą założyć o każde pieniądze i proszę nie zajmuj się już interpretacjami przepisów gry, skoro nie jest to Twoja mocną stroną. Przyjmujesz wyzwanie? Tylko pytanie kto byłby w stanie Cię przekonać, że jednak mam rację, jakiś Polski Autorytet? Może sędzia Raczkowski? Albo Kwiatkowski? Zrobiłbym konferencje telefoniczna z nimi i z Tobą?”
„Przykro jest mi, bo wydaje mi się, że teraz już tylko próbujesz zdyskredytować moje słowa za wszelką cenę (nawet ośmieszenia siebie pisząc, że Lenglet zasłużył na czerwo w tej akcji). Nie tędy droga”.
Hmmm, wspaniały kolejny osobisty przytyk. Nie ja siebie tu ośmieszyłem. I jak sądzę zdajesz sobie z tego sprawę, dlatego takie mało elegancie zwroty wobec mnie formułujesz.
Możesz wysłać zapytanie do jakiegoś sędziego. Czy według przepisów za groźny i celny strzał który zostaje zatrzymany przez obrońcę na 7 metrze od bramki (czy to przez celowe zagranie ręką czy nienaturalne ułożenie ręki) jest możliwość wedle obowiązujących przepisów gry ukarania zawodnika czerwoną kartką. Nie chodzi nawet czy dany sędzia nie dałby kartki, dałby żółtą czy czerwoną (bo to jest jego interpretacja i decyzja), ale czy jest taka możliwość aby za zatrzymanie piłki ręką w polu karnym z realną szansą na zdobycie gola według. art 12. Punkt 3 ukarać zawodnika czerwoną kartką. Ty uważasz, że nie, ja uważam że z przepisów wynika zupełnie coś innego. Tylko znając różne twoje nadinterpretacje, zupełnie inaczej sformułujesz pytanie, co nie będzie miało sensu. Sędziowie mają możliwość własnej decyzji, np. za przypadkowe zagranie ręką (gdy ręka jednak jest w nienaturalnej pozycji) w niegroźnej sytuacji w polu karnym też dają żółte kartki (np. Pique z Osasuną).
Skoro jesteś jak sam mówisz profesjonalista w tym. To mam dwa pytania. Ile wynosi odległość pomiędzy strzelcem a linią bramkową aby można było uznać uderzenie piłkarza za strzał z dystansu? Jesteś biegły w interpretacjach, wykładniach przepisów piłkarskich, więc to nie powinno stanowić problemu, a ja przyznam że jestem ciekawy.
A drugie jaka jest klasyfikacja i rozróżnienie w uznaniu groźnego i celnego strzału na bramkę z pola karnego jedynie jako korzystna akcja a nie realna szansa na zdobycie gola.?
0
@Peciak
Ostatnia sprawa.
"ciekawe ile mu obniżyłeś za rękę w polu karnym, która już w 3 minucie mogła się skończyć czerwona kartką"
"Nie, nie mogła, nie znasz przepisów to się nie wypowiadaj w tej materii".
Kolejny osobisty przytyk o tym, że nie znam się na przepisach a Ty tak i ta ciągle mi zarzucasz arogancję w nieomylności.
Najnowsze przepisy gry.
International Football Association Board (IFAB). Przepisy gry 2019/2020
https://www.pzpn.pl/public/system/files/site_content/941/3245-Przepisy_Gry_2019_2020_Internet_Final.pdf
Przypominam że te przepisy obowiązują i w polskiej lidze jak i w hiszpańskiej. Pisałeś że chodzisz na szkolenia sędziowskie i to Ty znasz przepisy a nie ja.
"Przewinienia karane wykluczeniem z gry
Zawodnik, zawodnik rezerwowy lub zawodnik wymieniony zostaje wykluczony
z gry, jeżeli popełnia jakiekolwiek z następujących przewinień:
• pozbawia drużynę przeciwną bramki lub realnej szansy zdobycia bramki,
nieprzepisowo zagrywając piłkę ręką (nie dotyczy bramkarza we własnym
polu karnym)".
[...]
"Pozbawienie bramki lub realnej szansy na zdobycie bramki
Jeżeli zawodnik pozbawia drużynę przeciwną bramki lub realnej szansy na
zdobycie bramki poprzez nieprzepisowe zagranie piłki ręką, to zawodnik taki MUSI
zostać wykluczony z gry bez względu na miejsce popełnionego przewinienia".
s.111.
To teraz jak? Mógł a według przepisów POWINIEN oslabić drużyne już w 3 minucie. Cały mecz Barcelona grałaby w oslabieniu. Może jednak Lenglet był według twoich kryteriów najsłabszy? Chyba, że te kryteria sa tylko wybiórcze wobec tylko jednego zawodnika?
Przypominam twój wcześniejszy wpis.
"oceniam zawodnika na podstawie jego działań, "***" swoim zachowaniem powinien osłabić drużynę i z pewnością się z tym liczył. To jest dla mnie ZAWSZE powód do tytułu najgorszego zawodnika meczu."
ps. w przepisach nie ma mowy o tym że musi być ruch ręki do pilki, a
• ręką/ramieniem nienaturalnie powiększył obrys ciała.
Troche mi w sumie przykro, że twój opis dotyczący sędziowania okazuje się błędny (a szkoda bo pewnie włożyłes w niego sporo pracy).
0
@Peciak
„Możliwe, że się gdzieś pomyliłem, nikt nie jest nieomylny, mecz oglądałem na ekranie smartfonu. Pewnie raz odebrał faktycznie Messi zamiast Semedo i zapewne podanie do niego przy tym szpagacie nie było najlepsze i winą należy obarczyć Nelsona”.
Ja nie jestem czepialski, podałeś błędne statystyki 8 odbiorów, wyjaśniłeś że gdzieś takie widziałeś, uznałem to tłumaczenie i nie drążyłem tematu. Nikt nie jest nieomylny, fajnie, że teraz przyznałeś się do błędnych sytuacji, zdarza się, nikt nie jest nieomylny. Ja też. Jednak gdyby to byla jedna błędna sytuacja, ale było ich kilka i wszystkie na korzyść Nelsona. Jednak nie będę czepialski i posądzał Cię o stronniczość.
„Co do sytuacji przy bramce nr 2, zarzucasz mi mijanie się z prawdą, podczas gdy ewidentnie widać, chociażby z kamery zza bramki, jeżeli nie widziałeś tego z normalnej, że Umtiti zbiega w prawo patrząc od strony bramkarza. NIe mijam się z prawdą, napisałem prawdę i wytłumaczyłem tym samym Twój zarzut do Nelsona. W takiej sytuacji naturalnym wydaje się fakt, że Semedo nie powiela jego ruchu i decyduje się na zabiegnięcie od drugiej strony w przypadku, gdyby Fekir decydował się na łamanie akcji. Nie ma tutaj krztyny kłamstwa, są skróty w necie (swoją drogą zabawne jest to, że podpierasz się zdjęciami w ocenie tych sytuacji, piłka nożna to dynamiczny sport i w ciągu 0,5s obraz całkowicie sie zmienia i okazuje się, że można dobrać tak obrazek, żeby pasował pod tezę)”.
Tutaj niestety mijasz sie całkowicie z prawdą, pisanie nieprawdy to jedno ale trwanie w tym to drugie. Tak jest to kłamstwo, a sugerowanie mi manipulacji obrazem w tej sytuacji jest po prostu chamstwem. Umtiti wykonuje ruch w kierunku Fekira dopiero gdy Nelson już zbiegł na środek i podwoił Umtitiego. Ja pokazałem Ci w którym miejscu są zawodnicy, Ty tylko sugerujesz manipulacje nie przedstawiając nic na potwierdzenie. Umtiti zbiega gdy już jego pozycja jest podwojona, gdy już Semedo zszedł niepotrzebnie na środek, a Fekir jest na 17 metrze i robi zamach. I pozwól że jeszcze raz napisze komentarz dotyczący biegu Nelsona, że nie może za szybko biegać jako obrońca za przeciwnikami bo się zmęczy i nie dotrwa do końca meczu. Sorry, ale dla mnie to hit. Ciekawe czy obserwatorzy i użytkownicy też tak uważają.
Mam nadzieję że będzie wszystko widoczne (kamera w bramce). Jest jeszcze jak mówiłeś zza bramki z lewej strony, ale tam nie widac w większości Nelsona bo już zszedł wcześniej na środek i nie ma go w większości w kadrze, bo powtórka obejmuje ostatnie 2-2,5 sekundy akcji.
Nelson zbiega do środka, Umtiti trzyma pozycję na środku.
https://ifotos.pl/z/qaexxsw
Nelson w linii z Umtitim, dubluje jego pozycję na środku
https://ifotos.pl/z/qaexxar
Umtiti robi ruch w prawą strone gdy już Fekir zbiera się do strzału.
https://ifotos.pl/z/qaexxan
„Przede wszystkim użycie liczby mnogiej przy podaniach jest nadużyciem. Była jedna taka sytuacja, kiedy w polu karnym miał krytego Vidala i spóźnionego Griezmanna”.
Griezman nie był spóźniony, pokazałem Ci zdjęcie, Nelson miał idealnie otwarty korytarz i wchodzącego Griezmana ale spóźnił podanie.
Dostał raptem 2 jak to mówisz super piłki. Trochę mało jak na cały mecz i wiele prób wychodzenia na pozycję. Szkoda, że raz został wyblokowany, a drugi raz źle przyjął. To i tak o 2 sytuacje więcej niż zaprezentował w grze jego kolega z drugiej flanki, który był znacznie mniej aktywny i nawet za bardzo nie pokazywał sie do podań (zgodzisz się zatem, że w ofensywie był jeszcze gorszy od Semedo?).
Nie, nie zgodzę sie bo ofensywa to nie tylko wychodzenie do podań, ale właśnie kreowanie podaniami innym sytuacji. Świetne prostopadłe podanie do Vidala i wejście w pole karne z przepuszczeniem piłki do Messiego, kolejne wejście ofensywne zabranie ze sobą obrońcy i przepuszczenie piłki do Messiego (chyba po podaniu Alby) 23’ dobre kilkunastometrowe wyjście ofensywne i dobre odegranie na skrzydło do Semedo ten oddaje do tyłu, 34’ dobre wejście w pole karne ale podanie od Leo blokuje obrońca, 42’ ofensywne wejście, ale faulowany. Roberto brał udział w dwóch akcjach z groźnymi strzałami, pokazywał sie ale też nie dostawał podań, poza tym Nelson był częściej ustawiony jako skrzydłowy a nie Roberto. Poza tym w obydwu sytuacjach miał problem z przyjęciem piłki, raz źle przyjmuje i piłka ląduje na nodze obrońcy a raz podnosi piłkę.
"Więc pytam jak mierzyłeś mniejszą kreatywność?"
Chciałbym też zaznaczyć, że nie będę szczegółowo opisywał gry Roberto, jak Ty widziałeś u niego kilka klepek [...] Pomyliłes kreatywność z grą wzajemną, które podobnie jak kreatywność była mocniejsza stroną Roberto.
"Jednak jak oglądałeś drugi raz mecz to pewnie zauważyłeś, że w ATAKU to Nelson był wyżej wchodząc na fałszywego skrzydłowego, a Roberto schodził niżej. Więc, fajnie zauważyłeś, że Nelson nie radził sobie na skrzydle i ofensywa przez to cierpiała."
Skoro Roberto grał niżej, to dlaczego on nie zatrzymał Fekira przy 2 golu? Dlaczego nie on zatrzymał atak Betisu w 13 minucie?”
Niestety nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Pisałem, że w ATAKU, gdy Barcelona konstruowała atak pozycyjny na połowie rywala, wtedy Nelson wchodził wyżej a Roberto schodził niżej (sam piszesz o tych sytuacjach to chyba widziałeś w jakich okolicznościach one były). Twoje przykłady w żaden sposób nie zaprzeczają moim słowom. Przy drugiej bramce, Barcelona jeszcze nie zaczęła konstruować ataku a piłka nie przeszła środkowej strefy a w sytuacji z 13 minuty od dobrych kilkunastu sekund to Betis miał piłkę, więc Barcelona zajmowała nominalne pozycje do obrony, to nie Barcelona atakowała. Więc twoje przykłady są oderwane od tego o czym ja mówię.
Dodatkowo jak zapytasz forumowiczów, czy nawet jakiś ekspertów jak ich znasz (nawet trener z licencją UEFA C będzie dobry) to zobaczysz co Ci odpowiedzą. Ponownie, to było tylko Twoje zdanie, którego niewiele osób (o ile ktokolwiek poza Tobą) podziela. Tymczasem moje zdanie zarówno wtedy jak i teraz podziela znacznie więcej osób, a zwalanie tego na jakiś fanklub Semedo jest niedorzeczne. Niech Ci to da do myślenia, bo może jednak to Ty się mylisz, a nie większość użytkowników i ekspertów.
Czyli jak wykazuje Twoje mijanie się z prawdą, fabrykowanie statystyk to uważasz, że inni userzy też tak postrzegają futbol?
„Swoją drogą jak mam nie używać komentarzy personalnych, skoro rozmawiam chyba z personą (miałem wątpliwości, gdy po raz n-ty wklejałeś słowo w słowo to samo pod 5 dyskusjami). Jesteś w internecie, na forum, wystawiasz kontrowersyjne treści, bądź gotów na personalne ataki i zaciętą dyskusję”.
Tym się właśnie różnimy. Zacięta dyskusja to jedno a ataki personalne to drugie. Dla mnie to gówniarskie i tak robią tylko osoby nie mające argumentów. Możemy się spierać, możemy wskazywać błędy wzajemnie, odmienne postrzeganie futbolu i na tym polega dyskusja. Piszemy na temat dyskusji, spotkania, zawodnika, sytuacji. To, że jestem gruboskórny i jestem gotowy na personalne ataki to jedno, jednak personalne ataki nie mają nic wspólnego z dyskusją. To zwykłe wyzwiska, czasem ordynarny hejt, dyskredytowanie adewersarza a nie jego wpisów. Wpisy każdego świadczą o nim samym. Ja wole skupiać się na twoich wpisach, niż na twojej osobie.
„Oceniają to postronni obserwatorzy, czytelnicy, czy nawet internetowe serwisy na które się powołujesz i przyznają mi w większości rację”.
Hmmm, Jak pisałem Nelson został najniżej oceniony przez sofascore a przez whoscored najniżej z zawodników grających całe spotkanie. To nie jest wyznacznik dla mnie, ale jednak chyba nie jest zdecydowanie tak że serwisy przyznają Ci w większości rację. Obserwatorzy i czytelnicy przyznają Ci rację, hmmm. Powiem tak, moge wskazać Ci wpisy czytelników twierdzących że Nelson to top trzy PO na świecie gdy jest bez formy a z formą najlepszy PO na świecie, nie mówiąc już o wpisach, że jego technika bije na głowę Messiego. Jest semedomania i chyba to widać, pod każdym wpisem na jego temat są wypisywane podobne nie mające nic związanego z rzeczywistością teksty. Ja nie patrzę na polubienia, na tzw. polecenia, nie są one dla mnie wyznacznikiem, jeśli Tobie na nich zależy to pisz pod publiczkę, ja wole pisać zgodnie z własnym postrzeganiem futbolu.
„Kto tu się więc myli? Oczywiście ja i większość forumowiczów :D”
Sam to napisałeś.
0
@Peciak
no ale co ja mam się odnosić jak już to zrobiłem?
Rozumiem, że podtrzymujesz swoje mijanie się z prawdą? Nie chce spiny więc nie pisze wprost kłamstwa. Wskazałem sytuacje w których nie ma pola do interpretacji. Jak Messi ma 3 asysty to nikt nie napisze że 3 asysty miał ter Stegen bo ma prawo do własnej interpretacji. To jest kłamstwo a nie inna interpretacja. Możemy się różnić w tym kto był najsłabszy w tym spotkaniu względem własnych kryteriów, możemy inaczej rozdzielać odpowiedzialność za utratę bramek (Ty dasz 25% ja dam 10 czy 35). Jednak jak Leo ma odbiór nie napisze że odbiór ma Semedo, tak jak Ty to zrobiłeś, aby podciągnąc mu statystyki. Jak Semedo ma stratę to nie napisze że to była strata Leo, jak Umtiti się nie przesuwa to nie napiszę że zszedł na prawą stronę, aby przykryć błąd innego zawodnika. Dlatego poprosiłem abys się odniósł do mijania sie z prawdą i wybielania Semedo i zrzucania winy na innych zawodników. Uważasz, że nie pomyliłeś się w tych sytuacjach?
„Stratę zalicza ten, który ostatni zagrywa piłkę, czy inaczej się to liczy?”
Dziwne, bo w sytuację z 50’ zinterpretowałeś odmiennie.
„Sam fakt, że jako boczny obrońca straty zaliczał w polu karnym rywali, świadczy o tym, że był groźny w ataku i był opcja do gry (w przeciwieństwie do Firpo) pomimo tego, że w wielu kolejnych sytuacjach był pomijany”.
Był opcją niczego nie wnoszącą, to się nazywa bezproduktywność, fajnie się pokazuje i dostaje super piłki, ale popełnia dwa razy błędy w przyjęciu i nic nie wychodzi, albo nie decyduje się na podania do dobrze wchodzących w pole karne kolegów.
„Umtiti nie zrobił wiele, wydłużył dystans do Fekira zamiast go skracac, ale minimalny ruch do zewnętrznej jednak zrobił. To on ponosi 50% winy za gola, drugie 40% Vidal za strate, a umniejszanie za tę akcję Semedo to wysoka nadinterpretacja”.
Sam sobie zaprzeczasz, wydłużył dystans ale zrobił minimalny ruch (skracając dystans). Masz wszystko pokazane, rozrysowane, minąłeś się z prawdą stwierdzając że Umtiti przeszedł na prawą a Semedo zszedł na środek aby nie dublować jednej pozycji. Masz na zdjęciu - Nelson zdublował pozycje na środku, mimo że tam był cały czas Umtiti. To nie jest kwestia interpretacji . A argument, że nie może biegac szybko w obronie bo byłby zmęczony i musiałby być zmieniony po 60 minutach jest dla mnie nie zrozumiały, szczególnie że tego typu sprintów w tym takim meczu jest w obronie zmuszony wykonać 3-4 przez całość spotkania, no ale Nelson by sie przecież zmęczył.
„Podobnie przy 1 golu, tutaj wina jest dużo większa, ale to jak się potem zachowali ponownie Umtiti, czy Lenglet sprawia, że kolejne procenty się rozkładają inaczej. Wina jest, ale tak jak twierdzę na max 25-35%. W życiu bym nie napisał, że jest najgorszy”.
Nigdzie nie napisałem, że wyłącznie ponosi odpowiedzialność za tą bramkę, ale pisałem że jest zamieszany, współwinny – nie określałem procentowo odpowiedzialności. Ponownie piszesz coś czego nie było w moich wypowiedziach.
„Tym bardziej, że w 13 minucie w pojedynkę uchronił drużynę od sytuację 100%. Ja bym wystawił Semedo ocenę 4 za ten mecz. Griezmann 2, Roberto 1 (gdyby nie akcja na 2 żółta, to pewnie 4 by dostał lub 5), Vidal ocena 2-3, Firpo 4-5, Umtiti 3-4. Reszta zawodników zagrała lepiej od Semedo”.
Fajnie, że obrońca kryjąc zawodnika nie dał się przejść, była to dobra akcja (i napisałem że była to dobra interwencja). Widzę że za faul który nie miał konsekwencji na przebieg spotkania czy wynik zmniejszasz zawodnikowi ocenę o 4 stopnie (ale to nie jest hejt?). Piszesz, że Lenglet zagrał lepiej od Semedo (tych co zagrali gorzej wyszczególniłeś) ciekawe ile mu obniżyłeś za rękę w polu karnym, która już w 3 minucie mogła się skończyć czerwona kartką, następnie niepotrzebny, bezsensowny faul, czerwona kartka i osłabienie drużyny. Za karny i ewentualna czerwoną też -4?, za głupi faul i osłabienie druzyny kolejne -4 (bo przecież jak pisałeś za takie zachowanie zawsze zawodnik ma u Ciebie tytuł najgorszego), za bramkę+1/2. Bądź konsekwentny, ja przyjąłem inne kryteria, Ty masz swoje, według Twoich Lenglet był najgorszy czy jednak ktoś inny? Prosze oceń Lengleta i dlaczego dałeś mu tak wysoka ocenę (wyższą chociażby od Firpo).
„To moze na przyszłość nie oceniaj zawodników od razu po meczu, bo im potwornie umniejszasz”.
Nie zrozumiałeś, nie napisałem że się wycofuje z tego, ale widząc że ktoś może mieć inne zdanie na ten temat, nie chcąc niepotrzebnej spiny nie pisałem pod ocenami kto był najgorszy, tylko dałem sam opis, Ty doszukiwałeś się drugiego dna.
„Roberto miał więcej strat, gorsza celność podan, 2 wejścia na kartkę w 38 minut, mniej bezpośrednich odbiorów czy gorsze statystyki ofensywne, ale nie był zamieszany w stratę goli. Suma summarum zagrali obaj słabo, ale byli gorsi.
Semedo 72/75 podania, Roberto 76/80, różnica w celności wynosi 1,6% na korzyść Semedo, jednak to Roberto ma więcej podań i więcej podań celnych co pokazuje kto był bardziej pod grą. Z tych 4 niecelnych podań Roberto część była wynikiem gry do przodu. Tego już nie podałeś bo nie pasowało. Dla mnie to nic wielkiego, że nominalny pomocnik ma więcej podań od bocznego obrońcy nawet robiącego za fałszywego skrzydłowego, dlatego dla mnie to nie jest argument, tak jak 1,6% celności podań obrońcy który musi uważać bardziej na podania i straty przy nich (to w sumie jedno podanie), niż zawodnik grający więcej do przodu, bo jego straty nie powinny być aż takie groźne. Do tego niechlujne podania Nelsona wsadzały kolegów na miny, przypominam złe podanie do Leo, który jedynie dzióbnął piłkę bo tak była źle zagrana a statystyka uznała podanie za celne. Co do statystyk defensywnych, zestawiasz tylko jedne i na tym budujesz swoją tezę, dla mnie to strasznie tendencyjne i naginanie statystyk do własnej tezy. Piszesz, że Semedo ma 3 bezpośrednie odbiory więc ma lepsze statystyki defensywne mimo, że nie zaliczył przechwytu, wybicia, nie wygrał pojedynku główkowego, Roberto ma 1 bezpośrednio odbiór, 1 przechwyt, 1 wybicie, 3 wygrane pojedynki główkowe, do tego Roberto chociażby ma zablokowane podania, jak to z 84’ minuty, gdy Semedo we własnym polu karnym oddał piłkę przeciwnikowi a Roberto przeciął podanie wzdłuż pola karnego. Strat miał więcej Roberto, jednak znów wykazałeś się tendencyjnością, podałeś statystykę strat Semedo wskazując że 5 z nich było na połowie przeciwnika, jednak tego samego wyróżnienia nie podałes w kontekście Roberto czy Messiego – czemu? Większość strat Roberto było na połowie rywala (ale o tym ani słowa), natomiast wystarczyła jedna strata Semedo i Barcelona w konsekwencji wyciągała piłkę z siatki. Co do ofensywy to obaj nie mieli strzału, kluczowego dogrania, a statystyki ofensywne to 3 długie podania Semedo (100%) 1 drybling, 2 razy faulowany, a w stosunku do Roberto 1 długie podanie (100%) i 1 celna wrzutka na dwie wykonane, 1 drybling, 4 razy faulowany. Dość zbliżone statystyki, więc trzeba zobaczyć wpływ na grę ofensywna, napędzanie akcji, tu Roberto bije na głowę Semedo. Dlatego prosiłem i do czego się zobowiązałeś że dasz twój opis Roberto. W defensywie jeden jest zamieszany w utratę dwóch bramek, drugi popełnił błąd nie skutkującym niczym negatywnym dla drużyny (choć należy się bura).
„Mniejsza kreatywność”??
Jak mierzyłeś mniejszą kreatywność? Roberto dał kilka dobrych napędzających piłek, świetne podanie do Vidala, dobre klepki z Leo, nawet z Semedo kilka dobrych piłek rozegrał. Ciagły ruch w srodku pola. Więc pytam jak mierzyłeś mniejszą kreatywność? Wymień ile piłek napędzających akcje zagrał Semedo, ile razy wypuszczał zawodnika prostopadłym podaniem, ile razy ściągał obrońców aby przepuszczając piłkę zrobić miejsce Leo do strzału.
„brak gry wzajemnej„
Rozumiem, że to do Semedo bo akurat Roberto rozegrał kilka szybkich klepek z Messim czy Vidalem.
„większego ryzyka w rozegraniu akcji, czego wymaga się w pierwszej kolejności od gracza ustawionego wyżej, czyli Sergiego”.
Tu obaj zawodnicy nie podejmowali ryzyka, walcząc zgodnie z doktryna Setiena ważne jest aby posiadać piłkę. Jednak jak oglądałeś drugi raz mecz to pewnie zauważyłeś, że w ataku to Nelson był wyżej wchodząc na fałszywego skrzydłowego, a Roberto schodził niżej. Więc, fajnie zauważyłeś, że Nelson nie radził sobie na skrzydle i ofensywa przez to cierpiała.
Obydwa faule były faulami taktycznymi których wymaga się od zawodników przy groźnych akcjach przeciwników, coś co Nelson nie był w stanie zrobić przy drugiej bramce i straciliśmy bramkę.
„Proszę o wstrzymywanie się z takimi krzywdzącymi ocenami, albo oglądaj 2 razy mecze jak nie umiesz ocenić zawodników za 1 razem. Tym razem znowu napisales, że Semedo był najgorszy i znowu nie miałeś racji (podobnie jak w meczu z Ibiza)”.
Znowu personalny atak, z Ibizą Nelson zagrał fatalnie i podałem argumenty dlaczego uważałem że był najsłabszy (Ty pod artykułem wpadłeś w zachwyt bo redakcja oceniła niżej tylko Puiga z pierwszego składu-więc według nich ktos był słabszy). Dlaczego uważasz że nie miałem racji i że znowu nie miałem racji? Narzucasz swoją interpretacje, w sposób uważasz że tylko Ty masz rację w interpretacji. Ja podaje argumenty, Ty mijasz się z prawda w statystykach, przypisujesz Nelsonowi rzeczy których w meczu nie zrobił. Raz piszesz łagodnie że możemy się mieć odmienne interpretacje a raz arbitralnie uznajesz nie mam racji. Ja nie piszę, abyś nie ocenial spotkań jak nie umiesz, abyś nie oceniał jesli mijasz się z prawdą w opisach. Staram się podchodzić z kulturą. Taka różnica między nami.
„Ja też nie jestem Guardiola czy Setienem, ale nie zgadzam się, z większością twoich opisów gry obronnej i to nie tylko Semedo”.
Możesz się nie zgadzać, ale atak personalny na mnie dlatego ze pokazuje jak gra Barcelona od lat i że piłka przechodzi przez środek obrony jest czymś mało eleganckim. Jeśli się z czymś nie zgadzasz to napisz to z czym się ne zgadzasz, a nie pisz komentarzy personalnych bo to słabe i pokazuje brak argumentacji.
„Nie jestem też w tym osamotniony, nie możesz zwalać wszystkiego na hype czy hejt ramblii, bo to komiczne. Ja nawet za bardzo nie czytam komentarzy przed, w trakcie, czy po meczu”.
Co do Semedo on ma grupkę użytkowników która zawsze bez względu na to jak gra wywyzsza jego grę. Popatrz tutaj jakie są komentarze. Dlaczego odznaczyłem Ciebie w ogólnym komentarzu, bo jako jedyny próbowałeś przedstawić argumenty, popatrz na gościa który pisze pod każdym moim wpisem o Semedo. Tak nie jestes osamotniony, jest taka grupa, jak to jeden użytkownik określił semedomanii.
„Ty potrafisz winić bardziej bocznego obrońcę, że nie zablokował idealnego dośrodkowania niż stopera, który gubi krycie, czy nie skraca odległości do nabiegajacego zawodnika z piłką”.
Nie przypominam sobie takiej sytuacji w tym spotkaniu, możesz napisać w której minucie? Chyba do jednej dyskusji nie wprowadzasz jakiś wątków z przeszłości?
Przypisujesz winę graczom za straty, po których koledzy w niewytłumaczalny sposób interweniują za ostro i źle, gdy absolutnie nie ma takiej potrzeby.
„Po najlepszym meczu Semedo w barwach Barcy, dałeś mi 6,5 bo w 2 połowie, w której w ogóle miał inne zadania taktyczne, nie udzielał się w ofensywie. Nie zauwazyles nawet, jak bardzo zmieniła się gra i nastawienie całego zespołu. Ciężko w takich chwilach się merytorycznie do czegoś takiego odnosić, bo zakrawa to na zwykły hejt. O ile z opisów gry de Jonga czy często Rakitica moglem się plus minus zgodzić. Tak z opisami obrońców niemal nigdy się nie zgadzam”.
Z tym że grał słabo w ofensywie to jedno, ale on popełniał grube błędy w defensywie, zaspał na spalonym wraz z Busim i padła bramka, źle krył w polu karnym przy niezablokowanej wrzutce przez Pique itd. Szukasz na siłę jakiś nieścisłości w moich ocenach, ale nie udaje Ci się, szukasz w innych spotkaniach, ale jakoś ciężko ci coś znaleźć. Skaczesz po tematach, zamiast skończyć analizować jedno spotkanie. Jeśli uważasz, że ocena bardzo dobrze minus po tym jak zawodnik zagrał świetnie tylko jedną połowę, nie strzelił bramki, nie asystował, ale grał odważnie a w drugiej przeciętnie, nie grał ofensywnie a w obronie popełniał często błędy i często tracił piłkę i zaspał na spalonym za hejt, to jedynie twoja opinia, oczywiście się z nią nie zgodzę.
2
@FutbolToMagia
Jeżeli chcesz szczerze przeprosić to propnuję po prostu pisać następnym razem na temat, pisać z którą częścią mojej wypowiedzi sie nie zgadzasz, a nie pisac personalne teksty na mój temat pod każdym moim wpisem, bo takie zachowanie podlega pod regulamin.
0
@Peciak
Prosiłbym abys odniósł się do moich komentarzy:
4' miał do grania nie jednego a trzech zawodników, Ty pisałes tylko o jednym
27' nie 5 metrów a 2-2,5 różnicy pomiędzy zawodnikami w momencie straty piłki przez Vidala, nie ma zejścia Umtitiego na prawą strone co twierdzisz cały czas.
29' czy to była walka o piłke czy strata Semedo?
49' czy niechlujstwo Semedo w dograniu to wina statycznej gry innych zawodników?
51' czy w 51' piłkę od przeciwnika odzyskał Messi czy Semedo, jak napisaleś ?
52' Czy Nelson nie miał mozliwości na zagranie piłki w pole karne w tej akcji?
Zauważ jeszcze jedno o tym, że Nelson był najgorszy pisałem tylko zaraz po meczu, tu jedynie skupiłem się na opisie gry, piszac że zagrał bardzo słabo, ale nie pisałem że był najgorszy. Ty naskoczyłeś na mnie pod ocenami w kontekście zupełnie innej dyskusji. Tak, po meczu widząc jego apatię w ofensywie i jego zamieszanie w utratę obu bramek, ciągłą asekurację jego strony przez Roberto, Vidala, de Jonga, nie mozna było miec innych wniosków, żółte kartki dla innych zawodników po jego złych zagraniach (do czego oni też dołożyli swoje złe zagrania). Obejrzałem mecz drugi raz i stwierdziłem, że zagrał bardzo słabo, a ocenę czy był najgorszy zostawiłem innym.
Naprawdę już myślałem, że będzie jakaś merytoryczna dyskusja, ale wolałeś jak większośc tutaj jechac personalnie, powiem szczerze że tym się bardzo zawiodłem. sądziłem, że możemy sie spierać, miec odmienne zdanie, nie zgadzac się ze zdaniem ale będzie to robione we wzajemnym szacunku. Jak wielokrotnie pisałem nasze wpisy świadczą o nas.
0
@Peciak
„W sytuacji szpagatu Messiego wcześniej został zablokowany przy próbie dogrania”.
Ty winą za złe podanie Nelsona winisz Messiego piszac, że to Messi źle przyjął piłkę.
"W sytuacji z wycofaniem piłki do stoperów nie zaliczył straty”.
Nie wmawiaj czegoś komuś, jak ktos czegoś takiego nie napisał. Wskaż gdzie napisałem, że była strata? Napiałem, że źle podał, naraził na groźną sytuacje, ale nie napisałem, że była strata.
„Chociażby z tym, że zszedł do środka, bo umtiti wyszedł do zewnętrznej. Gdyby powielił ruch Samu to by Fekir złamał do środka i już nikogo by tam nie było”.
To juz proszę, wystarczy komentarz obrazkowy. Zobaczmy jak bardzo Umtiti poszedł na prawą stronę. Nie poszedł i tu jest problem. Cały czas trzymał tą samą linię, praktycznie aż do oddania strzału, Nelson poszedł na obieg Fekira i to był jeden z głównych błędów. Wskaz o ile przesunał się Umtiti, że Semedo odpuścił Fekira?.
https://ifotos.pl/z/qaexpep
https://ifotos.pl/z/qaexpeh
„Tak samo w tej akcji zakończonej karnym. Każdy trener Ci powie, że się nie gra w poprzek boiska. Gdyby podał, a pressing rywali był silny, to mieliby jeszcze łatwiej strzelić gola”.
Gdyby, gdyby, mieliby. Barcelona tak gra od lat, wykorzystywany jest bramkarz, Lenglet wskazywał Semedo aby podał do ter Stegena. Pressing nie był silny, było dwóch zawodników jeden zamykał korytarz do Umtitiego przy samej linii bocznej a drugi był 25 metrów od Bramki Barcelony, podanie do Ter Stegena byłoby najbezpieczniejsze, tak gra Barcelona od lat.
To, że uratował zespół w 13 i dobrze interweniowal w wielu innych sytuacjach było przez Ciebie pominięte, co zaklamywalo jego rzekomy fatalny występ (wg Ciebie najgorszy w druzynie). Postanowiłem pokazać, że nie tylko miał złe zagrania [...] Nie będę dalej prowadził dyskusji o tym meczu, bo pomijasz dobre zagrania Nelsona.
Mój pierwszy wpis pod ocenami: „
„W 29’ dostał bardzo dobrą piłkę od Leo w pole karne, jednak strata a kontrę po jego stronie faulem kasuje Roberto i dostaje żółtą kartkę. Podobnie 3 minuty później Nelson dostaje kolejną świetną piłkę od Leo, ale błąd techniczny przy przyjęciu, [...] W 52’ dobrze wchodzi na skrzydło i dostaje świetny przerzut od Umtitiego, ale spowalnia i oddaje do tyłu, w 66’ kolejna świetna piłka do Nelsona od Umtitiego [...]
Dobra interwencje odnotował w 13’, 15’, 34’, 42’”.
Napisałem o interwencjach w obronie wyszczególniając minuty, napisałem sytuacje w ataku w których się pokazywał, a że z nich niewiele wyszło to tez to napisałem. Wyszczególniłeś kilka sytuacji w których dodałeś od siebie na korzyść Nelsona.
Możesz mieć swoje zdanie, szanuje je, ale się nie zgadzam. Po prostu inaczej interpretujemy pewne sytuacje i przez to widać nasza ocena się różni.
„Uwierz mi, nie jesteś wyrocznia, żadnym autorytetem”,
nigdy tego nie twierdziłem, znowu co…s komus wmawiasz i znowu komentarz przechodzi na personalny wpis dla mnie to bardzo słabe.
„bo wykazujesz się brakami wiedzy na temat ustawienia, taktyki i sposobu wyprowadzania piłki (każesz grać przez środek (1 bramka)”,
Może masz rację, pewnie Guardiola, Lucho, Valverde i Setien się nie znają, bo tak gra Barcelona od lat i w każdym meczu jest kilka takich podań (mogę zrobić kolejne screeny) dograń na środek obrony do stopera lub bramkarza z bocznych sektorow. Oni też wykazuja się brakami wiedzy na temat wyprowadzania piłki?
Fajnie.
„powielać pozycję kolegi w doskoku do rywala (2 bramka)”
Semedo powielił pozycję Umtitiego na środku i zostawił zawodnika na prawej stronie, Umtiti sie nie przesunał. To nie jest kwestia interpretacji, ale faktów. Dałem Ci screnny z ustawieniem zawodników zaznaczone linie gdzie możesz sprawdzic przesunięcia zawodników.
„czy oceniać motoryczne i szybkościowe możliwości zawodników (gdyby Nelson biegał tak jak tego wymagasz byłby do zmiany najpóźniej w 60 minucie z 12 km na liczniku)”.
Świetny argument, przeciwnik ma szanse bramkową i twoje tłumaczenie, że jakby go krył i pobiegł za nim w szybkim tempie to by się zmęczył. Może i masz rację lepiej stracić bramkę niż biegać w obronie, ja się przecież tam nie znam.
1
@FutbolToMagia
Wspaniała niemerytoryczna, personalna wypowiedź. Typowy hejterski wpis i jeszcze porównanie z TVP. To wszystko personalnie bez krzyty odniesienia do spotkania. wskaż Ulubieniec Roberto? Dziwne, że napisałem że zagrał słabo w tym spotkaniu. No, ale Nelson ma taki hype na stronie, że powiedzieć że miał strate w spotkaniu to już nagonka.
Wskazuję kłamstwa w komentarzach. Nelson zamieszany w utratę dwóch bramek, ale powiedzieć to na głos to już nagonka. A co do Semedo przytoczę częśc mojego wcześniejszego wpisu dotyczącego Nelsona - z poprzedniej kolejki "Świetna pierwsza połowa, nawet przy braku widocznych efektów (bramka, asysta) prawdopodobnie najlepsza w czasie gdy 2,5 roku temu przeszedł do Barcelony i bardzo przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba druga połowa. W pierwszej połowie dużo więcej grał ofensywnie, wchodził na skrzydło, wychodziły mu dryblingi, potrafił zdecydować się na strzał (36’ po podaniu Leo i indywidualnej akcji) i trzeba docenić jego dobrą współpracę z Griezmanem. Szczególnie dzięki grze z Portugalczykiem Francuz czuł się w grze. Tak dobrą współpracę widzieliśmy w 2’ (Semedo-Griezman) 7’ (Griezman-Semedo), 28’ (Semedo-Griezman), 34’ (Semedo-Griezman) 44’ (Semedo-Griezman) (45’ Semedo-Griezman), szczególnie to ostatnie dogranie warte uwagi, gdyż powinno się zakończyć asystą". I nagle świat runął, pax chwali Semedo, jak zagra dobrze to chwalę, jak zagra źle to wskazuję to.
Roberto nie jest moim ulubieńcem, no ale każda krytyka Semedo wskazuje ze trzeba być za Roberto, tak jak każdy krytyczny wpis przeciwko PiS wskazuje że jest się za PO. Właśnie tak działasz, zero merytoryki, zero analizy, tylko jad i żółć wylewana w personalnych komentarzach. Raz móglbys obejrzeć ponownie spotkanie i dokonac opisu a nie oczerniac ludzi którzy spedzają czas na analizie.
0
@Peciak
Rozumiem, już myslałem że będzie merytoryczna dyskusja, porównanie jednego i drugiego a tu lipa. Przyznam, że nie do końca się zawiodłem, sądziłem że odpuścisz Roberto powtórnie oglądając jego grę. Problem jest, że analizowałem Twój wpis i nie wszystko się zgadza i nie chodzi tylko o interpretację.
1
Staram się oceniać najlepiej jak potrafię. Moje oceny czy opisy nie podobają się kilkunastu osobom, bo jestem w nich szczery. Nie przywiązuje wagi do nazwisk, zasług, polubień - po prostu oglądam mecz drugi raz i analizuję (wypisuje negatywne i pozytywne zachowania zawodników w trakcie spotkania). Przez ostatnie 3 miesiące głównie analizowałem pomocników, szczególnie Frenkiego i moja ocena była w większości krytyczna (był bardzo pod formą), w meczu z Betisem zagrał wyśmienicie i to nie tylko bramka, ale sposób poruszania się, zbiegnięcia do skrzydeł, gra do przodu, ustawianie się, wielkie brawa. Za przedostatni mecz dość mocno chwaliłem Semedo (co mozna sprawdzić), jednak tutaj zagrał bardzo słabo i dlatego część osób przyjmuje moje wpisy krytycznie bo Nelson jest obecnie najbardziej hypowany na stronie. Jeden z użytkowników ( @Peciak ) sam postanowił drugi raz obejrzeć mecz i opisać grę Semedo. Pełen jego opis jest poniżej. Kilka rzeczy się zgadza a kilka się nie zgadza. Niestety na razie nie mogę skończyć z powodów technicznych omawiać wszystkich sytuacji, wskażę więc te które sobie powtórnie już przeanalizowałem.
„4' strata, po której Lenglet prokuruje karnego, a Roberto i Umtiti sa mijani jak tyczki (wina Semedo? stracił piłkę, w momencie jak się broniliśmy, mógł zagrywać do tyłu, ale miał do grania tylko Umtitiego, wsadzony trochę na mine, szacuję, że bierze 25% odpowiedzialności za bramkę”.
4 minuta. Dostaje piłkę od Roberto, ma otwarte korytarze podań do 3 zawodników, ale holuje sobie piłkę na 4 kontakty, po czym wpada na najgorszy możliwy pomysł. Ma piłkę przed sobą i zawodnika za sobą, więc w żaden sposób ten zawodnik nie zagraża odebraniem piłki, więc robi jeden z najbardziej szkolnych błędów. Nelson postanawia oddać zawodnikowi piłkę, bo sam Fekir ma do niej za daleko, więc transportuje piłkę w kierunku zawodnika Betisu, który mu w sposób dziecinny ją odbiera. Przez całą akcję może odegrać do (co najmniej 3 zawodników) w momencie swojego błędu ma Lengleta i Ter Stegena, nie mówię, już nawet Busi się pokazał (a wcześniej Umtiti). Lenglet mu pokazuje aby oddał bramkarzowi, ale on oddał ją Fekirowi a następnie zawodnik którego miał na plecach zwyczajnie mu ucieka. Nie było wsadzenia na minę, bo miał korytarze podań, a sam jeszcze spokojnie zagrał 4 kontakty z piłką, dokonał najgorszego możliwego rozwiązania, drybling przed własnym polem karnym. https://ifotos.pl/z/qaerqhw
Oczywiście inni też się przyczynili do utraty bramki, jednak wszystko co złe zaczęło się od tej straty. Stwierdzenie, że się broniliśmy mając piłkę jest troszkę dla mnie nie zrozumiałe.
„27' Vidal traci piłkę w kole środkowym w fazie ataku, Semedo ma około 5 m straty do Fekira, skraca dystans i widząc, że Umtiti ustawia się szerzej, zbiega wężej. Nie ma szans na skuteczną interwencję bez faulowania rywala i złapania karnego/wolnego i kartki. Umtiti zostawia za dużo miejsca i pada gol. Semedo mógł wrócić szybciej i sfaulowac, oceniam jego winę na góra 10%”.
27’ W momencie straty nie ma 5 metrów do Fekira, ale 2-2,5 metra, więc po co pisać o 5 metrach? Wystarczy się przyjrzeć barwom przyciętej trawy – każdy „pas” ma 5-5,3 metra i popatrzeć ile ma Nelson do Fekira. On ma bardzo wolny start do piłki w obronie, a piłka nie była szybka bo po interwencji Busquetsa wpadła w kozioł i jej siła wyhamowała, a sam Fekir zwolnił aby ja przyjąć. Nelson nie biegnie na pełnej szybkości, dodatkowo, gdy jest już blisko Fekira to zbiega do środka zostawiając mu miejsce z prawej strony. Nelson miał go już 10-15 metrów od pola karnego, gdy miedzy nimi było ok. 2 metrów, ale popełnił błąd i zbiegł na środek, mógł skasować akcję, utrudnić strzał, ewentualnie faulować, a mając jeszcze Umtitiego dostałby tylko żółtą. Jednak wybrał inna opcje (totalne odpuszczenie) i Barcelona straciła bramkę.
https://ifotos.pl/z/qaerqha
Nelson nie biegł na swojej pełnej szybkości, Fekir zwolnił przy przyjęciu piłki, Jak pisałem na 10-15 metrów przed polem karnym miał do Fekira 2-2,5 metra i spokojnie mógł go dogonić, https://ifotos.pl/z/qaexpph
Jednak Fekir idzie w lewą, aby ułożyć sobie strzał na lewą nogę a Nelson odbija w prawo, w żaden sposób nie utrudniając oddania strzału.
https://ifotos.pl/z/qaexppn
„29' Semedo przegrywa walke o piłkę w polu karnym rywala, ale nie można mówić, że Roberto musiał faulować i przypisywać błędu Nelsona, który fajnie się znalazł w 16 rywala”.
To nie była walka o piłkę. Walka o piłkę jest gdy piłka jest zagrana między dwóch zawodników, a tu Semedo dostaje idealne podanie na nogę, ale błąd techniczny, bardzo źle przyjmuje świetną piłkę, która mu odskakuje i przejmuje przeciwnik. Zwykła strata, a nie walka o piłkę.
„32' analogiczna sytuacja, otoczony 2 zawodnikami odegrał jeszcze do Messiego, który nie przyjął za dobrze i poszła kontra, ale ponownie, bezsensowne wejście Vidala w miejscu, gdzie nie musiał tego robić, żeby przerywać atak”.
Polecam wszystkim tą sytuację zobaczyć i wysnuć taki wniosek, że wina Leo bo nie przyjął piłki „za dobrze”, mimo że, piłka była fatalnie zagrana (jedno z kilku niechlujnych podań Semedo w tym spotkaniu) i Leo nie miał szans ją przyjąć, bo prawie na szpagacie ją jedynie dzióbnął, ale wiadomo wina Leo a nie Semedo. Ehhhh. Nie mówiąc już o kolejnym fatalnym przyjęciu, gdzie piłka mu odskakuje.
„40' dobre odprowadzenie na aut bramkowy rywala”.
Wspaniała sytuacja warta komentarza, jedynie co miał zrobić to asekurtować odprowadzenie piłki za linię końcową, a sytuacja prawie zakończyła się przejęciem piłki, to nie było dobre odprowadzenie, udało się to, że po kontakcie rywala piłka o te kilkanaście centymetrów wyszła za linie końcową, bo byłoby nieciekawie.
„49' niedokładne podanie do tyłu, bez straty, wynikające ze statycznej gry kolegów x2”.
Nelson mając czas, popełnia błąd i niedokładnie zagrywa, ma dwóch zawodników na dobrych pozycjach, Umtiti jest na najbezpieczniejszej pozycji do zagrania, ale Nelson zagrywa, mocną niedokładną piłkę między stoperów w strefę którą może łatwo wejść przeciwnik, nie wiele brakuje, aby złe podanie skończyło się sytuację sam na sam. Ale to przecież wina innych. ehhh
https://ifotos.pl/z/qaerqxw
„50' KOLEJNY odbiór na połowie rywala, ale Messi nie pomaga i mamy stratę”.
Tu nie było żadnego odbioru, chyba że jak chcesz zaliczyć odbiór to powinieneś zaliczyć też stratę, bo to Nelson fatalnie zagrał piłkę którą przejął przeciwnik. Nelson traci, ale winny Messi. Ehhhh.
„51' doskonałe przyspieszenie i podanie do Roberto, ten zagubiony, cofa się i traci piłkę, ponownie przechwytuje ją Semedo”.
Fajne przyspieszenie, jednak podanie za mocne i wyrzucające do linii a mógł zagrać bardziej prostopadle, zabrakło jakości w zagraniu Nelsonowi, Roberto prosta strata, odzyskuje Messi a nie Semedo. Nie naciągajmy sztucznie statystyk Semedo. Ehhhh.
„52' klasyczny przykład, Nelson dostaje piłkę, ma czas spogląda w pole karne, a tam 7 zawodników Betisu i Vidal, robi zwód, wbiega Griezmann, ale za głęboko. Koniec opcji więc kółeczko i wycofanie”.
Koniec opcji, bo Semedo co najmniej dwukrotnie spóźnił moment podania. Miał świetny korytarz do Griezmana ale go olał, potem miał Vidala i Griezmana wchodzących na 5 metr, wystarczyła mocna piłka (na 4-5 metr) i byłoby groźnie, ale on woli do tyłu. Winisz innych za jego brak kreacji, brak decyzji i gry do przodu. https://ifotos.pl/z/qaerqrr