pax

10

@Hopner15
Bo praktycznie niczego nowego nie wnosi a szkodziłby. Zapytam więc jeszcze raz jakie sa pozytywy bonu edukacyjnego w Polsce ?

pax

6

@Hopner15
Chcesz podyskutowac o bonie edukacyjnym w Polsce ?
Wskaż pozytywy bonu edukacyjnego i to co daje jego wprowadzenia a co nie funkcjonuje obecnie w polskiej szkole.

pax

3

@bartekx50
Co bon edukacyjny ma wspólnego z programem nauczania ?

pax

0

@AxelF
"Wręcz przeciwnie. Przeczytaj to co piszę. Piszę spokojnie, ugodowo, wtrąciłem jedną szpilkę w odpowiedzi na Twoją".
Mnie nie było w dyskusji gdy zacząłeś pisac na mój temat, więc po co ta manipulacja? Więc mógłys zdobyc się na szczerość.

W pierwszym swoim tekście wskazałeś, że dobieram numerki aby "udowodnić" tezę, co jest wbrew metodologii, ale Ty juz w pierwszym tekście mnie o to oskarżyłeś.
Następnie oskarzyłes mnie, że kłamałem podając oceny z portali statystycznych - ja udowodnilem Ci, że tak nie było, przywołując oceny z whoscored. Napisałeś wprost że MANIPULOWAŁEM faktami, co też nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Mnie osobiście śmieszy, że pod felietonem o Semedo podałeś dokładnie takie same oceny Roberto i Semedo jak ja teraz i one od tamtego czasu się nie zmienieły i wtedy Roberto miał wyższe u Ciebie oceny przez 3 sezony, a teraz nagle piszesz że to Semedo miał wyższą w trzecim sezonie. To kiedy mijasz się z prawdą?

Teraz po kolei co przez to rozumiem :

„1. "obieranie rzeczy pod z góry założoną tezę"

Piszesz np. Semedo miał 7 strat. Tak, ok to ścisła statystyka, ale np to że 3 z nich popełnił przy wyprowadzaniu piłki, a 4 kiedy miał piłkę na połowie rywala, a partnerzy do ataku zostali pod własnym polem karnym, bo nikomu biec się nie chciało, już nie. Tego w statystycznym obrazku "7 strat" nie ma, a wygląda słabo. Tymczasem w meczu jednak nie wygląda źle. To jest przykład doboru statystyki pod tezę "nie radzi sobie z piłką". Chcąc być tak rzetelnym”.

Semedo był zawodnikiem który mial najwięcej strat z bocznych obrońców w całej lidze hiszpańskiej poprzez odbiór przeciwnika co mozna sprawdzić, więc to pisałem. Więc nie było tak, że przez kolegów zaliczał starty, ale widzę, że wymyślasz cos pod z góry założoną tezę. Poza tym byłem pierwszy który jak oceniał zawodnika w konkretnym meczu wskazywał jego dobre i złe zagrania z minutą i dokładnie pisałem w jakich okolicznościach była strata. Ty natomiast oprócz ogólnych stwierdzeń że pewnie 3 straty były na własnej połowie a 4 na polowie przeciwnika nie podajesz nic konkretnego na poparcie swoich teorii.

2. - "odrzucanie pewnych kwestii,"

pomijanie całego taktycznego obrazu. Jesteś surowy dla Semedo, ale jednocześnie nie tak surowy, dla równie źle przez fachowców ocenianego Roberto. Mimo, że ten drugi grywał na ofensywniejszych pozycjach, lepszych dla siebie, gdzie statystyki miał okazję podreperować.



Czyli patrzysz jednak statystycznie co mi zarzucasz. Ja opracowując materiały do felietonu to wyciągnąłem tylko te spotkania które grał jako boczny obrońca, więc twój zarzut, że sugerowałem się statystykami z innych pozycji jest bez pokrycia. Oceniając konkretne, pojedyncze mecze, to chyba było jasne na jakiej pozycji kto gra. Poza tym ja głównie robiłem minuta po minucie plus dawałem opis, statystyki pokazywała przeważnie redakcja, nie uciekam od statystyk bo one są ważne w pokazaniu gry zawodnika, ale nie są one jedynymi kwestiami na których się skupiam, co można sprawdzić chociażby w felietonie o Nelsonie.



„Wielu tu pisało, o dobrym meczu, kiedy Semedo współpracował z Dembele na prawej stronie. Obaj są wybiegani, mają podobną charakterystykę i nie uwzględnienie tego w obrazie gry, jest właśnie celowym uproszczeniem”.



Sytuacja z Dembele jest też bardzo ciekawa. Wiele osób podkreślało, że Nelson przy Dembele grał dużo lepiej. Ousmane dobrze współpracował z Nelsonem, ale to była jednostronna współpraca. Dembele dawał świetne podania Nelsonowi na skrzydło po czym piłek zwrotnych się nie doczekał. Nelson tracił te piłki, w najlepszym przypadku „palił” akcje wycofując piłkę do tyłu. Jak ta współpraca w przypadku Nelsona z Dembele się przedstawiała? Mit współpracy Semedo-Dembele wziął się od dwóch spotkaniach z grudnia 2018r., gdy Dembele świetnie dogrywał do Nelsona na skrzydło, po czym Nelson wszystkie piłki tracił, lub „palił” akcje. Dla wielu jednak, poprzeczka dla Nelsona jest zawieszona tak nisko, że wystarczy aby pokazał się z przodu i stracił i już są oklaski „bo się pokazał”. Potem z niewiadomych dla mnie przyczyn pisano o świetnej współpracy (mimo że 80% czasu później Dembele leczył kontuzje) lub wspominano tą mityczną współpracę. Te dwa grudniowe mecze się przedstawiały:

W meczu z Villareal Dembele uruchamiał Semedo, w drugą stronę mimo wielu sytuacji Semedo nie zagrywał piłki na wolne przestrzenie do Dembele, wolał wielokrotnie spowolnić akcje i wycofać do tyłu.

5'- Dembele wybiega i pokazuje się Semedo ten odgrywa do tyłu do Ivana

15'-Ivan do Semedo na skrzydło, ten mając jednego przeciwnika odgrywa do tyłu.

19'- Messi do Semedo na skrzydło a ten odgrywa do tyłu.

22’-Semedo nawet nie atakowany, zamiast do Dembele wybiera zagranie do tyłu do Pique

40’- Dembele wypuszcza na skrzydle Semedo ten piłka do tyłu.

45’- dobra piłka do Semedo, wychodzi mu Dembele a ten do tyłu do Ivana.

56’ Dembele na skrzydło na wolną przestrzeń do Semedo a ten do tyłu do Busquetsa

W kolejnym meczu z Espanyolem 10 grudnia 2018 podobnie. Na plus w pierwszej połowie był widoczny i często obsługiwany przez Dembele, jednak żadnych z tego efektów nie było Np. 7'-dobre podanie Dembele do Semedo, ten próbuje dośrodkować, jednak wprost w przeciwnika. 10'- dobra klepka Semedo-Dembele-Semedo, ale dośrodkowanie Semedo znowu w obrońcę. 35’- dobra akcja – Rakitić-Messi-Vidal-Semedo, dośrodkowanie Semedo zablokowane, itd, itd.

Jednak powstał wtedy mit super współpracy Dembele-Semedo, Semedo-Dembele, jednak to tylko mit, wystarczy sprawdzić ilość asyst, kluczowych podań, dośrodkowań Nelsona w stronę Dembele. Cała współpraca polegała na dobrym wypuszczeniu Nelsona przez Dembele i stracie lub wycofaniu Portugalczyka. Ousame zagrał w 74 oficjalnych spotkaniach W Barcelonie podaj ile Nelson miał kluczowych podań, czy asyst do Dembele? A zarzuciłeś mi tu jakieś UPROSZCZENIE.



„Rad za to byłbym się wciąż dowiedzieć, co za "ad personam" Cię tak razi w moich postach. pomijając pierwszy, który był poświęcony konkretnie Twojej osobie i od ad personam nie dało się uciec. Wskaż wszystkie te momenty, gdzie ad personam mówię do Ciebie i w sposób który przeszkadza w dyskusji. Ja za to przepraszać więcej nie zamierzam, bo czyniłem to już kilka razy, a nawet w sumie nie wiem za co, więc to dość dziwna sytuacja”.



Kilka dzisiejszych przykładów.

„Sam pax nie ma jej za grosz [...]jest też bardzo wybiórczy [...], jesteś arogancki,[...] w mojej ocenie jesteś po prostu bufonem [...]Znam pewnego pana na Żoliborzu, który miewa podobne myśli, [...]” itd.



3 - wybiórcze traktowanie portali - to już Twoja teza. Ja taki zarzut miałem w jednej konkretnej sytuacji, w swoim tekście o Semedo, Nie twierdzę że to reguła, bo nie wiem. W tym wypadku wskazało tak pobieżne sprawdzenie Twoich wniosków z ocenami wspomnianych portali.

Prosiłbym konkretny mecz, przykład.

pax

4

@Hopner15
To opinia a nie fakt. Utopijny bon edukacyjny to tego przykład.

pax

2

@masq
On ma jeszcze brodę ja tylko wąsa :)

pax

0

@AxelF
Oskarzyłeś mnie o kilka kwestii, zaproponowałem sprawdźmy to - to stwierdziłeś "Nie chce mi się". Ja olałem juz to oskarżenie bez pokrycia (kazdy neich odpowiada za swój charakter i swoje czyny), wyciagnałem dłoń i zaproponowałem wspólny felieton - odrzuciłeś to. Chciałes nowego otwarcia bez powrotu do przeszłych rzeczy, zgodziłem się mimo twoich oskarżeń w tym watku o manipuacje i ogólnie bardzo negatywnego personalnego wydźwięku twoich komenatrzy. Zaproponowałem moją analizę straconych bramek.
Ty jednak wolisz po raz kolejny rzucać jakieś oskarżenia bez pokrycia, odrzucasz jakąkolwiek formę koncyliacji. Smutne to.
Popatrz się co robisz: piszesz że nie chce Ci sie prowadzić dyskusji, że nie będziesz sprawdzał a potem co chwile wrzucasz jakies wstawki o Semedo. Jak chcesz ja jestem gotowy do dyskusji.

pax

4

@kerouac
Z którego skrzydła jest Grzegorz Braun ?

pax

59

@Ratamahatta , @Bobo25
Konfederacja - populistyczna formacja z utopijnym programem, skupiająca głównie nacjonalistów, którzy aby przykryć swoj nacjonalistyczno-szowinistyczny charakter ogłaszają się eufemistycznie wolnościowcami gospdarczymi.

pax

0

@AxelF
Najpierw mnie o oskarżyłes o manipulację, dobieranie rzeczy pod z góry założoną tezę, odrzucanie pewnych kwestii, wybiórcze traktowanie portali, statystyk a jak ja piszę abyśmy to sprawdzili piszesz "nie chce mi się".
To jest właśnie to o czym pisał @blazeq pisząc: "który spokojnie punktuje argumentami, a w odpowiedzi dostaje bezwartościowe w mojej opinii „nie zgadzam się z Tobą bo tak mogę”.
Ale dobra niech będzie, jestem osobą o bardzo łagodnym usposobieniu :)
Więc dla mnie moze być nowe otwarcie, w ciągu 2-3 dni omówię utraty dwóch kolejnych bramek w tym sezonie - przeczytam co masz do powiedzenia w tej kwestii.

pax

2

@AxelF Jak widzisz, coś mi zarzucać, ja pisze to porozmawiajmy o tym a Ty dalej zmieniasz temat. Wracamy do tematu Roberto-Semedo 2017-2020 w Barcelonie?

pax

2

@AxelF
Niestey dalej 2/3 lub 3/4 twojego tekstu jest ad personam. Prosiłem abys się pozbył tej bardzo złej maniery.

"jak zawsze. Proszę bardzo. Myślę, że nawet kolejny mecz będzie dobrą okazją, albo ostatni".
W jaki sposób chcesz prowadzić porównanie tych dwóch zawodników z bieżących spotkań skoro już nie grają w tej samej drużynie (nawet ciezko mówić o tej samej pozycji). Zarzuciłeś mi manipulacje w zestawieniach sprzed ostatnich 3 lat, więc chyba o tym wypadałoby porozmawiac.

pax

1

@AxelF
Jeżeli chcesz to wejdę to z Tobą tutaj w merytoryczną polemikę. Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie ona ad personam ale tylko w kontekscie czysto pilkarskim. Zarzuciłeś mi tu stronniczość, manipulacje, wybiórcze przedstawianie faktów.
Mozemy odnieść się do każdej poruszanej przez Ciebie kwestii. Od statystyk, po ogólne oceny za sezon, wpływ na wynik i kwestie poruszania się po boisku. bramki, kluczowe podania, asysty itd.
Nigdy nie uciekałem od merytorycznych dyskusji.
Ready?
O Roberto w podumowaniach pisałem że jest słaby lub słabo-przeciętny, ale że jest i tak lepszy od nelsona. Więc chętnie tu znów rozniecę ogień dyskusji na temat tych dwoch zawodników.
Jak pisałem, na osobiste teksty nie będe odpisywał.

pax

1

@AxelF
Ty dalej masz pretensje, że punktowałem przez lata twoje wpisy. Dlatego teraz, gdy @blazeq jedynie wspomniał o mnie, już pewna osobista uraza Ci sie włączyła. Ja mam ustawioną opcję ignoruj przy Tobie. I jesteś jedyną osobą przy której mam taką opcję ustawioną, z prostego powodu twoje wpisy są głównie od personam.
Poza tym jestem chyba jedyną osoba która zawsze odpisuje na wpis pod swoim tekstem, jeśli z moim jakims wpisem jest coś nie tak, to zawsze każdy może to pod nim to napisać i mnie wypunktować (tylko, że tego wypunktowania nigdy tam nie ma). Jednak jak widzisz tutaj, wolisz rzucac jakis wymyślone oskarżenia, szukac jakieś negatywnych emocji. Oboje wiemy dlaczego i jak głęboko w tobie siedzi osobista niechęć za merytoryczne punktowanie twoich wpisów.
Zrozum blazeq nie wspomniał o mnie po to, aby chwalić moje wpisy, ale aby dać przykład, że warto być merytorycznym i w dyskusjach strać się podnosić wartość swojej wiedzy wskazując argumenty. Ty odebrałes to bardzo osobiście jako @blazeg wedle Ciebie miał Ciebie wywolać jako osobę z bezwartościowymi opiniami, (bo tak tylko Ty swoim wpisem zareagowałeś). Napisał to ogólnie i nie sądzę że chodziło tylko o moje wpisy jak pisałem ale ogólnie o podniesienie poziomu a ja jedynie posłużyłem tylko jako przykład.
Kolejna zadra to pokazywanie gry Semedo taką jaka była, z czym po raz kolejny nie potrafisz sie pogodzić. W moim tekście (felietonie) oparłem się głównie o sezony ligowe i Whoscored i jak tam prezentowała się gra Semedo i Roberto? Czy Semedo w tych sezonach nie był dużo gorszy a w ostatnim nawet lepszy niech ocenią userzy i może matematycy.
Punktacja whoscored
sezon 2017/18
Roberto 7.21-6.73 Semedo
sezon 2018/19
Roberto 6.91-6.68 Semedo
sezon 2019/20
Roberto 6.85-6.79 Semedo
Jak widzisz, pragniesz wzbudzić tani poklask, ale znowu wychodzi to co wychodzi. Znowu piszesz nieprawdę (który to juz raz). Może ktoś to kupi i da zielone.
O Nelsonie nie rozpoczynam wątków, prawie o nim nie piszę bo nie jest zawodnikiem Barcelony, Ty wciąż masz w sobie małostkość wypominajac jak śmiałem pisać rzeczywista gre i rzeczywisty wpływ Nelsona na grę Barcelony.
Dyskutujemy od lat, jesteś dojrzałym człowiekiem, czasem trudno mi zrozumieć ile człowiek potrafi wylewać jadu wobec drugiej osoby, której nigdy w życiu nawet nie spotkał.
Wiem, że odpiszesz i znowu coś osobistego zarzucisz, mam Cie w ignorowanych więc nawet nie będę wchodził na ten wątek. O Semedo i Roberto w kwestii ocen się pomyliłeś, teraz pewnie dopiszesz coś znowu osobistego. Naprawdę może lepiej weź wpis @blazeqa i przemyśl, o co w nich chodzi. Pisanie personalnych komentarzy tak jak Ty to teraz zrobiłes jest pozbawione tego o co redaktorowi chodziło czyli podniesieniu poziomu dyskusji, niestety przez twój wpis i ja zostałem niejako zmuszony zejść do tego poziomu.
Ja Cię pozdrawiam w imie wieloletnich dyskusji, mimo że podobnie "personalnie" reagowałeś, gdy redakcja zaprosiła mnie, abym ocenił jedno z spotkań w ostatnich sezonach.
ps. Nawet próbując załagodzić jakies napięcie, które z niezrozumiałych dla mine powodów jest to chętnie zaproponuję wspólne napisanie jakiegos tekstu, felietonu, z podziałem części lub z dwoma różnymi spojrzeniami na grę. Nie zawsze mosimy się zgadzac, czasem możemy się pięknie różnić a każdy z nas może moiec coś interesującego do przekazania.

pax

0

@axegrinder
Też super wyglądają, nie widziałem na żywo, ale robia wrażenie :)

pax

0

@Khaniball
Cieszę, się że przyjąłeś fakt, że nie do końca miałes rację.
pozdrawiam

pax

11

@kaamil1910
Taaa, atak na policję która stoi na straży bezpieczeństwa Polaków, to pisac Bravo?.
Co ten atak na policję ma wspólnego z rządem? czego domagają się Ci "patrioci", przeciwniko czemu protesują? O co mają pretensje do rządu?
Czy to tylko pozbawiony jakieś "wyższej" motywacji atak osób, nie mających zbyt wiele wspólnego z patriotyzmem i polskością?

pax

23

@kamyk_23
Tzn? Możesz coś więcej napisać że gra jak miło? w Barcelonie sobie nie poradził, grał po prostu słabo. Teraz rozumiem, że zagrał wielki mecz - Portugalia wygrała wysoko z mocarną Andorrą.
strzały 25-0
posiadanie 84-16
ale cieszę się, że w takim meczu z takim przeciwnikiem udało mu się wreszcie zaliczyć jedną asystę.
Zgadzam się że nie wiadomo co z Desta wyrośnie, z tego co narazie pokazał to i tak w 2 tygodnie opanował ustawienie, którego niestety Nelson nie był w stanie przez 3 lata opanować, dlatego mam co do Desta dużą dawkę nadzei.

pax

0

@patry295
MOgli zrobić jeszcze podświetlany biało-czerwony pokaz fontann. Chyba najlepsze pokazy na świecie, uwielbiam też te w Barcelonie, może dlatego że samo położenie ze schodami jest wspaniałe na tle Muzeum, ale w Dubaju jednak są dużo bardziej efektowniejsze.

pax

3

@Tekeruto
Nie rozumiesz że jak ktos jest organizatorem to odpowiadasz za pewne rzeczy.

pax

20

@Tomason
Dziwny argument. Uważasz że nikt nie pwoinien wziąć odpowierdzialności z organizatorów za marsz który organizowali wiedząc że jest nielegalny, ale twoim argumentem jest że jakas Marta za nic nie odpowiada? Rozumiem że organizowła jakis Marsz, został zgłoszony i nie wyrażono zgody, a ona i tak zorganizowała ten marsz a następnie w czasie marszu który zorganizowała podpalono mieszkanie?

pax

0

@Khaniball
Napisałem w bardzo spokojnym, konsyliacyjnym tonie, sądzęc że zakonczy to rozmowę. Ty natomiast nie potrafisz przyjąć pewnych kwestii i jak widzisz masz problem z tym, jak małe dziecko tupiace nóżkami bo cos nie poszło po jego myśli. Napisałeś 6 linijek tekstu które nie odnosi się w żaden sposób, do meczu ale głównie do mnie. Masz problem jak ktoś wskazuje Ci twoje błędy, pomyłki, złe interpretacje. Wracając do spotkania bo przecież o to chodzi, czy jednak wolisz uciec od komenatrzy sportowych a zachowywac się jak 10 letnie dziecko w piaskownicy i pisać personalne komentarze. To jak de Jong zawalił powrót przy pierwszej bramce? Przy drugiej zawalił to ustalilismy, ale zobaczymy czy przy pierwszej jesteś w stanie wznieść się ponad to co wcześniej twierdziłeś.

pax

1

@kerouac
Każda strona generalizuje, bo tak jest łatwiej.
Dobrze, przeczytam po raz wtóry polscy narodowcy
https://narodowcy.net/

pax

0

@semafor
za kogo?

pax

3

@ef
Nie rozumiem ludzi którzy żyją jeszcze tematem LGBT, 5 miesięcy po wyborach?
Chęci wprowadzenia nauki w szkołach? To straszne w szkołach będzie się uczyć dzieci.

pax

1

@NaFazieHitman
Zawsze w podziale szczepionek mogą wprowadzić punkt o praworządności :)

pax

1

@maatiixx
Raczej większość społeczeństwa będzie chciała, szczególnie osoby starsze. Raczej bym się martwil, że Polska okaże się ostatnia w kolejce po szczepionki, albo kupią 'trefną" partię z Chin po promocji od znajomego instruktora łyżwiarstwa wodnego.

pax

12

@Chakalaka
Nie chodzi mi o lektury że dzieła Wojtyły wchodzą do szkoły. Jednak treść dzieł to co innego niż realne życie.
Przypomnę chociażby wielkiego filozofa oświecenia, twórcę współczesnej pedagogiki pierwszego który pisał o wychowaniu dzieci, reformator edukacji, domagający się praw dla dzieci, ktory uważał że dzieci to mali dorośli i należą im się takie same prawa, szacunek i życie bez przemocy a potem przychodził do domu i katował swoje dzieci.
Literatura literaturą a życie życiem.

pax

3

@mientusek1407
taa, wina pilkarzy. W drugą stronę jeśli jesteś mega kibicem czemu nie wesprzesz klubu częścią swojej pensji?
Teraz to nie wina złego zarządzania, wina spadku dochodów przez pandemie, ale piłkarzy izawsze krytyka dotyczy tych samych piłkarzy.
190mln - nie tak dużo brakuje do sumy ile dali za Coutinho z pensją.

pax

1

@Khaniball
To nie jest kwestia kto wygrał czy przegrał, za dużo bierzesz do siebie. dyskusja czasem polega na tym, że coś dostrzegamy czego nie widzielismy wcześniej, a ktos nam to uzmysławia.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?