pax

28

Żyła wywiadami rozwala system no i "dupa z tego"... "bo on bąki puszcza"

pax

5

Bardzo dobra wiadomość dla zepołu. Więcej opcji dla trenera. Oczywiście nie powinien wybiec od pierwszej minuty już w niedzielę a sam Koeman bardziej powinien rotować wszystkim pomocnikami (de Jong, Pjanic, Busquets, Alenia, Piug, Coutinho, Pedri), ale każdy powrót zawodnika po kontuzji to dobra wiadomość.

pax

1

@endriuuu2
Obrońców komunistów? Jak ktoś napisze nie po twojej mysli to od razu jest obrońcą komunistów? (notabene w Polsce był socjalizm a nie komunizm).
Przyznam że nie wiedziałem, że on stał na czele tych afer. Proszę więc abyś konkretnie napisał rolę Kwaśniewskiego w wymienonych aferach. Co do ułaskawienia, każdy dotychczasowy przeydenty ułaskawiał swoich znajomych czy znajomych rodziny oczywiście jest to naganne, ale Kwaśniewski nie różnił sie tutaj zbytnio od Kaczyńskiego, Dudy, Komorowskiego czy Wałęsy.

pax

8

A ja lubie czytać różne strony barykady. Gość przegrywa demokratyczne wybory o ponad 6 milionów głosów a gdzies w Polsce toczy sie spór o 5 tysięcy głosów które poczatkowo zagubione i tak zostały policzone. Pomijam ten system elektorski, ale 6 milionów obywateli panstwa więcej głosuje że woli kogos innego na prezydenta, a Ty sie upierasz że wybory sa sfałszowane bo odnalazło sie 5 tysięcy niepoliczonych głosów (nawet nie odłożone głosy na Trumpa ale poprostu niepoliczone), które policzone i tak nie dały wygranej w stanie. Ponowne liczenie i wynikii nie uległy zmianie. Pytam tak na poważnie, czy sa jakies dowody że dokonano fałszerstwa conajmniej 3 milionów głosów, nie teorie spiskowe tylko dowody że skala błędów, fałszerstw, pomyłek mogła wpłynąc na wynik.

pax

3

@endriuuu2
Okłamywał jaik każdy polityk, jakby Duda czy Komorowski zawsze mówili prawdę. W jakich wielu aferach brał udział? wymień te wiele afer tak z 10 afer.
To tylko pokazuje jaki poziom polityki mamy, skoro nawet pijący Kwaśniewski (o tym pisałem apropo choroby) jest o klase wyżej od pozostałych.

pax

2

@endriuuu2
Wybrali go jednak Polacy w wolnych wyborach. Poza tym rozmawiamy o pewnej klasie i poziomie.

pax

5

@Ojciec5tkidzieci
Wychodzi, że najwięcej klasy (oprócz sytuacji, gdy nagle nie zachorował) mial Kwaśniewski? Najmniej ma chyba obecny.

pax

1

@lucca87
A de Jong grał z Dynamem? Przecież chodziło mu o tych zmienników którzy wcześniej nie dostawali szans, Pedri grał regularnie, a pozycja Dembele została wzmocniona po kontuzji Ansu.

pax

8

@BarcaInfo
To zobaczymy, bo ja wątpię. NIe mówię to o młodych stoperach bo to naturalne że muszę wejśc za kontuzjowanych Pique i Umtitiego czy o Deście co musi wejść za Roberto, ale zobaczymy ile minut będzie dostawał Alenia, Puig, de la Fuente. Moim zdaniem to tylko kurtuazja - normalnie zawsze będzie Leo, Griezmann, de Jong w podstawie - potem Dembele i Pjanić , potem Pedri i Trincao. NIe wierzę, aby chociżby na centymetr została zachwiana hierarchia przez mecz z słabym Dynamem.
Po prostu chciał pochwalic i tyle.

pax

6

@FC1899Barca
Moim zdaniem Jaki jak zawsze odpływa. Wie, że nie ma racji, wie że chce bronic przegranej sprawy więc daje jakieś kwestie historyczne. Nie rozumiem, czemu nic nie pisze o odszkodowaniach za zabór pruski, za atak Hodona czy za Krzyżaków.
Co ma obecnie praworządność, trójpodział władz i elementarne wartości demokratyczne jako podstawy UE do kwestii okupacji 70 lat temu?

To jest taki sam argument jakby Jurgen Kloop miał zostac trenerem reprezentacji Polski a Jaki argumentował, że nie może bo Niemcy nie zaplaciły odszkodowań wojennych. Typowe majaczenia PiSu.

pax

0

@BarcaInfo
Z tego co pamiętam po pierwszej połowie był punktowany chyba na 9 miejscu w samej Barcelonie z notą bodajże 6.09.

pax

2

@Rewolucja123
Z oceną nie polemizuję. Zgadzam się, że jak na takiego rywala zagrał bardzo przeciętnie, szczególnie w pierwszej połowie był głównym hamulcowym. Bardzo mało prób przyspieszenia, totalna asekuracja, wiele strat, miał byc głównym punktem zespołu, niewile z tego wyszło.

pax

0

@Rewolucja123
Niby tak. Grając bez błysku był wyrózniający, hmmm, ogólnie słabo. Bez ruchu, słabo Alenia, Coutinho i Pedri. Dynamo dobrze zagęszcza. Na plus widze jedynie ruch między linie ale to wszystko bo to niewiele daje bo nie ma nikogo na gre w trójkącie czy wyjście zza linię. Klapanie bez pomysłu. Wszystko za wolno.

pax

3

Obejrzałem pierwszą połowę i miałem wybór obejrzeć film który miał więcej akcji, strzelanin, pościgów wybrałem porywajacy mecz Barcelony, ale chyba reklamowany film miał więcej w sobie akcji i dynamizmu.


pax

2

@kaamil1910
Napisałeś głupotę, ja wyraziłem swoje zdanie na temat twojego wpisu. Potem zacząłes mnie obrażać, mimo że ja tego nie robiłem wobec Ciebie, ale to kwestia kultury. Teraz zamiast grzecznie przeprosic i zamknąć dyskusję wolisz dalej pisac o mnie. Nie powiem Ci swojego wieku, zdjęć Ci też nie wyślę, nie umówię sie też z Tobą na spacer, ja nie mam takich upodobań.

pax

4

@Wymyslilemtosobie
Pan piszemy z dużej litery zwracfając się do kogoś. Wystarczy przyjrzeć sie jak grała Barcelona, jaka taktyką i ustawieniem a jakim ustawieniem grał de Jong w Ajaxie i reprezentacji. Przyszedł Holenderski trener i zmienił ustawienie na takie które Frenkie miał wcześniej (w Barcelonie nie ma zawodników do tej taktyki, zarowno poprzez pomocników jak i skryzdłowych którzy nie bronią). Gościa który biega? On w Ajaxie był tym wybieganym a nie Schone, tylko w Barcelonie to Frenkie ma problemy z motoryka i nie wraca lub odpuszcza krycie.
Jasne, że tak najłatwiej, odsuwamy lepszych starszych a dajemy szanse młodym mając nadzieje że może kiedys odpalą. Nie jestem przeciwnikiem dawania szansy młodym, nawet kosztem starszych, ale jestem zwolennikiem jakości.

pax

3

@Coutinho007
Wszyscy widzieli jak było i dla komentatorów ESPN był najgorszym występem obrońcy w historii LM, piszę, że kolega do którego napisałeś tutaj że wywyższał Nelsona , to pisał że Nelson w tym meczu był najlepszym zawodnikiem Barcelony.

pax

3

@Coutinho007
Z tego co pamiętam to w meczu z Bayernem pisał, że Nelson był najlepszym zawodnikiem Barcelony, mimo, że był zamieszany w conajmniej 4 stracone bramki.

pax

11

@itmustbejoke Populistyczna zagrywka Barto, dla udobruchania kibiców po spektakularnych porażkach w LM, gdy już wisiały nad nim ciemne chmury.

pax

1

@kaamil1910
Co mam mu powiedzieć? Że są ludzie którzy się cieszą z nieszczęść innych czy że są ludzie którzy lubią innych obrażać? Ale następnym razem jak go spotkam to powiem o obu tych sprawach :)

pax

1

@Brashearr
Dlaczego popierasz tą decyzję w stosunku do De Jonga - zagrał juz ponad 50 spotkan w Barcelonie i jakos nie zachwycił. 11 spotkań pod wodza Koemana, taktyka pod niego a gra jeszcze słabiej. Czyli jak dobrze zrozumiałem, wolisz słabszego ale młodszego bo może wypali niż obecnie lepszego ale starszego, który lepszy juz nie będzie? Pytanie czy takie zachowanie Koemana od początku jest dobre dla zespołu?

pax

4

@Brashearr
To jest własnie podstawowy problem z którym boryka się Barcelona od lat. Roberto który jest średnio-przeciętny był lepszy od Semedo. O Busquetsie mozna powiedziec podobnie - najlepsze lata ma za soba a i tak jest lepszy od de Jonga, byl Arthur z którym pokładano nadzieje ale od niego nawet Ivan był lepszy.
Więc pytanie jest zasadne. Czy stawiamy na lepszego Busquetsa który ma najlepsze lata za sobą a i tak jest najlepszy na tej pozycji czy odsuwamy go od składu i czekamy aż de Jong odpali albo Pjanić sie sprawdzi, co jest niewiadomą.

pax

2

@Reden
Zgadzam się chyba oglądamy inne mecze - ja oglądam FC Barcelonę. Busi gra dużo bardziej wertykalnie i prostopadle, gra w ofensywie dużo szybciej bo nie holuje pilki tylko gra na jeden kontakt, zagrywa piłki między linie. Większość bramek które stracilismy w tym sezonie to kwestia współwiny de Jonga a nie Busquetsa.

pax

5

@Brashearr
Spytam więc inaczej. Kto obecnie gra lepiej na jego pozycji w drużynie?

pax

2

@ramon59
Nie tylko więcej biega ale i szybciej wraca.

pax

1

@Harnas2
Tylko z Bayernem to była gra z najlepsza druzyna klubową tego roku. Tym meczem mozna pisac o fatalnym Messim, ter Stegenie itd - tylko czy ten mecz ich zweryfikował? Busi został zmieniony w meczu a obraz gry uległ jeszcze pogorszeniu. Po tym artykule sam popatrzyłem na statystyki Busquetsa sprzed lat i ma dużo mniejsze te defensywne, ale ofensywne minimalnie lepsze. Problem jest duzo szerszy, bo Busi nie jest juz tak efektywny w destrukcji jaki był wczesniej, ale nie ma obecnie alternatywy, de Jong ma wywalone na powroty za zawodnikiem.

pax

2

@GadulkiGembulki
Ogólnie jestem otwartym światopoglądowo człowiekiem, ale że doczekam pretensji "o apkach randkowych, gdzie gościu posuwa babkę", nie sądziłem.

pax

2

@Reden
Ale to jest taktyka w Barcelonie zrobiona tylko i wylacznie dla holenderskiego gracza przez holenderskiego trenera. Frenkie tak grał w Ajaxie i w większości spotkań w reprezentacji. De Jong gra na defensywnym pomocniku i ma wywalone na powroty i tu jest problem, ma problem z motoryką.
Pierwszych meczy de Jonga? Tzn. za valverde lepiej wyglądał niz za Koemana który zmienił ustawienie dla Frenkiego?

pax

4

@Harnas2
Jednak nie są złe, a w stosunku do innych pomocników z zespołu zaskaujące dobre. Przecież w tym sezonie jest lepszy od Frenkiego chociażby. Poza tym dobre statystyki indywidualne nie musza być adekwatne do wyników calego zespołu - Leo gdy pobijał rekord 50 bramek w lidze czy 91 w roku to Barcelona nie miała mistrzostwa czy LM.

pax

4

@raben24
Tylko to nie są statytyki sprzed 7 lat tylko sprzed 4 miesięcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?