pax

1

@Rewolucja123 @capoN
Dziękuję

pax

0

@barcamember
Dziękuję

pax

0

@adiczak
No właśnie ma najwięcej obok Leo nieszablonowych podań, albo między linie lub zza linie. W niedzielę miał ciasteczko do de Jonga w pole karne zza linie po czym Frenkie oddał do wchodzacego Griezmana, w prawie każdym spotkaniu ma dokładne podania, pzrypomnę o wystawieniu piłki w wcześniejszych meczach do trincao który nie trafił w piłkę praktycznie do pustaka, czy przerzut do fatiego z Juventusem w którym Ansu był sam na sam i zamiast strzelac szukał bezsensownie Braithwaita (to tylko z tego co na szybko sięgam pamiecią z tego sezonu).

pax

4

@adiczak
No właśnie on najlepiej rozrzuca i ma najlepsza transmisje piłki, podaje z pierwszej pilki lub po pierwszzym kontakcie. W tym sazxonie kilka-kilkanaście razy dogrywał świetne piłki zza linie obrony przeciwnika. On nie bawi się w dryblingi czy jakies rajdy, tylko szybko uruchamia graczy przed sobą.

pax

22

Największa liczba bezpośrednich odbiorów w spotkaniu:

Busquets - 4 - (66 minut gry), wolny, chudy i czekajacy na decyzję z ZUSu o emeryturze pomostowej
Messi - 3 - truchtacz, nie udzielający się w defensywie
Pedri - 3 - (73 minuty gry) mały, watłej postury 18-latek.

pax

0

@Coutinho007
Jednak był lepiej ustawiony w tej sytuacji i nie przegrywa się takich pojedynków we własnym polu karnym. Tak jak pisałem, wolę jego gre z drugiej połowy niż z pierwszej mimo że strzelił bramkę. W drugiej asekurowal, dobrze sie ustawiał.

pax

1

@masq
Ogólnie nieźle, ta sytuacja z poprzeczka naprawde dobra i brakło centymetrów, ten strzał co do pustaka był, to jednak wydaje się że noge juz miał ustawioną a rykoszet od bramkarza i piłka spadła na piszczel. Mógł pewnie coś więcej wyciagnąc z tego, ale nie było to takie zero-jedynkowe. Ogólnie lepiej sie porusza w strefach i między liniami i on od dwóch spotkan po straciepiłki przez Barcelonę, gra jako boczny pomocnik a nawet półpivot., bo de Jong jest tak wysoko przesuniety, że Griezman gra w obronie często obok busiego. Miał jednak kilka niedokładnych zagrań. Pierwsze wrażenie to takie 5,5, ale ono może byc mylne przy ponownym oglądaniu spotkaniu i zwracaniu uwagi na szczegóły bez emocji.

pax

24

Mimo że w drugiej słabiej wyglądaliśmy jako druzyna, to gra de Jonga w połowie mi sie podobała, dobrze ustawiony, walczący, potrafil przytrzymać, oddalic zagrożenie, uwolnic sie od krycia, zagrac z pierwszej piłki, napędzic akcję. Jeden drobny minus za ta sytuację chyba z Januzajem co przegrał pojedynek biegowy w polu karnym i dał wejśc przed siebie po czym tamten fatalnie zagrał (chyba doznając kontuzji). Ogólnie fajnie sie patrzyło na jego grę w drugiej połowie.

pax

0

@don'T.R.I.P.e
Oni nawet jak stracił piłke to go chwalili, nie było momentu aby w czyms go skrytykowali, nawet jak holował pilke, nawet jak miał stratę po której poszła długa piłka w naszą strefę obronną.

pax

0

@ObiektywnyKibic121
Jest różnica między stratami w polu karnym przeciwnika lub przed polem karnym przeciwnika a w środkowej strefie czy nawet na własnej połowie.

pax

1

@Bocheno1
straty w polu karnym przeciwnika czy przed polem karnym ok, ale nie w środku pola. Poza tym jak wyliczam bramkę i dobra gre między liniami to chyba tez mogę napisac to co widze negatywnego.
Chyba że za nazwisko mam z miejsca dawać 10, bo ktos ma fame? To co widzę to opisuję, widzę pozytywy to je piszę, widzę negatywy to je piszę.

pax

2

@Barcza223
Ja się cieszę , że sie poprawił, aby grał jeszcze lepiej.

pax

3

Frenkie do momentu bramki conajmniej 3 straty w srodku pola. Ustawiony wysoko z przodu, często spóźniony w powrotach. Fajna bramka i od razu pompowanie przez komentatorow, przez cały mecz zachwalanie Holendra, nawet jak stracił piłkę to było, że fajna strata i tak powinno sie grać. Gra lepiej niż na poczatku sezonu, ale co komentatorzy o nim mówią nie ma przełozenia na jego grę. Nie zachwycał przerzutami, nie miał odbior ow, dalej spowalniał gre holowaniem. Ja dostrzegam pomału postęp. Inne ustawienie mu słuzy i dobrze, dobrze przemieszcza sie między liniami, aby sie poprawił w innych aspektach.

pax

2

@cat_r37
NIgdy nie jestem negatywnie nastawiony do zawodników, ani ich nie wyzywam, a jedynie analizuje grę w konkretnym spotkaniu. Życzyłem Nelsonowi wiele szczęścia w Anglii. Niestety wydaje się, że liga angielska to też za wysoki poziom - 3 kolejki temu mega błąd i strata bramki na jego konto przez krycie powietrza, 2 kolejki temu bramka samobójcza, kolejka temu sprokurowanie karnego w ostatniej minucie.

pax

1

@Azi
W grudniu jak co roku sie mniej udzielam. Oczywiście niektore opisy są dość ubogie, tak jak juz przy de Jongu, bo o niego tutaj jest dyskusja. Oceny nie podważam, bo każdy ma swoją, tylko się dziwię, że nie wspomniał redaktor oceniajacy o jego dziurach w obronie, odpuszczaniu krycia (choćby przy ręce Umtitiego) o holowaniu piłki które spowalniało akcje. Był dobry mecz de Jonga, ale redakcja nie wyszczególniła wielu jego błędów.

pax

2

@Bogan
Przeważnie w grudniu ze względów wiadomych się mniej udzielam. Zacząłem robić de Jonga, zrobiłem 20 minut i nie starczyło mi sił ani czasu (obecnie w edukacji dośc cięzki okres:). W tych 20 minutach jak i przez całe spotkanie go cięzko jednoznacznie oceniać. W obronie słabiutko strasznie w ataku rożnie z jednej strony dobrze grał na ściance i jako jedyny próbował wchodzić za linie obronne, z drugiej spowalniał grę holowaniem piłki i złymi decyzjami. Ogólnie wystep na plus szczególnie w ofensywie 5 kluczowych podan i asysta. W defensywie czesto źle ustawiony i spóźniony. Odpuścił w 93 minucie gracza który nadstrzelił rekę Umtitiego, mial strate na własnej połowie zakończoną kontra Levante i truchtał do obrony w najgroźniejszej sytuacji levante gdy zawodnik był sam na sam. Koeman zrobil z niego wolnego elektrona, w ofensywie i defensywie. Starał się, biegał, nie zawsze potrzebnie a czasem gdy była potrzeba odpuszczał. W miarę zgodziłbym się z ocenami userów tym razem - tak właśnie 6,5. Nie gral dobrze w defensywie ale widac było jego przesunięcie i inne ustawienie, więc w niektórych sytuacjach trzeba byłoby go pod tym kątem oceniać. Pivotem stawał sie jedynie przy ataku pozycyjnym gdy z Busim stali na środku linii pomocy a tak byl wyżej od Grizemana w obronie. Porządny występ, ale nie jakos wybitny. Wciąż drażni jego holowanie - w pierwszych 9 minutach trzy razy, zamiast podać wchodził w holowanie - raz był faulowany, gdy wchodził miedzy trzech, raz mu wybili a raz źle podał i przez holowanie spóźnione podanie a mogła być sytuacja sam na sam.

pax

2

@Azi
Były te dziury, w każdym spotkaniu są, Busi jest wolnym zawodnikiem, ale de Jong zostawial go juz samego we wczesniejszych spotkaniach (choćby bramka valverde w Klasyku), niestety tak gramy od początku sezonu - niby dwóch pivotów, ale jeden jest wolny coć dobrze ustawiony a drugi często spóźniony i odpuszczajacy krycie.
Jesli szla kontra to bronilismy sie rozpaczliwie, jesli szybka akcja bronilismy się 4-3-3 z czym w linii pomocy bronili Coutinho-Busi i Griezman, gdy juz Levante miało spokojny atak wtedy 4-4-2 bo de Jong wracał na pozycję obok Busquetsa.
znowu najgożej zabezpieczona strefa to była linia 15-20 metr przed bramką Ter Stegena.

pax

2

@th@les
Nie do końca, bo np. Busi nie grał z Juve. Ogólnie tak gramy od prawie poczatku sezonu. pisałem o tyym w analizie przed meczem z Realem. w ataku gramy 2-3-5 albo -4-4, czasami stoi 5 naszych zawodników w linii z obrońcami, wszyscy tyłem do bramki, zero ruchu, nikt nie obiega, nikt nie wchodzi za obrońców.

pax

1

@Joopiter
To chyba kwestią trenera jest znaleźć taki sposób aby do takich sytuacji dochodziło, tak zminiac pozycję, tak wychodzić za linie przeciwnika, tak robic przewage w sektorach czy rozciagać gre aby zasieki przeciwnika były do sforsowania.

pax

2

@Rewolucja123
Obejrzałem ponownie 20 minut.
Już w ciągu pierwszych 10 minut trzy razy tak holował, w 3' mógł odegrać ale poszedl bokiem i wzięty w trzech był faulowany. Przejście na akcje pozycyjną. Mógł podac do Desta lub Griezmanna. Szybka akcja spalona.
W 6' znów holuje piłkę na 4 kontakty, miał Busquetsa do podania, znowu wchodzi w trzech zawodników, czysto wybijają mu piłkę. Szybka akcja spalona.
W 9 minucie Holowanie na 4 kontakty po czym dobry pomysł ale niedokładnie podanie za linie przeciwnika, poprzez holowanie gdyby nawet pilka była precyzyjniejsza to bylby spalony bo podanie przez holowanie było spóźnione a byłaby sytuacja sam na sam.

pax

3

Co do Neymara, pierwsza diagnoza - "poważne" skręcenie lewej kostki. Jutro pełne badania czy wstępna diagnoza sie potwierdzi.

pax

5

@Coutinho007
W defensywie miał więcej potknięć, braków powrotów czy złego ustawienia się. Grał w ofesnywie dobrze na tzw. ścianke i jako jedyny wchodził w pole karne za linie przeciwnika, chociaz zbyt często wchodząc potem się odwraca i staje w miejscu. W ofensywie zawalił kilka sytuacje ciągłym holowaniem piłki, wiekszość akcji u niego to na 3-5 kontaktów.
To nie tylko truchtanie i brak powrotu w sytuacji sam na sam Levante w pierwszej połowie, to odpuszczenie Moralesa w ostatniej akcji meczu z "ręką" Umtotiego, to strata na własnej polowie gdy Levante wyszło z groźną kontra i tylko podanie na 7 metr na szczęście okazało sie niecelne.

pax

5

@Peciak
Ile z tych strzałów było w klarownych , wypracowanych sytuacji, raczej kwestia przypadku, strzłów z dystansu. Tych wypracowanych to były z 2 celne. Ile było sytuacji sam na sam? Posiadanie to nie skutecznośc i dobra gra, to, że zamykamy przeciwnika na własnej połowie po czym nie ma pomysłu to jest to o czym mówię. Wskazałem rzeczy które nie funkcjonują, Barcelona w ataku jest nawet 5 zawodnikami w linii ataku, wszyscy stoją tyłem do bramki i zero ruchu.

pax

36

Bardzo słaba barcelona, brak pomysłu na atak pozycyjny i praktyczny brak szybkiego ataku. Dziury w obronie i złe ustawienia zawodników, brak asekuracji środka i prawej strony, nie funkcjonujące skrzydła. Brak ruchu z przodu, brak tworzenia przewagi.
Brak pomysłu, brak taktyki.... wygrywamy szczęsliwie 1:0 ze słabym Levante, kandydatem do spadku na własnym stadionie po błędzie indywidualnym przeciwnika gdzie przeciwnicy mogli nam 2-3 bramki strzelić.
"Druzyna dobrze pracowała... był wysoki pressing".
Staram się nie komentować wypowiedzi trenera, ale druzyna od tygodni wygląda słabo, a poprawy nie widać, ale wypowiedzi Koemana to mydlenie oczu. Jeszcze te sierpniowe wypowiedzi , że każdy zawodnik powinien grać na swojej nominalnej pozycji a potem robienie z Griezmana i Coutinho skrzydłowych czy z De Jonga stopera lub fałszywą dziewiatkę. Niestety zaczyna to wyglądać tak jak nie powinno.

pax

3

Wciąż Koeman nie ma planu na de Jonga. Czasem jako stoper, czasem środkowy pomocnik czy defensywny. Dzisiaj jako "9" lub fałszywa "9" w ofensywie w defensywie jako środkowy lub boczny pomocnik. W ofensywie dobrze radził sobie z gra na ścianie, w defensywie słabo - spóźniony, ze stratami i brakami powrotów. Cieszy asysta, ale jakim zawodnikiem jest de Jong i jaka jest jego pozycja - tego nie wiemy.

pax

7

Ciężko po takim meczu ocenić de Jonga i Messiego. Frenkie z jednej strony dużo biegał i grał w ataku dużo wyżej niż zwykle, dużo kluczowych podań i wyjśc z piłką, do tego asysta, jednak kilka niepotrzebnych holowań z piłką, każda piłka na 4-5 kontaktów co spowalniało grę. Do tego w obronie prawie zawsze źle ustawiony, spóźnione powroty i odpuszcanie 'swoich graczy" wide akcja 100% z pierwszej połowy (truchtanie w obronie) w drugiej strata na własnej połowie i groźna akcja Levante plus akcja z 93 minuty i strzał z ręką Umtitiego, strzał gracza ktorego odpuścil Frenkie. ambicji nie sposób mu odmówić, ale taktycznie gra jak wolny elektron zarówno w ataku ale co gorsze w obronie. Ogólnie duzo plusów ale i duzo minusow.
Messi starał się szarpał, strzelił bramke, ale do tego dużo strat a co stanowi dużą ujme to nie tyle bardzo źle wykonywane rzuty wolne co brak podań w tempo, słabe czytanie ruchu kolegow co go zawsze stawiało na piedestał (vide sytuacja z końcówki i brak podania do Pedriego). Podobnie jak Holender jest za co wyróżnic i za co skrytykować.
Jednak co na ich temat w tym spotkaniu mozna powiedzić, to że byli widoczni.

pax

0

@cules100pro
hmmm, najlepszy ? W pierwszej połowie nie wrócił o Levante miało 100% sytuację, przed chwilą strata na własnej połowie oi groźna kontra Levante. W auatku nieźle idzie z piłką, ale on ją holuje spowoalniając akcje. W takim gąszczu ważna jest szybkość a de Jong z każdą piłka ma 4-5 kontaktów.

pax

0

@Fenelon
Szkoda, że holuje piłkę zamiast podać do przodu co by przyspieszyło akcję

pax

1

@PatrychoO
A kto gra od nich lepiej na ich pozycjach w druzynie ?

pax

6

To co zawsze. Koeman nie potrafi ustawić taktyki aby byl ruch z przodu. nie ma wychodzenia za linię, wbiegnięć. Atakujemy w systemie 2-1-3-4 to co sie spodziewac gdy cała linia ataku stoi tyłem do bramki. W obronie dwóch stoperów potem Busi, który dodatkowo gra razem z Leo głównego kreatora. De Jong nie wiadomo na jakiej pozycji gra, nie jest pivotem a w tym spotkaniu ciągole spóźniony w obronie, którego asekuruje Griezman, w ofensywie Frenkie lepiej (gra miedzy liniami) ale znowu ciągłe holowanie piłki zamiast przyspieszających podań, jednak dwa razy dobrze wszedł w pole karne. Najsłabszy Coutinho i Braitwaite którego mozna pochwalic za aktywnośc (jesli mozna za to chwalić), Messi i Griezman staraja się ale niewiele im wychodzi. Dest niezła gra i plus, Alba też nieźle gra na skrzydle ale zbytnio szuka szablonowych podań do Leo. Oby w drugiej połowie była skutecznośc i ruch z przodu. Gramy przede wszystkim za wolno.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?