pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Midast
Tu nie ma sarkazmu, może z twojej strony. Ja jedynie doceniłem szczerze pracę, ale i zauważyłem, że pod względem minut moglobyć to zestawienie bardziej uaktualnieone, ale doceniam czyjąś pracę.
5
@BarcaInfo
Oglądasz ten fragment i myslisz. Boże, jaki czarodziej, jaki kosmiczny poziom i nagle uświadamiasz sobie, że Leo w cale nie był najlepszym zawodnikiem spotkania. I wiesz już jakich geniuszy miała w składzie tamta druzyna :)
0
Mam tylko małe pytanko. To zestawienie do jakiego meczu było zrobione? Wydaje mi się, że zatrzymało się po meczu z Realem - 3,5 tygodnia temu (tak mi wychodzi z minut na boisku).
Ale fajne, fajne.
1
@dariooo
Nikt tu nie pisze o pupilkach. Po prostu jak ktos ogląda spotkanie po 3 razy to analizuje grę zawodników a nie patrzy pod kątem lubię/nie lubię.
3
@Beztroskii
Po pierwsze Baśnia dała bardzo dużo miejsca, po drugie tu nie było jakiś wielkich zagrań - dwa razy zagrał wpole karne, dwa razy w polu karnym, z tym że raz źle bo miał samego zawodnika który machał rękami i czekal na podanie a on wybrał innego który był kryty. Przeciez tu poza dwoma podaniami to sa zwykłe podania, do boku, do njalbliższego, do pzrodu do najbliższego - tu nie ma regulacji tempa, nie ma przerzutów, nie ma prostopadlych podań.
Dla mnie , pytanie brzmi, czemu de Jong ma tak nisko zawieszona poprzeczkę że "taaakie' podania uważa sie za coś ciekawego.
2
@Beztroskii
To czemu nie wraca do obrony, truchta i odpuszcza zawodników a Barcelona traci bramki?
2
@ObiektywnyKibic121
Przeciez wystarczyło aby de Jong pokrył valverde a nie go odpuścil i tym samym dał Busquetsowi niespełna sekundę na rekację i przejęcie już rozpędzonego valverde.
4
@insp1re
Jak wytłumaczysz blędy indywidualne de Jonga, jego braki powrotów, odpuszczanie zawodników? Jak Busquets nie wraca to krytyka, jak de Jong nie wraca to zły system i źli koledzy z drużyny.
Rozumiem - Busquets wraca wolno bo ma motoryke 90latka, a de Jong nie wraca bo.... (ale przecież ma potencjał).
1
@Greenalley @pokemon227
To, że obecnie nie jest w topie to zgoda. Ja tu piszę w kontekście jego gry w Barcelonie, gdzie jednak na tej pozycji jest najlepszy. Pressingu nie ma dobrego co często nadrabia ustawieniem i przechwytami. Nie piszę, że jest w dobrej formie, ale sprzeciwiam się poprostu niemerytorycznej krytyce, gdzie w obecnej nienajlepszej formie i tak jest najlepszy wśród pivotów.
0
@Vito9
Piszę o jego pozycji. Obecnie zarówno w ofensywie jak i w defensywie gra lepiej od de Jonga. Gra szybciej bo gra głównie z pierwszej pilki i on gra głównie do przodu w porównaniu do drugiego povota któtry gra wolniej i głównie asekuracyjnie.
1
@wonsz_w_pomidorach
Rozumiem, fajnie że chociasz przyznajesz się się do uporu wobec przyznania się do błędu ze względu na ego. Zawsze to coś, ważne aby pracowac nad sobą.
Pozdrawiam :)
1
@reef
Roberto nie był jakimś "moim" zawodnikiem pisałem że jest słaby albo conajwyżej przeciętny, poprostu stawiałem go wyżej od Semedo. Tyle. Co do Busquetsa to własnie on gra bardziej wertykalnie, podaje między linie, ma przerzuty za linie obrony, podaje prostopadle i głównie z pierwszej pilki. De Jong lubi holowac pilkę, miec z nia 3-7 kontaktów, pobiegać z nią, zrobić kółeczko, często tym opóźnia akcję.
1
@Manypijany
Możesz mieć takie zdanie, chociaz moim zdaniem polegasz na opiniach a nie na rzeczywistej grze. Jak mówiłem gra najbardziej ofensywnie z wszystkich defensywnych pomocnikow.
2
@wonsz_w_pomidorach
Po pierwsze nigdy nie pisałem, że kontuzja Semedo to dobra wiadomość, więc oczekuje posypania głowy popiołem i przeprosin. Jak Semedo mial kontuzje to pisalem: „Kontuzja Nelsona to zła wiadomość dla Barcelony. Nie upatrujmy tu pozytywów w szansach dla Wague, czy powrotu Roberto na PO. Kontuzja zarówno w kontekście indywidualnym jak i drużynowym to zawsze zła wiadomość. Oby szybko wrócił do treningów”. Czyli bardzo nietrafiony komentarz z hipokryzją, mam nadzieję że grzecznie przeprosisz.
Po drugie Busquets jest dzisiaj lepszym zawodnikiem od de Jonga więc jakie lepsze możliwości ma pomoc. Po trzecie kontuzja zawsze jest złą wiadomością dla druzyny bo ogranicza taktyke trenera, ogranicza możliwości zmian itd.
1
@Manypijany
Komu blokuje miejsce na defensywnym pomocniku? Jest bardziej ofensywny chociażby od de Jonga. To komu blokuje ? Roberto/ Pjanić też nie za dużo daje, chociaż lepiej się ustawia od de Jonga, mniej kreauje od Busquetsa ale potrafi strzelic z dystansu.
4
@Manypijany
To chyba nie oglądałeś jednak spotkań, albo masz wyrobione zdanie na podstawie fal popularności na Rambli. Popatrz na jego podania chociażby z Juve - chociazby jego wystawienie do Ansu na sam na sam które fati zrąbał szukając Brauthwaita, popatrz na zagrania i pzrerzuty z ostatniego spotkania, chociażcy idealne dogranie na sam na sam do trincao które Portugalczyk nie wykorzystal i tak można i można....
4
@davidek1997
Piszę o obecnym.
7
@Manypijany
Hamulcowy??
Wśród defensywnych pomocników gra najbardziej wertykalnie i najszybciej. Nie holuje pilki tylko stara się podawać do przodu, między linie czy przerzucać do wychodzących zawodników.
26
Nie rozumiem ludzi, cieszących się lub pozytywnie piszacych o kontuzji zawodnika Barcelony. Jednym słowem żenujące.
0
@ShowMe
Lepiej bo....?
Ok, rozumiem, uważasz tak bo tak.
1
@ShowMe
Lepiej jakbys napisał jakies argumenty. Przedstawił np. stosunek współwiny straconych bramkach jednego i drugiego, bo pejoratywne pisanie że ktos nie skupia się na meczu gdy ogląda go 3-4 razy (aby go przeanalizować) nie jest argumentem.
2
@Fawrf
boulder dash - ale większość nie wie co to było, a atari śmigało :)
3
@endriuuu2
Znam chorych na covid (obecnie ktoś z bliskiej rodziny jest chory), miałem w rodzinie osobę chorą która zmarła na covid. Nie spotkałem się z sytuacją, aby wpisywana była choroba do aktu zgonu której nie stwierdzono.
2
@SteuerFreiMoney
Cypress Hill, Naughty by Nature, Snoop, Dr Dre, Ice Cube, itd...
2
@Nano22
Są źródła które pokazują że nie była to tak kryształowa postać.
1
@MessiTheBesst
Przeciez bon edukacyjny to tylko kwestia zmiany finansowania. Wszystko inne mozna wprowadzic rozporządzeniem.
Pisałem też o wyborze policjanta, gdzie jeden się bardziej przykłada a drugi mniej.
1
@maroon
Przeczytałem jedno i drugie i nie wiem co powiedzieć. Jest to bardzo wybiórcze zestawienie i nie przeczytałeś chyba dokładnie.
Instrukacja mówi dokładnie że nalezy wpisac chorobę zakaźną czyli może to byc covid jak i grypa (kod J10 do J11). Poza tym podajesz instrukcje w stosunku do Covid z 1 kwietnia gdy pierwsze przypadki wykryto w Polsce w marcu, więc jakie powikłania pocovidowe, raczej wywołanie np. ostrego zapalenia płuc przez covid a nie śmierć z powodu ostrego zapalenia pluc po wyleczeniu z Covid19, bo jeszcze zbytnio nie było czasu na wyleczenie i scharakteryzowanie powiklań. Jednak ta instrukacja jasno mowi, że do karty zgonu nalezy wpisac każda chorobę zakaźną, a taka jest grypa wywolująca powikłania na skutek których pacjent umiera.
Jeśli nawet dane są zanizone to o (ile tego nie podają) ale powiedzmy, że są zaniżone to o ile - 10%, 20%, 50%, 100%, 1000%. Oczywiście nie są zaniżone o 1000%, ale nawet gdyby były to osiagnęłyby wartośc w ciagu roku 640 zgonów przy prawie 10000 na covid w ciagu 8 miesięcy.
1
@MessiTheBesst
Hmmm, Marne zarobki, brak kadry, brak sprzętu, słabe wyszkolenie. Tak jak kiedys ludzie chcieli iść do policji ale odpadali na sprawdzianach, tak teraz przyjmują prawie każdego bo za taaakie pieniądze niewielu chce pracować, więc tak naprawdę kadry brakuje.
Co do działań policji oczywiście nie narzekam, sa różni policjanci, tak jak różni sa nauczyciele. Akurat jestem blisko branzy edukacyjnej i bezpieczeństwa.
Kwestia wyboru komendanta głównego? Może dac większa autonomie np. komendantom wojewódzkim albo na jeszcze niższych szczeblach administracyjnych.
1
@FDJ
Po prostu uważam, że bon edukacyjny nie jest lekarstwem na problemy szkolnictwa.
1
@FDJ
No właśnie, przetrwaliśmy dzięki edukacji bo sztuka wojennsi polityka nas zawiodła.
Jak widzisz, nigdzie nie pisze że system jest doskonały ale sprzeciwiam się pomysłom z góry skazanym na porażkę.