pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Pogba
Kilka dobrych podań do Desta i ciasteczko w pole karne do de Jonga
0
@Rewolucja123
W tej sytuacji 100% dla Levante ??
0
@jutroIV
Tylko narzekania są zawsze na tych samych zawodników. Nie ma to nic wspólnego z obecnym poziomem i formą tych zawodników.
10
NIe lepiej ponarzekać po meczu? Będzie wtedy za co zganic niektórych piłkarzy. Teraz nie ma za co narzekać bo mecz się nie zaczał, więc co byłoby gdyby zawodnoicy zagrali świetny mecz i wysoko wygrali? Nie byłoby powodów na narzekania, a wiadomo Polak musi swoją dzienną dawkę pesymizmu i złosliwości wylać. Więc jedziemy tak jak zawsze Lenglet, Alba, Busquets. Niestety Roberto i Pique kontuzja a Rakitic i Vidal sprzedani - więc dzisiaj pominięci w dziennej dawce przedmeczowych negatywnych komentarzy.
0
@Rivaldinho11
czemu? Skoro obecnie to najlepszy pivot jakiego mamy?
3
@clyde
A ja lubie jak ktos wyszukuje jakieś zdarzenia aby potwierdzić swoje uprzedenia. Oburza się jak ciemnoskórzy aktorzy grają role białych pierwowzorów, ale z drugiej strony oburza fakt oburzenia jak sytuacja jest odwrotna. Zawsze też widzę, że takie kwestie wyłapuja te same osoby, pokazują jacy to biali są krzywdzeni przez czarnych albo jak wyolbrzymiona lub wytmyślona jest dyskryminacja czarnych.
4
@Krystian1588
Doczytaj całe zdanie "...w środku pola". Trudno grać tylko dwoma pivotami w srodku pola, dodatkowo jeden jest wolny a drugi wolniejszy. Chodzi o to, że brakuje zawodnika w pomocy bo ze względu na ustawienie przesunięto gracza wyżej.
0
@tribo
Może zwalać nie , ale chwalić go zbytnio nie ma za co.
2
@tribo
"no nie Większość akcji z tego filmiku jest jak Busi był starszy od F D J"
Filmik został dodany 16 lip 2012, akcje są z sezonu 2011/2012, czyli Busquets mial wtedy dokładnie tyle ile teraz ma de JOng.
2
@tribo
Tak grał Busquets w wieku de Jonga
Piszesz o bieganiu de Jonga, jednak jak wytłumaczysz jego braki powrotów przy kilku bramkach w tym sezonie. De Jong bez Busiego gra równie słabo jak z nim lub jeszcze słabiej bo Busi częściej łata dziury po nim.
5
@tribo
Przecież obecny system jest stworzony pod inego. Ma "swojeo" trenera, swoja taktyke z Ajaxu i reprezentacji. On nie łata dziur ale stwarza te dziury, które prokurują sytuacje dla przeciwnika. On ma najwolniejsze powroty w drużynie.
19
Nikt nie skreśla Holendra. Ma papiery na granie. Jednak od wielu miesięcy jest pod formą i nie ma co zakłamywac rzeczywistości. Nie ma tez co zwalać na ustawienie, na trenera , Busiego, Messiego czy kogoś innego. Obecnie ustawienie jest zrobione pod de Jonga, ma holenderskiego trenera który na niego postawił. W defensywie często źle ustawiony i często spóźniony w ofensywie spowalniający i mało widzący. Prawie 60 spotkań w Barcelonie więc nie jest też wina braku aklimatyzacji.
4
@AV0CAD0
NIe wdaję się w dyskusję. W grudniu jak co roku odpuszczam sobie komentarze. Po prostu stwierdzam fakt, który widze po każdym jakimś incydencie z udziałem osób czarnoskórych- czy to w USA, czy w Afryce, czy nawet w czasie spotkań :). Jest grupa osób która wynajduje incydenty kilkanaście tysięcy kilometrów od Polski aby pokazac jacy to Czarni są źli, bo w w jakimś misteczku w Idaho Czarnoskóry ukradł Białemu 10 jajek z kurnika.
5
@AV0CAD0
Zawsze jakoś jak jest taka sprawa to jest 5-10 osób na rambli którzy piszą takie rzeczy, albo wyszukują jakiś przestępstw afroemerykanów czy Afrykańczyków aby pokazać to co chca pokazać. Zawsze to są te same osoby.A Demba ba - przecież pochodzi z kraju zabójców więc nie ma sprawy.
1
@ObiektywnyKibic121
Tylko w obronie de Jong nie jest szybszy od Busquetsa a jednak Hiszpan potrafi jeszcze sie lepiej ustawić. Nie ma znaczenia czy będzie grał Wijnaldum czy Pjanic czy Busquets - grając na dwóch pivotów bez wsparcia skrzydłowych w obronie nie mamy szans.
4
@NeroTFP
Frenkie gra gorzej od Busiego od początku sezonu.
1
@ObiektywnyKibic121
Głównie chodzi o to, że w takim systemie mamy tylko dwóch broniących pomocników, którzy nie nadążają kryć calej szerokości boiska. Jeśli np. Pedri grałby na lewej pomocy to de Jong na środku a Busi po prawej stronie i mamy asekuracje boków. Teraz jest tak, że nie ma obrony bo Dest z Albą podchodzą wyżej wspierając skrzydła, de JOngowi tak jak czasem Busiemu zdarza się wchodzić między linie w ataku, więc zostajemy w czarnej d.... Przeciwnik robi szybki atak i wtedy mamy z tyłu 2-3 zawodników a nawet jak nie ma szybkiego ataku to brakuje nam wsparcia bo ustawiony Dembele czy Trincao źle wspierają defensywę.
Pytanie czy zestawienie 4-2-3-1 ma dawać więcej opcji w ataku czy skuteczniejszą obronę? W obronie niewiele daje a szkodzi a w ofensywie jest lepiej, ale znów zbyt duzo Koeman stawia na grę środkiem i zagęśzczenie środka co spowalnia grę.
2
@kuz
To że ta taktyka źle funkcjonuje to chyba widać. To, że nie ma nikogo na bokach obrony do wsparcia to chyba widać, to że mamy słabego de Jonga i Busquetsa na pivotach to chyba widac.
Alba już miał kontuzję, Busquets tez mial, Pique nie gra i grac kilka miesięcy nie będzie, no ale jak nie idzie to ich wina. Leo potrajany bo przeciwnicy wiedza że prawie nikt inny z przodu róznicy nie zrobi.
Jak Dembele czy Trincao graja w defensywie kazdy chyba widzi.
8
@Undertaker87
Akurat Inter to były mega wałki sędziowskie na korzyść INteru.
5
@El dominatore
Po co ? Ich gra jest taka jak każdy widzi. Obecnie Busquets jest słaby a de Jong słabszy. Tyle w temacie. Obu nie ma zbytnio za co chwealić, obu należy się zaslużona krytykwa - jednemu mniejsza a drugiemu większa.
5
@KaroLOCO
Popatrz na prawie połowe bramek straconych przez Barcelone w tym sezonie i trochtanie de Jonga.
5
@Rhaan
To niestety de Jong jest słabszy z tych dwójki pivotów, wolniej wraca i się gorzej ustawia.
0
@FC1899Barca
Nie wiem czy tak nie jest, poprosiłem o żródło.
Czy mam rozumieć czy to fake ?
0
@FC1899Barca
Można źródło do tej wypowiedzi/decyzji ministra ?
1
@bixmix
Weź normalnie XL
3
@konrad1661
No jest. Nikt nie pisze i nie mówi że nie jest. De Jong totalnie bez formy, Pjanic jeszcze się jakby nie do końca zaaklimatyzował i nie pokazuje mega poziomu a Busquets jest dośc przecietny ale i tak lepszy od wymienionej dwójki. Niestety Barcelona obecnie ma problemy z tą pozycją, szczególnie , że w systemie 4-2-3-1 jest to kluczowa pozycja.
1
@konrad1661
Tragedia ? Obecnie najlepszy pivot w składzie Barcelony.
3
@koksik2700
Jesli u żony będzie wynik pozytywny to ona ma 10 dniowa izolację, jesli on z nią mieszka to on ma 17 dniowa kwarantannę.
0
@pikass14
Będzie miał i to dłuższy
0
@Pianist00
Z pewnościa będzie ten wywiad na YT, wywiad po skokach udzielił dla TVP z takimi cytowanymi okresleniami :)