pax

15

To już było podawane wielokrotnie.

Jak użytkownicy piszą te same wiadomości to nie przywiązujecie wagi, jak napisze mundo, sport, as czy marca to samo to od razu jest news. Wiadomość że Iniesta nie zaliczył bramki i asysty nawet nie tyle od początku sezonu co od marca w lidze podawałem wielokrotnie, chociażby wczoraj pod ciekawostkami. Wystarczyłoby aby redakcja sprawdziła i zrobiła sama newsa i wszyscy by się cieszyli z własnej (waszej) inwencji.

pax
20 grudnia 2014, 17:49
Iniesta -
18 mecz ligowy z rzędu bez asysty
19 bez bramki

To samo było z 100 asystami Messiego, pisałem o setnej asyście ponad tydzień, sam zrobiłem mini newsa i nic, redakcja olała, jak po tygodniu to samo napisało mundo od razu przedruk był na stronie.

pax

1

wkleję wkleję :-)
pozdrawiam

pax

1

Porównywarka obiektywizmu

Eibar - Cordoba
Alves - Alba
Asysty 1-0
Kluczowe podania 6-2
Odbiory 4-3
Straty 5-7
Przerzuty 3-1
Dryblingi 0-2
Procent podań 91-89
Alves – dwa błędy w obronie
Alba – brak powrotów, 2 razy groźne sytuacje spowodowane brakiem Alby lub jego stratą.
Ocena
Alves whoscored 8.6 (11-stka kolejki, najlepszy obrońca kolejki), squawka 68, redakcja 4 – słabo, użytkownicy 5,5 (przeciętnie plus)
Alba whoscored 7.8, squawka 57, użytkownicy 7,5 (bardzo dobrze plus) - redakcja (gdyby było obiektywnie, takie same kryteria dla wszystkich, powinno być 3 – ale zobaczymy)

pax

2

chyba żytniej, luksusowej lub wyborowej

pax

2

Nie wiem czy to za nazwisko, kolor skóry czy banana, ale obniżane ma niemiłosiernie.
Zobaczymy jutro oceny, jak pisał ściach:

"Mimo wszystko w przypadku obrońcy dwa poważne błędy są znacznie ważniejsze przy ocenianiu niż 6 kluczowych podań". Alba miał co najmniej dwa poważne błędy w obronie tak jak Montoya i jeden Mascherano, troche mi ich żal, bo nie grali źle, ale jak ściach będzie sie trzymał zasad to żaden z nich nie dostanie więcej niż 3, bo w innym przypadku oznaczałoby stały hejt na Alvesa i obniżanie tylko jemu ocen.

pax

1

Duża część myśli tutaj że jak ja krytykuję Alba to chodzi mi o jego krytyke czy obniżenie mu oceny, co jest bzdurą. Dobrze wcześniej wojcio napisał o grze bocznych obrońców że nie mozna od nich wymagać gry box to box z prędkością Bolta bo to nie wykonalne. ja pokazuję, że jeden i drugi boczny obrońca popałnia podobne błędy, albo ma podobne zasługi, u jednego widzi sie pewne błędy u drugiego się nie dostrzega.
nie wchodzi na skrzydło i mija przeciwnika, przeważnie wchodzi z objegnięcia gdy jest wolna przestrzeń bo jest jeden obrońca który kryje Pedro/neymara czy Inieste i wtedy Alba może obiegać. W przedostatnim meczu Alves mial takie wejścia - ale nigdy nie był za nie chwalony. jak Alba marnuje sam na sam to zachwyty że fantastycznie wyszedł na pozycję jak Alves nie trafia z 30 metrów to wyzwiska.

pax

2

Z Interem sędzia przekręcił Barcelonę . Bramka Milito z metrowego spalonego, 3 nie odgwizdane karne, nie uznana prawidłowo zdobyta bramka. Busquets dostał w twarz-szyję fakt - ale dodał od siebie jakby mu głowę urwało. Najśmieszniejsze jest to że kibice barcelony jak chcą pokazac symulki Ronaldo to pokazuja kilka sytuacji z ostatniego spotkania, jak kibic realu chce pokazać symulkę gracza barcelony pokazuje sytuacje sprzed 4 lat. Bez komentarza.

pax

1

Miał 8 strat, ale to nie problem w ofensywie to nie jest zły wynik. Problem jest jednak spowalnianie gry, spowalnia gorzej niz xavi. Z Suarezem nie było to magiczne dogranie, dostal świetna piłke od Messiego, przed nim byli zawodnicy przeciwników, a zaraz obok był niepilnowany Pedro który wychodził na pozycję, dograł do najbliższego lepiej ustawionego zawodnika. Gdyby nie podał byłby błąd. Może zbyt duzo od niego wymagam w obecnej formie, ale dwa lata temu on przez 4 lata z rzędu był w pierwszej czwórce FIFA, teraz nie załapał sie do drugiej 11-stki LaLiga za 2013/14. Co do tego meczu, miał niesamowity przechwyt w 24 minucie, Bylo 4 zawodników Barcelony na dwóch obronców na 20 metrze, Iniesta nie patrzy gdzie są koledzy, robi trzy kontkaty z piłka, po czym oddaje do tyłu do Messiego. 34 minuta, świetne dogranie do niego w sytuacji sam na sam, zamiast strzelac szuka podania, w 71 minucie świetnie zapowiadajaca sie kontra Barcelony Iniesta przyjście, kółeczko, zwolnienie i pupa.
nie chccę go oceniac za chęci i próby bo za to mogę oceniać Roberto czy Halilovicia ale Iniesta to klasa światowa. jak gra słabo to wypada to napisać. dla mnie gra slabo, mimo że próbuje. Ty możesz mieć inne zdanie :-)

pax

0

gdy

pax

3

Asysty2010-19 2011-29 2012-22 2013-12 2014-20

pax

1

Po pierwsze nie napisałem że nie zarył, zwróciłem uwagę że pierwsze co zrobił to błagalny wzrok na sędziego, można specjalnie zaryć w ziemie aby wyglądało że przewracasz się przez zawodnika drużyny przeciwnej. wyglądałoby to na normalny błąd nietrafienia w piłkę gdyby nie ten wzrok Montoyi w kierunku sędziego.

Masz jakiś kompleks Alvesa że w tym przypadku o nim wypisujesz? Sądzę, że tu sie mijasz z prawdą. Alves by nie potknął się o kawałek trawy, a jakby chciał wymusić to udawałby że przeciwnik urwał mu nogę. Jaki on mój, skoro Ty go tu przywołałaś.

pax

1

Chociaz raz :-)

pax

1

KOmu piłke odebrał?
Potknał się, popatrzył na sędziego, który pozostał nie wzruszony, to wstał, próbował odbioru w polu karnym, nie wyszło i przypadkowo został zahaczony przy wybiciu piłki, padł na ziemię, nie wrocił, piłke przejał Pique, Montoya dalej w polu karnym Cordoby, wstaje i sie zbiera, Alba traci piłkę, Monotoya sie wraca, mimo że wyprzezda zawodnika i dotyka piłki nie zalicza odbioru bo podaje wprost do zawodnika Cordoby, którego rakitic jest zmuszony faulować.
Napisz gdzie odebrał piłkę - chyba że rozumiesz że w tej akcji łacznie zaliczył jeden odbiór i dwie starty (przy potknięciu i podaniu do przeciwnika).
jeżeli pierwsze co robisz po upadku w polu karnym to jest wbicie wzroku w sędziego, to chyba ma to do rzeczy w stosunku do intencyjności upadku.

pax

1

Co ma jedno do drugiego? Próbował wymusić karny - nie wyszło. Nikt go nie dotknał.
Mam być wdzięczny zawodnikowi który udając że został sfaulowny przy nie odgwizdnięciu karnego, nie udawal że go boli i zajął sie swoimi obowiązkami?
Bravo, bravo bravo. Martin Montoya pobiegł do obrony, trzeba wezwać prase, radio, telewizję. to niesamowita wiadomość, obrońca pobiegł do obrony, po tym jak nie udało mu sie wymusić karnego.

pax

1

nie napisałem że nie popełnił blędu, ale że inni popełnili wieksze.

pax

2

jak "się potknął" to co pierwsze zrobił to wbił błagalny wzrok w sędziego.

pax

1

Dużo Większy błąd popełnił Roberto i Bartra

pax

1

O ofensywie niewidoczny, oprócz potknięcia sie o własne nogi z próba wymuszenia karnego, w defensywie oprócz dwóch błędów (raz go nie było przy strzale w słupek w 40 minucie i raz dał strzelić w boczna siatkę w 90 minucie), poza tym musiał być asekurowany bo dostał siatkę miedzy nogami i już byłby minięty, w 22 minucie, występ raczej mocno przeciętny. Takie błędy ze słabiutką Cordoba u siebie, czy dałby rade na MC czy Real cięzko ocenic.

pax

1

ostatnie 2,5 sezonu to prawie 50 spotkań. No ale nie gra od kilku sezonów, pewnie tak od 5-6 :-)

pax

2

Nie zalicza zalicza wiele akcji z asystą "drugiego stopnia" - wczoraj jedna i to wszystko, strasznie słabo, nawet nie uczestniczy w początkowych zalążkach akcji..
LaLiga
Elche
1.Odbiór Busquets-Messi
2.Rakitic-Bartra-Rakitic-Munir
3.rzut wolny Messi-Alves-Messi
Villareal
4.Odbiór Alves-Neymar-Messi-Sandro
Bilbao
5 odbiór Busquets-Messi-Neymar
6 Messi-Busquets-Messi-Neymar
Levante
8 Rakitic-Busquets-Messi-Neymar
9Alves-Messi-Alves-Rakitic
10Odbiór Busquets-Messi-Sandro
11Alba-Sandro-Alba-Pedro
12odbiór Messi
Granada
13Odbiór Neymar
14Alves-Munir-Messi-Rakitic
15Neymar-Xavi-Messi-Neymar
16Mascherano-Xavi-Alves-Messi
17Adriano-Xavi-Messi-Neymar
18Odbiór Messi
Rayo
21Odbiór Pique-Messi
22Odbiór Busquets-Munir-Neymar
Eibar
23. Neymar-Xavi-Messi-Xavi
24. Iniesta-Xavi-Alves-Neymar
25.Alves-Messi-Neymar-Messi
Real
29 Messi-Xavi-Suarez-Neymar

Z Espanyolem i Getafe wszedł w końcówce a z Cordoba to jedyna akcja bramkowa w której brał udział w lidze od poczatku sezonu!

pax

1

W tym sezonie 3 - łącznie 105

pax

2

Aż tak wiele to nie, nie przesadzajmy, później podam wszystkie bramki, asysty, asysty "drugiego" i "trzeciego" stopnia.

pax

1

Co do pierwszego sie nie odniosłeś - jak piszesz do mnie z apelem to pisz na priva albo w dyskusji ze mną, a nie odstawiaj szopki.
Dalej nie napisałeś gdzie poniżam Albę? Wiesz co znaczy słowo "poniżać"?
Nikomu nie obniżam noty, bo swoje noty sam wystawiam i jak mogę swoje noty obniżyć. Oceniam każdego zgodnie z swoim postrzeganiem. nie chodzi w tym wszystkim o obniżenie komuś not, ale o sprawiedliwe ocenianie.

pax

1


Pisz do mnie, pod tekstem który obaj komentowaliśmy i dyskutowaliśmy, bo to nie jest rozmowa ze mną, ale apel do użytkowników. To przypadek, że w tym momencie wszedłem na tą stronę. Gdzie ja poniżam Albę?? Tym, że zagrał dobrze w ataku i słabo w obronie?

pax

10

Czy wiesz że....
Andres Iniesta nie zaliczył asysty w meczu ligowym od 273 dni i bramki od 276. co przekłada się kolejno na 18 i 19 mecz ligowy z rzędu.

pax

2

Właśnie po wrzutkach ALvesa kontr nie ma, bo ma mniej strat przy wrzutkach, wrzutki Alby w tym sezonie były ponad bramką a Alvesa nie.
Zestawienie robiłem do końca listopada, wtedy wygladalo to tak:
Alves
łącznie w tym sezonie
126 wrzutek, celnych 19, strzałów po wrzutkach 16, asyst 3
Celność 17%

Alba
Łącznie w sezonie
ilość 44, celnych 3, strzałów po wrzutkach 0, asyst po wrzutkach 0
Celność 6.5%

Dośrodkowania Alvesa są celniejsze, groźniejsze i skuteczniejsze. jeśli wrzutka Alvesa jest niecelna, to jest rzut rozny, lub piłka przejęta przez zawodnika Barcelony, u Alby procent strat po wrzutkach jest większy. Więc, to co piszesz nie ima sie rzeczywistości.

pax

3

Zgadzam się że Alves nie ma 20% celności wrzutek z tego co pamiętam około 17% - Alba około 3-4 %. i Alba ma ponad 50 wrzutek w tym sezonie.
Popatrz na oceny z meczu z Eibarem, gdy było zero z tyłu a Alves za asystę, 6 kluczowych podań, kilka patelni i bardzo dobrą gre dostał ocene słabą, mimo że światowe portale dały mu najlepszego obrońcę kolejki.

pax

2

Nie mówię że ma 100% powrotów, nie pamiętam sytuacji ale możliwe. Chodzi głównie o to, ze jak Alves nie wraca to są wyzwiska i zaniżanie ocen, jak nie wraca Alba to nie ma tematu. Jak Alba wraca to są owacje na stojąco, jak Alves wraca to nie ma tematu.

pax

2

Niekoniecznie, popatrz na powrót Alvesa z zagraniem reką w ostatnim meczu. Najwięcej wracał i w tym roku nie zawala powrotów, robi błedy w obronie, ale jesli chodzi o powroty to jest to rzadkość aby go nie było. Gdy poszla kontra w sytuacji z jego reką był 25 metrów od bramki przeciwnika i 7 zawodnikiem Barcelony od bramkarza Barcelony, po kilka sekundach był pod własna bramką i zawodnikiem najbliżej bramkarza Barcelony. Redakcja wytknąła ręke, ale o perfekcyjnym powrocie i udanej interwencji nie wspomniała. Alves w tym sezonie miał błąd z Ajaxem , Celta i PSG, ale zawsze wtedy był na obronie.

pax

2

dzisiaj najbardziej chwale Pique na którego tez psy wieszano, a zagrał najsolidniej i lepiej od Mascherano który przez użytkowników został oceniony wyżej.

Z Alvesem nie jest tak, że chce go wynieść na piedestał, tylko chcę aby go traktowano tak jak na to zasługuje, dlatego pokazuje błędy innych za podobne Alvesowi sa obniżane oceny i jest wyzywany,

Iniesta zagrał naprawdę słabo - przy Suarezie dostał dobra piłke od Messiego i podał do najblizszego wolnego zawodnika czyli Pedro. poza tym zwalniał wszystkie akcje, zaliczył świetny odbiór w 24 minucie - atak 4 zawodników barcelony na dwóch Cordoby, iniesta niepotrzebnie 3 kontakty z piłka i spóxnione podanie do Messiego, w 70 minucie również spowolnił świetnie zapowiadającą sie kontrę. Zmarnował sytuacje sam na sam w 33,20.

Montoyę oceniam za mecz, nie rozgrzeszam że mało grał wcześniej, grał asekuracyjnie i dwa błędy w obronie.

z Alba musisz to troszeczkę inaczej zrozumieć, czasem prowokacyjnie zachwuje sie, jednak z argumentami. prowokacyjnie bo pisze tak jak Ci co krytykują Alvesa, robie to specjalnie. Alves nie jest doceniany za gre ofensywną, gdy ma po 3-6 kluczowych podań i sam robi grę to i tak dostaje oceny 4-6, jak Alba to robi dostaje 7-8. Alba zagrał dobrze, ale za taki mecz Alves dostałby jeden, bo Alba słabo grał w obronie. tylko nie zawsze o to chodzi aby boczny w 100% zabezpieczał tyły. od Alvesa sie tego wymaga.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?