pax

1

Jak złapie Cie na kłamstwie w stosunku do jednego spotkania to rozpaczliwie szukasz innego meczu. Gdzie pisałem, że w stosunku do błędów Alvesa mówię o całym roku a nie tylko tym sezonie? Do Mitha pisałem "Przypomnij mi ile razy Alves dał sie objechac w tym sezonie? 2, 3 ?" a o powrotach Alby pisałem o całym sezonie. mogę Ci jeszcze kilka innych błędów Alvesa napisać z całego roku - puściłem tu wcześniej całą listę
Nie rozumiem też, czegoś innego, rozmawiamy ile razy Alves został objechany, czy ile błędów zrobił? Strasznie skaczesz, bo z argumentami w dyskusji strasznie krucho jak widze.

Ja już w wrześniu pisałem, że tamten mecz z marca Alvesowi nie wyszedł bo nie jest on moim idolem, ale trzeźwo patrze na jego gre.
pax
23 września 2014, 16:12
z ostatnich 20 spotkań słabiej zagrał tylko z Realem w lidze wygranym przez Barcelonę 3:4, ale tam zagrał w obronie słabo.

Przy pierwszej bramce wychodził z własnego pola karnego, miał przez chwile Benzeme na swojej stronie, popatrz na bierność pomocników, ale mógł szybciej podbiec do di Marii - zgoda. Przy drugiej bramce, real stworzył przewagę na prawej stronie, z drugiej linii wchodzi di Maria a za nim nie nadąża Xavi, Alves podbiegł do Marcelo. Znowu miał się rozdwoić ?? Z trzecia sytuacją to ona obciąża Alvesa ale po pierwsze nie dał się objechać po drugie obciąża go tylko ze względu na błąd sędziego.

pax

1

nie podałeś sytuacji w której Alves dał się objechać i nie podałeś w której nie wrócił. czyli jak nie uda sie z blefować jedną krytyka to trzeba znaleźć inną. Nie piszę , że Alves jest idealny bo nie jest, ale wymyślanie jego win jest .....
Kto pisze że Alves jest lepszy od Zidane , w sumie niezłymi argumentami się posługujesz.
"Piszecie razem z Wojcio jak to Albe musza asekurowac stoperzy/DP i wytykacie mu to jako blad, po czym Ty nie widzisz nic zlego w tym, ze Alvesa przy normalnych akcjach musza asekurowac Xavi/Iniesta (ofensywny pomocnik) i cala wine za biernosc Alvesa i brak presji na przeciwnika, probujesz zrzucic wlasnie na tych biednych pomocnikow ;p" - Jedno to asekuracja strony a innym jest gra pomocników gdy przeciwnik stworzył przewage liczebną. Piszemy o asekuracji gdy zawodnik poszedł do przodu i nie zdążył wrócić, ty piszesz o czyms zupełnie innym. Zacząłeś dyskusje od tego że Alves nie wraca, a kończysz że wraca ale gdy jego strone atakuje 2-3-4 zawodników to musi sie posiłkować pomoca pomocników bo powinien sam dac sobie rade łącznie z Ronaldo, Marcelo i Isco.
Przy 5.50 popatrz na zachowanie Alvesa i Iniesty a potem pisz o bierności.
5.30 - coraz bardziej robi się śmiesznie - strona Alvesa zabezpieczona przez 4 zawodników a w tym czasie Alves walczy z Ronaldo przy dośrodkowaniu, pomijam fakt że Alves miał za plecami Benzeme, obok siebie Ronaldo, to była sytuacja PO RZUCIE ROŻNYM gdzie Alves w polu karnym krył Ramosa.
2.46 - Alves blokuje do linii, nie wpuszcza zawodnika, masz pretensje że ten zawodnik jest przez niego zmuszony podac jednak do tyłu gdzie Marcelo kryje Busquets i xavi i on ich objeżdża, ale wine ponosi Alves? Przyznam przewrotne.

Dalej nie podałeś sytuacji w których Alves nie wrócił lub został objechany.

pax

2

Gdzie został objechany?? Piszesz coś a potem nie potrafisz nic na ten temat powiedzieć.
Gdzie Ronaldo objechał Alvesa/ Nie podałeś sytuacji?
Przy ręce Pique Alves doskakuje do zawodnika mogącego wejść w pole karne, dośrodkować czyli do zawodnika przy piłce czyli do Isco, nie odpuszcza w żadnej sytuacji. Winę ponosi brak wsparciaz strony Iniesty, Alves jest na miejscu i dobrze kryje.

Alves nie krył Pepe, Alves krył Ramosa, Pepe krył Busquets i jemu on uciekł, dodatkowo Benzema przepchnał Mascherano czyszcząc miejsce dla Pepe. Alves któremu ucieka Ramos biegnie za nim i dość przypadkowo nadziewa się na biodro Pepe, ale w żaden sposób ta bramka jego nie obciąża. Wymyśl coś jeszcze.

Nie podałeś sytuacji w której Alves przegrał pojedynek jeden na jeden zawodnik go objechał i wyszedł na pozycję.

pax

2

Gdzie przepuścił? Przecież piłkę miał Isco i do niego doskoczył Alves.

Napisałeś że był bezlitośnie objeżdżany, to wypisz te sytuacje, jak bezlitośnie to chyba z 10 sytuacji było, wystarczy że wymienisz trzy, w których w meczu z Realem Alves przegrał pojedynek jeden na jeden zawodnik go objechał i wyszedł na pozycję. każdy może blefować kiedy chce, tylko czasem ktoś powie 'sprawdzam'. I wtedy już nie jest śmiesznie :-)

pax

1

1.2 dośrodkowań to są celne dośrodkowania tych dośrodkowań ma mniej więcej 8-9 na mecz. Tylko one są mocne i dobrej wysokości, przejęć z nich praktycznie nie ma, piłka trafia z powrotem do graczy Barcelony, albo jest rzut rożny.

pax

1

jest mi to obojetne czy rozmawiamy o tym roku czy o tym sezonie, podalem dwa przykłady jeden z tego roku i tego sezonu na 9/10 mojej wypowiedzi i drugi na 1/10 z tego roku. pisze o tym, że Alba wraca najmniej z bocznych obrońców. Dlatego jest to obojetne czy piszemy o tym sezonie czy o tym roku skoro temat jest taki sam, Alba wraca mniej niż np. Alves.W cdR było to bardzo widoczne, miał tylko jeden udany powrót. Nie piszę, że Alves zawsze wraca bo w ubiegłym sezonie a w tym roku nie wrócił przy bramce dla Getafe, ale wraca częściej i pewniej interweniuje od Alby.

pax

1

Napisz kto go konkretnie objechał w meczu z Realem, przy ręce Pique Alves krył i blokował od wrzutki Isco, a sytuacje zabezpieczał Iniesta.

pax

2

Nie podałeś sytuacji w której Alves dał się objechać, w tych sytuacjach w żadnej z nich Alves nie przegrał pojedynku jeden na jeden i dał się objechać?
2.46 - to nie Alves jest objechany tylko Xavi, którego jednym zwodem objeżdża Marcelo - nie wymyślaj.
5.50 - Alves kryje Isco, a wejście Marcelo zabezpiecza Iniesta, Alves doskakuje do Isco a Marcelo obiega ich dwójkę i dostaje podanie, Iniesta tylko przyglada się sytuacji, logiczne że zawodnik startujacy z miejsca nie zdązy dogonic zawodnika znajdujacego sie w pełnym biegu, dodatkowo kryjąc w tym czasie innego zawodnika, Alves odstepuje od krycia Isco i biegnie za Marcelo, Iniesta wciąż się tylko przygląda. Iniesta powinien zablokować jego wejście do pola karnego.
W pierwszej połowie tylko dwa razy „dał” dośrodkować (Ronaldo, Marcelo), jednak ani Isco, ani Ronaldo czy Marcelo nie wygrali z nim pojedynku jeden na jeden przechodząc go. Sytuacje w których urywał się Marcelo obarczają pomocników, Alves w 37 minucie po kilku próbach minięcia i dryblingów Marcelo odbiera profesorsko piłkę Marcelo, podobnie odbiera spod nóg piłkę Isco w 2, 29 czy 40 minucie, dokładając do tego odbiór wślizgiem na Ronaldo w polu karnym który składał się do strzału w 67 minucie. Prawa strona Barcelona cały czas była gnębiona atakami, jednak Alves większość z nich neutralizował. Robił to praktycznie sam, bo pomocnicy nie wspierali tej strony boiska, a jak tu już robili to albo statycznie asystując (Iniesta) przy wejściu Marcelo czy nieudolnie kryjąc (Xavi) przy kolejnym wejściu Marcelo. Na minus oprócz dwóch wrzutek których nie zablokował to zaliczyć można jedną stratę Alvesowi w 81. Poza tym najpewniejszy obrońca w sobotnim meczu, praktycznie zawsze był w obronie, biegał, walczył, nie odstawiał nogi. Doprowadził do frustracji Ronaldo zakończonej żółta kartkę w 90 minucie dla Portugalczyka.

pax

1

Dodatkowo na korzyść Alvesa przemawia fakt, iż Vitolo przy minięciu Pique nie ścina w stronę bramki, ale nawet piłka oddal się od pola karnego, więc Alves nawet próbując podwoić i ściąć do pola karnego nie miałby szans na interwencje. Pique jest w tym miejscu ze względu na zawodnika który przebiegł z pola karnego na prawe skrzydło Barcelony, Pique poszedł za nim do pewnego momentu a następnie wpadł na pomysł pomocy Alvesowi gdy ta sytuacja tej pomocy nie wymagała, wszedł w tor biegu Alvesa i próbując odbioru na raz popełnił błąd i minął się z piłką. Alves krył perfekcyjnie do momentu aż Pique mu nie przeszkodził a Pique został ograny a nie że odpuścił, próbował odbioru "na raz" ale nie trafił w piłkę i ta sytuacja dała Vitolo z 1,5 metra przewagi nad Pique, poza tym Vitolo jest tak zaoferowany swoim biegiem że nie ma szans ściąć do pola karnego, popatrz co się nim dzieje po odegraniu piłki , wylatuje kilka metrów poza boisko, nie mając szans na zmianę kierunku biegu, doskonale widzi to Pique i nie ścina za nim bo wie że już nie zdąży tylko biegnie do pola karnego.

Gdzie Alves jest objechany ?

pax

1

Alves zbliża się do Vitolo dopiero gdy ten dostaje piłkę, bo podający do Vitolo wyprzedził Xaviego, więc jeżeli Alves podbiegłby wcześniej do Vitolo to zostawiłby tą strefę wolna to ten zawodnik miałby wolne pole do wejścia w pole karne. Nie ma możliwości "wywarcia presji", przy takiej postawie Alvesa Vitolo nie ma możliwości wejść w pole karne ani wrzucić piłki i to jest postawa z piłkarskiego ABC, blokuje zawodnika od jakiegokolwiek ruchu. swoją postawą Alves wypycha Vitolo od pola karnego. Wejście przodem to w tym przypadku jest tylko wślizg i takie sytuacje w 99% kończą się faulem i żółta kartką i sprokurowaniem groźnego rzutu wolnego. Taka interwencja jest zawsze spóźniona, zawodnik zdąży zrobić zwód, dlatego się wyczekuje, jednocześnie go blokując. W momencie w którym rywal wykonuje zryw Alves kontroluje sytuacje, cały czas obserwuje piłkę i nawet na moment nie traci dystansu, biegnie w dostatecznie szybkim tempie aby w razie potrzeby wykonać wślizg lub zablokować dośrodkowanie.Pique wchodzi w linie biegu i całkowicie blokuje Alvesa, Alves zostaje wytrącony z biegu i nie ma szans znowu podjąć zrywu, nie wiem o co chodzi z presja psychologiczną - to są zawodowcy, którzy nie tak łatwo poddają się presji a usprawiedliwianie błędu redakcji o obarczeniu Alvesa winą bo nie zrobił presji psychologicznej jest bardzo naciągane. Poza tym Vitolo biegnie ze spuszczoną głową i nawet by nie zauważył stada bizonów gdyby za nim biegła, jego wrzutka jest bardzo zła, poszła na 2,5 metrze od bramki, co każdy bramkarz powinien ją wyłapać, tylko niezdecydowanie Mathieu i błąd Bravo dało sytuacje w której Alba został nabity przez piłke która spokojnie leciała przez 20 metrów.

pax

1

Podałeś jedną sytuacje w której nie został objechany i to ma byc argument za objechaniem go 2 razy w każdym meczu?

pax

1

Po co mam zgadywać?

pax

32

Martin Montoya Story odcinek 255.

Bardzo ciężka sytuacja Martína Montoi

Montoya zastanawia się nad rozmową z trenerem

Inter zainteresowany Montoyą

Czym zawiniłeś, Martínie?

Esports 3: Martín Montoya chce odejść w zimowym oknie

Montoya zmienia agenta, wkrótce rozpocznie rozmowy z klubem

Agent Montoi spotka się z Zubizarretą

Barcelona otrzymała oferty wypożyczenia Montoi

Montoya prosi o transfer w styczniu

Orobitg: Montoya nie odejdzie w styczniu

Agent Montoi: Enrique powiedział mu, że jest za Alvesem i Douglasem

Ostateczne spotkanie w sprawie Montoi

Agent Montoi: Martín na pewno opuści Barcelonę w styczniu

Przyszłość Montoi wyjaśni się do końca tego tygodnia

Ostateczne spotkanie ws. Montoi

Montoya żegna się z Barceloną, chce transferu definitywnego zimą

Agent Montoi: Odejście Martína jest podyktowane tylko względami sportowymi

Luis Enrique: Sytuacja Montoi jest trudna, ale możliwa do zmienienia

Montoya do Juventusu a Lichtsteiner do Barcelony?

Montoya może pójść śladami Cáceresa

Agent Montoi: Luis Enrique to pan i władca

Montoya chce spróbować swoich sił poza Hiszpanią

Martín Montoya odejdzie tylko, jeśli ktoś opłaci klauzulę?

Juventus prowadzi w wyścigu po usługi Montoi

Juventus nie chce zapłacić za Montoyę 20 milionów

Allegri: Montoya to dobry obrońca, jednak są inni piłkarze

Z zapartym tchem czekam na odcinek 256

pax

1

NIe nie mówimy o tych samych sytuacjach. Ale o tym samym meczu :-)
O dośrodkowaniu ja pisałem o pierwszej bramce, Ty o trzeciej. Mogę sie zgodzić, że Adriano zawalił krycie i zaspał przy powrocie, ale główny błąd zrobił Bartra podając głowa do przeciwnika,

pax

1

Ja nie mówię że nie ratował, ale który z obrońców tego nie robił. Każdy ma swoje wady i zalety i o to chodzi aby wszystkich oceniac sprawiedliwie.

pax

2

Ocena subiektywna ale nieobiektywna. Ty możesz miec taka, ja moge miec taka, ale redakcja największego portalu w Polsce jednych graczy co pokazałem bardziej docenia a innych mniej, tak być nie powinno. Mozna kogos lubić mniej lub bardziej, ale trzeba pamietać że poprzez oceny na takim poczytnym portalu wplywa sie na postawy ludzi. Alves jest tu wyzywany od najgorszych.
Alba miał ponad 60 wrzutek i z tego niewiele wynikało, dodam że Albie zdarzały sie wrzutki ponad bramką, Alves z grubo ponad sto wrzutek w tym sezonie ani jedna nie poszybowala nad bramką. Alba jest oceniany przez ostatnie mecze w których gra dobrze w ofensywie , natomiast wiosne miał bardzo slabą, a wrzesień mocno przeciętny. Akcje stroną Alby są bardziej dynamiczne bo na jego stronie jest Iniesta i neymar które daja mu piłki na obieg, po stronie Alvesa byl Pedro który początek sezonu miał bardzo słaby, Suarez który schodził często do środka oraz Messi grajacy jako wolny elektron, dlatego prawa strona jest mniej aktywna, Neymar i Iniesta bardziej się trzymają swojej strony niz Messi czy Suarez.

pax

2

Przypomnij mi ile razy Alves dał sie objechac w tym sezonie? 2, 3 ? Popatrz jak wymiatał z Realem, gdzie unieszkodliwił w pojedynkach jeden na jeden Isco, Ronaldo i Marcelo.

pax

2

Przypomne ostatni mecz z Cordobą
Alba w tym meczu grał słabo a nawet fatalnie w obronie - za mecz dostał 7,5.
3,19- Brak Alby w obronie, kontra Cordoby, sytuacje ratuje wślizgiem Mascherano.. 18,05 - Strata Alby - groźna kontra, niezdecydowanie Mascherano i w sytuacji sam na sam strzał zawodnika Cordoby w boczna siatkę, Alba nie zdążył wrócić.
76,54 - Alba spóźniony w obronie, Pique zalicza kluczowy odbiór, ratuje wślizgiem na granicy pola karnego od sytuacji sam na sam tam gdzie powinien być Alba, zawodnik wchodził w pole karne lewa stroną.
84,30 - Alba przegrywa bark w bark, na szczęście asekuracja mascherano który interweniując fauluje, akcja 2 metry od linii bocznej pola karnego.
To nie jedyne błędy Alby w obronie z jedną z najgorszych druzyn w lidze na własnym boisku, można jeszcze podawać sytuacje gdy ratował go Busquets czy z jego faulem gdy zawodnik go minał i sprokurował rzut wolny itd..

Przypomnij mi kto zostawił swoja strefę całkowicie bezasekuracji w CDR i z czyjej strefy wszedł di Maria?

pax

2

A kto jest moim idolem ??

pax

1

Nie musi, jego błędy wynikają z prób odbiorów i pozostawiania środka obrony bez zabezpieczenia. Grając na stoperze wydaje mu się, że gra na DP i wtedy próbuje odbioru, tylko jak mu nie wyjdzie nie ma komu naprawić jego błędu.

pax

2

Pique był pewniejszy i skuteczniejszy w ataku 5 bramek i asysta, a w obronie patrzac na cały rok tez najlepszy. Alba miał słabą wiosnę, teraz gra świetnie ale tak od przełomu październik/listopad. Co do powrotów się nie zgodzę, jest najsłabiej wracającym bocznym obrońcą, nie mam o to do niego większych pretensji bo tak graja boczni obrońcy w Barcelonie - wysoko.

pax

3

Nie rozumiem zachwytów nad Mascherano.
W ubiegłym sezonie przez Jeffecito straciliśmy najwięcej bramek w sezonie, w tym sezonie już kilka spokojnie można na jego konto również zapisać. Gra najmniej pewnie na stoperze, często idzie do przodu zostawiając swoja strefę, w tym sezonie zbyt często przegrywa pojedynki jeden na jeden (David Luiz i bramka z PSG, czy ostatnia sytuacja z Cordoba gdy zawodnik przeciwników wyszedł sam na sam po błędzie Javiera), oczywiście o ostatniej sytuacji z Cordoba w ocenach nie wspomniano, tak jak w meczu z Realem całą wine przypisano Inieście całkowicie usprawiedliwiając mascherano który jako stoper wybiegł na aut za piłka którą Iniesta mimo naciskania Isco w pełni kontrolował i podał w kierunku środkowego obrońcy. Mascherano zostawił tym samym cały środek obrony, taki sam błąd zrobił w finale Cdr - ale tu tez nie zauważono jego winy.

pax

3

To Twoje zdanie a nie moje, jak nie masz argumentów to zaczynasz wmawiać komuś coś czego ta osoba nie powiedziała.

pax

1

Na tym portalu są trochę inne statystyki, Alba ma 3 asysty a nie 2, odbiory i straty tez sie nie zgadzają. Co do wrzutek Alves ma lepsze, groźniejsze i celniejsze. tez widziałem spotkania w których Alba krzyczał na sędziego a i mecz w którym Alves dostał w twarz od przeciwnika po którym dał mu się podnieść i bez machania rękami, symulki czy wymuszania czegoś od sędziego. Więc, tu zależny z jakimi uprzedzeniami oglądamy danego zawodnika.
Poza tym oceniasz najgorzej ocenianego przez redakcję zawodnika pierwszego składu z najlepiej ocenianym obrońcą i zawodnikiem pierwszej czwórki najlepiej ocenianych. Statystyki whoscored z Laliga

Alves odbiory - średnia 4.4+1.2+0.6= 6.2 (tackles+interc+clear)
Alba odbiory - średnia 1.9+1.8+1.7= 5.4

Kluczowe dogrania
Alves 1.3 na mecz
Alba 1.1 na mecz

Celne dośrodkowania
Alves 1.2 na mecz
Alba 0.7 na mecz

Przerzuty
Alves 2.4
Alba 2.2

Drybling
Alves 0.4
Alba 1.1

Oceny whoscored
Alves 7.32
Alba 7.41
Różnica 1 %.

Teraz popatrz na rozbieżności ocen redakcji i czy tam tez jest 1%.

I jeszcze jedno popatrz na opisy. jak Alves dośrodkowuje w pole karne ale wybijają obrońcy to redakcja pisze o bezproduktywnych wrzutkach, jak Alba dośrodkowuje a piłkę wybijają obrońcy to redakcja pisze : "Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym". nie oceniam zawodnika samymi statystykami, ale sa one obiektywne dla wszystkich, oprócz nich zostaje nasze subiektywne wrażenie i uprzedzenia a tu można inaczej oceniać.

pax

3

Że dla mnie Barcelona jest najlepsza na świecie - przypominaj zawsze i wszędzie. Cóż taki ze mnie kibic, że zawsze Barcelona jest numerem jeden.

pax

1

"Milion dośrodkowań" ? Bez komentarza.

Co do zmiany opisów do dziękuję.

pax

3

Dla mnie jest i zawsze będzie, nawet jak nie będzie to będzie :-)

pax

3

Napisz gdzie próbuję zrobić z Alvesa piłkarskiego boga? Wysłałem tyle komentarzy a tak naprawdę jego grę chwale tylko w jednym, reszta odnosi się ogólnie do błędów obrony lub do nieobiektywnego oceniania przez redakcję i uznawaniu tych ocen za DOWODY złej lub dobrej gry zawodników.

pax

2

tzn. że pax lubi banany, zarabia miliony, ma super brykę i gra w najlepszej drużynie świata.

pax

1

dzięki za słowa

U Alvesa brakuje mi tego co robił 3-4 lata temu - strzały z dystansu, drybling i wejścia w pole karne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?