pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Nie martw się raczej Cie nie zablokują co najwyżej namierzą i prześwietlą.
3
Alexis Sanchez – dr Jackyll i mr Hyde tego meczu. Pierwsza połowa dobra. NIe tylko bramka majstersztyk, dość aktywny w destrukcji – pierwszy odbiór już w 2 minucie, potem dużo biegał ale z dużo mniejszą skutecznością. Starał się, ale dryblingi spowalniały jego grę i rozegranie akcji (np.9 minuta), 2-3 straty w tej części gry, mógł lepiej zachować się przy dośrodkowaniu Alvesa w 24 minucie. Druga połowa to koncert nieudolności i „kreciej roboty”. Nie można mu odmówić zaangażowania, ale prawie każda akcja przechodząca przez Alexisa kończyła się stratą (albo niepotrzebne dryblingi, złe przyjęcia piłki lub fatalne podania). W drugiej połowie zdecydowanie najsłabszy zawodnik Barcelony. Stracił piłkę (m.in. – 46, 53, 56, 77, 78, 79, 80, 90 minucie). Mimo, że skrzydłowy praktycznie nie uczestniczył w kreowaniu sytuacji podbramkowych. Piękna bramka i słaby mecz. Najmniej uczestniczył w grze zespołu - tylko 20 podań.Ale, że to głosowanie na bramkę to tez ją wybrałem :-)
7
Szkoda, że Alexis piękną bramkę z Atletico a następnie zagrał fatalnie w całym spotkaniu, raczej przeszkadzając drużynie niż pomagając. Oprócz bramki to był jego jeden z najsłabszych meczów.
7
Super Don, celna uwaga. Zaciąg Ajaxowy w większości nam służył :-)
3
Naprawdę fajny, dobry kolejny felieton. Lekki choć nostalgiczny.
3
postaram Ci się w ciągu kilku dni odpowiedzieć, mam swoją pracę a do tego mam dość ostry dyskurs z redakcją. To co piszesz to sama propaganda.
"Stosunek zbrodni pokazał tylko twoją hipokryzje niewiedze kłamstwo i propagandę komunistyczną" - jednak stosunkowi zbrodni nie zaprzeczyłeś.
Zabrnąłeś zbyt daleko w prawicowej propagandzie i nie widzisz niespójności w tym co piszesz i piszesz że komuniści rozpoczęli rewolucję, Front Ludowy wygrał wybory więc jaka rewolucją miał rozpocząć skoro rządził, poza tym komuniści stanowili mniejszość wśród Frontu.
zadałem tylko jedno pytanie o oddziały "Regulares". Zauważyłeś że w żaden sposób nie odniosłeś się do tego co napisałem. Dalej piszesz tylko to co jest Ci wygodne.
Po twoim wpisie byłbym za pośmiertnym uhonorowaniem Franco pokojowa nagrodą Nobla i patronem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża ( nie żartowałem nic czerwonego), może kanonizację jako świętego nie dość że katolik to wzór do naśladowania. Że jeszcze go z Sobieskim nie porównałeś.
Że człowiek musi się zmagać jak nie z propaganda lewicową to prawicową.
6
Napisz czym były oddziały - . „Regulares”.
Nie rozumiem wybielania dyktatora. Ograł Niemcy, pokonał ZSRR, zawsze wspierał Aliantów, zwalczał czerwony terror, nigdy nie krzywdził bezbronnych, nigdy nie prosil o wsparcie Hitlera - 2o transportowców Junkers 52 załadowanych bronią, czołgi, Legion Condor, nigdy nie prosił Mussoliniego o bombowce Saviola, o udział od 50-100 regularnych oddziałów z faszystowskich Wloch, nigdy nie wspierał III rzeszy po II wojnie - nigdy żaden zbrodniarz wojenny nie mógł liczyć na wsparcie rządu hiszpańskiego, Falangi nigdy nikogo nie skrzywdziły, nie dokonywały masakr i zbrodni wojennych, stosunek zbrodni oddziałów frankistowskich w stosunku do zbrodni republikańskich nie wynosił 5 do 1, a poza tym Franco wygrał demokratyczne wybory i dlatego stłumił bezprawna okupacje komunistyczną Hiszpanii, do tego rozdawał lizaki, głaskał dzieci po główce i przeprowadzał staruszki na druga stronę jezdni.
Od propagandy do propagandy.
2
5. NIe było zakazu wyznawania religii, pomieszało Ci sie cos strasznie. Kościół katolicki stanął oficjalnie po stronie Franco, księża dołączali sie do jego oddziałów a z ambon jeszcze przed wojną a po wygranych wyborach przez Front Ludowy kościół katolicki wzywał do nieposłuszeństwa wobec oficjalnej władzy. Represje które spotkały kościół katolicki były zbrodniami, ale nie miały nic wspólnego z zakazem wyznawania religii. To dwie różne kwestie
6.H. Batowski,Z dziejów dyplomacji polskiej na obczyźnie (wrzesień 1939–lipiec 1941), Kraków 1984,
Proponuje skończyć ten wątek, bo to nie na temat FC BARCELONY więc albo kończymy dyskusję albo przenosimy ja na priva. Mi to obojetne
2
1. To nie pisz, że Hiszpania zawdzięcza odbicie gospodarcze Franco, tylko lata zapaści spowodowane zaściankowością i izolacją Franco (z jednej strony był izolowany - inicjatywa Oskara Lange w ONZ z drugiej sam się izolował chcąc wprowadzic samowystarczalnośc gospodarczą) i powodu jego rządów. Sprawny minister, otwarcie na rynki europejskie a do tego boom gospodarczy w sąsiednich Włoszech i Francji doprowadziły do sytuacji ią Hiszpania się podźwigała, ale tylko podźwignęła, wstępując do Wspólnot Europejskich był to jeden z najbiedniejszych krajów.
2. Liberałowie nie byli w większości po stronie Franco skoro opowiadali sie za laicyzacja państwa. Za Franco był stary bogaty ziemiańsko-kościelny układ. Już wydawało mi sie że określasz bolszewikami zwolenników dyktatury proletariatu, czy monopartyjności socjalistycznej a nie republikanów. Doprecyzuj kto dla Ciebie jest bolszewia.
3. No własnie, więc nie pisz że nastąpiła nacjonalizacja, co najwyżej były symptomy uwłaszczenia przy reformie rolnej.
4. NIGDY nie było współpracy Franco z Hitlerem a Guernica sama się zbombardowała, Otto Skorzenny i inni dygnitarze III Rzeszy po drugiej wojnie nigdy nie ukrywali sie w Hiszpanii, nigdy Hiszpania nie stanowiła punktu przerzutowego zbrodniarzy wojennych do Ameryki Południowej, a Gestapo nie ingerowało w zatrzymania Polaków w Hiszpanii i osadzenie w obozach koncentracyjnych. Źle rozumiesz obóz koncentracyjny - obóz koncentracyjny nie musi oznaczać obozu zagłady. Dodam, że część polskich żołnierzy jeszcze przez kilka lat była przerzucana po więzieniach w Hiszpanii.
2
I jeszcze jedno. Przykład z Margaret Thatcher jest totalnie chybiony. mimo, że jest to guru prawicy a szczególnie konserwatystów to dla własnych pryncypiów potrafiła sprzymierzyć sie z każdym. Przypominam, że Iron Lady uratowała Jaruzelskiego, gdy Wielka Brytania jako jedyne państwo złamało izolacje Polski po wprowadzeniu stanu wojennego i zaczęła handlować z Polską. Strajki górników w WB zostały stłumione polskim węglem kupowanym po zaniżonych cenach, a nawet zaniżone ceny ale płacone w dewizach ratowały Jaruzelskiego przed totalnym już załamaniem gospodarczym i były dużą cegiełką do podtrzymania socjalizmu w Polsce przez kolejne lata. więc, naprawdę zastanów się kogo cytujesz.
pozdrawiam
4
1. Reformy nie były skutkiem reform Franco ale jego ministra z którym Franco sie w wielu miejscach nie zgadzał i był przeciwny wielu reformom gospodarczym. A sam kryzys gospodarczy w głównej mierze wiązał sie z wcześniejszymi błędnymi reformami Franco zakładających centralizacje gospodarki i samowystarczalność z ograniczeniem kontaktów handlowych z zagranicą.
2. Co to znaczy bolszewię, gdy w głównej mierze walczył z republikanami i liberałami? Kto nie należał do falang to był bolszewia?
3. Podaj ustawę Kortezów na mocy którego została wprowadzona nacjonalizacja majątku prywatnego.
4. Z tą współpracą byłbym ostrożny, była stała współpraca co nie oznaczało oficjalnego poparcia - między innymi przy współpracy z Gestapo oddziały Franco aresztowało ponad tysiąc Polaków przedzierających się przez Hiszpanię do Wielkiej Brytanii i osadziły w obozie koncentracyjnym Miranda nad Ebro.
5. Komuniści zakazali wolności wyznania? Podaj akt prawny zakazu wyznania? Kiedy komuniści rządzili Hiszpanią?
6. Franco tak samo nie uznał rządu Sikorskiego, a będąc zdeklarowanym antykomunistą nie uznawał rządu polskiego po 1945 roku z wzajemnością gdyż rząd RP nie uznawał faszystowskiego rządu Franco. A od bojkotu międzynarodowego Hiszpanię uratowały USA w zamian za bazy wojskowe.
Można tak godzinami :-)
14
Fabregas ?? 1 asysta 0 bramek w ostatnich 18 spotkaniach w barwach Barcelony.
4
Z jednej strony piszesz o wielkiej niesprawiedliwości która spotyka Franco w historiografii z drugiej sam prezentujesz całkowicie wybielony niemal nieskazitelny obraz dyktatora. Nic nie wspominasz o mariażu z nazistowskimi Niemcami czy faszystowskimi Włochami, to że w czasie II wojny Hiszpania nie brała oficjalnie udziału nie oznacza że nie było współpracy tak jak przed wojną. Podajesz cytat Thatcher a nie napiszesz np. o Evicie Peron która poprzez faszystowskie pozdrowienie dla Franco w czasie wizyty w Hiszpanii nie została wpuszczona do innych państw europejskich. Wystąpienia Franco miało na celu przywrócenie systemu "feudalnego", Front Ludowy odbierał majątki kościelne i przeprowadzając reformę rolną dawał ziemię najbiedniejszym, nie było zakazu praktykowania katolicyzmu, więc posługujesz się kłamstwami. II Republika trwała 5 lat i jakoś przeciwnicy Franco wygrali wybory, Franco przejął walkę siłą w wyniku wojny którą rozpętał, po II wojnie Hiszpania ukrywała zbrodniarzy wojennych. Obie strony wojny domowej nie przebierały w okrucieństwach, wielu księży zginęło z rąk Frontu Ludowego jednak historycy podkreślają że bilans zbrodni wynosi mniej-więcej 1 do 5, gdzie większość popełniały oddziały Franco. W latach 1934-36 w Hiszpanii rządziła prawica, w 1936 roku wybory wygrał Front Ludowy głównie złożony z republikanów i liberałów a komuniści i socjaliści stanowili tam mniejszość. Przegranie demokratycznych wyborów skłoniło prawicę do rozpętania krwawej wojny domowej. Piszesz o boomie gospodarczym Hiszpanii ale on został uzyskany dzięki sprawnym ministrom z Opus Dei gdzie większości reform gospodarczych Franco był przeciwny.
"Nie ma wolności dla wrogów wolności" dlatego Baskowie, Katalończycy, Cyganie i inne nacje były napiętnowane? pewnie w imię wolności kolonie hiszpańskie uzyskały jako ostatnie niepodległość.
1
Ale statystycznie?
Co to znaczy? porównujemy statystyki czy patrzymy na nie obiektywne oceny redakcji ?
1
Jak nie istnieje? ma najwyższe oceny z wszystkich pomocników - w ostatnim spotkaniu dostał 6,5. Jak ma takie oceny musi grać super.
1
Chyba nie dlatego że jest ładny albo za gol z Chelsea kilka lat temu, ale dlatego że na to zasłużył, jeśli nie zasłużył to dlatego że ktoś im powiedział że zasłużył, a ten ktoś zamiast samodzielnie pomyśleć sugeruje się zdaniem innych.
3
Ludzie głosują bo Iniesta miał mega pozytywne opisy i zawyżane oceny przez cały sezon, dlatego większość nie myślących samodzielnie tylko powtarzających uważa, że Iniesta miał mega sezon, przecież został oceniony najwyżej.
1
No tak było, Były duże nadzieje wobec Cesca a jednak generał nie dał sie wygryźć młodemu wilczkowi.
Popatrz na priva jak możesz :-)
1
Zobaczymy, wydaje mi się że będzie lepiej. Fabregas nie jest typem człowieka który ciągnie zespół, jak zespół gra dobrze on się w nim odnajduje, jak zespół gra słabo on nie jest w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności. Przy dobrze grającej Chelsea może dłużej pociągnąć z formą.
Pamiętam krytykę Cesca jako najwolniejszego z powolnych zawodników.
14
Fabregas na wiosnę, od połowy lutego uzbierał w 18 spotkaniach tylko 1 asystę i 0 bramek. Taka sytuacja powtórzyła się trzeci raz. Dobra albo bardzo dobra jesień i tragiczna wiosna.
1
To, że Iniesta ma zawyżone oceny to wraz z kilkoma osobami pisałem od września, ale bez skutku.
Na dzień obecny na pewno Xavi i mimo wszystko Busquets co do Rakiticia ma obiekcje bo nie zgrywa sie tak jak powinien i nie za bardzo odnajduje sie w szybkiej grze na małej przestrzeni, Iniesta jest bez formy. na dzień obecny skoro Pedro odzyskuje formę to właśnie jego przesunąłbym do pomocy, lub nawet Albę czy Alvesa - na pewno byliby bardziej ofensywniejsi od Iniesty a Xavi zapewniałby i tak równowagę. Chciałbym zobaczyc też Halilovicia w kilku spotkaniach w końcówkach czy w CdR przy rozstrzygniętym wyniku. Za bardzo nie ma w czym obecnie wybierać. Mamy co mamy i trzeba tym grać.
1
dziwne że w tym czasie w lidze asysty zaliczal Alves, Pique, Bartra, Alba, Rakitic, Xavi, rafinha czy Busquets.
1
TYlko tych akcji również nie ma. W całym tym sezonie wział udzial w jednej akcji bramkowej w lidze - w JEDNEJ.
8
Zna ktoś jakiś czołowy zespół w którym ofensywny pomocnik przez 1344 minuty w lidze jest bez asysty, 1457 bez bramki a dostaje najwyższe oceny i jest podstawowym zawodnikiem zespołu?
3
Fabs w najważniejszych meczach grał tam gdzie grać powinien, w końcówce sezonu w lidze wchodził zawsze za Xaviego, albo xavi za niego. W CdR grał w pomocy a Iniesta na skrzydle, na skrzydle nie grywała, a jedyny mecz w którym grał jako fałszywa 9 na wiosne to rewanż z Atletico w LM.
2
W sezonie 2012/2013 Iniesta był najlepiej asystujacym zawodnikiem ligi.
1
Iniesta 1457 minut bez bramki w lidze.
2
Grę Busquetsa dobrze przedstawił tu Ledsbourne - Barcelona nie potrzebuje mega walczaka, przecinaka, który potrafi wejść w zawodnika ale nie potrafi rozegrać piłki. Tu trzeba z jednej strony kogoś kto zarówno potrafi bronić jak i rozegrać. Busquets to potrafi co nie oznacza, że nie popełnia błędów.
2
Pozycja Iniesty jest wynikiem całorocznych ocen, przez cały rok był wywyższany w ocenach i teraz jest takie żniwo i tak się dziwie że nie wygrywa rywalizacji.
Przykład z ostatniego meczu - ocena 6,5.
iniesta miał 7 strat, ale to nie problem w ofensywie to nie jest zły wynik. Problem jest jednak spowalnianie gry i totalny brak kreacji. Co do tego meczu, miał niesamowity przechwyt w 24 minucie, Bylo 4 zawodników Barcelony na dwóch obrońców na 20 metrze, Iniesta nie patrzy gdzie są koledzy, robi trzy kontakty z piłka, po czym oddaje do tyłu do Messiego - opóźnia całą akcję. 34 minuta, świetne dogranie do niego w sytuacji sam na sam, zamiast strzelać szuka podania, w 71 minucie świetnie zapowiadająca się kontra Barcelony Iniesta przyjście, kółeczko, zwolnienie i pupa.
Ocena bardzo dobra minus z kandydatem do spadku, bez bramki, asysty z jednym kluczowym podaniem.
Popatrz na opis tutaj Iniesty z jednej strony cały opis jest krytyką całego słabego sezonu Iniesty z drugiej podkreślenia że miał najwyższe oceny. Skąd taka rozbieżność.
2
W obronie nie zawalał aż tak dużo, niektóre interwencje ma niepewne, szczególnie gdy ma przeciwnika na plecach, ale w porównaniu z innymi nie prezentuje się źle, a nawet dobrze. Do tego jest w ofensywie zawodnikiem drugiego planu. podam kilka przykładów tylko z 2 pierwszych miesięcy tego sezonu. Busquets nieźle , nie napisałem dobrze:-)
Bramki
Elche
Odbiór Busquets-Messi
Bilbao
odbiór Busquets-Messi-Neymar
Messi-Busquets-Messi-Neymar
Levante
Rakitic-Busquets-Messi-Neymar
Odbiór Busquets-Messi-Sandro
Rayo
Odbiór Busquets-Munir-Neymar