pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie napisałem odpuszczenia krycia tylko dopuszczenia do dośrodkowania. Po rzucie rożnym. Adriano wychodzi z pola karnego z innym zawodnikiem RSSS ale jest blokowany, jednak zawodnik RSSS odpuszcza, Adriano podbiega do zawodnika z piłka który robi zamach do dośrodkowania, ale ma szanse zblokowania dośrodkowania ale osłania się przed piłką zamiast wyciągnąć nogę w stronę piłki. Tak ja to oceniłem.
RSSS- akcja lewą stroną, Adriano daje dośrodkować a Song strzela samobója.2-błąd Bartry który głową podaje do zawodnika RSSS który jest sam na sam, 3-dośrodkowanie lewą stroną, Montoya nie reaguje na wejście Zurutuza a Busquets kryje na radar.
11
Pytanie do redakcji
"Dani zdobył dwie bramki (obie w dwumeczu z Manchesterem City) i zaliczył sześć asyst. Przebywał na murawie przez 3576 minut, więc łatwo policzyć, że asystował przy trafieniach kolegów co 596 minut. Nie najlepiej."
Dlaczego przy żadnym innym zawodniku nie ma policzonej średniej ilości asyst w stosunku do minut spędzonych na boisku i ocena tych osiągnięć? Alves ma wypisane jako NIE NAJLEPIEJ, a miał najwięcej asyst ze wszystkich obrońców, dlaczego więc nie policzono tych minut i nie nazwano innym obrońcom np. Mascherano który grywał także w pomocy - jedna asysta na 4,5 roku gry - 201 spotkań ?
1
I to jest właśnie wniosek. Pod względem błędów w obronie cała formacja grał mniej-więcej równo, dlatego trudno kogoś wyróżnić lub totalnie zjechać. Dlatego nie uprawnione jest moim zdaniem wywyższanie jednych i bezpodstawna krytyka innych, co bardzo często widoczne jest na forum lub w ocenach.
5
Sezon 2013/2014
Bramki po przegranych pojedynkach główkowych, rzutach rożnych, zgubienie krycia w tych sytuacjach:
Mascherano- Real, Atletico
Pique-Levante,Celtic, Levante
Adriano- Getafe
Alves- Valencia,
Adriano-Valladolid, Getafe
Fabregas – Almeria
Iniesta-Valencia
Bartra-Villareal
Busquets-getafe, Levante, Valencia
Puyol-Levante
Alba-Valencia
Straty na własnej połowie skutkujące bramkami
Mascherano – Milan, Ajax
Iniesta-Bilbao
Bartra-Bilbao, RSSS
„krycie” na radar – krycie pozycji zamiast zawodnika
Busquets-RSSS
Mascherano- Ajax,Real,Atletico,Grenada
Montoya-RSSS
Karne-
Alves-Betis,Real
Nie zatrzymanie dośrodkowania
Alves-Real
Alba-Valencia
Bartra-Getafe
Adriano- RSSS
Montoya - Ajax
Busquets – Valencia
Pique-RSSS
Brak powrotu-zostawienie pozycji bez asekuracji, lub z niepełną (spóźnioną asekuracją)
Alves-Athletico, Getafe
Adriano-Bilbao, Villarael
Alba-Real
Błędy taktyczne –
Mascherano-Atletico, Real
Pique-Atletico
Bartra-Cartagena, Betis
Alves-Getafe
Puyol-Levante
Alba-Valencia
Busquets-RSSS, Villareal
Sergi Roberto-MC
Xavi-real, Villareal
Przegrane pojedynki jeden na jeden skutkujące utrata bramki
Pique- Sevilla, RSSS, Sevilla
Adriano-Real
Alves-Milan
Montoya-Grenada
Pedro-Getafe
Bartra-Real
3
Alves w końcówce sezonu 2013/2014
W decydującej fazie sezonu był jednym z najlepszych zawodników Barcelony, jednak przez redakcję i forumową polską gawiedź oceniany zawsze negatywnie. Kolejne mecze były podobne w wykonaniu Alvesa.
Wcześniej w Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki wraz z bramkami Messiego w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych i skutecznych powrotów do obrony).
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie (asysta) do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie. itd...
1
A gdzie ja tu go bronię? Czy napisałem kogo oceny są błędne?
Skoro sam wysnułeś taki wniosek to musi być coś na rzeczy.
2
Mój opis gry Alvesa
"Ogólnie słaba wiosna do marca, świetne wystepy marzec-maj, jesień - dobry wrzesień, średni październik, różnie w listopadzie (raz źle raz dobrze) - tu i tak zawsze źle".
Twój komentarz
"jedynie Alves jest bez skazy i zawsze zasługuje na pochwałę".
O Pique piszę że najlepszy Ty piszesz, że ja oceniam wszystkich oprócz Alvesa negatywnie.
Co bym nie napisał i tak będzie to skomentowane jako wychwalanie Alvesa.
Gdzie Tylko chwale Alvesa - uważasz, że słowa - "słaba wiosna", średni październik", różnie w listopadzie (raz źle raz dobrze) to są słowa tylko pozytywne, tylko pochwalne?
Nie chodzi, że bije w redakcje, chciałbym aby wszyscy byli oceniani równo, obiektywnie i tak jak na to zasługują, że są kryteria według których sa oceniani zawodnicy a nie pod konkretnych zawodników dobierane są kryteria. Za mecz z PSG krytykowałem Alvesa, chociaż tam wielu się nie popisało, tak jak za Celtę, czy Ajax. nie patrzę na Alvesa przez różowe okulary, tylko sprzeciwiam się bezpodstawnej krytyce czy wyzwiskom na forum, które częściowo biorą się z błędnych ocen redakcji.
1
Montoya zostawił swoja stronę całkowicie pusta wszedł zawodnik i oddal strzał w słupek, następny strzał gdy źle pokrył był w boczną siatkę. Ale tego nie znajdziesz w opisie pomeczowym. Poważniejsze raczej nie były i z Cordobą i z Eibarem Barcelona zagrała na zero z tyłu. Błędy Alvesa to było: nie przeciął podania do zawodnika który uciekł Pique i wyskoczył zza pleców Alvesa i strzelił w boczna siatkę, Alves wślizgiem mógł spróbować piłkę przejąć a drugi gdy Alvesowi uciekł zawodnik i nie przejął go Pique a zawodnik oddal strzał z lewej strony boiska, tu był brak komunikacji - Pique podobnie jak w późniejszym spotkaniu z samobójem Alby wszedł w tor biegu Alvesa ale zawodnika nie przejął. W meczu z Cordobą Mascherano przegrał pojedynek jako ostatni obrońca i zawodnik Cordoby po stracie Alby wyszedł na sam na sam, ale tego tez nie znajdziesz w opisie pomeczowym.
1
A kto powiedział, że the best?
Dla Ciebie? Masz prawo do takiego wyboru.
1
Skoro przyznajesz się, że jesteś fanem Realu to współczucie zostaw sobie.
3
Babol - zabrakło doświadczenia Bartrze w tej sytuacji, miał szanse dwa razy skasować tą akcję, nawet narażając sie na żółta kartkę powinien bardziej zdecydowanie interweniować.
4
Ponad tysiąc bramek straciła Barcelona w tym roku. Naprawdę policz dokładnie, bo albo jesteś kibicem innej drużyny dodając Barcelonie stracone gole, albo po prostu liczyć nie umiesz.
1
Jako pierwszy w zeszłym roku doceniałem Bartre i pisałem że za mecz z Bayernem powinien mieć ZM, a za to byłem wyśmiewany. Uważam, że jest to perspektywiczny zawodnik, grajacy bardzo dobrze, ale zdarzają mu sie głupie błędy które nazwałem babolami, tak jak uważałem valdesa za świetnego gracza któremu tez kilka razy zdarzały sie głupie błędy - tak widzę na razie Bartrę. Może to kwestia zbyt małego doświadczenie Bartry. Nie widzę tutaj abym pojechał z Bartra gdy pisałem "świetny zawodnik". Takie doświadczenia brakło mu chociaż gdy Milik go nawinął, czy w sytuacji z Bale'm.
Jeśli sytuacja z "nie najlepiej" odnosiła się w porównaniu do innych bocznych obrońców na świecie to dla równowagi powinna być wzmianka o Albie, Montoyi, Adriano jako słabo lub tragicznie w porównaniu do innych światowych bocznych obrońców a tego nie ma. Albo powinni oceniać i opisywać wszystkich równo, albo nie powinni jednego krytykować za coś za co drugiemu nie chcą wypomnieć.
9
OBIEKTYWIZM OCEN
Eibar - Cordoba - Cordoba
Alves - Montoya - Alba
Asysty 1-0-0
Kluczowe podania 6-0-2
Odbiory 4-4-4
Straty 5-3-7
Przerzuty 3-1-1
Dryblingi 0-0-2
Procent podań 91-93-89
Alves – dwa błędy w obronie
Montoya – dwa błędy w obronie
Alba- dwa błędy w obronie, brak powrotów
Alves whoscored 8.6 (obrońca kolejki) squawka 68, REDAKCJA 4 SŁABO
Montoya whoscored 7.3 squawka 33, REDAKCJA 6,5 BARDZO DOBRZE MINUS
Alba whoscored 7.8, squawka 57, REDAKCJA 7.5 ŚWIETNIE MINUS
Jak mozna podpierać sie nieobiektywnymi, wielokrotnie błędnymi ocenami aby sugerować w plebiscycie wybór takiego lub innego gracza. I jeszcze pisać że jest to DOWÓD.
3
Alba
Bardzo słaba wiosna - jedno kontuzje, drugie brak formy, fajnie że odbudował się na przełomie października/listopada.
Mascherano
średnia wiosna. Balonik pompowany przez redakcję jeszcze nie pękł, oceniany przez całą jesień za mistrzostwa w barwach innej drużyny, oceny zawyżane na co zwracało uwagę wielu internautów. grając w pomocy niczym szczególnym się nie wyróżniał.
Alves
"Grał dużo (wystąpił w sumie w 41 spotkaniach), ale jego forma pozostawiała sporo do życzenia. Jako dowód wystarczy rzucić okiem na średnią ocen (5,22). Jeśli chodzi o statystyki" - Jak się zaniża oceny co było wielokrotnie udowadniane to jak można się posługiwać na słaba grę takim DOWODEM? "Przebywał na murawie przez 3576 minut, więc łatwo policzyć, że asystował przy trafieniach kolegów co 596 minut. Nie najlepiej". - Z prezentowanych obrońców najlepiej, no ale trzeba było napisać że nie najlepiej bo to Alves. Który inny obrońca miał 6 asyst - żaden, ale ten co miał najwięcej to nie najlepiej. Ogólnie słaba wiosna do marca, świetne wystepy marzec-maj, jesień - dobry wrzesień, średni październik, różnie w listopadzie (raz źle raz dobrze) - tu i tak zawsze źle.
Pique
Najlepszy i najlepiej oceniany przez światowe portale, tu zawsze w cieniu Mascherano, każdy błąd podobnie jak Alvesa wypomniany i za każdy ocena obniżona. Kilka błędów zrobionych jednak wciąż najlepszy i do tego gra ofensywna nie raz ratująca wynik.
Bartra - drugi balonik, gra jak dla mnie porównywalna z valdesem, świetny zawodnik z... babolami, potrafi przez 89 minut spotkania grac idealnie by w 90 minucie zrobić babola - Real, Almeria, Ajax.
1
Tak było z kasynami pique, wakacjami neymara i zdjęcie z paris hilton itd... Nie pisałem bezpośrednio o alvesie ale z pewnością gdyby ten news jego dotyczył komentarze był inny. Zgadzam się że przesadzam, czasem robię to specjalnie. Jednak po ocenach i opisach redakcji jak tu nie przesadzać
1
Możesz przestać mnie obrażać? Są święta ale nawet wtedy nie potrafisz powstrzymać się od jadu? Nie odniesiesz sie do tego co napisałem, tylko piszesz obraźliwy tekst o mnie. Świadczy to o Tobie nie o mnie.
2
Dobrze, że to wzmianka o Inieście, a nie innym zawodniku. Przynajmniej jest spokojna świąteczna atmosfera a nie wyzwiska, że Andres zajmuje sie alkoholem a nie gra w piłkę. A tak by było gdyby ten news nie dotyczył Iniesty.
4
Martin montoya story odcinek 253. Podobno na sylwestra ma lecieć cały sezon na na polo tv.
1
Głosować może każdy, jednak aby oddać głos na jakiegos zawodnika oprócz sympatii dobrze mieć argumenty. I redakcja takie argumenty podaje w postaci własnych ocen. W momencie błędnych ocen nieobiektywnych taki argument jest fałszywy. Gwarantuję ci że wiele osob będzie sugerować się ocenami redakcji w wielu miejscach blednymi.
1
Jak można dawać oceny redakcji do takiego plebiscytu? Z góry sugerowanie po ocenach kto gra dobrze a kto źle. Ciekawe czy przy innych formacjach będzie tak samo? Nieobiektywizm ocen wyznacznikiem graczy sezonu według kibiców. Co raz lepiej .
1
Po kontuzji grał lepiej niż przed kontuzją.
1
Przed kontuzją grał gorzej niż po kontuzji.
2
Naprawdę poraziłeś mnie swoimi argumentami, wyzwiska, czego innego mogłem się spodziewać. Nie zajmuje się Mieszkiem bo mediewistyka to nie moja działka
1
Kto napisał, że przez wszystkich? Inne portale piłkarskie potrafią obiektywnie oceniać Alvesa - dać mu wysokie oceny ze dobre spotkanie, ale tutaj to nawet jak ma 6 kluczowych podań, asystę to napiszą że słabo.
7
Jeszcze , aby Messi przedłużył kontrakt o 2-3 lata, czyli do końca kariery, a potem na dwa lata do Rosario.
Ostatnie dwa lata wtedy grałby na typowej 10, pod napastnikami, nawet jak szybkość już nie będzie taka sama to w przeglądzie pola i kreacji nikt mu nie dorówna.
3
TO tylko domaganie się obiektywizmu
Aby nie było, że to znowu jak coś piszę. Że to jakiś bunt czy spisek. To część osób które uważają, że Montoya dostał zawyżona ocenę i że za taki mecz Alves dostałby by kilka ocen mniej, bo na tym portalu jest inaczej oceniany - VamosB, Wojcio, kamilo0066, destro, matkep, Ledsbourne, pax, dziczek82, wites, LOL LOL, PheNOmeN, AOPK, qbuteq, itd…. Podobna listę można sporządzić w stosunku do Mascherano czy Iniesty (którzy niczym szczególnym się nie wykazali w tym meczu), więc to nie jest że ja się czepiam braku obiektywizmu i błędnych ocen, ale co raz więcej osób to zauważa. Ostatnią kwestią jest kwestia Alby którego ocena nie jest jakoś mega błędna, tylko że nie oceniliście go pod względem defensywy którą innemu obrońcy bocznemu wypominacie za każdym razem. Alba miał straty, braki powrotów czy złe interwencje ale tego nie zauważacie, Alves za taki mecz dostałby góra 2. Po prostu kryteria dopasowujecie do zawodnika którego lubicie lub nie, jak jest nielubiany to każdy błąd jest wytknięty (np. nieodgwizdana ręka po mega powrocie do obrony w ostatnim meczu) a innym ewidentnych błędów ulubieńców skutkujących strzałami na bramkę już nie dostrzegacie. Mascherano zawalił sytuację, Montoya dwie, Alba błędy i brak powrotów – ale to nie znalazło się w opisie – czemu? Sami sobie odpowiedzcie, coraz więcej osób to dostrzega, nie wszyscy komentują, ale widzą.
2
Skoro wszystkim to wszystkim. Skoro dla Ciebie wszyscy nie uwzględniają Alvesa to nie zmienię Twoich poglądów. Rozumiem, że to ze względu na kolor skóry. Rasizm wyszedł z mody, ale hejt na Alvesa nie, chociaż dla Ciebie jak widac to to samo.
2
Bo...
3
Konkrety? Czy tylko tak bo moda?