pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Musi być na koniec roku wyżej od Alvesa, musi, musi, musi
1
Śmiech to zdrowie :-)
1
Co do Mascherano to nie dziwie się że nie ma wstawki o błędnej decyzji sędziego, już w 70 minucie powinien zejść z druga żółtą kartką. Sędzia popełniał błędy które po błędach Mascherano okazywały się dla tego ostatniego korzystne korzystne. Jak Alves miał mega sprint w ostatnim meczu gdy rozpoczęła sie kontra przeciwników będąc 7 zawodnikiem Barcelony od własnej bramki i znajdujac się 5 metrów od pola karnego przeciwnika, to oczywiście znalazła sie w opisie wzmianka juz w pierwszym zdaniu o błędzie sędziego bo Alves popełnił błąd zagrał piłkę reką - nic o skutecznym powrocie, mega sprincie gdy po kilku sekundach był najbliżej interweniującym zawodnikiem przy włąsnej bramce i sum sumarum skutecznej intrwencji mimo błędu sędziego. Mascherano co najmniej dwa faule które mogły skończyć się żółtymi kartkami, pierwszy to ostry wślizg w nogi, tylko poziom sędziowania uratował Mascherano, ale czy to zwalnia od wskazania jego fatalnego zagrania? Przy innym zawodniku wzmianka z pewnością by się znalazła.
0
dobre, dobre ;-)
2
A ty znowu o mnie
TY juz masz manie, bez kitu
Pax, Pax, Pax, Pax
6
Mascherano i Pique
mascherano dobrze ale zaliczył kluczowy błąd w obronie zakończony groźnym strzałem.
Pique bezbłędny w obronie zaliczył kluczowy odbiór w 77 minucie.
Tu już różnica powinna byc w okolicach 1-1,5 punktu. No i bramka, acha gra ofensywna obrońców liczy sie tylko przy Albie i Mascherano u pozostałych obrońców juz raczej nie.
2
Na boisku wszyscy są równi, strata to strata, błąd to błąd, bramka to bramka. Wiem o co Ci chodzi, tylko czy na koniec sezonu będzie adnotacja przy zawodnikach że ten miał podniesione oceny bo młody, ten bo mało grał, a ten że się nie zdążył zaadoptować, czy po prostu sucha statystyka i z niej wyciagniety wniosek kto lepszy a kto gorszy?
1
Pokaż mi jak możesz tą statystykę od 1995 r., ja mam od 2000r i tą wstawke co dałes z goal.
1
Nie odniosą się już wczoraj pisałem do ściacha.
1
Zgadza się, tylko zabawa tez powinna opierać się o podobne kryteria dla wszystkich zawodników.
4
Montoya
Montoya – niemrawo w ataku w obronie dwa fatalne błędy – 39.24 – brak Montoyi w obronie, cała strona pusta, strzał Cordoby w słupek, 90 minuta, Montoya nieudolnie kryje zawodnika – dopuszcza do strzału na szczęście w boczną siatkę. Za mecz z Eibarem Alvesa oceniliście jako słabo i tak podnosząc mu ocenę za asystę, i 6 kluczowych podań, bo wyliczyliście mu dwa błędy w obronie. Chciałbym abyście oceniali wszystkich równo i abym nigdy nawet nie pomyślał a co dopiero napisał że kogoś faworyzujecie albo notorycznie, specjalnie zaniżacie komuś oceny. Co do Montoyi to trzeba mu podnieść oceny aby w zestawieniu na koniec sezonu nie wyszło że Alves jest wyżej oceniany, dzieci musza mieć "podkładkę" aby pisać że Montoya lepszy. Montoya o kluczowych podań, asyst, bramek, 1 przerzut, 0 dryblingów dwa poważne błędy w obronie no ale ocena bardzo dobra minus.
Eibar - Cordoba
Alves - Montoya
Asysty 1-0
Kluczowe podania 6-0
Odbiory 4-3
Straty 5-3
Przerzuty 3-1
Dryblingi 0-0
Procent podań 91-93
Alves – dwa błędy w obronie
Alba – dwa błędy w obronie
Alves whoscored 8.6 squawka 68, REDAKCJA 4
Montoya whoscored 7.3 squawka 33, REDAKCJA 6,5
Za taki mecz jak Montoyi Alves dostałby trzy i to co najwyżej.
3
Mascherano
W wczorajszym meczu Mascherano nic nie zagrał z przodu miał 3 straty a nie jedną jak podaliście,(4.57 – złe podanie do Montoyi który jest na spalonym, Montoya nawet nie stara się przejąć piłki – piłke przejmuje obrońca Cordoba
8,52 - autowy przerzut, piłka półtora metra nad Messim – pilka dla Cordoby
29.12 – zle podanie na środku boiska do Busquetsa – przejmuje Cordoba gdyby nie naciskający Rakitic mogłoby się skończyć groźną kontrą).
Jednak najważniejsze że miał fatalny błąd odpuszczając zawodnika który wyszedł sam na sam w 19 minucie. Fatalny błąd w obronie obrońcy i to ostatniego – według waszych kryteriów to kilka stopni niżej, przynajmniej tak jest zawsze oceniany Alves.
No ale Mascherano jest rozliczany cały czas z mistrzostw a to był wtedy grajek, więc dalej trzeba mu dawać bardzo dobre oceny.
1
Przypomniały mi się Twoje słowa oceniającego ściacha „Mimo wszystko w przypadku obrońcy dwa poważne błędy są znacznie ważniejsze przy ocenianiu niż 6 kluczowych podań”. Więc jak bronił Alba?
Alba w tym meczu grał słabo a nawet fatalnie w obronie - 3,19- Brak Alby w obronie, kontra Cordoby, sytuacje ratuje wślizgiem Mascherano.. 18,05 - Strata Alby - groźna kontra, niezdecydowanie Mascherano i w sytuacji sam na sam strzał zawodnika Cordoby w boczna siatkę, Alba nie zdążył wrócić. 76,54 - Alba spóźniony w obronie, Pique zalicza kluczowy odbiór, ratuje wślizgiem na granicy pola karnego od sytuacji sam na sam tam gdzie powinien być Alba, zawodnik wchodził w pole karne lewa stroną. 84,30 - Alba przegrywa bark w bark, na szczęście asekuracja mascherano który interweniując fauluje, akcja 2 metry od linii bocznej pola karnego. To nie jedyne błędy Alby w obronie z jedną z najgorszych druzyn w lidze na własnym boisku, można jeszcze podawać sytuacje gdy ratował go Busquets czy z jego faulem gdy zawodnik go minał i sprokurował rzut wolny itd... Za takie błędy Alves dostałby jeden.
Tu nie chodzi aby obniżać komu komukolwiek tylko aby redakcja miała obiektywne, jedne kryteria do wszystkich zawodników. Jak Alves ma asystę, 6 kluczowych podań i według wielu portali jest najlepszy w całej kolejce to redakcje pisze że słabo bo miał dwa błędy w obronie a gra ofensywna się mniej liczy, jak inny obrońca zawala obrone to wtedy się tego nie widzi i najważniejsza jest ofensywa. Hipokryzja?
1
Iniesta
iniesta miał 7 strat, ale to nie problem w ofensywie to nie jest zły wynik. Problem jest jednak spowalnianie gry, spowalnia gorzej niz xavi. Z bramką suarezem nie było to magiczne dogranie, dostal świetna piłke od Messiego, przed nim byli zawodnicy przeciwników, a zaraz obok był niepilnowany Pedro który wychodził na pozycję, dograł do najbliższego lepiej ustawionego zawodnika i nic więcej. Gdyby nie podał byłby błąd. Co do tego meczu, miał niesamowity przechwyt w 24 minucie, Bylo 4 zawodników Barcelony na dwóch obronców na 20 metrze, Iniesta nie patrzy gdzie są koledzy, robi trzy kontkaty z piłka, po czym oddaje do tyłu do Messiego. 34 minuta, świetne dogranie do niego w sytuacji sam na sam, zamiast strzelac szuka podania, w 71 minucie świetnie zapowiadajaca sie kontra Barcelony Iniesta przyjście, kółeczko, zwolnienie i pupa.
Ocena bardzo dobra minus z kandydatem do spadku, z jednym kluczowym podaniem ? nic nie zagrał, ale to pupilek, więc musi być wysoko.
1
Jak zwykle pupilkowo pojechało ostro.
Cordoba obija słupek, 2-3 razy boczna siatkę, ale tego się nie widzi bo trzeba byłoby obniżyć pupilkom. Gdyby Alves tak nie wracał jak Alba, jakby tak odpuścił zawodnika jak Mascherano czy tak dopuścił do strzału jak Montoya to opis tylko tego by dotyczył i ocena byłaby tylko jedna JEDEN
10
Eibar - Cordoba
Alves - Alba
Asysty 1-0
Kluczowe podania 6-2
Odbiory 4-3
Straty 5-7
Przerzuty 3-1
Dryblingi 0-2
Procent podań 91-89
Alves – dwa błędy w obronie
Alba – brak powrotów, 2 razy groźne sytuacje spowodowane brakiem Alby lub jego stratą.
Ocena
Alves whoscored 8.6 (11-stka kolejki, najlepszy obrońca kolejki), squawka 68, redakcja 4 – słabo, użytkownicy 5,5 (przeciętnie plus)
Alba whoscored 7.8, squawka 57, użytkownicy 7,5 (bardzo dobrze plus) - redakcja (gdyby było obiektywnie, takie same kryteria dla wszystkich, powinno być 3 – ale jest 7.5 bo to pupilek i jemu nie obniża się za błędy
1
Zawsze staram się podawać poprawne statystyki, co najwyraźniej nie daje 100% gwarancji :-)
2
Masz rację, bardzo długo szukałem statystyk asyst a szczególnie Figo, pisałem o tym tutaj, bo wiedziałem że jest wysoko.
http://www.fcbarca.com/59311-messi-neymar-i-busquets-trenuja-poza-grupa,dyskusja-2978173.html
Więc nie jest tak, że pomijałem kogoś, pisałem że nie mam statystyk okresu Figo gry w Barcelonie i dwóch pierwszych Xaviego w Barcelonie, nikt tego nie podaje, oficjalna strona ligi ma asysty podawane od 2004/2005, transferkarkt jest nierzetelny, inne strony - whoscored, fourfoutwto, soccerbase itd.. podają tez od 10 lat, lub w najlepszym przypadku od 2000 roku.
Jednak wątpię aby xavi grając w dwóch pierwszych sezonach w 41 spotkaniach ligowych nie miał ani jednej asysty - zestawienie 105 asyst jest od sezonu 2000/2001, Xavi zaczął w 1998 grać w lidze.
dzięki :-)
1
Podawałem już statystyki Ronaldo, Messiego a kiedyś Villi, każdy może przecież to sobie znaleźć :-)
41
Pierwsza dziesiątka asystentów LaLiga
Pierwsza dziesiątka
XAVI 105
MESSI 101
ALVES 94
Juaquin 72
Ibagaza 67
Munitis 65
INIESTA 65
Guti 60
Navas 56
Ronaldo 56
11.VILLA 54
17. ETO 46
22. RONALDINHO 40
2
U wielu budzi szacunek a u wiele innych niesmak i pogardę.
Pierwsza dziesiątka
Xavi 102
Messi 101
Alves 94
Juaquin 72
Ibagaza 67
Munitis 65
Iniesta 65
Guti 60
Navas 56
Ronaldo 56
2
Na podium będzie jeszcze długo - przy takich statystykach Messi go przebije i prawdopodobnie za kilka lat Koke i jak na razie nikt więcej.
Pierwsza trójka asystentów wszechczasów la Liga
Xavi 105
Messi 101
Alves 94
8
3 asysty - Cordoba, Espanyol, Sevilla.
Najlepsze mecze to Granada - 3 dogrania na tzw. "asystę drugiego stopnia" i Eibar 2 takie.
14
Rekordzista pod względem asyst w LaLiga 105
Rekordzista pod względem asyst w jednym sezonie w LaLiga 20
1
Nie napisałem że Busi-Iniesta-Xavi a jedynie skomentowałem Masche, Rakitić i Rafinha.
2
masche o grze ofensywnej wie tyle co ja o lotach na księżyc ( 0 bramek, 1 asysta w 200 spotkaniach!!!). W sytuacji w której Barcelona jest przy piłce i ma 75-80% posiadanie a przeciwnik się muruje Mascherano traci wszystkie atuty (zadziorność, odbiór, pressing, przerzut itd...). Busquets bije go na głowę przy każdym rozegraniu. Rakitić? 3 dobre piłki od początku sezonu, gra zbyt asekurancko i głęboko, jak na razie nie było spotkania aby wziął na siebie odpowiedzialność za drugą linię. rafinha - tylko przebłyski dobrych zagrań, może w przyszłości, jak na razie zbyt kontuzjogenny.
1
Hobby, a tak na poważnie lekko się wkręciłem, bo często prowadziłem dyskusję a aby takowe prowadzić trzeba znac fakty a fakty to statystyki - które jak rozmawialiśmy wszystkiego nie oddają, ale sa "sprawiedliwe" dla wszystkich.
1
Wątpie aby to było wzmocnienie, taki człowiek na przeczekanie wyleczenia kontuzji. Przydałby sie point guard z prawdziwego zdarzenia.
1
Jak ktoś zasługuje to krytykuje, Alvesa krytykowałem za mecz z chociażby z Psg, Celtą, a nawet pisałem że miał zawyżone oceny chyba z Ajaxem. Iniestę chwaliłem za mecz z Ajaxem i 20 minut wcześniejszego meczu i to wszystko co przez 3 miesiące pokazał Andres.
Różnica między mną i Toba jest taka, że ja krytykuję za słaba grę w danym meczu, Ty wyzywasz za wszystko. Zniżasz się do rynsztokowego poziomu obrażając zawodników i uzytkowników, wymagasz aby inni dostosowali się do twojego poziomu, jak ktos krytykuje ale nie wyzywa to znaczy że nie jest normnalny.
2
Nie, nie o to chodzi. Jednak nie chodzi o mnie ale o redakcje, że część newsów mogliby sami tworzyć, bo powielają czasami to co juz dawno zostało przedstawione w komentarzach i to kilka razy. Nie chodzi, że jest ważna czy nie ważna, jesli jest nie ważna to dlaczego drukowana jest jako przedruk? Informacja zasługuje na opublikowanie dopiero gdy napisze o niej mundo czy Marca, bo inaczej nie zasługuje na newsa?
Co do felietonów to, obecna forma nie ma sensu. Wysłałem jeden felieton w maju - czekałem na odpowiedż do grudnia przez 7 miesięcy, az w końcu sam puścilem w komentarzach mimo że od miesięcy był nieaktualny. Wysłałem drugi felieton kilka tygodni temu, po 8 dniach dostałem odpowiedż że mam go skrócić do 2 stron (i wtedy może będą rozważać co dalej) bo tak, mimo że poprzedni felieton innego użytkowniaka miał 9 stron, spytałem czy musze go skracac, bo zatraci się wątek w felietonie - czekam na odpowiedz od 3 tygodni, a jest to typ statystyczny felietonu który trzeba po każdej kolejce aktualizować. Felieton napisac to jedno potem trzeba czekać tygodniami, miesiącami na odpowiedż. Boję się że jak będe chciał napisac o grze Halilovicia w barcelonoie B, to zostanie opublikowany jak Halilovic będzie na emeryturze :-)