pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Zawodnik meczu to powinien byc PIQUE (moje zdanie). Strzelona bramka, pewny w obronie, nie popełniał błędów w obronie jak pozostali, kluczowa interwencja obronna. Zwyżka formy.
Mascherano - grał dobrze w obronie, ale 18,10 minuta popełnia karygodny błąd, który mógł się skończyć bramką (strzał w boczna siatkę), słabe przerzuty, nie udzielał sie w ofensywie, 3 straty, gdyby sędzia był bardziej uważny mógł pokazać 2 żółte kartki.
montoya - dość solidnie w obronie, ale dwa poważne błędy - odpuścił powrót i jego strafa była jak autostrada, nie przykryty zawodnik strzela na szczęście w slupek w 39.24, do tego dopuszcza do strzału w boczna siatkę w 90 minucie, w ofensywie wchodził w strefe ale mało dostawal podań, dodatkowo żałosna próba wymuszenia karnego.
Alba - w defensywie nieobecny, praktycznie nie wracał, 3.19 mascherano ratuje sytuacje przy kontrze wślizgiem w strefie Alby, 18.05 strata Alby, nie zdążył wrócić, strzał w boczną siatkę, 76,54, Alba spóźniony w obronie - Pique ratuje sytuacje będąc ostatnim zawodnikiem, 84,30 Alba przepchnięty w bocznym sektorze przy polu karnym, sytuacje faulem ratuje Mascherano. W ofensywie aktywny, 2 dobre dogrania w pierwszej połowie do Suareza i rakiticia i jak prawie zawsze zmarnowana sytuacja sam na sam. Do tego sprokurowanie rzutu wolnego głupim faulem w 24 minucie , gdy zawodnik go minął.
Ogólnie z takim słabiakiem, na własnym stadionie obrona zagrał nie najlepsze zawody, Barcelona dominowała, utrzymywała sie przy piłce a przeciwnicy jednak mieli 3-4 sytuacje. Oby z MC było lepiej.
1
Alba zagrał solidnie ale nic więcej, w obronie był najsłabszy, w ofensywie był aktywny i się starał, chociaż druga połowa słabsza od pierwszej. Raz oceniasz jednego gracza pod względem obrony bo to obrońca, raz przy innym nie dostrzegasz błędów w obronie a patrzysz na ofensywę.
Montoya zagrał ledwo przeciętnie - w ofensywie niewidoczny, w defensywie solidnie, ale dwa błędy dość poważne ma na koncie - nie było go w obronie jak zawodnik z jego strefy oddał strzał w słupek i pod koniec dopuścił do strzału w boczna siatkę.
Iniesta zagrał kolejne bardzo słabe zawody - 8 strat, 1 kluczowe podanie, spowalnienie kilka dobrze zapowiadajacych sie kontr, niewykorzystana sytaucja sam na sam.
0
Powiem szczerze, że oceny pisałem około 4.00 nad ranem, po 12 godzinach pracy i kolejnej pracy w domu. A teraz znowu jestem w pracy od 8.00. Przyznam że wdała mi sie pomyłka, bo wcześniej kilka razy ogłaszałem że Alba u mnie dostanie 6 czyli dobrze.
16 godzin temu
Alba powinien dostać 6 - dobre wejścia w boczne sektory, w obronie ledwo solidnie ale bez blysku,
9 godzin temu do LOL
Na 7.5 nie zasłużył, ocena 6.0 czyli dobrze to i tak na wyrost,
Ostatnio Alba miał zwyżkę formy, dzisiaj ogólnie nieźle
15 godzin temu
pax
Dobrzy czyli na 6
Suarez
Alba
Xavi
Rakitic
Dlatego widzisz, że o 4 nad ranem zdarzyła sie raczej pomyłka bo pisałem jak oceniłem Albę, główne moja krytyka opiera sie tutaj na grze obronnej, bo grał najmniej solidnie w tym aspekcie gry - Pique najlepszy , czyścił i ratował zespół, Mascherano - dobrze, ale popełnił krytyczny błąd odpuszczajac zawodnika sam na sam, Montoya obecny w obronie - ale dwie sytuacje na minus - strzał w słupek z jego strfey bo go nie było na obronie i dopuścił do strzału w boczną siatkę. Alba na obronie prawie widywany nie był.
1
To Mascherano wtedy faulował, tak z 2 metry od bocznej linii pola karnego. Ja nie piszę że Alba zagrał slaby mecz, słabo zagrał w obronie, ogólnie dobrze, staram się jedynie pokazać że za taka grę Alves były wyzywany a ocena oscylowałaby w granicach 1-3. O Albie pisałem że zagrał dobry mecz - tak na 6, rewelacji nie było, ale dobry.
1
Alves wtedy wracał, przypisano mu dwie sytuacje , w pierwszej było podanie omijajace jego strefę, gdzie Pique zgubił zawodnika, Alves mógł wślizgiem probować przeciąć to podanie - strzał w boczna siatkę a w drugiej sytuacji Alves kryje zawodnika który zbiega do środka, tam powinien przejąć go Pique, Alves odpuszcza, gdy zawodnika zbiega za Pique. Za te dwie sytuacje obniżono mu o kilka punktów oceny.
1
Wiem, że to czego bym chciał to utopia. Równe, sprawiedliwe ocenianie wszystkich. Alba gra dobrze i to doceniam, jednak jeśli Alves gra na podobnym poziomie to różnica w ocenach jest kilku punktowa, a wyzwiska leją się strumieniem. Wiem, że to walka z wiatrakami.Albę doceniam, ale nie przeceniam, ostatnio od początku listopada gra dobrze, masz rację że to kwestia lubienia kogos lub nie, argumenty za bardzo nie maja tu nic do "roboty". Alba od początku listopada gra bardzo dobrze, tylko niektórzy zrobili go (większość) najlepszego LO na świecie.
1
czy tylko potrafisz obrażać ??
mam nie komentować jak ktoś zestawia skuteczność wrzutek jednego i drugiego? ja tego porównania nie podałem, tylko użytkownik przede mną, ja się tylko do niego odniosłem.
1
sojerrrku :-)
Tu nie chodzi o pretensje do Alby. Tylko pokazanie nierównego traktowania zawodników przez użytkowników i redakcję. Boczni obrońcy grają wysoko, szczególnie w meczach ze słabymi przeciwnikami i z posiadaniem piłki około 80%. Zawsze pisałem, że nie zawsze wina bocznych obrońców przy stracie bramki gdy ich nie ma w obronie.To że Alba nie wraca, albo nie zdąży wrócić to jedynie pokazanie trudności jakie mają boczni obrońcy. Tylko, że jeden jest rozliczany ze wszystkiego a drugi z niczego. Pokazuje ludziom, iż nie jest tak że jeden wraca a drugiemu sie nie chce. jeden jest wyzywany za brak powrotów drugi uwielbiany.
W 44 minucie Alba zachował się źle - miał trudną sytuację przy sam na sam, ale bramkarz mu sie położył, wystarczyło podnieść piłkę. Decyzja o skończeniu samemu akcji była jak najbardziej słuszna, gorzej jak zawsze z wykończeniem
Ja pisałem że Alba grał dobrze, mimo słabej obrony, ale za taki mecz Alves dostałby jeden od redakcji i trzy od użytkowników i o to w tym wszystkim chodzi.Wypisze jeszcze straty Alby, może redakcji to coś pomoże: 6.01, 18.05, 27.10, 33,57, 74,30, 76,32, 80,47.
4
Porównywarka obiektywizmu
Eibar - Cordoba
Alves - Alba
Asysty 1-0
Kluczowe podania 6-2
Odbiory 4-3
Straty 5-7
Przerzuty 3-1
Dryblingi 0-2
Procent podań 91-89
Alves – dwa błędy w obronie
Alba – brak powrotów, 2 razy groźne sytuacje spowodowane brakiem Alby lub jego stratą.
Ocena
Alves whoscored 8.6 (11-stka kolejki, najlepszy obrońca kolejki), squawka 68, redakcja 4 – słabo, użytkownicy 5,5 (przeciętnie plus)
Alba whoscored 7.8, squawka 57, użytkownicy 7,5 (bardzo dobrze plus) - redakcja (gdyby było obiektywnie, takie same kryteria dla wszystkich, powinno być 3 – ale zobaczymy)
3
Gdzie napisałem że Alba był najsłabszy na boisku ?Alves jest niemiłosiernie hejtowany, obrażany, wyzywany, krytykowany, jego grę można porównać jedynie do drugiego bocznego obrońcy bo to najbardziej zbliżona pozycja boiskowa. To źle że pokazuję, iż w analogicznych sytuacjach jeden jest oceniany zupełnie inaczej od drugiego?
1
43 minuta 54 sekunda meczu, ostry kąt, ale tylko bramkarz przed Albą, który właśnie się położył, wystarczyło podnieść piłkę.
4
Alves lepiej i celniej wrzuca od Alby to po pierwsze. Po drugie wbiegal w pole karne super - 0 asyst i 0 bramek, był sam na sam z bramkarzem i znowu zmarnował.
Jak Alba ma wrzutki to piszesz że to jakiś pomysł, jak Alves ma wrzutki (skuteczniejsze i celniejsze) to tu juz pomysłu nie dostrzegasz.
1
Nierówne traktowanie
1
I co z tego? Są zawodnicy którzy są chwaleni i są tacy którzy są krytykowani.
Alba chwalony za zaangażowanie, bo za co więcej ? 2 dobre podania do Suareza i Rakiicia a poza tym słabo.
3
Wszędzie go (Alby) było pełno tylko nie na obronie.
Iniesta zagrał sałbe zawody próbował ale nic nie szło, a poza tym był najbardziej spowalniającym grę zawodnikiem.
W 24 minucie Iniesta ma świetny przechwyt na 20 metrze od bramki przeciwnika - akcja 4 zawodników Barcelony na 2 obrońców, Iniesta zamiast od razu oddac do Messiego, robi trzy kontakty z piłka po czym dopiero oddaje do tyłu do Messieg.
33,20 - świetna sytuacja sam na sam, zamiast strzelać niecelnie podaje.
70.09 - Dobra kontra Barcelony - Iniesta sp[owolnienie , kółeczko i pupa.
Iniesta 8 strat i ogólnie nie zbyt pozytywne wrażenie.
1 kluczowe podanie,
1 drybling,
3 odbiory
8 strat
3
Proszę wytłumaczcie mi fenomen Alby, wiadomo że jest młody, ładny, że redakcja go lubi, ale co on takiego zrobił w tym meczu że dostaje 7.5 od użytkowników - czyli pół oceny wyżej od bardzo dobrej.
2 kluczowe dogrania w pierwszej połowie (11 i 21 minuta) i to wszystko co można pozytywnego powiedzieć
3 odbiory
7 strat
6 wrzutek - 1 celna
1 celny przerzut
2 dryblingi
3,19- Brak Alby w obronie, kontra Cordoby, sytuacje ratuje wślizgiem Mascherano.
18,05 - Strata Alby - groźna kontra, niezdecydowanie Mascherano i w sytuacji sam na sam strzał zawodnika Cordoby w boczna siatkę, Alba nie zdążył wrócić.
44 minuta- Alba sam na sam z bramkarzem, ostry kąt ale bramkarz już się położył, wystarczyło piłkę podnieść, Alba po ziemi w bramkarza.
76,54 - Alba spóźniony w obronie, Pique zalicza kluczowy odbiór, ratuje wślizgiem na granicy pola karnego od sytuacji sam na sam, zawodnik wchodził w pole karne lewa stroną.
84,30 - Alba przegrywa bark w bark, na szczęście asekuracja mascherano który interweniując przekracza przepisy, akcja 2 metry od linii bocznej pola karnego.
To nie jedyne błędy Alby w obronie z jedną z najgorszych druzyn w lidze na własnym boisku, można jeszcze podawać sytuacje gdy ratował go Busquets czy z jego faulem gdy zawodnik go minał i sprokurował rzut wolny itd...
Gdy Alba grał w tym meczu z numerem 22 otrzymałby samy jedynki
1
Argumenty - sytuacje. nie oceniam cie pod względem wieku, ale argumentuj porządnie. Alves by dogonił zawodnika. Popatrz sobie z ostatniego meczu sytuaje z ręką Alvesa. KOntra zaczyna się gdy Alves jest 7 zawodnikiem Barcelony od swojego barmkarza i 5 metrów od pola karnego, po kilku sekundach sprintu jest pierwszym zawodnikiem przy własnym bramkarzu i interweniuje w polu karnym. Wiem, że hejt na Alvesa jest w modzie.
1
Był najsłabszym obrońca w tym meczu. Zaraz podam w ogólnym komenatarzu kilka jego fatalnych błędów.
1
Za ten mecz Alves dostałby 2-3, był taki mecz z asysta i kilkoma kluczowymi podaniami, ale redakcja dopatrzyła się 2 błędów w obronie Alvesa i obniżyła mu o co najmniej 3 punkty ocenę. Alba zagrał fatalnie w obronie z takim przeciwnikiem, nie wyobrażam sobie takiej gry z MC czy Realem.
1
Podaj argumenty,
Iniesta równie słabo, rakitic bardzo dużo strat, Montoya przeciętnie, Mascherano nieźle oprócz karygodnego błędu w 19 minucie i powinien mieć co najmniej żółtą. To, że druzyna wygrywa 5:0 z słabeuszem na własnym boisku nie oznacza że wszyscy grali cudownie.
1
Tzn.?? Ile bramek strzelił i ile zaliczył asyst ??
Najlepszy był Pique który chociażby w 77 zaliczył kluczowy odbiór na linii pola karnego, gdy po raz kolejny Alba nie zdążył wrócić.
2
A mam go chwalić za słabą grę ?? Wystarczy że inni to robią - jednych hejtują nie ważne za co byle po nazwisku a innych wychwalają nie ważne czy grają źle czy dobrze. Alba w stosunku do pochwał które zbiera zagrał słabiutko.
1
Potrafisz coś skomentować merytorycznie ?? Jakieś argumenty ?
3
Gdyby tylko Alba się tam pokazywał
1
Gdyby Alba dzisiaj grał z numerem 22 dostałby ocenę jeden za ten mecz.
1
Monotya grał solidniej w obronie, ale bez błysku - dwa razy dopuścił do bardzo groźnych sytuacji - raz go nie było w obronie przy strzale w słupek 40 minuta a w 90 źle pokrył i było uderzenie w boczną siatkę, ale naliczyłem mu tylko 4 straty, jednak to wynik raczej bardzo asekuracyjnej gry. W ofensywie oprócz żałosnej próby wymuszenia karnego niczym się nie wykazał (gdyby się tylko potknął o własne nogi pół biedy, ale to błagalne spojrzenie na sędziego ciężko zrozumieć).
1
W ataku miał 2 dobre podania w pierwszej połowie (11 i 21 minuta) zmarnowaną sytuację sam na sam w 44 minucie, mimo ostrego kąta bramkarz już się położył, wystarczyło podnieść piłkę, w drugiej połowie niewidoczny w ataku - w 74 minucie dostał dobra piłke na skrzydło i miał czas lepiej zagrać ale fatalnie dograł i w 90 minucie źle wrzucił, ale rykoszet od obrońcy i piłka trafiła do Messiego. Rozumiem że za te "osiągnięcia" podniosłeś mu o kilka stopni ocenę ?
1
Na 7.5 nie zasłużył, ocena 6.0 czyli dobrze to i tak na wyrost,
Ostatnio Alba miał zwyżkę formy, dzisiaj ogólnie nieźle ale w stosunku do ostatnich spotkań słabiutko.
Alves za ten mecz miałby ocene jeden - tyle błędów w obronie ile Alba dzisiaj zrobił, w ofensywie tylko 3 dobre wejścia, 7 strat.
Mecz w którym Barcelona była z 80% w posiadaniu piłki a Alba w obronie zagrał bardzo słabo. W ofensywie lepiej - szczególnie w pierwszej połowie bo w drugiej do 90 minuty praktycznie niewidoczny,.
1
Potrafisz napisać coś z sensem i nie obrażać ?? jest takie słowo jak argument, czasem użyj go w dyskusji.
3
Ale co co Ci chodzi? Możesz wytłumaczyć ??
mam go oceniać za przyszłą grę czy za teraźniejszą ??