pax

3

Za trzy dryblingi które nie wnosiły nic do sytuacji bramkowych? Iniesta grał conajwyżej dobrze. ! kluczowe podanie ofensywnego pomocnika! On nie wywiązuje się ze swoich zadań od miesięcy, kiedy on napędzał gre Barcelony, kiedy posyłał prostopadłe piłki, kiedy jego dryblingi dawały realne zagrożenie pod bramka przeciwnika. Redakcja o jeden stopień zawyżyła mu ocenę. Faktem jest że zagrał lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Wtedy słabo teraz jedynie dobrze.

pax

1

Łącznie dałem mu 6,5 jak Mascherano, Pique i Albę oceniłem troszkę wyżej :-)

Solidnie ale bez błysku.

pax

1

Miał dwa kluczowe podania, jedna taka niby wrzutka nie z boku ale bardziej ze środka wewnętrzną częścią stopy - od razu przypomniała mi się jego świetna asysta do Messiego z PSG 2 lata temu :-)

Z przodu Alves napędzał większość akcji we wstępnej fazie - 58 klepek z Messim zrobiło swoje :-)

pax

5

Były bardziej sugestywne mecze w których Messi nie dostawał ZM (chociażby przy hat-tricku Tello w zeszłym sezonie, gdy Messi posłał boskie asysty i napędzał wszystkie akcje). Jednak co do trendu trzeba się zgodzić, wczoraj redaktor Bystrzycki puścił hejt na Messiego, wcześniej kilku redaktorom tez się zdarzało bardziej ufać brukowcom niż wypowiedziom samych zainteresowanych.

pax

2

jest moja ocena gry Alvesa na początku watku - ja dałem mu o pół stopnia niżej niż redakcja, - solidnie ale bez błysków.

pax

3

nie moja nuta, chociaż kiedyś słyszałem kilka kawałków bo dla znajomego te norweskie przyśpiewki to wspaniała muzyka na strapione serducho. Nawet napisał artykuł o Vikernesie i Burzum który recenzowałem :-)

pax

1

Tak, bo uważałem że dobierasz złe słowa. Nie chodziło mi o wypominanie błędu. Każdy ma prawo do błędu, jednak ostatnio jest ich co raz więcej. nie biorą się one z złych intencji tylko z bezwiednego przedrukowywania obcych newsów.
podam Ci inny wczorajszy przykład:

http://www.fcbarca.com/61189-trojka-abrinesa-rozstrzyga-mecz-i-pozwala-na-wyrownanie-rekordu.html

pax

2

A za co Iniesta?/ Chyba stopień niżej ?/ Podaj przykłady na kapitalna gre ofensywnego pomocnika i wywiązywanie się z zadań ofensywnego pomocnika.

pax

3

Też o tym myślałem, nie mówie że jakieś występy, ale jednak to był kilkudziesięcioletni rekord i takie rzeczy się nie zdarzają za często.

pax

3

Żółty to raczej ostrzeżenie, raczej bym dał Inieście.

pax

2

Ta historia z ocenami Iniesty ciągnie się od miesięcy, miała być nawet analiza oceniania Iniesty redakcji oceniającej. To jest pisane po każdym meczu (oprócz PSG).

pax

4

Zauważyliście że po meczu z Atletico nie było: "Kolor czerwony, żółty i zielony".

Czerwony - sędzia
żółty - ? tu nie mam pomysłu :-)
zielony - tridente

pax

2

Zawsze Iniesta jest najlepszy, FIFA to potwierdziła :-)

pax

3

pax

1

Od roku i tylko i wyłącznie na barkach Leo. Zależy czego oczekujesz od pomocy, ja oczekuję kreacji i pierwszej linii defensywy. Niestety realizowana jest od miesięcy tylko ta druga kwestia , z Atletico wyglądało jakbyśmy grali 3 defensywnymi pomocnikami

pax

1

Taaa, poziom pomocy ??

Pomoc - liczba kluczowych podań całej pomocy - 2

pax

1

Busi jest świetny jako ten rozpoczynający akcję, on często jest tym co podaniem napędza akcję, jest tym od tzw. "asyst 2, stopnia". Może mógł mieć pół noty wyżej, jednak trochę słabiej w destrukcji.

pax

2

Niedawno jak omawiane były oceny to redakcja pisała że zawodnicy głównie oceniani są pod kątem swoich pozycji boiskowych, dlatego większą wartość przypisali np. dwóm błędom Alvesa w obronie które nie skończyły się bramkami niż 6 kluczowymi podaniami i asysta bo to tylko wartość dodana do jego podstawowych zadań. W Barcelonie Iniesta jest ofensywnym pomocnikiem a niestety z tej roli się po raz kolejny nie wywiązał. 20 mecz z rzędu w lidze bez asysty i kolejny raz bardzo wysoka nota.

pax

7

Co do ocen i opisówU mnie zawsze 0,5 to granica błęduAlves - dałem 0,5 niżej, był to dobry, solidny występ troszkę mniej niż pełne bdb, oprócz dwóch kluczowych podań nie było wartości dodanej, jednak to granica błędu, jednak nie rzucała się w oczy jego gra wzajemna z pomocnikami tylko z MESSIM i ciagła gra do przodu - pobił on rekord podań jednego zawodnika do drugiego - podawał Messiemu 37 razy co stanowi ponad połowę jego podań.Rakitic - zagrał co najwyżej dobrze (ale 0,5 to granica błędu).Iniesta - niestety jak dla mnie ocena o stopień za wysoko, to jest ofensywny pomocnik a zagrał jak defensywny, wycofany, mało widoczny (troszkę się przebudził w drugiej połowie), często zwalniający grę, robiący niepotrzebne kółeczka przy przyjęciu. Przy cofniętym jeszcze Rakiticiu wyglądało jakbyśmy grali w ataku pozycyjnym trzema defensywnymi pomocnikami a role ofensywnego z musu przejmował Messi cofając się po piłkę i rozpoczynając akcję dryblingami w środkowej strefie bo brakowało ofensywnego pomocnika. Znowu Iniesta nie kreował gry, 2-3 próby przejścia bliżej pola karnego to za mało, za rzadko robił przewagę w swoim sektorze. W meczu w którym Barcelona jest w 75% spotkania przy piłce powinien angażować się bardziej w grę ofensywną bo to jego rola.Messi - duży minus za sprokurowanie karnego, ech, bez komentarza.

pax

1

Z atletico zagrał lepiej od pozostałych spotkań co nie oznacza że kapitalnie czy genialnie. Zagrał przecietnie-dobrze co faktycznie. W porównaniu z poprzednimi słabymi meczami mogło ci się wydawać że zagrał kapitalnie ale tak nie zagrał.

pax

1

Też się martwię. Jeśli mu się nie uda to podobno już jest szczepionka, przynajmniej inni się uratują.

pax

1

Kluczem do wycofania Iniesty nie jest Rakitic, Iniesta już od ubiegłego sezonu gra wycofany a raczej gra jak przestraszony, sam się cofa i to on dublował w pewien sposób pozycję Xaviego. Rakitic nie gra ofensywnie, on w bardzo małej ilości akcji ofensywnych bierze udzial, nie jest ofensywnym pomocnikiem. Wielu zarzuca Alvesowi że przez jego ofensywne wejścia Rakitic gra za bardzo z tylu, wycofany i asekurujacy (oczywiście bzdura), ale fakt faktem Rakitic nie gra z przodu. Przy obecnej formie i tak było w meczu z Atletico wygladało że mamy 3 defensywnych pomocników i jednego ofensywnego (Messi) co było szyte jedynie własnie przez fatalna posatwę pomocy i brak kreacji. Iniesta zatracił się całkowicie i nie dostrzegam związku między słaba grą Iniesty a postawa boiskowa Neymara czy rakiticia - oni tez nie grali we wszyskich spotkaniach a Iniesta ma permanentny brak formy od co najmniej roku.

pax

5

"Trójka Abrinesa rozstrzyga mecz i pozwala na wyrównanie rekordu".

Nie rozumiem tytułu, może oglądałem inne spotkanie.

Nie wstydźmy się tego, że mamy Polaka który rozstrzygnął mecz. Trójka Abrinesa jedynie doprowadziła do dogrywki, trójka Macieja Lampe była decydująca na 69 sekund do końca spotkania wyprowadzając Barcelone na prowadzenie. Była to ostatnia trójka tego meczu i ona wyrównała rekord, a ostatnie punkty meczu rzucił Lampe za 2 punkty.

Nie marginalizujmy naszego rodzynka :-)

pax

8

Im tematyka felietonów redaktora sięga głębiej w historię tym są lepsze, gdy zaczyna pisać o sprawach aktualnych niestety pewien zmysł się zatraca. Tak samo był z przedsezonowym felietonem o założeniach przyszłej gry Enrique, że nie znosi półśrodków. Naprawdę felietony historyczne czyta się świetnie, są dopracowane, rzeczowe, próby analiz obecnej sytuacji są totalnie oderwane od rzeczywistości.

Nie rozumiem jak osoba mówiąca o sobie cule jest w stanie mimo zaprzeczenia wszystkich zawodników i trenera brać stronę brukowców atakujących Barcelonę. Tak Panie redaktorze Messi rządzi szatnią, baa cała Barceloną - tak on posadził siebie na ławce w meczu z RSSS, on skoro rządził klubem nie załatwił przedłużenia umowy Barcelony z Pinto swoim przyjacielem i dał odejść Fabregasowi - drugiemu przyjacielowi, on wielka gwiazda zezwala na transfery Neymara i Suareza potencjalnych craków którzy mogą nie tyle przyćmić Leo co świecić równie mocno jak on. I tak można wymieniać jak to Leo rządzi klubem... czasem szkoda słów.

pax

4

Iniesta za ubiegły sezon nie znalazł się nawet w drugiej jedenastce La Liga za cały 2014 jest w jedenastce FiFA, ten sezon ma jeszcze gorszy w laLiga i porównywalny w LM, wyróżnienie jak sądzę za mistrzostwa świata.

pax

1

dziwne rzeczy piszesz, we wczorajszym meczu dostał dogranie od Suareza z środka pola i schodził ze skrzydła do środka, tak jak przy wrzutce Suareza i nieudanym strzale Neymara głową.
Poza tym raz piszesz że Iniesta gra wycofany bo Neymar gra jako Media punta, potem piszesz że Neymar gra jako środkowy napastnik.
Gra Neymara nie ma związku z bardzo słabą grą Iniesty, a co dopiero, aby Neymar mu pozycję zajmował.

pax

1

Dlatego mamy 3 defensywnych pomocników ?? A na pozycję ofensywnego pomocnika schodzi messi bo nie ma kto piłek dogrywać ?

pax

1

Ostatnio bardziej zwalnia iniesta niż xavi

pax

3

Suarez się rozkręca ale ma braki techniczne - przyjęcie piłki to 2 liga polska, plus za dostrzeganie kolegów i świetne dogrania. W 2 linii iniesta nic nie gra, 20 mecz ligowy z rzędu bez asysty.

pax

1

Ale w czym?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?