pax

1

zgoda tylko to była jedna sytuacja w meczu, miał jeszcze jedną "w miarę" i to wszystko. Taki zawodnik w każdym meczu powinien 4-5 takich sytuacji tworzyć.

pax

13

Messi wyrównał rekord Cesara największej ilości bramek strzelonych Deportivo - 12.


Iniesta zaliczył 22 mecz z rzędu bez bramki w lidze hiszpańskiej i 21 bez asysty.

pax

3

tiki-taka to nie była wersja nudząca, ale bardzo szybka gra na jeden kontakt robiąc przewagę w poszczególnych strefach, do tego wspomaganie bocznych obrońców i ciągłe rotacje i wyjścia do prostopadłych piłek. ty raczej mówisz o post tiki-tace za Tito i Taty.

pax

8

Robię co mogę.
Iniesta
02/03 1
03/04 2
04/05 2
05/06 4
06/07 4
07/08 3
08/09 9
09/10 5
10/11 3
11/12 9
12/13 16
13/14 7
14/15 0

Asyst 65

pax

17

Tylko, że Iniesta w La Liga ma 65 asyst a nie 79 (skąd ta statystyka??), a dzisiaj rozegrał 21 spotkanie z rzędu w lidze hiszpańskiej bez asysty.

pax

3

Alba za łatwo dał się ograć

pax

1

Tutaj nie miałem złych intencji, (nigdy ich nie mam). Po prostu główny temat jest miejscem na off topy i to trochę przeszkadza. tego nie ma pod innymi newsami, dlatego czekam jak sam napisałeś nad rozwiązaniem tego problemu. Nie jestem za banem za tego rodzaju wypowiedzi, ale one powinny miec osobna rubrykę, miejsce punkt. Większośc komentarzy weekendowych dotyczy innych lig i komentarzy innych zawodnikach. Nie pisałem nic o dodatkowych moderatorach, ale raczej o pewnym rozwiązaniu systemowym. Coś w rodzaju czata. Nie chodziło mi o typowy czat, ale miejsce na "mnogie" wpisy, ale nie w temacie głównym. uważasz że wpisów w czacie byłoby więcej niż pod tematem głównym?

pax

2

Dlatego przydałoby się coś zrobić na co redakcja nie chce się zgodzić. czyli coś w rodzaju czatu. Większość komentarzy pod głównym jest nie na temat - od przepisu na bigos, po ligę angielską, niemiecką czy skoki narciarskie. Na takie rzeczy właśnie przydały się właśnie czat, bo z 80% komentarzy powinno być zbanowana jako nie na temat.

pax

2

Most Barcelona LIGA goals v Deportivo

Cesar 12
Kubala 10
Messi 9
MartinAlonso 8
Eto’o Ronaldinho 7

pax

1

Skąd wziąłeś statystyki wykreowanych sytuacji ??

pax

5

Nie chcę wysuwać jakiś wniosków. Ten artykuł przetłumaczony przez Korbela, który dzisiaj miał około 70 komentarzy został zastąpiony wczorajszym przeglądem prasy przy którym zostało napisane 3 komentarze w ciągu ostatnich 30 godzin, a jego zastąpił news o Xavim który ma 1 komentarz przez ostatnie 10 godzin. Ja jestem tylko humanistą, więc nie znam się na skomplikowanych systemach informatycznych.

Wiesz, takie porządne szczegółowe analityczne opracowania powinny być troszkę dłużej niż 24 godziny, a wątpię aby nie miały odpowiedniej liczby "wejść" i komentarzy w ostatnich 4 godzinach gdy zniknął z pierwszej strony. Uważam ja , ale i wielu że przynajmniej przez jeden dzień ten artykuł powinien być głównym newsem, nie było wczoraj meczu, czy mega ważnej informacji, a ten artykuł był wart lepszego obejścia się z nim. System systemem, ale jak cos jest tego warte to to warto to pokazać (dłużej).

pax

3

Ty już do kłamstw się posuwasz, przecież jasno jest napisane że chodzi o cezure a nie cenzurę. Teraz dopisałeś "n" do mojej wypowiedzi. Ciemność, widzę ciemność.

Podaj dokładny post gdzie napisałem "cenzura"?
Zrozum, dajesz świadectwo nie tylko o sobie ale i o innych kibicach Ronaldo.

pax

3

NIe chcę dyskredytować Twojej inteligencji, mimo że Twoje argumenty są jakie są. Tylko wytłumacz mi kto pisał słowo "cenzura" ? Bo ja takiego nie użyłem a co dopiero nie pokazywałem jego znaczenia. O co tu chodzi ?

pax

2

Wcześniej był wywiad fcbarca.com z redaktorem Bystrzyckim którego fragmenty wczoraj przypominałem,

Wywiad -

fcbarca.com

"Czy Messi nie stał się na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów „nadpiłkarzem" w składzie Barçy? To trend ze źródłami już podczas obecności na Camp Nou Zlatana Ibrahimovicia, ale pewnych zachowań Messiego nie widzieliśmy wcześniej wcale, a ostatnio widzimy je regularnie. Czy Messi czuje się pana zdaniem za pewnie, jak można by to zmienić i przytemperować zapędy egoistyczne Argentyńczyka?

Mateusz Bystrzycki - autor Gerard Pique. Urodzony na Camp Nou

"Nie powinniśmy także postrzegać Messiego jako nadczłowieka, którego przywileje w szatni są ponad wszystkimi innymi. Nie jest najlepsze dla drużyny, gdy Messi decyduje o tym, kto i na jakiej pozycji ma grać w pierwszym składzie, a tego typu historie w ostatnim czasie docierały do nas niemal regularnie. To nie Messi jest od ustalania, kto ma grać, i nie Messi jest od wyręczania trenera w decyzjach taktycznych. Żaden, nawet najlepszy, piłkarz nie może stać ponad klubem, jego wewnętrzną strukturą czy hierarchią. Nikt nie jest ważniejszy od interesu drużyny".

pax

2

Człowiek załamuje ręce, gdy czyta wciąż jakim typem spod ciemnej gwiazdy jest Leo, gdy widzi, że te słowa pochodzą spod pióra tych, dla których FC Barcelona jest czymś więcej niz clubem. Przyznam, że nie ogarniam pełnej motywacji takich działań wielu polskich redaktorów. Pamiętacie zapewne moją dyskusję z redaktorem challengerem rok temu apropo mojego kontrfelietonu dotyczącego Messidependencii i pełnych negatywnych określeń - aroganta, dyktatora, uzurpatora itd...,


następnie wpis redaktora Kidawy: "Chyba nie tak to miało wyglądać? Jest to kolejny dowód na to, że od odejścia Pepa Guardioli (a może nawet nieco wcześniej) to nie trener rządzi w szatni, a piłkarze, a właściwie to chyba jeden. Ten małomówny Messi już chyba dawno odszedł do lamusa i zaczynam mieć poważne obawy, że to właśnie „skromniutki Leoś” zaczyna być najbardziej toksyczną postacią w szatni".

red. Bystrzycki
Na dłuższą metę jest to jednak sytuacja wręcz patologiczna, nie do zniesienia. [...] Właściwym będzie dogłębne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, wyciągnięcie stosownych wniosków i przywrócenie właściwych proporcji oraz hierarchii. Bo żaden piłkarz, nawet najlepszy, nie może być ważniejszy niż klub, zwłaszcza tak wielki i dumny jak Barcelona, z tak pokaźną i imponującą historią.

pax

3

Już wczoraj pisałem o tym do Korbela:
"pax
Polecają 20
16 stycznia 2015, 17:52
Wiesz, że ten tekst nie tylko uderzy w ronaldofanów ale jest też nie do końca poprawny politycznie wśród wielu barcelonismo. To co pisałem wczoraj. Messidependencia pełną gębą jak widać, zaraz będzie wniosek że zbytnie uzależnienie od Messiego doprowadziło do braku umiejętności pozostałych zawodników, Barcelona to nie Messi, itd... ".

pax

1

Chodzi mi o to, że nie w smak wielu nawet zasłużonym cule kwestia dobrego słowa o Messim.

Dlatego może warto podkreślać fakt, iż ten artykuł tak szybko został zdjęty z strony głównej, z gorących tematów i nie ma go pod newsami, trzeba wejść dopiero na archiwum.

pax

2

Cezura - sprawdź znaczenie - jest to granica wyznaczająca jakąś zmianę w tym przypadku między strzałem z bliska a z dystansu.
Nie masz kryterium, ale wiesz że na to kryterium którego nie masz nie łapie się Messi. Porażają mnie Twoje argumenty.

pax

1

Czytałeś ostatni mój felieton puszczony w komentarzach przedwczoraj ??

pax

2

W artykule jasno zostały ukazane i nazwane strefy skąd padają strzały i zostały nazwane. Sa one jasne, czytelne i obiektywne.
Wskaż Twoją cezure strzału z dystansu ?

pax

15

PILNE - Zdjąć felieton o Messim przetłumaczony przez Korbela ze strony głównej.
PILNE - dać do "Gorących tematów" - wczorajszy przegląd prasy który ukazał się 37 godzin temu i którego nikt nie ogląda i nie komentuje.

pax

1

Są osoby którym nie w smak jest zbytnie pokazywanie osiągnięć Leo.

pax

3

Tzn. ?? o co chodzi z tym Penaldo (pisz Ronaldo a nie Penaldo trochę szacunku to naprawdę dobry zawodnik) ?? chodzi ci o karne ?? podać dokładne statystyki ??

LaLiga
Messi
2009/2010 – wykonywane 1 niestrzelone (0)
2010/2011 – 4 (0)
2011/2012 – 11 (1)
2012/2013 – 4 (0)
2013/2014 – 7 (1)
2014/2015 – 1 (1)

Ronaldo
2009/2010 – 5 (1)
2010/2011 – 8 (0)
2011/2012 – 13 (1)
2012/2013 – 7 (1)
2013/2014 – 6 (0)
2014/2015 – 8 (0)

Wykonywane Karne
Ronaldo - 47
Messi - 28
Nie wykorzystane Ronaldo – 3
Messi – 3

pax

3

Jak rozumiem pisząc że Messi nie jest lepszy to tupiesz nogami :-)
Tak jest przyjęte człowieku. Tak jak w koszykówce - rzut z bliskiej odległości to jest z trumny, poza trumna to jest średni dystans a za linii trzy punktowej to jest rzut z dystansu. I wtedy nie liczy się oddajesz rzut z 8 czy 10 metrów - wpada tyle samo punktów.
W piłce nożnej nie ma dodatkowych punktów za strzały z dalszych odległości a jasnym czytelnym wyznacznikiem są rozrysowane linie - linia pola karnego jest taką granicą. Jedyną, czytelną i obiektywną. Gdyby nie to to byśmy się spierali czy to ma być 20 metrów, 25 a może 30 a najlepiej jakby było 40. A tak jest sztywno namalowana linia na boisku i nie nad czym dyskutować. Tak wszędzie ejst przyjete i tak statystycy to przyjmują. Tylko takie osoby jak Ty uznają że strzał z dystansu to jedynie strzał z 30-35 metrów bo to pasuje pod z góry założona teorię, pewnie strzał z 50 metrów już nie bo wtedy wyjdzie że Hajto jest lepszy od Ronaldo.

pax

7

Dla mnie to niemała obsuwa i afront ze strony redakcji. Jeden z najlepszych, najbardziej wartościowych i merytorycznych artykułów analitycznych ukazuje się na stronie po czym zostaje ściągnięty z afisza. Nie zrozumiała w ogóle była decyzja o nie ukazaniu się tego artykułu jako główny temat, najpierw jest zdjęty z listy newsów z dnia i przesunięty do zakładki Gorące tematy by z niej po kilku godzinach zniknąć. A zamiast tego pojawia się tam np. wczorajszy przegląd prasy w który ma mniej komentarzy niż ten artykuł i jedynie 2 komentarze przez ostatnie 24 godziny. Ciekawe po co? I taki numer zrobić nawet gdy w dniu nie było meczu, albo jakieś innej ważnej wiadomości. Teraz tekst jest do odnalezienia jedynie w archiwum.

Korbel nie martw się kto miał przeczytać przeczytał, kto miał docenić docenił. A reszta to wiesz jak tu jest.

pax

2

I jeszcze jedno nikt z tu z Toba dyskutujących nie nazwał Ronaldo Penaldo. sam tak widocznie go nazywasz. Chciałem sprawdzić czy masz racje , faktycznie pod tym względem masz.

Messi z karnych strzela co dziesiątą bramkę w lidze 25 z 259 (9,7 %),
Ronaldo co 4-5 - 44 z 203 (21,7%) .

Messi grając 11 sezon wykonywał 33 karne dla Barcelony w lidze,
Ronaldo w 6 sezonie aż 47.

pax

3

Krzyczysz, że artykuł jest nie obiektywny i uważasz, że zostały w nim pominięte te ważne według ciebie kwestie, które pokazują iż Ronaldo jest lepszy.
Wolne - możliwe, ale nie podałeś statystyk - ilość wykonywanych na ilość bramek - więc nie możesz tak twierdzić
główki - to zostało omówione w artykule
defensywa - nie przedstawiłeś statystyk
słabsza noga - nie przedstawiłeś statystyk
karne - obaj nie trafili w lidze hiszpańskiej po 3 karne (ale Messi strzla ich mniej)
strzały z dużego dystansu - jak liczysz duży dystans, bo dla mnie duży to jest co najmniej 50 metrów tak jak Munir w finale finale Młodzieżowej LM, ile bramek strzelił Ronaldo z ponad 50 metrów? Wymyślasz sztuczne rozróżnienie.
skuteczność 1 na 1 - nie pokazałeś statystyk i co to za kryterium? strzały z bramkarzem, bez bramkarza, dobitki, akcje z jednym obrońcą, tworzysz coś i się ludzie z ciebie śmieją.

Nie podałeś ani jednego argumentu w którym treść artykułu zamazywałaby rzeczywistość. Pokazałeś strzały Ronaldo z czasów jego gry w Machestrze i na tej podstawie twierdzisz że artykuł omawiający lata 2010-2014 jest nie obiektywny. Potem gdy wszyscy zmiażdżyli Cię argumentami to się rozpłakałeś i napisałeś że wszyscy jesteśmy źle i nazywamy Twojego bożyszcza Penaldo, mimo że tylko Ty użyłeś takiego zwrotu. Naprawde pomyśl czasem co napiszesz bo wystawiasz świadectwo nie tylko sobie ale i kibicom Realu.

pax

3

Mam jedno pytanie kiedy Real grał w LM z Arsenalem i Porto. Zarzuciłeś brak obiektywizmu artykułowi który odnosi się do lat 2010-2014 bo Ronaldo strzela lepiej z dystansu (nie strzela co udowodniliśmy) ale jako argumenty podajesz mecze Ronaldo przeciwko Arsenalowi i Porto.
Więc kiedy w latach 2010-2014 Ronaldo grał przeciwko Arsenalowi i Porto że uznałeś iż artykuł jest nie obiektywny bo nie obejmuje tych bramek ?

pax

3

Wesprę tutaj swoimi statystykami biednego kibica białych co nie potrafi znaleźć statów swojego idola.

W ostatnich pięciu sezonach obaj strzelili taką sama liczbę bramek z dystansu, obaj po 45 bramki. Od sezonu 2009/2010 do chwili obecnej
Bramki zza pola karnego.
Ronaldo – Xerez, Zurich, Zurich,Villareal,Malaga, Marsylia,Villareal, Valladolid, Getafe, Milan,Bilbao, Bilbao, Zaragossa,RSSS, Tottenham, Villareal, Villareal, Lyon, Sevilla, Granada, Levante, CSKA, Osasuna, Osasuna, Atletico, Atletico, Apoel, Ajax, Mallorca, Dortmmund, Atletico, RSSS, Celta, Sevilla, Bilbao, Elche, RSSS, Osasuna, Betis, Sevilla, Osasuna, Osasuna, Monachium, Cordoba, Deportivo


Messi – Racing, Racing, Deportivo, Kijów, Tenerife, Getafe, Almeria, Stuttgard Stuttgard, Zaragossa, Mallorca, Kopenhaga, Sevilla, Almeria, Deportivo, Almeria, Atletico, Manchester, Atletico, Leverkusen, Mallorca, Levante, Espanyol, Real, Real, Deportivo, Mallorca, Zaragosa, Spartak, Atletico, RSSS, Sevilla, Milan, Bilbao, Real Betis, Ajax, Almeria, Sevilla, Sevilla, RSSS, Rayo, RSSS, Almeria, Sevilla, Espanyol

pax

2

Nie wiem czy to nie po Twoim apelu odnośnie moich tekstów.
Z tego co pamiętam wszystkie teksty nikogo nie obrażały i odnosiły się do tematu, w żaden sposób nie łamały regulaminu, a muszę go znać na pamięć bo wiadomo, że muszę tutaj oglądać się za siebie. nie było wulgaryzmów, merytoryczne komentarze. na razie nie chcę wyciągać zbyt daleko idąc wniosków, ale sprawa jest co najmniej dziwna i niepokojąca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?