pax

2

tak to było superpucharze na 1:1 do Pedro w 57 minucie.

pax

2

Nie zostało to odnotowane jako dosrodkowanie - sprawdziłem fourfourtwo.
Deportivo - 6 celnych z siedemnastu, 5 po stronie Alby z gry i jedna po rzucie rożnym.
http://www.fourfourtwo.com/statszone/23-2014/matches/774973/team-stats/180/2_ATTACK_01#tabs-wrapper-anchor

Może to było uznane jako "zwykłe" podanie.

pax

3

NIe bardzo, Mascherano miał w calym sezonie jedną asystę drugiego stopnia. jednak ja tutaj nie tyle nie zgadzam się z jego ocena, bo jest w miarę odpowiednia co z opisem. To, że "tym razem wyprowadzanie zawiodło", on prawie nigdy nie ma dobrego wyprowadzania i praktycznie nigdy nie podłącza się pod działania ofensywne co zdarza się Bartrze czy Pique.

pax

2

Wszystkie celne dośrodkowania z gry poszły stroną Alby (5) a strona Alvesa (0).

Nie do końca się precyzyjnie wyraziłem

Wszystkie celne dośrodkowania z gry Deportivo poszły stroną Alby (5) a strona Alvesa (0).

pax

4

To nie Twoje grzechy :-)

Najśmieszniejsze będzie jak Iniesta będzie najlepiej ocenianym pomocnikiem na koniec sezonu w którym nie zdobędzie bramki i asysty, ale za bramkę z Chelsea można mu zawsze dawać wyżej.

Alba miał bardzo dobre ostatnie 3 miesiące lepsze od Alvesa, jednak w tym meczu zagrał słabiej od Alvesa. Nie o wszystkim przy wszystkich trzeba wspominać, popatrz jaki skrupulatny jest opis Alvesa w defensywie a jaki ogólny Alby, mimo, ze to Alba sprokurował sytuacje pod własną bramke i po jego stronie padło 5 celnych dośrodkowań a po stronie Alvesa ani jednego.

I opis o skuteczności mascherano przy wyprowadzaniu piłki? Jedna asysta w ciągu 5 lat, najsłabiej kreujący zawodnik w drużynie. Asysty już ma Bartra, Alves, Alba, Pique, Busquets tylko nie Mascherano. najsłabsza w tym sezonie statystyka przerzutów - poniżej 50% celności.

pax

3

Niby zgoda z tym samobójem , chociaż ostatnim razem za dośrodkowania z samobójami Alves dostał ZM. "W ofensywie" bez szału - jednak coś zrobił. Nie wiem dlaczego w tym meczu dostał ocenę niżej od Alby. Chyba nikt nie wie. Nie wiem dlaczego obniżać za to podanie, dośrodkowanie (wrzutka to nie była) po ziemi, jak dla mnie troszkę za lekkie ale Suarez powinien wejść przed zawodnika Depo niż go obiegać, było mało miejsca - Messi dobrze kryty, Suarez jak pisałem zamiast wyjśc przed zawodnika kryje się za nim. Piłka i tak przechodzi 2 zawodników i dopiero trzeci wybija z 5 metra.
Podam Ci opis stosowany przy niecelnych dośrodkowaniach Alby: "Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym - w innym wypadku Jordi spokojnie mógłby zapisać na swoim koncie asystę". U Alvesa nigdy tego rodzaju opisu nie uświadczysz. Mi nie chodzi nawet że Alves powinien miec wyżej, ja dałem 6,5 i 0,5 to dla mnie granica błędu, jednak Alba grał gorzej od Alvesa (w poprzednich spotkaniach lepiej) i powinien mieć niższą ocenę. W defensywie niepewny z błędami niewyszczególnionymi przez redakcje a w ofensywie nawet nie brał udziału w żadnej akcji bramkowej.

pax

34

Iniesta kolejny dobry mecz, solidnie i przyzwoicie. Pewnie na koniec sezonu będzie najwyżej ocenionym zawodnikiem - na razie 21 mecz bez asysty i 22 bez bramki, ale gra dobra lub bardzo dobra. 1 kluczowe podanie, 0 odbiorów, praktycznie cały czas bezproduktywny.

Alba był kręcony w dwóch sytuacjach przez Deportivo i sprokurował groźną sytuację (bez wspomnienia o tym w opisie), w ataku najsłabszy jego mecz od trzech miesięcy ale bardzo dobry minus.

Alves najmniej strat w drużynie z pierwszej jedenastki, wypomniany jak zawsze każdy najmniejszy błąd, też bym mu nie podwyższał za tą przypadkowa bramkę po jego dośrodkowaniu przecież piłka sama się znalazła w tym miejscu. Wszystkie celne dośrodkowania z gry poszły stroną Alby (5) a strona Alvesa (0).

pax

5

Nie dla wszystkich, dlaczego póki go mamy to cieszmy się że go mamy :-0

pax

3

Oczywiście Barcelona znana jako reprezentacja Hiszpanii wiele traci bez Messiego , jednak Mś 2010, ME 2008, 2012 były bez jego udziału, trzeba było zmienić trochę taktykę, a jednak Hiszpania dawała radę. W 2014 Hiszpania odpadła w grupie, pytanie czy Barcelona dzisiaj nie prezentuje podobnego poziomu bez Messiego. Odpadnięcie to raczej wina starzenia się składu, wypalenia, przewartościowania pewnych założeń taktycznych niż ewidentny brak Messiego.

pax

5

SorryMiało być do Lio10MessiKrzynówek, Żurawski, Olisadebe :-)Przeciwko tym wirtuozom grał Figo.

pax

2

Napisałem szybkość że nei mam danych bo nie mam. Pewnie w "swobodnym" biegu Ronaldo jest szybszy, w przyśpieszeniu i biegu z piłką Messi.
nie sądzę aby Messi zawiódł na MŚ i nie chodzi tylko o to że dostał ŻŁotą Piłke Mistrzostw i był najczęściej wybierany zawodnikiem meczu. On dal wszystkie zwycięstwa w rundzie grupowej, potem z Szwajcarią miał idealną asystę do di Marii, i w najważniejszej części mistrzostw praktycznie grał sam - di Maria kontuzja, Aguero po kontuzji, Hiquain fatalna forma. W finale niewiele brakowało, to był najlepszy mecz Argentyny na mistrzostwach. W finale PK już bardziej. Jednak w żadnym finale LM nie zawodził i był najlepszy, z Atletico w ostatnim meczu sezonu jego nieuznana a prawidłowa bramka mogła dać Barcelonie mistrzostwo.

pax

2

Odkąd Ronaldo przyszedł do Realu Messi strzelił 292 bramki i miał 105 asyst dla Barcelony, Ronaldo w tym czasie 288 bramek i 83 asysty.

Ronaldo ma dużo słabszy drybling, czasem jest on bardziej efektowny ale dużo mniej efektywny. Podaj 15 strzelonych bramek Ronaldo gdy przedryblował m.in dwóch zawodników.

pax

1

Nie jestem cyniczny czy ironiczny. Ronaldo to świetny zawodnik, jeśli chodzi o karne to raczej w rozmowie ze mna piszą o nich sami kibice Realu, ale trzeba się ich spytać z jakiego powodu?
Co do skuteczności - raczej nie ma tu polemiki - jest obszerny statystyczny artykuł pokazujący skuteczność obu zawodników. Ronaldo aby strzelić tyle co Messi musiał oddać dużo więcej strzałów.

Co do motoryki, psychiki to patrzę tu pod kątem ważnych spotkań - w LM zawodził czy to z Borussią w 2012/2013 czy w finale w ubiegłym roku. W wielu ważnych spotkaniach Ronaldo nie potrafi udźwignąć odpowiedzialności, nie mówię że w każdym, ale jest to tendencja która u Messiego nie występuje.

pax

3

Bramki Ronaldo lewą nogą (od 2009/2010)-

Marsylia, Saragossa, xerez, Lyon, Sevilla, Almeria, Deportivo, Bilbao, Ajax, Valencia, Sociedad, Malaga, Getafe, Saragossa, Ponferradina, Barcelona, Valencia, Espanyol, Betis, Granada, Granada, Ajax, Barcelona, Celta, Sociedad, Celta, Celta, Getafe, Valencia, Sevilla, Sevilla, Barcelona, Celta, Saragossa, Galatasaray, Almeria, Granada, Schalke, Deportivo, Deportivo, Celta, Getafe

Brammki Messiego prawą nogą (od 2009/2010) -

Bilbao, Athletico, Tenerife, Malaga, Valencia, Arsenal, Real, Tenerife, Tenerife, Valladolid, Sevilla, Racing, Kopenhaga, Villareal, Bilbao, Osasuna, Real, real, Villareal, Racing, Racing, Mallorca, Zaragossa, Leverkusen, Racing, Bilbao, Deportivo, Rayo, Rayo, Celtic, Spartak, Bilbao, malaga, Osasuna, Granada, Valencia, osasuna, Celta, Betis, Villareal, Levante, Granada, Apoel, Espanyol, Espanyol, Psg, Cordoba.

pax

7

Jak kibic Realu dowali jakąś statystykę to myśli że jest King a nawet Kong. nie wie, że są tu ludzie co wszystko sprawdzą (a szczególnie ja). Więc poświęciłem te 2 godziny życia aby obalić kolejny mit. Ronaldowcy twierdzą, że Messi nie jest tak obunożny jak Ronaldo, że lewa (słabsza) noga Ronaldo to przy prawej (słabszej) Messiego jest jak Ferrari przy Polonezie. Więc sprawdziłem te prawie 600 bramek obu zawodników od sezonu 2009/2010. czyli od kiedy Ronaldo gra w Realu, spisałem wynik i drużyny którym te bramki wpakowali. Wynik oczywiście mnie nie zaskoczył - Ronaldowców z pewnością.

Messi 47 bramek słabszą prawą nogą.
Ronaldo 43 bramek słabszą lewą nogą.

Nie wiem skąd twierdzenie ż Ronaldo jest obunożny a Messi nie?

Kolejny Mit obalony.

pax

4

A tak w ogóle Messi ma słabą technikę, piłki kopnąć nie umie, on nawet nie potrafi dobrze piłki nogą podbijać a co dopiero kopnąć piłkę do 7 piętra :-)



Doni dla Ciebie :-)

pax

2

Straty to brak zaangażowania? Po prostu Alves bardzo udziela się w ofensywie i prawie wszystkie piłki gra do przodu.

pax

3

Panie Tomaszu

Szanuje bardzo Pana pracę. Wiem, że może się Pan czuć niedoceniony, pod newsami koszykarskimi nie ma przecież dziesiątków czy setek komentarzy. czasem jedne, dwa, czasem pięć, czasem kilkanaście, ale to od wielkiego dzwona gdy Barcelona gra z Realem lub jest powiązanie między koszykówką a piłką nożną. Ja czytam i wiem że wiele osób również. Powodzenia.

pax

3

pax

7

pax

2

W jakich ?? W czym ??

pax

16

NIe, nie nie róbcie tego.
Droga redakcjo, nie róbcie tego co robi interia lub onet. Aby zachęcić do kliknięć dają krzykliwe, przekłamane tytuły newsów aby tylko zainteresować.

Figo powiedział że: "Miałem szczęście grać w swoich czasach z wielkimi piłkarzami. Zarówno w mojej drużynie, jak i przeciwko nim. PRAWDOPODOBNIE z lepszymi niż Cristiano i Messi, to piłkarze, którzy robią różnicę większą niż inni gracze”.

Niby jeden wyraz a zmienia całkowicie odbiór tekstu.

pax

2

Drugiego takiego nie ma a to nie był najlepszy rok Leo.

Dwa lata 2011 i 2012

52 asysty, 150 bramek

pax

6

Pogadam z chłopakami z IFFHS i spytam, dlaczego go nie uwzględnili. Być powinien - ma 25 asyst.

Wiadomo, że brane są tez pod uwagę inne aspekty, kluczowe podania, procent podań itd..., ale raczej nie jest to "prawidłowy" ranking.

pax

3

pax

3

wszystko

pax

6

Asysty 2014 - ci z 10 IFFHSMessi – 20Kross – 17James - 15Iniesta – 11Toure – 10Schweinsteiger - 7Neymar – 8Modrić – 10Hazard – 12Rakitic - 13Dodatkowo Fabregas w 2014 miał 23 asysty

pax

3

Wczoraj piłka mu sie odbiła od pięty bezwiednie i dobił Messi, to nie było podanie a zostało zaliczone jako asysta, ostatnio zamiast strzelać z 7 metrów próbował przyjąć, przyjął fatalnie na klatę, piłka mu uciekła i podbiegł Neymar i dobił, znowu aysta po jego ... praktycznie stracie.

pax

3

Skoro mam pamiętać wszystkie statystyki to muszę być stary :-)

pax

3

ja naprawdę wiekowy jestem :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?