pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
NIkt za niego nie da 20, nawet 10.
Jego agent robi show i zadymę, agent i sam Monoya ogłosi że Martin w styczniu odchodzi, zostały mu 3 dni zobaczymy. Wiadomo, że nie odejdzie, ale szum trzeba było zrobić.
5
Trzeci slaby mecz Alby z rzędu - po raz pierwszy dostał zbliżone noty do przeciętnych z Atletico i Deportivo dostał noty 6,5 i nikt nie dowiedział się za co? Brak kluczowych podań, brak skutecznych wejść na skrzydło, błędy w obronie. Alba od połowy października do początku stycznia miał formę, niestety od 3 spotkań ma jej spadek. I ta trzeba sie cieszyć z tych 5,5.
1
Z ostatnich 9 spotkań Barcelony w 5 grał Montoya więc w ponad połowie. W praktycznie żadnym nie zachwycił.
nie można mówić o skreślaniu ale o realnej grze, wartości zawodnika i potencjale i tu niestety Montoya słabo wypada.
7
sam przyznałeś że mecz mu nie wyszedł, po prostu oceniajmy obiektywnie. Ktoś zagrał dobrze - dobra ocena, ktoś zagrał źle - zła ocena. Czy jak po kilku dobrych meczach zagra złe spotkanie mam go wychwalać za wcześniejsze dobre i nie widzieć złej gry w tym jednym?
Czy ten przytyk o nieznających się kibicach to do mnie?
1
Albie raczej w dół - grał co najwyżej przeciętnie -
Kolejny trzeci z rzędu niemrawy mecz Alby, w ofensywie niczym się nie wyróżnił, dwa strzały – oba niecelne, pierwszy niezły po rozegraniu stałego fragmentu gry, drugim mógłby ustrzelić figurę Kolumba na końcu La Rambli, wszystkie dogrania w pole karne niecelne i pamiętny przerzut do nikogo w 32 minucie, w obronie solidnie bez większych błędów, ale i przeciwnicy nie zmuszali go do wysiłku. Minus za niepotrzebną żółtą kartkę, którą można byłoby uniknąć (3 w sezonie). Występ przeciętny.
3
Ja uważam że Bartra zagrał jedno z najgorszych spotkań w sezonie - jego błędy były katastrofalne. Ocena 6.5 dla mnie nie odpowiada rzeczywistości. Jakby Bartra tak zagrał jutro albo z MC to pożegnalibyśmy się z dwoma tytułami.
3
Busquets
Pokazał wszystko to dla czego on jest DP a nie Mascherano. bardzo dobre czytanie gry, świetne ustawienie, nawet nie stronił od walki czy wślizgów. Jednak przede wszystkim rozegranie - mascherano 5 odbiorów i 3 przerzuty w 70 minut, Busquets 4 odbiory i 2 przerzuty w 20 minut. Grał bardziej z przodu niż mascherano przez co stwarzał przewagę. Miał ułatwione zadanie bo rywal grał w 10 a wynik był rozstrzygnięty, a jednak niewiele można mu zarzuci.
Ocena 6.5
Pedro
Kolejny mecz biegacza. Run Forrest Run – tylko po co ? W ofensywie mało widoczny, słaba współpraca z Neymarem, Messim i Rafinhą. Jak ktoś go widział na prawej obronie za Alvesa w kolejnym sezonie to niech popatrzy na jego zachowanie z 64 minuty, gdy przejął zawodnika i momentalnie odpuścił chcąc nie wiadomo z jakich przyczyn złapać go na spalonym. Zmarnowana doskonała sytuacja w 61 minucie. Bramka podnosi ocenę, niby było prosto trafić, ale jednak w 92 minucie bieg do kontry w dawno rozstrzygniętym meczu godny pochwalenia.
Ocena 4,5
1
Mascherano
Przesunięty do pomocy po raz kolejny pokazał, że nie jest to jego pozycja w systemie Barcelony. Zbyt asekuracyjnie, grał jako trzeci stoper, nawet gdy boczny obrońca był w swojej strefie. Przerzuty poniżej 50 % skuteczności, na wyróżnienie jedynie jedno podanie do Montoyi z 67 minuty i to wszystko co ugrał w pomocy. W obronie solidnie, tylko czy tego oczekujemy po przesunięciu z obrony do pomocy?
Ocena 6
Ocena Masche dla mnie jest dopuszczająca, 0,5 jest granica błędu (chociaż u Masche zawsze jest podnoszona w górę) - ale opis "solidnie, bez błysku - ocena bardzo dobra ". Gdyby inny zawodnik grał bez błysku to ciekawe czy nie adekwatniejsza byłaby ocena wyjściowa?
3
Bartra
Jedyne szczęście Bartry w tym meczu, że przeciwnikiem było Elche a nie MC, Atletico czy Real. Nie pamiętam tak słabego i tak prokurującego sytuacje Marca. 23 minuta –Bartra mija się z piłką źle obliczając jej lot, groźne uderzenie Jonathasa w długi róg, 50 minuta będąc ostatnim obrońcą próbuje kiwać i traci – mogło się bardzo źle skończyć, na szczęście zawodnik Elche się poślizgnął, 55 minuta na 16 metrze przed własną bramką Bartra podaje wprost do przeciwnika, można wciąż wyliczać. Jednym słowem najsłabszy z najsłabszym przeciwnikiem. Ocena 4,0 (gdyby to był Alves byłoby 1) i tak podwyższona za asystę.
Montoya
Każdy kolejny mecz Martina pokazuje wartość Alvesa. Bardzo słaba współpraca z Messim, pokazywał się na skrzydle ale cóż z tego kiedy wszystkie 7 dograń w pole karne było niecelnych. W ofensywie nic nie zdziałał, w defensywie wzloty i upadki, potrafił solidnie przycisnąć przeciwka pressingiem jak i zanotować głupią stratę na środku boiska zakończona groźna kontrą i strzałem w 24 minucie, w tej samej akcji stracić ponownie piłkę i dodatkowo sfaulować przeciwnika na 25 metrze od własnej bramki, kolejny błąd w 64 minucie gdy zbyt wysoko podchodzi i zostawia swoja stroną wolną, którą następnie nieudolnie będzie łatał Pedro – najgroźniejsza sytuacja Elche.
Ocena 4,5 (gdyby to był Alves byłoby 2)
1
Bartrze podniósłbym jednak za asystę. W obronie katastrofa, w ofensywie jednak ta asysta troszkę o te 0,5 mu podnosi, chociaż jak redaktorzy piszą, obrońca jest rozliczany z obrony a kwestie ofensywę to jedynie dodatek. Ja jednak zawsze jestem skłonny dodać ze działania ofensywne obrońców.
Dlatego Bartra ocena 4, tak czy inaczej słabo
38
Świetna robota a przede wszystkim obiektywna
1
Dla Ciebie Mascherano ma tylko zadania defensywne. Tu nie chodzi o zawodnika box to box, ale jednak pomocnik nawet defensywny bierze udział w rozegraniu akcji - nie twierdzę że ma grać jak Kroos, jednak cos mógłby stworzyć, szczególnie gdy drużynie nie idzie w ofensywie a przeciwnik nie jest wymagający w defensywie..
Jak pomocnicy, atakują Masche ma bronić, jak boczni obrońcy atakują Masche ma bronić, jak stoperzy atakują to Masche ma bronić, po co taki pomocnik skoro gra jak stoper?
nie chcę pisać że wybielasz strasznie postać Mascherano, wole napisać że inaczej oceniamy grę zespołu i zadania poszczególnych zawodników.
1
"odbiór, to kiedy piłka zmienia właściciela. Wybicie piłki na aut, przerwanie podania, pojedynek bark w bark to nie odbiór, ale kontrę kasują. Wracasz ślepo znowu do statystyk" - pewnie to robi jak każdy, ślepo próbujesz wykazać cos czego nie da się statystycznie wykazać.
W pierwszej połowie drużynie nie szło, jedna bramka po stałym fragmencie gry gdy Elche nie zdążyło się ustawić w obronie. Elche broniło autobusem, więc nie za bardzo się odkrywało, Mascherano grał zbytnio z tyłu i to jest mój zarzut. Gdy sam zauważasz że II linia nie ma wsparcia to uważasz że nominalny pomocnik mimo że defensywny nie powinien go udzielać, Bartra czy Pique mogą ale Mascherano nie? Sprawdziłem sobie jeszcze jedna statystykę pozycji _ mascherano - 36% podań wykonał z własnej połwoy, Busquets 26% - to pokazuje jak Mascherano schodzi blisko stoperów, nawet gdy sytuacja tego nie wymaga. pewnie podasz że Busi mógł wejść wyżej bo Elche grało w 10, tylko wtedy Elche się bardziej otworzyło i wyszło wyżej, a więc więcej zawodników przesunęli do środka pola. Wina Bartry że ma asystę i to nie jedną?
4
Frustrację , z powodu? Wygrania w weekend 6:0 na wyjeżdzie? Katalońska gazeta chciała odreagować? ostatnio całe okładki? Druga okładka w tym roku po tym jak w bezmyslny sposób Ronaldo sam dał o sobie świadectwo.
Z jakiego powodu mieliby nienawidzić Realu i Ronaldo? Mówiłem nie mierz wszystkich swoja miarą. Dalej nie napisałeś w czym Sport się pogrąża, raczej Ty się pogrążasz tekstami które nie maja odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zadałem jedno pytanie to odpowiedziałeś trzema pytaniami.
10
A czy Sport tu go obraził pisząc o recydywie ??
1
Po całym zajściu Cristiano podarował mu piłkę ze swoim autografem i koszulkę. Okazało się że syn Edimara jest fanem Ronaldo który obiecał się z nim spotkać.
2
Niekoniecznie, wszystko zależny do kogo kierujesz swoje prowokacje.
chcesz powiedzieć że każdy kibic Realu jest wartościowy dla funkcjonowania portalu o Barcelonie, czekaj, czekaj , muszę się podnieść bo spadłem z fotela :-)
23
W którym momencie się Sport pogrąża? Raczej widzę tu desperacka obronę chamskiego i durnowatego zachowania Ronaldo. Sedzia mógł nie widziec całosci zajścia, jednak po to sa powtórki telewizyjne aby niektóre rzeczy pokazać. 9 czerwona kartka Ronaldo w karierze - 5 w Realu - chyba wszystkie za chamskie zachowanie po gwizdku. ja wiem 9 czerwonych i 5 w Realu to nie recydywa.
2
Może wam się tak wydaje. mamy ciekawsze tematy do dyskusji niż hejt na inny zespól. Nie oceniaj innych swoja miarą.
3
Busquets
Pokazał wszystko to dla czego on jest DP a nie Mascherano. bardzo dobre czytanie gry, świetne ustawienie, nawet nie stronił od walki czy wślizgów. Jednak przede wszystkim rozegranie - mascherano 5 odbiorów i 3 przerzuty w 70 minut, Busquets 4 odbiory i 2 przerzuty w 20 minut. Grał bardziej z przodu niż mascherano przez co stwarzał przewagę. Miał ułatwione zadanie bo rywal grał w 10 a wynik był rozstrzygnięty, a jednak niewiele można mu zarzuci.
Ocena 6.5
Adriano
Bez błysku, bez gry ofensywnej. jak Alba grał niemrawo, to Adriano praktycznie nie było. W obronie solidnie, jednak bez kluczowych interwencji. Występ zbliżony do Alby.
Ocena 6.0
Sergi Roberto
Jedynie co można powiedzieć to, że dobrze "klepał". Nie stał się kluczowym zawodnikiem, ale nie spowalniał, nie próbował jakiś niekonwencjonalnych zagrań, Potrafił przyspieszyć krótkim podaniem grę i uruchomić Messiego, jednak nic ponad ocena dobra.
Ocena 6
4
Neymar
Aktywny, jednak tak jak w meczu z Atletico nie miał z kim grac na swojej stronie, pierwsza połowa słaba, do tego żenujące prowokacje na graczach Elche z deptaniem ich po stopach (np. 15 minuta na Damianie). Kiedyś ktoś mu za to wjedzie na wyprostowanych nogach. W 34 minucie Messi dograł mu idealną piłkę w którą najzwyczajniej nie trafił. W drugiej połowie zaczął grac swobodniej, 2 bramki po idealnych dograniach Messiego i asysta po altruistycznej postawie, w 58 minucie nie wykorzystał świetnej piłki od xaviego. Razem z Messim pociągnął zespół.
Ocena 8.0
Messi
Kolejny raz najlepszy. 2 asysty, 2 bramki, w pierwszej połowie trochę senny, brakowało przestrzeni, jednak aktywny, więcej w pomocy niż w ataku. W drugiej połowie już koncert, asysty palce lizać, pewny karny i strzał po którym Tytoń nawet nie zareagował, do tego mógł mieć jeszcze co najmniej jedną asystę. Często podbiegał do przeciwników stosując pressing, czasem jednak uspokajał, regulował tempo gry. Wydawało się jakby miał jeszcze dużą rezerwę .
Ocena 9,0
4
Xavi
Naprawdę solidny mecz generała. Jak zwykle stronił od defensywy i bardziej operował w środku niż na prawej stronie, ale przecież tak grał zawsze. W ofensywie sinusoida, kilka-kilknaście minut usypiania by po chwili podać genialna piłkę na wychodzących zawodników. Oprócz asysty ze stałego fragmentu gry, na duży plus należy zaliczyć świetne piłki do Messiego w 29 minucie, do Neymara w 58 minucie czy 61 do Pedro. Już w tym spotkaniu mógł co najmniej wyrównac rekord asyst wszechczasów. Występ więcej niż dobry.
Ocena 6,5
Pedro
Kolejny mecz biegacza. Run Forrest Run – tylko po co ? W ofensywie mało widoczny, słaba współpraca z Neymarem, Messim i Rafinhą. Jak ktoś go widział na prawej obronie za Alvesa w kolejnym sezonie to niech popatrzy na jego zachowanie z 64 minuty, gdy przejął zawodnika i momentalnie odpuścił chcąc nie wiadomo z jakich przyczyn złapać go na spalonym. Zmarnowana doskonała sytuacja w 61 minucie. Bramka podnosi ocenę, niby było prosto trafić, ale jednak w 92 minucie bieg do kontry w dawno rozstrzygniętym meczu godny pochwalenia.
Ocena 4,5
4
Mascherano
Przesunięty do pomocy po raz kolejny pokazał, że nie jest to jego pozycja w systemie Barcelony. Zbyt asekuracyjnie, grał jako trzeci stoper, nawet gdy boczny obrońca był w swojej strefie. Przerzuty poniżej 50 % skuteczności, na wyróżnienie jedynie jedno podanie do Montoyi z 67 minuty i to wszystko co ugrał w pomocy. W obronie solidnie, tylko czy tego oczekujemy po przesunięciu z obrony do pomocy?
Ocena 6
Rafinha
Nie można mu odmówić zaangażowania. Chciał i próbował wziąć na siebie rozgrywanie, niestety nic nie wychodziło. Brak kluczowych podań i straty przy próbach dryblingów pokazują jasno, że trzeba jeszcze solidniej popracować na treningach. Miał zastąpić Iniestę, niestety obecnie prezentuje podobny co najwyżej przeciętny poziom.
Ocena 5,5
6
Montoya
Każdy kolejny mecz Martina pokazuje wartość Alvesa. Bardzo słaba współpraca z Messim, pokazywał się na skrzydle ale cóż z tego kiedy wszystkie 7 dograń w pole karne było niecelnych. W ofensywie nic nie zdziałał, w defensywie wzloty i upadki, potrafił solidnie przycisnąć przeciwka pressingiem jak i zanotować głupią stratę na środku boiska zakończona groźna kontrą i strzałem w 24 minucie, w tej samej akcji stracić ponownie piłkę i dodatkowo sfaulować przeciwnika na 25 metrze od własnej bramki, kolejny błąd w 64 minucie gdy zbyt wysoko podchodzi i zostawia swoja stroną wolną, którą następnie nieudolnie będzie łatał Pedro – najgroźniejsza sytuacja Elche.
Ocena 4,5 (gdyby to był Alves byłoby 2)
Alba
Kolejny trzeci z rzędu niemrawy mecz Alby, w ofensywie niczym się nie wyróżnił, dwa strzały – oba niecelne, pierwszy niezły po rozegraniu stałego fragmentu gry, drugim mógłby ustrzelić figurę Kolumba na końcu La Rambli, wszystkie dogrania w pole karne niecelne i pamiętny przerzut do nikogo w 32 minucie, w obronie solidnie bez większych błędów, ale i przeciwnicy nie zmuszali go do wysiłku. Minus za niepotrzebną żółtą kartkę, którą można byłoby uniknąć (3 w sezonie). Występ przeciętny.
Ocena 5
6
Bartra
Jedyne szczęście Bartry w tym meczu, że przeciwnikiem było Elche a nie MC, Atletico czy Real. Nie pamiętam tak słabego i tak prokurującego sytuacje Marca. 23 minuta –Bartra mija się z piłką źle obliczając jej lot, groźne uderzenie Jonathasa w długi róg, 50 minuta będąc ostatnim obrońcą próbuje kiwać i traci – mogło się bardzo źle skończyć, na szczęście zawodnik Elche się nie poślizgnął, 55 minuta na 16 metrze przed własną bramką Bartra podaje wprost do przeciwnika, można wciąż wyliczać. Jednym słowem najsłabszy z najsłabszym przeciwnikiem.
Ocena 3,5 (gdyby to był Alves byłoby 1)
Pique
Kolejny bardzo dobry występ Piqenbauera. Praktycznie wszystkie wrzutki w pole karne były jego, czyścił bardzo dobrze, włączał się też do akcji ofensywnych, próbował rozgrywać. Bramka jako wartość dodana. Mogłoby być minimalnie wyżej gdyby nie dwie straty w 48 minucie, ale i tak najlepszy z obrońców.
Ocena 7
32
Wspaniałe jest to jak egoistyczny Messi pracuje dla całego zespołu a szczególnie dla Neymara. pomoc w rozwój Juniora jest niesamowita. 43 % bramek Neymara padło po podaniach Messiego, a tylko 14 % bramek Messiego po podaniach Neymara. Te dwie grafiki pokazują ile jeszcze musi popracować Neymar aby zbliżyć się do Messiego,
Messi do Neymara, 1 piłka do tyłu, 2 w poprzek, 8 do przodu
Neymar do Messiego - 1 piłka do przodu, 3 do tyłu, 8 w poprzek
1
Wątpię, czy była to zasługa Mascherano, że nie było kontr, jego odbiory to liczba 5 - czyli dość słabo zważywszy na jego pozycje i na jak to nazywasz "świetnie gra na wyprzedzenie". trzy celne przerzuty na cały mecz z skutecznością poniżej 50 % to nie jest dobry wynik. Akuratnie w tym meczu Barcelona grała bardzo cofnięta mimo że miała piłkę, wszystkie doskonałe dogrania xaviego były właśnie z głębi pola. Pique potrafi strzelić, Bartra asystować a Mascherano jako pomocnik ma tylko zadania defensywne ? hmm trudno mi w to uwierzyć. Zgoda z taktyka bocznych obrońców (jakos byłem pewny że nawiążesz do Alvesa), jednak nie zawsze oni ida do przodu i nie zawsze idą w jednym momencie obaj. nie wiesz jakie zadania mu przydziela Lucho, ja go rozliczam z zadań jakie powinien spełniać DP, czyli odbiór ale i wsparcie ataku. Ty wiesz co wymaga od poszczególnych zawodników Lucho i jaką im wyznacza taktykę, ja tylko zgaduję. W tym meczu ewidentnie wsparcia potrzebowała II linia, szczególnie w pierwszej połowie, to nie był mecz na wymianę z rywalem, ale Barcelona miała piłkę 75% spotkania a Elche broniło 11 zawodnikami, więc nawet w chwili przejęcia nie było komu dograć piłki.
1
Raczej Masche powinien pomagać xaviemu w rozegraniu. Powiem szczerze, że wczoraj pracowałem i oglądałem "na żywo" od połowy druga połowę i pierwszą później i pierwsza połowa była słaba. xavi niezłe piłki posyłał ale incydentalnie a Masche jak dla mnie sie gubił w rozegraniu. On ma taka manierę ustawiania się w pozycji "wysuniętego stopera" czy gra na stoperze czy DP, Te przerzuty w większości byly nieskuteczne, przy autobusach trzeba wspierać pomoc i atak bo inaczej nie da się zrobić przewagi gdy przeciwnik muruje sie 10 zawodnikami. Pomoc była eksperymentalna ale... chłopaki graja ze sobą od lat, trenują razem codziennie. Tu nie zawiodło zrozumienie czy zgranie a sam pomysł. Cudów nie oczekuje ale Barcelona to Barcelona, pierwsza połowa była naprawdę słaba.
2
Tak masz rację w sumie Doni tez. Messi pobił ten rekord a później poprawił go Bojan.
8
Taka rubryka z pobitym rekordem powinna być zawsze gdy Messi strzeli bramkę w lidze hiszpańskiej lub lidze mistrzów. Jest najlepszym strzelcem w la Liga i LM.
Messi pobił kolejny rekord ilości strzelonych bramek - swój rekord :-)