pax

4

Co się dzieje z komentarzami, że są usuwane?

pax

1

Nie rób mi takiej reklamy, bo się boję że nie udźwignę odpowiedzialności i oczekiwań, a teraz poziomu po Twoim tłumaczeniu :-)

Ale dzięki za słowa :-)

pax

3

Wiesz Karolu, to nie jest tekst polemiczny, raczej chłodna prezentacja faktów. na czym miałaby polegac polemika? Tylko trzy sfery tu widzę.
1) udowodnienie że ktoś jest lepszy
2) pokazanie błędów w opracowaniu (np. zła grupa badawcza, nieprecyzyjne dane).
3) sensu robienia takich zestawień ze względu na zbyt dużą ilość zmiennych

Ad.1 Doskonale wiemy, że nie ma drugiego takiego zawodnika, najbardziej zbliżony jest Ronaldo, ale on jest w praktycznie przy każdej statystyce porównany i wypada gorzej, więc kto?
ad 2. nie mając dostępu do materiałów źródłowych, nie jesteśmy tego sprawdzić.
Ad.3 Tu możliwa jest jakaś dyskusja, po co to komu, że dużo zależy od taktyki , że dużo zależy od innych zawodników drużyny, czy gra się na takiego zawodnika czy nie, czy zajmuje miejsce bliżej pola karnego czy nie itd...
pozdrawiam i fajnie że ktoś z redakcji cos tu dodał od siebie

pax

4

Jeden spróbuje jednak przez redakcję opublikować, bo szkoda mi tabelki. napisałem krótki felieton o asystentach w Barcelonie, czyli roli pomocników. Jednak redakcji mi odpisała że tekst jest zbyt długi bo na 4 strony i muszę skrócić do 2 stron a wtedy się dopiero łaskawie zastanowią czy w ogóle opublikują. Szkoda mi tabelki bo zrobiłem tabelaryczne opracowanie top 20 asystentów z ostatnich 15 lat z podziałem na rok po roku i szkoda mi tego nie pokazać. Niby tabelka, ale trochę pracy w to poszło.

pax

2

jak widać jedynie co wyraziłeś to próbę obrażenie mnie i używania wyzwiska. Każda próba jakiejkolwiek kulturalnej , merytorycznej dyskusji z zwolennikami CR7 czy Realu tak się kończy.
Cała twoja argumentacja (bo kwestia gry głowa jest ujęta w felietonie) sprowadza się do kwestii że Artykuł jest nie obiektywny bo za strzał zza pola karnego uważa strzał za linii 16 metrów a nie strzał z 35 metrów.

Jakie klapki na oczach, wystarczy zrozumieć tekst. Ronaldo gorzej strzela z dystansu a Messi lepiej, jeden używa siły, drugi techniki. Jedynym wyznacznikiem jest skuteczność. Ronaldo strzela bramkę raz na 25 strzałów a Messi 4 bramki na 25 strzałów. Jeden strzela mocno, drugi technicznie, ale to jest bez znaczenia bo liczy się efekt tych strzałów. A tu jak prawie we wszystkim Messi bije na głowe Ronaldo.
dobranoc :-)

pax

2

Don o czym Ty piszesz, jakie zerżnięcie i plakiat. napisałeś że to cytat z knigi więc niepotrzebnie się tłumaczysz, jeszcze dałeś w cudzysłowiu. Nie, nie czytałem przyznam szczerze, teraz czytam pomału Barcelona. życie, pasja, ludzie.
Twój cytat mi się spodobał i pomyślałem, że jest z jakiegoś fajnego artykułu którego nie czytałem i wstukałem cytat w gogle i wynik znasz.

pax

2

Bo on czasie meczu głowy używa do myślenia :-)

pax

2

pax

1

pax

2

I uwierz mi Vito, to nie jest nasze ostatnie słowo :-)
My się rozkręcamy :-)

Co do wczorajszego tekstu to była potrzeba chwili i tekst prosto z serca, z ogólnego wkur...... iż kolejny i kolejny redaktor przyłącza się do medialnej nagonki na Leo.

Wiesz, że ja raczej to już totalny underground i persona non grata więc raczej nic nie puszczę w eterze na open stronie między newsami. Chyba tak co 3 tygodnie w komentarzach tak jak wczoraj będę wypuszczał jakiś przydługi tekścik, mam dwa felietony już napisane i pomysł na trzeci. Jak czas pozwoli to coś się jeszcze napisze.

Fajny cytat - Messi. Uwierz w siebie :-)
pozdrawiam

pax

1

A kto tu pisał o wyniku, napisałem tylko że byle Alves zgasił go przy każdej akcji jak chciał. Przy trzeciej bramce to nie tyle cudowny Isco co fatalny Iniesta i Mascherano. Co by zrobił Isco gdyby mu Iniesta piłki nie podał.

pax

3

pax

1

Piszesz że Ronaldo ma lepsze strzały z dystansu. Na jakiej podstawie tak piszesz, ja dodam że ta statystyka przedstawiona podała że Ronaldo ma prawie trzy razy gorszą skuteczność, ja dodam że obaj od sezonu 2009/2010 do chwili obecnej stzrelili taką samą ilość bramek za pola karnego po 45 bramek.

pax

2

pax

4

pax

4

pax

8

Proszę Cię widziałem ostatnie GD - Isco zgaszony, Ronaldo nie radził sobie z Alvesem i jego frustracja w 90 minucie zakończona kartką, w ostatnim GD jedynie Marcelo robił coś więcej po stronie Alvesa ale w chwilach gdy krył go Xavi lub powinien Iniesta.
Alves w 37 minucie po kilku próbach minięcia i dryblingów Marcelo odbiera piłkę Marcelo, podobnie zabiera spod nóg piłkę Isco w 2, 29 czy 40 minucie, dokładając do tego odbiór wślizgiem na Ronaldo w polu karnym który składał się do strzału w 67 minucie.

Ronaldo nie radzi sobie z Alvesem, czasem mu się coś uda, ale ogólnie przegrywa większość pojedynków.

pax

4

Tylko Alves zgasił go jak peta w ostatnim GD.

pax

2

To czemu nie przetłumaczyłeś? Wchodzisz na ta stronę więc jesteś kibicem, czemu nie przetłumaczyłeś, nie usiadłeś i kilka godzin nie tłumaczyłeś, przegotowałeś, tekst, zredagowałeś itd...
Potrafisz cos napisać rzeczowo czy tylko pisać o ekskrementach?

pax

4

O defensywie jest, a o strzałach głowa tez jest tylko włączone są one jako strzały ogólnie bez podziału na głowę, prawa nogę czy lewą. Porównanie dotyczyło nie tylko prostych statystyk bramek i asyst w tu i tak Messi bije Ronaldo 2009/2010-2013/2014, ale wkładu w gre drużyny, umiejętność samemu stworzenia sobie sytuacji itd...

pax

5

I jeszcze jedno przez lata gry gdy zdobywał Złote Piłki, gdy był najważniejszym trybikiem w zespole nie był najlepiej opłacanym zawodnikiem (nawet nie w pierwszej piątce), dopiero ubiegłoroczny kontrakt dawał mu ten status.
Michael Jordan 18 lat temu za 3 lata gry w Chicago dostał 100 milionów dolarów, kontrakt Messiego skończy się za 3 lata, jeśli miałby być przedłużony to nie oszczędzałbym na tym. Piękna piłkarska kariera, symbol klubu, już w wieku 27 lat legenda.

pax

13

Najpiękniejsze w Messim jest to, że zawsze gra dla drużyny. To nie jest typowy egzekutor nastawiony na wykończenie kreacji kolegów, ale najbardziej i najlepiej dostrzegający kolegów z drużyny gracz. Przy nim tacy zawodnicy jak Pedro mogli osiągnąć to co osiągnęli, w okresie Messidependencii xavi pobijał swoje rekordy strzeleckie dzięki podaniom Messiego. To był rodzaj symbiozy - Messi trafił do zespołu w którym mógł się realizować piłkarsko i dał mu szansę, gdy był jeszcze bardzo młody a zespół wygrywał tytuły.

Chciałbym, aby niektórzy krytykanci zrozumieli w jakich czasach żyją i że mają szansę oglądać kogoś kto w każdym meczu robi rzeczy niesamowite a w co drugim cuda. Ktoś taki nie rodzi się codziennie. Zapewne za 20-30 lat będzie ktoś taki dobry jak Messi, kto zdominuje piłkarsko czasy w których żyje, tylko czy aby na pewno będzie grał w Barcelonie? Mamy fenomen i cieszmy się z tego. Pobity rekord Zarry przetrwa dziesiątki lat, rekord asyst a z pewnością go pobije co najmniej kilka, pozostaje wyśrubowanie rekordu LM i kolejnych zespołowych pucharów. Rozmawiamy wciąż o 27 latku.

pax

1

Mam jeszcze jedno pytanie?
Jak Ci się udało przepchnąć taki tekst. Wkleiłem go sobie do worda na standrard (12 TNR) - łącznie wyszło 20 stron. Mi redakcja napisała że tekst maksymalnie 2 strony a z tabelką czy czymś takim łącznie 3 strony. To Twoje tłumaczenie jest 7 razy obszerniejsze, jak tego dokonałeś, że redakcja się zgodziła?
ps. Cieszę się w sumie że wczoraj puściłem w komentarzach swój tekst o Messim, przynajmniej przez chwilę w cules uzyska uznanie, a co po niektórzy przejrzą na oczy.

pax

3

Uznania chyba dla Korbela.

pax

3

bo się zaczerwienię :-)

Gratulację i obyśmy działali dalej

pax

6

Tylko zauważ jedno, aby taką charakterystykę zrobić musisz mieć przynajmniej jakieś determinanty zbieżne, np. poziom przeciwników - dlatego jest to najbardziej zbliżona statystyka do ideału bo mówi o zawodnikach grających w tej samej lidze, mającej tych samych przeciwników na tym samym poziomie. Zgoda, że ciężko porównywać grę w różnych zespołach, bo różnic może i taktyka ogólnie drużyny i poziom pozostałych zawodników. Jednak kilka kwestii jest bezspornych, np. procent celnych strzałów z dystansu.

pax

21

Wiesz, że ten tekst nie tylko uderzy w ronaldofanów ale jest też nie do końca poprawny politycznie wśród wielu barcelonismo. To co pisałem wczoraj. Messidependencia pełną gębą jak widać, zaraz będzie wniosek że zbytnie uzależnienie od Messiego doprowadziło do braku umiejętności pozostałych zawodników, Barcelona to nie Messi, itd...
Co do strzałów z dystansu to kiedyś ręcznie robiłem takie statystyki od sezonu 2009/2010 do 2013/2014 mimo, iż Messi wielokrotnie rzadziej uderzał z dystansu strzelił tyle samo bramek co Ronaldo - po 43.

pax

3

Korbel, naprawdę świetna robota.
Oby więcej takich wartościowych tekstów.
Gratuluję.

pax

1

Z różnych powodów. Redakcja nie uczestniczy w "życiu" portalu, bo jest zajęta tłumaczeniami i innymi pracami związanymi z serwisem. Od wakacji mamy zalew tych newsów plotkarsko-transferowych i liczą się kliknięcia. wszyscy mamy mniej czasu. bardzo się polaryzuje sytuacja na serwisie.Co raz mniej dyskutantów mających coś do powiedzenia. Brakuje tez rzeczowych tekstów pd którymi można wejść w polemikę, dyskusję.
naprawdę do tamtej dyskusji z linku trzeba było się solidnie przygotować, sprawdzić statystyki, wyciągnąć wnioski, przedstawić argumenty itd...
Trochę tego brakuje.

pax

12

Piękna bramka Marqueza i Pep taki młody i czarny :-)
Asysta Messiego do Abidala wybitna, jedna z najwspanialszych jakie widziałem.

Strzał Mathieu też świetny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?