pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Jak zwykle podwyższone oceny Inieście i Albie.
Alba – po świetnych 2 miesiącach drugi z rzędu słabszy mecz Alby, mimo że druga połowa była już lepsza w jego wykonaniu. Bardzo rzadko wchodził na obieg a jak się na to decydował to zawsze dostawał piłkę z czego nic nie wynikało, jego akcje nie stanowiły zagrożenia dla Atletico, wszystkie próby dograń w pole karne były niecelne. W obronie dość solidny jednak kilka razy dopuszczał do dośrodkowań, do tego kilka niepotrzebnych strat w tym ta z 85 minuty gdy nieudana próba nabicia zawodnika skończyła się przejęciem i natychmiastową wrzutką do Mandziukicia, jednak Alves przeciął lot piłki.
Iniesta – kolejny mecz bez historii, niby starał się , niby było lepiej niż w poprzednich spotkaniach, niby. Dwa strzały (jeden zablokowany, drugi w środek) Kolejny mecz z 0 dorobkiem kluczowych podań. Tylko jeden udany drybling (widocznie przyjąłem inna metodologię) to zbyt mało na zrobienie przewagi, jedna penetracja pola karnego w 36 minucie, po raz kolejny bał się wziąć odpowiedzialność za spotkanie, gra bardzo asekuracyjna, często spowalniająca. Nic ponad przeciętny występ don Andresa.
2
Co innego krytyka zasłużona na forum w Polsce a co innego bezpośrednia mobilizacja na stadionie. Suarez jak na razie jest ewidentnie pod formą, ma elementarne problemy z przyjęciem piłki, rozumiem że powinniśmy go wspierać z drugiej strony jednak nie powinniśmy bać się nazywać sprawy po imieniu.
Wszyscy chcą aby odpalił :-)
4
Bo ja zawsze faworyzuję Albę
Moje ostatnie 5 ocenianych spotkań obu zawodników
Deportivo
Alba 5,5 Alves 6,5
Athletico
Alba 7,5 – Alves 6,5
Espanyol
Alba 6,5 - Alves 5,5
Valencia
Alba 5 – Alves 4,5
Apoel
Alba 7 – Alves 6,5
średnia
Alba 6.3
Alves 5.9
Tak, tak faworyzuję Alvesa kosztem Alby, ech szkoda gadać.
1
Chodziło raczej o ogólna grę Sergio w ofensywie, wczoraj grał bardzo cofnięty. Co do karnego, hmmm, dostał kopniaka, tylko czy wykazał się jakoś aktywnością, że tzw. "wywalczył karnego"?. Ocena bardzo dobra za mecz - mi się wydaje bobra. Oglądałem jeszcze dwa razy mecz. Nie jestem w domu, dzięki za wiesz co, wieczorem przejrzę :-)
2
Od kilkunastu dni nie pisałem o jednym i drugim. Od dawna nie wypowiadałem się o Alvesie. Tutaj skomentowałem jego grę jako jednego z dziesięciu, a jednak o nim wszyscy tu mówią.
1
Iniesta tak bardzo nie operował, już bardziej Neymar za mało ścinał do pola karnego przez co zostawał na skrzydle.
3
Nie, dziękuję, byłyby bardzo burzliwe obrady :-)
2
Zgadza się. Alves u mnie najwyżej oceniony. Nie co ja mówię, najwyżej oceniłem Pique, to pewnie drugi najwyżej oceniony, nie co ja mówię drugi to Mascherano, więc co trzeci? Tak razem z Busquetsem i Messim. No rzeczywiście napisałem, że najlepszy. Chyba nie wiem co napisałem.
4
Neymar – W wczorajszym meczu jeździec bez głowy. Bardzo aktywny co nie przekładało się na jakikolwiek efekt oprócz 17 strat. 4 udane dryblingi i 1 kluczowe dogranie lekko ratują ogólne wrażenie. Lewa flanka najsłabsza w dzisiejszym spotkaniu. Ocena 5.
Kluczowe podania – 1
Przerzuty - 0
Drybling - 4
Strata – 17
Odbiory - 1
Messi – kolejny bardzo aktywny mecz Argentyńczyka – ogólne wrażenie bardzo dobre, statystyki w tym spotkaniu jednak za dobre na ogólny pogląd gry, 6 przerzutów, 8 dryblingów i 3 odbiory przy 12 stratach, jednak złe uderzenie w 12 minucie, a przede wszystkim złe rozegranie akcji po własnym odbiorze w 89 minucie mogło już na Camp Nou zakończyć rywalizację, ogólnie bardzo dobrze, co dla Leo raczej dolna granica ocen. Ważna bramka, niby dobitka po niestrzelonym własnym karnym, ale wynik się liczy. Ocena 7.
Kluczowe podania – 0
Przerzuty - 6
Drybling - 8
Strata – 12
Odbiory - 3
2
Rakitic – zaczął bardzo dobrze, pierwsza połowa to zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników tej części meczu. Dwa kluczowe dogrania, z czego świetna piłka do Suareza powinna dać mu asystę. Zaczyna dobrze rozumieć się z Messim i Alvesem co widać przy tworzeniu przewagi na prawym skrzydle. Tym razem słabszy mecz w destrukcji – tylko jeden odbiór. W drugiej połowie przygasł. Ocena 6.5.
Kluczowe podania – 2
Przerzuty 4
Drybling - 0
Strata – 6
Odbiory 1
Suarez – nie za to zapłacono 80 milionów. Kolejny mecz w którym Luis nie radzi sobie z przyjęciem piłki, braki techniczne skutkują spowalnianiem akcji, stratami i słabym wykończeniem. Już w 4 minucie fatalnym przyjęciem spóźnił podanie przy dobrze zapowiadającej się kontrze, następnie fatalne przyjęcie po dobrej piłce od Alvesa w 22 minucie i fatalne przestrzelenie z 6 metrów. Dodając 11 strat i 0 odbiorów i kilkukrotne próby wymuszenia faulu, nie da się nie wystawić oceny 3.
Kluczowe podania – 2
Przerzuty - 0
Drybling - 0
Strata – 11
Odbiory - 0
2
Busquets – bardzo dobry mecz defensywnego pomocnika, ciężko pracował przez całe spotkanie, wygrywał prawie wszystkie górne piłki w środkowej strefie boiska, 10 odbiorów przy 1 stracie robią wrażenie. Karny na nim raczej bez jego udziału. Jako zarzut słaba gra ofensywana – nie udzielał się w rozegraniu, bardzo asekuracyjnie przez co w meczu ze zdecydowaną przewagą w posiadaniu stawał się mało niewidoczny. Przeważnie gra wyglądała jakby był jednym z ŚO przy wyjściu obu bocznych obrońców do przodu. Ocena 7.
Kluczowe podania – 0
Przerzuty -0
Drybling 0
Strata – 1
Odbiory – 10
Iniesta – kolejny mecz bez historii, niby starał się , niby było lepiej niż w poprzednich spotkaniach, niby. Dwa strzały (jeden zablokowany, drugi w środek) Kolejny mecz z 0 dorobkiem kluczowych podań. Tylko jeden udany drybling to zbyt mało na zrobienie przewagi, jedna penetracja pola karnego w 36 minucie, po raz kolejny bał się wziąć odpowiedzialność za spotkanie, gra bardzo asekuracyjna, często spowalniająca. Nic ponad przeciętny występ don Andresa.
Kluczowe podania – 0
Przerzuty - 3
Drybling - 1
Strata – 8
Odbiory 3
2
Alves – bardzo dobry mecz diabła tasmańskiego, bardzo aktywny w ofensywie, wielokrotnie klepiąc na jeden kontakt z Messim i Rakiticiem rozmontowywał obronę Atletico (12,29,65), gra ciągle do przodu, nie spowalniał. W 22 minucie idealnie obsłużył Suareza który, gdyby przyjął piłkę byłaby sam na sam z bramkarzem, świetnie rozprowadzał na skrzydle Suareza i Rakiticia. Wydaje się jakby miał więcej zadań ofensywnych niż defensywnych. W obronie nie miał większych błędów, w 35 minucie zagapił się przez co Siqueira przy bierności Pique dośrodkował. Bardzo aktywny w pressingu w każdej strefie boiska. Ilość strat zneutralizowana ilością odbiorów. Ogólnie ocena bardzo dobra. Ocena 7.
Statystyki
Kluczowe podania -1
Przerzuty – 1
Drybling – 1
Straty 10
Odbiory - 10
Pique – bardzo solidny w defensywie, kluczowe zatrzymanie akcji trochę przypadkowe, ale najważniejsze że akcję zneutralizował, dobrze walczył w powietrzu, 4 dobre przerzuty, czasem wspomagał druga linię. Jeden z najlepszych na boisku – 8 odbiorów, 1 strata. Raz asekurując prawe skrzydło dał się dośrodkować Siqueirze, gdy Griezman oddał strzał głową w 35 minucie. Ocena 8.
Kluczowe podania – 0
Przerzuty 4
Drybling 0
Strata – 1
Odbiory 8
4
Alba – po świetnych 2 miesiącach drugi z rzędu słabszy mecz Alby, mimo że druga połowa była już lepsza w jego wykonaniu. Bardzo rzadko wchodził na obieg a jak się na to decydował to zawsze dostawał piłkę z czego nic nie wynikało, jego akcje nie stanowiły zagrożenia dla Atletico, wszystkie próby dograń w pole karne były niecelne. W obronie dość solidny jednak kilka razy dopuszczał do dośrodkowań, do tego kilka niepotrzebnych strat w tym ta z 85 minuty gdy nieudana próba nabicia zawodnika skończyła się przejęciem i natychmiastową wrzutką do Mandziukicia, jednak Alves przeciął lot piłki. Ocena 5,5.
Kluczowe podania – 0
Przerzuty – 2
Drybling – 0
Straty – 8
Odbiory - 6
Mascherano – bardzo dobra gra w odbiorze, jeden z filarów drużyny, 9 odbiorów i 1 strata, nie udzielał się jak zwykle w ofensywie (tylko dwa przerzuty), jednak gra obronna wystarczy do wystawienia oceny 7,5.
Kluczowe podania – 0
Przerzuty – 2
Drybling – 0
Strata – 1
Odbiory 9
1
Bo alves to alves. Nie dość że czarny to zresztą banany. A tak na poważnie zagrał dużo lepiej od alby ale oceniany jest za nazwisko a nie za grę.
1
Ile razy dośrodkowywał w meczu ??
5
W pierwszej połowie:
odbiory
Alves - 6
Mascherano - 5
Pique - 5
Busquets - 5
Iniesta - 2
Alba - 1
Messi - 1
Neymar - 1
straty
Neymar - 11
Messi -6
Suarez - 6
Alves - 6
Alba - 4
Iniesta - 4
Rakitic -3
Busquets -1
Drybling
Messi - 4
Neymar -1
Alves - 1
Przerzuty
Messi -4
Rakitic -3
Iniesta - 2
Pique-1
Alves-1
Kluczowe podamoa
Suarez -2
Rakitic-1
Wrzutki - wszystkie niecelen
Alba 2
Alves -1
Messi-1
Rakitic-1
1
Alves bardzo dużo biegał, stosował presing bardzo mocny - w pierwszej połowie mial 6 strat ale i 6 odbiorów, Alba 4 straty i 1 odbiór.
1
Moje ostatnie 5 ocenianych spotkań obu zawodnikówDeportivoAlba 5,5 Alves 6,5AthleticoAlba 7,5 – Alves 6,5EspanyolAlba 6,5 - Alves 5,5ValenciaAlba 5 – Alves 4,5Apoel Alba 7 – Alves 6,5Alba 6.3Alves 5.9Tak, tak faworyzuję Alvesa kosztem Alby, po prostu nie daje się ogólnoforumowej propagandzie.
1
NIe zawsze, ostatnie mecze oceniałem wyżej Albę, jednak gdy Alves zagra spotkanie lepiej to chyba mam prawo to napisać bez zarzutu o hipokryzję.
2
Alba zawsze jest lepszy od Alvesa
2
Wejścia Alby robily więcej? Alves - idealne dogrania do Suareza który byłby sam na sam gdyby przyjał piłkę, kluczowe podanie do Iniesty, kilkanaście świetnych szybkich klepek z Messim i w obronie solidniejszy dzisiaj od Alby.
1
Alba miał fatalne błędy w obronie, m.in w 85 minucie gdy na własnej połowie próbował nabić zawodnika Atletico i skończyło sie groźną kontrą i wrzutka w sytuacji której Alves ratował sytuację. Wrzutki Alby były niecelne, miał dwa dobre wejścia jednak one nic nie wnosiły, oprócz tego był mało aktywny.
4
Alba taka sama ocena jak Alvesa według głosujących. wielomiesięczna nagonka robi swoje.
0
Masche też grał dobrze
1
tak
1
Zgadza się nic nie gra, nie walczy, zero dryblingów, dokładnych podań, zero rozegrania, zero odbiorów
1
Dziękujemy za moralizatorstwo.
1
tzn.?? nie krytykujemy że przyjęcie ma na poziomie II ligi polskiej bo w piłke gra od 2,5 miesiąca a nigdy wcześniej futbolówki przy nodze nie miał.
0
?????
1
Niestety nie pamiętam, co nie oznacza że nie przyznaję Ci racji. Po prostu nie pamiętam.