pax

2

ostatnie mecz Elche
Jedyne szczęście Bartry w tym meczu, że przeciwnikiem było Elche a nie MC, Atletico czy Real. Nie pamiętam tak słabego i tak prokurującego sytuacje Marca. 23 minuta –Bartra mija się z piłką źle obliczając jej lot, groźne uderzenie Jonathasa w długi róg, 50 minuta będąc ostatnim obrońcą próbuje kiwać i traci – mogło się bardzo źle skończyć, na szczęście zawodnik Elche się poślizgnął, 55 minuta na 16 metrze przed własną bramką Bartra podaje wprost do przeciwnika, można wciąż wyliczać. Jednym słowem najsłabszy z najsłabszym przeciwnikiem.

Bramka z Ajaxem gdy zaliczył błąd przy Miliku.
Kolejna bramka z Almerią - Bifouma pokazał jak wolny jest Bartra co już i tak wiedzieliśmy.

Bartra ma potencjał i talent, ma wszystkie cechy aby być świetnym stoperem, walczy, dobrze gra głową, jednak zdarzają mu się dziecinne błędy i to powinien wyeliminować. Może być jednym z najlepszych na świecie, na razie jest w Barcelonie jest 4 stoperem.

pax

1

Nie rozumiem Twoje zdania o potrzebach fizjologicznych, chyba nie chcesz sprowadzić dyskusji do tego poziomu? Nie wiem, pytam.
Jestem nie obiektywny? Wykaż to. Skoro uważasz, że Montoya nie nadaje się na PO jako box to box to w systemie gry Barcelony się nie na da, skoro nie widzisz jego potencjału ofensywnego to tylko przyznam Ci rację. Co do ofensywy, on jej nie ogarnia.
Ostatni mecz z słabiutkim Elche
W defensywie wzloty i upadki, potrafił solidnie przycisnąć przeciwka pressingiem jak i zanotować głupią stratę na środku boiska zakończona groźna kontrą i strzałem w 24 minucie, w tej samej akcji stracić ponownie piłkę i dodatkowo sfaulować przeciwnika na 25 metrze od własnej bramki, kolejny błąd w 64 minucie gdy zbyt wysoko podchodzi i zostawia swoja stroną wolną, którą następnie nieudolnie będzie łatał Pedro – najgroźniejsza sytuacja Elche.
W kaądym meczu tak gra, sytuacje z RSSS też wymienić jak go Canales kręcił?

pax

1

Dla mnie najlepszy to był Roland w finale Agassi- Medwiediew w 1999. Ale kto to pamięta :-)

pax

2

On gra tak od 1,5 roku, to nie są inne zadania, tylko on stracil cos co go robiło crackiem i bycie 4 lata z rzędu w pierwszej czwórce FIFA. Za Martino grał tak samo a nawet jeszcze bardziej schowany bo dublował się często z Fabregasem. Xavi gra bardzo cofnięty, Busquets to defensywny pomocnik - zaraz będzie że gramy trzema defensywnymi pomocnikami.

pax

1

Pedro nie jest od ubezpieczania boków obrony, dobrze w miarę to wygląda z Rakiticiem bo on nie asekuruje Alvesa jak wypisują co po niektórzy ale gra jako prawy pomocnik, natomiast gdy gra Xavi to on gra jako Środkowy pomocnik i wtedy są dziury na prawej stronie, bo Alves wszystkiego nie załata.
Pytanie ejst czy wolisz Montoyę za Bartrę, Adriano czy za Alvesa ?

pax

4

W tym meczu chciałbym jedynie przełamania Iniesty, chłop gra słabo od prawie 2 lat a fatalnie od roku, asysty w lidze nie zaliczył od ponad dwudziestu spotkań - ostatnia bramkę i asystę zdobył w marcu 2014 roku, prawie 11 miesięcy temu.
Życzyłbym mu świetnej gry i chociaż asysty.
A drużynie korzystnego wyniku.

pax

1

ostatnio zagrał w 5 spotkaniach na 10 więc przynajmniej ostatnio się ogrywa. Wątpię, aby w przyszłym sezonie był podstawowym PO jeśli Alves odejdzie, będą rotacje - Montoya-Adriano-Bartra bo Monotoya jednak to nie ten poziom piłkarskiego rzemiosła.

pax

2

A może chce go "zmusić" do jeszcze większej pracy i zaangażowania? nie wiem jak się angażuje na treningach, w meczu mu słabo wychodzi.
Po to klub łożył na jego piłkarskie wykształcenie przez 15 lat (od 9 roku życia jest w Barcelonie) aby zawrzeć odpowiednią klauzule odejścia. Skoro nikt go nie chce kupić to chyba jest cos na rzeczy, jeśli chcą go kupić za 3-5 milionów to logiczne że klub się nie zgodzi.

pax

7

A uważasz, że powinien grać pokazując to co pokazał w ostatnich spotkaniach ?

pax

2

Większość wychowanków tak kocha klub - Busquets, Xavi który odrzucił umowę z Kataru czy USA, Iniesta, Pique.
Niestety ten sezon nie jest udany dla niego, robi błędy, prokuruje sytuacje, nie nadąża za napastnikami.

pax

1

Bartra zagrał ostatni mecz ligowy fatalnie a Montoya ostatnie kilka spotkań po prostu słabo.

pax

1

Cieszę się że zostały zmniejszone rotacje w składzie, szczególnie w ataku.
jedynie rotacje które teraz występują to ŚP - Xavi, Rakitic, Sergio - niech walczą o pierwszy skład, i PO - Alves Montoya - niech też konkurują.
Sztywny skład na razie to: Pique, Busi, Neymar, Messi, Suarez.
Alba po świetnym listopadzie i grudniu ewidentnie przyhamował w 4 ostatnich spotkaniach, ale i tak Adriano już tylko jako zmiennik, Mascherano solidnie oprócz katastrofalnego meczu z Atletico. Iniesta jednak powinien odpocząć. Mam nadzieję że się dzisiaj przełamie.

pax

2

No tak czasem jest, przeważnie 70% ocen jest dobrych, ale 3-4 zawodników zupełnie nie adekwatnie zostają ocenieni - niektórzy często w górę inni często w dół. Przeważnie dotyczy to tych samych zawodników. W ubiegłym sezonie Bartra był najwyżej ocenionym zawodnikiem, przebijając wszystkich w tym Messiego.

pax

1

Mnie się nie pytaj czemu gra Iniesta, bo powinien troszkę na ławce posiedzieć. Każdy ma prawo do słabszego dnia, tak jak trener do swoich decyzji. Pique trochę posiedział i obecnie jest najlepszym stoperem w drużynie. Bartra ma wielki talent i potencjał, ma szanse być najlepszym defensorem drużyny, ale jeszcze zbyt często zdarzają mu się szkolne błędy, nie chodzi mi o jego brak szybkości, ale głównie pojedynki jeden na jeden, brak zdecydowania - np. Milik w meczu z Ajaxem.

pax

1

Oceniam zawodników po meczu, tak dla siebie, analizuję ich grę, robię własne statystyki.

pax

2

Munir się jednak nie sprawdził i został cofnięty do II zespołu, Pedro ma inny status w klubie na który sobie zapracował. Nie chodzi nawet kto dostawał ile szans na grę, ale co by było gdyby wszyscy zawodnicy szerokiej kadry zaczęli domagać się gry w pierwszym składzie bo jak nie to bojkot, strajk i foch.

pax

1

Mają już sztuczne stoki ze sztucznym śniegiem pod dachem. Kto bogatemu zabroni.

pax

1

Ostatni mecz zagrał bardzo słabo, więc ława.

Jedyne szczęście Bartry w tym meczu, że przeciwnikiem było Elche a nie MC, Atletico czy Real. Nie pamiętam tak słabego i tak prokurującego sytuacje Marca. 23 minuta –Bartra mija się z piłką źle obliczając jej lot, groźne uderzenie Jonathasa w długi róg, 50 minuta będąc ostatnim obrońcą próbuje kiwać i traci – mogło się bardzo źle skończyć, na szczęście zawodnik Elche się poślizgnął, 55 minuta na 16 metrze przed własną bramką Bartra podaje wprost do przeciwnika, można wciąż wyliczać. Jednym słowem najsłabszy z najsłabszym przeciwnikiem.

pax

2

Od razu fatalnie. Redakcja oceniła go na 6.5 to musiał grać dobrze, baa bardzo dobrze, no może bardzo dobrze minus. :-)

Oczywiście że zagrał fatalnie, jego straty mogły się skończyć bramkami, bardzo słaby występ.

pax

2

Ciekawe jakby Pedro tak zrobił, że nie przychodzi na treningi chcąc wymusić przesunięcie Neymara na rezerwę, albo Munir dając ultimatum on albo Messi. jak na razie Montoya nie jest w Barcelonie najlepszym PO i powinien znać swoje miejsce. Na treningach i w meczach w których gra pokazywać swoją wartość - na razie z meczami idzie mu słabo.

pax

1

Nie przegrali, z Atletico było 2:2 - mowa jest o 4 ostatnich spotkaniach. Przegrany mecz z Atletico był 6 meczem :-)

pax

1

jak na razie Dani gra dobrze w styczniu, jeszcze nie bardzo dobrze. Montoya nie jest moim zdaniem zawodnikiem potrafiącym zrobić różnicę, a co dopiero w kilku meczach, a pozostali zawodnicy pierwszej jedenastki są. On może być solidnym zawodnikiem, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Takie jest moje zdanie, obym się mylił.

pax

3

Xavi wszedł do składu bardzo szybko, już w 2000 był w pierwszej 11-tce zastępując Lucho, potem miał solidnych konkurentów - chociażby Deco, a jednak dawał radę od początku.
Martin mając za konkurenta wypalonego i bez formy, grającego za zasługi Alvesa jak wszyscy piszą to od dawna powinien grać w pierwszym składzie. Jeśli trener na konferencjach prasowych wypowiada się że na PO może próbować wolnego Bartrę czy człowieka "zero odbioru" Pedro, to chyba Montoya nie przedstawia dużej wartości.
Ostatnie mecze w obronie gra słabo - to co zrobił z nim Canales w meczu z RSSS powinno pokazywać się jak mężczyzna powinien prosić wybrankę o rękę.

pax

4

czemu miałbym się nie popisać - rocznik 1991 - rocznikowo 24 lata, nieprawdaż? za niecałe 2,5 miesiąca ma urodziny. Ok, 23 lata, 9 i pół miesiąca :-)
Debiut w pierwszej drużynie 26 lutego 2011 roku.
Gdyby, gdyby, gdyby, jak na razie Alves jest co najmniej dwie klasy lepszy, nawet w słabszej formie.

pax

3

On jest 5 rok w pierwszej drużynie, 5 rok trenuje z pierwsza drużyną, zagrał co prawda jedynie w ponad 60 spotkaniach, ale nie pisz że nie ma doświadczenia.
Jest za słaby na pierwszy skład. To nie jest 18 latek, ale on ma 24 lata. Chcąc grać w pierwszym składzie musiałby pokazać że jest lepszy od Alvesa, a jak na razie to mu się nie udaje.

pax

1

Wszyscy o tym wiedzieli od początku. Montoya i jego agent chodzili do prasy i naciskali, grozili odejściem. Bylismy świadkami medialnego show i 257 odcinków telenoweli, jak to Martin odchodzi i kto go chce i że decyzja o odejściu jest nie odwołalna. Nikt nie traktował tego poważnie, bo nikt nie wydałby 20 milionów na zawodnika który nie zachwyca - słaby w ofensywie, z szkolnymi błędami w defensywie.

pax

4

Nie przesadzaj, zaraz zrobisz z niego że formy nie ma od urodzenia, w sezonie 2012/2013 był najlepiej asystującym zawodnikiem ligi hiszpańskiej. Formy zupełnie nie ma od roku, a regres jest od meczów z PSG i potem Bayernem. To moim zdaniem był moment od którego możemy notować spadek jego formy.

pax

9

Tylko, że żadnego z tych spotkań nie przegrali, to pokazuje siłę tej drużyny.

pax

1

Ja mu dałem 3 czyli bardzo słabo,
Niestety to co przez kilka sezonów było wizytówką Mascherano – brak przegranych pojedynków jeden na jeden w tym sezonie staje się przeszłością. Pierwsza bramka 100 procent odpowiedzialności – zaczęło się od zbyt wysokiego przerzutu co skutkowało przejęciem a następnie, jeden zwód Torresa i Mascherano był pozamiatany. W dalszej części pewniejszy, aż do sytuacji z karnym. Trudno ocenić zachowanie przy karnym – oczywiście faul przed polem karnym, Juanfran szukał kontaktu, założył siatkę Jeffecito który mu zastawił wejście w pole karne. Jeffecito nie był zainteresowany odbiorem a jedynie zatrzymaniem Juanfrana. Niestety po raz kolejny w tym sezonie z mocniejszym przeciwnikiem (pierwszy mecz z PSG czy z mecz z Realem) ewidentnie nie ogarnia obrony. Na plus jedynie asekuracja skrzydła Alby choć czasami zbyt nerwowa (niepotrzebne wybicia na aut na własnej połowie, zamiast do przodu), czy niepewne interwencje np. 17 minuta gdy sytuacje ratował Pique jak sytuację odpuścił Mascherano. Przerzuty niestety poniżej 50% skuteczności.
Ocena 3.0

pax

1

Miał już kilka słabszych meczy, jednak oceny ma wysokie - w pierwszym meczu z psg zawalił 1 bramkę, i częściowo 3 dostał ocenę przeciętną, z Realem Benzema robił z nim co chciał, zrobił błąd z sytuacją z Iniestą i utratą trzeciej bramki i dostał ocenę dobrą. Gdyby to był Alves to dostałby 1 a że jest to Mascherano to nie wierzę że dostanie mniej niż 3,5.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?