pax

1

Pique 5,0
To słowo które odpowiada jego grze to – nierówny. Fatalna strata przy akcji bramkowej numer dwa, nie tylko piłka odskoczyła przy przyjęciu co dodatkowo dał się ograć Dos Santosowi, do tego zbyt prosto ograny przez Vietto w 71 minucie. Większych błędów więcej nie miał, ale szczególnie ten pierwszy zasługuje na radykalne obniżenie noty. Były też plusy jego gry 6/9 udanych przerzutów i doskonałe 10 odbiorów. Pozytywy nie do końca niwelują błędy, ale przeciętna to odpowiednia ocena.

Busquets
Niestety mocno przeciętny mecz Sergio, praktycznie nie ma o czym pisać , bo oprócz bycia na boisku to ani na plus ani na minus za dużo nie da się powiedzieć. Mało aktywny w destrukcji, w takim meczu gdzie jednak Villareal przeprowadził 10-14 kontr, przynajmniej przeszedł przez połowę boiska do Busquets zaliczył tylko 1 przechwyt w 32 minucie, w ofensywie nie brał udziału, często schodził jeszcze głębiej do obrony przy ataku pozycyjnym, gdy stoperzy asekurowali bocznych obrońców. Nie popełnił praktycznie żadnego błędu, jak mówi porzekadło - nie popełnia błędów ten kto nic nie robi i tak trochę z Sergio w tym meczu było.
Ocena 5.0

pax

3

Rafinha
Aktywny i pożyteczny. Nie był to fenomenalny mecz Rafinhy, a wiele zachwytów bierze się z tego , iż jest to od długiego czasu dobry mecz w ofensywie jakiegokolwiek pomocnika, dlatego chwała mu za to. Dodatkowe uznania, za wejście w mecz po długiej przerwie z murawą. Zacznijmy od plusów bo tych jest zdecydowanie więcej, aktywnością i bieganiem odstawał na plus od Iniesty i Busquetsa, ale wyglądało to czasami, iż nie potrafi odnaleźć się taktycznie szukając odpowiedniej pozycji dla siebie. Miał swój udział przy bramce Neya, po dokładnym dograniu Mesiego uderza nieźle na bramkę a strzał dobija Neymar, przy trzeciej bramce to on dobija strzał Messiego. Widać, że nie boi się wejść w pole karne i znaleźć się tam gdzie powinien. Aktywny też w destrukcji, kilka udanych przecięć kontr. Na minus - w 42 minucie mógł się lepiej zachować w własnym polu karnym i wystartować do górnej piłki, brak kreacji - w tak dość otwartym meczu kolejny pomocnik nie potrafi wypracować sytuacji koledze, jedno kluczowe podanie, które notabene nim nie było, w 48 minucie musnął piłkę głową, chcąc posłać ją w odwrotnym kierunku, piłka jedynie przeleciała dalej i z około 20 metrów Alves uderzył nieźle choć niecelnie. Wrażenie lepsze od samej gry, wrażenie rewelacja a gra tylko lub aż bardzo dobra. Gratuluję.
Ocena 7.0

pax

3

Alves
Ofensywa co najmniej na ocenę bardzo dobrą, defensywa na dobrą. Zacznę od ofensywy – 12 minuta przytomne odegrania do Suareza i strzał z około 18 metrów, w 20 minucie dogranie w pole karne do Iniesty ten do Suareza i strzał, w 25 minucie dobra wrzutka, bramkarz piąstkuje zdejmując piłkę z głowy Suareza, w 42 minucie świetnie dogrywa do Suareza w pole karne ten wystawia Inieście na strzał, 44 kolejne celne dogranie Alvesa w pole karne – do Messiego, 53 celna wrzutka do Neymara, podobnie w 67, w 80 minucie kolejna świetna wrzutka do Neymara, wystarczyło trafić w piłkę w idealnej sytuacji bo sędzia nie zauważył spalonego, ale Ney nie trafił. Do tego kilka świetnych klepek z Messim robiących przewagę na prawej stronie. W defensywie – dobrze, solidnie, ale nie bezbłędnie – w 14 minucie dopuścił do dośrodkowania, w 66 źle wybija piłkę i Villareal zagroził bramce Bravo. Zablokował 4 podania i 3 wrzutki, zanotował 2 odbiory, 1 przechwyt i 3 „wyczyszczenia”, przy czym jako jedyny w każdym z tych aspektów wykazywał się co najmniej 50% skutecznością, zneutralizował najwięcej kontr przeciwnika. Całe spotkanie bardzo aktywny, stary diabeł tasmański biegający box to box.
Ocena 6,5

pax

2

Alba
Kolejny słaby mecz Jordi’ego. Najsłabszy wedle portali piłkarskich i tak niestety było. To był fatalny mecz Alby i trochę nie sposób mi zrozumieć oceny dobrej minus od userów. Alba w ofensywie zagrał jedno z najsłabszych spotkań w Barcelonie. Nie chodzi tylko o statystykę – 0 strzałów, 0 asyst, 0 kluczowych podań, 0 celnych wrzutek na 7, 0 dryblingów, 3 razy Mario odbiera mu piłkę (9, 73, 81). W 9 minucie dostał świetna piłkę od Messiego i zamiast strzelać z pierwszej piłki w dogodnej pozycji, przyjmuje i traci futbolówkę. To nie tak, że nie podłączał się do ataku, podłączał się, wychodził na obieg, dostawał piłkę w strzelał prosto w obrońcę (np. 35, 36), lub za linie końcową (38). Jeśli w ofensywie bardzo słabo, to w defensywie tylko słabo – w 68 minucie zachował się bardzo niepewnie w własnym polu karnym, w 71 nie zamknął po raz kolejny swojej strefy i strzał na szczęście nie był w światło bramki tylko w Jordiego, w 73 fatalna strata Alby i groźna kontra 3 na 3 - Rafinha uratował sytuację przed bardzo groźną sytuacją. Na minus jest też jego zachowanie przy pierwszej bramce – nie asekuruje swojej lewej strony, najpierw traci 1-2 sekundy przez złe wymierzenie lotu piłki, potem zamiast podbiec do przeciwnika, on ustawia się w taki sposób aby zablokować dogranie wzdłuż 1 metra przy linii końcowej całkowicie odsłaniając podanie do środka pola karnego. 9 strat przy trzech odbiorach – 5 słaby z rzędu mecz Alby. Ocena słaba z minusem to i tak w tym przypadku wysoka nota.
Ocena 3.5

pax

2

Mascherano
Złe wybicie głową piłki w 21 minucie dało początek szybkiej akcji Villareal, gdzie dośrodkowanie zneutralizował Alves, złe dogranie w 33 i kontra Villareal znów zneutralizowana przechwytem Alvesa, 43 minuta fatalne zachowanie przy górnej piłce – spóźniona reakcja i przegranie pojedynku główkowego w własnym polu karnym. Jednak jego główne grzechy to zachowanie się przy straconych bramkach, pierwsza bramka w prawie równym stopniu obciąża jego jak i Pique – Jeffecito asekurował wejście Vietto do pola karnego, wbiegając w pole karne miał nad nim 2 metry przewagi, ale zwolnił, odpuścił, dał się wyprzedzić i „jego” zawodnik strzelił bramkę. Przy drugiej miał dwa złe wybicia – jeśli drugie było sytuacyjne i można go usprawiedliwić, to w pierwszym mógł zagrać lepiej. Z Pozytywów – świetna skuteczność przerzutów 6 na 7, 6 odbiorów w tym w 37 minucie przechwytem przy dobrze zapowiadającej się kontrze. Ogólnie bardzo słaby występ, tyle błędów w obronie to można w kilka spotkań obdzielić.
Ocena 3.5

pax

5

A ja sobie wyobrażam jak w takich sytuacjach z takimi przeciwnikami grałoby Montoya albo douglas

pax

7

"wątpliwości etyczne ze względu na powiązania Kataru z grupami dżihadystów".Dawno takich pierdół nie słyszałem, dżihadyści w Katarze ? Ciekawe kto wymyśla takie bzdury.A co do umowy to podpisać jeśli taka wola to dopiero w 2016 r. ze względu na finansowe fair-play.

pax

6

Alves byl najbardziej hejtowany za ubiegły sezon. Gdy pisałem że razem z Messim i częściowo z Alexisem ciągnął zespół przez ostatnie miesiące ubiegłego sezonu to mnie wyśmiewano. Powiem tylko, że jeżeliby wykorzystano te setki które wystawiał Alves Barcelona miałaby mistrzostwo na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu. Tu jest kilka piłek z końcówki ubiegłego sezonu, gdzie Alves grał naprawdę wyśmienicie, a był hejtowany przez większość


pax

2

Obecnie Alves z Messim wyglądają lepiej. Messi od kilku spotkań gra bardzo przy linii bocznej i tam jest większa współpraca co było widać w ostatnich 5 spotkaniach, a w ostatnim bardzo wyraźnie.
Lewa strona wyglądałoby lepiej gdyby tam byl w formie Iniesta. Alba nie gra klepek z Neymarem i tez nie za bardzo daje mu piłki na 16 metr, Alba po prostu wychodzi na obieg do linii końcowej.

pax

2

Alba jak na razie od kilku tygodni jest zupełnie bez formy. Wcześniej miał dobry ale nie rewelacyjny listopad-grudzień. Kiedy fajnie wychodził i wszystko marnował. Różnica między Alvesem za najlepszych czasów i Albą jest bardzo duża.

pax

4

di Maria 49 asyst :-)Giggs nie wiem ile ma, ale Messi go pobije :-)O Giggsie znalazłem że ma 131.

pax

17

Gdzie Neymar tam i Bartomeu. Co gość robi kampanię.

pax

0

O co chodzi ?

pax

2

Na pewno był to jego najlepszy sezon w Barcelonie ?? Grał dobrze, w zależności od spotkań różnie było z jego efektywnością, chociaz nigdy nie można było mu zarzucic braku chęci, zawsze dużo biegal.

pax

3

"Wszyscy mówią, że nie wolno nic powiedzieć przeciwko "kolorowym" [...] tymczasem cierpimy na tym my, ludzie normalni, a jest nas przecież więcej".

Sorry, ale jakoś więcej nie chcę wchodzić w dyskusję, wole porozmawiać o piłce.

pax

2

Jak obrażam czarnego to od razu jestem rasistą?

To zależy. Jak go obrażasz za kolor skóry to tak. Jak go obrażasz, za głupotę, partactwo czy za inne tego rodzaju rzeczy to nie.
Wszystko zależy za co i jakich słów używasz.

pax

1

Do Alexisa mam "pretensje" o mecz z Atletico, piękna bramka a potem był 12 zawodnikiem Atletico, każdą piłkę przechodzącą przez niego tracił, mógł być bohaterem.

pax

9

Nie :-)
Mogę podesłać stronę, gdzie możesz posprawdzać wszystkie asysty , wszystkich zawodników LaLiga od 2000.
Poza tym o asystentach napisałem felieton który miał się okazać w poniedziałek, może puszczą go dzisiaj, tam będzie tabela z top 20 najlepszych asystentów.
Tu masz pierwszą piątkę
Figo 107
Xavi 106
Messi 104
Alves 94
Juaquin 72

pax

11

ja też go zgłosiłem, chyba nie ma sensu dalej prowadzić z kimś takim dyskusji.

pax

19

Tylko jedna rzecz napiszę.

Alves jest czwartym zawodnikiem w historii ligi z największą ilością asyst - żaden obrońca nie jest w pierwszej pięćdziesiątce.

pax

6

wrzutki ma najlepsze z graczy Barcelony, II polowa ubiegłego sezonu obok Messiego najlepszy zawodnika. Napisz coś z sensem i podeprzyj argumentami.

pax

2

Cienko ?? coś więcej ? Jak krytykujesz to napisz za co.

pax

26

Za rasistowskie wyzwisko powinienes dostać permanentnego bana. Krytykuj Alvesa jeśli chcesz, ale rasistowskie wyzwiska to sobie zostaw.

pax

1

ja go nie broniłem przed krytyką, tylko przed klamstwami na jego temat i wyzwiskami. jak ktos pisał (a pisały dziesiatki osob), że wrzutkami strąca gołębie z dachu więc pytałem gdzie i kiedy ? I zapadała cisza. a Alves w tym sezonie na prawie 200 dośrodkowań to ani jedno nie wyszło w trybuny. O wyzwiskach to nawet nie chce mi się pisać. Jest członkiem drużyny i należy mu się szacunek, a jak gra źle to i krytyka.

pax

2

Bartra jest za wolny na PO, tam potrzeba zawodnika box to box, Masche nie pójdzie na CDM bo po pierwsze Busquets bedzie tam grał do końca kariery, po drugie Busi na tej pozycji w systemie gry Barcelony jest lepszy od Mascherano. W zeszłym roku podpisali kontrakty z masche, vermą i mathieu więc z nimi Bartra walczyc musi o skład jeszcze z 3-4 lata. jak przez lata brakowało stoperów tak teraz jest za dużo i następna kwestia - ta pozycja jest "zablokowana" dla cantery na najbliższe 4 lata. bartra mógłby iść co najwyżej incydentalnie na Po gdy potrzeba była podwyższenia składu, ale to jest opcja bardzo rzadko stosowana.

pax

2

jasne :-)

pax

1

Pytanie jest jedno czy obecnie Bartra na swojej pozycji jest lepszy od Pique i Mascherano, czy jest na równi z Mathieu ?
Chciałbym aby grał, ale musi wygrać sportową rywalizację z pozostałymi zawodnikami a tu nie jest mu łatwo. Co bedzie jak verma wyzdrowieje w przyszlym sezonie ? 5 stoperów walczących o miejsce w składzie i ciągłe rotacje.

pax

28

Szkoda, że boczni obrońcy grają strasznie nierówno i nie potrafią ustabilizować formy. Jak jedek gra bardzo dobrze to drugi słabo. Jak Alves w listopadzie i grudniu nie błyszczał to błyszczał Alba, teraz od 5 spotkań odwrotnie - Alves w formie, Alba słabo.

pax

2

On wrzuca najlepiej w klubie

pax

3

Z tego co pamiętam już w lipcu mówił, że raczej od września bedzie grał w klubie angielskim, potwierdziła to agentka, potem się zmieniło. Klub miał pierwszeństwo do końca stycznia, od 1 lutego Alves może prowadzic negocjacje z kim chce bez oglądania się na klub. To źle że jednak ogląda się na klub ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?