pax

2

Ja bym go potraktował jak MJ w Chicago za ostatnie sezony.
Szkoda tylko tego podatku, bo połowa wypłaty idzie do fiskusa.

pax

2

Oby wytrzymał zdrowotnie i przedłużył kontrakt z Barceloną. Już za 3 lata możemy nie oglądać Messiego w Barcelonie, to będzie koniec ery.

pax

1

Bardziej chodziło mi o efektywność gry. Cesc ma bardzo dużo asyst.
Nie wydaje mi się, że medialność ma cokolwiek wspólnego z dokonaniami boiskowymi, Xavi czy Iniesta a co dopiero Busquets też medialnością nie błyszczą.

pax

5

CzerwonyAlbaMascheranoŻółtyPiqueSuarezZielonyAlvesRafinhaMessi - nie bierze udziału w ziemskich rankingach :-)

pax

2

Dobrze to jest ocena dobra czyli 6
6.5 to ocena bardzo dobra minus
a 7.0 Bardzo dobra.

Ocena 6.0-6.5 to odpowiednia ocena.

pax

1

Nie wiem czy więcej nie robi Fabregas w Chelsea, tak czy siak obaj nie błyszczeli w Barcelonie. To tylko pokazuje, jaki poziom ma ta drużyna.

pax

2

Iniesta nie grał bardzo dobrze, miał duże przestoje, ale było widać progres, miał kilka sytuacji których nie wykorzystał, ale wreszcie zaczął grać do przodu i to zostało uwzględnione. W defensywie nie za bardzo pomagał.

pax

1

Komentarz usunięty

pax

2

Pamiętasz, gol Matuidiego z PSG na 3:1 w tym sezonie gdy Alves go krył? tam przyznałeś rację, że Alba zawalił dośrodkowanie ale pisałeś że Alves był odpowiedzialny za Matuidiego, mimo że musiał obserowac piłkę, biec jak najszybciej , przed sobą miał niekrytego Matuidiego bo Masche nikogo nie krył a na plecach Matuidiego.
Masche tutaj asekurował Vietto którego w pewnej chwili odpuścił a sam Vietto go wyprzedział i wyszedł do podania. ja uważam, że Mascherano mógł się inaczej zachować.
Powiedz co Mascherano zrobił pozytywnego w tej akcji i czy mógł zrobić coś więcej?

pax

3

Wiem, że to źle, ale ja Alvesa traktuje surowiej bo jakbym potraktował bardziej łagodnie to były szum że faworyzuje swojego pupilka. Nie jest moim pupilkiem, ale szum byłby. Alves zagrał bardzo dobre zawody w sumie juz kolejne z rzędu.

pax

2

Podobna sytuacja była z PSG z bramka na 3;2 Matuidiego, idealne podanie ale Alves nie był spóźniony ale jednak "jego" zawodnik strzelił i go za to krytykowałem. Krytykuję tych co krytykują Alvesa bez powodu zgoda - tylko czy ja tutaj krytykują Jeffecito bez powodu? Możemy sie różnić co do interpretacji, ale on krył zawodnika który strzelił bramkę. Popatrz na powtórkę, Alves biegł najszybciej ze wszystkich zawodników, popatrz gdzie był Vietto a gdzie Alves gdy dos Santos przejął piłkę, poza tym Alves jak Alves mógł sie inaczej ustawić? Stał za nim, bo biegł mając więcej do przebiegnięcia. Wejść w niego nie mógł bo skończyło by sie karnym i czerwoną. Jak miał się inaczej ustawić? Przecież nie z przodu zawodnika bo tam był mascherano -skąd miał wiedzieć, że Masche odpuści go i da mu wejść przed siebie?
Jak tak patrze na sytuację to bez sensu ustawił się Busquets (nie Alba - Jordi nawet do połowy nie wrócił), gdyby pomógł Pique z tej akcji mogłoby nic nie wyjść.
Wytłumacz mi co zrobił Mascherano pozytywnego w tej akcji, oprócz tego że wrócił?

pax

3

Alba zagrał bardzo słabo na drugiej stronie masz mój opis jego gry.

pax

2

Trzeba byłoby wprowadzić algorytm tak jak w whoscored czy squawka, za błąd kluczowy skutkujący utratą gola np. -2 itd... Pique rozegrał bardzo dobre zawody, jednak jak pisałem nie udzielał się w ofensywie a mógłby spróbować co mu ostatnio aż za dobrze wychodziło. W defensywie grał bardzo dobrze, ale nie da się przejść obojętnie nad pewnymi błędami. Piszesz, że dałbyś mu przynajmniej 6 - czyli mniej-więcej 6.5 to nota bardzo dobry minus. Pomyśl co by było i jaki skutek miałaby jego strata gdyby ofensywa nie wyciągnęła wyniku. To była bramka na 2:1 dla Villareal. Oczywiście nie rozpatruje tego takimi kategoriami, Pique jest naszym obecnie najlepszym stoperem, jednak uważam, że był to jego bardzo dobry mecz z babolem (babolami) więc uśredniłem ocenę do oceny 5.0. Widać przy moich ocenach Masche i Alby, ze mimo takiego błędu Pique był zdecydowanie lepszy od nich.
Dani z Pique zaczynają dobrze współpracować chociaz z tym 1-2 miesiące temu było ciężko (2 bramki zawalone przy przekazywaniu krycia) nie wiem który z nich się bardziej ogarnął :-)

pax

1

To tez błąd, z drugiej strony jeśli ma tylko takie błędy to dobrze o nim świadczy. Staram się wyłapywać wszystkie błędy, wszystkich zawodników, nie faworyzować nikogo. Alves zasługiwał na 7.0-6.5, ale dałem mu 6.5 aby nie było że kogokolwiek faworyzuje, szczególnie Alvesa. Dla mnie 0,5 to granica błędu.

pax

1

Tylko że Messi wykreował ponad 10 sytuacji kolegom a Rafa ani jednej.

pax

1

Nigdzie nie napisałem że nie jest wina Pique, co nie oznacza że mascherano sie dobrze zachował. Biegł całą akcję wiedząc, że ma Vietto 2 metry za sobą na plechach, a jak przybiegł w pole karne to zwolnił, zmienił częściowo kierunek biegu i dał mu wejść. Jego bieg w takim razie był bezsensowny bo ani nie pokrył, nie asekurował, nie przeciął podania. Nie biegł do dos Santosa, on cały bieg, biegł (błąd językowy) od połowy boiska osłaniając Vietto i w jego kierunku. Zobacz, że on nie biegnie aż do pola karnego w stronę piłki tylko asekurując wejście Vietto. Jednak gdy byl na 11 metrze odpuścił. Znamienne jest to, że Vietto wyprzedza go dopiero na 7 metrze od bramki. Pique zrobil tzw. error lead to goal, co nie oznacza że akcja nie była do zneutralizowania.

pax

1

Przecież wrócił i był wbiegając w pole karne 2 metry przed zawodnikiem który strzelił bramkę. To nie dos Santos strzelił barmke, tylko Vietto którego Jeffecito miał przez cała akcję za plecami.

pax

1

A to w jaki sposób?? Co jest tu zaczepnego lub złosliwego ? Zawsze równo z ukazaniem się artykułu ocenowego było blokowane ocenianie przez userów. Taki jest regulamin &9 pkt 3. Nigdy wcześniej tak się nie zdarzyło, od kiedy są nowe zasady. Akuratnie przez pewien czas, gdy już ukazał się artykuł ocenowy można było głosować dalej. Tu nie tylko mogą głosować osoby które nie głosowały, ale można było zmienić własne oceny pod wpływem komentarzy czy opisów.
Wskaż mi gdzie, w którym miejscu moja uwaga jest zaczepna i złośliwa ?

pax

2

Dlaczego jedyny który zawinił to Pique ?? Przecież nie "jego" zawodnik strzelił gola ??

pax

1

Były niecelne, ale czy całkiem nieudane, strzelał głównie z pierwszej piłki, ten strzal po obtarciu się od głowy Rafinhy był chyba całkiem niezły, najgorszy był chyba ten po rzucie wolnym. Pique oceniłbym gdyby nie ten błąd na 7.0, miał 1-2 ważne odbiory, w ofensywie się nie udzielał ( a potrafi), Pique oprócz akcji z golem miał jeszcze błąd w 71 minucie. To też nie był aż tak wymagający przeciwnik. Może do Alvesa podchodzę zbyt surowo, ale powiedzmy 0,5 to granica błędu - nie dałem mu wyższej bo pomimo dobrej ofensywnej gry nie przełożyło się to na wynik, musi być bardziej efektywny.

pax

2

Redakcjo.
Wciąż można wystawiać oceny. Możliwość wystawiania ocen przez userów nie została zablokowana.

pax

6

5 dni to faktycznie bardzo długo. Z Atletico były po 4 dniach. Może mają inne obowiązki. Nie zawsze są tak późno więc bodźmy wyrozumiali.

pax

2

Pique miał dwie z złe interwencje, poza tym bardzo dobrze grał, Alba i Mascherano to zdecydowanie najsłabsi zawodnicy w tym meczu. Pique był nierówny, jego gra przypominała trochę grę Bartry - 10 super interwencji i jeden mega babol.

pax

1

szanuję Twoje zdanie, ale czy możesz uzasadnić ?

pax

1

Przede wszystkim Mascherano zawalił. Ten w jego wykonaniu to była katastrofa.

pax

29

Messi zagrał kosmiczny mecz jeśli chodzi o kreowanie sytuacji z czego Rafinha nie wykreował ani jednej. Messi był niezaprzeczalnie ponad wszystkimi.

pax

4

to na ile zaslużył Mascherano ??

pax

2

Suarez
Kolejny niezadawalający nikogo mecz Suareza. Już w 20 sekundzie mógł być bardziej zdecydowany po dobrym podaniu Messiego, w 8 minucie zmarnował dobre podanie Iniesty, w 12 minucie dobrze uderzył po podaniu Alvesa, w 21 minucie kolejna zmarnowana sytuacja, w 53 przy akcji bramkowej wreszcie dobrze przyjął piłkę, odwrócił się i potem trochę przypadku, ale akcja bramkowa, w 53 minucie asysta do Messiego zaliczona, ale dość przypadkowa poślizgnął się i końcem buta podał w pole w którym przebywał Messi. Trzeba mu oddać, że był aktywny, starał się, absorbował obrońców i nieźle grał na linii z nimi, jednak wciąż raził nieskutecznością i nie do końca rozumie wszystkie niuanse taktyczne, najsłabsza celność podań – tylko 79%. Mecz co najwyżej dobry, z jednej strony grał słabo z drugiej umiał się znaleźć w odpowiednim miejscu.
Ocena 6.0

Neymar
Aktywny, lecz w głównej mierze bezproduktywny, 5 udanych dryblingów, 3 strzały, 2 przerzuty, jednak zero kluczowych podań i 10 strat, które trudno czasami wytłumaczyć. W pierwszej połowie spał przez 44 minuty, dopiero przypomniał o sobie dobijając strzał Rafinhy do pustej bramki. W drugiej połowie aktywniejszy, częściej wchodził w pole karne, ale miał problem z przyjęciem czy z zdecydowaniem się na strzał, a mógł podwyższyć wynik. W destrukcji nie brał udziału, nic ponad ocena doba.
Ocena 6,0

pax

1

Iniesta
Przed meczem życzyłem Inieście asysty aby przełamał się w 22 ligowym meczu bez asysty, niestety nie udało się, ale i tak jestem umiarkowanie zadowolony z jego gry. Był to zdecydowanie najlepszy mecz z wielu ostatnich. Już w 8 minucie posłał świetną piłkę do Suareza której ten nie wykorzystał. W 26 minucie świetnie przechwycił piłkę, rozpoczął kontrę, jednak kilka dotknięć piłki spóźniło akcję, podanie do Suareza spóźnione – spalony, w 50 minucie świetnie rozklepał obronę w trójkącie Iniesta-Neymar-Iniesta-Rafinha, w 53 minucie świetne dogranie do Suareza – moim zdaniem kluczowe przy zdobyciu drugiej bramki, w 76 świetnie dostrzegł wbiegającego Messiego w pole karne. Był aktywny, chociaż w defensywie zbytnie się nie udzielał - nawet jak wymagała tego sytuacja, jednak wreszcie można było go zobaczyć w ofensywie, dryblował, podawał do przodu, przerzucał, regulował tempo, nawet już troszkę kreacji było więc występ solidny. Jeszcze nie Don Andres Iniesta ale Iniesta, jednak progres jest.
Ocena 6.5

pax

2

Messi
W szybkim ataku gra jako skrzydłowy, lecz w ataku pozycyjnym jako cofnięta „9” lub ofensywny pomocnik i tak układ mu najwyraźniej służy. Aż 6 kluczowych podań! Tak naprawde to tylko, bo gdyby koledzy uderzali zamiast tracić piłke lub próbować dogrywać w świetnych sytuacjach to liczba kluczowych podań byłaby dwucyfrowa. Swój popis zaczął już w 20 sekundzie od przechwytu i świetnego dogrania do Suareza który zamiast spróbować odważniej wejść w pole karne i strzelić zwolnił a pilke wybił spod jego nog obrońca. Podobnie w 9 minucie świetna piłka do Alby na 8 metr, ten zamiast strzelać przyjmuje i traci, 19 – świetna choć minimalnie za mocna piłka penetrująca pole karne do Iniesty, 45 minuta – Messi bierze na siebie 3 obrońców, dogrywa do Rafinhy, strzał, dobitka Neya i gol, 53 strzał głową zblokował obrońca, dobitka Rafinhy i gol, 55 minuta idealny techniczny strzał z 17 metrów, brał więc udział w wszystkich akcjach bramkowych, w 68 minucie świetny przerzut do Neya na sam na sam, obrońca wślizgiem interweniuje, dodając świetne dogranie do Neya gdy powinien zostać podyktowany karny, to widzimy kto jest mózgiem całej ofensywy Barcelony. Mimo, że bez asysty to pod względem kreacji mecz kosmiczny – 13 dograń w pole karne – 8 skutecznych, do tego dodajmy 4 kluczowe podania przed pole karne. 11 strat przy tak usposobionym Messim to niewielka rysa. Niezaprzeczalnie najlepszy.
Ocena 8,5

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?