pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
a kto powiedział, że pieniądze i czy inni zawodnicy grają za darmo z miłości ?
2
Ad. Podpisując kontrakt klub rozporządza kartka zawodnika i możne go sprzedać lub wypożyczyć
ad.2
To była ironia
3
wiem, wiem, ostatnio rzadko pisze pod newsami o Alvesu bo to faktycznie nie ma sensu.
12
Destro
Z Tobą dyskusja nie ma sensu. Operujesz jedynie wyzwiskami dotyczącego jednego z graczy Fc Barcelona. Ciągle przy każdym newsie i wzmiance o Alvesu wyzywasz go, hejtujsz, obrażasz. Teraz napisałeś - "według mnie gość jest sprzedajną dziw**" Od miesięcy prowadzisz nagonkę na tego zawodnika. dla Ciebie nie liczy się jak on gra, tylko wyzywasz go w oderwaniu od rzeczywistości. jak grał dobrze na początku sezonu - to wyzywałeś go od pajaców, pozerów, idiotów bo śpiewał przez 30 sekund w pokoju hotelowym i dał filmik na instagramie, albo jak ekstrawagancko się ubrał na jakąś galę, bo nie dało się sportowo przyczepić do jego gry. jak zagrał słabe spotkanie albo jak popełnił błąd to miales pełne pole do używania sobie. Była moda na wyzywanie Alvesa którą jako jeden rozpocząłeś przy kompletnej bierności moderacji. Nie piszesz merytorycznie, tylko wciąz piszesz że jest dziw**, że tylko gra dla pieniędzy a barcelonę na w du***. Od 1,5 miesiąca nie komentowałem praktycznie newsów o Alvesu, Ty nie przepuściłeś żadnego, aby wylewać na niego za każdym razem wiadro pomyj. Jest paragraf w regulaminie dotyczący nagonki na jakiegokolwiek zawodnika, ale przecież kto by się przejmował jakąś według Ciebie sprzedajną dziw***.
3
Zakładam, że są kluby zainteresowane Alvesem i które skłonne byłyby go wypożyczyć, a klub wielu zawodników tak wypożyczał - Hleb, Affelay itd, teraz nawet Song.
4
Najwyższe pensje nie wzięły się z kosmosu. Za pensjami szły tytuły - 2 razy LM, 4 razy mistrzostwa, klubowe mistrzostwa, super puchary itd.... a to tylko Alves - Messi, Iniesta, Xavi mają tego więcej.
8
gra słabo... ??
ciekawe, chciałbym zobaczyć Montoyę jak wciąga nosem Isco i Ronaldo jak Alves w ostatnim meczu w Madrycie.
7
A gdzie tutaj nie daje coś powiedzieć złego o Alvesu ?
To że go wyzywasz na każdym kroku to Twoja sprawa, ja tylko spokojnie z opanowaniem zbijam Twoje niemerytoryczne argumenty i czasami zwykłe kłamstwa.
9
A kto nie chce dużo zarabiać ?
Messi, Pique, Xavi, Iniesta, Busquets, Alba, ??
A to są wychowankowie , którzy powinni tak kochać klub, że grać w nim za darmo?
20
Wszyscy wiemy, że go nie cierpisz i zawsze i o wszystko będziesz go obwiniał i krytykował. W prawie każdy komentarzu masz o coś do niego pretensje. Wolność słowa, Twoje prawo. Tylko pisz na temat zgodnie z informacją.
Fragment newsa brzmi:
"w zamian za obniżenie pensji chciał przedłużenia kontraktu aż o trzy lata"
a Ty piszesz:
"Kontrakt na 3 lata plus bajeczna podwyżka to jakaś paranoja jak dla mnie".
Piszą że Alves zgadza się na zmniejszenie pensji a Ty piszesz że on chce podwyżki!
Może wiesz więcej od niego i jego agenta?
5
Pisalem o trzech kolejnych sezonach nie o czterech, pisałem że mając z nim kontrakt można go sprzedać lub wypożyczyć, a klub na tym by nie tracił.
Ocena gry to inna sprawa - Alba jest szybszy ale rzadziej wraca, Montoya tak się nie angażuje w gra box to box.
Nie wiemy ile Alves sobie zażądał teraz, jak na razie wydolnościowo i szybkościowo Alves daje radę. O przydatności zawodnika do zespołu powinien decydować trener a nie zarząd.
7
Dziwne, że wciąż piszesz o Alvesie nadając mu negatywny cechy i pisząc jak on gra dla pieniędzy a Barcelonę ma w głębokim poważaniu. A on czeka z rozmowami z innymi klubami i czeka na rozmowę z zarządem i jak tu jest napisane zgadza się na obniżenie pensji. Wciąż się wypowaiada jak bardzo chce grać w Barcelonie a Ty i tak piszesz że jest odwrotnie.
5
Szkoda że Bravo i Ter Stegen się sprawdzają, bo ja na jedynce widziałbym Pedro.
2
Tylko jakościowo inni byli mocniejsi, i kolejna słaba pozycja jest niedopuszczalna - pomoc obecnie praktycznie nie funkcjonuje a za oleguera była najlepsza w Europie - Deco- Xavi- Gio itd.
Gdyby pozostałe pozycje byly mocne to zgoda nie byłoby widać spadku jakości na Po, ale teraz nie jest ogólnie dobrze.
4
Jeśli poziom Alvesa nie jest odpowiedni na Barcelonę to został byś z messim, neymarem i bramkarzami.
23
nie piszę że czy należy z nim przedłużać kontrakt czy nie. Dla mnie zarząd w zeszłym roku popełnił błąd nie podpisując z nim 4 letniego kontraktu jak z Mascherano. Klub by miał wszelkie atutu w ręku, jest ban to gra, kończy sie ban a chcą kupić kogos młodszego to go sprzedają za 5-8 milionów, lub idzie na wypożyczenie np. za sumę wypłaty. Klub by nic nie tracił, byłby zabezpieczony. Wilk syty i owca cała. Teraz klub nie wie co ma zrobić, agent Montoyi lata po gazetach i telewizjach że pół Europy go chce, Bartomeu mu obiecuje gre, Lucho go nie widzi w składzie bo jest z dwie klasy niżej od Alvesa, ale to wychowanek. Podpisali kontrakt z Montoyą i teraz wypada aby chłopak pograł nawet jeśli jest słabszy bo bezs sensu, że ma nowy kontrakt i nie gra.
Pewnie Messi maczał w tym swoje egoistyczne paluchy, chce aby grał Montoya bo z Alvesem nie potrafi się na boisku zrozumieć, więc go wywala. Ach ten prezes messi.
2
Tak samo nie będzie, Montoya to nie ta jakość.
2
Ostatno grał w 5 z 10 spotkań w żadnym nie zachwycił.
Montoya grał mniej i jak grał to z przeciwnikami 2 klasy niżej.
1
Odpiszesz mi czy wolisz urwać rozmowę w połowie. Zarzuciłeś mi kilka rzeczy, więc teraz pokaż że masz rację.
1
On raczej odwrotnie, rzadziej mial mecze złe niż dobre, w ubieglym sezonie grał średnio jesienią i bardzo dobrze wiosną, ciągnął z messim całą drużynę.
5
Messiego nie prześcignie, chociażby nie wiadomo ile trenował.
13
Ney już jest gwiazdą, robi rzeczy niesamowite.
Tylko przypomnijcie sobie co w jego wieku robił Messi, zrozumiecie że taki piłkarz jak Messi zdarza się raz na 30-40 lat. W jego wieku Messi zdobył Złotego Buta - najlepszy strzelec lig europejskich, Złota Piłka, najlepszy strzelec ligi mistrzów.
Cieszy fakt, że Messi pomaga Neyowi, który większość bramek strzela po jego asystach, obaj już stanowią zabójczy duet, a Messi wreszcie ma z kim grać.
Neymar przy Messim w jednym zespole ma szanse na tytuły drużynowe, rozwój piłkarski, mentalny, polepszenie się w każdym aspekcie gry, jednak przez najbliższe lata o takich trofeach jak Złota Piłka musi zapomnieć. Nie chodzi nawet, że jest mniej decydujacy niz Messi, ale nawet gdyby był na równi, to wyniki (zdobycze bramkowe, asysty) rozkładałyby sie na dwóch cracków. Jednak uważam, że w barcelonie rozwija się prawidłowo i w innych zespołach gdy sam musiałby w każdym meczu ciągnąc wynik nie podołałby. Z jednej strony grać z Messi to przekleństwo z drugiej blogosławieństwo, zobaczymy jak to będzie funkcjonowało w przyszlości.
14
Pierwszy sukces Neya.
W zeszłym sezonie był jeszcze porównywany do Bale
W tym sezonie jest zaczyna być przyrównywany do Ronaldo
A w kolejnych ?
3
pewnie tak, ale Leo nie pobija, poza tym leo ma kontrakt do 2018 i najlepiej byłoby go przedlużyc o 2-3 lata. W 2020 Leo bedzie miał 33 a Neymar 28, więc o następstwie bym nie mówił. raczej mega gigantycznej współpracy dwóch cracków. W takim przypadku Neymar spędziłby większość kariery u boku Leo i nie po Leo.
1
Jak na razie wielki talent i pół świetnego sezonu. Jak przez kilka lat utrzyma poziom i formę i jeszcze długo będzie grał w Barcelonie ma szanse być drugim strzelcem drużyny. Pierwszym raczej nigdy nie będzie, czy ma szanse być drugim najlepszym zawodnikiem barcelony - chociaż tu trudno byłoby go porównywać z np. Xavim. Na razie świetnie się rozwija, ma tą iskrę, oby tak dalej i będziemy się latami cieszyć z jego gry.
1
Dlatego staram sie łączyć kibia z 'wprawionym' okiem który potrafi być bardziej obiektywny z statystykami, tak aby mieć pełnię obrazu :-)
2
Wojcio dobrze mówi i ja też już to kiedyś mówiłem, gdy pomoc przestała funkcjonować w Barcelonie, Alves brał na siebie caly ciężar gry. dodam, że w ostatnich 10 spotkaniach ubiegłego sezonu miał tyle samo kluczowych podań co iniesta i Fabregas razem wzięci - czyli ludzie odpowiedzialni za kreacje.
2
W decydującej fazie ubiegłego sezonu był jednym z najlepszych zawodników Barcelony, zagrał dobre spotkanie w finale CdR.
Wcześniej w Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych, a żadna z jego 17 wrzutek nie skończyła się na aucie czy ponad bramką, wszystkie były bite w pole karne (jednak czytając komentarze po tym meczu i w ocenach co najmniej kilkanaście osób pisało bzdury, że znowu strąca wyrzutkami gołębie z dachu, a wrzutki lądują na trybunach – albo nie oglądali meczu, albo czytali tylko to co redakcja nawypisywała).
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie
1
Pytanie - czy rozmawiamy o statystykach ogólnie czy rozmawiamy o statystykach odnośnie tego jednego spotkania - finału CdR.
1
No właśnie, wtedy się namęczyłem z analiza tego meczu, mam zagrania ofensywne, defensywne, wrzutki, celne, kontry po wrzytkach, duzo mam tego. Nie wiem czy jest sens do tego wracać. dla mnie dużo słabszy mecz Alves rozegrał 3 tygodnie wcześniej wygrany przez Barcelonę na SB 4:3, tam grał słabo, ale w CdR był w pierwszej trójce najlepszych graczy.
Po prostu czy to jest sens teraz wracać do tego.