pax

3

Odzwyczaił się grać w pomocy bo zagrał kilka spotkań na fałszywej "9", czyli na pozycji pomiędzy pomocą a atakiem?? To chyba nie jest argument w dyskusji ??

pax

1

Alves nie schodzi do środka w tym momencie akcji, wbiega w pole karne na początku samej akcji, a następnie idzie na 'swoja " strone gdy jeszcze Vieto ma piłke a kolejny zawodnik próbuje po prawej stronie iść na obieg.
Troche akcja przypadkowa - czego jesteśmy pewni - dwa złe wybicia Mascherano i złe zachowanie Alby, jednak ja bym tu dodał brak wsparcia obrońców przez pomocników, ja pisałem o Busim, Korbel o zachowaniu Iniesty. Ty o Rafinhy. chociaż chyba jednak kluczowe jest totalnie przegrana sytuacja Alby, najpierw traci 1-2 sekundy przez złe wymierzenie lotu piłki, potem zamiast podbiec do samego przeciwnika, on ustawia się w taki sposób aby zablokować dogranie wzdłuż 1 metra przy linii końcowej całkowicie odsłaniając podanie do środka pola karnego, potem już gra przypadku i szczęście Villareal.

pax

1

A czy porównałbyś zachowanie Mascherano z drugiej bramki do bramki Matuidiego z PSG i zachowanie Alvesa ?

pax

1

Też szukam kto tu popełnił jeszcze błędy. 2 nieskuteczne wybicia Mascherano, Lewa strona pusta, Alba źle oblicza przelot, pytanie kto dopuścił Czeryszewa bez krycia na środku pola karnego. Najpierw krył go Alba , ale mógł a nawet musiał go odpuścić jak poszedł cross na lewą stroną a Czeryszew poszedł w głąb pola karnego, potem już go nikt nie krył, może Masche powinien się inaczej ustawić lub Busquets schodząc z 16 bardziej wziąć Czeryszewa niż Vieto?

pax

1

???? po polsku proszę

pax

3

Przy drugiej strata Pique, ale t jeszcze nie bramka, nie strzelał ten zawodnik który piłke przejął. Pique dał się wkręcić w polu karnym i to był chyba poważniejszy błąd. Przy zwodzie była szansa że Bravo piłkę ma szanse zgarnąć, ale się nie zdecydował na to. Wbiegając w pole karne Mascherano miał z 1,5 metra przewagi nad Vieto, jednak zapomniał o człowieku i zwolnił dając się wyprzedzić i nie zaasekurował prostopadłej piłki. Bravo z 10% może winy, a reszta po równo na Pique i Masche czy któryś więcej ?

pax

3

Tylko w pierwszym meczu w drugim grał w pomocy głęboko cofnięty po lewej stronie.

pax

3

jakie marnowanie kiedy wtedy grał najlepiej w sezonie ?

pax

1

No właśnie, Barcelona przynosi zyski nie tylko za transfery, ale tak czy inaczej prawdopodobnie brakowało tych ponad 30 baniek do zbilansowania.

pax

3

W meczu z Villareal kto był winny utraty pierwszej i drugiej bramki? ktoś ze mną zanalizuje sytuacje ?

pax

9

Na fałszywej "9" grał tylko wtedy gdy nie grał Messi, czyli dosłownie przez 2-3 miesiące łącznie na trzy lata gry i to były jego najlepsze spotkania w sezonie 2013/2014.

pax

1

nie chodzi o kasę ale o finansowe fair-play. Nie można wydać więcej niż się zarabia. Trzeba było sprzedać kogoś (Fabs, Alexis) aby zrównoważyć kupno Suareza

pax

3

Fabregas nie odnajdywał się w Barcelonie. I nie chodzi nawet o to, że wszystkie drugie części wszystkich trzech sezonów grał fatalnie. w Chelsea ma więcej miejsca, w Barcelonie, był xavi - najlepszy pomocnik ostatnich 20 lat, był Iniesta drugi w tej mojej klasyfikacji. fabregas przegrywał z nimi rywalizację. Nie chodzi nawet o liczbę asyst bo to robił wyniki lepsze od nich, ale o branie ciężaru gry na siebie gdy zespól tego potrzebował. jeśli dodamy do tego Messiego który wraca się po piłkę do drugiej linii bo na najlepszy na świecie przegląd pola to dla Fabregasa nie było już miejsca. Został kupiony bez wizji gry, a sam swoja grą nie potrafił wywalczyć mocnej pozycji w zespole. Miał zastąpić Xaviego, ale stary wyga nie dał się młodemu.

pax

1

Co do ogrania to różnie można to interpretować, po to są treningi aby zgrywać wszystko w ramach drużyny, oczywiście nie zastąpią gry w meczu. Oczywiście dla Lucho pierwszym wyborem jest Alves ale potem jest jednak Montoya, Douglas dwa razy zagrał a Adriano raz. Montoya aby pokazać się trenerowi musi grać na 110 % i to jest normalne. jednak te co grywa nie jest widocznie na zadawalającym poziomie.

pax

1

W każdym z tych 5 spotkań grał słabo. Jednak obydwa mecze z Athletico, jak i Elche i Villareal pokazują że ma bardzo duży spadek formy.
Nie uznajesz mojej opinii popatrz na squawkę za wczorajszy mecz - Masche 7, Alves 4, Pique mimo błędu krytycznego -7, Alba -21.

Tu nie piszę że jest jakos mega słaby, tylko że Pique się ogarnął (oprócz tego wczorajszego błędu) , Alves po słabym listopadzie-grudniu znacząco podniósł poziom swojej gry, Mascherano oprócz tego meczu z Atletico równa ostatnio forma, a Alba pikuje w dół.

Doceniałem go w listopadzie i grudniu jak grał bardzo dobrze a Alvesa wciągał nosem, teraz jest odwrotnie więc piszę jak jest, lub jak ja uważam że jest.

pax

1

Problem jest taki że Juanfran szedł razem z piłką, założył siatke Mascherano i mógłby biec dalej zgodnie z ruchem piłki. To Mascherano stanął mu na drodze, nie był zainteresowany odbiorem tylko powstrzymaniem Juanfrana. Zrobił ruch przeciwny kierunkowi piłki i to moim zdaniem zaważyło.
Juanfran oczywiście odstawił szopkę, dla mnie zaczął się kłaść za nim nastąpił kontakt, ale po prostu perfekcyjnie wykorzystał błąd Mascherano. Nie jest tak, że Jeffecito stał bez ruchu dłuższy moment a Juanfran wpadł na niego, Javier praktycznie wskoczył mu w tor biegu, dobrze piszę "wskoczył", zrobił to po to aby zmieścić się za linią pola karnego. Moim zdaniem faul był dość ewidentny, nie brutalny, po prostu taktyczny. Oczywiście faul przed polem karnym, ale faul był.

pax

1

Świetny listopad i grudzień, obecnie od 5 spotkań bardzo wyraźny spadek formy, chyba najsłabszy z grającej formacji obrońców na ten moment. Szkoda, że nie potrafi ustabilizować formy.

pax

1

Może, nie wiem, ich sprawa jak oceniają jego grę. Piszę tylko, że to normalne że zawodnik chce walczyć o jak najlepsze warunki dla siebie. Każdy tak robił - Messi, Neymar, Busquets, Mascherano.

pax

2

Błędy Alby nie wynikały z tego, że jego strona nie była zabezpieczona, albo że był kontratak czy nie miał wsparcia. Bramka to było jego jedno z dwóch pozytywnych zagrań w ofensywie. Oceniający pisali, że działania ofensywne obrońców to jedyna mała wartość dodana bo sa rozliczani głównie za obronę, a tutaj Alba się nie popisywał. jego 6 strat z 8 było na własnej połowie, no i był współodpowiedzialny za utratę bramki. Karny został podyktowany, gdy Alba miał stratę a następnie przegrał pojedynek jeden na jeden z Juanfranem który zrobił z niego wiatrak.
Możesz mi podesłać link z fourfourtwo z tego meczu z Atletico, bo szukałem i jakoś nie mogę tam znaleźć meczy CdR, a tym meczu tu rozmawiamy.

Z Villareal wysłał mu do pomocy bo był objeżdżany. Nie przypominam sobie za bardzo sytuacji gdy Alves nie wracał, to jest zawodnik box to box i on ma dużo więcej do zabezpieczania, bo po jego stronie w pomocy gra xavi który jak gra to przesuwa się na środek i wtedy Alves osłania cała stronę, poza tym Albę wspiera oprócz Iniesty i często Busquetsa i Mascherano jeszcze Neymar, czego praktycznie nie robi Messi.

W tym meczu z Atletico Alba był najsłabszym obrońcą zaraz po Mascherano.

pax

2

31, i 9 miesięcy - nowy kontrakt podpisałby mając 32 lata. Mascherano jest tylko o rok młodszy i dostał pół roku temu nowy 4 letni kontrakt z opcja przedłużenia. nie pisze że mają z nim podpisac kontrakt, nie pisze na ile, ale rozumiem że chce walczyć o jak najlepszy warunki. Każdy tak robi.

pax

2

Korbel, dzięki za wyważone słowa.
Staram się wiele puszczać mimo chodem, ale jeśli ktoś Ci grozi (nawet tylko wyrzuceniem z serwisu), albo kłamie na Twój temat to czasem człowiek musi zareagować. Dla mnie najśmieszniejsze jest to w tej całej sytuacji jest to, że moje posty pod tymi ocenami były najłagodniejsze i najbardziej zgodne z ocenami redakcji jakie ostatnio pisałem a spowodowały taką reakcję.
Masz rację co do odpowiedzi, nie doczekałem się i nie doczekam merytorycznych odpowiedzi na swoje opinie. Tego typu zachowania ad personam to tematy zastępcze. Wolałbym wejść w normalną merytoryczna dyskusję niż odpisywać na komentarze że piszę łagodnie, że nikogo nie obrażam, że wszystkich szanuję, podlewam kwiatki i przeprowadzam staruszki na drugą stronę ulicy.
Przejmować się nie przejmuję, nie ma czym.
pozdrawiam

pax

1

Skoro zawsze swoje oceny publikuję wcześniej od redakcji, aby nie być posądzonych o oceny "przeciw" redakcji to chyba zrozumiane że napisze że oceny redaktora są zbieżne z moimi. Logicznie i chronologicznie tego nie da się inaczej wyjaśnić - skoro moje są wcześniejsze to chyba następne się porównuje do wcześniejszych. Przy czym nigdzie nie napisałem że moje są dobre. Ty uważasz że moje wyrażenie nie jest łagodne.

Szukasz na siłę dziury w całym, nigdzie nikogo nie obraziłem, nie odniosłem się chamsko, często piszę ale odpuszczam, TY wziąłeś stronę redaktora w porządku, twoja sprawa.

pax

1

Nie potrzebuje przeprosin. Chcą to załatwić między sobą to niech to wyjaśniają. Byleby takie sytuacje się nie zdarzały. Powiedzmy że zrobiły to osoby prywatne oprócz groźby usunięcia z portalu bo to już kompetencje redakcji. Dzięki korbel.

pax

1

Ostatni mecz ?/ Ten w którym wyłożył piłke Messiemu na mistrzostwo a sędzia nie uznał prawidłowej bramki ??

pax

1

I to jest bardzo dobre zdanie. Jak sam zauważyłeś nikogo nie obrażałem i nic nie pisałem obraźliwego w stosunku do redaktorów.

Z Twojego wpisu wysnuwam jeden wniosek wobec mnie i uważam że skądinąd słuszny, iż będę się starał nie używać słowa redakcja a wyszczególniać redaktor taki czy inny aby nie uogólniać. Nikt nie został wyrzucony, co nie oznacza, że nikomu nie grożono takim wyrzuceniem. Przeczytaj od początku wszystkie komentarze i zrozumiesz że ja w żaden sposób nie odniosłem się negatywnie do redakcji czy któregokolwiek redaktora, a wobec mnie już tak.
Mój wpis nie był złośliwy, atakujący, czy nie merytoryczny. Co do ataków to zauważyłeś jak jest, jaki jest szum i co było 4 tygodnie temu, ja to puściłem w niepamięć, ale jak któryś z redaktorów chce mi coś napisać, to niech mi napiszą merytorycznie do mojego komentarza a nie piszą ad personam, bo to nie kulturalne.
Szanuję pracę redaktorów oceniających i niech to działa w obie strony.
pozdrawiam

pax

0

Wielokrotnie pisałem o redakcji, że ich praca jest ciężka i niewdzięczna i dużo "gorsza" od tłumaczących newsy. Gdzie ja mam przerośnięte ego?

Piszę swoje komentarze, swoje oceny ale nikogo nie atakuję, za to nigdy nie mam merytorycznej odpowiedzi a personalny atak.

Nawet w tym zdaniu z którego wyrwałeś wypowiedz pisałem że każdy może się nie zgadzać z moimi i redakcji ocenami, więc gdzie uzurpuje sobie prawo do narzucania ocen komukolwiek, wymądrzania się.

Dlatego też, swoje oceny pisze przed redakcją, aby nie być posądzony o pisanie czegokolwiek przeciw redakcji.

pax

1

I o to mi chodzi. Uważasz, że mam słabe przygotowanie merytoryczne to piszesz co i gdzie Ci się w moich ocenach Ci się nie podoba, dyskutujemy i potwierdzasz to lub nie. Po to sa komentarze aby komentować, dyskutować. Mogę mieć inny punkt widzenia a mogę nie mieć w ogóle racji, tu na forum możemy to sprawdzić.
Dlatego ważny jest szacunek w dyskusji i merytoryczna rozmowa, nie koniecznie ten sam punkt widzenia.
O to w tym wszystkim chodzi.

pax

1

Dla mojego stosunku do redakcji oceniającej przypominam swój zeszłoroczny wpis.

15 lutego 2014,
Do redakcji i pozostałych czytelników
W sumie byłem jednym z tych którzy rozpoczęli polemikę z redakcją, nie zgadzając się na opis Leo Messiego w ostatnich spotkaniach. Ściach, Szumi i challenger wykonują żmudną, ciężka robotę i szacunek im za to – robią to poświęcając swój czas. Każdy z nas jest człowiekiem i każdy z nas popełnia błędy. Każdy ma swoje sympatie i antypatie, dlatego czasem ciężko pozostać niewzruszonym na własne przekonania i upodobania. Uważam, że ta dyskusja poszła w dobrym kierunku, jednak nie chciałbym aby skończyła się na hejtowaniu redakcji czy próby wpłynięcia na zmianę oceniających. Wydaje mi się, że szum jaki się zrobił po tym jak trzeci raz z rzędu Messi nie został wybrany ZM przez redakcję, mimo iż wedle czytelników był nim i miał kilka tysięcy głosów przewagi a opisy były nieadekwatne do ocen, powinien w jakiś sposób wpłynąć na redakcję. Ten szum też pokazuje z jaką estymą cieszy się redakcja i w jaki sposób czytelnicy portalu chcą, aby tak dalej było. Nie chodzi o to, aby teraz redakcja dawała i opisywała dokonania Messiego za nazwisko czy wedle nacisków czytelników, ale aby traktowała go na równi z pozostałymi zawodnikami Blaugrany. Mamy prawo komentować oceny i opisy wystawiane przez redakcje i korzystamy z tego w pełni. Dlatego życzę czytelnikom zrozumienia dla redakcji (nie ujmując prawa do krytyki ocen i opisów wystawianych przez redakcję) a redakcji większego wsłuchiwania się w głos ludu (nawet jeżeli ma pełne prawo do subiektywnego wyboru Zawodnika Meczu wedle redakcji).
Wszyscy i tak jesteśmy Barcelonismo.

pax

2

Wobec mojego wyrażenia dotyczącego ocen: "Są poprawne względem moich", "Oceny niezłe i dość zbieżne", czyli że miałem podobne odczucia jak z redakcją, zbliżone do ocen redakcji, redaktor challenger tak skomentował moją wypowiedź. Nie ja rozpoczynam kolejną wojnę a redakcja. To redaktorzy kolejny raz przypuszczają personalny atak na moja osobę, nie pamiętając jak ostatnio skończyła się sytuacja, albo właśnie w ramach tamtej sytuacji.
ironia
- rozumiem, ze zbiezne z opinia waszej szanownosci?
- coz za wspanialomyslnosc.
- moi koledzy moga byc z siebie wyjatkowo dumni.
-historyczna chwila, oceny za rewanz z Atleti mozna oficjalnie uznac za pax-approved.
- laskawca ;) na takie teksty 1 000 000x Lol

Groźna wyrzucenia z serwisu
- pozwol sobie kiedykolwiek na jeszcze jeden chamski tekst wobec Sciaha, nie zgadzasz sie to buen viaje,
Personaolne porównanie z inną osobą
- merytorycznie (do ściacha) nie masz do niego startu.

Personalne przytyki dotyczące moich kompetencji, wiedzy i umiejetności
- jesli ktos nie ma elementarnej zdolnosci dyskusji i absorpcji punktu widzenia innego niz wlasny pkt widzenia,
- merytoryczna rozmowe pojmuje wylacznie jako merytoryczny monolog.
- znajdz sobie zycie
-przestan trollowac kazdy news ocenowy, w najgorszym trollomozliwym stylu.

Nie wiem czy redakcja nie ma innych zajęc tylko tak zaniżać poziom serwisu? Wyraziłem swoje zdanie dotyczące ocen i to wcale nie negatywne i spotyka mnie taki atak. Wnioski wyciągnijcie sobie sami. Chciałem załagodzić sytuację i odpuścić, po raz kolejny załagodzić i odpuścić.

pax

2

Nigdzie nie napisałem, że moje oceny są najlepsze i nigdy nie uciekałem od dyskusji nad moimi ocenami. To że napisałem że są zbieżne z moimi dało asumpt do tego aby redakcja mnie zaatakowała personalnie. Nigdzie nie pisałem, że ja mam rację i koniec, to wmówienie czegoś przez redakcję.

nigdzie tu nikogo nie obrażam, niczego sobie nie uzurpuję, nie przechodzę do kontrataku, raczej się jedynie bronię od personalnych zarzutów.

Jak ktoś się nie zgadza z moimi ocenami i moimi komentarzami to niech napisze kluturalnie, "wiesz pax tu nie masz racji bo....., a tu ja widzę tą sytuacje inaczej bo...." Tego tu nie uświadczyłem a jedynie kolejne personalne ataki.
nie ja rozpętuje tutaj kolejną wojenkę,

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?