pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Co tzn. nie ma pomysłu na grę. On gra wciąż na małej przestrzeni rozklepując przeciwnika z Messim lub wrzuca lub podaje dołem do pola karnego. Jest najbardziej wertykalnym obecnie zawodnikiem Barcelony, gra najwięcej piłek do przodu.
To chodzi Ci o umiejętności techniczne czy przegląd pola
1
bo teraz je przywołał, napisał że często niesprawiedliwie oceniają Alvesa i jako przykład podał mecz CdR, jako przykład
1
Dostał godzinę temu za wypomnienie ocen z tamtego meczu
2
Grał dobrze, ale był hejtowany.
4
umiejętności techniczne wyglądają blado ? Ma najlepszą technikę z wszystkich obrońców, jego przyjęcie jest świetne.
2
Chodziło o Alvesa i mecz CdR z Realem gdzie Alves dostał skandaliczną ocenę jeden
5
W ocenach napisał o zaniżaniu ocen jednemu zawodnikowi i podparł się konkretnym przykładem.
3
Korbel dostał miesięcznego bana
2
ban na miesiąc to duża przesada, naprawdę za duża. Wiem, że ciężka praca to ocenianie i niewdzięczna. Nie chcę wchodzić w dyskusję czy kłótnię z Wami. Ale to co pisał Korbel i co mu zarzucasz to działa w obie strony. Wskazał na faworyzowanie jednego zawodnika i obniżanie not drugiemu i pokazał to na przykładzie konkretnego meczu. Ty mu zarzuciłeś kłamstwo i bezpodstawne pomówienia ale nawet nie pokazałeś gdzie to kłamstwo było. Masz pełne prawo bronić zespół oceniający bo na pewno stara się jak może, tak Korbel ma pełne prawo krytykować oceny jeżeli potrafi swoją krytykę wyargumentować.
Wiem, że whoscored ma swój algorytm i nie zawsze odpowiada naszemu odczuciu gry, jednak pewny trend można zobaczyć.
Oceny obrońców z whoscored za poprzedni sezon ligowy 2013/2014
Pique 7.5
ALVES 7.31 (drugi z obrońców)
Bartra 7.3
Alba 6.95
Oceny redakcji fcbarca 2013/2014
Bartra 6.8
Alba 6.0
Pique 5.7
ALVES 5.5 (najgorszy z obrońców)
Tu nie chodzi o wyciąganie teraz ocen ich analizę, ocenianie pracy redakcji oceniającej wstecz, ale dziwię się że nawet zasygnalizowanie pewnego negatywnego trendu jest niedopuszczalne. Fakt, zrobił to prowokująco, ale czy kłamie trzeba byłoby to wykazać.
1
Z Iniestą jest różnie, akurat z Villareal w defensywie nie za dużo pracował. Kto ?? Messi nie grywa na prawym skrzydle ??
1
Ale jak trafi na takiego defensora jak Alves to go nakryje czapką jak w ostatnim GD
1
W ubiegłym był strasznie hejtowany a ciągnął z Messim i Alexisem przez ostatnie miesiące Barcelonę, gdy pozostali zawodzili. Gdyby inni wykorzystali jego świetne dogrania Barcelona byłaby mistrzem na 5 kolejek przed końcem sezonu. Tu masz jego zagrania z ostatnich trzech miesięcy ubiegłego sezonu.
4
Dziwne, że ma najlepsze wrzutki w klubie, a w tym sezonie z prawie dwustu żadna nie była w trybuny, baa ponad bramką.
1
Reus przeszedłby na pozycję Messiego na prawe skrzydlo a Messi na cofniętą "9" czy właśnie na pozycje Iniesty czyli ofensywnego pomocnika bo w sumie i tak tam w każdym meczu gra schodząc z skrzydła i kreując sytuacje innym.
1
Nie każdy
0
Ale wolałby Barcelonę
4
Na pewno to zrobi, Marca wyliczyła po 9 kolejce że będzie miał na koncie 66 bramek w tym sezonie, więc czekamy.
2
Tego na pewno nie wiemy, wiemy, że na razie nikt "taki" się nie urodził. Gdyby zagrał 5-6 sezonów to miałby ponad 400 bramek w lidze i około 170 asyst, do tego LM - około 110-120 bramek. A dla Barcelony łącznie strzeliłby około 600 bramek.
Ale faktycznie strach bedzie ubrać po Messim koszulkę z 10.
2
No tak, ale napisałes to pod artykułem ocenowym a więc wystąpiła taka prosta zależność. Ok, rozumiem teraz o co Ci chodzi. Zawsze też tak do tego podchodzę, krytykować - tak, hejtować - nie.
pozdrawiam
3
Pamiętam, że w tamtych czasach największe gwiazdy NBA (absolutny top) dostawały kontrakty w przeliczeniu na rok 8-10 milionów a MJ za ostatnie dwa lata dla Byków dostał 35 milionów w każdym.
I jeszcze jedno, było wielu wybitnych zawodników w historii - Messi zalicza się do poziomu najwybitniejszych - Pele, Maradona. Tylko spytaj przeciętnego Polaka w jakim zespole grał Pele to odpowie Ci co dwudziesty, jak spytasz w jakim zespole grał Maradona to odpowie Ci co piętnasty, spytaj gdzie gra Messi to odpowie Ci poprawnie 9 na 10, a dziesiąta słucha radia Maryja i ogląda Trwam a tam nie ma transmisji.
Messi dał Barcelonie miejsce w historii futbolu, oczywiście miał fenomenalnych kolegów, jednak on był decydujący. Moim zdaniem należy mu się bajeczny kontrakt do końca kariery, nowy najlepiej trzy letni do 2011, ale wtedy juz nikt przez dziesiątki lat nie pobije jego rekordów.
2
Co to znaczy nie hejtować ? Nikt go tutaj nie wyzywa, dostaje słabe noty bo słabo gra, jak zacznie grać dobrze będzie dostawał wysokie noty. Forma wróci i wysokie oceny będą.
2
I tak i nie, z jednej strony jeździmy po Atletico w tym sezonie jak po burej suce, z drugiej nie potrafimy wygrać z Sociedad, Celtą, Malagą. Nie ma meczy na których nie można byłoby się przejechać.
1
spoko, też bym się czuł podobnie, chociaż chyba nie przywoływałbym meczów z bayernem :-)
3
Ciągle przewija się ten sam problem, dlatego ja sobie odpuściłem. Ja wystawiam swoje oceny, jak komuś się one nie podobają i ma jakieś pretensje o opisy to dyskutuję z Tą osobą, ja tłumaczę, ona tłumaczy, każdy sie może pomylić, dochodzimy do tych samych wniosków lub innych, widzimy nowe aspekty danej sytuacji. Rozumiem redaktorów jak mi kiedys tłumaczyli, że nie mają czasu odpisywać, tylko potem robią się problemy, właśnie z braku dyskusji. Ja przestałem komentować oceny redakcji bo komentarz nie ma sensu jak nie jest wysłuchiwany. Dlatego teraz jak ktoś chce poznać moje zdanie na temat ocen czyta moje oceny - Alba 3,5, Mascherano 3,5, Messi 8,5 itd...Wiesz dobrze ile się namęczyłem walcząc o oceny Alvesa chociażby w tym sezonie Eibar (Miał dwa błędy bez konsekwencji w obronie i kapitalny mecz w ofensywie, asysta, 6 kluczowych podań, najlepszy obrońca kolejki wg whoscored - dostał ocenę gorszą od Alby za beznadziejny mecz z Villareal), Real (grał kapitalnie w obronie grając non stop przeciwko Ronaldo, Isco, Marcelo, najwięcej odbiorów, nie przegrał ani jednego pojedynku i porównaj to z taka samą oceną Mascherano z Villareal). Dlatego ja sobie odpuszczam pisanie do redakcji, że temu za nisko a tamtemu za wysoko, mam swoje oceny, będą moje podsumowania. Nie wtrącam się do redakcji, jak na razie ona do mnie. Zobaczymy ile starczy mi zapału i czasu, na pisanie ocen i opisów, ale nie jest chyba źle.
3
Real może mieć problem w Bilbao a my z kim jutro gramy ?
2
Tylko tam mogło być co najmniej 10 bramek dla Barcelony. Ja zapamiętałem techniczny, od niechcenia strzał Messiego w 6 minucie słupek z rogu boiska, jakby to weszło...
Real się otworzył, mial tez swoje z 3 świetne sytuacje. Tam mogł być wynik 13-2. Po raz pierwszy i ostatni Mou zagral otwarty futbol z Barceloną,
2
To nie są KONTROCENY. Ja swoje oceny publikuję wcześniej, oceny z meczu z Villareal opublikowałem pod artykułem pomeczowym już we wtorek (3 dni przed Wami), więc nie można mówić że są to kontroceny, bo to sugeruje że one są w swojej intencyjności przeciwne do ocen redakcji. A tak nie jest skoro publikuje je, nie wiedząc jakie oceny Wy napiszecie. To są raczej oceny alternatywne. Swoje oceny publikuję o czym ostatnio pisałem wcześniej od redakcji właśnie po to aby nie być posądzonym o pisanie kontrocen, aby nie być posadzonym o szukanie zwady z redakcją wystawiając specjalnie kontroceny. W ocenach z Villareal nawet w jednym komentarzu nie odniosłem się do ocen redakcji, Wy macie swoje ja wystawiam swoje, każdy może swoje wystawić i nie ma problemu, każdy może się odnieść do Waszych czy moich i je skrytykować. Tylko to są Moje oceny a nie kontroceny Waszych.
0
Zgadzam się że mamy inne spostrzeżenia i to jest fajnie się pięknie różnić.
2
Alves w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia, biegł ile bozia w nogach dała, ale nie zdążył, akcja nie szła jego stroną. Więc nie rozumiem tutaj szukania na siłę winy Alvesa. Alves był poza akcja i poza realnym wpływem na akcje.
Tak naprawdę trzech zawodników (nie wliczając Bravo) mogło coś zrobić. Pique - wiadomo - dał się ograć, Busquets nie wiem do dzisiaj czy chciał być drugim bramkarzem? Gdyby podwoił z Pique Gio to nic by Villareal z tego nie ugrał.
Mascherano mógł cos zrobić a nie zrobił nic. Alves nie był w stanie nic zrobić, wbiegając w pole karne Masche miał przewagę 2 metrów nad Vietto, oddając strzał Vietto był minimalnie przed nim. dalej niewiem po co biegł Mascherano i co zrobił bo na to mi nie odpowiedziałeś. On asekurowal Vietto, cały bieg przed polem karnym był w kierunku Vietto i z nastawieniem aby go kryć, w polu karnym go odpuścił. Cały bieg Mascherano to był bieg nie do piłki, nie do dos Santosa ale bieg asekurujący Vietto. To tak jak z rzytem rożnym, zdarza się że Ci zawodnik ucieknie, czasem dostaniesz zasłonę, nie jesteś w stanie za dużo zrobić, ale to był twój zawodnik i to ty za niego odpowiadałeś. Tutaj masche cały czas kontroluje Vietto do momentu 7-9 metra gdy odpuścił dał sie wyprzedzić, nawet nie popatrzył gdzie Vietto jest.
Piszesz jakby mascherano wbiegł za głęboko to Gio mógłby zagrać za plecy - tylko to jest po pierwsze gdybanie jakby, gdyby, taka sytuacja nie miała miejsca, po drugie zagranie za plecy i wtedy Vietto musiałby zwolnić - mialby w bramce Bravo, Busquetsa, przed sobą Mascherano i naciskany byłby już przez Alvesa. Vietto wykorzystał zawachanie i odpuszczenie Mascherano wychodząc na najdogodniejszą pozycję. Możemy się różnić co do interpretacji i to jest fajne. Masche tyle miał błędów w tym meczu, ze ocena słaba byłaby za wysoka.
2
Edytowałem i po edytowaniu tak wyszło.
Próbowałem robić spacje i dawać enter i taki kwiatek wyszedł, nie dało się tego zmienić system sam anulował wszystkie przerwy w tekście.