pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
O tym pisał MasterChip, ale nie są to oficjalne statystyki. 107 podaje np. serwis goal.com.
3
http://www.fcbarca.com/61746-okiem-kibica-asystenci-rodem-z-barcelony.html
1
zgadza się, nie ma. ostatnia w marcu - 11 miesięcy temu.
6
Messi i Figo maja po 107 asyst w La Liga. jak na razie obaj liderują, chyba że Messi dołoży następna po przerwie.
3
Suarez
Nierówny mecz Luisa. W defensywie nie brał udziału, ale pressing na połowie rywala skończył się dwa odbiorami (12, 41), a po jednym z nich zaliczył asystę przy bramce Messiego. W 40 minucie źle zachował się przy kontrze, w 43 zmarnował świetną sytuację, w 45 źle przyjął podanie Alvesa. Był aktywny w ofensywie, strzelał kilka razy, ale nie zawsze z przygotowanych pozycji. Na duży minus strata na własnej połowie zakończona bramką dla Villareal. Źle nie było, asysta, odbiory, pressing, ogólna aktywność, wychodzenie na pozycje, ale wciąż brak skuteczności.
Ocena 6.5
Messi
Kolejne świetne spotkanie i kolejny raz zawodnik meczu. Bramka, asysta, 3 kluczowe podania, 19 dograń w pole karne, 4 dryblingi, 5 przerzutów. W 2 minucie świetnie rozpoczął kontrę, w 8 minucie dobra piłka do Suareza w pole karne, w 15 dobre dogranie do Alby, w 21, 22, 43, 50 do Suareza. Od ataku do pomocy on przewodził większości działań zespołu, przez niego przechodziło 80-90 procent piłek w trakcie konstruowania akcji ofensywnych. Pytanie jak długo będzie ciągnął ten wózek.
Ocena 8.0
4
Rafinha
Przeciętnie-słaby występ Rafinhy. Jedna akcja w ofensywie zakończona spalonym Mathieu to wszystko co mogliśmy obserwować w wykonaniu tego zawodnika. 0 kluczowych podań, 0 dryblingów, 0 dograń w pole karne. 100 procentowa skuteczność podań, ale cóż z tego jak wszystkie asekuracyjne do najbliższego partnera. Ocena wyjściowa to i tak wysoka w tym przypadku.
Ocena 5.0
Neymar
Słabo, słabiutko. Zaczął źle od 2 minuty i złego zachowania przy podaniu Messiego. Potem 16 strat, niewykorzystany karny, 0 dryblingów, 0 kluczowych podań. Większość kontr Barcelony nie pacyfikowali obrońcy Villarealu ale Neymar wikłaniem się w niepotrzebne dryblingi. Czekamy na rehabilitację
Ocena 4.0
4
Mascherano
Dobry, ale niebezbłędny mecz Mascherano. W meczu popełnił przynajmniej 3 błędy (zła próba odbioru w 46, błąd taktyczny 80, objechanie i wrzutka z groźnym strzałem 84), ta niby kluczowa interwencja którą wychwalał Żewłakow była gdy kontra była 2 zawodników Villareal i 3 Barcelony a sama interwencja była 2 metry od linii bocznej. Jego mega ocena i ZM userów wzięło się moim zdaniem z komentarzy Żewłakowa w trakcie spotkania niż rzeczywistej gry Jeffecito. W ofensywie daleko mu do poziomu Busquetsa z ostatniego spotkania, ale 90 procentowa skuteczność zrobiła wrażenie. Potrafił swoim zdecydowaniem czy ustawieniem spacyfikować kontry Villareal, jednak jego gra na DP czy stoperze niewiele się różni.
Ocena 7.0
Iniesta
Drugi z rzędu dobry mecz Andresa. Więcej plusów, niż minusów, aktywny i wreszcie potrafił zrobić coś kreatywnego. Bramka wartość dodana, chociaż dość przypadkowa, ale jednak był tam gdzie powinien i zrobił to co powinien. W 29 minucie po dograniu Neya mógł lepiej przyjąć ale i tak dobrze zagrał do Messiego, w 36 dobrze zagrał do Suareza przed pole karne, w 45 minucie dostał piłkę od Alby mógł próbować celniej strzelać. Mimo 12 strat trzeba odnotować 4 odbiory, głó1)nie przy kontrach Villarealu. Bardzo dobry występ, choć wciąż bez magii.
Ocena 7.5
3
Mathieu
Dobry lecz nierówny mecz Mathieu. Wszyscy zapamiętamy interwencję plecami z 80 minuty, z gorszych zagrań to 47 minuta gdy nie pokrył zawodnika którego strzał z trudem obronił Ter Stegen. Bardzo spokojny mecz w wykonaniu Mathieu, nie wspomagał ofensywy, jako jedyny nie miał celnego przerzutu, baa nawet takiego nie próbował. Ogólna ocena nie może być wyższa niż dobra.
Ocena 6.0
Pique
Kolejny mecz, gdy Pique dyrygował obroną. Bardzo dobry mecz Gerarda. W obronie można uznać, że bezbłędny, do tego bramka. Dałem 7.0, ale sądzę, że jednak to za mało. Pique może to jeszcze nie jest klasa światowa, ale niewiele już brakuje.
Ocena 7.0
Alba
Na pewno słabszy mecz od Alvesa. Jednak zasłużył na ocenę dobrą. W 16 minucie niecelna, ale dobra wrzutka, w 24 dobrze dograł do Messiego, w 45 dobrze pokazał się Messiemu i przekazał piłkę Inieście. Wydaje się, że ofensywna gra Alba w dużej mierze zależy od dyspozycji Neymara, gdy Ney zagrał słabo to przekładało się to na wykorzystanie Jordiego w ataku. W obronie mało zaangażowany, ale i Villareal niezbyt niepokoił w tym meczu Barcelonę. Ogólnie dobry występ ale nic więcej, 6.5 byłoby by niesprawiedliwe.
Ocena 6.0
4
Alves
Zdaję sobie sprawę, że Alvesa oceniam w każdym spotkaniu zbyt surowo, jednak będąc stale obrońca Daniego taka moja rola. Każda nawet przypadkowa błędna ocena na jego korzyść spotkałaby się z personalnym atakiem dużo większym niż zaniżenie mu oceny. Co do Alvesa w tym meczu zagrał bardzo dobre spotkanie – kilka razy celnie dołem i górą zgrywał piłkę w pole karne, do tego kilka razy szybko wchodził na skrzydło do dograń Messiego. W 14 minucie dograł do Suareza w pole karne który przewraca się bez gwizdka sędziego, w 37 rozpoczyna kontrę, w 43 dogrywa do Messiego który wystawia idealna piłkę Suarezowi. W 45 minucie podaje niesamowitą piłkę do Suareza który źle przyjmuje a strzał Messiego ląduje w bocznej siatce. Grał szybko i zdecydowanie, dobrze wyglądała jego współpraca z Messim jak na jego skrzydle pojawiał się Rafinha grał dużo bardziej wycofany. W obronie bez widocznych błędów, solidnie ale nie zbyt często jego strona była niepokojona przez Villareal.
Ocena 6.0
2
Wyjechałem do jutrzejszego wieczora. Wtedy skomentuje. Pique kolejny pewny mecz napewno.
2
Co do oceny ZM to oczywiście się nie zgodzę, masvherano nie zagrał jakos sperktakularnie, Villareal nie był jakos bardzo wymagajacym przeciwnikiem w tym spotkaniu, kilka błędów mascherano zrobił a liczba odbiorów jest porównywalna ze wszystkimi obrońcami. messi był dużo bardziej decydujacy - 19 piłek w pole karne !!! Asysta, bramka, Masche w ofensywie jak zwykle się zbytnio nie udzielał, to Ubusi by go musiał podszkolic.
A co do ocen to moim zdaniem Mascherano został wybrany własnie przez młodszych kibiców którzy sugeruja się zdaniem innych. W meczu Żewłakow cały czas mówił i Mascherano i go zachwalał. Mascherano miał dobry wslizg, ale przy lini bocznej przy kpontrze villareal gdy Barcelona już miała przewage w obronie 3 na 2, to mówił że to kluczowy odbiór który uratował przed strata bramki.
pewna grupa osób sugruje sie opiniami innych. W zeszłym roku wprowadzenie zamykania głosowania userów równo z publikacja ocen redakcji było moim pomysłem. Był taki mecz w którym Messi zagrał świetnie a fabregas dobrze, prze 2 dni Messi był ZM według Userów z dużą przewagą , potem redakcja w swoim opisie dała fabregasowi ZM i głosy u userów zmieniły się na korzyść fabregasa, bo redakcja tak zasugerowała. i dla mnie tu jest taka ewidentna sprawa, mascherano był wychwalany prze komentatorów i dla tego setki osób na niego zagłosowały.
1
Po prostu ostatnio trochę bawię się w ocenianie meczów. Jak kilkaset osób widzi tylko 0,5 punktu różnicy między gra Messiego i Rafinhy więc się pytam dlaczego? Może ja nie dostrzegam tych rzeczy co inni, więc pytam, może coś nie potrafię dostrzec.
1
Tu masz rację, tylko sądzę, że średnia wieku to jest troszkę niższa.
1
jak mówiłem dzięki. Rozumiem twoja argumentacje, o to pytałem. Prosiłem o wyjaśnienie, wyjaśniłes mi swoja ocenę 6.0 i mi to wystarczy. Jeszcze raz thx
1
Dziwne a w sumie niedziwne, że piszesz o mnie a nie odnosisz się do tekstu. Przyzwyczaiłem się.
1
Do Mathieu to było jedyne wejście, więc nie pisz kilka. To było jedyne, zakończone spalonym Mathieu. Ok, masz taki system, rozumiem. Dzieki za wyjaśnienie.
1
Dalej o mnie.
Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem ze system oddaje rzeczywistość tylko spytałem o wyjaśnienie fenomenu konkretnych przykładów.
3
Tylko nie odniosłem się tutaj że grał źle, bo grał dobrze, baa bardzo dobrze, tylko moim zdaniem w kontekście ZM to nie był najlepszy. Nie na miejscu to życzyć sto lat na stypie, jak ktoś popełni błąd to nie mogę tego napisać, bo to nie na miejscu ? Co to za argumentacja ?
1
OK, rozumiem Twoje ocenianie, nie byłaby bardziej adekwatna wyjściowa ? On grał duż część spotkania na prawym skrzydle i nic tam nie zdziałał. Tylko pytam.
7
Kogo ta ocena ma zachęcać ?? Rafinhę do lepszej gry??
Więcej w komentarzu odniosłeś się do mnie niż do kwestii ocen. To źle ze chcę poznać zapatrywania innych, jak oceniają, dlaczego tak a nie inaczej?
1
Chciałbym czasem się dowiedzieć od osób oceniających (użytkowników nie redakcji tym razem) co kierowało nimi dając Rafinhy ocenę aż 6,5 a Messiemu tylko 7 i wyznaczając Mascherano ZM. Mascherano w meczu popełnił przynajmniej 3 błędy (zła próba odbioru w 46, błąd taktyczny 80, objechanie i wrzutka z groźnym strzałem 84), ta niby kluczowa interwencja którą wychwalał Żewłakow była gdy kontra była 2 zawodników Villareal i 3 Barcelony a sama interwencja była 2 metry od linii bocznej, dużo bardziej kluczowy był wślizg Pique w 79 w polu karnym przy rajdzie dos Santosa.
Messi - Rafinha
Gole 1 - 0
Asysty 1 - 0
Kluczowe podania 3 - 0
podania w pole karne 19 - 0
dryblingi 4 - 0
odbiory 1 - 1
Przerzuty 5 - 1
Podania 85 - 40
Procent 81 - 100
podania asekuracyjne niewiele - wszystkie
Ocena 7.0 - 6.5
Proszę niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen.
12
Chciałbym czasem się dowiedzieć od osób oceniających (użytkowników nie redakcji tym razem) co kierowało nimi dając Rafinhy ocenę aż 6,5 a Messiemu tylko 7 i wyznaczając Mascherano ZM. Mascherano w meczu popełnił przynajmniej 3 błędy (zła próba odbioru w 46, błąd taktyczny 80, objechanie i wrzutka z groźnym strzałem 84), ta niby kluczowa interwencja którą wychwalał Żewłakow była gdy kontra była 2 zawodników Villareal i 3 Barcelony a sama interwencja była 2 metry od linii bocznej, dużo bardziej kluczowy był wślizg Pique w 79 w polu karnhym przy rajdzie dos Santosa.
Messi - Rafinha
Gole 1 - 0
Asysty 1 - 0
Kluczowe podania 3 - 0
podania w pole karne 19 - 0
dryblingi 4 - 0
odbiory 1 - 1
Przerzuty 5 - 1
Podania 85 - 40
Procent 81 - 100
podania asekuracyjne niewiele - wszystkie
Ocena 7.0 - 6.5
Proszę niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen.
2
Każdy z trójki BBc ma 3 bramki a benzema i Ronaldo po aśyście a bale 2 asysty. Statystyki nie powalajace, ale od Isco lepsze w kontekście newsu statystycznego. Poza tym real zagrał mniej spotkań.nie mówiąc juz o ronaldo który jeszcze na 2 spotkania miał bana.
2
News dotyczy strzelców i asystentów a Isco ma 0 bramek i 2 asysty. W kontekście newsu to nie powalające statystyki..
2
A Isco jest liderem w bramkach i asystach tego zespołu?
A co do Isco to nie oglądam Realu więc nie wiem jak gra, widziałem tylko Real-Barcelona to Alves nakrył go czapką.
4
Nie wiem czy sport nie potrafi liczyć ale 37 w 11 spotkaniach to srednia 3,36 a nie 3,7
a Real rozegrał 9 spotkań i strzelił 17 bramek co daje średnią 1,88 a nie 1,7
różnica pół bramki kto by się czepiał
1
Przestań obrażać bo tylko to świadczy o Twojej kulturze.
Wiesz doskonale, że moja wiadomośc odnosiła się do Twojej przed edytowaniem, więc nie udawaj że nagle ktoś oprócz Ciebie popełniał tu błąd. Oczywiście błąd zasugerowany złym opisem redakcji.
3
Nie rozumiem bicia piany ponownie. ich najlepszy zawodnik ma rozegrane 5 spotkań mniej od zawodników Barcelony, ale czy to ważne.
3
jak na razie pod względem bramek jest cieniutko, biorąc pod uwagę zmarnowane sytuacje również, kilka asyst przypadkowe, bo piłka mu uciekła, źle przyjął raz dobiegł neymar, raz Messi, raz źle się od klatki odbiła, raz przypadkowo od pięty.
Źle sobie nie radzi, ale szału nie ma, to co mu wystawia Messi to dawno powinien mieć około 20 bramek. musi popracować nad skutecznością.
1
Z drugiej strony tylko trzech bezpośrednio wyszło z La Masii i zasiliło podstawowy skład i jest podstawowym wyborem - Busquets, Iniesta, Messi. Pique i alba są importowanymi wychowankami bo swego czasu się na nich nie poznano.
Montoya, Bartra, Xavi, Rafinha to jest rezerwa. nie znam dokladnego składu Realu, ale pewnie w szerokiej kadrze tez byś znalazł z 4 wychowanków jak nie więcej.