pax

1

Dlaczego wtedy na spółke z Alvesem?

pax

1

Pokazuję tylko ocenianie i stosunek userów do graczy, gdzie tu masz dopieprzanie?

pax

2

Na wagę trzech Punktów??
"Alves zawalił przy stanie 0-0, stracilismy 3 punkty" - za remisy są trzy punkty?

pax

2

Nie grałaby ofensywnego stylu. Malaga się muruje z Barceloną. na jesieni grali na własnym stadionie co zawsze wywołuje większe skłonności ofensywne i co? I zamurowała własne pole karne.

pax

1

Według squawki z błędem został oceniony jako trzeci najlepszy zawodnik mimo odjęcia 25 punktów, gdyby nie to zostałby ZM, podobnie na whoscored. Alves miał 100% skuteczność przerzutów 5 na 5, fenomenalną skuteczność odbiorów, odbiory bezpośrednie 5 na 5 w pojedynkach z zawodnikami atakującymi, wygrał 4 na 5 pojedynków główkowych. Dobrze klepał z Messim, pracował na całej długości boiska, biegał box to box. Miał 7 wrzutek z czego 3 celne. Były to jedyne celne wrzutki z gry na łączną ilość 48 wrzutek Barcelony! Każda była groźna. Nie grając pełnego spotkania miał najwięcej odbiorów. Oczywiście należy mu się obniżenie oceny za błąd skutkujący bramką, tylko o ile porównując do z innymi błędami skutkującymi utratą bramki Pique czy Bartry?

pax

1

Po prostu staram się znaleźć wytłumaczenie dla oceny 1.5. Tylko tyle.

pax

4

a coś merytorycznie ?? czy tylko na to Cie stać ?/

pax

3

Pique po meczu z Villareal gdzie zawalił bramke dostał 5.5
bartra gdzie w 85 minucie zawalił bramkę w Cdr dostał ZM i 7.5
Ile powinien dostać Alves? Poza błędem wszystkie zagraniczne główne portale oceniają go jako najlepszego zawodnika Barcelony.

pax

1

Ale taka ocena czy o tyle obniżyć?

Popatrz na sprawę z błędem Pique z Villarealem dostał 5.5 czy błędem Bartry w CdR w 85 minucie przy bramce Realu na 2-1, dostał ZM i najwyższe noty. Alves przez wszystkie główne portale został oceniony bardzo wysoko, gdyby nie ten błąd zostałby ZM. Według squawki z błędem został oceniony jako trzeci najlepszy zawodnik mimo odjęcia 25 punktów, gdyby nie to zostałby ZM, podobnie na whoscored. Alves miał fenomenalne statystyki w meczu – 100% skuteczność przerzutów 5 na 5, fenomenalną
skuteczność odbiorów, odbiory bezpośrednie 5 na 5 w pojedynkach z zawodnikami atakującymi, wygrał 4 na 5 pojedynków główkowych. Dobrze klepał z Messim (może nie tak świetnie jak w wcześniejszych spotkaniach), pracował na całej długości boiska, biegał box to box, wychodził na pozycje i wracał. Miał 7 wrzutek z czego 3 celne. Były to jedyne celne wrzutki z gry na łączną ilość 48 wrzutek Barcelony! (Alba miał 12 wrzutek i wszystkie niecelne). Każda była groźna. Nie grając pełnego spotkania miał najwięcej odbiorów. Trudno go ocenić, będę starał się oceniać wedle regulaminu redakcji oceniającej.

pax

1

"Bo przecież błąd to błąd nieważne czy pada po nim gol czy nie, prawda ?"
Czy gdzieś tak napisałem? Każdy błąd powinien być ujęty i rozliczony. Za błąd skutkujący utrata bramki powinna być obniżona ocena. czy ja coś innego gdzieś napisałem?

"Konsekwencje błędu dla samej akcji jak i dla całego meczu mają duże znaczenie przy ocenie gracza" - czy ja gdzieś coś innego napisałem? Pytanie jak duże? czy dany błąd zmienił obraz spotkania, itd...

Co do przykładu Alby - to jest odwrotny do prezentowanego, gol nie padł w 90 minucie tylko w 6 minucie więc był czas nadrobić wynik.

Jaki wpływ na psychikę miała strzelona bramka? tutaj też jest kwestia wróżenia. Malaga grała cały mecz tak samo, tak jak na początku meczu się zamurowała to tak grała, z takim samym poświęceniem grała w obydwu meczach przeciwko Barcelonie, w pierwszym Barcelona nie oddała nawet strzału celnego na bramkę.

malaga grała obydwa mecze w taki sam sposób, strzelona bramka nic w jej taktyce nie zmieniła, w obydwu spotkaniach w ofensywie Barcelona byla bezradna. "wystarczył by jeden przypadkowy gol" - gdyby, jakby - znowu wróżbita Maciej.

pax

0

Ok. Zapomniałem o tym wpisie. Moje niedopatrzenie. Na resztę argumentów odpowiesz?

pax

1

Bo miał jeden błąd? Pique z villarealem też miał. Od początku roku alves ma bardzo wysoką formę. W wczorajszym meczu gdyby nie ten błąd miałby zawodnika meczu.

pax

1

Widzę że jedyne co potrafisz to wycierac sie kims innym. Bardzo niski poziom. ja sie na Ciebie nie powołuje i nie szukam polecań wycierając się Twoim nickiem. Twój stosunek do Alvesa większośc zna i widzi po ocenach.

pax

1



pax - Możesz mi napisac ile obniżyłeś notę Alvesowi za ten jeden błąd?
Krisgum - Nie obniżałem w ogóle".

U Ciebie Alves wyjściową ocenę ma JEDEN. Nie raczej nie jesteś antyyfanem Alvesa, ależ skąd.

pax

1

Błąd skutkujący golem - proste.
Cena jaką ponosi drużyna? W tym przypadku drużyna miał 83 minuty na odrobienie strat? Błąd to błąd. Jka ktoś źle poda a ktos inny wyciagnie wynik to ma byc lagodnie potraktowany, bo inny wyciagnał wynik?
Możesz mi napisac ile obniżyłeś notę Alvesowi za ten jeden błąd?

pax

1

Niską tzn.?? Obniżenie noty za błąd przy utracie bramki? Ile mniej w punktacji? 0.5, 1.0, 2.0, 4.0 ?

pax

1

Przecież wypominasz mu jedną sytuacje tak jak Bartrze. O jakim braku pewności Alvesa mówisz oprócz tej sytuacji?

pax

0

1. Zamieszczam po raz drugi, aby się dowiedzieć od ludzi na co zwrócić uwagę przy ocenianiu. poza tym o tej porze jest to praktycznie jedyny artykuł komentowany.
2. Co ma wynik do oceny gracza. Jak ktoś zawali 4 bramki ale drużyna wygra 5-4 tzn. że ma mieć wysoka ocenę bo drużyna wygrała?
3. Nie napisałem że barcelona by meczu nie wygrała, ale że bramka nie zmieniła obrazu gry.
4. Zgoda, że suche statystyki nie oddają pełni gry. Jednak jak czytam np. ilość wrzutek zespołu 48, a celnych z gry 3 i wszystkie Alvesa to chyba mogę jakieś zdanie sobie na ten temat wyrobić. tak jak 100% celność odbiorów bezpośrednich czy przerzutów.

Dani zawalił gola - pełna zgoda. Przy 0-0 byłby większy "luz", chcesz powiedzieć że Barcelona byłaby zadowolona z takiego wyniku?

pax

2

"Gdyby Barta sfaulował Bale'a" ... ale nie sfaulował, zrobił błąd, straciliśmy bramkę 5 minut przed końcem spotkania i puchar, a mimo to redakcja doceniła jego gre i dala mu zawodnika meczu i najwyższa notę. Więc oceniamy grę poszczególnych zawodników czy końcowy wynik?

pax

1

Ja oceniam ostatnio graczy dla siebie i po prostu chciałbym sie dowiedziec więcej od ludzi co nimi kierowało, może zwrócą mi uwage na rzeczy których nie dostrzegam.

pax

0

Malaga muruje sie od pierwszej minuty i tu nic sie nie zmieniło po bramce i nie było nic innego przed bramką. dałeś ocene jaka dałeś, nic mi do niej. Pytam tylko co miało na nią wpływ, oprócz wyniku. jakie jeszcze inne błędy zrobił Alves - dobrze wrzucał, dobrze rozgrywał, najlepiej bronił, wygrywał pojedynki główkowe, świetne przerzuty i bezpośrednie odbiory. Zrobił jeden błąd w 7 minucie, ale co poza tym?

pax

2

ja na razie chce poznać zdanie innych, może powiedzą mi coś czego nie wiem, zwrócą mi uwagę na inne rzeczy które Alves zawalił. Pytam, szukam, sprawdzam. Wszystkie portale zagraniczne ustawiaja Alvesa w pierwszej piatce najlepszych graczy, a gdyby nie ten błąd byłby najlepszym graczem spotkania.

pax

2

Ja go nie bronię, gdybym go bronił to pisałbym że to wina Bravo a nie Alvesa, albo że podanie było dobre, ale ja ciagle pisze że to był jego błąd. Po drugie czy grę poszczególnych graczy oceniamy z pozycji wyniku. Alves popełnił błąd i dostanie - ocenę jeden bo przegraliśmy, gdyby był remis to dostały ocenę 3, a przy zwycietstwie 5 bo np. Messi i neymar wyciagneli wynik na 2-1. Mam oceniać grę zawodników pod kątem gry czy wyniku?

pax

3

Podanie było złe - pełna zgoda. Mecz potoczyłby się zupełnie inaczej? Malaga murowała się od pierwszej minuty? W jaki sposób mecz potoczyłby się inaczej? W ostatnim meczu z Malagą - barcelona nie oddała celnego strzału bo Malaga murowała się od pierwszej minuty. Więc pytam co oprócz wyniku skłoniło Cię do oceny jeden.

pax

3

Niestety nie mogłem zacząłem go oglądać. Popatrzyłem wcześniej na komentarze, oceny, wynik, statystyki, oceny na whoscored i squawka.

Możecie mi powiedzieć za co oprócz tego jednego błędu Alves ma 1.5 punktu w ocenach? z Villareal Pique tez miał kluczowy błąd przy stracie piłki zakończony golem i dostal ocenę 5.5. Według whoscored Alves mimo obniżenia za błąd jest 5 najlepszym zawodnikiem a według squawki trzecim. Miał najwięcej odbiorów, 100% skuteczność przerzutów 5 na 5, bardzo dobra ilość celnych wrzutek 3 na 7 przy 0 celnych na 12 Alby. Gdyby nie ten błąd Alves z duża przewagą byłby najlepszy według squawki, według whoscored. Miał 5 na 5 bezpośrednich odbiorów, 4 na 5 wygranych pojedynków główkowych.

jak pisałem nie oglądałem meczu, widać że Alves zawalił bramkę, ale gdyby to, to i tak Barcelona by spotkania nie wygrała, Malaga od pierwszej minuty zamknęła się na 40 metrze. Będę jak zwykle oceniał zawodników, możecie mi napisać na co mam zwrócić uwagę przy Alvesie oprócz tego jednego błędu? Alvesa oceniam zawsze surowiej, od pozostałych, jednak chciałbym wiedzieć za co jeszcze mu należy obniżyć.

pax

1

Nie bronię Alvesa, tylko pytam. Podajesz przykład , że inaczej byłby odbierany gdyby mecz skończył sie wynikiem 3-2 dla Barcelony, więc to wina Alvesa, że Barcelona nie strzelila trzech bramek? czasu chyba było?

pax

1

Tylko czy to wina Alvesa że nie strzeliliśmy bramki? Że Iniesta znowu nie miał ani jednego kluczowego podania? Na razie obejrzałem 6 minut spotkania i Malaga była zamknięta od pierwszej minuty meczu. Nie pierwszy raz gramy przeciwko autobusom i przeważnie wygrywamy 3-5 bramkami, więc ....
Nie wiem, pytam, na razie zbieram informacje, spostrzeżenia.

pax

1

Zawalić zawalił, ale pewnie będzie miał notę w okolicach 5.0-5.5, tak jak Pique z Villareal.

pax

1

Więc oceniamy zawodnika nie pod kątem gry tylko wyniku? Jak zagra słabo, fatalnie ale drużyna wygra to kilka ocen w górę ?

pax

1

ad.6
Np."Alba ZAWSZE, ale to ZAWSZE wraca, stara się przeszkadzać przeciwnikowi a wyjścia do przodu ma rzadsze i generalnie odpowiedzialniejsze, choćby dlatego że decyzji o wrzutkach podejmuje tak mało. To kluczowa sprawa na pozycji "obrońca".
Pełne generalizowanie idealnego obrońcy który Zawsze robi to co powinien.

ad.7
"Ty bronisz zdania że Alves jest dobrym zawodnikiem, w ogóle. Dla mnie ktoś, kto regularnie rozgrywa słabe zawody nie kwalifikuje się do takiej oceny". Po pierwsze znowu mi coś wmawiasz bo ja staram się nie generalizować, po drugie ja przeważnie pisze o konkretnych meczach, sytuacjach, Ty generalizujesz grę i tak tez oceniasz zawodników.

ad.8 Szczery powinieneś być zawsze, masz prawo mówić o moich manierach, fajnie że chociaż raz piszesz o moich manierach pisząc do mnie a nie do innych. nie wiem co to znaczy że coś pozuję - bardzo negatywne masz określenia wobec mnie, czego ja wobec Ciebie nie stosuję. Jeśli pozuje to wystarczy to wykazywać w dyskusji, wtedy możesz pokazać miałkość mojej argumentacji. nie zgodzę się, że mam manierę dopasowania faktów do ustalonych tez, nawet nie wiesz jak jestem daleko od tego. TY pisałeś że dla Ciebie głównym wyznacznikiem jest squawka i tak oceniałeś Albę i Alvesa gdy Alba miał wyższe oceny, jak squawka dała wyższą notę Alvesowi to napisałeś że oprócz squawki liczy się wrażenie i osobiste odczucie.

Dla mnie ta rozmowa nie ma sensu, bo będziemy przerzucać się cytatami a to do niczego dobrego nie prowadzi i wykazywać kto jest bardziej niedobry, niekulturalny i ogólnie be. Dlatego lepiej rozpocząć nowa gdzieś dyskusje a tematów zapewne znajdzie się, bo mamy odmienne patrzenie na sytuacje boiskowe więc nie raz będziemy dyskutować. Tylko mam taka mała prośbę, pisz do mnie a nie o mnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?