pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
To jednak było zupełnie inne zachowanie niż Pepe. Pepe skopał zawodnika bez piłki po gwizdku sędziego i do tego juz po wszystkim jeszcze mu dodatkowo dołożył. Alba dwa razy kopnał zawodnika próbując wykopać piłke w trakcie gry, zachował się fatalnie bo wiadomo było że idealnie w piłke nie trafi, ale to dwa różne zachowania, mimo że każde negatywne.
1
To nie są skoki narciarskie i spóźnione odbicie - że jeden błąd przekreśla wszystko. Było 83 minuty na odrobienie strat i 11 zawodników drużyny która chce sięgać bo najwyższe trofea w sezonie. Grali na własnym stadionie.
3
Dawno nie było tak merytorycznego i pełnego argumentów komentarza.
2
Malaga przede wszystkim zagrała doskonały mecz i idealny pod względem taktycznym. Wcale nie było tak, ze sie całkowicie zamurowała, oddała tyle samo strzałów na bramkę co Barcelona, a po błędzie Mascherano w 87 minucie mogło być 2:0. malaga całe 180 minut w trakcie dwóch spotkań zagrała identyczny futbol, po stracie bramki nic sie nie zmieniło. W pierwszym meczu u siebie powinn się bardziej otworzyc a jednak grała caly czas tak samo, więc gdybanie, że styl czy taktyka Malagi uległy zmianie po strzeleniu bramki to gdybanie. Co do 6 pojedynków 1 na 1 to piszesz, że nie pomogły druzynie to były pojedynki w obronie, ktore mogły sie skończyc dobra akcja Malagi i podwyższeniem wyniku. Więc o czym Ty piszesz? Nie wiem o jakich dryblingach w tym meczu piszesz skoro Alves żadnego nie zaliczył!
ps. nie rozumiem po co sobie cokolwiek wyobrażać. jest ten mecz i do niego się odnoszę.
2
przeczytaj regulamin tam masz wykaz ocen.
5
Niekoniecznie, to Alves - jest czarny i je banany, do tego robi wpisy na Instagramie. I tak miałby najniższe noty.
1
Tylko wytłumacz mi dlaczego ? Nie mówię, że nie masz racji - wytłumacz mi tylko dlaczego?
17 strat, 0 celnych strzałów na bramke, miał dużo dryblingów ale żadne z nich praktycznie przekładały się na zagrożenie, to nie były rajdy, raczej kiwki w bocznym sektorze czy 40 metrów od bramki przeciwnika. W 83 minucie mial dobrą sytuacje i niestety zmarnował.
Alves poza tym błędem dostałby ocene 7-7.5 i gdyby nie ten błąd dostałby ZM, squawka oceniał go jako 3 najlepszego gracza mimo że odjeła mu 25 punktów za ten błąd.
napisz jakieś argumenty, bo pisanie jeżeli ten tyle to ten tyle jest bez sensu.
2
Popatrz na mój opis Leo - 4 odbiory - jego rekord w tym sezonie, jak tam pisałem - Messi robił za cała pomoc i pół ataku.
3
ocena dobra to 6 punktów , ocena bardzo dobra to 7.
1
Zgadza się, jednak w ofensywie był równie bezproduktywny jak Iniesta (oprócz dobrego strzału). 0 kluczowych podań i 0 dryblingów, 0 prób zagrania czegoś niekonwencjonalnego grał kolejny mecz strasznie asekurancko. Oceniałem go jako słaby występ. Poza dwoma sytuacjami niczym więcej się nie wyróżnił.
1
tzn.??
czytałeś opis Alvesa za co ta ocena?
1
Nie pisałem że to powinna być norma, ale czasem warto się jeszcze raz pochylić nad ocenami. Nikt nie jest nie omylny. Każdy może się pomylić, a jeśli nawet nie pomylić to inaczej zinterpretować daną sytuację, więc pod wpływem dobrych argumentów innych osób można samemu zmienić zdanie.
1
Z tym początkiem to nie wiem czy pech, jeszcze gorzej by było gdyby taki błąd zrobił np w 85 minucie i nie byłoby czasu na odrobienie, tutaj było widać że zawiodła cała drużyna.
1
3 celne wrzutki na 7, przy 0 celnych wrzutkach Alby na 12 to mało? Alves miał ponad 40 procentową celność, Alba zerową a ty piszesz, że celność Alvesa była mała!!!
Alves poza tym błędem w obronie grał praktycznie bezbłędnie - mial najwięcej odbiorów mimo, ze nie grał całego spotkania, Alba nie wracał co nie zdarzało sie w tym meczu Alvesowi. W ataku w jaki sposób Alba był groźniejszy? Wrzutki, dogrania, strzały, kluczowe podania, asysty - wszystko na ZERO.
Malaga pokazała klasę w meczach z Barceloną w 180 minutach Barcelona okazała się bezradna i nie strzeliła nawet jednej bramki.
2
Messi – 5.5
Nie tyle dobry co bardzo ciężki mecz Messiego. Gdy był przy piłce wciąż miał przy sobie 2-3 rywali. Walczył, starał się. Nie załamywał się. Aż – 4 odbiory – to chyba rekord sezonu u Leo. Niestety sam pracował za całą pomoc i pół ataku. Nie miał miejsca się rozpędzić do dryblingu na pełnej szybkości, ale w meczu kilka dobrych piłek zaliczył. Już w 21 minucie dobra piłka do Neymara, w 39 minucie do Iniesty, w 83 dobre, choć szczęśliwe dogranie do Neymara. Było widać sportową złość i ambicję, czasem dogrania z boków mające świetny timing były zbyt głębokie. Jedno trzeba powiedzieć choć jego gra nie powalała, Messi tego meczu nie odpuścił.
Ocena 5.5
Suarez
Niestety kolejny słaby mecz pod względem skuteczności a przede wszystkim decyzji co zrobić z piłką go ja się już ma w polu karnym lub jego pobliżu. Mając nawet dobre zagrania, uciekał od pola karnego. W 6 minucie źle zachował się przy podaniu Neymara, podobnie w tej samej minucie przy podaniu Iniesty. Niestety nie potrafił się uwolnić od obrońców, 23 podania w przekroju spotkania to bardzo mała aktywność w tym aspekcie gry. Dwa razy dobrze podawał kolegom, jednak to wszystko co można pozytywnego powiedzieć. Brakuje jakości i lekkości, wciąż zawodzi technika i jak pisałem szybkość podejmowania właściwych decyzji.
Ocena – 4.0
2
Rafinha
Bardzo bezbarwny mecz. Nie wykazał się niczym szczególnym. Jedyny pozytyw to jego strzał który obrońca wybijał z bramki. W kreacji totalny marazm, piłki do tyłu, w robieniu przewagi fatalnie, 0 dryblingów, o kluczowych podań. 1 strzał, 3 odbiory, 1 przerzut to wszystkie dokonania zawodnika. Nie był pod grą, a jak miał piłkę grał zachowawczo i asekuracyjnie. Słabiutki występ.
Ocena 4.0
Busquets
Całe spotkanie na dobrym, równym ale nie zachwycającym poziomie. Na pewno był pod grą, najwieksza liczba podań i bardzo dobra statystyka przerzutów 11 celnych z 13, 1 kluczowe podanie i 7-8 odbiorów, jednak liczba strat też wysoka – 6. Bez błysku jak cała formacja pomocy.
Neymar
Bardzo aktywny, trochę bezproduktywny w tej aktywności. Jednak kilka dobrych zagrań zaliczył, w 6 minucie dobrze dograł do Suareza, w 84 minucie dobrze rozprowadził kontrę po której Pedro strzelił w boczną siatkę. Co do negatywów, masa niepotrzebnych dryblingów zakończonych stratami, złe decyzje boiskowe, w 83 minucie złym przyjęciem zmarnował szczęśliwe podanie od Messiego. 3 odbiory to dużo dla niego, 3 kluczowe dogrania, 7 udanych dryblingów to dobre statystyki, jednak niewiele z nich wynikało. Na pewno jeden z lepszych w spotkaniu, ale jeszcze nie dobry.
Ocena 5.5
2
Alba
Bardzo słaby okres w grze Alby wciąż trwa już dwa miesiące. Po słabym styczniu, również luty wypada blado. W defensywie raził nieskutecznością a przede wszystkim brakiem powrotów, zrzucając cały ciężar gry obronnej na lewej stronie na braki Mathieu. W obronie na 3 pojedynki z zawodnikami Malagi tylko raz wyszedł zwycięsko, w pojedynkach główkowych na 5 zwycięsko wyszedł znów tylko raz. Fatalna gra zakończona bezsensownym faulem i kopaniem przeciwnika, do tego żółta kartka za pyskówkę z sędzią. Kilkukrotnie zawalał powroty, nawet po własnych stratach jak w 64 minucie, 0 zablokowanych podań, wrzutek czy strzałów. W ofensywie równie słabo jak w defensywie a nawet gorzej. Na 12 dośrodkowań żadna nie trafiła do piłkarzy Barcelony chociaż kilka mogło sprawić zagrożenie, z przerzutów na 7 tylko 4 celne, 0 kluczowych podań, 2 dryblingi i 7 strat.
Ocena 3.0
Iniesta
Kolejny bardzo słaby mecz Andresa. Zagubiony i bezproduktywny. W 6 minucie dobrze dograł do Suareza, w 39 źle wykorzystał dobre dogranie Messiego. Bardzo asekuracyjnie, wolno i przewidywalnie. Od miesięcy nie potrafiący wziąć na siebie odpowiedzialności w ofensywie – 0 dryblingów i 0 kluczowych podań w stosunku do cracka i jednego z najlepszych ofensywnych pomocników świata pokazuje, że czas Don Adresa dobiegnie końca wcześniej niż się spodziewano. Mała liczba strat, jednak nie co mylna. Iniesta był po prostu poza grą – 8 zawodnik pod kątem ilości podań w meczu, nawet mimo faktu, iż zszedł wcześniej z boiska to tragedia.
Ocena 3.5
2
Pique
Przeciętny mecz Gerarda. Tym razem raził niepewnością w obronie a przesunięty do linii ofensywnej w końcówce spotkania niczym szczególnym się nie wyróżnił, a nawet „zabrał’ piłkę skierowana na głowę Neymara. Z błędów których było kilka należy wspomnieć o 36 minucie i 44 gdzie został objechany przez zawodnika Malagi. Dobra skuteczność przerzutów 5 na 6, 3 z 5 odbiorów bezpośrednich, 50% wygranych pojedynków powietrznych 1 na 2. Wrażenie jednak nie jest zbyt dobre, nie panował nad defensywą.
Ocena 5.0
Mathieu
Jeden z nielicznych jeżeli nie jedyny którego trzeba pochwalić za spotkanie. Najrówniejszy. Delikatny błąd w 36 minucie to wszystko do czego z grubsza można byłoby się przyczepić. Tym razem nie Pique ale właśnie Mathieu trzymał defensywę. Odbiory bezpośrednie 2 na 4, 6 przechwytów, 1 wyczyszczenie, ale pojedynki główkowe 6 wygranych z 7, taka sama skuteczność przerzutów 6 na 7, dodatkowo dwa zablokowane strzały i 3 podania. W ofensywie się nie udzielał, ale skoro Pique został przesunięty wyżej ktoś musiał asekurować tyły. Bardzo solidny występ.
Ocena 6.5
17
Alves
Co można napisać o zawodniku którego gra w całym spotkaniu stygmatyzuje jedno nieudane zagranie. Bardzo poważny błąd i utrata bramki. Byłby to bardzo dobre zawody Daniego, bardzo dużo biegał, wychodził na pozycje i wracał, starał się naprawić swój nieszczęsny błąd. Grał niespełna 73 minuty a nazbierał najwięcej odbiorów w tym 6 bezpośrednich na przeciwniku (6 na 6 wygranych pojedynków), 3 „wyczyszczenia”, 3 przechwyty (łącznie 12 według squawki, 10 według whoscored), 1 zablokowane podanie i 1 zablokowane dośrodkowanie, także przerzuty na 100% skuteczności 5 na 5, wrzutki – większość dobrych z czego aż 3 celne z 7. Przy 48 dośrodkowaniach zespołu te trzy to były jedyne celne z gry. Tym razem zbyt mało wymiany z Messim, kilka klepek to za mało. W 15 minucie zaliczył dobry odbiór gdy malaga zrobiła przewagę na jego stronie. Zliczając wszystkie błędy mniejsze i większe to ta nieszczęsna 7 minuta i nie zbyt dobre zachowanie w 33 minucie. Niestety tak jak przy Pique z Villareal należy obniżyć drastycznie notę Alvesowi – tam obniżyłem o 2 punkty, a że Alvesa zawsze oceniam surowiej to odejmę 2.5.
Ocena 4.5
1
I dlatego alba grał tak jak grał? Bo miał za dużo wolnego miejsca?
0
Tzn.?
2
Konkretnie bo na razie ogolniki. Alba miał 2 odbiory a alves 10. Alves wrzucal teraz na 2 piętro? Dziwne że na 7 wrzutek 3 były celne u alby na 12 ani jedna. Więc kłamstwami podpierasz swoją niechęć do zawodnika barcelony
1
A jakie to wyczyny?? Ok, jeden błąd, więc skąd te wyczyny?
1
Nie spodziewałem się zarzutu o pobłażliwość Alvesowi bo staram mu sie raczej obniżać noty niż podwyższać. tak jak w ostatnim meczu w pucharze z Villareal dałem mu tylko 6.0 po bardzo dobrym spotkaniu gdzie nawet redakcja dała 6.5, (dużo gorszego Albę oceniałem również na 6.0) podobnie dostał surowa notę za ligowy mecz z Villareal gdzie sam napisałeś "Alves zagrał bardzo dobre spotkanie i dałbym mu nawet wyższą notę". A Mike skomentowal, mój opis:"Alves- " w 14 minucie dopuścił do dośrodkowania"Bez przesady. Niedługo będziemy odejmować obrońcom za dopuszczenie strzału, a bramkarzowi za każdy stracony gol. Co prawda, koleś ograł go, ale mimo to Alves maksymalnie mu utrudnił dośrodkowanie, które okazało się bardzo słabe. Dla mnie to żaden minus". ja doszukuję się takich błędów u Alvesa i je mu wypominam.
Staram się obiektywnie oceniać a przez to, że często "wstawiałem się" za Alvesem jest on u mnie na szczególnym cenzurownym. Co do sytuacji z Bilbao, jak pamiętasz dyskutowaliśmy o tej sytuacji i sytuacji bramkowej i wtedy wyjaśniałem moje powody nie pisania o tych zagraniach, uważając iż mając opróżnioną pozycje stoperów i wbiegającego na środek pola karnego zawodnika Bilbao nie miał błędu próbując go pokryć zostawiając prawą stronę. To była kwestia interpretacji która wtedy wyjaśniałem (nie pisałem że moja interpretacja jest właściwa), szkoda że rzuciłeś cień w stosunku co do intencyjności w ocenianiu i pobłażaniu któremuś z zawodników.
Przyjmuję każde słowa krytyki ocen i staram się odpowiadać na merytoryczne uwagi. jeżeli kogoś źle ocenię chętnie o tym podyskutuję, przyznam się do błędu lub przedstawię swoje argumenty.
1
zgadza się, że Alves miał mnóstwo lepszych meczy. pełna zgoda. Tylko oprócz Mathieu to każdy zawodnik miał praktycznie wszystkie mecze lepsze. dałem go jako ZM. Alves po tym błędzie grał na dobrym poziomie, to właśnie nie były wybite piłki - tylko głównie przejęcia na przeciwniku - nazbierał najwięcej odbiorów w tym 6 bezpośrednich na przeciwniku (6 na 6 wygranych pojedynków), 3 „wyczyszczenia”, 3 przechwyty (łącznie 12 według squawki, 10 według whoscored). To nie jest tak, że chcę pokazać że było jego fenomenalne spotkanie, ale na tle drużyny nie licząc tego babola był jednym z najlepszych.
1
Ok, jak znajdę czas postaram się wyszczególnić wrzutki Alby i Alvesa. Nie unikam tego. Alves ostatnimi czasu dużo mniej wrzuca - bywały spotkania że miał 15-20 wrzutek teraz 3-4 razy mniej. Staram się przy ocenach pisać obiektywnie i wypisywac wszystkie błędy które dostrzegę. pisałem o Alvesie, że jego dogrania w pole karne z atletico " jednak dogrania w pole karne nie przynosiły korzyści".
Malaga grała cały czas tak samo, w pierwszym meczu z Barceloną. Też nie możesz pisac, że błąd Alvesa pozbawił Barcelona punktów bo co najwyżej punktu, nie wiadomo czy Barcelony by wygrała, w pierwszym meczu nie oddała celnego strzału w ostatnim też było bardzo słabo z dogodnymi sytuacjami. To tez wina Alvesa?
1
Messi 7 dośrodkowań (crossów) - 0 celnych. Mówisz o podaniu górą a nie o crossie.
Możesz sprawdzić. Zapraszam.
Co chcesz o kant dupy rozbijać z całym szacunkiem to Twoja sprawa
http://www.fourfourtwo.com/statszone/23-2014/matches/775023/player-stats/19054/2_ATTACK_01#tabs-wrapper-anchor
http://www.whoscored.com/Matches/862391/LiveStatistics/Spain-La-Liga-2014-2015-Barcelona-Malaga
1
Co złego zrobił alves z realem?
3
Tak tylko i wyłącznie przez Daniego, on zawalił wszystkie spotkania, z Sociedad to on strzelił samobójczą bramkę.Do tego jest czarny i je banany.
2
Zgadza się, że jak Messi nie dostaje piłki to sam po nia idzie, nawet na własna polowę, ale wtedy pomocnicy nie mają jednego zawodnika z przodu którego mogliby podać, ale skoro i tak nie podawali to pewnie niewiele to zmieniło.