pax

3

45 milionów za niezłe pół sezonu ?? trochę dużo

pax

2

Po kontuzji grał nawet lepiej niż przed. W Barcelonie miał dobre pół roku, potem słbo lub bardzo słabo.

pax

3

Dla mnie Rakitic zagral po prostu przeciętnie, a dałem mu nawet dobry minus za te dwie akcje. W dwóch akcjach się pokazał, raz dobrze wykopnął piłkę z rzutu rożnego i raz zgrał do Suareza, na godzinę gry to mało. Nie uczestniczył w grze, gra strasznie asekuracyjnie, nie współpracował z Messi, nie wychodził na skrzydło gdy Messi zbiegał do środka, nie rozpoczynał szybkich ataków (jak np. Rafinha). Grał strasznie wycofany, mimo, że ani Montoya nie wychodził jak Alves do przodu ani Roberto czy Rafinha w ataku pozycyjnym też nie zbyt często pojawiali się pod polem karnym. Rafinha moim zdaniem tym razem nie udźwignął spotkania, mimo że to był "tylko" Eibar. Oddał rozgrywanie rafinhy i Messiemu a w defensywie 15 odbiorów rafinhy i Roberto przy 2 Rakiticia tez pokazuje że słabo mu poszło.

pax

6

To jest jedyny sposób. Redakcja ma swoje oceny z którymi sie często nie zgadzałem, ale redakcja nie przyjmuje żadnych argumentów, więc od pewnego czasu piszę swoje oceny nie komentując ocen redakcji.

pax

7

Montoya
Niestety z każdą szansą pokładane nadzieję, iż Martin zastąpi w pewnym momencie Alvesa pryskają jak bańki mydlane. Kolejny słaby występ Montoyi. Często spóźniony lub źle ustawiony. Jedyny obrońca z większą liczbą strat niż odbiorów. W ofensywie nie zaistniał, asekuracyjna gra przez całe spotkanie. W 57 minucie strata na własnej połowie zakończona kontrą Eibaru. Za akcję z 88 minuty z poprzeczką Eibaru można go rozgrzeszyć – asekurował środek pola karnego gdy nie było Pique a próba odbioru na przeciwniku zakończyła by się niechybnie karnym. W 89 zaliczył dobry wślizg w polu karnym. Bardzo przeciętny występ, bez większych błędów, ale bez niczego co można by uznać jako pozytywy.
Ocena 5.0

Bartra
Zdecydowanie najpewniejszy obrońca. 12 odbiorów przy jednej stracie to świetny wynik. Na minusik zaspanie w 26 minucie i błąd w 75 minucie zakończony kontrą Eibaru. Na plus oprócz statystyk, dobra asekuracja Adriano, szczególnie widoczna w akcji z 53 minuty. Mimo, że nie miał wielu okazji do wykazania się to zdecydowanie najsolidniejszy.
Ocena 6.5

pax

4

Pique
Bardzo nierówny mecz w wykonaniu Gerarda, z jednej strony dbał o dobre ustawienie obrony, w powietrzu rządził, zaliczył razem z Bartrą najwięcej odbiorów, ale aż 7 strat co dla stopera to bardzo zła statystyka. W 47 minucie niepewnie wybicie z pola karnego, w 81 zbyt łatwo daje dośrodkować z skrzydła do tego w 86 minucie idzie do przodu i mimo sprintu nie dążył za kontra Eibaru którą po trochu sprowokował zakończoną poprzeczką. Dobry występ, ale nic poza tym.
Ocena 6.0

Adriano
Słaby mecz Adriano. Często brakowało go w obronie, ale źle się ustawiał, w ofensywie mimo kilku wejść nie był widoczny. Niewiele można o jego grze powiedzieć, bardzo przeciętny występ.
Ocena 5.0

Rakitic
Niestety mimo asysty, najsłabszy w linii pomocy. Mimo, że Rafinha i Roberto pracowali w destrukcji dając Rakiticiowi możliwość do gry ofensywnej zbyt rzadko korzystał z tej możliwości. Momentami niedokładny, mało aktywny w defensywie (tylko 2 odbiory). Na pozytyw zasługuje zgranie klatka do Suareza w 45 minucie (nie wiem czemu nie uznane jako kluczowe podanie) i asysta po rzucie rożnym. To wszystko za co można pochwalić Ivana, zbyt asekurancka gra, mimo iż na boisku nie było Iniesty i Xaviego oddał Rafinhy rozegranie. Tym razem słaba współpraca z Messim. Niestety tylko dobry minus.
Ocena 5,

pax

7

Rafinha
Aktywny z ciągiem na bramkę, tak można określić jego grę z Eibarem. Co z tego ciągu na bramkę wychodziło to już inna sprawa. Na plus należy też uznać aktywność w destrukcji, aż 8 odbiorów to dużo zważywszy że grał głównie w ofensywie. W 45 minucie nieźle wrzuca do Rakiticia który zgrywa do Suareza. Mimo 10 strat które wynikały z ofensywnego usposobienia należy podkreślić 2 kluczowe podania i 4 dryblingi a w szczególności umiejętność przechodzenia do szybkiego ataku z własnej połowy lub okolic środka boiska, niestety później akcje były wyhamowywane. Momentami przypominał Iniestę z najlepszego okresu, szkoda że tylko momentami, ale i tak najlepszy w linii pomocy.
Ocena 6,5

Roberto
Naprawdę dobre spotkanie Roberto. Nie patrząc na hejterów można go ocenić pozytywnie. Grał uważnie w defensywie i czasami próbował czegoś w ofensywie. Widać, że brakuje mu pewności, jednak tą pewnością obarczali go koledzy, gdyż miał najwięcej podań w meczu. Bardzo dobrze czytał grę, świetnie się ustawiał na środku pola przez co przejmował piłkę niż zmuszając się do efektownych choć ryzykownych wślizgów. Często zmuszony był asekurować Montoye i Adriano. W ofensywie dobre przejście w 36 minucie ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Druga połowa zdecydowanie lepsza. Na minus trzy przegrane bezpośrednie pojedynki z graczami Eibaru. Na Eibar spokojnie wystarczył.
Ocena 6.0

pax

7

Suarez
Niestety słaby występ Luisa. Nie tylko najmniej pod grą ze wszystkich zawodników, zero kluczowych podań, zero przerzutów czy kluczowych podań, jeden strzał w 45 minucie z 8 metrów o którym lepiej zapomnieć. Nie można powiedzieć że nie walczył, walczył a mimo to przez większość spotkania nieobecny. Większość akcji z jego udziałem były raczej nieudane. W 1 minucie dobrze wypuścił Rafinhę a w 64 minucie Neymara, na uznanie zasługuje jego akcja z 90 minuty gdy nawinął dwóch zawodników Eibaru i oddał na strzał Xaviemu. Ogólne wrażenie nie zbyt pozytywne.
Ocena 5,5

Neymar
Bardzo przeciętny występ. Niestety nie zachwycił, obniżenie formy w ostatnich spotkaniach dość widoczne. Słaba współpraca z Adriano, do tego nie do końca przemyślane zagrania w polu karnym. W 64 dostał dobre podanie na skrzydło od Suareza ale źle odegrał, podobnie 3 minuty później gdy podanie dostał od Messiego. Przeszedł trochę obok meczu, byłoby przeciętnie, gdyby nie udział przy akcji z karnym. Tak tylko dobry minus.
Ocena 5,5

pax

18

Messi
Bezapelacyjnie najlepszy. Do skutecznej gry dodał sporo magii. Grał zrywami, jakby po świetnym rajdzie przez chwile musiał ładować akumulatory, aby znów zaczarować. Jego dryblingi robiły wrażenie – szczególnie ten z 22 minuty gdy zostawił 4 zawodników za sobą, chociaż ten z 73 minuty zakończony kolejny raz puszczeniem piłki między nogami przeciwnika też niezgorszy. W 43 minucie dobre przejście jednak nie miał komu odegrać, w 52 świetnie wypuszcza Neymara, kolejny raz w 67 minucie, w 86 dobrze rozprowadza kontrę, przy strzale Pedro w bramkarza. Do tego należy dodać kilka prostopadłych piłek, które niestety były zagrane zbyt głęboko, lub w ostatniej chwili wybijali obrońcy. Dwie bramki – jedna z karnego, druga z główki po stałych fragmencie gry. Decydujący, gdyby nie Leo mogło się skończyć jak w grudniowej potyczce z Getafe.
Ocena 8,5

pax

4

Kompletnie nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. Więc wytłumaczę Ci.

Pod komentarzami wielu zacnych userów pisze bardzo dobre merytoryczne komentarze, niektórzy podają statystyki których trudno wyszukać, inni piszą trafne analizy. Wiele komentarzy jest wartościowych (nie chodzi tu akurat o moich bo nie o to chodzi). Kilka miesięcy temu dałem propozycję redakcji aby robić takie zestawienia/sprawozdania z działalności userów, wyszukiwać najlepsze komenty i je publikować/polecać. Pomysł wstępnie przeszedł ale w dyskusji sie zatracił ze względu na obłożenie redakcji i nie mam o to żalu. W tym moim komentarzu własnie o to chodzi, że pewne informacje są podawane przez userów ale nie znajdują zrozumienia u redakcji, ale jak to samo napisze np. "Sport" "Mundo Deportivo", czy tak jak w tym przypadku "Weloba" staje sie to nagle newsem. Gdy kilka miesięcy temu pisałem że Messi przekroczył magiczną barierę 100 asyst to nikt o tym z redaktorów sie nie pochylił, ale jak po tygodniu to samo napisało "Mundo" news już był napisany. Chodzi mi o to, aby czasem przyjrzeć się wpisom na forum, a nie tylko polegać na prasie. Pisałem o 150 asystach Messiego, na razie nie ma newsa, ale jakby jakaś gazeta to napisała to byłoby to na pierwszej stronie. Mam nadzieje, że zrozumiałeś o co mi chodzi.

pax

9

Pisałem o tym wczoraj.

Teraz czekam na info o 150 asyście leo którą zaliczył 9 dni temu a jeszcze nie było o tym newsa.

pax

5

To nie jest do końca tak, że trafił na fenomenalny cykl - jasne, że tak. Jednak zrobił wielkie trzesienie ziemii na początku i wywalił prawie pół składu z wielkimi gwiazdami - Ronaldinho i Deco. Postawił na wychowanków - Busi, Pedro, sprowadził nie mieszczącego się w składzie MU Pique i kupił Alvesa - gwiazdę LaLiga. Trafił na najlepszych piłkarzy w historii Hiszpanii, ale sam ich dobieraqł i promował, nie bał się na nich postawić. Do tego udoskonalił taktykę, tiki-taka była ideałem, przesunął Messiego z skrzydła na środek itd...

pax

2

Mogą nawet przegrać 0-1

pax

1

Mógłbym się z Toba zgodzić co do poprzedniego sezonu, bo tam niemiłosiernie walczyłem o jego oceny z redakcją, gdy np. z Valencią został oceniony jako słabo gdy mial bramkę, asystę i 6 kluczowych podań i zarzucono mu że gra zbyt kreatywnie bo nie pozwalał wykazać się Fabregasowi (sic). Ten sezon, a szczególnie ostatnie miesiące ma kosmiczne i jego statystyki są przywoływane codziennie. Ten news powinien ukazać się gdy mu nie idzie aby pokazać jakim jest piłkarzem, a tak gdy wciąż piszę się o jego formie i prześcignięciu Ronaldo to nie jest to ani odkrywcze ani jakoś uzasadnione, aby poświęcać mu news a nawet główny temat serwisu. Jesli by było to statystyki Messiego musiałby być głównym tematem do zakończenia kariery bo nikt go już nie pobije.

pax

2

Czemu zrzęda, po prostu wyraziłem swoje zdanie na temat bez sensowności dodawania komentarzy które nic nie wnoszą. Dlatego wolałbym aby pokazał sie news z 150 asysta dla Barcelony Messiego która miała miejsce w meczu z Rayo niż tekst mówiący o tym że Messi ma 4 piłki i jest naj naj naj bo to wszyscy wiedzą.

pax

21

Rozumiem Twój dylemat sam nie wiem na co się zdecydować jeśli chodzi o piłkarską Ligę Mistrzów, szkoda że graja o tej samej porze.

Kashiwa Reysol - Shandong Luneng czy Jeonbuk Motors - Binh Duong

Wiem , że to trudny wybór.
Dobrze, że Lokomotiv Taszkient gra o 16.45 z Al Sadd to nie będzie kolidować.

pax

12

Dla mnie ten news jest trochę infantylny. Jakbym przeczytał 2-3 akapity z Wikipedii i tyle. Nic nie wnosi nowego o czym wszyscy by nie wiedzieli.

pax

4

Asysta w lidze Inieście też by się przydała, ostatnią miał rok temu 26 marca. Od tego czasu 25 spotkań ligowych z rzędu bez asysty i 26 spotkań ligowych bez bramki. Chłop się musi odblokować.

pax

27

Czego bym chciał na ten tydzień.
Przekroczenie granicy 400 bramek dla Barcelony przez Messiego na razie ma 397.
Bramka Iniesty w lidze z Realem, ostatnia była 23 marca 2014 właśnie od Realu trwa jego blokada więc warto aby meczem z Realem się odblokował.

pax

2

u nas obstawiam
Iniesta-rakitic-mascherano.
Tu nie ma zająć się, tylko pilnować swoich pozycji a niestety z tym bywa rożnie, przeważnie Alves pilnuje całą stronę i nie ma wsparcia z pomocy, Rakitic miałby Isco bo to bardziej ta strona, Modricia trzymałby Mascherano, ale wszystko zależy od dodatkowych czynniko, np. gry Marcelo jak bardzo byłby ofensywny. O CR7 i Alvesa się nie martwię zbytnio bo Alves sobie z nim radził, Bale też powinien być dobrze obstawiony przez Albę, problem jest Benzema który jednak wygrywa te wrzutki i sporo krwi już nam napsuł. Z tego co widać obie drużyny składy mają raczej ustalone
Alves-Pique-Mathieu-Alba
Rakitic-Mascherano-Iniesta
Messi-Suarez-Neymar

Carvahal-Pepe-Ramos-Marcelo
Modrić-Kroos-Isco
Bale-benzema-Ronaldo

Ja się obawiam naszych głupich błędów niż nieziemskiej gry Realu.

pax

2

Wystarczy aby go krył, Bartra lub Mathieu a nie niższy o głowę Mascherano. Jeffecito pójdzie na DP więc jest duża szansa że Benzemę dostanie Pique lub Mathieu.

pax

3

Nie smucę się, po prostu nie rozumiem wyśmiewania się z przeciwnika przed spotkaniem.

pax

1

ja nie piszę że Real ma super forme bo nie ma, ale nie jest to łatwy przeciwnik a GD maja swoje prawa i dramaturgię. Z Levante był to 3 mecz Realu w ciągu 8 dni, Barcelona miała tydzień przerwy. Każdy mecz rządzi się swoimi prawami, więc pisanie że real powinien strzelić 4-5 bramek jest trochę śmieszne (nie Ty to napisałeś, ale skomentowałeś mój wpis gdzie ja się do tego odnosiłem).
Oprócz Messiego i Rafinhy pozostali grani poniżej oczekiwań, rafinha mógł się pokazac i ostro się starac bo nie gra w podstawowym, ale messi musiał ciagnąc bo gra wyglądała daremnie. Rozumiem, że powinnismy to wygrac najmniejszym nakładem sił, ale dlaczego najwiekszy wkład w to zwycięstwo miał ten który powinien sie najbardziej oszczędzać.

pax

1

Tylko czemu największy wkład miał najlepszy zawodnik, on nie musiał sie oszczędzać?
taka taktyka?

pax

5

A Barcelona z Eibarem powinna ile wygrać, grając z drużyna która zanotowała 7 porażek z rzędu? A oprócz geniuszu Messiego Barcelona nic nie pokazała. Neymar i Suarezem słabo, tak jak Rakitic. Pique z błędami. Z Realem nie zagra Rafinha który zagrał dobry mecz. Iniesta bez formy, Rakitic grający w kratkę, Mascherano który na DP gra ostatnio słabo. Znowu niestety cała gra opiera się na Messim.

pax

3

Tylko trzeba pamiętać, że Real tez z Barcelona zagra inaczej niż z Levante.
Iniesta jest całkowicie pod formą, to że ma zawsze wysoki procent celnych podań nie oznacza bezbłędnej gry, ostatnie mecz z Realem to udowodnił i jego duża wina przy utracie bramki. Iniesta gra w przeciągu sezonu bardzo słabo, w ofensywie wprost tragicznie, w defensywie rożnie, raz się udziela raz olewa zupełnie (zachowanie przy karnym Pique w ostatnim meczu z Realem). Iniesta nie kreuje i nie zdobywa miejsca, spowalnia większość ataków, wikła się w niepotrzebne dryblingi. ostatni mecz zagrał dobrze, ale przy Xavim był jak dziecko uczeń przy swoim mistrzu. Rakitic mam wrażenie że dopiero się zgrywa, ma lepsze i gorsze spotkania, gra nierówno. Dobre mecze w tym sezonie można policzyć na palcach jednej reki, zawsze był tłumaczony asekuracja Alvesa, co nie miało miejsca lub nie miało wpływu na jego grę ofensywną.

pax

6

Jednak Real to zawsze Real. nie można bagatelizować ich gry, zawsze są groźni. Oni mają cały tydzień na regenerację , wypoczynek i ustalenie taktyki na Barcelonę, My tylko 3 dni - więc z regeneracją gorzej, a nie wiadomo jak będzie z urazami po MC. Busquets nie zagra, Iniesta jest bez formy, Xavi ma wzloty ale tylko wzloty, Rakitic ostatnio się nie popisał, więc środek pola będzie miejscem zaciętej walki. z Eibarem wygraliśmy tylko dzięki Messiemu bo gra reszty była bardzo słaba, a sytuacji za bardzo nie było.

pax

3

Messi
Bezapelacyjnie najlepszy. Do skutecznej gry dodał sporo magii. Grał zrywami, jakby po świetnym rajdzie przez chwile musiał ładować akumulatory, aby znów zaczarować. Jego dryblingi robiły wrażenie – szczególnie ten z 22 minuty gdy zostawił 4 zawodników za sobą, chociaż ten z 73 minuty zakończony kolejny raz puszczeniem piłki między nogami przeciwnika też niezgorszy. W 43 minucie dobre przejście jednak nie miał komu odegrać, w 52 świetnie wypuszcza Neymara, kolejny raz w 67 minucie, w 86 dobrze rozprowadza kontrę, przy strzale Pedro w bramkarza. Do tego należy dodać kilka prostopadłych piłek, które niestety były zagrane zbyt głęboko, lub w ostatniej chwili wybijali obrońcy. Dwie bramki – jedna z karnego, druga z główki po stałych fragmencie gry. Decydujący, gdyby nie Leo mogło się skończyć jak w grudniowej potyczce z Getafe.
Ocena 8,5

pax

2

Suarez
Niestety słaby występ Luisa. Nie tylko najmniej pod grą ze wszystkich zawodników, zero kluczowych podań, zero przerzutów czy kluczowych podań, jeden strzał w 45 minucie z 8 metrów o którym lepiej zapomnieć. Nie można powiedzieć że nie walczył, walczył a mimo to przez większość spotkania nieobecny. Większość akcji z jego udziałem były raczej nieudane. W 1 minucie dobrze wypuścił Rafinhę a w 64 minucie Neymara, na uznanie zasługuje jego akcja z 90 minuty gdy nawinął dwóch zawodników Eibaru i oddał na strzał Xaviemu. Ogólne wrażenie nie zbyt pozytywne.
Ocena 5,5

Neymar
Bardzo przeciętny występ. Niestety nie zachwycił, obniżenie formy w ostatnich spotkaniach dość widoczne. Słaba współpraca z Adriano, do tego nie do końca przemyślane zagrania w polu karnym. W 64 dostał dobre podanie na skrzydło od Suareza ale źle odegrał, podobnie 3 minuty później gdy podanie dostał od Messiego. Przeszedł trochę obok meczu, byłoby przeciętnie, gdyby nie udział przy akcji z karnym. Tak tylko dobry minus.
Ocena 5,5

pax

3

Rafinha
Aktywny z ciągiem na bramkę, tak można określić jego grę z Eibarem. Co z tego ciągu na bramkę wychodziło to już inna sprawa. Na plus należy też uznać aktywność w destrukcji, aż 8 odbiorów to dużo zważywszy że grał głównie w ofensywie. W 45 minucie nieźle wrzuca do Rakiticia który zgrywa do Suareza. Mimo 10 strat które wynikały z ofensywnego usposobienia należy podkreślić 2 kluczowe podania i 4 dryblingi a w szczególności umiejętność przechodzenia do szybkiego ataku z własnej połowy lub okolic środka boiska, niestety później akcje były wyhamowywane. Momentami przypominał Iniestę z najlepszego okresu, szkoda że tylko momentami, ale i tak najlepszy w linii pomocy.
Ocena 6,5

Roberto
Naprawdę dobre spotkanie Roberto. Nie patrząc na hejterów można go ocenić pozytywnie. Grał uważnie w defensywie i czasami próbował czegoś w ofensywie. Widać, że brakuje mu pewności, jednak tą pewnością obarczali go koledzy, gdyż miał najwięcej podań w meczu. Bardzo dobrze czytał grę, świetnie się ustawiał na środku pola przez co przejmował piłkę niż zmuszając się do efektownych choć ryzykownych wślizgów. Często zmuszony był asekurować Montoye i Adriano. W ofensywie dobre przejście w 36 minucie ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Druga połowa zdecydowanie lepsza. Na minus trzy przegrane bezpośrednie pojedynki z graczami Eibaru. Na Eibar spokojnie wystarczył.
Ocena 6.0

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?