pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
tak, dzięki. Błędu językowego poprawiać nie będę, ale tamten wypaczył sens wypowiedzi.
23
Defensywny pomocnik to bardzo newralgiczna pozycja boiskowa. Topowi DP są nie do zastąpienia. Busquets gra idealnie pod styl Barcelony, może nie ma takich przecinających interwencji jak Mascherano na wślizgu, ale nadrabia to ustawieniem, czytaniem gry, świetna techniką dodatkowo potrafi podłączyć się do gry ofensywnej, dobrze rozprowadzić kontrę. DP są przeważnie niedocenieni, a o ich wartości zespoły przekonują się gdy ich już nie ma w zespołach. Moim zdaniem nie przypadkowo galaktyczny Real (galaktyczny ze względu na kwoty transferów a nie na grę i tytuły) rozsypał się w momencie pozbycia się najbardziej niedocenianego ale nie do zastąpienia w Realu Makalele, teraz pozbyli się Alonso. Gra Busquetsa czasem jest niewidoczna, ale bywa tytaniczna. Czy zasługuje na taaaki kontrakt? Nie wiem, ale wiem, że zasługuje na więcej szacunku.
4
Alba - Alves
RSSS - Malaga
kluczowe błędy skutkujące utrata bramki (jedynej w meczu)
1 - 1
Bezpośrednie odbiory/ilość prób
0/1 - 6/6
Wygrane pojedynki główkowe/wszystkie pojedynki główkowe
0/3 - 4/5
Przejęcia
0 - 3
Wybicia
4 - 3
Ogólnie odbiory
4 - 12
Kluczowe podania
3 - 1
Udane przerzuty/ogólnie przerzuty
3/8 - 5/5
celne wrzutki/wrzutki
2/7 - 3/7
Procent podań
76 - 88
Oceny portali piłkarskich
Squawka
-30 - +32
Whoscored
5.8 - 7.0
Jak chcesz zapamiętać opisy zawodników to polecam opis wrzutek Alby z Elche: "Szkoda że partnerzy chowali się za plecami rywali w polu karnym".
1
,ale jeśli różnica między prawie wszystkie, a większość to kłamstwo a nie mała nieścisłość to jak nazwiesz wkładanie mi do ust nie moich słów - gdzie ja cos takiego napisałem, gdzie dokonałem takiego rozróżnienia?
"Alves zaliczył asystę przy golu i mało kiedy nasi napastnicy mają tak doskonale wystawiona piłkę". - czy ja gdzieś pisałem że Alves nie popełnił błędu, albo go usprawiedliwiałem?
"Co dały te odbiory?" - Może, że Barcelona nie przegrała wyżej.
"A co dało to podanie?" Utratę bramki na 83 minuty przed końcem spotkania.
"A bronienie wrzutek, to istny idiotyzm bo niemal każda była niecelna" - na to odpowiedziałem.
"Tkwij sobie w przeświadczeniu, że Alves był MVP, bohaterem superhero czy czym tam jeszcze uważasz" - gdzie ja tak napisałem, że powinien miec za ten mecz MVP - i kto tu wkłada wypowiedzi w usta które nie wypowiedzieli.
1
Zauważ, że Ty zacząłeś w sposób nierównomierny pisać o błędzie Alby i Alvesa - babol a tu tylko niefart.
To ile bramek moglibyśmy zaaplikować to inna sprawa ale to Ty napisałeś, że Alves to Człowiek, który w pojedynkę przegrał nam mecz, zapominając, że było 83 minuty na odrobienie strat i piłka nożna to gra zespołowa.
Alves był tym zawodnikiem któremu sie chciało, pokazywał się w ofensywie po czym biegiem wracał do obrony, najwięcej odbiorów, 100% przerzutów, jedyny z celnymi wrzutkami. Przynajmniej przyznajesz, że wrzutki są sławne po których mogły być asysty. Oczywiście miał wielki błąd. W jaki sposób ten gol ustawił spotkanie? Malaga ani na jote nie zmieniła taktyki z pierwszego meczu i 8 minut drugiego. Przed strzeleniem bramki i po niej grała tak samo.
2
Może zmęczony a nie zaślepiony. Komentowałem wpisy jednego użytkownika potem pojawił sie drugi i też nie pisał zbyt prawdziwie na temat np. wrzutek
2
Zgadza się. Pomyliłem Cię z Garnettem bo od jego wpisu zaczęła się dyskusja. Za ta pomyłkę sorry. Co do kłamstw to chyba jednak Ty pisałeś: "A bronienie wrzutek, to istny idiotyzm bo niemal każda była niecelna", więc przy podaniu przeze mnie statystyk wiesz, że prawdy nie napisałeś.
2
Napisałeś:
"Gdzie napisałem o braku powrotów czy objeżdżaniu".
Napisałeś:
"Alves w pierwszej połowie nie istniał w obronie i w dodatku ten gol... W obronie najpierw go mijali, a następnie sobie dreptał nie wracając, nie żartujmy sobie z tą oceną".
Znowu kłamstwa. Piszesz że go mijali czyli objeżdżali i że dreptał nie wracając czyli braku powrotów. sam nie wiesz co piszesz.
Ja o niczym nie zapominam, po prostu reaguje na kłamstwa - Twoje kłamstwa.
4
taki długi wpis a cały o jednym wydarzeniu, wcześniej pisałeś o braku powrotów, o objeżdżaniu, o nie istnieniu w obronie a tu zero argumentów.
"A bronienie wrzutek, to istny idiotyzm bo niemal każda była niecelna"
.Dośrodkowania z gry z Malagą
Alba 12 celnych 0
Messi 12 celnych 0
Alves 7 celnych 3
Neymar 5 celnych 0
Suarez 4 celnych 0
Iniesta 2 celnych 0
Rafinha 1 celnych 0
Rakitic 1 celnych 0
Pedro 1 celnych 0
Całość 45 celnych 3 – wszystkie Alvesa
Do tego były wrzutki Neymara z rzutów rożnych 2 celne z 7.
coś jeszcze śmiesznego chcesz napisać?
3
Alves objeżdżany -
Jego skuteczność w pojedynkach z graczami Malagi wynosi 100%, ani razu nie dał się objechać. 6 na 6.
4 minuta odbiór na Castillejo
20 minuta odbiór na Juanmi
22 minuta odbiór na Castillejo
24 minuta odbiór na Castillejo
43 minuta odbiór na Juanmi
60 minuta odbiór na Juanpi
Alves nie istniał w obronie,
oprócz 6 bezpośrednich odbiorów, miał 3 przechwyty i 3 "wyczyszczenia", do tego wygrał 4 z 5 pojedynków główkowych, zablokował podanie i dośrodkowanie
Łącznie w obronie miał najlepsze interwencje.
Brak powrotów
Podaj przykłady kiedy truchtał, starając się naprawić swój błąd wypruwał płuca w tym meczu.
napisz jeszcze o wrzutkach w gołębie
zawsze dobrze pośmiać się przed snem
2
Uwielbiam takie kłamstwa czytać, ile ludzie maja w sobie inwencji twórczej. Alves objeżdżany, Alves nie wracał, Alves nie istniał w obronie, ciekawe co jeszcze ludzie nie wymyslą
1
Pod jaką teorię?
skomentowałem Twój komentarz gdzie pisałes o Alvesie, o Bravo nic nie pisałes więc po co miałem komentować? nawet jakbys napisał to tez nie mam takiego obowiązku.
W tym meczu nie zrobił nic aby naprawić swój błąd? Biegał box to box, wychodził na skrzydło po czym biegł ile bozia dała do obrony, nie zawalał powrotów, miał najwięcej odbiorów a nie grał pełnego spotkania, miał 100% skuteczność przerzutów, jego wrzutki dawały poważne zagrożenie i lądowały u zawodników Barcelony i to tylko jego wrzutki. Alves w październiku i listopadzie grał przeciętnie-słabo ale od 2 miesięcy gra dobrze lub bardzo dobrze.
1
"O bledach w zwycieskich meczach z zalozenia sie nie pamieta, dlatego wpadke Pique mozna pominac".
Właśnie. Tylko czy Alvesa można ganić za to że ofensywa zawiodła, a Pique nie ganić bo ofensywa stanęła na wysokości zadania?
1
O tym pisałem w felietonie, zarówno o Inieście - to se ne vrati, że to juz cień dawnego zawodnika, jak i Rinusie i jego koncepcji gry. Johan tez tak samo wprowadzał "swoich' zawodników - Laudrup, też był taki nie przypiął, ni przyłatał. ani napastnik, ani pomocnik - po prostu cofnięta dziewiątka, z gra w dwóch formacjach. Alba ma straszny dołek formy od dwóch miesięcy. Malaga zagrała kompletne spotkanie, pod względem taktycznym.
8
W te zawirowanie z transferem Messiego nie wierzę, poza tym Abidal wyraził tylko przypuszczenie, że PSG MOGŁOBY spodobac się Messiemu.
Dla mnie ważniejsze zdanie to: „Nigdy nie widziałem, aby Messi o coś prosił. Nigdy nie wtrącał się w układanie składu drużyny”.
Co po raz kolejny pokazuje, jak pismaki, redaktorzy walą po ryju Messiego szargając opinie o nim, wskazując na sytuacje które nigdy nie miały miejsca.
1
Tak jest. Jak Alves się przeprowadzi w czerwcu będzie nowy kozioł ofiarny, stawiam głównie na Busquetsa, i rezerwowo Pedro i Pique.
1
takie błędy się zdarzają, alba z RSSS, Pique z Villareal, jest 14 kolejek do końca.
W ubiegłym sezonie mistrzostwo straciliśmy w ostatnim meczu z Atletico bo Mascherano nie przypilnował Godina i jakoś da sie z tym żyć . Taki jest sport.
Ten mecz Barcelona powinna wygrać, abstrahując od błędu Alvesa.
1
Dlatego zawodnikowi nalezy sie obniżenie oceny, co zapewne zostało zrobione.
1
Alba miał niefart bo strzelił nieatakowany do własnej bramki i to nie był babol, a Alves po dalekim wybiciu piłka źle się odbija od nogi i za lekko zostaje skierowana do bramkarza to nie jest niefart tylko babol. Do tego gra Alby i Alvesa nie wliczając błędów sie sporo różniła, Alves zagrał dobre spotkanie a Alba nie, Alves miał 5-6 razy więcej odbiorów od Alby.
Nie komentuje ocen redakcji, ale Twoje ogólne przemyślenia nie są niewłaściwe co do porównań tych dwóch spotkań.
"Do tego Alves 5 ? Czlowiek, ktory w pojedynke przegral nam mecz ?"
Rozumiem, że nikt inny nie grał w tym meczu z Barcelony. Blaugrana aplikuje ostatnio w każdym meczu po 5 bramek przeciwnikom, grali u siebie z ligowym średniakiem i praktycznie ofensywa nie istniała, ale za wynik obwiniasz jednego zawodnika przez jeden błąd w ofensywie.
5
Większośc tu podchodzi z pewnymi własnymi odczuciami, z góry zakładana jest gra zawodników - Alves katastrofa, Alba świetnie, mascherano - solidnie itd...
Do tego dochodzą zwykłe hejty i stereotypy np. na temat wrzutek Alvesa, że strąca nimi gołębie za dachu a tak naprawdę w tym sezonie z ponad 200 wrzutek wszystkie były w pole karne.
jest kilku zawodników upatrzonych którzy nie wazne jak zagrają i tak wiadomo jak będą oceniani.
3
wiem, że inaczej, nie ekscytujesz się, ale analizujesz, sprawdzasz ustawienie, przygladasz się innym aspektom gry. Na portalach zagranicznych, Alves dostawał bure za ten błąd i pochwały za całe spotkanie.
2
Ja przyznam dałem ZM Mathieu. Alves gdyby mnie ten błąd zagrał bardzo dobre zawody w defensywie, miał największą liczbę odbiorów i był nie do przejścia, biegał wszędzie, wychodził na skrzydło i zawsze wracał, dobrze wrzucał, był bardzo aktywny, miał dobre przerzuty.
1
Ja powiedziałem sobie że nie będę komentował ocen redakcji i robię to od kilku tygodni. Bo znowu będzie wojna, Sodoma i Gomora, więc odpuściłem. Moja ocenę i opis znasz.
ten mecz pokazał znowu, że nie ma pomocy, że Iniesta jest cieniem samego siebie, jak pisałem o tym rok temu byłem wyzywany od najgorszych bo szargam legendę. Niestety nasz legenda nie zaliczyła bramki lub asysty w lidze od ponad 11 miesięcy. Rafinhę chyba przeraża gra w pierwszej jedenastce, bo chłop gra tak poprawnie że nie da się lepiej, woli 10 razy podać do tyłu do najbliższego niż raz spróbować ryzykownego prostopadłego podania do przodu. cała gra Barcelony polega na dograniu do Messiego z prośbę "Leo zrób coś". Messi grał w pomocy większość spotkania.
1
Bo rozpatrywany jest cały mecz a nie tylko jedno wydarzenie boiskowe. Alves jak sądzę i tak miał obniżona notę o 2-2.5 punktu.
Drużyna pretendująca do mistrzostwa ligi, grając na własnym boisku nie potrafi strzelić bramki i stworzyć dwóch dobrych sytuacji.
5
Jeden poważny błąd, gdyby nie ten błąd byłby ZM.
najwięcej odbiorów w tym 6 bezpośrednich na przeciwniku w pojedynkach obronnych skuteczność 100% 6 na 6, łącznie 10-12 odbiorów w 73 minuty.
przerzuty 5 na 5 - skuteczność 100%, dobre klepki z Messim, dobre wrzutki
itd...
Zawalił fakt, ale jako jeden z nielicznych robił wszystko aby odwrócić wynik spotkania.
0
Jakiś argument potrafisz sklecić??
10
Alvesowi za dobry mecz w którym miał najwięcej odbiorów (10-12) ale fatalny błąd dałeś ocenę jeden bo "zawalił ewidentnie bramkę i mecz" a z Realem Sociedad dałeś Albie ocenę 2,5krotnie wyższą mimo że "zawalił ewidentnie bramkę i mecz" strzelając nieatakowany cudowna bramkę samobójczą i grając bardzo słabe zawody mając tylko 2 odbiory. I kto tu lubi wystawić oceny po kilku głębszych :-)
9
Jeszcze trochę pocisnę i od meczu z City Alves będzie miał same dziesiątki :-)
Bądź poważny.
1
Nie zrobili tego samego.
jeden miał zamiar atakować piłkę drugi tylko przeciwnika
jeden atakował w trakcie gry drugi po gwizdku
jeden po odgwizdaniu faulu odpuścił drugi dokładał
2
Nie tyle dobry co bardzo ciężki mecz Messiego. Gdy był przy piłce wciąż miał przy sobie 2-3 rywali. Walczył, starał się. Nie załamywał się. Aż – 4 odbiory – to chyba rekord sezonu u Leo. Niestety sam pracował za całą pomoc i pół ataku. Nie miał miejsca się rozpędzić do dryblingu na pełnej szybkości, ale w meczu kilka dobrych piłek zaliczył. Już w 21 minucie dobra piłka do Neymara, w 39 minucie do Iniesty, w 83 dobre, choć szczęśliwe dogranie do Neymara. Było widać sportową złość i ambicję, czasem dogrania z boków mające świetny timing były zbyt głębokie. Jedno trzeba powiedzieć choć jego gra nie powalała, Messi tego meczu nie odpuścił