pax

4

Tzn.?? Gdzie pochwalam ten błąd? - nie wmawiaj czegos czego ktoś nie robi.
zawalił bramkę - zgoda
"grał beznadziejnie" - tzn.? napisz co źle robił oprócz błędu przy utracie bramki.
"Buhahahahahahaha".... no tu ostro merytorycznie
"Zmień leki ;)" - Twój poziom dyskusji.
"Stracony gol wiele zmienił" - co takiego, obraz gry Malagi sie nie zmienił, grali tak jak do tej pory i jak w pierwszym meczu z Barceloną.
"Malaga skupiona na defensywie,a my musieliśmy zdobyć 2 gole,żeby wygrac" - Malaga jak napisałem z barceloną jest głównie skupiona na defensywie, gdy sie przegrywa 1:0 to logiczne że aby wygrac trzeba strzelić dwa gole,, ale my nie strzeliliśmy nawet jednego.

pax

1

I to nie zawsze, problemem jest też Messi, który schodząc do drugiej linii zmniejsza jednego zawodnika w linii ataku. Suarez skrzętnie kryty, Neymar często niżej od Alby. Pomocnicy nic nie tworzą, ale nie wykazują żadnej inicjatywy.

pax

1

O tym pisałem w pierwszym komentarzu, dlatego wrzutki były jedyną próbą dogrania piłki, nie udało sie.

pax

1

Murowali się nie oznacza że nie atakowali. gdy Barcelona miała piłkę to wszyscy się cofali do 40 metra i zagęszczali i uniemożliwiali rozegranie. Barcelona nie miała kontr i jak przechodziła do ataku pozycyjnego wszystko zostało juz ustawione w obronie.

pax

2

Dlaczego na wagę trzech punktów?

pax

5

Wrzutki Alvesa nie były złe, Kameni ratował się wybiciami, raz piłka ledwo przeszła, Alba zbyt głęboko wrzucał i wszystko było przejmowane. Ta bramka nie odebrała nam trzech punktów i nie ustawiła meczu. malaga grała tak samo w dwóch meczach, nic bramka nie zmieniła. Można powiedzieć, że bramka odebrała nam jeden punkt, malaga grając u siebie co zawsze daje sprzyja grze bardziej ofensywnej murowała sie od początku.
Alves gdyby nie ten błąd zostałyby ZM, a tak będzie trzeba mu obniżyć noty.

pax

2

Bo druga linia nie istnieje. Malaga robiła boczne sektory luźniejsze i jedyna metoda były wrzutki. II linia nic nie grała, nie penetrowała pola karnego, nie miała prostopadłych podań. Nic. Iniesta i Rafinha zagrali bardzo słabo.

Dośrodkowania z gry z Malagą
Alba 12 celnych 0
Messi 12 celnych 0
Alves 7 celnych 3
Neymar 5 celnych 0
Suarez 4 celnych 0
Iniesta 2 celnych 0
Rafinha 1 celnych 0
Rakitic 1 celnych 0
Pedro 1 celnych 0
Całość 45 celnych 3
Do tego były wrzutki Neymara z rzutów rożnych 2 celne z 7.

pax

1

Alves jest w omawianym okresie najlepszym naszym bocznym obrońcą, wrzutki w kosmos - w tym sezonie miał ponad 200 wrzutek podaj chociaż 2 w kosmos, nie wygrywa pojedynków jeden na jeden? Spytaj sie Ronaldo czy Isco ile razy go przeszli w GD.

pax

2

Ty i tak winisz za wszystko Alvesa i dajesz mu ocenę jeden bo gra dobrze i ma jeden kluczowy błąd, w meczu z Realem Sociedad Alba nie naciskany zaliczając kluczowy błąd pakuje piłkę do własnej bramki i gra słabo i Ty dajesz mu ocenę pięć. Więc o czym rozmawiać?

pax

1

Możesz mi podać te 4 portale, chciałbym sie dowiedzieć jaką przyjęli metodologię. Ja pisałem o whoscored, squawka i wymieniłem Marcę, napisz o jakie portale chodzi, bo to dobrze byłoby podając jakieś dane, pokazywać ich źródła.

pax

1

Alves mijany jak tyczka, szkoda że Ronaldo, Isco czy Marcelo nie potrafili jego minąć.

pax

1

spoko, pozdrawiam

pax

2

a w jaki sposób miał naprawić swój błąd?

pax

1

Obecnie tzn. kiedy z Malagą ??

pax

2

Beznadziejny poziom - obecnie najlepszy boczny obrońca Barcelony.
Wrzuca żeby wrzucać...... (ma najlepsza skuteczność wrzutek)

Wiem wiem polecenia ważna rzecz, a hejt na Alvesa w modzie, więc ....

pax

1

W obronie grał pewnie oprócz tej głupiej straty, w ataku nie powalał ale grał dobrze, wrzutki, przerzuty.

pax

1

Co to znaczy cienkie??

pax

3

Oprócz tego nieszczęsnego błędu był najlepszym bocznym obrońca Barcelony od początku roku, a razem z Pique najlepszy defensorem.

pax

1

Już to pisałem wcześniej wyżej.
Bartra był w tej strefie bo Barcelona gra wysuniętymi bocznymi obrońcami i wtedy stoperzy ich asekurują a DP schodzi bliżej środka obrony. taka jest taktyka od lat. Bartra powinien był to powstrzymać, tu nie było sytuacji że Bartra nie zdążył ale Bartra źle interweniował, nie był zainteresowany piłką, tylko w trakcie interwencji był zainteresowany wypchaniem Bale poza linie boczna, co mu się do końca nie udało, poza tym miał szanse jeszcze go złapać przed polem karnym bo Bale ścinał w pole karne, to mogło skończyć się czerwona kartką ale niczym więcej na 4 minuty przed końcem. Bartra w początkowej fazie zawalił a potem nie był w stanie go skutecznie dogonić. Zauważ, że na tej stronie boiska ewentualna kontrę asekuruje Bartra jak również Busquets. Nie bylo więc sytuacji, że Alves pognał do ofensywy zostawiając swoja strefe bez asekuracji, tu nie widzę winy Alvesa. tak jak nie widzę winy Pique w sytuacji z Malagą i co z tego, że Alves znalazł się na środku obrony - powinien zachować się odpowiednio, asekurował ta strefę i popełnił błąd.
Próbując szukać w ten sposób winy lub rozgrzeszać, że ktoś zagrał źle ale nie był w swojej strefie dochodzimy do sytuacji z Cdr w doliczonym czasie gry gdy Neymar w 300% sytuacji trafił ze środka pola karnego w słupek a byłby remis, na środku wtedy grał Messi, więc czy strzału nie można usprawiedliwić skoro nie była to jego pozycja?
Alves z Malagą popełnił błąd i nie było tu winy stoperów że ich nie było.

pax

1

"Powinnismy byki wygrac za 3 punkty. Było 0:0, mieliśmy 1 punkt. Zawalił bramkę i mieliśmy 0, czyli zamiast 3 mamy 0. Zawalił bramkę na wagę 3 punktów,".

Im więcej piszesz tym bardziej sie pogrążasz.

pax

1

Zwrócę Ci na jedna kwestię uwagę, z góry mówie że Alves przy podaniu popełnił błąd, podał za lekko. jednak przy biegu nie miał szans. On startował z miejsca a zarówno zawodnik Malagi jak i Alba byli w biegu zgodnie z kierunkiem ruchu piłki. Dodatkowo nie był odwrócony w stronę ewentualnego biegu. Błąd popełnił, ale nie miał szans go naprawić.

pax

2

Jeżeli ktoś pisz do mnie taki komentarz to jak w odpowiedzi mam go skomentować?

Spróbuj to skomentować?
"Było 0:0, mieliśmy 1 punkt. Zawalił bramkę i mieliśmy 0, czyli zamiast 3 mamy 0."

pax

1

Gdzie go bronię?
Koniec dyskusji, ok, wiem, że tak najłatwiej.

pax

1

Ale kogo się czepiam. Od pewnego czasu wystawiam oceny, więc chce poznać zdanie dlaczego Alves ma 1.5 a np. Pique który zrobił błąd zakończony bramka dostał 5.5. Gdzie się czepiam?

pax

1

Bartra był w tej strefie bo Barcelona gra wysunietymi bocznymi obrońcami i wtedy stoperzy ich asekurują a DP schodzi bliżej srodka obrony. taka jest taktyka od lat. bartra powinien był to powstrzymać, tu nie było sytuacji że Bartra nie zdążył bo bartra źle interweniował, nie był zainteresowany piłkę, tylko w trakcie interwencji był zainteresowany wypchaniem Bale poza linie boczna, co mu się do końca nie udało, poza tym miał szanse jeszcze go złapać przed polem karnym bo Bale ścinał w pole karne, to mogło skończyć się czerwona kartką ale niczym więcej na 4 minuty przed końcem. Bartra w początkowej fazie zawalił a potem nie był w stanie go skutecznie dogonić.

tak samo jak tu winisz Alvesa w sytuacji z Bartra, uważasz że za tą bramke winę ponosi Pique i Mathieu, przecież Alves był na środku obrony?

pax

1

To w tym przypadku zawinił Pique i Mathieu? Bo Alves był ustawiony idealnie na osi boiska a stoperów nie było w obronie?

pax

1

np. squawka
np. whoscored

jakie Ty sprawdziłes oprócz Marca ?

pax

1

Żeby mieć 3 punkty trzeba strzelić przynajmniej jedną bramkę, gdy przeciwnik jej nie strzeli. Takie są zasady gry, szkoda, że tego nie wiesz. "Powinniśmy wygrać za 3 punkty", a da się inaczej wygrać niż za trzy punkty?

pax

1

A co ma jedno do drugiego? czy jedno drugiemu zaprzecza? nigdy nie byłem zwolenikiem Alvesa ani on nie był moim "pupilkiem". Zrobił błąd który zakończył się bramką więc pytam użytkowników o ile mu obniżyć notę.

pax

1

zgadzam się, że kwestia emocji i podburzania userów przez osoby które wyznaczają swoimi komentarzami własne odczucia do danego zawodnika.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?