pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ad.1. problem jest taki że to nie ja wracam, nie ja odnoszę się do Ciebie w dyskusji z innymi userami. znowu wmawiasz mi coś, czego ja nie robię a robisz T,. a do mnie pisałeś o braku kultury.
ad.2 jeśli akcja toczyła się płynnie pod polem karnym Barcelony to w jaki sposób jednym z zawodników przy piłce był bramkarz Ajaxu ?
Ad.3 Staram się zawsze odpowiadać, Ty w dyskusji z Wojcio pisałes o mnie "ZAWSZE jego post kończy się podsumowaniem czyjegoś zdania typu "smutne", "hejter" itd. Czy polemizuje z Destro, ze mną, czy z kimkolwiek innym. Głównym "argumentem" jest - "bo nienawidzisz Alvesa". Dziwne, że inni odnoszą inne wrażenie. Nie wiem czemu po raz kolejny piszesz, iz sie wywyższam, nigdzie tego nie robię. Piszesz że nigdy nie odpowiadam merytorycznie, "bo nie". Masz manierę wmawiania osoba rzeczy które nie wypowiedziały lub nie zrobiły lub nadawania im cech charakteru których nie posiadają.
ad.4 nie ja chciałem zacząć rozmowę personalna bo nigdy staram się tego nie robić. Nie moja działka. jak chcesz to zaczynaj. Poprosiłeś mnie abym sprawdził w którym meczu pisałeś o akcji Alvesa to przeszukałem historię i znalazłem tam kilka ciekawych stwierdzeń. Zdziwiłem się, że tyle na mój temat pisałeś z innymi userami, a mnie oskarżyłeś o brak kultury.
Ad 5. Pisałem o błędzie Busquetsa. Każdy mecz ostatnio oceniam i opisuję, więc wystarczy przypatrzyć się na moje oceny i opisy pod artykułem ocenowym redakcji.
2
Niestety nie mogłem obejrzeć spotkania zaraz się do niego zabieram. Popatrzyłem na komentarze, oceny, wynik, statystyki, oceny na whoscored i squawka.
Możecie mi powiedzieć za co oprócz tego jednego błędu Alves ma 1.5 punktu w ocenach? z Villareal Pique tez miał kluczowy błąd przy stracie piłki zakończony golem i dostal ocenę 5.5. Według whoscored Alves mimo obniżenia za błąd jest 5 najlepszym zawodnikiem a według squawki trzecim. Miał najwięcej odbiorów, 100% skuteczność przerzutów 5 na 5, bardzo dobra ilość celnych wrzutek 3 na 7 przy no 0 celnych na 12 Alby. Gdyby nie ten błąd Alves z duża przewagą byłby najlepszy według squawki, według whoscored też.
jak pisałem nie ogladałem meczu, widać że Alves zawalil bramkę, ale gdyby to, to i tak Barcelona by spotkania nie wygrała. Będę jak zwykle ocenial zawodników, może ci mi napisać na co mam zwrocić uwagę przy Alvesie oprócz tego jednego błędu?
1
" i tu nie czytasz mnie uważnie - przede wszystkim pod rozwagę poddaję fakt pozycji na jakiej gra" - tu nie wykazujesz próby zrozumienia tego co piszę, czasem nie jest ważna pozycja zawodnika a sam fakt lokalizacji straty, tak jak Suarez źle podał z Villareal i w konsekwencji stracona bramka. A to napastnik, tylko że strata była na własnej połowie. Każda albo większość strat na własnej połowie to ryzyko utraty bramki i tu nie jest ważna nominalna pozycja boiskowa. Wiadome, że jeżeli przytrafiają się starty napastników to głównie na połowie rywala, bo to ich nominalna pozycja, jednak nie są tak ryzykowne jak straty na własnej połowie, które też im się tam mogą przytrafić.
Szukając tego tekstu o winie Alvesa za Ajax przypomniałem sobie inne Twoje teksty, raczej będziemy sie zawsze różnić - ja oceniam Alvesa za dany mecz, Ty piszesz o Albie jako o najlepszym z najlepszych obrońców na świecie "Alba zawsze, ale to zawsze wraca, stara się przeszkadzać przeciwnikowi a wyjścia do przodu ma rzadsze i generalnie odpowiedzialniejsze, choćby dlatego że decyzji o wrzutkach podejmuje tak mało. To kluczowa sprawa na pozycji "obrońca"". Ja bardzo rzadko generalizuję, rzadko pisze że ktoś jest świetny a ktoś nie, raczej skupiam sie na grze w konkretnym spotkaniu, Ty bardzo często generalizujesz.
Jeśli kreacja jest tylko dodatkiem do tortu, to chyba niekoniecznie chodzi o Barcelonę. Skoro jak piszesz boczni nie mają skrzydłowych do krycia tzn. że drużyna przeciwna kryje autobusem i wtedy kreatywna gra bocznych obrońców rozrywająca zasieki obronne przeciwnika i robiąca przewagę w bocznych sektorach nie jest tylko dodatkiem do tortu.
1
Ad.1
Chodziło o Ajax. " Zobaczysz wtedy gdzie toczyła się akcja i skąd próbował dośrodkowywać Ajax i że fakt, że sama końcówka Akcji - strzał Miliia i rykoszet miały miejsce w środku, to konsekwencja hektara miejsca, który wcześniej miał Ajax do rozgrywania piłki po prawej stronie - w krótkim odstępie czasu ośmieszony Alves (fauluje) i próba dośrodkowania, swobodna wymiana piłki na prawej naszej stronie i wreszcie zagranie do środka do którego wychodzi Piqe i strzał Milika. Cała sekwencja błędów, ale podłożem jest ilość miejsca jaką na swobodne zagrania zostawia właśnie Alves po swojej stronie". Pomiędzy ośmieszeniem Alvesa a bramka jest prawie półtora minuty, a piłka trafia do bramkarza Ajaxu który wykopem rozpoczyna kolejną akcję. Masz manierę zarzucania mi różnych rzeczy, chyba wtedy łatwiej Ci się dyskutuje. Nie wiem gdzie widzisz tu intrygę, wcześniej pisałeś że nazwałem Cie hejterem potem się z tego wycofałeś, wmawiałeś mi wiele innych rzeczy, które sam nigdy nie pisałem. Wypomniałem błąd Busquetsa w meczu z Bilbao a Ty piszesz do Korbela o mnie, że ja nie widziałem tam błędu Busquetsa. W ogóle masz taki nawyk pisania o kimś z kimś innym, a mnie posądzałeś o brak kultury jak gdzieś zdarzyło mi się nie napisać z dużej litery "Ci" czy "Ty".
ad.2 koszykówka rożni się wieloma aspektami od piłki nożnej. Strata prawie zawsze kończy się strata punktów, akcje sa dużo bardziej dynamiczniejsze co wymusza głównie mniejsze boisko/parkiet. W piłce nożnej są zawodnicy którzy sa odpowiedzialni głównie TYLKO za obronę i nie angażują się w ofensywę ogólnie jest tu mowa o stoperach, czyli najbardziej cofniętych zawodnikach, a koszykówce najbardziej cofnięty jest center który w ofensywie jest najbardziej wysuniętym zawodnikiem, więc analogie pomiędzy koszykówką a Piłka nożna są niewłaściwe.
2
Bo ocenianie użytkowników trwa od momentu zakończenia meczu do opublikowania ocen przez redakcje - mniej więcej zawsze to trwa 48-72 godziny po meczu, czasem się może zdarzyć do 120 godzin (5 dni) ale to incydenty. Przeważnie 2-3 dni mają userzy na swoje oceny.
1
Co do meczu z Bilbao to napisałem: "Z minusów trzeba wypomnieć jedynie nieskuteczna interwencję przy wczesnym konstruowaniu akcji przez Bilbao przy drugiej bramce". To nie była strata w normalnym znaczeniu bo Busquets nie do końca był przy piłce, to było nieskuteczne przejęcie, to zawodnik Bilbao miał piłkę, którą sobie za daleko wypuścił Busquets próbował ją przejąc, ale zawodnik Bilbao ją mu wybił spod nóg.
Pamiętam, już nie chce mi się szukać w którym meczu, jak próbowałeś zrzucić winę za utratę bramki na Alvesa bo sprokurował rzut wolny, po którym dośrodkowanie obyło sie bez konsekwencji, później piłka została wybita a bramkarz drużyny przeciwnej rozpoczął kolejna akcje wykopem z własnego pola karnego, drużyna zdążyła sie ustawić, ale twoim zdaniem Alves był winny utraty przez rzut wolny 2 minuty wcześniej. Podobnie traktujesz Squawkę, jak pasuje Ci jej wyliczenia to je przyjmujesz, jak Ci nie pasują to piszesz o ogólnym wrażeniu.
Co do Busiego straty można różnie rozważać, co innego strata na własnej połowie, a co innego niecelna próba prostopadłego podania w polu karnym przeciwnika. Tu jest ten mecz i jego oceniamy, na siłę starasz się wrzucić dyskusje na tor co by było gdyby.
1
Tylko w tym meczu tego nie było, a kółeczka w tym sezonie częściej widziałem u Iniesty niz xaviego.
1
Plusy ma, ale często przy autobusach to jest ciężkie do wykonania gdy przed polem karnym jest 10 zawodników przeciwnika. Szczególnie z Levante gdy grał wyżej mógł spróbować strzelać - już Busquets oddał strzał w 2 minucie.
1
Najgorzej jest w wersji mobilnej bo często właśnie sortowanie komentarzy zasłania dużą część ekranu. nie wiem czy przypisuje źle, bo nie miałem takiego przypadku. Ja mam z tych technicznych problemów jeszcze iny - gdy edytuję mój wcześniejszy komentarz to edytowany ukazuje się bez spacji i enterów. tak że zlewa się wszytko i tu masz tak w pierwszym moim wpisie o Neymarze i Messim i edytowanie, robienie przerw nic nie daje i nie ważne czy robisz to z komputera czy z fona.
2
ok, thx
1
Tylko czy on ma zakaz strzałów z dystansu? Może sam nie podejmuje inicjatywy w tym aspekcie gry?
1
Akurat jeśli piszesz o bilansowaniu to tak grał dość często. jednak w tym meczu miał otwarty plac do gry w ofensywie, bo nie był Iniesty tylko bardziej cofnięty Xavi i nie było Alvesa tylko bardziej asekuracyjnie grający Montoya. Ivan grał przez to wyżej, grał dobrze, ale nie zachwycił.
2
A dokładnie skąd są straty? Bo kilkakrotnie pytałem szumiego, ale redakcja nie odpowiada na moje wiadomości. Na whoscored nie ma strat.
4
Wiesz, widzę tu propozycję dla 12 latka z 5 dniowym stażem w serwisie :-)
Kryteria przede wszystkim językowe jak rozumiem - hiszpański, kataloński.
2
Dwa zdania w temacie napisałeś. Przechwyt i podanie super, ale z klasą światową to bym nie przesadzał. W 89 nie był taki mały błąd, mógł skończyć się bramką. Nie był to idealny mecz Marca. W ofensywie coś więcej oprócz tej akcji z Messim wymienisz?
1
"sb"?
2
Co do Busquetsa, wielokrotnie krytykowałes mnie za branie pod uwagę jedynie statystyk, a w tym przypadku sam to zrobiłeś, a jak napisał ledsbourne squawka której dowierzasz całkowicie (chyba że wysoko ocenia Alvesa) również oceniała go wysoko.
2
Jeśli wypisuję wszystkie błędy i wszystkim tzn. że jest to obiektywne - wtedy wszystkich traktuję równo. Na pewno wszystkich nie wypisuje, ale staram sie wszystkich równo traktowac. Bartra w tym meczu miał kilka błędów i nie był to idealny mecz, a błąd w 89 minucie nie podbiegł w pora do zawodnika Levante który jakby lepiej przyjał byłby sam na sam.
każdy popełnia błędy i każdy może je oceniać.
2
Odniosłeś się do plusów w jego grze, w opisie podałem kilka minusów, czemu sie do nich nie odniesiesz ??
3
Tzn. przyjęło się że Xavi holuje piłkę, ale w tym meczu tego nie robił, jeśli brał udział w kontrach to robił to dobrze. Problem rozpoczynał sie przy atakach pozycyjnych w których grał asekurancko, nie ryzykował podaniami, w ataku pozycyjnym był mało kreatywny. Rakitic grał trochę wyżej od Xaviego i to było widać, miał kilka lepszych podań. jednak oprócz minimalnie lepszego wrażenia grał jedynie nieznacznie lepiej od Xaviego.
Busquets nie zawalał jednak walki w drugiej linii, Levante nie miało sytuacji po jego błędach, a w ofensywie grał naprawdę dobrze. Kreował nie wiem czy nie lepiej od Xaviego czy Rakiticia.
21
Mimo, że Messi nie miał hattricków w poprzednich meczach to własnie wcześniejsze spotkania były bardziej kompletne - również strzelał bramki i to z trudniejszych pozycji, w tym meczu miał tylko 1 kluczowe podanie w poprzednich spotkaniach miał po 4-5-6 genialnych dograń, lepiej kreował, więcej dryblingów. W tym meczu mógł strzelić 6-7 bramek bo tyle miał sytuacji, jednak nie wszystko wychodziło. Mecz miał genialny ale nieidealny. Oczywiście był najlepszy, był fenomenalny, ale nie było tego zachwytu. bardziej podziw był przy tym jedynym dograniu do Neymara niż przy kolejnych bramkach Leo.
2
Wszystkie miejsca od dawna zajęte :-)
1
Staram sie :-)
oceny i tak pokazałem pod meczem już wczoraj, aby nie być posądzonym że moje są w kontrocenami redakcji.
2
Nie był to idealny mecz w obronie Marca, a Levante niczego szczególnego nie pokazało w ofensywie a jednak mogło strzelić.
13
pozwól że nie skomentuję.
38
rozwaliłeś mnie :-)
Nie da rady.
1
Ostatnio zawsze tak piszę :-)
7
Adriano
Dobry mecz Adriano. Uważny w defensywie, ale jego flanka nie była w jakiś szczególny sposób gnębiona atakami Levante. W ofensywie bardzo dobre spotkanie, w 40 minucie świetnie wystawił piłkę Pedro, asysta przy bramce Suareza, w 85 minucie sędzia mógł odgwizdać rzut karny po niepotrzebnym kopnięciu zawodnika Levante przez Adriano. Często pokazywał się na skrzydle, dobrze współpracował z Neymarem.
Ocena 6.5
Bartra
Niestety kolejny nierówny mecz Marca. Świetny odbiór i asysta przy bramce Messiego, do tego najwięcej odbiorów – 11 i niezłe przerzuty. Na plus świetny przerzut w 5 minucie do Neymara. 15 minuta bardzo dobry odbiór przy groźnej sytuacji Levante. Minusów jednak tez się trochę nazbierało: 26 minuta razem z Mascherano popełniają błąd przy wyrzucie piłki przez Levante zakończony strzałem, w 62 minucie robi kiks przed własnym polem karnym na szczęście bez konsekwencji, w 89 popełnia błąd przy kryciu, gdyby zawodnik Levante lepiej przyjął Bravo zapewne wyciągałby piłkę z siatki. Bardzo dobry minus to maksymalna nota za to spotkanie dla Bartry.
Ocena 6.5
6
Mascherano
To czym imponował Javier w tym meczu to przerzuty – 15 na 20. Z czego niektóre dawały początek dobrym akcjom. Tak było z akcją bramkową Suareza czy 10 minut później z przerzutem do Pedro. Mała liczba odbiorów jak na niego, ale dobrze wyprzedzał poczynania Levante. Ocena nie może być jednak wyższa, gdyż błędy w obronie też były. Już w 5 minucie dał się objechać na skrzydle i na szczęście zawodnik Levante strzelił wysoko nad bramką, w 26 minucie razem z Bartra popełnili błędy gdy Levante groźnie strzeliło na bramkę Bravo.
Ocena 6.5
Montoya
Kolejny przeciętny mecz Martina i to z słabiutkim Levante. Starał się , wychodził na skrzydło, w obronie uważnie, ale pewnego poziomu nie potrafi przeskoczyć. Oprócz 8 minuty gdzie Pedro musiał go wyręczać, grał uważnie w obronie. W ofensywie bardzo asekuracyjnie, wręcz przeciętnie-słabo - 0 strzałów, 0 kluczowych podań, 0 dośrodkowań, 0 przerzutów, 1 drybling. 8 odbiorów niweluje te statystyki, jednak ogół dokonań boiskowych jest dość mizerny.
Ocena 5.5
7
Busquets
Kolejny bardzo dobry mecz Sergio. Mecz zaczął świetnie. 2 minuta super dogranie do Pedro, w 5 minucie oddał niezły strzał. Później jednak przyhamował z udzielaniem się w ofensywie, w 53 minucie doskonale podał do Neymara a w 59 minucie genialnie rozprowadził Pedro przy bramce Messiego. Dobrze powstrzymywał kontry Levante, sam rozciągając grę po skrzydłach. Bardzo dobry, solidny występ.
Ocena 7.0
Xavi
Na pewno nie można mu zarzucać że spowalniał kontry i klepał bez sensu wszerz boiska. Nie był tak błyskotliwy i raczej był aktorem drugiego planu. W 28 minucie fajnie rozklepał obronę Levante z Neymarem, tak jak w 45 minucie z Messim. 5 przerzutów z 100 procentową skutecznością, najwyższy procent celności podań, jednak tylko 1 kluczowe podanie. Dobre spotkanie, ale nic więcej ponad dobre.
Ocena 6.0