pax

8

Mathieu
Niestety mecz kompletnie nie wyszedł Francuzowi. Mało „czytał” grę, zbyt łatwo gubił krycie, to nie przypadek, że bramki i większość groźnych akcji Bilbao szła lewą stroną. Przy obu bramkach mógł próbować przejęcia piłki wślizgiem, ale grał zbyt bojaźliwie, szczególnie druga bramka powinna dać mu do myślenia. Zgubił krycie Adruiza w 7 minucie przy rzucie rożnym, który oddaje strzał, strata przed własnym polem karnym w 25 minucie, przegrał pojedynek główkowy z Adruizem gdy ten strzelił w słupek. Ogólne wrażenie pracy stoperów dobre, co nie było zasługą Mathieu. Słaby występ.
Ocena - 4

Alves,
Znów dobry, ale nie aż taki dobry mecz jak kilka poprzednich. Na plus szczególnie ofensywa, gra wertykalna, 3 dryblingi – rekord w tym sezonie. 2 kluczowe dogrania, jednak nie były to łatwe piłki (Suarez, Messi). Na plus jak zawsze praca z Messim – szybkie na jeden kontakt klepki np. w 43, 44 minucie, świetne szybkie dogrania w pole karne lub rozpoczynające szybki atak, w 22, 43, 56, 60. W obronie już tak różowo nie było – często miał do pomocy Rakiticia i Pique, więc niewiele Atletic ugrało w ofensywie po prawej stronie, ale jednak przegrał kilka pojedynków zakończonych wrzutkami Bilbao (23, 32). Raczej nie można go winić przy pierwszej bramce, zabezpieczał środek pola karnego zostawiony przez Pique który pobiegł nieskutecznie naprawiać błąd Mathieu.
Ocena 6.0

pax

6

Alba
W ofensywie mało aktywny i mało skuteczny, chociaż druga połowa lepsza od pierwszej. W obronie aktywny, największa liczba odbiorów (chociaż 3 w jednej akcji), jednak błędy taktyczne, ustawienia i przegranie kilku pojedynków z Adruizem (np.42’ )nie pozwalają stwierdzić iż to był dobry mecz w obronie Jordiego. Lewa flanka wspierana wciąż przez Busquetsa, ubezpieczana przez Pique a jednak wciąż stanowiła najmniej pewny punkt zespołu. Większość akcji w meczu szła tą stroną, jednak nie można tu winić Alby w każdym przypadku, czasem przeciwnik stworzył przewagę, czasem było jednak zbyt małe wsparcie. Mimo, że akcja szła lewą stroną pierwsza bramka go nie obciąża, a w drugiej prawdopodobnie nie zrozumienie z Mathieu i w konsekwencji brak interwencji. Do tego w sytuacji z 32 minuty i strzałem Adruiza w słupek to Alba miał lepsza pozycję od adruiza i Mathieu ale postanowił odpuścić pojedynek główkowy. W ofensywie mało aktywny, ale kilka razy się pokazał. W 11 minucie dobrze podał do Suareza w pole karne, w 73 minucie perfekcyjnie zmarnował świetne dogranie od Adriano.
Ocena 5,5

pax

8

Pique
Kompletny i doskonały mecz Pique. Brak strat, brak błędów, pewne interwencje, dobre przerzuty. W linii defensywnej najlepszy, na dzień dzisiejszy dwie klasy wyżej od pozostałych defensorów. To, że stoperzy ubezpieczają bocznych ofensywnie grających obrońców to wiemy od lat, ale Pique w tym meczu asekurował wszystkie pozycje obronne. Defensywna po lewej stronie kompletnie nie funkcjonowała. Pique po lewej stronie interweniuje np. już w 5 minucie gdy Mathieu i Alby brakuje w obronie, dalej 8 czyści wślizgiem gdy Mathieu i Alba popełniają błąd, dalej 48 minuta itd… W tym meczu obrona równa się Pique. Przy bramkach trudno go winić, kolejny raz zmuszony był asekurować, wspomagać lewą flankę, po prostu nie był w stanie zdążyć skutecznie podjąć się interwencji.
Pique – ocena 8

pax

7

Do
(L)iBarca

Może ja Ci odpowiem bo jestem autorem tych statystyk dotyczących Figo i Messiego.
107 asyst Figo podaje serwis goal.com.
http://www.goal.com/en/news/1717/editorial/2014/11/23/5213421/ninety-one-goals-in-a-year-73-in-one-season-four-golden

Nie sposób odnaleźć i jednolicie zinterpretować wszystkich źródeł, szczególnie że w kwestii Figo nie prowadzono jeszcze oficjalnych statystyk, a jedynie od 1995 roku nieoficjalne. Dlatego niektóre źródła mogą się różnić, szczególnie w kwestii źródeł nieoficjalnych.
Messi ma 106 asyst uznanych za oficjalne, jednak jedno lub dwa źródła podają że ma 105 asyst, gdyż jak sprawdziłem a było to żmudne sprawdzić z 106 asyst która asysta nie została uznana przez dane źródło. Różnica 1 asysty Messiego wynika z faktu nie przyznania mu asysty (mimo jak pisałem oficjalnej asysty ujętej w statystykach przez la Liga) w meczu z Tenerife 4 maja 2010 przy bramce Pedro w 77 minucie. Przy podaniu Messiego do Pedro piłkę dotknął jeszcze obrońca, większość uznała to za asystę, ale jak widać nie wszystkie.

Redakcja tutaj nie dokonuje przekłamań, a jedynie tłumaczy artykuły i newsy które się ukazują w prasie zachodniej, głównie hiszpańskiej, katalońskiej, nie są w stanie weryfikować i robić recenzji każdej podawanej tam statystyki. My to sami zawsze możemy zrobić.

Popatrz nawet na tego newsa. autor o Figo pisze ile ma łącznie asyst, łącznie bramek i ile łącznie rozegrał spotkań, pięknie. Pisze ile rozegrał spotkań w barwach Barcelony ile w Realu, ile bramek strzelił dla Barcelony ile dla Realu i nie podaje tylko ile asyst miał w jednej i drugiej drużynie. Ja Ci powiem że on tego nie wie, bo gdyby wiedział to by to podał, bo są problemy z statystykami asyst. Dlatego nie dziw się tutejszej redakcji.

mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości.

pax

4

Sugerujesz, wróżysz że Messi za dwa lata się skończy piłkarsko ?

pax

4

Przy Messim rozsądek schodzi na dalszy plan.

pax

2

Większość źródeł masz podane w artykule

pax

2

Bez przesady, ale thx.

pax

1

Jeżeli Messi tak gra i wszyscy wiemy jaki z niego kozak, to trzeba pomału myśleć nad przedłużeniem umowy, która powinna zostać w przyszłym roku przedłużona i aby nasz heros grał jeszcze dłużej w Barcelonie niż do połowy 2018 roku. Nowy kontrakt w 2016 to najodpowiedniejszy moment w 2017 z rocznym kontraktem on zacznie rozdawać karty, a w 2018 możemy go oglądać u szejków lub Abrama.
On powinien zakończyć europejską karierę tam gdzie ją zaczął, tego bym sobie życzył.

pax

47

Messi ma 106 asyst i brakuje mu jednej do wyrównania rekordu Figo. Tyle samo asyst co Messi ma Xavi.

Sprawdziłem :-)

pax

1

dzięki, dla mnie każdy głos sie liczy w dyskusji się liczy.

pax

1

Na środku nikogo nie było oprócz Alvesa, Mathieu jeszcze nie zbiegł z lewej strony a w jego miejsce wszedł Pique zostawiając środek.

pax

1

A za kogo on poszedł na środek pola karnego ?

pax

1

Tylko czy Pique miał szanse zdążyć z asekuracją skoro obie akcje szły lewa stroną?

pax

2

Sytuacja wytworzyła się taka że było 2 zawodników Barcelony i 3 Bilbao, Alves poszedł do środka za innym zawodnikiem który był nie obstawiony. Nie wiem, pytam.

pax

1

bardzo chetnie.
czy strata Messiego miała wpływ ?
Pique schodząc z środka w sumie na lewy bok miał szanse zdążyć ?
czy gdzies była wina Alvesa ?
Czy Alba mógł inaczej zachowac sie przy obu bramkach ?

pax

2

Może ktoś mi pomóc w zanalizowaniu sytuacji winnych lub winnego utraty wczoraj aż dwóch bramek, ale tak na poważnie do tego podejść.

pax

2

Bardziej bym liczył na Xaviego, jednak to zmierzch i Iniesty i Xaviego. Niestety Messi tak będzie tyrał, innej opcji nie ma.
Wczoraj pisałem o tym felieton, w okiem kibica,

pax

1

Brak kreatywności pomocy Iniesta - Xavi, brak asyst z linii pomocy.

To se ne vrati - chyba wczoraj już o tym pisałem. hmmmm

pax

3

Chciałbym bronić Korbela którego szanuję i uważam wielką niesprawiedliwością miesięczna banicja, z drugiej strony szanuję Was, a ostatnio dałem sobie spokój z utarczkami z redakcja oceniającą, mimo iż sam byłem przez nią prowokowany. Sytuacja jest trudna, bo chcąc go bronić musiałbym wykazać, że się nie mylił co do zaniżania np. ocen Alvesowi w kilku-kilkunastu spotkaniach i podwyższania Albie. Z tym nie byłoby najmniejszego problemu, tylko czy warto znów wchodzić w taki negatywny klimat - który nikomu nie służy a najmniej portalowi? Nie lepiej zmniejszyć mu karę? Karę ma drugi dzień więc już to z pewnością odczuł. Mi samemu jest przykro bo wiem jak chciał skomentować mój felieton a nie mógł.

Jak sam widzisz zgromadziło się tu zacne grono userów którym zawsze dobro serwisu przyświecało. Zgadzam się że wszystkimi wpisami kolegów, tak My userzy jesteśmy na przegranej pozycji to Wasz jarmark i robicie co chcecie.

Co ja bym zrobił gdyby była taka sytuacja? Dałbym Korbelowi dwudniowego bana za prowokatorską formę komentarza (3 punkt, 7 myślnik regulaminu) a nie za treść komentarza (ona nie łamała regulaminu, bo przecież nie utrudniała funkcjonowanie serwisu). Po drugie zwrócił się do niego na priva. Skoro uważa, że coś w serwisie nie funkcjonuje dobrze, a wszystkim nam zależy aby funkcjonowało najlepiej, nich rozwinie w prywatnej wiadomości swoje spostrzeżenia, wykaże błędy, zaniedbania, zaniżanie czy zawyżanie ocen – ogólnie trend w stosunku do tych samych zawodników, co zarzuca redakcji oceniającej. Na prywatnej korespondencji prestiż serwisu by nie ucierpiał. Jak by to zrobił dobrze, merytorycznie to wtedy mając na uwadze dobro portalu jako Naczelny Wódz pochyliłbym się nad problem i stwierdził czy jest taki problem czy go nie ma. Wilk syty, owca cała, napięcie rozładowane, serwis działa jeszcze lepiej.

Z poważaniem

pax

3

Wydaje mi się, że problem z ostrzałem redakcji jest wyolbrzymiony, bo ilość osób czy komentarzy mających inne spojrzenie na mecz jest podobna (a chyba po wprowadzeniu ocen użytkowników nawet się zmniejszyła), ale zmienił się charakter tych komentarzy. Są bardziej merytoryczne, analityczne, wykazujące zdarzenia minuta po minucie, pokazujące co zostało ominięte przez redakcję, kto za taką samą sytuację został inaczej potraktowany itd… Tu jest ten problem, co raz więcej osób ogląda drugi raz na spokojnie mecz, analizuje i potrafi merytorycznie wykazać pomyłkę w ocenie. Ja dałem sobie spokój z odnoszeniem się do ocen redakcji właśnie z tego powodu. Co z tego, że wykazywałem ewidentne pomyłki w ocenie, skoro nie było reakcji, nikt się nad nimi nie pochylał, nikt nie przyznawał się do błędu, nikt nie wyciągał z tego wniosków. Piszesz, że nikt nie jest doskonały i każdy popełnia błędy ale to tylko puste słowa. Redakcja oceniła w tym sezonie ponad 400 razy zawodników, wiesz ile razy popełniła błąd – ja Ci napiszę – ANI RAZU. Nie uświadczysz wpisu, że gdzieś się redakcja pomyliła, gdzieś zrobiła błąd.

To nie jest tak, że to są lub mogą być subiektywne oceny redaktora ściacha czy redaktora szumiego, redaktora ero a wcześniej redaktora challengera. Już o tym pisałem wiele razy o czym tu wspomniał Ledsbourne, to są oceny Przenajświętszej Redakcji największego serwisu o Barcelonie. Wy wyznaczacie pewne standardy, pokazujecie zaniedbania w grze graczy lub ich hołubicie, WY ICH OCENIACIE PUBLICZNIE. To trafia na podatny grunt wielu młodych umysłów, które wierzą w każde Wasze słowo, przyjmują je bez krzty zastanowienia. Jak napiszecie Alves 1, Alba 10 to połowa użytkowników będzie wyzywać Alvesa i uważać Albę za najlepszego LO na świecie, bo tego dowie się od Was. Popatrz na to z tej strony.

pax

2

Po pierwsze nikt z tych którzy mają merytoryczne uwagi co do ocen nie podważa ciężkiej, mozolnej i niewdzięcznej pracy redakcji oceniającej. Na każdym kroku podkreślam, że jest to fajna praca, ale często niewdzięczna narażająca na zarzuty stronniczości, co na pewno nie jest miłe. Dyskusje prowadzone były niezbyt często, raczej wcześniej był zdawkowy komunikat o tym że po przeczytaniu komentarzy redakcja postanowiła podnieść lub obniżyć komuś notę i tyle. Tak przeważnie było przed nowymi zasadami, po wprowadzeniu nowego funkcjonowania ocen komentarzy redakcji dotyczących ocen w ogóle nie ma.To o czym napisałeś, my to wszystko wiemy, za wiele rzeczy jesteśmy wdzięczni, za wprowadzenie ocen użytkowników, DZIĘKUJEMY! Ta dyskusja jest czy user Korbel dostał słusznie bana czy nie, czy zarzut o stronniczość był słuszny. Na to nie ma odpowiedzi. Twoja odpowiedź wygląda troszkę w ten sposób. 1. Oceny redakcji w pewnych incydentalnych przypadkach mogą być błędne, ale nigdy stronnicze. 2. Jeśli wykażesz że oceny redakcji są stronnicze, patrz punkt pierwszy.To też nie jest tak, że jest grupa osób która uważa, że wszystkie oceny są złe. Sprawdziłem niedawno, że (merytoryczne) zarzuty o złe oceny występują nie więcej niż do trzech zawodników z jedenastu w każdym meczu. A czasami tylko do dwóch, tym samym przyznając, że zgadzamy się z 75-80 % ocen. Uważam to za świetną robotę redakcji. Biorąc pod uwagę, różne spostrzeganie i różną interpretację zdarzeń boiskowych to naprawdę świetny wynik. Problem który zauważyliśmy (w tym Korbel), że te 20-25 % ocen dotyczą przeważnie tych samych graczy i tu jest ten problem.

pax

1

Ostatnie dwa felietony puściłem przez komentarze bo nie doczekałem się publikacji, a na głównej stronie to w sumie chyba z 11 miesięcy - jako kontr felieton o Messidependencji a wcześniej dość krytyczny o Villi.

pax

1

tylko że Alves obstawiał środek pola karnego, problem się zrobił gdy w tym sektorze na dwóch zawodników Barcelony było trzech Bilbao

pax

3

12

pax

1

Z drugiej strony Xavi przy bramce Neymara przepuścił piłkę od Messiego a mógł ją tylko delikatnie dotknąć i asysta byłaby jego.

pax

1

Sprawdź dzisiejszy artykuł o asystentach, wszystkiego się dowiesz :-)

pax

0

thx

pax

1

Figo ma 107 a Messi i xavi po 106. Zaliczył dzisiaj 2 asysty - nie ma asyst przy bramkach samobójczych, Messi ma 12 asyst.

pax

1

nie, nie liczy się

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?