pax

6

Messi przegonił Cristiano Ronaldo w asystach w rozgrywkach ligowych który w 403 występach zgromadził ich 105. Messi w 299 zgromadził 106.

pax

8

Messi jest geniuszem i bogiem futbolu . Tylko on potrafi asystować przy własnej bramce :-)

pax

1

Długo mi zajęło sprawdzenie asyst, ale sądzę, że udało mi się je zebrać. Problemów przy tym było sporo.

pax

8

ja sprawdziłem w conajmniej 15 różnych źródłach i mogę każdą z 106 asyst Messiego i xaviego wypisać co do minuty i zawodnika który otrzymał podanie :-)

pax

3

jest artykuł dzisiejszy na stronie - poleacm

pax

1

2 bramki, nawet Marca uznała to drugie trafienie

pax

1

wiem :-)

pax

4

Messi - 2 bramki i 2 asysty znowu ZM - nudziarz

pax

1

Krył zawodnika na środku pola karnego

pax

35

Czy wiesz, że Messi strzelił o dwie bramki więcej zza pola karnego od Ronaldo, od momentu jego przejścia do Realu.
Strzał z dystansu - Messi :-)

pax

1

jest na stronie - Asystenci rodem z Barcelony

pax

7

I komentatorzy czytali mój felieton, fiu fiu :-)
Xavi 106
messi 105

pax

2

Dziękuję wszystkim za komentarze, uwagi i miłe słowa. mam nadzieję że to nie ostatni mój felieton na tej stronie.
pozdrawiam

pax

1

Więc czekam :-)

pax

1

Alba czy Alves ??

pax

1

Tak, pisałem już o tym poniżej

pax

1

Z PSG każda bramka byłą na wagę awansu bo w dwumeczu był remis, więc takie stwierdzenie uważam za uprawnione. Z asystą w finale CdR masz rację, pewnie chciałem napisać Atletic w 2009r. Celne spostrzeżenie. .

pax

10

Niestety zauważyłem że linki do filmików z asystami nie wchodzą a trzeci filmik z asystami Alvesa został w międzyczasie usunięty. Tu przesyłam poprawne linki do dwóch pierwszych filmików
Xavi



Messi


Alves
Tu w zastępie prezentuje 30 asyst do Messiego


ps. Dziękuję za przeczytanie i komentarze

pax

2

Trochę mam teraz mało czasu, obowiązki rodzinne i wynikła sprawa z Korbelem. Nie rozumiem tylko jednego, Mascherano cały czas, cały swój powrót skupia na asekuracji wejścia Vietto w pole karne, robi wszystko do tego 7-8 metra aby maksymalnie uniemożliwić mu dojście do piłki. W tym momencie odpuścił jego krycie bo "ustawił się poprawnie taktycznie". Jakoś to do mnie nie trafia.

pax

4

jesteś po drugiej stronie barykady, to zrozumiałe że się nie zgadzałeś, szczególnie że Korbel jak większość z nas barcelonismo patrzy na grę Messiego w swoisty sposób. Tylko czy możesz coś powiedziec o jego komentarzach, że nie były na poziomie ?
Dostał bana bo zasugerował jednemu z redaktorów intencyjność w ocenach pomeczowych.

pax

2

Alba ostatnie 5 spotkań to katastrofa, ubiegły sezon ale mega słabo, albo kontuzja. Alba przez ostatnie 2 lata grał dobrze przez 2 miesiące listopad-grudzień. Wtedy Alves grał gorzej. Alves nie schodzi poniżej pewnego poziomu.

pax

15

Przykład Korbela i jego przymusowa miesięczna banicja zmusił mnie do zastanowienia nad funkcjonowaniem społeczności jako takiej. Gdzie budowniczy danej struktury sami ustalają normy działania i je kontrolują. Ten portal to taka zamknięta grupa osób, znamy się wirtualnie od miesięcy czy lat, znamy swoje poglądy, wiemy wiele o sobie. Działaniom redakcji w sprawie Korbela daleko to do działań totalitarnych, orwellowskiego Folwarku, jednak upatrywałbym tu raczej syndrom tzw. „oblężonej twierdzy”. Każda uwaga w stronę redakcji spotyka się z ostrą reprymendą, każde zasugerowanie niepoprawnego funkcjonowania również. Korbel dostał bana po wypowiedzi jednego z redaktorów, że każdy kto będzie sugerował intencyjność ocen pomeczowych go dostanie. Korbel odważnie podszedł do tematu i stwierdził że na niego zasługuje bo uważa że oceny jednego z zawodników są zaniżane podając odpowiedni przykład meczowy. Było to w dyskusji iż nikt do końca nie jest w stanie wyzbyć się osobistych sympatii czy antypatii względem danego gracza. Próbował zmusić redakcję do zastanowienia się nad pewnym problem który często wypływa przy ocenianiu. Nikt w jego przypadku tak jak zawsze nie zastanowił się nad prawdziwością jego słów, mimo że redaktor naczelny z góry zarzucił mu kłamstwo i bezpodstawne pomówienia i wysłał na przymusowy miesięczny urlop za Ural. Czy uciszając jednego z zasłużonych użytkowników rozwiązano problem – wątpię. Korbel mimo tylko rocznego stażu już zdobył uznanie i cieszy się szacunkiem wielu userów, przygotowując m.in. tłumaczenie niedawnego mega felietonu o Messim. Dlatego piszę do Was drodzy userzy, nie używając pompatycznych haseł o wolność słowa, czy atakując redakcję. Próbuję jedynie wykazać, iż brak wzajemnego zrozumienia jest ślepą drogą która nigdzie nie prowadzi, brak dialogu tym bardziej. Czy Korbel zasługiwał na miesięczny ban? Sami oceńcie.

pax

1

W centrum tak, ale nie pod takim newsem, że zaraz przykryte zostanie kolejnymi wpisami

pax

2

W decydującej fazie ubiegłego sezonu był jednym z najlepszych zawodników Barcelony, jednak przez redakcję i forumową polską gawiedź oceniany zawsze negatywnie.
W Lidzie Mistrzów w meczach z Manchesterem City grał co najmniej bardzo dobrze, jego dwie bramki w dwumeczu dały awans do ćwierćfinału.
W drugim meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów jego wrzutki do Messiego i Xaviego powinny zakończyć się bramkami a Barcelona winna szykować się do półfinału.
W finale CdR stworzył największą ilość sytuacji bramkowych, a żadna z jego 17 wrzutek nie skończyła się na aucie czy ponad bramką, wszystkie były bite w pole karne (jednak czytając komentarze po tym meczu i w ocenach co najmniej kilkanaście osób pisało bzdury, że znowu strąca wyrzutkami gołębie z dachu, a wrzutki lądują na trybunach – albo nie oglądali meczu, albo czytali tylko to co redakcja nawypisywała).
Mecz z Elche, gdzie miał genialne odbiory wślizgami a następnie zaliczył piłkę meczową - 40 metrowe idealne dogranie do Messiego po kolejnym odbiorze, który nie trafił w sytuacji sam na sam.
Mecz z Atletico Bilbao – jego indywidualna akcja na skrzydle, rajd prawym skrzydłem, okiwał trzech obrońców, penetracja pola karnego zakończona golem Pedro.
Potem mecz z Villareal – w którym na tle słabej drużyny rozegrał dobre spotkanie, jego dwa kąśliwe dogrania w pole karne skończyły się bramkami samobójczymi wyciągając wynik z 2:0 na 26 minut do końca spotkania (plus bramka Messiego), a Barcelona wciąż liczyła się w grze o mistrzostwo.
Kolejny mecz to gra przeciwko Getafe gdzie Alves zaliczył genialne podanie do Messiego który zamienił je na bramkę.
W najważniejszym i ostatnim meczu sezonu z Atletico wrzucił idealną piłkę na głowę Pedro, który jej nie wykorzystał, można dodać do tego, że po jego wrzutce padła nieuznana (błąd sędziego) bramka Messiego która mogła dać mistrzostwo Barcelonie

pax

1

Tylko najlepiej gdyby było to pod takim newsem czy w takim miejscu aby nie schodziło z pierwszej strony.

pax

1

Neymar broni za Messiego? nie zauważyłem. napisałem że bardziej widziałbym go w roli skrzydłowego a nie pomocnika.

pax

1

Ja już napisałem i wysłałem, wiem że jeszcze jeden uzytkownik tak zrobił. Ja bym zrobił inaczej, napisał tu na forum jakis komentarz w obronie pewnych wartości i samego Korbela i zorganizowal jak najwieksza ilośc poleceń.

pax

8

raczej nie dojdziemy do porozumienia, wolę mówic o przykladach.
Alves ma dużą większa skutecznośc i celność wrzutek od Alby, chociażby w ostatnim meczu Alves na 6 dograń 3 celne, Alba na 7 celnych 0. I podobnie jest w każdym spotkaniu.

pax

1

Ostatnie 5 spotkań Alves zagrał lepiej od Alby a z Villareal był to pierwszy mecz w którym dostał wyższa ocenę. Korbel faktycznie sprowokował tego bana, ale na tak długi okres nie zasługuje.

pax

5

Ma najlepsze wrzutki z drużyny, wrzutki Alby wciąga nosem. Skutecznośc w pojedynkach jeden na jeden jest w tym sezonie prawie nie mierzalna bo on niestety bardzo rzadko wchodzi w drybling, dlatego nie traci w ten sposób piłek, ale tez nie robi przewagi za pomoca pojedynku jeden na jeden. Pilka mu rzadko ucieka, bo on przeważnie gra na jeden kontakt, a przyjęcia ma jedno z najlepszych w zespole.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?