pax

6

Rakitic
Dobre spotkanie Ivana, ale podobnie jak u Xaviego czegoś zabrakło. Strasznie nierówny, chociaż pod nieobecność Alvesa i Iniesty grał dużo wyżej niż zazwyczaj. W 34 minucie dobrze dograł do Messiego, w 59 minucie świetnie podał do Neymara w akcji która powinna zakończyć się golem Pedro. W 13 minucie zgubił krycie przy rzucie rożnym zakończone niegroźnym strzałem gracza Levante. 7 udanych przerzutów, ale wciąż jeszcze zagubiony, bardzo rzadko podejmuje ryzykowne decyzje próbując prostopadłych podań. Taki przeciwnik jak Levante powinien być szansą dla Ivana na pokazanie nieprzeciętnych umiejętności. Niestety widocznie to jeszcze nie ten czas.
Ocena 6.5

Pedro
Gdy drużyna strzela 5 bramek a jeden z napastników nie ma ani jednej na koncie to czy można napisać, że zagrał słabo? Nie do końca, ale nie był to dobry mecz Pedrito. Już w 2 minucie mógł strzelić bramkę po podaniu Busquetsa ale nic z tego nie wyszło. Przy bramce Neymara miał pecha bo prawdopodobnie było to podanie właśnie do niepilnowanego Pedro który miałby tylko pusta bramkę przed sobą, ale jednak strzelcem został Neymar. W 59 minucie zabrakło zdecydowania, mógł próbować wślizgiem wbić piłkę do pustej bramki po zagraniu Neymara, w 83 dostał świetny przerzut od Mascherano, ale kolejny raz akcja nie przyniosła rezultatu, tak jak w 88 minucie gdzie znowu zabrakło zdecydowanej próby zagarnięcia piłki przy sytuacji sam na sam. Aktywny, kilka razy dobrze wspierał destrukcję, asysta do Messiego na duży plus. Jednak ogólne wrażenie tylko dobre, miał możliwości lepiej się pokazać w tym meczu.
Ocena 6.0

pax

12

Neymar Nawet więcej niż bardzo dobry mecz Neymara. Bramka tak naprawdę dość przypadkowa, piłka źle odbiła się od nogi, czy to miał być strzał czy podanie do Pedro? Po co to roztrząsać – efekt był, worek z bramkami rozwiązany. Bardzo aktywny przez całą swoją grę. Po raz pierwszy w tym sezonie bardziej pracował dla Messiego niż odwrotnie. Czy to kwestia wdzięczności za ostatni karny który Leo zostawił Neymarowi? Zostawmy to miedzy nimi. Już w 7 minucie po efektownym dryblingu zagrał do Leo, który na pełnej szybkości i przy dryblingu strzela niecelnie, w 16 minucie dobrze rozprowadza kontrę, w 28 dobra klepka z Xavim i niezła akcja, w 53 dostał świetną piłkę od Busquetsa zamiast strzelać źle dogrywa do Messiego, w 55 przechwyt i znowu dogranie w pole karne do Leo, w 65 minucie podyktowany karny na nim. Szukanie na siłę Leo kilka razy było niepotrzebne, ale ogólnie bardzo dobry występ. Ocena 8,0 ................ Messi Punktacja w przypadku Messiego dawno straciła swoje znaczenie, jest punktacja i punktacja Messiego. Każdy inny zawodnika za mecz w którym strzela hat-tricka, ma asyste, kontroluje i napędza ofensywę mając najwięcej dryblingów miały najwyższe noty. Messi jednak zagrał tylko rewelacyjnie ale jeszcze nie kapitalnie i nie chodzi o nie najwyższą klasę rywala. Miał 3 bramki ale mógł mieć dwa razy więcej i nie chodzi nawet o błąd sędziowski przy niesłusznie odgwizdanej pozycji spalonej. Strzał już w 7 minucie po podaniu Neymara, w 34 dostaje dobrą piłkę od Rakiticia, ale akcja nie kończy się golem, podobnie po odegraniu xaviego w 45 minucie, znowu w 55 po podaniu od Neymara. Na plus świetne dogranie do Neymara przy jego bramce. To było jednak jedyne kluczowe dogranie Messiego w tym meczu. Pewne zachowanie przy wszystkich trzech strzelonych bramkach. Wszystkie plusy przysłaniają minusy, ale nie na tyle aby dać 10........Ocena 9.0

pax

4

Jednak pięciu ;-)

Ryjek,Pep, Tito, Tata i Lucho

Roura nie był trenerem pierwszej druzyny, ty;lko asystentem pełniacym obowiązki pierwszego trenera. Gdy Roura pełnił obowiązki pierwszego trenera nie rozwiązano umowy z Villanova, więc Roura nie był pierwszym trenerem.

pax

2

Wydaje mi się, że nie jest tak jak podałeś w przykładzie. Wzorzec mężczyzny był na pokaz, James Dean itd..., było epatowanie takim typem mężczyzny - buntownika, którego papieros był atrybutem i buntu ale i dojrzałości. Z chamstwem na stadionach tak nie było, można wskazać na pewne ciche przyzwolenia władz klubowych na chamstwo czy brak reakcji, ale nie pamiętam aby oficjalnie kluby wychwalałyby chamstwo i burdy.
Z eskalowaniem różnie bywa - czasem można rozładować napięcie, a czasem następnym razem pojawi się chamski transparent, potem raca, ile razy autobusy w Hiszpanii były obrzucane kamieniami.

też nie do końca zrozumieliście moją wypowiedź, tu nawet nie było odniesienie się do Ronaldo czy Komisji czy robi źle lub dobrze - ale do komentarzy atakujących Ronaldo, Komisje i Ligę, na pewną hipokryzję.

pax

3

W ostatnich 10 było 5. Zależy jak chcesz przedstawić daną sytuację.

pax

1

Neymar
Nawet więcej niż bardzo dobry mecz Meymara. Bramka tak naprawdę dość przypadkowa, piłka źle odbiła się od nogi, czy to miał być strzał czy podanie do Pedro? Po co to rozstrząsać – efekt był, worek z bramkami rozwiązany. Bardzo aktywny przez całą swoją grę. Po raz pierwszy w tym sezonie bardziej pracował dla Messiego niż odwrotnie. Czy to kwestia wdzięczności za ostatni karny który Leo zostawił Neymarowi? Zostawmy to miedzy nimi. Już w 7 minucie po efektownym dryblingu zagrał do Leo, który na pełnej szybkości i przy dryblingu strzela niecelnie, w 16 minucie dobrze rozprowadza kontrę, w 28 dobra klepka z Xavim i niezła akcja, w 53 dostał świetną piłkę od Busquetsa zamiast strzelać źle dogrywa do Messiego, w 55 przechwyt i znowu dogranie w pole karne do Leo, w 65 minucie podyktowany karny na nim. Szukanie na siłę Leo kilka razy było niepotrzebne, ale ogólnie bardzo dobry występ.
Ocena 8,0

Messi
Punktacja w przypadku Messiego dawno straciła swoje znaczenie, jest punktacja i punktacja Messiego. Każdy inny zawodnika za mecz w którym strzela hat-tricka, ma asyste, kontroluje i napędza ofensywę mając najwięcej dryblingów miały najwyższe noty. Messi jednak zagrał tylko rewelacyjnie ale jeszcze nie kapitalnie i nie chodzi o nie najwyższą klasę rywala. Miał 3 bramki ale mógł mieć dwa razy więcej i nie chodzi nawet o błąd sędziowski przy niesłusznie odgwizdanej pozycji spalonej. Strzał już w 7 minucie po podaniu Neymara, w 34 dostaje dobrą piłkę od Rakiticia, ale akcja nie kończy się golem, podobnie po odegraniu xaviego w 45 minucie, znowu w 55 po podaniu od Neymara. Na plus świetne dogranie do Neymara przy jego bramce. To było jednak jedyne kluczowe dogranie Messiego w tym meczu. Pewne zachowanie przy wszystkich trzech strzelonych bramkach. Wszystkie plusy przysłaniają minusy, ale nie na tyle aby dać 10.
Ocena 9.0

pax

1

Rakitic
Dobre spotkanie Ivana, ale podobnie jak u Xaviego czegoś zabrakło. Strasznie nierówny, chociaż pod nieobecność Alvesa i Iniesty grał dużo wyżej niż zazwyczaj. W 34 minucie dobrze dograł do Messiego, w 59 minucie świetnie podał do Neymara w akcji która powinna zakończyć się golem Pedro. W 13 minucie zgubił krycie przy rzucie rożnym zakończone niegroźnym strzałem gracza Levante. 7 udanych przerzutów, ale wciąż jeszcze zagubiony, bardzo rzadko podejmuje ryzykowne decyzje próbując prostopadłych podań. Taki przeciwnik jak Levante powinien być szansą dla Ivana na pokazanie nieprzeciętnych umiejętności. Niestety widocznie to jeszcze nie ten czas.
Ocena 6.5

Pedro
Gdy drużyna strzela 5 bramek a jeden z napastników nie ma ani jednej na koncie to czy można napisać, że zagrał słabo? Nie do końca, ale nie był to dobry mecz Pedrito. Już w 2 minucie mógł strzelić bramkę po podaniu Busquetsa ale nic z tego nie wyszło. Przy bramce Neymara miał pecha bo prawdopodobnie było to podanie właśnie do niepilnowanego Pedro który miałby tylko pusta bramkę przed sobą, ale jednak strzelcem został Neymar. W 59 minucie zabrakło zdecydowania, mógł próbować wślizgiem wbić piłkę do pustej bramki po zagraniu Neymara, w 83 dostał świetny przerzut od Mascherano, ale kolejny raz akcja nie przyniosła rezultatu, tak jak w 88 minucie gdzie znowu zabrakło zdecydowanej próby zagarnięcia piłki przy sytuacji sam na sam. Aktywny, kilka razy dobrze wspierał destrukcję, asysta do Messiego na duży plus. Jednak ogólne wrażenie tylko dobre, miał możliwości lepiej się pokazać w tym meczu.
Ocena 6.0

pax

1

Busquets
Kolejny bardzo dobry mecz Sergio. Mecz zaczął świetnie. 2 minuta super dogranie do Pedro, w 5 minucie oddał niezły strzał. Później jednak przyhamował z udzielaniem się w ofensywie, w 53 minucie doskonale podał do Neymara a w 59 minucie genialnie rozprowadził Pedro przy bramce Messiego. Dobrze powstrzymywał kontry Levante, sam rozciągając grę po skrzydłach. Bardzo dobry, solidny występ.
Ocena 7.0

Xavi
Na pewno nie można mu zarzucać że spowalniał kontry i klepał bez sensu wszerz boiska. Nie był tak błyskotliwy i raczej był aktorem drugiego planu. W 28 minucie fajnie rozklepał obronę Levante z Neymarem, tak jak w 45 minucie z Messim. 5 przerzutów z 100 procentową skutecznością, najwyższy procent celności podań, jednak tylko 1 kluczowe podanie. Dobre spotkanie, ale nic więcej ponad dobre.
Ocena 6.0

pax

1

Mascherano
To czym imponował Javier w tym meczu to przerzuty – 15 na 20. Z czego niektóre dawały początek dobrym akcjom. Tak było z akcją bramkową Suareza czy 10 minut później z przerzutem do Pedro. Mała liczba odbiorów jak na niego, ale dobrze wyprzedzał poczynania Levante. Ocena nie może być jednak wyższa, gdyż błędy w obronie też były. Już w 5 minucie dał się objechać na skrzydle i na szczęście zawodnik Levante strzelił wysoko nad bramką, w 26 minucie razem z Bartra popełnili błędy gdy Levante groźnie strzeliło na bramkę Bravo.
Ocena 6.5

Montoya 5,5
Kolejny przeciętny mecz Martina i to z słabiutkim Levante. Starał się , wychodził na skrzydło, w obronie uważnie, ale pewnego poziomu nie potrafi przeskoczyć. Oprócz 8 minuty gdzie Pedro musiał go wyręczać, grał uważnie w obronie. W ofensywie bardzo asekuracyjnie, wręcz przeciętnie-słabo - 0 strzałów, 0 kluczowych podań, 0 dośrodkowań, 0 przerzutów, 1 drybling. 8 odbiorów niweluje te statystyki, jednak ogół dokonań boiskowych jest dość mizerny.
Ocena 5.5

pax

2

Adriano
Dobry mecz Adriano. Uważny w defensywie, ale jego flanka nie była w jakiś szczególny sposób gnębiona atakami Levante. W ofensywie bardzo dobre spotkanie, w 40 minucie świetnie wystawił piłkę Pedro, asysta przy bramce Suareza, w 85 minucie sędzia mógł odgwizdać rzut karny po niepotrzebnym kopnięciu zawodnika levante przez Adriano. Często pokozaywał się na ksrzydle, dobrze współpracował z Neymarem.
Ocena 6.5

Bartra
Niestety kolejny nierówny mecz Marca. Świetny odbiór i asysta przy bramce Messiego, do tego najwięcej odbiorów – 11 i niezłe przerzuty. Na plus świetny przerzut w 5 minucie do Neymara. 15 minuta bardzo dobry odbiór przy groźnej sytuacji Levante. Minusów jednak tez się trochę nazbierało: 26 minuta razem z Mascherano popełniają błąd przy wyrzucie piłki przez Levante zakończony strzałem, w 62 minucie robi kiks przed własnym polem karnym na szczęście bez konsekwencji, w 89 popełnia błąd przy kryciu, gdyby zawodnik Levante lepiej przyjął Bravo zapewne wyciągałby piłkę z siatki. Bardzo dobry minus to maksymalna nota za to spotkanie dla Bartry.
Ocena 6.5

pax

3

Dlatego szacunek mu się należy.

pax

6

Szanujmy Villę, wspominajmy mecz z Realem, Milanem czy jeszcze kilka spotkań, ale nie zakłamujmy rzeczywistości, że Villa grał dobrze w Barcelonie. Grał dobrze przez pół roku, potem miał totalne załamanie formy, później kontuzja i powrót po kontuzji, które jednak zbytniego wpływu na formę nie miała (po kontuzji zagrał 40 spotkań w Barcelonie i grał lepiej niż w 40 spotkaniach przed kontuzją).
Villa był wielkim zawodnikiem, jednak w barcelonie oprócz incydentów nie był w stanie pokazac swoich umiejetności.

pax

3

Szkoda, że nie w Barcelonie.

pax

2

Ilości spotkań dla Barcelony

pax

3

Dobre pół sezonu w Barcelonie. Może wielu ma racje że trafił zbyt późno, ale niestety pół sezonu na dobrym poziomie to niewiele.

pax

1

Widzę tu nagonke na Ronaldo, Komisję i ogólne zasady zachowania się.
Jest coś takiego jak przemoc werbalna, czasem przyzwolenie na takie przespiewki może eskalować. Nie rozumiem tutaj oburzenia na Komisje czy LFP. Takie rzeczy nie powinny sie wydarzyć, a szczególnie w Barcelonie. Dorośnijcie.

pax

8

Przy obecnej formie wystarczy ze pobije jeden rekord ... Xaviego, a inne będą wpadać same :-)

pax

2

W ostatnich pięciu sezonach Ronaldo strzelił 46 bramek zza pola karnego, Messi 48. Od sezonu 2009/2010 do chwili obecnej
Bramki zza pola karnego.
Ronaldo – Xerez, Zurich, Zurich,Villareal,Malaga, Marsylia,Villareal, Valladolid, Getafe, Milan,Bilbao, Bilbao, Zaragossa,RSSS, Tottenham, Villareal, Villareal, Lyon, Sevilla, Granada, Levante, CSKA, Osasuna, Osasuna, Atletico, Atletico, Apoel, Ajax, Mallorca, Dortmmund, Atletico, RSSS, Celta, Sevilla, Bilbao, Elche, RSSS, Osasuna, Betis, Sevilla, Osasuna, Osasuna, Monachium, Cordoba, Deportivo,


Messi – Racing, Racing, Deportivo, Kijów, Tenerife, Getafe, Almeria, Stuttgard Stuttgard, Zaragossa, Mallorca, Kopenhaga, Sevilla, Almeria, Deportivo, Almeria, Atletico, Manchester, Atletico, Leverkusen, Mallorca, Levante, Espanyol, Real, Real, Deportivo, Mallorca, Zaragosa, Spartak, Atletico, RSSS, Sevilla, Milan, Bilbao, Real Betis, Ajax, Almeria, Sevilla, Sevilla, RSSS, Rayo, RSSS, Almeria, Sevilla, Espanyol, Villareal, Bilbao,

pax

1

nie wiem czy to progres. dla mnie nie ma różnicy z której nogi zawodnik strzela, waźne jest to co wpada do bramki. Po prostu zmieniła sie taktyka Barcelony, Messi grając na środku dostawał piłki z lewej i prawej strony. Teraz będąc bardziej po prawej stronie ma głównie piłki z lewej strony. Do tego dochodzi fakt, iz w tym sezonie nie ma zbytnio wejść w pole karne po okiwaniu 3-4 zawodników i strzał na bramkę, tak aby ułozyc sobie piłkę na lewą "lepszą" nogę, do tego dochodzi kwestia strzałów sytuacyjnych, głównie z pierwszej piłki, tak jak w meczu z levante po dograniu Pedro. ja to widze w ten sposób, messi już nie gra tak bardzo wysunięty z przodu i nie ma sytuacji w których mógłby sam wybierać która nogą mu łatwiej strzelić.

pax

7

No nie wiem czy messi miał słabą prawą nogę. Z 3 tygodnie temu robiłem porównanie prawej nogi i lewej ronaldo od 2009/2010 i messi jest i był bardziej obunoznym strzelcem.

pax

4

Są od dawna przyjaciółmi a messi jest ojcem chrzestnym syna kuna.

pax

7

przed 3 godzinami inny redaktor podał że MisterChip napisał że Leo ma 106 asyst, teraz MisterChip niby podaje że leo ma 125 asyst. tak na prawdę ma 107 i wyrównał rekord Figo.

pax

1

Po co piszesz komentarze jak nie chcesz aby ich komentowano ?

pax

1

wiem, wiem i na każdym kroku ostatnio podkreślam.

patrz na drugi komentarz
http://www.fcbarca.com/61777-messi-najlepszym-strzelcem-i-asystentem-w-historii-la-liga.html#feedback

pax

3

Wiem. Dlatego piszę że nie należy się czepiac was czy jego boq z asystami jest problem i tygodniami je sprawdzalem do felietonu.

pax

5

Oni opierają się na przedruku więc można ich usprawiedliwić. Bo problem z liczeniem asyst jest duży.

Messi ma 107 asyst uznanych za oficjalne, jednak jedno lub dwa źródła podają że ma 106 asyst, gdyż jak sprawdziłem a było to żmudne sprawdzić z 107 asyst która asysta nie została uznana przez dane źródło. Różnica 1 asysty Messiego wynika z faktu nie przyznania mu asysty (mimo jak pisałem oficjalnej asysty ujętej w statystykach przez la Liga) w meczu z Tenerife 4 maja 2010 przy bramce Pedro w 77 minucie. Przy podaniu Messiego do Pedro piłkę dotknął jeszcze obrońca, większość uznała to za asystę, ale jak widać nie wszystkie.

O 107 asystach Figo pisal np. goal.com

pax

8

Messi i Figo mają oficjalnie po 107 asyst.

pax

1

Widzę że przewrażliwiony jesteś.bo nigdzie się tu nie czepiam.

pax

1

Z Almerią też miał kontuzję ??

pax

1

A hat-tricki messiego są :-)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?