pax

1

Alba - Alves
kluczowe podania 2 - 3
dryblingi 1 - 1
przerzuty 3 - 1
odbiory 6 - 6
wrzutki 1 - 1
procent podań 90 - 92

dość podobne statystyki
pozostaje wrażenie, dla mnie lepiej funkcjonowała prawa strona Alves-rakitic-Messi niż Alba-Iniesta-Neymar

pax

1

4 udane -Messi
1 udany - Alves, Alba, Iniesta, Suarez
0 udanych dryblingów - Neymar, Rafinha i wszyscy pozostali

pax

5

Tym razem nie tak pewnie, ale jednak wybór ZM jest znów jeden.
Messi.
bramka
asysta
3 kluczowe dogrania
4 udane dryblingi
prowadził i regulował grę

potem Iniesta, Pique, Alves, Mascherano, Alba,Mathieu, Rafinha
najsłabszy Neymar i ter Stegen

pax

4

Bo komentatorzy tak powiedzieli ?

pax

2

Spokojnie rozwiążą worek z bramkami, wystarczy napocząć

pax

2

OK, rozumiem że takie Twoje zdanie. Po prostu napisałeś nieprecyzyjnie i nie do końca rozumiałem bo napisałeś że jesteś w stanie zrozumieć że go nie przejał a potem pisałeś że zrobił błąd że go nie przejął. Dla mnie to była piłka sytuacyjna. Bravo wypuszcza piłkę w tą a nie w inną stronę, stał w miejscu w które po obronie Bravo piłka mogła się znaleźć. To była sytuacyjna sprawa, był do momentu interwencji Bravo przed Muniainem.
Patrzę na sytuację z 53 minuty i tutaj sytuacja podobna zgoda, tylko przypatrz się momentowi wrzutki, w tym momencie Alves "wisi" na plecach chyba Adruiza, tez nie za bardzo miał jak się cofnąć i sprawdzić czy ktoś nie wbiega zostawiając samego napastnika w polu karnym, popatrz tu znowu na zachowanie Rakiticia - dwóch zawodników go wyprzedza i wbiega w pole karne a on biernie się przygląda.
W obydwu sytuacjach poszedł na asekuracje w pole karne do nie obstawionego przeciwnika, można uważać że popełnił błąd zostawiając prawą stronę w zależności kontynuacji akcji. Gdyby przy golu Bravo sparował piłke przed siebie Alves by ją przejął i nie byłoby rozmowy, w 53 minucie Pique nie widzi czy ktoś jest za nim czy nie, bo jego asekuruje Alves, i obstawia niekrytego zawodnika Bilbao, w momencie wrzutki żaden zawodnik Bilbao nie jest za Alvesem, dopiero wbiegają a Alves kryjąc jednego zawodnika nie jest w stanie zmienić tak szybko kierunku biegu.

Udział Busquetsa przy trzech bramkach trochę moim zdaniem jednak naciągany. Zapewne Ci chodzi o bramke na 3-1. Odbiór Busquetsa-potem Neymar-potem Messi-potem Xavi-potem Rakitić potem Suarez-Potem Messi a potem samobój. Trochę naciągane. Z Busquetsem wydaje mi się że bardziej symbolicznie do tego podchodzisz, Pique przy strzale w słupek nie zawinił, tylko po co Bravo wychodził z bramki? Pytanie czy uważasz że 7.5 jest za niska czy że nota Pique jest nie adekwatna w stosunku do Busquetsa.

pax

0

to o co chodzi z tym spalonym :-)

pax

0

Możesz wytłumaczyć? Czy jednak strzeliłeś gafę.

pax

0

Alba i Alves, podobnie jak Pique i Busi. Różnica w stosunku do interpretacji. Pisałem o błędach Alvesa, jednak on bardziej był aktywny w ofensywie, z kolei Alba odwrotnie więcej robił w defensywie a mniej w ofensywie. Alba podobnie jak Alves dwa razy dał się objechać (42, 54), miał dużo odbiorów, ale to jego strona musiała być wspomagana głównie Busquetsem i nawet Pique, pełna zgoda że większość akcji Bilbao przeprowadzało właśnie tą stroną. Alba w ofensywie 0 udanych dryblingów, 0 kluczowych podań, 0 celnych wrzutek, 2 przerzuty, Alves w ofensywie - 3 udane dryblingi, 2 kluczowe podania, 2 udane wrzutki, 2 przerzuty i świetne zdobywanie terenu klepkami z Messim. Dla mnie zliczając całość zaprezentowali podobny poziom. Co do bramki to trochę nie rozumiem, jesteś w stanie zrozumieć że nie przejął Rico, ale uważasz że ma swój udział w utracie bramki. Więc skoro nie chodzi o przejęcie Rico (którego notabene zostawił rakitić) to o jaki ewentualny inny błąd by chodziło?

pax

1

Busquets tak jak w opisie zagrał lepiej niż bardzo dobrze, zagrał świetnie z minusikiem - prawie wszystko robił bezbłędnie, jednak nie był moim zdaniem tak decydujący w środku pola jak Pique w obronie - miał duże wsparcie od Rakiticia który grał prawie jako drugi DP, stosunek odbiorów do strat też nie powala. Zasługi Busquetsa w tym meczu to głównie ofensywa, gra wertykalna, przerzuty i umiejętne podłączenia się chociaż okazjonalne do ataku.W defensywie zagrał na dobrym ale nie powalającym poziomie, tackles tylko 33%, ale wygrał 2 z 3 pojedynków główkowych i w innych aspektach grał dobrze. Moja ocena 7.5 uważam, ze się broni. Różnica między nim a Busim to tylko 0,5 punktu, jednak Pique był prawie bezbłędny.

pax

1

Wytłumacz o co chodzi??
Redakcja się pomyliła, napisała że Suarez mial asystę, Misugi14 napisał że Suarez w kolejnym meczu miał asyste bo tak przeczytał, ja skomentował że nie miał asysty i że to pomyłka redakcji. Więc o co chodzi?

pax

2

Żadnego z graczy wymienionych przez Ciebie nie oceniłem poniżej poziomu dobrego.
Rakitić dobrze, Busquets świetnie minus, Pique-świetnie. O rakiticiu pisałem powyżej to skupię się na tych drugich dwóch panach. Każdego znich oceniłem wysoko. Pique trzymał całą obronę, miał 10 odbiorów i ani jednej straty! łatał dziury od prawej obrony po lewą, w obronie był wszędzie i asekurował wszystkich, nie popełniając przy tym błędów. Z tym słupkiem a większego błędu Pique nie widziałem, on nie widział że ma Bravo za plecami bo obserwował pilkę i nie wiemy czy Bravo krzykną coś w rodzaju "moja", Pique zachował się poprawnie. taki balon na 5 metr to powinna być piłka dla bramkarza, tylko że to Bravo popełnił szkolny błąd. nie wychodzi się z bramki jak się nie ma pewności na interwencję, on zostawił pustą bramkę, tu widzę jego winę. Pique asekurowal Alvesa co normalne to oprócz tego wciąż asekurował Mathieu i Albę. Dla mnie zagrał w obronie kompletne spotkanie, świetne odbiory, zero strat, ustawiał cały szyk obronny.

pax

1

gdyby :-)
gdyby nie obrońca piłka poszłaby obok bramki

pax

0

Wytłumacz ??

pax

1

a co do ma do statystyk asyst?

pax

10

Czy Messi może to zrobić jeszcze raz ?

W swoim rekordowym roku 2012 w którym strzelił 91 bramek do 11 lutego zanotował 8 bramek, obecnie już ma 10. Jednak czy jest możliwe aby w następnych spotkaniach grał tak jak w tamtym roku. Do końca sezonu od 11 lutego do 25 maja strzelił 43 bramki w 24 spotkaniach co dawało średnia 1,8 na mecz było tam 5 hat-tricków i 3 super hat-tricki – 4 bramki z Valencia i Espanyolem i 5 z Beyerem Leverkusen. Tylko w 4 spotkaniach na 24 nie zanotował przynajmniej jednej bramki. Czy on to może zrobić jeszcze raz?

pax

1

Nie miał w tym meczu asysty, zaszła pomyłka.
2 asysty Messiego
1 Busquetsa
1 bramka samobójcza
1 po rzucie wolnym

5 bramek i 3 asysty

Pomylili się, zdarza się.

pax

1

Kto ? Suarez ? pomylili sie

pax

2

jedno drobne pytanie i wskazanie. podpierasz swoje przemyślenia na jednym meczu z Bayernem. Gdy cała drużyna zanotowała spadek formy, gdy Messi grał kontuzjowany na blokadach przeciwbólowych po kontuzji z PSG, przez co grał tylko w jednym spotkaniu. Skoro Messi jak piszesz był potrajany to dlaczego nikt inny nie brał na siebie odpowiedzialności mając więcej przestrzeni od Messiego?
Alexis? Pedro ? Iniesta?

Teraz jest Neymar i Suarez ktorzy tez skupiaja na sobie po 2 obrpońców więc taktyka jest troszkę inna.

pax

1

Fabregas w kwietniu 2013 r. Grał fatalnie pół sezonu i zagrał mecz życia przeciwko Mallorce.

pax

2

10 minut - co najmniej bardzo dobre 10 minut. Bramka i dwa świetne dogrania z których powinny paść bramki.

pax

1

Dostałeś odpowiedź powyżej.

pax

22

To nie był pustak bo pedro był naciskany przez obrońcą a w bramce był bramkarz, poza tym Pedro miał dwa świetne dogrania do Neymara który ten koncertowo spartaczył. W 89 minucie i 90. Miał taka sama liczbę kluczowych podań co cała pomoc w całym meczu. To był bardzo dobry mecz Pedro.

pax

4

Oczywiście możemy się różnić. Je widziałem spowolnienia w jego grze. Nie grał tak wertykalnie jak Xavi czy Busquets. Poza wyjątkami brak bardziej odważnej gry, brak nieszablonwnych podań, nie zaliczył kluczowego podania, chociaż miał swój udział przy bramce numer trzy. Kilka zlych decyzji w rozegraniu. Solidnie pracował w destrukcji i wygladało to jakby byl drugim DP, tylko było widac że sam oddaje pole w rozegraniu. Mógł kilka razy pociagnąc a wole poczekać, zwolnic. Dałem mu malutki minusik za bramkę bo odpuścił krycie zawodnika którego krył a który strzelił bramkę. Zawsze mozesz mnie przekonać do swojej argumentacji.

pax

1

Nikt go nie chciał a nie że by zwiał.

pax

8

Wolę swoje wystawić niż napinać się z redakcją co prowadziło do bardzo nieprzyjemnych sytuacji z jednej ze stron. Ona i tak by mi merytorycznie nie odpowiedziała, więc ona ma swoje, ja mam swoje, nie wchodzimy sobie w drogę. Jest mniejsze napięcie pod ocenami, bo ja nie wytykam co zostało pominięte, kto dostał za wysoką ocenę, kto za niską, mam swoje, Oni mają swoje. Jeden może bardziej być skłonny uznać oceny redakcji, drugi moje, wolna wolna.
pozdrawiam

pax

8

Messi
Znów najlepszy i znów decydujący. Tym razem nie tak skuteczny w strzałach – bramka z rzutu wolnego po szczęśliwym rykoszecie, bramka na 3:1 również po rykoszecie z czego zaliczona jako samobójcza - bo piłka nie szła w światło bramki. Jednak to czym Messi czaruje w tym sezonie to gra w drugiej linii, kolejny mecz w którym mógł mieć dwucyfrową liczbę kluczowych podań gdy koledzy bardziej się postarali. Wydaje się że zbyt często za głęboko cofa się po piłkę nawet na swoja połowę i tam decydując się na dryblingi potrafi ja stracić (vide 1 bramka dla Bilbao czy 55 minuta). Potrafił uruchomić każdy sektor boiska. W spotkaniu miał swój udział we wszystkich 5 bramkach. $ minuta – doskonały przerzut do Neymara, 20 minuta idealne dogranie na głowę Suareza który z 4 metrów nie strzela bramki, 26 – asysta do Suareza, 30 minuta perfekcyjnie dogranie do Xaviego, 40 – dobra wrzutka na Neymara który źle przyjmuje, 69 asysta do Neymara, 89 akcja Messiego z doskonały podaniem do Busquetsa i golem Pedro, można by tak wymienić. Kapitalne kolejne spotkanie.
Ocena 9.0

pax

7

Neymar Choć tak naprawdę powinno być niżej. Neymar już zadomowil się w drużynie i stał się goleadorem, tylko ten mecz nie był dobry w jego wykonaniu. Na plus oczywiście aktywnośc, nie bał się pojedynków, dryblingów, dobrze pokazywał się na skrzydle tylko pytanie i co z tego. Ten mecz był festiwalem nieskuteczności i pewnego egoizmu Neymara. Nie można go tłumaczyć tak jak Suareza w wielu przypadkach niezgraniem z zespołem czy przerwą. W kilku sytuacjach znajdywał kolegów - , w w 22 minucie ładnie wrzucił na wchodzącego xaviego, w 60 minucie po dobrym przerzucie Alvesa dobrze poddaje do Messiego, w 69 minucie bramka po dograniu Messiego. Minusy – 40 minucie po dobrym zagraniu Messiego Neymar źle przyjmuje a mogło być groźnie, w 43 dostaje idealną piłkę od Messiego na sam na sam ale źle przyjmuje W 74 minucie sam na sam i fatalnie, 79 w dobrej groźnej sytuacji źle wrzuca piłkę z pola karnego, 89 zamiast podać do wychodzącego Adriano na czysta pozycje decyduje się na niepotrzebny strzał, Na minusy w 90 minucie sam na sam z Iraizosem i przegrywa pojedynek. Występ co najwyżej dobry, na szczęście było to słabe Bilbao i wynik zrobił Messi.Ocena 6.0

pax

7

Busquets
Zdecydowanie jeden z najlepszych występów w tym sezonie. Był opoką środka boiska, Tym razem wygrywał pojedynki główkowe, przechwytywał piłki, dobrze się ustawiał, był dużym problemem dla ofensywy Bilbao. Był najbardziej wertykalnym zawodnikiem gdzie nie tylko pomagał fizycznie w bliskości pola karnego przeciwnika ale sam wielokrotnie rozpoczynal ataki druzyny. W 32 minucie świetne rozciągnięcie, w 67 minucie akcja z golem samobójczym rozpoczęła się od jego odbioru, w 86 minucie asysta przy bramce Pedro. Z minusów trzeba wypomnieć jedynie nieskuteczna interwencję przy wczesnym konstruowaniu akcji przez Bilbao przy drugiej bramce.
Ocena 7.5

Suarez 6,5
Wciąż brakuje pewności, ale jest co raz lepiej. Na pewne chce mu się chcieć.Brak pewności nadrabia dobrą współpracą z Messim i Neymarem. W 11 minucie dostaje dobre podanie w pole karne od Alby, w 14 minucie źle przyjmuje bardzo dobrą piłke od Rakiticia, w 16 minucie źle podał do Messiego którego mógł wypuścic na czysta pozycję, w 20 minucie perfekcyjnie ale i pechowo zepsół idealna wrzutkę od Messiego, w 52 minucie fajnie próbował zagrać Messiemu, w 67 minucie dobra wrzutka na Messiego przy golu samobójczym, w 79 świetna posyła świetna piłke do Neymara który ją marnuje. Ważna bramka na przełamanie (bardziej psychiczne) w 26 minucie. Ocena bardzo dobra minus.
Ocena 6.5

pax

7

Rakitić
Dobry, solidny występ. Zbyt często schowany za Alvesem i to nawet przy kontrataku co wskazuje, że jest dużo wolniejszy od Brazylijczyka i nie preferuje szybkiego biegu box to box. Świetnie podał w 14 minucie do Suareza i miał swój udział w bramce samobójczej dobrze rozprowadzając Suareza. Były też minusy, spowalniał grę bardziej od xaviego przy możliwym szybszym wyprowadzenienp. Mógł w 79 wypuścić na skrzydle Adriano a zwolnił. Na minusik można też zapisac zachowanie przy pierwszej straconej bramce, to on krył do pola karnego biegnąc bark w bark Riko, a wchodząc do pola karnego go odpuścił. Bardzo solidnie, ale bez błysku.
Ocena 6

Xavi
Widać braki w ograniu, chyba ławka rezerwowych nie służy generałowi. Było widać wielkie zaangażowanie i chęć gry, ale przez to jak na Xaviego czasami wdawała się zbytnia nerwowość. Było widać wymienność pozycji, gdzie grał nie tylko jako w środku pomocy, ale czasem jako cofnięta 9. W 22 minucie źle wszedł w piłkę a podanie od Neymara powinien skończyć przynajmniej celnym strzałem głową, w 30 minucie zabrakło zdecydowania i decyzji o strzale, zmarnowane idealne podanie od Messiego, regulował temp gry, potrafił szybko uruchomić atak jak np. w 64 minucie Messiego. Solidnie, ale tak jak rakitic bez błysku.
Ocena 6

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?