pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Tylko messi jako wolny elektron grał tak za Guardioli, teraz schodzi z skrzydła i manewruje na całym boisku. Iniesta gra jak DP bardzo daleko od pola karnego, do tego najbardziej spowalnia akcje. Gra jak Dp nie chodzi o zadania boiskowe ale o pozycje, juz o tym kilka razy pisałem , że czasem gra wyglądała jakbyśmy grali trzema DP i nie kończyło się to dobrze (rakitic tez większość spotkań grał bardzo wycofany). Już xavi z rakiticiem graja bardziej wertykalnie od Iniesty. Messi asystuje super, ale gdyby nie Messi to byłaby kicha i nie chodzi tylko o bezpośrednie asysty, ale o zagrania które powinien robić Iniesta, takie przerzutow-wrzutki z drugiej linii na wychodzącego Albę, który dogrywa do Neya lub Suareza.
1
Porównując te dwie sytuacje meczowe Alvesa z Granadą i Alby z Atletico można śmiało stwierdzić, że Korbel odniósł moralne zwycięstwo w komentarzu za który został zbanowany.
1. Komentarz odnosi się do artykułu i sytuacji meczowej z meczu którego dotyczy mecz.
2. nie ma caps locka
3. Nie prowokuje
4. nie obraża
I tak pewnie usuniecie.
1
Tylko że Iniesta przechodzi obok meczów od roku.
3
Napiszę teraz tekst do redakcji. gdy temat ocen tego spotkania zszedł z pierwszej strony, aby nie wszczynać kolejnej dawki negatywnych fluidów. Od co najmniej kilku spotkań oceniam wszystkich piłkarzy pola, a we wcześniejszych miesiącach pisałem wiele razy długie opisy kilku wybranych graczy w danym spotkaniu. Po tym czasie podzielę się dwoma uwagami. pierwsza to ogrom pracy jaki trzeba włożyć w analizę meczu - nawet pobieżną z jednorazowym dodatkowym oglądaniem spotkania, wyszczególnianiem akcji na plus czy na minus plus opis to około 4-5 godzin. Plus analiza statystyczna z portalami i inne kwestie. To szacunek za ogrom pracy włożonej się należy. Druga kwestia o której napisze ogólnie bo staram się nie odnosić do konkretnych ocen to sama ich trudność. czasem jest tak, że jakiegoś błędu się nie zauważy, lub się inaczej zinterpretuje to zostanie to wypomniane przez takie osoby jak ja czy inne analizujące spotkania. Takie drobne błędy, czy nawet duże ale jednorazowe są zapominane albo giną przy kolejnych ocenach, gorzej gdy błędy dotyczą tych samych zawodników. Tutaj sytuacja nawet jeśli zostanie wyprostowana może się ciągnąć miesiącami, a takie osoby jak ja znajdą każdą nieścisłość, może dlatego że wiemy gdzie jej szukać. Ja jestem uważany za fana Alvesa chociaż nigdy nim nie byłem, więc w pewien sposób jestem przewrażliwiony, aby mu przypadkiem nie zawyżyć oceny i nie być posądzony o pupilkowanie. Ja, Korbel czy wielu innych głównie zarzucaliśmy nierówne traktowanie dwóch zawodników i proszę abyście baczniej przyglądali się ocenom i opisom tych dwóch zawodników.
Dodatkowo uważam, że usuwanie komentarzy jest najsłabsza formą polemiki z userami.
pozdrawiam
9
Moim zdaniem niepotrzebna napinka i prowokacja. Przecież chodzi aby wygrać puchar a nie utrzeć nosa królewskim. Trochę to małostkowe, za rok czy dwa może być odwrotna sytuacja i Real może grać finał z np. Getafe to nie chciałbym aby był na CN.
1
Ale co Messi zrobi w tym meczu to nigdy nie bedzie zapomniane
0
Komentarz usunięty
1
Najgorsze a może przynajmniej złe jest to że obaj graja bardzo nierówno. jak jeden jest w formie to drugi odstaje i odwrotnie, Alba miał dobry listopad i grudzień - Alves słaby, w styczniu do połowy lutego Alves świetnie - Alba słabo, teraz znowu troszkę lepiej Alba, ale obaj nie porywają.
1
ja od ponad miesiąca nie odnoszę się do ocen redakcji, więc nie chcę pisać co dali dobrze a co źle, bo nie chcę znowu wszczynać awantur. każdy widzi oceny opisy moje czy redakcji to sobie zdanie sam wyrabia. Mogę pisać, że nie odrabiają lekcji domowych, w meczu z Atletico Alba popełnia gorszy błąd od Alvesa i w wyniku czego Mascherano prokuruje rzut karny ale gra Alby to "W defensywie aktywnie i uważnie", podobny błąd Alvesa "rzuca się w oczy". To jest norma, ja się przyzwyczaiłem i nie ma co reagować.
Co do Messiego sam jestem jego wielkim fanem, w tym meczu zagrał dobrze i ja mu dałem sześć jak czytałeś mój opis. nie był to jego wybitny mecz, ale ocena dobra jest odpowiednia. Chociaż trzeba mieć poprawkę, Messi przecież ma swoja skalę :-)
0
2
Pas startowy/ dziwne, że Isco z Ronaldo nie pograli sobie w ostatnich GD na tym.pasie.
0
Komentarz usunięty
2
Od pewnego czasu nie komentuję ocen redakcji, jednak wstaw sobie w miejsce Messiego np. Rafinhę i pomyśl jaka nota by mu się należała za taki mecz. dzieki, za miel słowa o moim obiektywnym ocenieniu.
2
Alves popełnił dość podobny błąd jak Alba z Atletico z karnym Mascherano i nie było to nawet po jego stracie. Wtedy Alba odnotowuje stratę a następnie jest objechany, tutaj Alves źle interweniuje i zawodnik Granady też go przechodzi. Podobne sytuacje?
4
Ad.1 Wrzutki Alves ma lepsze niż np. Alba. Więc nie rozumiem zarzutu.
Ad.2 Przedstaw jakieś konkretne wyliczenia, ilości np. bramek straconych przez akcje prawą stroną, czy chociażby ilości wrzutek przeciwnika prawą do ilości wrzutek lewą stroną. czy daje się ogrywać? Oczywiście tak jak Ty przedstawiasz 1-2 mecze że daje się ogrywać, tak jak mogę przedstawić 1-2 mecze gdzie nie daje sie ogrywać i jest najlepszym obrońca drużyny np. w meczu z Realem w tym sezonie.
Ad.3 Z tym się mogę zgodzić, jednak nie ma w faulach Alvesa bezsensowności czy złośliwości, raczej wynik pressingu, czasem zbyt agresywnego.
1
1
Nie wiem też po co te kłamstwa o truchtaniu Alvesa. Alves próbuje nieudanego odbioru wyciągając lewą nogę, przez co leżał na boisku. Wstał bardzo szybko, ale juz było po akcji. Od momentu minięcia Alvesa do faulu Bartry minęła 1-1,5 sekundy co wystarczyło aby Alves obrócił się, zebrał się z ziemi, wstał i zaczął biec. Twój komentarz pokazuje raczej negatywne nastawienie do tego zawodnika, bo w pełni się zgadzam, że popełnił błąd nieudanie próbując odbioru, to pisanie o truchtaniu jest po prostu kłamstwem.
2
W pierwszej akcji bramkowej dostał świetną piłkę od Alby i zmarnował sytuację, fatalnie strzelił w taki sposób, że piłka prawdopodobnie wyszłaby na aut, tylko sytuację uratował obrońca zatrzymując piłkę i wystawiając ją Rakiticiowi. Przy drugiej bramce fajnie zagrał z Rakiticiem i w sytuacji sam na sam zrobił co do niego należało, w trzeciej uważam, że popełnił błąd (oczywiście za to nie obniżałem bo liczy sie efekt) podając do Messiego który był na spalonym a Luis mógł strzelić do pustej bramki. Do tego Suarez grał jednak mało aktywnie, miał mało strat, ale bardzo mało uczestniczył w grze.
Messi grał bardziej oddalony od pola karnego, więcej rozgrywał w drugiej linii, wpuszczając Rakiticia na skrzydło zamiast siebie. jego wejścia były groźne - strzał w pełnym biegu z przyjęciem gdy piłka poszybowała po podaniu Rakiticia nad bramką, kilka rajdów nie wyszczególnionych w statystykach (np. gdy mija zawodnika Granady, schodzi do linii końcowej w polu karnym i dośrodkowuje, piłka odbija się od reki zawodnika Granady - bez gwizdka sędziego). Nie sądzę, aby Messi zasłużył na niższą ocenę, może Suarez minimalnie wyżej, ale nie więcej niż w granicach błędu, grał dobrze i tak go oceniłem, błysku w jego grze nie widziałem.
2
Czy Messi był beznadziejny? Wypracowując kilka dobrych sytuacji. mając 7 przerzutów i grając głęboko cofnięty, rozpoczynając kilka dobrych akcji? na Messim ciążą te niewykorzystane sytuacje, jednak Suarez tez je miał. poza tym Suarez nie pracował tyle dla drużyny.
Napisz gdzie podwyższam ocenę Alvesowi? Przeważnie mu zaniżam oceny, więc nie wiem po co te kłamstwa, chyba, że chcesz się lepiej poczuć. Podaj merytoryczne przykłady dwóch spotkań gdzie zawyżyłem mu ocenę. Poza tym co do Messiego oceniając go w jego skali to powinien dostać 4 czyli słabo i to napisałem.
2
To Twoje zdanie czy prowokacja ?
2
Neymar
Kolejny slaby występ. Kolejny raz zbyt często wikłał się w niepotrzebne dryblingi, nie robił różnicy. Znów lider strat. W 19 minucie strata zakończona groźnym strzałem Granady, w 21 zmarnował dobrą sytuację, na plus końcówka spotkania, szczególnie świetna piłka do Messiego w 87 minucie. Mało efektywny występ, przeciętnie minus.
Ocena 4.5
Suarez
Dobry występ Suareza, ale nic ponad to. W 22 minucie dostaje świetne podanie dostaje od Messiego, pierwsze dośrodkowanie nieudane, drugie oddaje do Xaviego który strzela na bramkę, w 25 minucie strzał Suareza po podaniu Alby powinien zakończyć się bramką, bez potrzeby dobitki Rakiticia, w 27 we własnym polu karnym odpuszcza krycie przy groźnej sytuacji dla Granady, w 48 minucie bramka po świetnym wyjściu na pozycje, w 70 jednak niepotrzebnie dogrywa do Messiego, mając pusta bramkę podaje do Messiego który był na spalonym, bramka uznana jednak błąd sędziego. Mała liczba strat, ale tylko 19 poda}, co świadczy o małej aktywności w meczu. Dobry występ, jednak bez błysku.
Ocena 6.0
Messi
Dobry mecz każdego innego zawodnika, słaby jeżeli nazywa się Messi. Jednak nie oceniamy nazwiska. 7 dryblingów, bardzo aktywny, już w 1 minucie powrót i odbiór przy własnym polu karnym. Grał dość głęboko w tym meczu, w 17 minucie dobrze podał w pole karne do Rakiticia, w 22 dobrze rozprowadził Suareza na skrzydle, w 88 idealne dogranie do Pedro. Nie wina Messiego, że z tego nie padła bramka. Były minusy związane z skutecznością – szczególnie w 46 i 87 minucie. Strzelona bramka raczej malutki plusik. Ja na „normalnego” zawodnika dobre spotkanie, jak na Messiego słabe.
Ocena 6.0
3
Xavi
Nie był to udany mecz generała, co nie znaczy że był zły, po prostu przeciętny. Był mało pod grą, nie miał kluczowych podań, nawet zalążków dobrych prostopadłych dograń, niezły strzał w 22 minucie i to wszystko.
Ocena 5.0
Mascherano
Dobry mecz, ale jednak nie bardzo dobry. Po pierwsze słabo pomagał w pomocy, po drugie kilka błędów w obronie mimo dużej ilości odbiorów zaważyły na ocenie. Już w 19 minucie źle interweniował, w 42 minucie znów niepewnie i bardzo groźne strzał Granady. Walczył na środku, jednak nie był bezbłędny, w rozegraniu kolejny mecz który pokazuje dlaczego Busquets jest numerem jeden na DM
Ocena 6.0
Rakitić
Wreszcie rozegrał świetne spotkanie. Panował w drugiej linii i nie bał się ryzykownych dograń. Grał wyżej niż zwykle co zdecydowanie mu służyło. W defensywie 3 odbiory jednak zbyt łatwo i to dwukrotnie dał się objechać w 28 minucie. Jednak tym co zapamiętamy z tego spotkania to otwierające podania. W 21 minucie dobra piłka do Neymara w pole karne, w 36 do Messiego, w 46 idealna znowu do Messiego, w 48 do Suareza w akcji zakończonej bramką, w 70 do Suareza który oddaje Messiemu w akcji bramkowej. Do tego bramka z 20% sytuacja, ale jednak trzeba było się w niej znaleźć. Występ świetny z plusem.
Ocena 8.5
2
Mathieu
Mimo, że niepewny to i tak najlepszy z formacji defensywnej. Kilka drobnych błędów, które nie skutkowały tak jak w przypadku Alvesa, Alby czy Bartry groźnymi sytuacjami dla Granady. Nie włączał się w grę ofensywną. Przeciętny z plusikiem.
Ocena 5.5
Alba
Widać, że dołek formy jest już poza Jordim. Chociaż wielka niepewność w obronie wciąż widoczna. Błędy popełnione przez Albe w obronie można znów wyliczać i pewnie dla wszystkich były one widoczne. Już w 19 minucie niepewna interwencja po stracie Neymara, na szczęście pomyłka sędziego i odgwizdany spalony Granady, w 37 minucie Alba objechany (wypchnięty) – groźna sytuacja, w 73 minucie błąd w przyjęciu i podanie do przeciwnika w własnym polu karnym. W ofensywie jednak bardzo widoczny, szczególnie w pierwszej połowie. Już w 11 minucie świetny drybling i wejście w pole karne a następnie brak pomysłu na rozegranie, w 25 świetnie dograł do Suareza w akcji zakończonej bramka Rakiticia. W drugiej połowie jednak zwolnił obroty i nie włączał się zbytnio w działania ofensywne. Występ co najwyżej dobry.
Ocena 6.0
2
Alves
Aktywny w ofensywie i defensywie, jednak czasem zbyt mało efektywny. Dużo biegał box to box, biorąc udział praktycznie w każdej kontrze Barcelony. W ofensywie pechowo, gdyż jego najlepsze akcje zagwizdane jako minimalne spalone, w 19 minucie świetnie dogranie na sam na sam do Suareza i w 44 do Messiego który strzela w słupek. Mimo, że po jego stronie tym razem rządził Rakitic, chyba nikt nie powie, że był mało aktywny z przodu.. W defensywie aż 11 odbiorów przy tylko 2 stratach, jednak zbyt często dawał się ogrywać na swojej stronie doprowadzając do groźnych wrzutek. Wydaje się, że jego błędy wynikały z złego ustawienie pomiędzy formacja obrony a pomocy. Występ po prostu przeciętny,
Ocena 5.0
Bartra
Kolejny niepewny Bartra w tym sezonie. Kilka złych interwencji w tym dwie w polu karnym , po których sędzia na szczęście tylko raz dopatrzył się faulu. Na duży plus 8 przerzutów, szczególnie ten z 8 minuty do Neymara zrobił wrażenie. Ogólnie – na razie Bartra na Granadę niezły, ale na Real czy City to niestety w obecnej formie należałaby się ławka.
Ocena 4.0
4
Dlaczego? Spokojne 1;1 to nie jest zły wynik
7
Niestety troszkę to trwało. Dopiero dzisiaj miałem troszkę więcej czasu aby dokładnie przeczytać felieton. A obiecałem, że to zrobię. Oczywiście wielkie gratulacje za świetny artykuł i podziw za wykonaną pracę. Cieszę się, że zrezygnowałeś z tej opcji twardego trzymania się teorii z klątwą na rzecz łagodniejszych przypuszczeń o jej istnieniu. Oczywiście, czy ona istniała, lub czy wszystkie dziewiątki ostatnich 30 lat spełniły swoje/nasze oczekiwania to inna kwestia.
Co do kwestii z Etoo to pamiętam, że głównie chodziło Samuelowi o kasę, chciał więcej zarabiać i mimo oferty nie przedłużył kontraktu, a został sprzedany/oddany rok przed zakończeniem kontraktu i jeszcze sądził się z Azulgraną sądził o kasę, chyba 3 miliony.
„Niestety, również w przypadku ich karier w stolicy Katalonii można doszukać się co najmniej pecha. A wszystko tym razem za sprawą Królewskich z Madrytu. Los Galacticos zdominowali Europę spychając w cień dokonania Barcelony, która w erze Van Gaala nie zachwycała widowni na Camp Nou”. Nie zgodzę się tu, że Van Gaal to został całkowicie przyćmiony przez Real. Trenował łącznie 4 lata Barcę i 2 lata zdobył mistrzostwo i puchar. A jeśli chodzi o Galaktycznych to ta nazwa funkcjonuje od sezonu 2000/2001 (wybór Pereza i sprowadzenie Figo) i od tego czasu Real tylko raz dobijl się do finału Ligi Mistrzów (2002). Galaktyczni nie zwojowali Europy a nazwa pochodzi raczej od kwot transferów niż od tytułów. Sam Kluivert nie okazał się niewypałem, był nie raz wiceliderem strzelców strzelając przez 5 sezonów co sezon 14-18 bramek.
Felieton świetny, bardzo fajnie poprowadzony główny watek przez cały tekst. Jeszcze raz gratuluję.
pozdrawiam
5
rano Ci to policzę :-)
7
Jak ktoś chce rozłożenie asyst na poszczególne sezony a kilka takich wpisów czytałem to zapraszam.
http://www.fcbarca.com/61746-okiem-kibica-asystenci-rodem-z-barcelony.html
9
Alves - 56 asyst w lidze dla Barcelony, 94 w LaLiga.
2
Gdyby nie było LM to miałoby to sens. Jeżeli jest LM to nie ma to sensu. Limity dostosowane do....? PKB danego kraju?