pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
18
Xavi - 0cena 8
Najlepszy w pierwszej połowie był Xavi. Tak wertykalnej i mądrej gry dawno nie widziałem. Powinien mieć ze 4 asysty.
5 - asysta przy bramce Suareza
9 - idealna piłka Xaviego do Suareza, na sam na sam z bramkarzem, ten zamiast podań do Pedro który miał pustą bramkę, źle wybiera próbując kiwać z bramkarzem - sytuacja 100 procentowa.
14 - świetne rozprowadzenie Xaviego, do Iniesty, ten do Alby i strzał zablokowany Alvesa
21 - Idealna piłka do Pedro na sam na sam, dogania go obrońca i niby wytraca z biegu, ale Pedro źle i za późno przekłada sobie z prawej na lewą nogę,
21 - dobra, choć troszkę za mocna prostopadła piłka xaviego do Suareza
22 - dobra, choć troszkę za mocna prostopadła piłka xaviego do Alby
32 - świetna piłka Suareza do messiego który przerzuca nad bramkarzem, do Suareza dogrywał xavi.
38 - świetna , prostopadła piłka Xaviego do Suareza, ten sam na sam, sędzia odgwizdał spalonego którego nie było.
W pierwszej połowie bezapelacyjnie najlepszy.
W drugiej połowie regulował tempo, bardzie uważnie w środku pola, świetnie rozprowadzał kontry po bokach
49 -wrzutka Xaviego po rzucie roznym, strzał Alby, dobitka Pique - bramka
54- świetna piłka xaviego do iniesty ten strzela w bramkarza
74-odbiór xaviego na połowie przeciwnika, piłka do suareza który gdyby podał do pedro byłaby prawdopodobnie bramka
76-rajd Xaviego na połowie przeciwnika, dosrodkowanie już mniej precyzyjne
90 xavi do Messiego ten do Suareza i gol
Druga połowa spokojniejsza ale i tak bardzo dobra. To był kapitalny mecz generała i jego bardzo szybkie decyzje i wertykalna gra z mnóstwem piłek prostopadłych do wychodzących zawodników. Tak gra legenda
3
Moim zdaniem suarez zagrał gorzej od messiego. Zwalił 5 sytuacji.
1
On często gra cofnięty gdy nie gra Xavi, wtedy rozgrywa tylko Messi, a Iniesta podaje głównie do tyłu lub wszerz.
22
Najlepszy w pierwszej połowie był Xavi, chłop wciągał nosem wszystkich.
Po pierwszej połowie jestem pod wielkim wrażeniem gry generała. tak wertykalnej i mądrej gry dawno nie widziałem. Powinien mieć ze 4 asysty, tyle prostopadłych podań to Iniesta nie miał przez cały sezon.
5 - asysta przy bramce Suareza
9 - idealna piłka Xaviego do Suareza, na sam na sam z bramkarzem, ten zamiast podań do Pedro który miał pustą bramkę, źle wybiera próbując kiwać z bramkarzem - sytuacja 100 procentowa.
14 - świetne rozprowadzenie Xaviego, do Iniesty, ten do Alby i strzał zablokowany Alvesa
21 - Idealna piłka do Pedro na sam na sam, dogania go obrońca i niby wytraca z biegu, ale Pedro źle i za późno przekłada sobie z prawej na lewą nogę,
21 - dobra, choć troszkę za mocna prostopadła piłka xaviego do Suareza
22 - dobra, choć troszkę za mocna prostopadła piłka xaviego do Alby
32 - świetna piłka Suareza do messiego który przerzuca nad bramkarzem, do Suareza dogrywał xavi.
38 - świetna , prostopadła piłka Xaviego do Suareza, ten sam na sam, sędzia odgwizdał spalonego którego nie było.
W pierwszej połowie bezapelacyjnie najlepszy.
W drugiej połowie regulował tempo, bardzie uważnie w środku pola, świetnie rozprowadzał kontry po bokach
49 -wrzutka Xaviego po rzucie roznym, strzał Alby, dobitka Pique - bramka
54- świetna piłka xaviego do iniesty ten strzela w bramkarza
74-odbiór xaviego na połowie przeciwnika, piłka do suareza który gdyby podał do pedro byłaby prawdopodobnie bramka
76-rajd Xaviego na połowie przeciwnika, dosrodkowanie już mniej precyzyjne
90 xavi do Messiego ten do Suareza i gol
Druga połowa spokojniejsza ale i tak bardzo dobra. To był kapitalny mecz generała i jego bardzo szybkie decyzje i wertykalna gra z mnóstwem piłek prostopadłych do wychodzących zawodników. NIe rozumiem komentarzy o spowalnianiu gry xaviego. Czy Wy oglądacie mecze?
2
xavi spowolnił? Oglądałeś wczorajszy mecz? Xavi gra szybko i do przodu. W pierwszej połowie był najlepszym zawodnikiem.
3
Tylko że Andres robi kółeczka i gra do tylu spowalniając, a Xavi gra prosto, szybko, wertykalnie. Taka różnica.
2
Xavi był najlepszy wczoraj w rozegraniu. Szybko i wertykalnie. Oglądaj mecze.
2
Co do moich ocen to często je jeszcze lekko weryfikuje gdy poznam inne konteksty, zdania, wypowiedzi, dodając do tego kilka innych kwestii. Oceny wystawione w dniu spotkania jeszcze nie są ostateczne, wczytuję się często innych userów, którzy inaczej interpretują sytuacje boiskowe. Patrzę jeszcze później na spokojnie i czasem jak piszę je jeszcze weryfikuje.
1
60 wydaje mi się że do Iniesty, tzn. Iniesta wchodził w pole karne i dostał piłkę od Messiego tak na 17 metrze i źle przyjął lub źle podał, był Iniesta, Pedro i wchodzący Alba i tylko jeden obrońca. Podanie za mocne nie było, piłka spokojnie toczyła sie po ziemi, Iniesta źle odegrał a mogła być dobra sytuacja. (Iniesta z 2 metrów praktycznie nabił Pedro) (akcja zaraz po wejściu Rakiticia).
Luis w sytuacji 2 zawodników na bramkarza źle dogrywa. On nikogo nie wyprzedza, skąd ten pomysł, jak dostaje podanie najbliższy zawodnik Rayo jest za nim i jeszcze jest lekko przyblokowany przez Pedro, drugi zawodnik Rayo patrząc na linie jest przed Luisem, ale ma do niego z 10 metrów, więc Luis ma czystą sytuację, dlatego wychodzi sam na sam a zawodnik Rayo i tak go prawie dogania. "Musiał sie zabrać z piłką" - nikt go nie atakuje, nie musi robić zwodów - biegnie prosto na bramkę, mam go chwalić że umie biegać? W tej sytuacji pracował na Messiego, fajnie, ale idealną sytuacje do zdobycia bramki zmarnował, Messiemu niewile zabrakło zgadza się, ale jednak przez zbyt mocne podanie jednak zabrakło. Rozumiem, że jak ktoś zmarnuje 5 sytuacji a strzeli dwie bramki to mam nie pisać o 5 zmarnowanych sytuacjach bo przecież dwie z siedmiu wykorzystał? na Suareza grano w całym meczu, a on świetnie sie pokazywał, potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu, jednak ma problem z wykorzystywaniem sytuacji i odpowiednimi decyzjami boiskowymi. Messi stosował lepszy pressing, miał bezpośredni odbiór który zapoczątkował kontrę, poza tym wywierał taki pressing że Rayo się gubiło np. 61 minuta, gdzie przycisnął bramkarza który podał na 20 metrze bo zawodnika Barcelony. W sumie masz racje - Luis strzelił ważniejsze bramki a Messi strzelił tylko dlatego że mecz już ustawiony był i przeciwnik grał w dziesiątkę.
1
Nigdzie nie napisałem, że zagrał słaby mecz, tylko zadałem pytanie czy zagrał słabiej od Messiego, jeden mógł zagrać bardzo dobrze drugi świetnie, jeden świetnie drugi rewelacyjnie. Nie jest tak, że się nie cieszę.
1
Tu nie ma tyle liczb co opis sytuacji, liczby by były gdybym podawał procent celnych strzałów, celnych podań.
1
Do Suareza dodałbym jeszcze wywalczony karny, jednak i tak to mniej od Messiego, poza tym Suarez zmarnował 4-5 idealnych sytuacji z czego w dwóch zachował sie totalnie egoistycznie, w kolejnej źle podał a w następnych nie wykorzystał sytuacji sam na sam.
1
Messi
Plusy
7- świetne prostopadłe podanie do Pedro, minimalny spalony
55- wykorzystany karny
60 - dobre dogranie Messiego do Iniesty, ten źle przyjmuje piłkę
63- bramka po dobitce
68 - bramka po podaniu Pedro
70-świetny przerzut Messiego do Pedro co mogło zapoczątkowac świetną sytuację
83 Messi rozprowadza kontre podanie do rakiticia ten do pedro i strzał
89- Messi świetna pilka do Adriano, ten źle do Suareza
90 - asysta Messiego do Suareza
91- świetna piłka do Suareza na sam na sam, ten niewykorzystuje
Minusy
32-mimo trudnej sytuacji z pierwszej piłki zagrywa nad bramkarzem, jednak zbyt mocno i piłka ląduje na bocznej siatce
ogólnie słabsza pierwsza połowa, ale w drugiej przyćmił wszystkich
2
Suarez nie miał asysty
1. suarez
2 Pique po dobitce
3 messi - karny
4. Messi po dobitce od bramkarza
5 messi po podaniu Pedro
6. Suarez
Luis nie miał asysty
1
Suarez
plusy
3' - bramka w sytuacji sam na sam
12'- prawdopodobnie faulowany w polu karnym mógł być odgwizadny karny
32 - świetna piłka Suareza do Messiego, ten przerzuca z pierwszej piłki nad bramkarzem, ale piłka ląduje na bocznej siatce
63- przyjęcie i strzał po którym dobija Messi
90 - bramka w sytuacji sam na sam
minusy
9- idealna piłka xaviego do S uareza, mając Pedro i bramkarza w sytuacji 2 na 1 decyduje się zejść do lini bocznej i fatalnie podaje - sytuacja stuprocentowa zmarnowana.
15'- dobra wyjście Pedro mógł byc sam na sam, zwalnia, podaje do Suareza który traci piłke w dobrej kontrze
70 - przerzut do Pedro ten do Suareza który sie zakiwał w dobrze zapowiadającej sie akcji
74- odbiór xaviego, piłka trafia do Suareza, ten mając idealnie ustawionego Pedro który byłby w sytuacji sam na sam, próbuje kiwać i fatalnie mu to wychodzi, kolejna zmarnowana szansa na gola
83-świetne podanie Rakiticia do Suareza który mając czas strzela tak, że bramkarz spokojnie broni
87 - świetna piłka Rakiticia do Suareza ten mając Messiego któremu zostałoby skierowanie piłki do pustej bramki podaje zbyt mocno, kolejna zmarnowana sytuacja
90- Messi świetnie podaje do Suareza , ten sam na sam z bramkarzem strzela w golkipera.
1
Suarez zmarnowal conajmniej 4-5 świetnych sytuacji, Messi nie więcej niż 2. Messi miał więcej wykreowanych sytuacji.
1
Ktoś mi wyjaśni dlaczego wyżej oceniany jest Suarez od Messiego w tym meczu?
1
Ale taktycznie czy popełnił błąd, interwencja była w sumie po lewej stronie, on jest prawym obrońcą. Musiał być spóźniony. Czy Pique nie zostawił swojego zawodnika i poszedł do pomocy Mathieu a dodatkowo dostał siate między nogami?
1
Jak pod względem taktycznym oceniacie sytuacje z karnym Alvesa?
1
Suarez miał podać do Pedro lub strzelić na z prawej nogi po ziemi dokręcająca piłkę. Pedro miał przed sobą tylko pusta bramkę, mógł bezpośrednio podać do Pedro lub próbować strzału który w ostateczności dogoniłby Pedro. On niepotrzebnie ściął na lewa nogę, wytracił prędkość i źle podał. Sytuacja była idealna 2 na 1 z bramkarzem. Bramkarz Rayo zrobił wszystko co mógł i to sie opłaciło.
2
jeszcze nie analizowałem II połowy, ale za pierwszą to 9 się mu należy, nie zwalniał, nie kiwał, tylko wszystko grał świetnie do przodu, wszystko w tempo, tyle piłek prostopadłych to jeszcze w tym sezonie chyba nie widziałem. Był królem w kreacji, to jedynie potwierdza, że Messi gra "w pomocy" niejako z musu, gdy nie ma pomocnika który by udźwignął rozgrywanie, wtedy tam schodzi Messi.
27
Na razie przeanalizowałem pierwsza połowę. Najlepszy w pierwszej połowie był Xavi, chłop wciągał nosem wszystkich. Później Suarez, dalej długo długo nikt.
Po pierwszej połowie jestem pod wielkim wrażeniem gry generała. tak wertykalnej i mądrej gry dawno nie widziałem. Powinien mieć ze 4 asysty, tyle prostopadłych podań to Iniesta nie miał przez cały sezon.
5 - asysta przy bramce Suareza
9 - idealna piłka Xaviego do Suareza, na sam na sam z bramkarzem, ten zamiast podań do Pedro który miał pustą bramkę, źle wybiera próbując kiwać z bramkarzem - sytuacja 100 procentowa.
14 - świetne rozprowadzenie Xaviego, do Iniesty, ten do Alby i strzał zablokowany Alvesa
21 - Idealna piłka do Pedro na sam na sam, dogania go obrońca i niby wytraca z biegu, ale Pedro źle i za późno przekłada sobie z prawej na lewą nogę,
21 - dobra, choć troszkę za mocna prostopadła piłka xaviego do Suareza
22 - dobra, choć troszkę za mocna prostopadła piłka xaviego do Alby
32 - świetna piłka Suareza do messiego który przerzuca nad bramkarzem, do Suareza dogrywał xavi.
38 - świetna , prostopadła piłka Xaviego do Suareza, ten sam na sam, sędzia odgwizdał spalonego którego nie było.
W pierwszej połowie bezapelacyjnie najlepszy
0
Sytuacja z Atletico
Strata Alby, objechanie Alby przez Juanfrana, Alba stoi jak tyczka bez reakcji na zwód Juanfrana, konsekwencja Alba zostawiony z tyłu, faul Mascherano, karny i gol Atletico.
Opis gry obronnej Alby "W defensywie aktywnie i uważnie," ocena 6.5
O fatalnej postawie Alby nawet nie wspomniano, (to nie był jedyny błąd Alby w tym meczu), uważając że w ofensywie zagrał dobrze, co było totalną bzdurą.
Sytuacja z Granadą
Strata Neymara, objechanie Alvesa przez Bongoura mimo, ze Alves przynajmniej próbował odbioru, konsekwencja Alves zostawiony z tyłu, faul Bartry, karny i gol Granady.
Opis gry obronnej Alvesa "W obronie zaś statystycy naliczyli mu sporo odbiorów, jednak nie możemy przejść obojętnie obok poważnych błędów indywidualnych, których wyszczególniliśmy aż pięć (28., 36., 52., 73. oraz 89. minuta). W oczy rzuca się zwłaszcza przegranie pojedynku z Bangourą, chwilę przed faulem Bartry". Ocena 4.5
Każdy błąd Alvesa wyliczony i przedstawiony z zegarmistrzowską precyzją, jak zwykle tylko Alvesa.
Jak to jest, że błędy jednych "rzucają się w oczy" a innych się nie widzi? Przy Albie i Alvesu to bardzo częsty przypadek Wiem, że nie dostane odpowiedzi merytorycznej dotyczącej tych dwóch prawie identycznych przykładów, nigdy nie było na to szans. Dlatego na tym etapie proponuje skończyć dyskusję. Ja będę się starał nie odnosić się do ocen redakcji tylko pisać swoje, chociaż czasem przykro mi patrzeć na to jakie one są, chociaż często ich ostatnio broniłem. Trudno nic z tym nie zrobię. Nie chciałem się odnosić do ocen, tylko pisanie o tym że nie były na temat mijało się z prawdą, po prostu ujmowałem sprawę bardzo subtelnie, nie chcąc wzbudzać negatywnych emocji. Jak pisałem proponuję na tym zakończyć. Ban Korbela się zakończył, nie popuściliście ani na dzień, trudno.
pozdrawiam
2
Widziałem dużo bardziej prowokacyjne i chamskie komentarze nawet wobec redakcji i ogólnie przeważnie wystarczyło upomnienie. Korbel zwracał się bez szacunku do redaktora serwisu? Możesz przypomnieć gdzie? Nie przypominam sobie aby kogoś wyzywał, nazywał jakoś obraźliwie, nie przypominam sobie aby w bez szacunku odnosił się do pracy tego redaktora. Z tego co pamiętam to napisał mniej-więcej, że: "jeżeli za sugerowanie redakcji, iż kogoś traktuje lepiej a kogoś gorzej będą bany, to on chce takiego bana bo uważa że redakcja obniża oceny Alvesowi i podwyższa Albie, co było ewidentnie widać w meczu z Atletico". Jednak proponowałbym dopisać jedno zdanie do regulaminu, że "atakowanie, nagonka, wyzwiska wobec redaktora czy usera są zabronione" i to wystarczy. Z tego powodu jest luka w regulaminie i jest interpretowana tak jak ją zinterpretowałeś (nie złamał regulaminu który jest podstawa do sankcji ale nie podobał Ci się jego wpis więc nie przejmując się regulaminem postanowiłeś go na miesiąc wywalić). Noostres będzie wiedział dlaczego quod lege non prohibitum, licitum est jest ważne. Dobre wychowanie jest kwestią interpretacji, która nie powinna mieć miejsca. Dla jednego będzie to brak dużej litery przy zwrocie "ty", "ci", dla drugiego nazwanie kogoś "głupkiem" czy "kłamcą" takim nie będzie. Kwestia interpretacji. Ty nazwałeś Korbela kłamcą nawet nie pochylając się nad tym o czym pisał, z drugiej strony wymagasz szacunku od wszystkich.
Naprawdę nie chcę się wikłać w spór, bo nie o to chodzi. Nie pisz tylko, że krytykę przyjmujecie, bo jej nigdy nie przyjmujecie odkąd jest nowy system oceniania. Czy ja czy Korbel wiele razy pisaliśmy, jak bardzo szanujemy Wasza prace i prace redakcji oceniającej, raczej z brakiem szacunku spotykało się tutaj nasze zaangażowanie, komentarze czy nasze osoby.
1
Ronaldo rozegrał około 6 mniej - o 2 rundy mniej w CdR i jeszcze miał 2 meczy bana za czerwo.
29
Ciekawostki:
Xavi zrównał się ilością asyst z Figo (107 asyst w Laliga) i jest drugi w tej klasyfikacji.
2
Urban?
4
welcome back
2
Nie stoi w sprzeczności z regulaminem?
Pytałem się Robertinho jaki punkt regulaminu złamał Korbel i nie dostałem odpowiedzi. Treść prowokacyjna nie była, forma może nie odpowiednia, co nie zmienia faktu, że miesięczny ban się nie należał. Obaj to doskonale wiemy, że w komentarzach przewijają się przekleństwa, wyzwiska, nagonki na zawodników i prawie nikt nie dostaje bana, co najwyżej takie komentarze są usuwane. jeśli dochodzi do zbanowania to jest to kwestia dni a nie tygodni czy miesiąca. Oprócz ewidentnych przypadków proponowałbym rozbudować regulamin. Po pierwsze jasno określać za co zostaje się zbanowanym, po drugie fajnie by było wprowadzić coś w rodzaju możliwości odwołania od bana, oczywiście w tego typu przypadkach jak Korbela. U Was nie za bardzo można się bronić, Korbel głośno wyraził swoje zdanie na pewien temat i dostał bana, nie pochylono się nad tym czy jego zdanie było prawdziwe.
Sam kilka razy merytorycznie odniosłeś się do komentarzy wyjaśniając pewne niejasności. czemu więc zawsze moje wcześniejsze pytania czy Korbela były bez odpowiedzi. Nie chcę wchodzić w dyskusje, tylko pokazuję jedynie, że w pewnych kwestiach zawsze jest milczenie a krytyka spotyka się sie z brutalną, miesięczną reakcją. Pamiętasz miałeś zrobić analizę ocen Iniesty o którego były pretensje - cisza. Zrozum też, że każdemu z nas zależny o jak najwyższym poziomie serwisu i ocen, dlatego nie komentując przez ponad miesiąc ocen z uznaniem się odnosiłem do Waszych i nawet je wielokrotnie broniłem. Ja rozumiem, że czasem czujecie sie jak pod ostrzałem o czym pisał do mnie Robertinho, ale tez powinniście przyjmować jakieś słowa krytyki, nikt nie jest doskonały.
2
Ślepych to możesz sobie poszukać gdzieś indziej. Pomoc nie jest omijana bo nie ma gry przerzutowej obrona-atak, tylko głównie Messi schodzi do pomocy i tam zmuszony jest kreować. Przykład przedostatniego meczu Rakiticia czy przebłysków Xaviego i Busquetsa pokazuje, że pomoc jest od kreowania, tylko robi to bardzo rzadko. Gra wertykalna to jeszcze przyszłość Barcelony, która oddała pole przeciwnikowi w 1-2 spotkaniach w tym sezonie. Wiele asyst przeskoczyło z pomocników na napastników bo pomoc jest słaba, a w niej obecnie najsłabszy jest Iniesta.