pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Pique
Bardzo nierówny mecz w wykonaniu Gerarda, z jednej strony dbał o dobre ustawienie obrony, w powietrzu rządził, zaliczył razem z Bartrą najwięcej odbiorów, ale aż 7 strat co dla stopera to bardzo zła statystyka. W 47 minucie niepewnie wybicie z pola karnego, w 81 zbyt łatwo daje dośrodkować z skrzydła do tego w 86 minucie idzie do przodu i mimo sprintu nie dążył za kontra Eibaru którą po trochu sprowokował zakończoną poprzeczką. Dobry występ, ale nic poza tym.
Ocena 6.0
Adriano
Słaby mecz Adriano. Często brakowało go w obronie, ale źle się ustawiał, w ofensywie mimo kilku wejść nie był widoczny. Niewiele można o jego grze powiedzieć, bardzo przeciętny występ.
Ocena 5.0
Rakitic
Niestety mimo asysty, najsłabszy w linii pomocy. Mimo, że Rafinha i Roberto pracowali w destrukcji dając Rakiticiowi możliwość do gry ofensywnej zbyt rzadko korzystał z tej możliwości. Momentami niedokładny, mało aktywny w defensywie (tylko 2 odbiory). Na pozytyw zasługuje zgranie klatka do Suareza w 45 minucie (nie wiem czemu nie uznane jako kluczowe podanie) i asysta po rzucie rożnym. To wszystko za co można pochwalić Ivana, zbyt asekurancka gra, mimo iż na boisku nie było Iniesty i Xaviego oddał Rafinhy rozegranie. Tym razem słaba współpraca z Messim. Niestety tylko dobry minus.
Ocena 5,5
2
Montoya
Niestety z każdą szansą pokładane nadzieję, iż Martin zastąpi w pewnym momencie Alvesa pryskają jak bańki mydlane. Kolejny słaby występ Montoyi. Często spóźniony lub źle ustawiony. Jedyny obrońca z większą liczbą strat niż odbiorów. W ofensywie nie zaistniał, asekuracyjna gra przez całe spotkanie. W 57 minucie strata na własnej połowie zakończona kontrą Eibaru. Za akcję z 88 minuty z poprzeczką Eibaru można go rozgrzeszyć – asekurował środek pola karnego gdy nie było Pique a próba odbioru na przeciwniku zakończyła by się niechybnie karnym. W 89 zaliczył dobry wślizg w polu karnym. Bardzo przeciętny występ, bez większych błędów, ale bez niczego co można by uznać jako pozytywy.
Ocena 5.0
Bartra
Zdecydowanie najpewniejszy obrońca. 12 odbiorów przy jednej stracie to świetny wynik. Na minusik zaspanie w 26 minucie i błąd w 75 minucie zakończony kontrą Eibaru. Na plus oprócz statystyk, dobra asekuracja Adriano, szczególnie widoczna w akcji z 53 minuty. Mimo, że nie miał wielu okazji do wykazania się to zdecydowanie najsolidniejszy.
Ocena 6.5
3
Terry ma 35 lat, więc podpisze kontrakt do gry do wieku 36 lat.
Alves ma 32 lata i jakoś nie słyszałem aby domagał sie kontraktu do 36 roku życia.
Więc albo wiesz więcej od agentki Alvesa, albo podałeś bardzo głupi przykład.
4
Już kilkadziesiąt razy pisałeś o tym że Alvesowi zależy tylko na kasie. Szkoda, tylko że czekał z negocjacjami z innymi klubami czekając na ruch Barcelony, bo chciałby grac na CN. Ty jednak jak zwykle piszesz tylko o kasie. Alves cały czas wypowiadał się, że chce grać dla Barcelony, że tu mieszka z rodziną i chce zakończyć tu karierę a Ty i tak swoje.
6
Jakie to zachowanie?
Mógł od stycznia negocjować z innymi klubami, ale czekał i czekał na sygnał od klubu.
2
Widzę że masz brak pisałeś o statystykach gdy ich nie podawałem, czytaj ze zrozumieniem. Nie możesz pisać o czymś co nie miało miejsca i podpierać się tym że zostało później napisane. Logika, chronologia.
Nie wiem czy oglądałeś mecz, ale chyba nie, Barcelona miała zagwizdany jeden karny który skończył się bramka Messiego, to że nie strzelił gdy nieprawidłowo zawodnik wbiegł w pole karne nie ma znaczenia. Nie wiem czemu piszesz że Suarez zapierniczał tam i z powrotem skoro Messi jeszcze bardziej - miał więcej odbiorów i stosował lepszy pressing. Dodatkowo nie odnosisz się do argumentów - Suarez się podpalał i zwalił 5 dobrych sytuacji. Ja Ciebie nie wyzywam, dla Ciebie jak widać to jedyna argumentacji, ja nie będę się zniżał do tego poziomu. Nie moja liga.
16
W jedenastce kolejki powinien znaleźć się Xavi. generał wymiatał z rayo.
1
Jeszcze raz prześledziłem tą sytuację i Suarez popełnił; dwie złe decyzje. Po pierwsze nie potrzebnie mijał bramkarza, to tylko utrudniło cała sytuacje, spowolniło akcję i oddaliło piłkę od bramki, dlatego decyzja o minięciu bramkarza była błędem a nie złym wykonaniem. Mógł od razu po ziemi mocno podać do Pedro, któremu zostałoby wbicie piłki do pustaka. Drugi błąd to było same podanie do Pedro, nie chodzi że było za słabe, ale przede wszystkim było nie w tempo i sama decyzja o podaniu w to miejsca była błędem, on powinien uderzyć na pusta bramkę w taki sposób aby on był strzelcem lub aby Pedro mógł ta piłkę dobić - czyli zagrać tak na 5 metr od bramki a on dogrywa na jedenasty. Mógł nawet wejść w pole karne , nie było bramkarza ani żadnego zawodnika obok niego, a bramka była pusta. Mam wrażenie że Suarez słabo reaguje na zmianę sytuacji, było widać, że minięcie bramkarza założył od razu, widać wcześniej jak bierze wcześniej zamach prawą nogą nie patrząc na pozycje Pedro, potem założył sobie że poda Pedro nie patrząc gdzie on i obrońcy się znajdują. tak sobie z góry założył. takie mam wrażenie, dla mnie to były złe decyzje.
1
"- tutaj piszesz nieprawdę - decyzje Suareza nie byly zle -" - dwa razy mógł obsłużyć Pedro , raz Pedro miałby pustą bramkę , raz byłby sam na sam z bramkarze, dwie złe decyzje Suareza w który zaczął kiwać zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi. nie zarzucaj komuś pisania nieprawdy, jak sytuacja jest odmienna.
Proponuję zakonczyć dyskuję, bo znamy swoje argumenty, nie przekonamy drugiej osoby do swojej argumentacji a przerzucamy się ciągle tymi samymi kwestiami. ja przyjąłem twoja argumentację, kontekst jest ważny, jednak moim zdaniem w obliczu ogólnej gry i zmarnowanych sytuacji nie dałbym mu ZM, dałem messiemu, chociaż nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby dać Xaviemu który w pierwszej połowie przyćmił wszystkich.
1
Ja patrzę na całokształt chociaż tez na poszczególna grę i aspekty.
Procent niecelnych podań był tragiczny, chyba nie zdarzyło się aby zawodnik pierwszego składu miał taki, w barcelonie procent na poziomie 75% to bardzo słaby wynik, co czwarte podanie niecelne, Suarez prawie co drugie podanie było niecelne. W pierwszej połowie na 5 podań na swojej połowie 4 było niecelnych. Nie jest to decydujaca statystyka ale pokazuje pewien aspekt gry, 1 odbiór w całym meczu, słaby pressing, Messi grał w tym aspekcie dużo lepiej, podbiegał, wywierał presję - Suarez słabiej.
Suarez grał równiej, Messi słabo w pierwszej połowie i wybitnie w drugiej, jednak szala u mnie przechyla się na korzyść Messiego, przerzuty, dryblingi, bramki, asysty, wykreowane sytuacje, gra wertykalna, i dużo lepsza skuteczność i mądrość boiskowa, Messi skupiał 2-3 zawodników na sobie, Suarez jednego który z umiejętnościami defensywnymi miał niewiele wspólnego. Dziwne, że sugerujesz że nie powinienem oceniac zawodnika pod katem zepsutych sytuacji bo dał nam zwycięstwo. Z daniem zwycięstwa nie jest tak idealnie bo dostał dwie idealne piłki na sam sam, ewidentnie zawalił 5 sytuacji, nie wliczajac pomniejszych w ktorych przeważnie dawał głowę w dół i nie szukając partnerów zaczynal nieudane bezsensowne kiwki. Uważasz, że jak ktoś na 7 sytuacji wykorzystuje dwie a drugi na 5 wykorzystuje cztery, to wkład tego pierwszego bo liczy sie kontekst przy strzelenieu sześcioma bramkami. Dla mnie Suarez był w pierwszej trojce, ale nie dałbym mu ZM własnie za podejmowanie beznadziejnych decyzji w sytuacjach gdy mógł obsłużyć duzo lepiej ustawionych kolegów.
1
Nie wiem czy przymknąłeś skoro napisałeś o niesmaku który ta sytuacja zostawiła.
"W tej sytuacji, gdzie za słabo podał do Pedro i tak zrobił sporo, bo objechał bramkarza i zrobił całą tę akcję na dobrą sprawę". - wystarczyło wcześniej zanim zrobić zwód w lewo podać do niepilnowanego mającego pusta bramkę Pedro, on natomiast podjął fatalna decyzję, ściął na lewo odchodząc od bramki, zwolnił cała akcję i źle podał. To piłkarskie ABC - była sytuacja dwóch zawodników na bramkarza, Suarez podjął zła decyzję. Nie chodzi, że za lekko podał do Pedro, bo już było po akcji, zawalił wcześniej nie podając w tempo a wikłając się niepotrzebny drybling z bramkarzem, tak samo zrobił pod koniec spotkania. Zawalił 5 świetnych sytuacji, mimo że oceniam go wysoko w tym spotkaniu nie uważam że zasłużył na ZM, czy "9". jak pisałem, fatalny procent podań, najwięcej strat, najmniej odbiorów, słabiutki pressing (Messi miał lepszy co pokazał np. w 61 minucie przyciskając bramkarza). Suarez ma niesamowitą zdolność znajdowania się w odpowiednim miejscu na boisku, pisałem że piłka go szuka, dodatkowo potrafi świetnie uwolnić się od obrońcy, jednak nad skutecznością strzałów i umiejętnością podejmowania właściwych decyzji musi jeszcze popracować. Dla mnie był w pierwszej trójce w tym meczu z Messim i Xavim.
3
Messi nie strzelił karnego? Ogladaj mecz, bramka numer trzy w meczu była z karnego Messiego, to nie messi się podpalal tylko Suarez nie podajac lub źle podając gdy koledzy byli w dużo lepszych sytuacjach. suarez zapierniczał/ szkoda że Messi ma więcej odbiorów, i stosował lepszy pressing do tego suarez miał fatalny procent podań, najwięcej strat i 5 zmarnowanych sytuacji. Dla mnie grający genialnie Messi w jednej połowie był całościowo lepszy od Suareza. To moja subiektywna opinia:-)
1
NIe rozumiem więc przymykania oka na fatalne zachowanie Suareza przy sytuacjach z Pedro i Messim, niewykorzystane sytuacje strzeleckie mogę jeszcze jakoś zrozumieć - zdarza się, nikt nie wykorzystuje 100% sytuacji. Te trzy sytuacje to złe podjęcie decyzji, 2 razy zamiast podać chciał kiwać i ścinał w stronę dalsza od bramki (bez sensu) w trzeciej źle podał.
z karnym, faktycznie Messi miał szczęście, co nie oznacza, że coś w konsekwencji zawalił.
Na 5 źle rozegranych sytuacji Suareza chcesz przymknąć oczy a na karnego którego Messi strzelił chociaz szczęśliwie już oka przymknąć nie chcesz.
Z Messim i Suarezem możemy się licytowac na argumenty, piszesz biorąc pod uwagę co w tym meczu zrobił Suarez, zawalił 5 świetnych sytuacji, miał fatalny procent podań, najmniejsza liczbę odbiorów, słaby pressing, dwie bramki strzelone w sytuacjach sam na sam. Ja nie oceniłem jego grę źle, oceniłem na więcej niż bardzo dobrze, jednak po prostu nie uważam że był najlepszy w tym spotkaniu.
1
Pique 6.5
Niezła gra obronna, chociaż bez rewelacji. Nie obyło się bez błędów, szczególnie w ustawieniu. Na plus gra głową w własnym polu karnym i strzelona bramka, na minus zachowanie przy karnym Alvesa. Ogólnie bardzo dobrze minus.
Mathieu
Dobra gra i to wszystko co można powiedzieć, uważnie w obronie bez udziału w ofensywie, duża liczba odbiorów, chociaż większość to wyczyszczenia czyli wybicia, a z pojedynków z zawodnikami Rayo z trzech wygrał tylko jeden i też nie zbyt dobrze zachował się przy karnym Alvesa. Mecz dobry, solidny, bez kluczowych interwencji.
1
Alba
Dobry mecz Jordiego, ba bardzo dobry chociaż z minusikiem.
W defensywie jesdnak nie był zbyt pewnym punktem, już w 2 minucie dopuścił do dośrodkowania, póżniej też ogrywany, chociaż w 64 minucie gdy został ograny w polu karny a strzał zawodnika Rayo odczuł blokujący rakitic, do tego kilka błędów na własnej połowie. W ofensywie dużo lepiej,
14 minuta dobre wejście na obieg i piłka przechodząca przez całe pole karne zakończona zablokowanym strzałem Alvesa.
22- dobrze pokazał się do prostopadłej piłki Xaviego, minimalnie spalony
55-wrzutka Alby a cała akcja zakończona karnym na Suarezie
63-wrzutka Alby, cała akcja kończy się strzałem suareza i bramką messiego.
W ofensywie aktywny, w defensywie z błędami i żółta kartką.
1
Alves 5.5
Poprawny mecz Alvesa. W ofensywie mniej się udzielał, chociaż szkoda zablokowanego strzału po podaniu Alby w 14 minucie, w 48 minucie dobre górne podanie do Pique, w obronie solidnie. Nawet sytuacja z karnym chociaż go obciąża, to kuriozalna sytuacja aby w ataku pozycyjnym prawy obrońca interweniował po lewej stronie gdy wszyscy obrońcy są w defensywie. Zaryzykował i się nie opłaciło. Za to zagranie obniżenie noty, która i tak nie byłaby bardzo dobra. Dobrze ale nie przekonująco.
1
Messi nie wykrozystal w 100% sytuacji które mial, bo zwalil karnego po raz kolejny.
Zwalił karnego? No, faktycznie nie strzelił, ale został powtórzony i strzelił, więc karny nie został zwalony. Mecz powinien zakończyć się w pierwszej połowie, ale wtedy Suarez nie wykorzystał tego co mu inni dali na tacy. To nie było tak, że Barcelona stworzyła sytuacje podbramkowe gdy rayo grało w dziesiątkę. W pierwszych 22 minutach Barcelona miał 10 sytuacji które była groźne dla rayo, lub część z nich spokojnie mogło skończyć się bramkami,
Zauważyłeś, że we wszystkich swoich wypowiedziach nic nie piszesz o fatalnych zagraniach Suareza, gdzie mógłby mieć trzy asysty gdy tylko podał do kolegów kórzy wychodzili na czyste pozycje.
4
Napisałem swój wątek, możesz tam do mnie pisać, a nie wywoływać mnie w osobnym wątku.
Poza tym gdzie podaję statystyki? raczej prezentuję opis spotkania za pomocą prezentacji dokonań minuta po minucie. To nie statystyka.
nie podałeś argumentów na kwestię, że Suarez był lepszy od Messiego.
1
To Twoje zdanie i raczej nie dojdziemy do porozumienia, każdy ma swoje argumenty. Mnie w grze Suareza raziły te trzy sytuacje z fatalnym podaniem lub brakiem podania gdy koledzy wychodzili na czyste pozycje. Messi oprócz 32 minuty gdzie mial trudna górna piłkę wykorzystał perfekcyjnie praktycznie wszystkie sytuacje, Suareza nawet 50 % nie wykorzystał tego co inni mu stworzyli.
Rozumiem o co chodzi z kontekstem, jednak jak pisałem gdy drużyna strzela 6 bramek a z przebiegu spotkania mogła i 12 to ten kontekst nie robi sie az tak istotny.
2
Rozumiem, każdy ma prawo do swoich, ja oceniłem Suareza jako świetnie minus, nie dobrze, nie bardzo dobrze ale prawie świetnie. Jaka to asysta, gdy jego strzał broni bramkarz a inny zawodnik dobija piłkę?
Suareza oceniłem tak nisko za spartaczenie 5 świetnych sytuacji, mógł mieć 10- bo 3 bramki i 3 asysty to było minimum co mógł osiagnąć w tym meczu, zatrzymał się na dwóch bramkach bez asysty. Sytuacja z 9 i 74 minuty gdy nie chciał podać do Pedro czy za mocna piłka do Messiego który miał idealna pozycję do strzału i kolejny raz raził nieskutecznością w sytuacjach sam na sam.
1
Pedro 5
Niestety nie było widać lekkości, polotu, sprytu a nawet szybkości. Chociaż trochę pechowo, gdyż wyraźnie Suarez nie chciał z nim "grać". Mógł strzelić bramkę w 9 minucie, gdyby Suarez chciał mu podać, podobnie w 74 minucie gdy Pedro był sam na środku pola karnego i nie doczekał się na podanie od Suareza o które się prosiło. W 7 minucie dostał świetne podanie od Messiego, ale był na minimalnym spalonym,
w 11 minucie dostał dobrą piłke od Iniesty ale źle przyjał
w 15 minucie dobrze wyszedł na pozycję, ale zrezygnował w dobrej sytuacji na ogranie obrońcy, mógł wyjść na czystą pozycję
21 dostał idealna piłkę od Xaviego, niby wytrącony z biegu w polu karnym, ale w powtórkach widać jego błędy przy przekładniu piłki z prawej nogi na lewą.
28- strata mogła zapoczątkować groźna kontrę
61 dostał dobra piłkę od Iniesty, ale za daleko sobie wypuścił
Bardzo przeciętny występ, ocena wyjściowa to i tak za dużo
2
"Powinniśmy patrzeć też poniekąd przez pryzmat rywala" - każdy spodziewał sie pogramu, rywal i jego sposób gry dawały ku temu prawie pewność.
"w obronie Rayo był już taki chaos, że praktycznie wszystko wchodziło" - to czemu Suarez w tym czasie strzelił tylko jedną bramkę a Messi trzy? Obaj mieli ku temu podobne sposobności.
"przez pryzmat tego, ile sytuacji sami sobie produkujemy" - Messi i Xavi pracowali głównie na Suareza który marnował świetne sytuacje
"Messi i Suarez ostatecznie mieli taki sam udział przy bramkach" - ?? Jeden trzy bramki drugie dwie, jeden asysta drugi żadnej, uznałbym karnego, ale udział w bramce przy dobitce Messiego to naciągana sprawa,
"trafienia Suareza były bardziej decydujące" - drużyna wygrywa 6-1, ale oba gole Suareza bardziej decydujące, hmmm, jakos inaczej to interpretuję.
2
Próbujesz wykazać minusy jednego zamazując minusy drugiego.
Drużyna strzeliła sześć bramek a wynik nie był zagrożony, nikt nie zdobył bramki kluczowej, na wagę zwycięstwa. Oceniając tak jak ty mogę napisać.
5 - odbiór Xaviego i podanie do Suareza na sam na sam, całą akcje stworzył Xavi.
9- idealna piłka xaviego do Suareza, mając Pedro i bramkarza w sytuacji 2 na 1 decyduje się zejść do linii bocznej i fatalnie podaje - sytuacja stuprocentowa zmarnowana.
12 - mógl być odgwizdany karny, ale Suarez spóżnił decyzje, zamiast strzelać za głęboko holował piłkę
15- dobre wyjście Pedro, szybka akcja, podanie do Suareza i jego strata
70- świetny przerzut Messiego do Pedro, szybka akcja, ten do Suareza który sie zakiwał
74- odbiór xaviego, piłka trafia do Suareza, ten mając idealnie ustawionego Pedro który byłby w sytuacji sam na sam, próbuje kiwać i fatalnie mu to wychodzi, kolejna zmarnowana szansa na gola
83-świetne podanie Rakiticia do Suareza który mając czas strzela tak, że bramkarz spokojnie broni
87 - świetna piłka Rakiticia do Suareza ten mając Messiego któremu zostałoby skierowanie piłki do pustej bramki podaje zbyt mocno, kolejna zmarnowana sytuacja
90- Messi świetnie podaje do Suareza , ten sam na sam z bramkarzem strzela w golkipera, większy udział w akcji miał Messi dogrywając do Suareza na sam na sam.
1
Mascherano ocena 5
Nie zbyt udany mecz Mascherano. Był ogrywany i zostawiał luki w środku pola. Już w 10 minucie odnotowuje stratę na własnej połowie zakończonej strzałem Rayo. Następnie faul w 14 minucie przy kontrze Rayo i kolejny w 32 minucie zakończony żółtą kartką. To nie był jego mecz. Kolejny raz potwierdza się, że Busquets zasłużenie ma pierwszeństwo na DP.
2
Oceniamy kolejność zdobycia bramek a nie ich same zdobywanie? Messi miał słabsza pierwsza połowę, ale w drugiej przyćmił wszystkich. Suarez zmarnował 5 wyśmienitych sytuacji, Messiemu można zarzucić co najwyżej jedną. Messi z pięciu sytuacji 3 zamienia na bramki a jedna w asystę, Suarez z 6 sytuacji zdobywa dwie bramki i nie odnotowuje żadnej asysty, a mógł mieć co najmniej trzy gdyby podał do kolegów którzy mieli przed soba tylko pusta bramkę (Pedro, Messi) lub tylko bramkarza (Pedro)
2
Suarez walczył był wszędzie - dlaczego miał 6 strat więcej od Messiego i mniej odbiorów? Do tego Messi w pressingu bardziej sie udzielał.
Od Messiego oczekujemy więc cudów, tutaj staramy się równo oceniać zawodników, bez patrzenia kto jaki ma potencjał. Jak Messi ma 11 minut hat-tricka, świetne przerzuty, dryblingi, podania i gra na dobrym procencie odbiory-straty to nie jest chyba mało.
2
Iniesta 6,5
Bardzo dobry z dużym minusem mecz Iniesty. Kolejny raz potwierdziło się, że mając nawet otwarta grę Rayo Iniesta nie za bardzo odnajduje się w grze wertykalnej. Przyjęcie, dwa kółeczka, drybling i szukanie kolegi, najczęściej z tyłu. Swoimi niepotrzebnymi dryblingami spowalniał grę, Zero bramek, zero asyst, zero kluczowych podań - kolejne fatalne statystyki Andresa. Jednak nie była to zła gra, dobrze podłączał się do akcji ofensywnych, potrafił przytrzymać piłkę i dobrze wyjśc z opresji i kilka dobrych piłek można było zauważyć, jednak przy Xavim był jak nieśmiały uczniak obserwujący mistrza.
11- minuta bardzo dobra piłka do Pedro
14 - podobna piłka do Alby który dograł wzdłuż pola karnego
42 - dobry rajd z wejściem w pole karne
43 - strata na własnej połowie
54- strzał w bramkarza po świetnym podaniu Xaviego
60 dobre podanie Messiego do Iniesty który traci w wyniku złego podania do Pedro
61 - bardzo dobra piłka Iniesty do Pedro który za dalako sobie wypuszcza.
To jeszcze nie był powrót don Andresa, ale coś pozytywnego drgnęło.
2
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Suarez zwalił 5 świetnych sytuacji, najmniej odbiorów, fatalny procent podań, najwięcej strat.
5
Messi ocena 9
Tylko Messi ktory prawie przespał pierwsza połowę może za cały mecz dorobić się oceny dziewięć, W 11 minut ustrzelił hat-tricka, dołożył asystę, a gdyby koledzy mieli lepiej ustawione celowniki miałby też hat-trick asyst, świetne przerzuty, mało strat często włączał się w pressing, w 60 minucie przycisnął bramkarza, że ten podał na 20 metr do zawodnika Barcelony, co mogło skończyć się świetną sytuacją.
Plusy
7- świetne prostopadłe podanie do Pedro, minimalny spalony
55- wykorzystany karny
60 - dobre dogranie Messiego do Iniesty, ten źle przyjmuje piłkę
63- bramka po dobitce
68 - bramka po podaniu Pedro
70-świetny przerzut Messiego do Pedro co mogło zapoczątkowac świetną sytuację
83 Messi rozprowadza kontre podanie do rakiticia ten do pedro i strzał
89- Messi świetna pilka do Adriano, ten źle do Suareza
90 - asysta Messiego do Suareza
91- świetna piłka do Suareza na sam na sam, ten niewykorzystuje
Minusy
32-mimo trudnej sytuacji z pierwszej piłki zagrywa nad bramkarzem, jednak zbyt mocno i piłka ląduje na bocznej siatce
ogólnie słabsza pierwsza połowa, ale w drugiej przyćmił wszystkich
2
Suarez 7,5 - świetnie minus
Trudny do oceny mecz Suareza. Niby dwie bramki i wywalczony karny, ale najmniej odbiorów, słaby pressing, fatalny procent podań i po prostu zwalone 5 świetnych sytuacji. Był aktywny, potrafił sie ustawić, piłka go szukała, Świetne zawody z minusem. Mógł być bohaterem spokojnie odnowowujac hat-trick asyst i bramek, został z dwoma bramkami i bez asysty.
plusy
3' - bramka w sytuacji sam na sam
12'- prawdopodobnie faulowany w polu karnym mógł być odgwizdany karny
32 - świetna piłka Suareza do Messiego, ten przerzuca z pierwszej piłki nad bramkarzem, ale piłka ląduje na bocznej siatce
58-wywalczenie rzutu karnego
63- przyjęcie i strzał po którym dobija Messi
90 - bramka w sytuacji sam na sam
minusy
9- idealna piłka xaviego do Suareza, mając Pedro i bramkarza w sytuacji 2 na 1 decyduje się zejść do linii bocznej i fatalnie podaje - sytuacja stuprocentowa zmarnowana.
15'- dobra wyjście Pedro mógł byc sam na sam, zwalnia, podaje do Suareza który traci piłke w dobrej kontrze
70 - przerzut do Pedro ten do Suareza który sie zakiwał w dobrze zapowiadającej sie akcji
74- odbiór xaviego, piłka trafia do Suareza, ten mając idealnie ustawionego Pedro który byłby w sytuacji sam na sam, próbuje kiwać i fatalnie mu to wychodzi, kolejna zmarnowana szansa na gola
83-świetne podanie Rakiticia do Suareza który mając czas strzela tak, że bramkarz spokojnie broni
87 - świetna piłka Rakiticia do Suareza ten mając Messiego któremu zostałoby skierowanie piłki do pustej bramki podaje zbyt mocno, kolejna zmarnowana sytuacja
90- Messi świetnie podaje do Suareza , ten sam na sam z bramkarzem strzela w golkipera