pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Iniesta ma progres, Messi zagrał fenomenalnie. Zadowolony ?
4
Znowu najsłabszy był Mascherano. Niestety gra na DP w systemie Barcelony mu nie służy. Słaby w destrukcji, objeżdżany, w pomocy zagubiony. Mam nadzieję, że się ogarnie w klasyku, bo Modric, Isco i Kroos mogą grać lepiej niż pomocnicy MC.
1
Czerwona w lidze nie była spowodowana agresją, naprawiał błąd całej formacji obronnej.
Dzisiaj też jakieś agresji nie było.
1
Alba harował i miał sporo odbiorów, ale był też niemiłosiernie objeżdżany.
Pique też miał kilka błędów.
14
Zagrał świetne zawody. Kilka świetnych klepek z Messim, odbiór na linii pola karnego i strzał Neymara w słupek, zagranie do Messiego na czysta pozycje gdy Hart wślizgiem wybijał piłkę spod nóg Leo, w defensywie prawie nie do przejścia, kluczowa interwencja na środku pola karnego do tego zablokowanie Kuna i po karnym wybił piłkę która padłaby łupem MC. Zagrał świetny mecz. Te klepki z Messim to rozpykali obronę kilka razy. Naprawdę hejt na Alvesa już nie modny, naprawdę suchar.
1
Przyzwyczajony jestem do obraźliwych tekstów osób które nie potrafią wyargumentować swoich poglądów. Możesz podać 40 spotkań Villi prezd kontuzją i po kontuzji? Bo ja tak, więc Twoje kłamstwa szybko wypłyną.
2
"W końcu Alba to pupilek redakcji, a Alvesa zawsze oceniamy niżej, a Messiego obwiniamy o wszystkie nieszczęścia, które spadają na Barcelonę".
Pamiętaj, że Ty to napisałeś :-)
2
"bo patrzysz na futbol przede wszystkim przez pryzmat statystyk. My patrzymy na całokształt, nie tylko liczby, ale również zadania i ustawienie na boisku".
To jest Twoje zdanie, masz do tego prawo. Sugeruje ono, że moje oceny nie obejmują całokształtu spotkania/gry zawodników, zadań zawodników i poszczególnych formacji czy ustawienia na boisku. Skoro nie obejmują całokształtu są więc nierzetelne bo opierają się na wąskim wycinku analizy, a całość traktuję więc wybiórczo. Dla mnie napisałeś nieprawdę i zarzuciłeś nierzetelność, ale masz prawo do takiej oceny moich ocen, jesteś redaktorem. Znam taka sytuację, gdy jeden z userów zarzucił nie rzetelność redakcji i dostał miesięcznego bana. Nawet gdybyś nie był redaktorem, każda merytoryczną uwagę, ba nawet sugerowanie nierzetelności poparte argumentami przyjął bym na klatę bo krytyki się nie boję a i potrafię przyznać się do błędu. Masz prawo do swojej opinii ale nie odmawiaj tego innym, nawet jeśli Ty czy redakcja się z nią nie zgadzacie.
Merytorycznych jest tutaj 1-2, więc można by się odnieść, tak zdarza się że jest dużo komentarzy pod ocenami - średnio około 100-150, ale znowu tych merytorycznych jest niewiele. Nie apeluje tu o interakcję bo to odpuściłem, piszę swoje i tyle. Ale nie pisz, że wymagałoby to wielkiego zachodu, pisałem że jest 3 redaktorów oceniających, i takie wejście raz na 2 tygodnie jednego redaktora to jednak mega poświęcenie. Rozumiem i przyjmuje ten argument. Przyjmowałem zawsze, tylko przez to dochodziło do sytuacji jak kiedyś napisałeś że redakcja oceniająca jest pod ostrzałem", po trochu sama się wystawiła.
11
Tak, wolę to niż wczorajszy news o tym że Messi ma 4 Złote Piłki.
12
Akurat to był wicemistrz Niemiec, który ustąpił miejsca tylko Bayernowi. W grupie nie przegrał u siebie: z Barceloną remis i zwycięstwo z najlepszą w grupie Chelsea Mourinho.
Werder miał świetny skład: Mertesacker, Klose, Diego, Almeida, Naldo, Frings, Borowski, Jensen, Klasnic itd...
To nie byli chłopcy do bicia.
16
OOOO, i to jest fajna ciekawostka :-)
1
Gdyby nie miało to byś odpowiedział, a że ma i nie potrafisz odpowiedzieć to uciekasz od dyskusji. Proste
1
Tak, wszystko się zgadza
1
Tak dla Barcy
Popatrz chociaż na polską wikipedię
1
Napisałem to zdanie o odnoszeniu się redakcji, bo zdarzały się przypadki, że komuś wytłumaczono pewne kwestie z ocenianiem danego zawodnika, dlaczego taka ocena a nie inna. Były wpisy redakcji, że tłumaczono dana sytuację boiskową. Jednak odpowiadano tylko wybranym userom na wybrane sytuacje.
Każdy ma pracę, rodzinę, ale jak motto tego portalu brzmi żyję pasją, bo Barcelona to pasja. Jeżeli piszę własne zdanie, przekazuje własne poglądy to staram się ich bronić, jeżeli ktoś uważa że są błędne. Oceny są moimi poglądami na grę zawodników, nie daję wrzutek, że są niezmienne i nigdy nie popełniam błędów i nie będę się do nich odnosił bo nie mam czasu. Jak miałem czas przekazać swoje poglądy to powinienem mieć czas się zmierzyć z ich krytyką. To kwestia kultury.
Proponuję tą rozmowę zakończyć, bo będzie ona przypominała poprzednie które i tak do żadnej konkluzji nie doprowadziły.
pozdrawiam
ps. ostatnio wiele razy broniłem ocen redakcji odpowiadając na zarzuty userów wobec Waszych ocen.
2
Jak sam zauważyłeś nie prowokuję, nie odnoszę się do ocen redakcji, nie piszę gdzie popełniła błąd, komu zawyżyła, komu obniżyła.
Nie wmawiaj mi, że patrzę tylko przez pryzmat statystyk bo to bardzo wygodny zarzut, ale nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jeśli popatrzysz na moje opisy to tam masz i założenia taktyczne, ustawienie na boisku, analizuję konkretne wydarzenia boiskowe nie patrzę jedynie poprzez statystyki ale od nich nie uciekam. Łatwo napisać, że Wy patrzycie całościowo, a ja nie. To zarzut który może prowadzić do sugerowania mojej nierzetelności, co nie jest na miejscu.
Jeśli przyjrzysz się chociażby tym komentarzom pod tymi ocenami zobaczysz że merytorycznych komentarzy jest góra 1-2 więc aby odpowiedzieć na nie wystarczyłoby 10-15 minut a nie 6-7 godzin, więc nie róbmy tutaj z nich na siłę męczenników. Bo nikomu by aureola nie spadła, gdyby czasem pochylili się nad wpisami userów, ale to Wasz wybór.Nic mi do tego. Zauważ, że nasza ostatnia dyskusja skończyła się bez odpowiedzi, mimo, że sytuacja naprawdę tego wymagała, Alba z Atletico i Alves z Granadą. Jednak nie robię wpisów, że ktoś mnie olał, jaki jestem pokrzywdzony, olewam to, każdy ma swoje oceny i te oceny świadczą o nim.
2
Tak, zgadza się, miał w 30 i 90 minucie. Musiałem popatrzeć na Neya a nie Suareza. Dzięki.
2
Tak jak sądziłem. :-)
2
Argumentem są mecze? Które wymień dobre mecze oprócz tych które ja podałem w felietonie.Statystyki - które statystyki ? Nie chcesz go rozliczać z bramek to może asysty ? Sprawdziłeś dokładnie ile grał na skrzydle a ile na "9", sprawdziłeś taktykę i przesunięcia gdy Messi schodził do pomocy i tam rozgrywał kto wtedy wchodził na "9".
Jak widzę, podobnie podchodzisz do dyskusji jak wielu userów. Wiesz, że nie masz argumentacji więc połowę swojego tekstu poświęcasz mnie a nie mojemu komentarzowi czy felietonowi. podaj jakieś argumenty bo widzę tylko puste slogany, że był nieprzecietny ale argumentów nie widzę.
2
Nie do końca zmienił pozycję bo grał głównie na "9" lub lewym skrzydle - czyli tak jak Suarez i Neymar dzisiaj. marnował seryjnie sytuacje o czym wielokrotnie pisała redakcja. Podaj jakieś argumenty w dyskusji. Nie był wielką gwiazdą w Barcelonie, miał dobre pół sezonu.
2
To wytłumacz mi dlaczego w 40 spotkaniach przed kontuzja grał gorzej niż w 40 po kontuzji ?
4
Miał kilka błędów i to z dość słabym Eibarem. Nie był pewny w swoich interwencjach.
2
Dla mnie główny zarzut do Rakiticia to bezbarwna, zbyt asekurancka gra. Często czytałem usprawiedliwienia na jego grę, że przez Alvesa którego musi zabezpieczać to nie może pokazać się w pomocy. Tutaj nie było Xaviego i Iniesty więc na Rakiticiu spoczywała kreacja, MOntoya siedział na dupie i nie za bardzo wychodził na skrzydło. Rakitic miał pełne mozliwości aby ten mecz był jego, brakowało mi chociażby jednego dobrego prostopadłego podania, dobrej, szybkiej współpracy z Messim. Oceniłem na 6.0, ale uważam, że mimo tej asysty z rzutu rożnego zagrał patrząc na zadania boiskowe najsłabiej z pomocy.
3
Gdybyb tak było: "Jeśli ktoś przy każdej możliwej okazji pisze, że jest olewany, to najwidoczniej bardzo pragnie kontaktu z osobami olewającymi", to moje oceny zaczynałbym od preambuły, że pisze oceny z żalu do redakcji bo mnie strasznie traktuje i nie chce odpisywać.
A tak nie robię, tutaj, wyjaśniłem userowi o co chodzi z moimi ocenami i dlaczego zdecydowałem się na ich publikację, Ty jednak Freudzie rozgryzłeś mnie. Jeszcze Ci coś napiszę, nie prowokuję redakcji a szczególnie redakcji oceniającej, ma ona od około 2,5 miesiąca zakaz kontaktów ze mną. Więc nawet jakby chciała nie może mi odpisać, ja tez nie wzywam ich do komentowania. Dla dobra portalu zrezygnował z polemicznej formy moich komentarzy pod ocenami. Robię swoje i nie odnoszę sie do redakcji, jak ktoś sie mnie spyta, dlaczego to robię to odpowiadam.
Dałeś przykład SR dlatego popatrz na moje oceny Sergio. Bronie tam chłopaka. tak było wcześniej gdy niewłaściwie traktowany był Alves a potem przełożyło się to na ogólny hejt na forum, teraz juz tego nie ma ale ile walk musiałem stoczyć?
3
Co do Rakiticia wkradł się błąd bo oceniłem go na 6.0 co można sprawdzić na moich ocenach. Na Iniestę nie jestem cięty, ale jak dostawał regularnie noty 6-7 za mecze ligowe gdy od 25 spotkań , nie miał asysty a od 26 bramki to normalne że moje oceny różniły się od ocen redakcji.
2
Nie mam żalu. za stary jestem na dąsy. W zeszłym roku był inny regulamin i tam redakcja zmieniała pod wpływem userów oceny i też nie odnosili się merytorycznie w wielu przypadkach.
Mi nie żal moich wcześniejszych komentarzy, co pewnych trendów które potem przekładają się na komentarze userów - jak komuś zostanie przyklejona niesprawiedliwie łatka to potem jest "jechany" na forum. Teraz jest tak, że czasem odpisują, ale nie wszystkim, tylko wybranym.
4
Mój komentarz
"Redakcja ma swoje oceny z którymi sie często nie zgadzałem, ale redakcja nie przyjmuje żadnych argumentów, więc od pewnego czasu piszę swoje oceny nie komentując ocen redakcji".
Twój komentarz
"Dlatego właśnie Redakcja nie podejmuje z Tobą żadnej polemiki - oni pod Twoimi ocenami nie wypisują co im się nie podoba i z czym się nie zgadzają, a w zamian za to oczekują tego samego, bo i tak nie zmienią swoich ocen. Mógłbyś postarać się to uszanować, bo właśnie po to zostały wprowadzone oceny użytkowników, żeby nie było wiecznego jęczenia pod artykułami ocenowymi. Każdy ocenia po swojemu i koniec".
Napisałeś to samo co ja. Ja napisałem że od momentu kiedy piszę swoje oceny nie odnoszę się do ocen redakcji, Ty mi zarzuciłeś abym ich szanował i odwdzięczał im sie tym samym, czyli nie komentowaniem ich ocen PRZECIEŻ TO ROBIĘ - szanuj innych, nie wmawiaj rzeczy których nie robią.
ps. redakcja nie podejmowała polemiki głównie z przyczyn merytorycznych a nie tylko regulaminowych, gdzie przy innych userach w taką dyskusje wchodziła.
2
Rozumiem co chcesz powiedzieć. Ivan miał dwie akcje w których się pokazał, a poza tym był niewidoczny. To Rafinha chociażby zgrywał do Rakiticia przy strzale Suareza i to gdy biegł dobre metry z piłką, to Rafinha dobrze dośrodkował przy strzale Rakiticia głową Byl dużo aktywniejszy. Akcję z karnym zrobił głównie Neymar, Rakitic podał do najbliższego zawodnika czyli Suareza.
Co do Rakiticia to nawet wkradł się błąd przy opisach bo jak sprawdzisz moje oceny to dalem mu 6.0, nie wiem czemu napisałem 5, tu przy opisach. Dałem mu 6.0 ale i tak uważam, że mimo tych dwóch akcji mając pełną możliwość do wykazania sie w ofensywie zagrał przecietnie.
2
Kolega napisał "conajmniej" 6.5 więc pewnie ocenia występ Neymara na 7-8 :-)
3
Nie rozumiem głosów które chciałyby aby Villa wciąż grał w Barcelonie. Zagrał kilka świetnych spotkań na dziesiątki słabych. Kto tu pisze o Villi wymienia tylko jedno spotkanie z Realem, niektórzy pamiętają jeszcze Milan. Villi należy się szacunek, ale nie róbcie z niego cracka bo w Barcelonie nim nie był. Zagrał dobre pół sezonu. Po kontuzji zagrał 40 spotkań dla Barcelony i zagrał słabo ale i tak lepiej niż 40 spotkań przed kontuzją gdzie grał fatalnie. Szacunek i wdzięczność oczywiście ale nigdy nie był gwiazdą w Barcelonie.
http://www.fcbarca.com/50574-hiszpanska-gwiazda-barcelonski-przecietniak.html