pax

1

Oczernianie kogoś (sugerowanie złych intencji), to nie jest mój drogi wolność słowa - to przekroczenie granicy, której nie powinno się przekraczać - nie rozumiem jakie granice tu przekroczono?

Jeden z userów napisał w podobnym tonie do ściacha jak Ty do mnie, po czym ściach mu właśnie w ten sposób odpowiedział, a cała dyskusja skończyła się miesięcznym banem Korbela. Nie rozumiesz jakie granice przekroczono? Zarzuciłeś mi nierzetelność, faworyzowanie poszczególnych zawodników a więc z premedytacją wystawianie błędnych ocen w zależności od osobistych sympatii, do tego w wielu miejscach kłamałeś na temat moich ocen. Czego tu nie można zrozumieć ?

„I cały czas uparcie mówisz o spisku "redakcji" itd. itp.”

Możesz przestać kłamać, nie pisze o spisku, to jest wasz pogląd który stracie wmówić sobie i innym userom. Ja od kilku miesięcy wystrzegam się spin z redakcją, nie komentuje ocen redakcji, łagodzę konflikty, odpuszczam. Redakcja wielokrotnie mnie atakowała i prowokowała tak jak ty zrobiłeś to w tym wątku. Piszę o spisku redakcji cały czas? To gdzie o tym pisze w tym miesiącu? A może w poprzednim? Kłamstwo ma krótkie nóżki. TY mnie zaatakowałeś personalnie nie ja Ciebie

pax

1

Nie napisałem, że zagrał fatalnie, dałem mu ocenę przeciętnie minus. Napisałem jedynie że był obok Mascherano najsłabszy. Zauważ jedno, napisałem jedno zdanie, że Alba był obok Mascherano najsłabszy, co jest moim zdaniem i mam do niego prawo, Ty nie odnosząc się do tego merytorycznie zaatakowałeś mnie personalnie, nie chciałeś poznać nawet mojej argumentacji wciąż atakując mnie personalnie. Nie napiszę, że macie Albę wpisanego do dowodu i go faworyzujecie bo za to dostałbym bana, zapytam czy Twoja reakcja była adekwatna do takiego mojego wpisu, który w swojej wymowie nie różnił się od setek innych wpisów. Piszesz kpina, ale nie potrafisz udowodnić, że nie mam racji, a do tego atakujesz mnie personalnie. To jest kpina. Szukasz spiny i prowokujesz a następnie po odpowiedzi grozisz banem. Sam teraz przyznałeś że zaatakowałeś mnie za pierwszy mój post, który w żaden sposób nie odnosił się do redakcji czy jakiegoś redaktora. Dostałem personalny atak od redaktora za wpis iż Alba obok Mascherano zagrał słabo. Po takich wpisach, prowokacjach i atakach, piszesz „szanujmy się”. To jest kpina.

pax

1

„Ale Ty, oglądając mecz dla samych statystyk, nie patrzysz na takie rzeczy, tylko zapiszesz na kartce, że w 39 min 45 sekundzie i 34 milisekundzie popełnił taki, a nie inny błąd. Oczywiście - Alba je popełniał, co nie jest tajemnicą - ale pisanie, że zagrał fatalnie - a taki wniosek łatwo wyciągnąć z twojego pierwszego komentarza, to kpina. I pozostanę przy opiniach Michaela Coxa i innych, co naprawdę znają się na taktyce, a nie na twoich ocenach”.

Nie wiem czy zauważyłeś ale Ty w stosunku do Ciebie piszę zawsze z dużej litery, wiem, wiem, szacunek musi mieć user do redakcji (a raczej bić czołem pokłony o marmurową posadzkę), redakcja do usera już niekoniecznie. Kłamiesz zarzucając, iż ja pisze tylko o statystykach, to perfidne kłamstwo mające na celu podważyć moją osobę i moje oceny. Ostatnio zrobił to Robertinho i też uciekł od dyskusji. Przeczytaj opisy zawodników pod meczem z Realem, baa, zanim dałem opis poszczególnych zawodników nakreśliłem grę całych formacji. Jednak Ty wolisz kłamać odnośnie moich opisów, bo tak wygodniej, w żaden sposób merytorycznie się do nich nie odnosząc. Nawet stwierdziłeś że nie masz zamiaru czytać mojej argumentacji bo jestem nieobiektywny. To jest właśnie totalny brak szacunku, zarzucić komuś cos perfidnego a następnie nawet nie chcieć potwierdzić swojego zarzutu.

pax

1

„Szczególnie rozbawienie wywołują u mnie dwa zdania: "W ofensywie praktycznie nie zaistniał przez 85 minut." i to "Rozkręcił się dopiero w 86 minucie świetnie wychodząc do prostopadłej piłki Messiego i równie świetnie ja marnując, minute później dobrze odegrał do Messiego w kolejnej ofensywnej akcji którego strzał obronił bramkarz." Gdybyś patrzył szerzej i nie pisał totalnych bzdur jak "żadna taktyka nie pomoże", to zrozumiałbyś, że Alba od samego początku był dość ograniczony w defensywie (Chyba w ofensywie – pax), ba, dość łatwo wywnioskować z taktyki Barcelony, że jego zadaniem było przede wszystkim pilnować Bale'a a nie przeprowadzać rajdy”.

Napisałeś dużo tekstu tylko po to, aby przyznać mi rację. Rozbawiły Cię zdania że Alba zagrał słabo w ofensywie po czym napisałeś że jego zadaniem nie było przeprowadzanie rajdów i był ograniczony w „ofensywie’. Całkowicie przyznałeś mi rację. Więc po co spina i sarkastyczne rozbawienie?

„Gdybyś patrzył szerzej i nie pisał totalnych bzdur jak "żadna taktyka nie pomoże".

Tylko pokaż gdzie ja nie patrzę szeroko – kolejny wyssany z palca kłamliwy zarzut nie mający potwierdzenia, zarzucający mi nie rzetelność. "żadna taktyka nie pomoże" – zdanie odnosiło się do sytuacji gdzie świetnie nakreślona taktyka może zostać zniweczona przez indywidualne błędy jednego zawodnika. Zamiast zarzucać komuś że pisze bzdury, wystarczy chcieć zrozumieć prosty tekst.

pax

1

Tzn. Gra dobrze pod kontrakt? Jakby umowa mu się nie kończyła to by grał gorzej?

pax

0

Coraz - autokorekta na tablecie.

Osmieszyles się głosząc złamanie regulaminu w dwóch moich pierwszych postach.

pax

2

Dalej nie wykazałes złamania regulaminu.

Co raz bardziej się pogrążasz.

pax

4

Wklejasz fragment regulaminu ale nie piszesz gdzie doszło do jego naruszenia. Ironiczny komentarz wobec zawodnika przedstawiający go w niekorzystnym świetle spokojnie można podciągnąc pod prowadzenie nagonki wobez zawodnika.

Chciales wyjść na mądrego nie wyszło.

pax

3

Ty naruszyles regulamin swoim ironicznym komentarzem o zawodniku Barcelony. A gdzie ja go naruszylem

pax

2

Chciałes być śmieszny ale nie wyszło.

pax

4

To źle że nie tylko gra dobrze w piłkę ale potrafi się dobrze ubrać

pax

23

Marca pisze o podpisanym już kontrakcie z alvesem. PSG dało za 3 lata gry łącznie 27 milionów plus 6 milionów bonusu za ewentualne sukcesy. Barcelona proponowała roczny kontrakt za 3 miliony netto.



Alves od prawie roku czekał na ruch Barcelony, od stycznia mógł negocjować z innymi klubami ale czekał. Jest prawie kwiecień i nie dziwie się ze miał dość czekania. Masche dostał kontrakt do 34, verma też do 34, Mathieu do 35 roku życia. Pewnie miał nadzieję że też go potraktuja z szacunkiem.



Trudno, będzie trzeba sobie poradzić z wirtuozem Montoya.

pax

1

Po nieprzespanej nocy nie zalapalem. Tak czy inaczej wczoraj zbyt szybko poszły oskarżenia.

pax

23

Sędzia do bartomeu kto był wtedy trenerem. A bartomeu miał udawać że go nie zna. Nie powiedział nic co mogłoby rzucić cień na Tito.

pax

2

Najpierw jednak pojechało ostro. A sprostowało po komentarzach userow. Więc nie była to ich inicjatywa.

pax

0

Odpuśćmy. To nie ma sensu. Odpowiedzi i tak nie będzie, nigdy jej nie ma.
Ważne aby obrzucić usera gównem, poszło ponad 30 poleceń, więc pewnie trochę gówna się do mnie przyklei. Nie pierwszy i za pewne nie ostatni raz. Tutaj trzeba się do tego przyzwyczaić, albo dać się sprowokować. Więc nie dajmy się sprowokować.

pax

2

pomocnik typu box to box no wlasnie. Iniesta i Rakitic tak nie graja. Rzemieslnik Rakitic byl wlasnie w poprzednim klubie odpowiedzialny za kreacje, wiec nie wiadmo jak moze grac z zadaniami defensywnymi, sam sie na to troche skarzyl. Na heatmapy patrze i wlasnie to widze. Od marca poprzedniego sezonu Iniesta jest calkowicie bez formy a wtedy trenerem byl Martino i Iniesta gral tak samo. Odbiory nic nie daja specjalnie gry pomocnikow. Hmmm, asysty, gole, kluczowe nie daja, odbiory nie daja. A co daje, a heatmapy zapomnialem.
Uniwersalnosc pomocnikow to wlasnie sprawdzenie sie i w grze ofensywnej i defensywnej. W realu jest taka sytuacja bo pozbyli sie alonso i z musu lataja ta dziure dwa uniwersalnymi zawodnikami srodka. Porownujesz sytaucje realu i barcelny w pomocy, tylko popatrz na ilosc asyst krossa, modrica czy isco a iniesty i rakiticia. O graczach realu mozna pisac o uniwersanej grze a graczach barcelony nie. Ta dyskusja nasza zapewne zrobi sie jalowa.
Dodam tylko, ze moim zdaniem wlasnie przez taka gre pomocnikow takie mecze jak z malaga czy getafe nie udaly sie Barcelonie. Jesli cofniecie pomocnikow przy duzynach z topu jest zrozumiale to przy czerwonych latarniach juz nie, ktore bronia sie cala druzyna i potrzeba wlasnie jest zrobienia przewagi w sektorach i skrzydlach a tego iniesta i rakitic nie robia.

pax

3

Mnie ujelo bardziej porównanie bartomeu do piłata podpisującego wyrok na chrystusie. Chociaż dobrze że nie ma porównania z hansem frankiem z norymbergi.

pax

7

Tekst pod publiczke po komentarzach przy newsie o zeznaniach. Bartomeu nigdzie nie oskarżył tito ale tak działa kreacja dziennikarska.

pax

1

konkrety, bo robisz wrzutki, ale z merytoryczną dyskusja nie ma to nic wspólnego.

pax

7

jak obliczasz wiek Alvesa - ur 6 maja 1983 ?

pax

1

Czy to nie pompowanie balonika którzy szybko może w NBA pęknąć. Już wielu było takich co mieli robić wielkie kariery za oceanem i w najlepszym przypadku skończyło się na przyzwoitych wynikach.

Fajnie Panie redaktorze, że są te newsy o sekcji koszykarskiej :-)

pax

1

Odpowiesz?
Rzuciłeś oskarżenie więc czy odpowiesz na argumentację dotyczącą tego spotkania lub innych?

pax

2

Coś więcej potrafisz napisać czy tylko osobiste komentarze? Wiem, słowo argumentacja jest Ci zupełnie obca.

pax

4

"Rakitić w pierwszej połowie starał się uniemożliwiać Portugalczykowi schodzenie do środka, lecz kilkukrotnie był spóźniony;" -

co za przemyślenie, operacja udana - pacjent zmarł. Rakitic bardzo rzadko wspierał prawe skrzydło w defensywie, praktycznie wszystkie groźne akcje rozpoczynające się z prawej strony polegały na zejściu z boku do środka gdzieś była wolna przestrzeń, tak wielokrotnie robił Ronaldo czy Marcelo, bo nie było Rakiticia.

"Gwiazda Królewskich starała się znaleźć wolne przestrzenie po drugiej stronie boiska, zamieniając się pozycją z Balem, ale tam praktycznie nie stwarzał zagrożenia." -

wystarczyła jedna akcja w 48 minucie i Brawo musiał ratować błąd Alby gdy na lewej stronie Ronaldo wymieniał piłkę z Benzemą. Pewnie poprzeczka Ronaldo też nie stworzyła zagrożenia.

"Dani Carvajal pozostawał bardzo blisko Neymara, a po drugiej stronie boiska to samo robił Jordi Alba, nie pozostawiając Bale’owi wolnych przestrzeni. Obaj boczni obrońcy zasługują na olbrzymią pochwałę, ponieważ byli w stanie wyłączyć z gry swoich bezpośrednich rywali".

Carvahal nie radził sobie z Neymarem a Alba nie za dobrze radził sobie z Balem czy Ronaldo jeśli ten zamieniał się stronami. Bale ograł Albę chociażby w 39 minucie i Barcelonę kluczowym odbiorem ratuje pique gdy zostaje sam na Bale i Ronaldo.

itd... można wykazywać niespójności w tej analizie

pax

7

"Niektórzy narzekają na jego dośrodkowania w trybuny,"

To robią hejterzy, Alves w tym sezonie na ponad 200 dośrodkowań żadna nie była ponad bramką.

pax

3

Ja rozumiem to co piszesz, ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że jest to wynik za każdym razem taktyki. Wczoraj przy innym komentarzu pisałem, że taka taktyka jaką zaprezentowałeś jest w pewien sposób usprawiedliwiona w meczach z bardzo dobrymi, szybkimi, bramkostrzelnymi zespołami (PSG, Real), ale Iniesta i Rakitic cofają się tak w 95% spotkań czy to jest Real, Almeria, Eibar czy Granada. Alves się cofa w zależności od przeciwnika. Dla mnie jest to wyimaginowane bo ze słabymi drużynami Barcelona jest w 75% w posiadaniu piłki, nie potrzeba kolejnych DP a tak grają Rakitic i Iniesta często. Nie wynika to z taktyki, ale słabej formy, gdzie brakuje kreacji i przyspieszenia, więc zajmują się podawaniem do siebie na środku boiska. Oglądałem headmapy i właśnie tak to wygląda, szczególnie tragicznie to wyglądało w spotkaniach które przegraliśmy lub zremisowaliśmy z słabymi drużynami w lidze. Nie Pisz o Masche i jego odbiorach bo tylko Bravo miał mniej. Iniesta ma średnio 2.8 odbioru na mecz, więc też nie powalająca statystyka. Pomoc nie wspiera ataku i to jest problem, jeśli przy szybkich atakach tego nie widać to przy ataku pozycyjnym bardzo.

pax

1

Nie mam nic do krytyki publikowanych przeze mnie ocen, podważania moich kompetencji, czy publikowania kontrocen, ale jeśli ktoś sugeruje mi kłamstwo ("gdyby to byl Alves, to pax i ta uznalby go za gracza meczu", to sugerowanie, że oszukuję użytkowników przyjmując podwójne standardy i specjalnie oraz z premedytacją obniżam lub podwyższam notę danemu zawodnikowi), to zostanie poczęstowany banem na ochłonięcie. Można mnie krytykować, można nie zgadzać się z ocenami, można podważać ich sens, formę i treść, ale nigdy nie zgodzę się na nazywanie mnie kłamcą. Oczernianie kogoś (sugerowanie złych intencji), to nie jest mój drogi wolność słowa - to przekroczenie granicy, której nie powinno się przekraczać. Mam nadzieję, że rozumiesz mój punkt widzenia.

pax

0

Nie zarzucaj mi czy jestem uprzedzony jeśli nie odnosisz do moich argumentow

pax

0

Wejdz na artykuł ocenowy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?